Mamusie listopadowe 2015 - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-25, 09:14   #1411
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez Misiulka1 Pokaż wiadomość
Iclosemyeyes ja rownież wolałabym inną politykę pro-rodzinną np. Dopłaty do przedszkoli prywatnych, u nas bardzo trudno dostać sie do żłobka czy przedszkola publicznego. We wrześniu wracam do pracy i nie mam z kim zostawić małej wiec pójdzie do żłobka bo na opiekunkę mnie nie stać - u nad biorą od 9zł za godzinę minimum, musiałaby być u nad dziewięć godzin dziennie przez średnio 21 dni w miesiącu, to stanowczo dużo za dużo jak na nas, zwłaszcza, ż mamy kredyt na dom. Np. Państwo mogło by dopłacać do takich opiekunek, a tego 500zł nawet na nią nie będę mogła przeznaczyć.

Powodzenia na szczepieniu

Peachella - współczuję, mój mąż złamał kość pięty przy przeprowadzce, więc wiem co to znaczy - wytrwałości!
zgadzam się, takie dopłaty by były w porządku. Przynajmniej motywowałyby do pracy, a nie tak jak obecnie - do bezmyślnego dziecioróbstwa (nie mówię oczywiście o nikim kto ma kilkoro dzieci, ale o rodzinach patologicznych które nie słyszały o antykoncepcji i żyją w 2 pokojach z kilkunastoma pocieszkami )

dziękuję, na szczęście już jesteśmy po Mała dziś kończy 14 tygodni i waży zawrotne 4810 g niestety bardzo płakała w przychodni, nie podobało jej się ewidentnie tam.
Cytat:
Napisane przez magdalena111111 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja na wieczór dalam małemu kaszki do mleka ale łyżeczkę i myslalam ze przespi cala noc ale niestety budził się jak zwykle w nocy jeszcze dwa razy dawalam po lyzeczce, czyli u mnie to nie działa ze przespi cala noc.
bo to jest mit i to co podasz przed snem do jedzenia nie ma wpływu na jego długość. Moja po piersi ok 23 spała dziś do 5:20.
Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
Ale czemu nie mozna tych 500 przeznaczyc na opiekunke? Albo potraktowac jako doplate do przedszkola po prostu wydajac ta kase wlasnie na przedszkole?
można, ale w takim razie po co dawać tę kasę osobom, które nie pracują? A takie osoby dostają najwięcej
Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
Tak? Myslalam ze nie beda sprawdzac na co idzie kasa. Jak tak to niezla lipa
z jednej strony spoko, że będzie jakaś weryfikacja na co kasa idzie, ale z drugiej strony to wprowadzi dodatkowe koszty obsługi takiego programu. A wiadomo kto za to zapłaci.
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 09:37   #1412
peachella
Rozeznanie
 
Avatar peachella
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 865
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
Peachella współczuję sytuacji ale mąż chyba trochę może Ci pomóc z małą?


My dzisiaj wyjątkowo wcześnie na nogach, bo zaraz wychodzimy na szczepienie.

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka






Cytat:
Napisane przez Misiulka1 Pokaż wiadomość
Iclosemyeyes ja rownież wolałabym inną politykę pro-rodzinną np. Dopłaty do przedszkoli prywatnych, u nas bardzo trudno dostać sie do żłobka czy przedszkola publicznego. We wrześniu wracam do pracy i nie mam z kim zostawić małej wiec pójdzie do żłobka bo na opiekunkę mnie nie stać - u nad biorą od 9zł za godzinę minimum, musiałaby być u nad dziewięć godzin dziennie przez średnio 21 dni w miesiącu, to stanowczo dużo za dużo jak na nas, zwłaszcza, ż mamy kredyt na dom. Np. Państwo mogło by dopłacać do takich opiekunek, a tego 500zł nawet na nią nie będę mogła przeznaczyć.

Powodzenia na szczepieniu

Peachella - współczuję, mój mąż złamał kość pięty przy przeprowadzce, więc wiem co to znaczy - wytrwałości!






Cytat:
Napisane przez magdalena111111 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja na wieczór dalam małemu kaszki do mleka ale łyżeczkę i myslalam ze przespi cala noc ale niestety budził się jak zwykle w nocy jeszcze dwa razy dawalam po lyzeczce, czyli u mnie to nie działa ze przespi cala noc.

