Nietaktowne pytania ze strony otoczenia - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-19, 12:07   #31
Filifjonka
Raczkowanie
 
Avatar Filifjonka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 290
Dot.: Nietaktowne pytania ze strony otoczenia

Cytat:
Napisane przez inakarol Pokaż wiadomość
Kilka lat temu udzialałam korepetycji pewnej 11-latce i jej mama po pierwszej lekcji, odwożąc mnie do domu, zarzuciła gradem pytań: "A ile pani ma lat? O! to pewnie ma pani już męża? Niee? Ale dzieci już pewnie pani planuje? Niee? A dlaczego?" Potem na prawie każdej lekcji jej córka mnie pytała "Ale dlaczego właściwie pani nie ma męża?
Nie muszę chyba pisać, że szybko zrezygnowałam
W ogóle nie ogarniam takich ludzi. Mieszkają na odludziu prawie 30 min. do przystanku, samochodem też trzeba jechać drogą okrężną. Jej matka mi się skarżyła, że nie mogą znaleźć korepetytora, któremu by się chciało tam przyjeżdżać. Jak już znaleźli mnie to robili wszystko, żeby mnie do siebie zniechęcić.
Odnośnie takich kwestii to jakieś znajome małżeństwo mojego kolegi przestało się z nim zadawać, bo żona z tegoż małżeństwa stwierdziła, że kolega jest jakiś nienormalny i w ogóle coś z nim nie tak, bo jest po trzydziestce i nie ma żony i dzieci. Pytanie to nie było, ale nietakt wielki.
Kiedyś mój mąż usłyszał od innego kolegi, kiedy się jeszcze nie znaliśmy, że nie zaprosi go na jakąś tam imprezę, bo to impreza tylko dla par.

Edytowane przez Filifjonka
Czas edycji: 2016-02-19 o 12:22 Powód: dopiska
Filifjonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 16:25   #32
summerisgone
Zakorzenienie
 
Avatar summerisgone
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 534
Dot.: Nietaktowne pytania ze strony otoczenia

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
dla mnie jest i to bardzo. Zwłaszcza, że stawki godzinowe czy roczne mozna sobie w google wrzucic i wszystko jest jasne. Jesli ktos tego nei potrafi to może zapytać: jaka jest np. stawka dla pielęgniarki, śmieciarza, lekarza. Jak bedę wiedzieć to odpowiem.
Jeśli ktoś pyta o moje zarobki i budżet a jest osoba obcą i mi daleką, mam poczucie, że narusza moja prywatność.
No oczywiście są zawody, gdzie stawki są w miarę stałe w całej Polsce, powiedzmy +- 15%. Ale już zawody o nazwach "specjalista ds. czegoś" mają ogromny rozrzut zarobków związany z wielkością firmy, miastem i samą firmą. Różnice potrafią być nawet o 400%...
summerisgone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 16:28   #33
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Nietaktowne pytania ze strony otoczenia

Cytat:
Napisane przez summerisgone Pokaż wiadomość
No oczywiście są zawody, gdzie stawki są w miarę stałe w całej Polsce, powiedzmy +- 15%. Ale już zawody o nazwach "specjalista ds. czegoś" mają ogromny rozrzut zarobków związany z wielkością firmy, miastem i samą firmą. Różnice potrafią być nawet o 400%...
Mieszkam poza Polską, w kraju gdzie stawki są zwykle zawarte w ogłoszeniu o prace, więc problemu powyższego raczej nie ma.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 16:42   #34
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Nietaktowne pytania ze strony otoczenia

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Mieszkam poza Polską, w kraju gdzie stawki są zwykle zawarte w ogłoszeniu o prace, więc problemu powyższego raczej nie ma.
I tak, do jasnej ciasnej, powinno być. Wszędzie.
Bez scenek rodzajowych:
- Ile Pan by chciał zarabiać?
- Ze 20 tysięcy...
- Ile?!
- No co, pytała Pani, ile bym CHCIAŁ.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 18:16   #35
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Nietaktowne pytania ze strony otoczenia

A ja się wybiję, nie lubię pytań dotyczących zdrowia/chorób i to nie tylko swoich, a bliskich. Coś w stylu:

X: A twój kuzyn bardzo cierpiał po tej chemioterapii? Bo mojej ciotce to wypadły wszystkie włosy i rzygała jak kot... A robił siku normalnie czy musieli mu podsuwać nocnik?

