Zgubiony portfel - porada - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-29, 11:43   #1
weronikaa7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 70

Zgubiony portfel - porada


Witam, nie wiem czy to jest odpowiedni dział na ten wątek. Otóż w piątek wieczorem mąż zgubił portfel w sklepie z dokumentami I wypłatą. Na monitoringu widać jak mąż robi zakupy portfel bierze w rękę I rozmawia z kolegami przy drzwiach ale niestety kamera już ich nie bardzo obejmuje. Gdy maż I koledzy wsiadają do samochodu podjeżdza inny samochód 3 młodych chłopaków którzy są już ostatnimi klientami. W trakcie powrotu do domu mąż orientuje się ze nie ma portfela wraca się do sklepu (minelo dosłownie 10 min od wyjazdu I był spowrotem w tym sklepie) obszukali razem I w sklepie I przed sklepem ale portfela nie znaleźli:/ w sobote zglosił zgube na policji. Mieli oni obejrzeć monitoring ze sklepu itp. Dziś mąż zajechał na komisarjat zapytać się co o jak. Okazało się że dostali zgloszenie ze sklepu ze znalazły się dokumenty a portfela I pieniedzy nie było (sprzątaczka w sobote sprzątając sklep przed zamknięciem znalazła je w koszu na śmieci w tym sionku przed wejściem niestety kamery go nie obejmują) ale to mąż musiał jechać po odbiór dokumentów do sklepu. Teraz moje pytanie czy to nie policja powinna jechać po te dokumenty skoro dostała zgłoszenie ze sie znalazly? Glownymi podejrzanymi sa Ci ostatni klienci Policja mowi ze za bardzo nic nie moga zrobic Bo nie widac rejestracji samochodu ktorym Ci chlopcy przyjechali a z kamer tez nie moga ustalic ich tozsamosci ale jeszcxe raz maja jechac
Obejrzeć monitoring po raz drugi I nie wiem co z tego wyniknie... stąd moje pytanie czy mogę samodzielnie wziąść z nagrania z monitoringu twarzy tych osób o samochodu I wstawic na fb, wkoncu w Dobie internetu, tylu znajomych na fb wiec ktos moze ich rozpozna.. Tylko czy nie bede miala pozniej przez to problemow ze udostepniam publicznie czyjs wizerunek bez jego zgody?
weronikaa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 11:48   #2
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: Zgubiony portfel - porada

Chcesz odpowiadać za pomówienie?
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 11:51   #3
iwi_83
Zadomowienie
 
Avatar iwi_83
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 052
Dot.: Zgubiony portfel - porada

moim zdaniem nie możesz upublicznić ich wizerunku.kasy pewnie nie odzyskasz, ważne, że dokumenty odzyskaliście.
__________________
pachnę
iwi_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 12:00   #4
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Zgubiony portfel - porada