---------- Dopisano o 08:49 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------



Wspulczuje jak mój miał operacje na palec u nogi to tylko stekal i mnie denerwował i musiał am się nim zajmowac, dopiero jak po paru dniach mniej go bolal to było lepiej
Wiecie co, on lezy wiec mu daje mala i lezy z nim a ja moge cos zrobic. Ale wiekszy problem jest np z zalatwieniem czegos poza domem bo juz jej z nim nie za bardzo moge zostawic. Nie jest mobilny. Zrobienie jedzenia, zmiana pieluchy czy chociazby wziecie na rece z pozycji lezacej jest awykonalne.
peachella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 12:19   #1413
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez peachella Pokaż wiadomość
Wiecie co, on lezy wiec mu daje mala i lezy z nim a ja moge cos zrobic. Ale wiekszy problem jest np z zalatwieniem czegos poza domem bo juz jej z nim nie za bardzo moge zostawic. Nie jest mobilny. Zrobienie jedzenia, zmiana pieluchy czy chociazby wziecie na rece z pozycji lezacej jest awykonalne.
Jednak z facetami to czasem GORZEJ niz z dziecmi
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 12:55   #1414
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
zgadzam się, takie dopłaty by były w porządku. Przynajmniej motywowałyby do pracy, a nie tak jak obecnie - do bezmyślnego dziecioróbstwa (nie mówię oczywiście o nikim kto ma kilkoro dzieci, ale o rodzinach patologicznych które nie słyszały o antykoncepcji i żyją w 2 pokojach z kilkunastoma pocieszkami )

dziękuję, na szczęście już jesteśmy po Mała dziś kończy 14 tygodni i waży zawrotne 4810 g niestety bardzo płakała w przychodni, nie podobało jej się ewidentnie tam.

bo to jest mit i to co podasz przed snem do jedzenia nie ma wpływu na jego długość. Moja po piersi ok 23 spała dziś do 5:20.

można, ale w takim razie po co dawać tę kasę osobom, które nie pracują? A takie osoby dostają najwięcej


z jednej strony spoko, że będzie jakaś weryfikacja na co kasa idzie, ale z drugiej strony to wprowadzi dodatkowe koszty obsługi takiego programu. A wiadomo kto za to zapłaci.
no po to właśnie, że nie pracują więc nie mają kasy..
tylko wg mnie powinny kontrolować i sprawdzac - i dawać to na prawdę osobom które potrzebują ( zostały zwolnione z pracy, szukają pracy bezskutecznie lub nie mogą jakimś cudem pracować ) , a eliminować patologię, co to siedzi w domu , robić się nie chce tylko ciągną od państwa. i taką patologie to kijem zagonić do pracy, a nie dać pod nos.
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 13:17   #1415
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Tylko jak weryfikować kto patologia a kto nie, tego sie nie da tak zrobic co nie zmienia faktu ze wlasnie takie osoby najbardziej skorzystaja
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 13:28   #1416
Misiulka1
Zadomowienie
 
Avatar Misiulka1
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 579
GG do Misiulka1
Mamusie listopadowe 2015

Dziewczyny jak moja córka szła do przedszkola jako trzy latek /u mnie w mieście składa sie papiery elektronicznie jest specjalna strona temu poświęcona/ to można było złożyć papiery do 3 przedszkoli i do żadnego sie nie dostała jako dziecko rodziców obojga pracujących, bo warunki kolejności przyjęcia dziecka są takie:
Zaczynajac od pierwszeństwa
1. Dzieci z rodzin patologicznych
2. Dzieci, które maja rodzeństwo niepełnosprawne
3. Dziecko, którego wychowuje samotnie rodzic
4. Dziecko, którego rodzeństwo wcześniej chodziło do tego przedszkola a dopiero na 5 miejscu w kolejności przyjmowania jest dziecko rodziców obojga pracujących.
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/ug37df9h12fl2n2e.png

29tc - 1230g
33tc - 1919g
37tc - 2538g
40t3d - 3440g, 54cm

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw4pc0z1lc1asm8.png

Edytowane przez Misiulka1
Czas edycji: 2016-02-25 o 13:31
Misiulka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 13:28   #1417
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Grzaski temat polityka Zgadzam się z Iclosemyeyes. I patrzcie przyszłościowe, jeśli chcemy dla naszych dzieci lepszego państwa, aby one żyły spokojnie i żeby życie toczyło się jak w UK na przykład to obywatele muszą pracować. Mamy Muszą wracać do pracy niestety.