Masakra. Nienawidzę tego typu pytań.

Nie lubię też jak ludzie pytają co i gdzie studiuję. To moja sprawa i jeżeli nie jest to potrzebne do jakiś świadczeń to nikogo to nie powinno obchodzić. Nie żebym się wstydziła, ale po prostu świat jest mały.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 18:28   #36
MaryJaneKS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 129
Dot.: Nietaktowne pytania ze strony otoczenia

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość

Nie lubię też jak ludzie pytają co i gdzie studiuję. To moja sprawa i jeżeli nie jest to potrzebne do jakiś świadczeń to nikogo to nie powinno obchodzić. Nie żebym się wstydziła, ale po prostu świat jest mały.
Rozumiem, że pytania o choroby, chęć posiadania dzieci, śluby, zaręczyny czy zarobki mogą być nietaktowne, ale o studia?
Bez przesady, najlepiej to w ogóle ze sobą nie rozmawiajmy
MaryJaneKS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 18:32   #37
amelj
Wtajemniczenie
 
Avatar amelj
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nietaktowne pytania ze strony otoczenia

Nie cierpię takich pytań, nie wiem jak się przed nimi bronić i zazwyczaj z tego całego stresu odpowiadam na nie. A potem pluje sobie w twarz i w myślach mówię co powinnam odpowiedzieć, ale of kors jest już za późno
__________________
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc,
chodź wiedzą mędrcy, że się zbliża mrok bo żaden piorun z ust nie padnie ich,
nie wchodzą z ulgą w tę pogodną noc,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc."
amelj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-19, 19:20   #38
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Nietaktowne pytania ze strony otoczenia

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Nie lubię też jak ludzie pytają co i gdzie studiuję. To moja sprawa i jeżeli nie jest to potrzebne do jakiś świadczeń to nikogo to nie powinno obchodzić. Nie żebym się wstydziła, ale po prostu świat jest mały.
Yyy zawsze myślałam, że "gdzie studiujesz" to jest po prostu small talk, jak nie ma o czym rozmawiać Drugi najbardziej neutralny temat po pogodzie
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 20:06   #39
201606201201
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 574
Dot.: Nietaktowne pytania ze strony otoczenia

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Yyy zawsze myślałam, że "gdzie studiujesz" to jest po prostu small talk, jak nie ma o czym rozmawiać Drugi najbardziej neutralny temat po pogodzie
Znam osobę dla której niestosowne jest pyt. "gdzie pracujesz?" rzucone ot tak dla podtrzymania rozmowy. Zawsze odpowiada "Nie powiem, nie powiem. Jak zostanę grubą rybą to wtedy się wszyscy dowiecie" Jakby to kogoś obchodziło.
201606201201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 20:29   #40
ulfrinn
Rozeznanie
 
Avatar ulfrinn
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z komputra
Wiadomości: 824
Dot.: Nietaktowne pytania ze strony otoczenia

Cytat:
Napisane przez inakarol Pokaż wiadomość
Znam osobę dla której niestosowne jest pyt. "gdzie pracujesz?" rzucone ot tak dla podtrzymania rozmowy. Zawsze odpowiada "Nie powiem, nie powiem. Jak zostanę grubą rybą to wtedy się wszyscy dowiecie" Jakby to kogoś obchodziło.
Sądząc po tym "lekkim" jadzie saczaczym się z Twojej wypowiedzi, to ma rację ta osoba, ze w ogóle nie chce gadac
A tak serio to na takim punkcie też można mieć kompleksy i dlatego unikać rozmow

Edytowane przez ulfrinn
Czas edycji: 2016-02-19 o 20:30
ulfrinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 22:45   #41
eudoxia
Raczkowanie
 