Ja wolałabym aby było więcej przedszkoli, żłobki, blisko zakładów pracy, aby pracodawcy mieli dodatki jeśli posiadają mamy, żeby mamy mogły w Czasie pracy widywać dzieci.

Po drugie 500zl na dziecko nie zwiększy przyrostu naturalnego.

Co do patologii, bardzo łatwo to sprawdzić, wystarczy wywiad środowiskowy.

Peachella współczuję, oby mąż szybko wyzdrowial.

A tak a propo idą wasi mężowie na tacierzynski?
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-25, 13:40   #1418
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Nie wiem czy w uk matki maja tak fajnie. Tam jakakolwiek opieka i edukacja zaczyna sie od 4rż. A tak to bujaj sie sama i oddaj cala wyplate na opiekunke lub prywatne ple. A matka siedzac w domu z dzieckiem dostaje marne grosze.

Moj maz idzie na tacierzynski ten 2tyg
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 13:48   #1419
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

A i nie kumam czemu na macierzyńskim jest 80% a nie 100. Na l4 ciązowym dają 100% przecież.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 14:01   #1420
Misiulka1
Zadomowienie
 
Avatar Misiulka1
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 579
GG do Misiulka1
Mamusie listopadowe 2015

Wonderka jezeli idziesz na pół roczny macierzyński masz 100%, jezeli po urodzeniu dziecka deklarujesz, ze idziesz odrazu na roczny macierzyński, masz płatny 80%, a jezeli pójdziesz na 100% półrocznego ale w miedzy czasie stwierdzisz, ze jednak chcesz być z dzieckiem do roku to po tym półrocznym płatnym 100%, na kolejnym pół roku macierzyńskim dostajesz 60%.
Mam nadzieje, ze w miarę czytelnie to przedstawiłam
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/ug37df9h12fl2n2e.png

29tc - 1230g
33tc - 1919g
37tc - 2538g
40t3d - 3440g, 54cm

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw4pc0z1lc1asm8.png
Misiulka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 14:15   #1421
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
no po to właśnie, że nie pracują więc nie mają kasy..
tylko wg mnie powinny kontrolować i sprawdzac - i dawać to na prawdę osobom które potrzebują ( zostały zwolnione z pracy, szukają pracy bezskutecznie lub nie mogą jakimś cudem pracować ) , a eliminować patologię, co to siedzi w domu , robić się nie chce tylko ciągną od państwa. i taką patologie to kijem zagonić do pracy, a nie dać pod nos.
ale to była odpowiedź na propozycję, żeby przeznaczać 500 zł na opiekunkę do dziecka - po co opiekunka do dziecka osobie niepracującej?

jak ktoś został zwolniony z pracy lub szuka jej bezskutecznie to idzie po pomoc do urzędu pracy. Jak nie może pracować to dostaje rentę czy inne świadczenia.

Najłatwiej rozgraniczyć patologię od uczciwych ludzi wg kryteerium pracy i tyle. Przecież nie musi być to od razu superhiper posada, wystarczą chęci i zawsze się coś znajdzie.

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
Tylko jak weryfikować kto patologia a kto nie, tego sie nie da tak zrobic co nie zmienia faktu ze wlasnie takie osoby najbardziej skorzystaja
zgadzam się, taka weryfikacja jest praktycznie niemożliwa i kosztowna (zatrudnianie kolejnych pracowników socjalnych itp)
Cytat:
Napisane przez Misiulka1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak moja córka szła do przedszkola jako trzy latek /u mnie w mieście składa sie papiery elektronicznie jest specjalna strona temu poświęcona/ to można było złożyć papiery do 3 przedszkoli i do żadnego sie nie dostała jako dziecko rodziców obojga pracujących, bo warunki kolejności przyjęcia dziecka są takie:
Zaczynajac od pierwszeństwa
1. Dzieci z rodzin patologicznych
2. Dzieci, które maja rodzeństwo niepełnosprawne
3. Dziecko, którego wychowuje samotnie rodzic
4. Dziecko, którego rodzeństwo wcześniej chodziło do tego przedszkola a dopiero na 5 miejscu w kolejności przyjmowania jest dziecko rodziców obojga pracujących.
jak to czytam to się we mnie gotuje i jak człowiekowi ma się chcieć żyć uczciwie?