Avatar eudoxia
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 273
Dot.: Nietaktowne pytania ze strony otoczenia

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość


To o co babcia pyta?
o WSZYSTKO, począwszy od "to jak się nazywa ta miejscowość, z której pochodzi twoja babcia?" (chodzi o to, że oni są z dziada pradziada z Krakowa a moi dziadkowie sprowadzili się do tego miasta, pochodzili z małej miejscowości) poprzez "mieliłaś mak sama, czy dodałaś mieszankę?" (tym razem OCZYWIŚCIE akurat użyłam mieszanki. myslałam, że zapadnę się pod ziemię!) albo "dlaczego dziś wyglądasz tak blado? (nie opalam się, taką mam cerę!) Pyta też o zarobki i takie sprawy. Czasem też powie coś dziwnego. Robimy już z mężem zakłady z czym wypali tym razem. Sam ostrzegał mnie przed nią, rozumie problem. Ona robi to po prostu z ciekawości.
eudoxia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-20, 08:35   #42
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Nietaktowne pytania ze strony otoczenia

Bardzo różnie odpowiadam. Jak chcę być uprzejma to wymijająco, czasami mówię wprost że nie chcę o tym mówić, jak z kimś jestem w nieoficjalnych relacjach to pytam: Co ci do tego? Jak mam wenę to zmyślam, każdemu co innego, jak plotkarze usłyszą parę wersji to zgłupieją już całkiem.
Tak, mieszkam w małej miejscowości i ploty i obrabianie doopy są na porządku dziennym

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Filifjonka Pokaż wiadomość
Właśnie pytania o to czego jestem smutna są dla mnie nietaktowne i działają na mnie jak płachta na byka. Akurat mam taką urodę, że jak się nie śmieję to od razu wszyscy myślą, że coś się stało i czemu jestem taka smutna - od czasu do czasu słyszę takie pytania. A ja po prostu nic nie poradzę na to, że mam lekko opadającą powiekę i kąciki ust też takie. Nie zawsze zdążę zrobić kreskę i właśnie wtedy te pytania się zdarzają. A nie będę wtedy przecież chodzić z uśmiechem przyklejonym do twarzy, bo to nienaturalne i dopiero wtedy bym wyglądała jakby było coś ze mną nie tak.
Ej, mam to samo. Co można odpowiedzieć na coś takiego? Jak automat - nie jestem smutna? W tym rzecz że jak rozmawiam z ludźmi to się uśmiecham a jak siedzę sama to mam neutralną minę i to może się wydaje dziwne :P Na studiach miałam koleżankę która właściwie codziennie z takim pytaniem wyskakiwała. Odpowiadałam jej wściekła przez zęby, chyba jej to nie przekonywało w końcu powiedziałam dosadnie żeby pilnowała swojej doopy
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm

Edytowane przez _Matilde_
Czas edycji: 2016-02-20 o 08:18
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-20, 13:14   #43
Filifjonka
Raczkowanie
 
Avatar Filifjonka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 290
Dot.: Nietaktowne pytania ze strony otoczenia

Sama nieraz odpowiadam ze wściekłością, że nie jestem smutna, bo jestem w neutralnym humorze, a to pytanie mnie strasznie rozsierdza i psuje humor Chyba muszę wymyślić sobie na to jakąś odpowiedź, której nikt się nie spodziewa, tak żeby zatkało.
Filifjonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-20, 13:54   #44
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 933
Dot.: Nietaktowne pytania ze strony otoczenia

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
I tak, do jasnej ciasnej, powinno być. Wszędzie.
Bez scenek rodzajowych:
- Ile Pan by chciał zarabiać?
- Ze 20 tysięcy...
- Ile?!
- No co, pytała Pani, ile bym CHCIAŁ.
No właśnie tak powinno być.

Pytania o zarobki mnie nie denerwują jeśli zadają je moi bliscy znajomi. Nie mamy problemu z tym tematem (często to dobra okazja do porównania zarobków w zawodzie, bo sporo robi to samo co ja). Z resztą z innymi też.

Od obcych ludzi najbardziej mnie irytują pytania o ślub i dzieci. Na pytania o zarobki (gdzie przypuszczają, że są prawdopodobnie duże) odpowiadam, że:
"pracuje się to się ma"
"trzeba się było uczyć"
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 09:09   #45
cosmetix
Makeup challenge winner
 
Avatar cosmetix
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca
Wiadomości: 6 728
Dot.: Nietaktowne pytania ze strony otoczenia

Po pierwsze staram się nie reagować agresywnie, bo wiadomo agresja budzi agresję.

Sposobów jest wiele:
Zmienić temat.
Obrócić w żart.
Odpowiedzieć pytaniem na pytanie.

Przekonałam się też, jaką siłę ma po prostu MILCZENIE.
__________________
Art is never finished, only abandoned.
Leonardo da Vinci

Edytowane przez cosmetix
Czas edycji: 2016-02-21 o 09:11
cosmetix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 12:18   #46
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Nietaktowne pytania ze strony otoczenia

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
To oczywiste, ze pytanie o kasę zależy od rozmowy. Jeśli interesuje mnie praca fotografa i rozmawiam z jednym to pytanie nie jest nietaktem.
A to trochę inna sytuacja
Tak samo jak nie miałąm żalu, jak ktoś pytał ile kosztował nas kamerzysta, ile na tej sali płaciliśmy "od talerzyka" itp Akurat były to osoby, które za jakis czas też miały mieć wesele i pytali znajomych o tego typu wydatki, żeby wiedzieć na co sie szykować.

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
to sie naucz .serio.
ja tez sie balam odciac dosadnie zeby kogos nie urazic do czasu az zdalam sobie sprawe ze ktos nie ma takich oporow zeby URAZIC MNIE takim pytaniem. teraz juz umiem
np:
Sasiadka pyta- ile zarabia twoj maz? odpowiadam: wystarczajaco. jezeli dalej drazy temat pytam "a ile twoj?
na pytanie "kiedy kolejne dziecko" odp "kiedy przyjdzie pora"
na pytanie odnosnie wagi mojej:
"ty tez nie masz figury modelki" ewentualnie "jak bede w Pani wieku to tez bede wygladala jak pani"

wiekszosc osob po takich odp nigdy wiecej juz nie pytalo
takze pocwicz
Dobre odpowiedzi, żeby zamknąć komuś buzię ;p

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Nie lubię też jak ludzie pytają co i gdzie studiuję. To moja sprawa i jeżeli nie jest to potrzebne do jakiś świadczeń to nikogo to nie powinno obchodzić. Nie żebym się wstydziła, ale po prostu świat jest mały.
W pytaniu o studia nie widzę nic złego

Cytat:
Napisane przez eudoxia Pokaż wiadomość
o WSZYSTKO, począwszy od "to jak się nazywa ta miejscowość, z której pochodzi twoja babcia?" (chodzi o to, że oni są z dziada pradziada z Krakowa a moi dziadkowie sprowadzili się do tego miasta, pochodzili z małej miejscowości) poprzez "mieliłaś mak sama, czy dodałaś mieszankę?" (tym razem OCZYWIŚCIE akurat użyłam mieszanki. myslałam, że zapadnę się pod ziemię!) albo "dlaczego dziś wyglądasz tak blado? (nie opalam się, taką mam cerę!) Pyta też o zarobki i takie sprawy. Czasem też powie coś dziwnego. Robimy już z mężem zakłady z czym wypali tym razem. Sam ostrzegał mnie przed nią, rozumie problem. Ona robi to po prostu z ciekawości.
O matko :P Ale starsi ludzie nieraz tak mają
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 14:33   #47
aniusia82
Rozeznanie
 
Avatar aniusia82
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 639
Dot.: Nietaktowne pytania ze strony otoczenia