A tak w ogóle to z jakim wyprzedzeniem, można składać papiery do przedszkola? Może ja już złożę
Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
Grzaski temat polityka Zgadzam się z Iclosemyeyes. I patrzcie przyszłościowe, jeśli chcemy dla naszych dzieci lepszego państwa, aby one żyły spokojnie i żeby życie toczyło się jak w UK na przykład to obywatele muszą pracować. Mamy Muszą wracać do pracy niestety.

Ja wolałabym aby było więcej przedszkoli, żłobki, blisko zakładów pracy, aby pracodawcy mieli dodatki jeśli posiadają mamy, żeby mamy mogły w Czasie pracy widywać dzieci.

Po drugie 500zl na dziecko nie zwiększy przyrostu naturalnego.

A tak a propo idą wasi mężowie na tacierzynski?
podobno jakiś polityk powiedział, że żeby sfinansować program 500+ można np budować mniej dróg no tak, najlepiej rozwój gospodarczy przekształcić w regres plus dać się rozmnażać patologii to daleko na tym zajedziemy


mój pewnie pójdzie, w końcu czemu miałby nie skorzystać
Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
Nie wiem czy w uk matki maja tak fajnie. Tam jakakolwiek opieka i edukacja zaczyna sie od 4rż. A tak to bujaj sie sama i oddaj cala wyplate na opiekunke lub prywatne ple. A matka siedzac w domu z dzieckiem dostaje marne grosze.

Moj maz idzie na tacierzynski ten 2tyg
chyba Wonderce chodziło o to, że żeby Polska dogoniła UK pod względem poziomu życia to niestety musimy jak najwięcej pracować a nie bawić się w rozdawnictwo.
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-25, 14:16   #1422
agne19s
Zadomowienie
 
Avatar agne19s
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 106
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
Nie wiem czy w uk matki maja tak fajnie. Tam jakakolwiek opieka i edukacja zaczyna sie od 4rż. A tak to bujaj sie sama i oddaj cala wyplate na opiekunke lub prywatne ple. A matka siedzac w domu z dzieckiem dostaje marne grosze.

Moj maz idzie na tacierzynski ten 2tyg
ale w uk jak masz niski dochod to opiekunka ci się nalezy jezeli pracujesz np dorywczo. nie wiem czy dobrze mnie zrozumiesz ale mam rodzinę w uk i gdy kuzynka szla na kilka godzin w tygodniu dorobic to miała darmowa opiekunke ale musiała dziecko do niej do domu wozic.


wiem ze to grzaski temat. te 500zl i tak wroci do budetu panstwa i tak. tylko ze w wiekszym lub mniejszym stopniu ruszy to te gospodarke. bo chocby kazdy z rodzicow wydal tylko 100zl wiecej miesiecznie w sklepch albo np na jakis kurs dla dziecka czy moze szkole tanca i to wystarczy zeby zwiekszyc zapotrzebowanie. to jest tez szansa dla mniejszych firm na rozwoj. a ze akurat w tematyce dzieciecej to i tak dobrze. moze dzieki temu otworza chocby jeden klubik w miescie dla dzieci. a nie jednego rodzica dzieki temu bedzie stac na intelektualny rozwoj swojego dziecka. moze nie kazdy to tak potraktuje. ale chocby 50% rodzocow to te dzieciaki beda szczesliwsze. i tak na to patrze. nie narzekam ze cos moge dostac no narzekac trzeba jak ci zabieraja. swiata soe nie zmieni ale mozna myslec.optymistycznie



przepraszam mi chodzilo o usa a nie uk. pomylka
__________________
"Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień
Nie masz co wspominać? Lepiej swe życie zmień!"

Edytowane przez agne19s
Czas edycji: 2016-02-25 o 14:43
agne19s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 14:28   #1423
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Novakia nie wiem jak mają matki w UK, chodziło mi raczej o samo życie tam.