Mnie siostra mojego taty, za każdym razem, kiedy jesteśmy u niej pyta , kiedy drugie dziecko, jak można mieć tylko jedno? Mieć jedno dziecko to tak, jakby nie mieć ich wogóle. Odpowiadam, że to moja sprawa, wtedy slyszę odpowiedź - będziesz na stare lata żałowała. Sama w młodym wieku urodziła czwórkę, za każdym razem płacząc, że znowu jest w ciąży. Chyba mi zazdrości
aniusia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 08:05   #48
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Nietaktowne pytania ze strony otoczenia

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 09:01   #49
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Nietaktowne pytania ze strony otoczenia

Ja mam wybitnie dużą granicę tolerancji na wścibstwo, więc raczej bezproblemowo traktuję wszelkie prywatne pytania. Jak to było w dowcipie 'umiem powiedzieć spier... tak, że człowiek czuje podniecenie na myśl o podróży', więc nie mówię o sobie wiele, a wszyscy uważają, że wyczerpali temat. Umiem podejść do tematu tak, że nic nie mówię a ludzie zaczynają mi się zwierzać albo opowiadać o sobie i temat gdzieś odpływa
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-23, 10:43   #50
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Nietaktowne pytania ze strony otoczenia

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Ja mam wybitnie dużą granicę tolerancji na wścibstwo, więc raczej bezproblemowo traktuję wszelkie prywatne pytania. Jak to było w dowcipie 'umiem powiedzieć spier... tak, że człowiek czuje podniecenie na myśl o podróży', więc nie mówię o sobie wiele, a wszyscy uważają, że wyczerpali temat. Umiem podejść do tematu tak, że nic nie mówię a ludzie zaczynają mi się zwierzać albo opowiadać o sobie i temat gdzieś odpływa
Faktycznie ludzie najbardziej sie czepiaja o to, co u nich samych jest problemem.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 10:51   #51
softtouch
Raczkowanie
 
Avatar softtouch
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 97
Dot.: Nietaktowne pytania ze strony otoczenia

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
Ej, mam to samo. Co można odpowiedzieć na coś takiego? Jak automat - nie jestem smutna? W tym rzecz że jak rozmawiam z ludźmi to się uśmiecham a jak siedzę sama to mam neutralną minę i to może się wydaje dziwne :P Na studiach miałam koleżankę która właściwie codziennie z takim pytaniem wyskakiwała. Odpowiadałam jej wściekła przez zęby, chyba jej to nie przekonywało w końcu powiedziałam dosadnie żeby pilnowała swojej doopy
Matkooo ja też mam taką koleżankę... podchodziła do mnie w szkole gdy ja zajęta myśleniem o doopiemaryni (co dziś na obiad, przydałyby mi się nowe buty, jaki ten korytarz jest brzydki) i dramatycznym głosem pytała "co jest? Co taka smutna jesteś?". Irytujące strasznie..
pytania o potomstwo też mnie trochę irytują, bo skoro po ślubie to obowiązkowo już ma być gromada, najlepiej teraz, natychmiast!
__________________
hello, I love you
softtouch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 10:56   #52
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Nietaktowne pytania ze strony otoczenia

Cytat:
Napisane przez aniusia82 Pokaż wiadomość
Mnie siostra mojego taty, za każdym razem, kiedy jesteśmy u niej pyta , kiedy drugie dziecko, jak można mieć tylko jedno? Mieć jedno dziecko to tak, jakby nie mieć ich wogóle. Odpowiadam, że to moja sprawa, wtedy slyszę odpowiedź - będziesz na stare lata żałowała. Sama w młodym wieku urodziła czwórkę, za każdym razem płacząc, że znowu jest w ciąży. Chyba mi zazdrości
Moja ciotka jest lepsza. Sama ma dwóch synów. Jeden z nich miał dwóch synów, jak trzecie dziecko było w drodze, to ciotka przeżywała, że trójka to za dużo, że to już rodzina wielodzietna, a więc patologiczna Drugi syn ma tylko jedno dziecko i cały czas słyszy, że powinien mieć drugie... Byle tylko na tym drugim skończył! Bo trzecie to już nie
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 13:08   #53
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 020
Dot.: Nietaktowne pytania ze strony otoczenia