Misiulka wiem, że taki podział jest ale uważam że 100% powinno być przez rok 😜

Moje dziecko w końcu nauczyło się robić kupy cichaczem! Zawsze był raban przy tym taki, steki, jęki a wczoraj i dziś kupa q gacie i tylko po smrodzie wiadomo ze jest
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 14:38   #1424
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Dziewczyny ja jestem w uk i bardzo nie lubie tego panstwa. Bardzo chcialabym byc w pl. Bardzo. Nie pracuje bo mam 2 malych dzieci. Nie oplaca mi sie isc na czesc etatu do pracy. Ani finansowo ani nijak. Nie mam macierzynskiego bo nie mozna tu isc na zwolnienie z powodu ciazy. Tz nie zarabia duzo. Jednak nie stac nas na powrot do Polski, zycie w Polsce. To chyba wyjasnia wszystko.
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 14:47   #1425
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez agne19s Pokaż wiadomość
ale w uk jak masz niski dochod to opiekunka ci się nalezy jezeli pracujesz np dorywczo. nie wiem czy dobrze mnie zrozumiesz ale mam rodzinę w uk i gdy kuzynka szla na kilka godzin w tygodniu dorobic to miała darmowa opiekunke ale musiała dziecko do niej do domu wozic.


wiem ze to grzaski temat. te 500zl i tak wroci do budetu panstwa i tak. tylko ze w wiekszym lub mniejszym stopniu ruszy to te gospodarke. bo chocby kazdy z rodzicow wydal tylko 100zl wiecej miesiecznie w sklepch albo np na jakis kurs dla dziecka czy moze szkole tanca i to wystarczy zeby zwiekszyc zapotrzebowanie. to jest tez szansa dla mniejszych firm na rozwoj. a ze akurat w tematyce dzieciecej to i tak dobrze. moze dzieki temu otworza chocby jeden klubik w miescie dla dzieci. a nie jednego rodzica dzieki temu bedzie stac na intelektualny rozwoj swojego dziecka. moze nie kazdy to tak potraktuje. ale chocby 50% rodzocow to te dzieciaki beda szczesliwsze. i tak na to patrze. nie narzekam ze cos moge dostac no narzekac trzeba jak ci zabieraja. swiata soe nie zmieni ale mozna myslec.optymistycznie
no i właśnie w tym problem, że osobom, które ciężko pracują się tylko zabiera ja też bym chciała stymulować rozwój intelektualny mojej córki i muszę to sama opłacić, bo przecież za dobrze mam
Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
Novakia nie wiem jak mają matki w UK, chodziło mi raczej o samo życie tam.

Misiulka wiem, że taki podział jest ale uważam że 100% powinno być przez rok 😜

Moje dziecko w końcu nauczyło się robić kupy cichaczem! Zawsze był raban przy tym taki, steki, jęki a wczoraj i dziś kupa q gacie i tylko po smrodzie wiadomo ze jest
ja uważam, że to 80% na rok jest w porządku, w końcu to jakaś nagroda dla matek, które wolą szybciej wrócić do pracy

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja jestem w uk i bardzo nie lubie tego panstwa. Bardzo chcialabym byc w pl. Bardzo. Nie pracuje bo mam 2 malych dzieci. Nie oplaca mi sie isc na czesc etatu do pracy. Ani finansowo ani nijak. Nie mam macierzynskiego bo nie mozna tu isc na zwolnienie z powodu ciazy. Tz nie zarabia duzo. Jednak nie stac nas na powrot do Polski, zycie w Polsce. To chyba wyjasnia wszystko.
smutne to
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 15:18   #1426
Misiulka1
Zadomowienie
 
Avatar Misiulka1
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 579
GG do Misiulka1
Mamusie listopadowe 2015

Iclosemyeyes niestety do przedszkola zapisujesz dziecko w wieku, kiedy osiąga dojrzałość przedszkolną czyli 2,5 - 3 lata

Wonderka no pewnie

Karoseria bardzo to przykre - tym bardziej, że przed chwilą przeczytałam, iż pewnien o. R. Dostał 25mln na dofinansowanie swojej szkoły.
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/ug37df9h12fl2n2e.png

29tc - 1230g
33tc - 1919g
37tc - 2538g
40t3d - 3440g, 54cm

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw4pc0z1lc1asm8.png
Misiulka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 15:37   #1427
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość

Moje dziecko w końcu nauczyło się robić kupy cichaczem! Zawsze był raban przy tym taki, steki, jęki a wczoraj i dziś kupa q gacie i tylko po smrodzie wiadomo ze jest
Gratulacje! a u nas dzis znowu akcja kupacja na mate ale dzis podlozylam mu podklad no i nadal sluzowata kupa, ponawiam pytanie czy ktos cos wie na ten temat?
U nas kazdy dzien inny ostatnio, albo bezsenny albo marudny albo wesoly - zero regulacji, choc juz takowa byla. Do kiedy dzieci powinny jesc nocą? Bo czytam w madrej ksiazce ze w 4mies juz nie :|
A tematy polityczne odsuwam, i tak jest jak jest
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 15:42   #1428
cynamon_
Zakorzenienie
 
Avatar cynamon_
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9 195
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Novakia, sluzowate kupy... polozna mi mówiła ze to nic złego ale malutka miała wtedy kilka tygodni, teraz są albo grudkowate albo gładkie jak musztarda 😀 o jak ja bym chciała zeby moja gwiazda przesypiala cale noce, najczęściej budzi się 2 razy a poprzedniej nocy dała czadu i budzila się 4/5 razy, nawet nie liczylam dokładnie bo bylam odjechana no i za kazdym razem oczywiście cycek w dzióbek pojadla i spała dalej
__________________
27.08.2011 SYNUŚ
05.11.2015 CÓRECZKA
cynamon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 15:43   #1429
agne19s
Zadomowienie
 
Avatar agne19s
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 106
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
no i właśnie w tym problem, że osobom, które ciężko pracują się tylko zabiera ja też bym chciała stymulować rozwój intelektualny mojej córki i muszę to sama opłacić, bo przecież za dobrze mam

ja uważam, że to 80% na rok jest w porządku, w końcu to jakaś nagroda dla matek, które wolą szybciej wrócić do pracy



smutne to
bedziesz miala drugie dziecko to nikt nie bedzie patrzyl na dochod. mi tez sie to nie nalezy a nie zarabiam wogole. ale ciesze sie ze np mojej sasiadce sie nalezy bo ulatwi jej to bardzo zycie. nie wszystko musi byc dla mnie zeby sie z tego cieszyc. nie patrze tylko na to ze mi sie powinno nalezec. lepsze to niz nic. a poniekad moze i mi bedzie z tego skorzystac np dzieki temu ze otworza cos w mojej miejscowosci dla maluchow. bo jest popyt to jest podaz. nie dotknie to mnie wprost ale sie o to otre. i moze jestem inna albo nienormalna. ale ciesze sie z tych 500zl.dla kogos. bo chocby jedno dziecko bylo szcesliwsze to bedzie lepiej. juz wiem ze dzieci mojej sasiadki dzieki tej kasie pojada na kolonie. na pierwsze wakacje w zyciu. a nie stoje pod sejmem ze ja tez bym chciala. bo chcialabym tylko ze sa o wiele biedniejsi. a patologi nie wyeliminujesz. cieszmy sie z tego co mamy.
__________________
"Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień
Nie masz co wspominać? Lepiej swe życie zmień!"
agne19s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-25, 15:44   #1430
cynamon_
Zakorzenienie
 
Avatar cynamon_
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9 195
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Na temat polityki w Polsce nie będę się wypowiadala, powiem tylko ze w Niemczech pod względem pieniążków na dzieci jest dobrze, ale pieniądze szczęścia nie dają, i namawiam męża na powrót...
__________________
27.08.2011 SYNUŚ
05.11.2015 CÓRECZKA
cynamon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 15:48   #1431
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
A jak dlugo szedl? Znaczy od zlozenia papierow
Papiery składałam pod koniec stycznia, więc niecały miesiąc.