Własnie dzięki temu wątkowi uświadomiłam sobie że ja lubię jak zadaje mi się te wszystkie nietaktowne pytania, lubię jasne sytuacje gdy ktoś chce coś wiedzieć obojętnie na jaki temat a ja odpowiem raz i tyle i nie ma idiotycznych podchodów, prób wybadania odpowiedzi. Byle by pytanie było zadane wprost a nie tak jak robi to moja babcia Wspaniała kobieta ale nigdy nie zapyta normalnie tylko tak naokoło żeby nie było że była ciekawa tylko ja sama jej odpowiedziałam na pytanie którego ona wcale nie chciała zadać bo przecież wścibska nie jest, np.

"Czyli w czwartek byliście w Castoramie? Ale zaraz zaraz przecież rozmawiałyśmy przez tel wieczorem i byliście w domu ...hmmm.....a koło południa byliście....i co tak często sobie jeździcie o tej porze na zakupy? Fajnie tak mieć wolny dzień, nie mówiłaś że ma urlop czy on tak cały czas bo co mi cos opowiadasz to zakupy zawsze do południa? Ten Twój tż nie ma innych zajęć w tych godzinach?"

Od początku dobrze wiem o co jej chodzi - chce zapytać czy mój tż pracuje i gdzie czy moze jednak bezrobotny nieudacznik jakiś ale nie zapyta się po prostu "Słuchaj a właściwie gdzie Twój tż pracuje?" tylko tak na około....do szału mnie to doprowadza. Po prostu takich nerwów dostaję że celowo przedłużam te jej naprowadzające monologi nawet jak z miejsca domyślam się jakie jest ukryte pytanie.

Edytowane przez b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Czas edycji: 2016-02-23 o 13:10
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 16:35   #54
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Nietaktowne pytania ze strony otoczenia

[1=b937e0c478c7f0bdd9edd1f 55f22ced0e16f646d;5621094 8]Własnie dzięki temu wątkowi uświadomiłam sobie że ja lubię jak zadaje mi się te wszystkie nietaktowne pytania, lubię jasne sytuacje gdy ktoś chce coś wiedzieć obojętnie na jaki temat a ja odpowiem raz i tyle i nie ma idiotycznych podchodów, prób wybadania odpowiedzi. Byle by pytanie było zadane wprost a nie tak jak robi to moja babcia Wspaniała kobieta ale nigdy nie zapyta normalnie tylko tak naokoło żeby nie było że była ciekawa tylko ja sama jej odpowiedziałam na pytanie którego ona wcale nie chciała zadać bo przecież wścibska nie jest, np.

"Czyli w czwartek byliście w Castoramie? Ale zaraz zaraz przecież rozmawiałyśmy przez tel wieczorem i byliście w domu ...hmmm.....a koło południa byliście....i co tak często sobie jeździcie o tej porze na zakupy? Fajnie tak mieć wolny dzień, nie mówiłaś że ma urlop czy on tak cały czas bo co mi cos opowiadasz to zakupy zawsze do południa? Ten Twój tż nie ma innych zajęć w tych godzinach?"

Od początku dobrze wiem o co jej chodzi - chce zapytać czy mój tż pracuje i gdzie czy moze jednak bezrobotny nieudacznik jakiś ale nie zapyta się po prostu "Słuchaj a właściwie gdzie Twój tż pracuje?" tylko tak na około....do szału mnie to doprowadza. Po prostu takich nerwów dostaję że celowo przedłużam te jej naprowadzające monologi nawet jak z miejsca domyślam się jakie jest ukryte pytanie.[/QUOTE]

to ma kiepskie metody badawcze, bo rownie dobrze moze pracowac na popoludnia tzw. druga zmiane albo miec nienormowany czas pracy i tylko na chwile urwac sie do sklepu gdzies miedzy spotkaniami.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 23:21   #55
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Nietaktowne pytania ze strony otoczenia

Mnie najbardziej irytuje:
Pytanie o zarobki
Wysokość kredytu (ile w sumie i jaka rata)
O dzieci
Ile pieniędzy zebraliście na ślub

Największe nerwy miałam kiedy moj wujek zapytał moją mamę wprost o zarobki jej zięcia a mojego szwagra (jest wysoko postawionym specjalistą) i mama mowi że ona nie wie, bo ona o szczegóły nie pyta, a ten do niej "no jak to nie wiesz", "napewno wiesz, no powiedz że a nie tajemnice robisz" . I jeszcze jaki oburzony! Dla mnie to było przegięcie, nawet już nie o to że zapytał raz tylko że tak strasznie niekulturalnie drążył temat! Nosz kur.. a najlepsze jest to że ona naprawdę nie wie szczegółowo, my nie mamy w zwyczaju się pytać o takie rzeczy, jak ktoś chce to sam powie w rozmowie ale nikt nikogo nie pyta wprost.
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 17:11   #56
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Nietaktowne pytania ze strony otoczenia

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ale o co w sumie moze pytać ktoś zupełnie obcy?
Bo mi się najbardziej kojarzy pytanie o godzinę albo czy jakiś autobus już jechal :P
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 19:50   #57
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Nietaktowne pytania ze strony otoczenia

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Ale o co w sumie moze pytać ktoś zupełnie obcy?
Bo mi się najbardziej kojarzy pytanie o godzinę albo czy jakiś autobus już jechal :P
przeciez w ogole nie musi pytac, moze np. cos oznajmic o pogodzie, o wydarzeniach lokalnych typu "a slyszala pani, ze beda budowac nowy most". Jezeli koniecznie chce zagaic niezobowiazujaca rozmowe.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 20:16   #58
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Nietaktowne pytania ze strony otoczenia

Cytat:
Napisane przez Filifjonka Pokaż wiadomość
Odnośnie takich kwestii to jakieś znajome małżeństwo mojego kolegi przestało się z nim zadawać, bo żona z tegoż małżeństwa stwierdziła, że kolega jest jakiś nienormalny i w ogóle coś z nim nie tak, bo jest po trzydziestce i nie ma żony i dzieci. Pytanie to nie było, ale nietakt wielki.
Kiedyś mój mąż usłyszał od innego kolegi, kiedy się jeszcze nie znaliśmy, że nie zaprosi go na jakąś tam imprezę, bo to impreza tylko dla par.
Chyba w swingers klubie :-D

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Filifjonka Pokaż wiadomość
Sama nieraz odpowiadam ze wściekłością, że nie jestem smutna, bo jestem w neutralnym humorze, a to pytanie mnie strasznie rozsierdza i psuje humor Chyba muszę wymyślić sobie na to jakąś odpowiedź, której nikt się nie spodziewa, tak żeby zatkało.
Możesz powiedzieć "A wie pan/pani wczoraj byłam u lekarza i okazało się że mam taaakie hemoroidy że szkoda gadać" albo wymyślić coś w ten deseń ;-)

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 21:30   #59
oczypiwne
Raczkowanie
 
Avatar oczypiwne
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 104
Dot.: Nietaktowne pytania ze strony otoczenia

Mnie irytuje, gdy ktoś mnie pyta co będę robić po studiach- zawsze odpowiadam że będę pracować na kasie w biedronce to ludzie takie oczy robią

i to nie jest sarkazm z mojej strony, bo teraz po studiach trudno jest znaleźć pracę a ktoś mi wylatuje z takim pytaniem jak by do mnie walili drzwiami i oknami z ofertami pracy. A żadna praca nie hańbi i jeśli tak się zdarzy to będę pracować na kasie i co im do tego
oczypiwne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 23:04   #60
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Nietaktowne pytania ze strony otoczenia

a propos pytania o dzietnosc to znosilam z pokora do czasu az nie wytrzymalam bo olsnilo mnie ze te kobiety ktore smia mi wytykac "dlaczego tylko jedno dziecko" same posiadaja tylko jedno....
no to zaczelam odbijac "pileczke" i przynajmniej z ich strony to ustalo....
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-09 10:19:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:25.