Cytat:
Napisane przez peachella Pokaż wiadomość
Ja się przyszłam wyżalić trochę :-( dzis maz byl w pracy i mial wypadek. Kość palca duzego u nogi peknieta i gips. Mam teraz 2 osoby do ogarniania, do tego sprzatanie, zakupy itp. Minimum przez 3 tyg.....nie wiem jak ja to ogarne.
Współczuję... Oby szybko wrócił do zdrowia


Co do polityki to ja się zgadzam z Iclosemyeyes. Zacytuję znany kabaret (skecz o MOPSIE)- "Tu jest MOPS, im gorzej tym lepiej" - to chyba wszystko wyjaśnia...
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 15:51   #1432
Kasiula8708
Rozeznanie
 
Avatar Kasiula8708
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 733
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

O ja tez sie w tematy polityczne nie bede zaglebiac,temat rzeka wiadomo

Wonderka super ze z kupami juz wporzadku,u nas tez nie da sie przeoczyc tego smrodku

Iclosemyeyes i jak Dobrusia po szczepieniu?najgorsze tak patrzec jak placza te nasze biedactwa

Novakia mi sie wydaje ze to nic ppwaznego z takimi kupami,najgorsze chyba z domieszka krwi sa,u nas byly swego czasu zielone ze sluzem i lekarz sie kazal nie przejmowac


U nas nieciekawy dzien,Lenka ma katarek i jest marudna przez to,ciagle na rekach by chciala byc,albo zeby ja zabawiac
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę,
Jestem przy Tobie od pierwszego grama,
Tyś moje dziecko ..... a ja.... Twoja mama

Lenka,nasz mały wielki cud
Kasiula8708 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 15:52   #1433
Misiulka1
Zadomowienie
 
Avatar Misiulka1
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 579
GG do Misiulka1
Mamusie listopadowe 2015

Novakia no ja cie nie pocieszę moja zaczęła 5 miesiąc a budzi sie w nocy co 2 - 2,5h

U nas problemu kupowe znowu a raczej ich brak od poniedziałku może dlatego, ze podałam mm, dzisiaj w ruch poszła śliwka zobaczymy efekty.

Kasiula zdrówka dla Lenki
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/ug37df9h12fl2n2e.png

29tc - 1230g
33tc - 1919g
37tc - 2538g
40t3d - 3440g, 54cm

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw4pc0z1lc1asm8.png

Edytowane przez Misiulka1
Czas edycji: 2016-02-25 o 15:56
Misiulka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 15:57   #1434
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Mi się wydaje, że dzieci mogą jeszcze długo budzić się ma jedzenie w nocy. I rodzaj pokarmu nie ma tutaj nic do tego, raczej to jak zmieniają się fazy snu u dziecka. To częste budzenie matka natura celowo wymyśliła.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 15:58   #1435
Kasiula8708
Rozeznanie
 
Avatar Kasiula8708
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 733
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez cynamon_ Pokaż wiadomość
Na temat polityki w Polsce nie będę się wypowiadala, powiem tylko ze w Niemczech pod względem pieniążków na dzieci jest dobrze, ale pieniądze szczęścia nie dają, i namawiam męża na powrót...

A ile juz mieszkacie za granica.?tz nie chce wracac?



Cytat:
Napisane przez Misiulka1 Pokaż wiadomość
Novakia no ja cie nie pocieszę moja zaczęła 5 miesiąc a budzi sie w nocy co 2 - 2,4h

U nas problemu kupowe znowu a raczej ich brak od poniedziałku może dlatego, ze podałam mm, dzisiaj w ruch poszła śliwka zobaczymy efekty.

myslisz ze przy karmieniu mieszanym moga byc problemy z kupka???ja podaje mm tylko jedna butelke
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę,
Jestem przy Tobie od pierwszego grama,
Tyś moje dziecko ..... a ja.... Twoja mama

Lenka,nasz mały wielki cud
Kasiula8708 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 16:08   #1436
cynamon_
Zakorzenienie
 
Avatar cynamon_
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9 195
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Kasiula, 4 lata... Tz kręci nosem na powrót
__________________
27.08.2011 SYNUŚ
05.11.2015 CÓRECZKA
cynamon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 16:15   #1437
Misiulka1
Zadomowienie
 
Avatar Misiulka1
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 579
GG do Misiulka1
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Kasiula raczej nie ale Miska raczej kp, mm sporadycznie - wcześniej jak była moja mama i z nią zostawała to podawała jej mm i kupka była zadniej a nieraz na drugi dzień - teraz miała dłuższą przerwę od mm jak mama pojechała wiec może .....
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/ug37df9h12fl2n2e.png

29tc - 1230g
33tc - 1919g
37tc - 2538g
40t3d - 3440g, 54cm

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw4pc0z1lc1asm8.png
Misiulka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 16:17   #1438
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Magdalena1111 a jaka kaszke dodajesz do butli?
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 16:50   #1439
201604151126
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 384
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Magdalena1111 a jaka kaszke dodajesz do butli?
Dalam hipp feine hirse ale kupilam też bobovita porcja zbóż i mleczno ryzowa i Nestlé kaszka manna bo nie wiedziałam co najpierw dac i dzisiaj dalam malemu marchewkę ale nawet łyżeczki nie zjadł bo wyplowal.
201604151126 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 16:54   #1440
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
U nas kazdy dzien inny ostatnio, albo bezsenny albo marudny albo wesoly - zero regulacji, choc juz takowa byla. Do kiedy dzieci powinny jesc nocą? Bo czytam w madrej ksiazce ze w 4mies juz nie :|
A tematy polityczne odsuwam, i tak jest jak jest
mogą jeść w nocy nawet jak będą o wiele starsze, ja czytałam ostatnio, że od 4 msc życia dziecka metabolizm pozwala, żeby przespało całą noc - ale to nie znaczy, że mu się nie zachce jednak coś przekąsić
Cytat:
Napisane przez agne19s Pokaż wiadomość
bedziesz miala drugie dziecko to nikt nie bedzie patrzyl na dochod. mi tez sie to nie nalezy a nie zarabiam wogole. ale ciesze sie ze np mojej sasiadce sie nalezy bo ulatwi jej to bardzo zycie. nie wszystko musi byc dla mnie zeby sie z tego cieszyc. nie patrze tylko na to ze mi sie powinno nalezec. lepsze to niz nic. a poniekad moze i mi bedzie z tego skorzystac np dzieki temu ze otworza cos w mojej miejscowosci dla maluchow. bo jest popyt to jest podaz. nie dotknie to mnie wprost ale sie o to otre. i moze jestem inna albo nienormalna. ale ciesze sie z tych 500zl.dla kogos. bo chocby jedno dziecko bylo szcesliwsze to bedzie lepiej. juz wiem ze dzieci mojej sasiadki dzieki tej kasie pojada na kolonie. na pierwsze wakacje w zyciu. a nie stoje pod sejmem ze ja tez bym chciala. bo chcialabym tylko ze sa o wiele biedniejsi. a patologi nie wyeliminujesz. cieszmy sie z tego co mamy.
nie, dziękuję, nie powołam na świat dziecka, żeby dostać pieniądze

ale wiesz, że te pieniądze na program 500+ pójdą z naszej kieszeni? Czyli jeśli ktoś nie dostanie tej kasy, a w sklepie i banku zapłaci więcej, to jest podwójnie stratny

Ja niestety taką altruistką nie jestem i średnio mnie cieszy fundowanie komuś kolonii

Doceniam to co mam oczywiście, tym bardziej, że sama na to zapracowałam, ale nie podoba mi się przymus dzielenia się tym z kimś komu się nie chce pracować ja jestem zdania, że każdy jest kowalem swojego losu.
Cytat:
Napisane przez poznanianka1990 Pokaż wiadomość
Papiery składałam pod koniec stycznia, więc niecały miesiąc.




Współczuję... Oby szybko wrócił do zdrowia


Co do polityki to ja się zgadzam z Iclosemyeyes. Zacytuję znany kabaret (skecz o MOPSIE)- "Tu jest MOPS, im gorzej tym lepiej" - to chyba wszystko wyjaśnia...
nie znam tego kabaretu, ale trafione w punkt

Cytat:
Napisane przez Kasiula8708 Pokaż wiadomość
Iclosemyeyes i jak Dobrusia po szczepieniu?najgorsze tak patrzec jak placza te nasze biedactwa


U nas nieciekawy dzien,Lenka ma katarek i jest marudna przez to,ciagle na rekach by chciala byc,albo zeby ja zabawiac
Dobrusia popłakała troszkę w przychodni i teraz cały dzień śpi, tak mocno, że ją wybudzam na karmienie bieda moja. Dziękuję, że pytasz

Zdrówka dla Lenki
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-01 15:52:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:51.