Cytat:
Napisane przez weronikaa7 Pokaż wiadomość
Witam, nie wiem czy to jest odpowiedni dział na ten wątek. Otóż w piątek wieczorem mąż zgubił portfel w sklepie z dokumentami I wypłatą. Na monitoringu widać jak mąż robi zakupy portfel bierze w rękę I rozmawia z kolegami przy drzwiach ale niestety kamera już ich nie bardzo obejmuje. Gdy maż I koledzy wsiadają do samochodu podjeżdza inny samochód 3 młodych chłopaków którzy są już ostatnimi klientami. W trakcie powrotu do domu mąż orientuje się ze nie ma portfela wraca się do sklepu (minelo dosłownie 10 min od wyjazdu I był spowrotem w tym sklepie) obszukali razem I w sklepie I przed sklepem ale portfela nie znaleźli:/ w sobote zglosił zgube na policji. Mieli oni obejrzeć monitoring ze sklepu itp. Dziś mąż zajechał na komisarjat zapytać się co o jak. Okazało się że dostali zgloszenie ze sklepu ze znalazły się dokumenty a portfela I pieniedzy nie było (sprzątaczka w sobote sprzątając sklep przed zamknięciem znalazła je w koszu na śmieci w tym sionku przed wejściem niestety kamery go nie obejmują) ale to mąż musiał jechać po odbiór dokumentów do sklepu. Teraz moje pytanie czy to nie policja powinna jechać po te dokumenty skoro dostała zgłoszenie ze sie znalazly? Glownymi podejrzanymi sa Ci ostatni klienci Policja mowi ze za bardzo nic nie moga zrobic Bo nie widac rejestracji samochodu ktorym Ci chlopcy przyjechali a z kamer tez nie moga ustalic ich tozsamosci ale jeszcxe raz maja jechac
Obejrzeć monitoring po raz drugi I nie wiem co z tego wyniknie... stąd moje pytanie czy mogę samodzielnie wziąść z nagrania z monitoringu twarzy tych osób o samochodu I wstawic na fb, wkoncu w Dobie internetu, tylu znajomych na fb wiec ktos moze ich rozpozna.. Tylko czy nie bede miala pozniej przez to problemow ze udostepniam publicznie czyjs wizerunek bez jego zgody?
A niby w jaki sposób miałabyś wejść w posiadanie tych nagrań? Chcesz je wykraść? Bo nie wierzę, że ktokolwiek o zdrowych zmysłach Ci je udostępni. Jeżeli jednak ktoś z tego sklepu okazał się na tyle bezmyślny, aby dać Ci jakiekolwiek nagrania, to tak, jak napisano wyżej: udostępnianie ich gdziekolwiek i sugerowanie, że te osoby są odpowiedzialne za kradzież / przywłaszczenie czegokolwiek, to pomówienie. Mieli by w razie czego wygraną w kieszeni, a Ty spore nieprzyjemności.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2016-03-29 o 12:02
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 12:17   #5
weronikaa7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 70
Dot.: Zgubiony portfel - porada

Właśnie też się tego obawiałam, że z udostępnienia ich zdjęć mogą być z tego nieprzyjemności... a nagranie właściciel pokazywał bez problemu mężowi wiec pomyślałam że by pokazał jeszcze raz I wtedy poprosić o screena ich twarzy lub auta ale nie wiadomo czy by się na to zgodził... Wiec pozostaje czekac tylko I zdajc sie na policje. Jednak policja tez ma przepuszczenia ze to Ci chlopcy no ale niestety nie widac nic z kamer.. kurcze bardzo szkoda Bo cala wypłata została skradziona a mąż ciężko na nią pracował.. :/
weronikaa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 12:46   #6
iwi_83
Zadomowienie
 
Avatar iwi_83
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 052
Dot.: Zgubiony portfel - porada

Cytat:
Napisane przez weronikaa7 Pokaż wiadomość
Właśnie też się tego obawiałam, że z udostępnienia ich zdjęć mogą być z tego nieprzyjemności... a nagranie właściciel pokazywał bez problemu mężowi wiec pomyślałam że by pokazał jeszcze raz I wtedy poprosić o screena ich twarzy lub auta ale nie wiadomo czy by się na to zgodził... Wiec pozostaje czekac tylko I zdajc sie na policje. Jednak policja tez ma przepuszczenia ze to Ci chlopcy no ale niestety nie widac nic z kamer.. kurcze bardzo szkoda Bo cala wypłata została skradziona a mąż ciężko na nią pracował.. :/
no ale nie macie pewności, że to oni zrobili. równie dobrze mógł to być pracownik sklepu lub ta sprzątaczka. prawdopodobieństwo to jednak za mało do stawiania wyroku.
współczuję Wam straty pieniędzy, ale ważne że dokumenty się odnalazły..
__________________
pachnę

Edytowane przez iwi_83
Czas edycji: 2016-03-29 o 12:47
iwi_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 12:51   #7
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Zgubiony portfel - porada

Cytat:
Napisane przez weronikaa7 Pokaż wiadomość
Właśnie też się tego obawiałam, że z udostępnienia ich zdjęć mogą być z tego nieprzyjemności... a nagranie właściciel pokazywał bez problemu mężowi wiec pomyślałam że by pokazał jeszcze raz I wtedy poprosić o screena ich twarzy lub auta ale nie wiadomo czy by się na to zgodził... Wiec pozostaje czekac tylko I zdajc sie na policje. Jednak policja tez ma przepuszczenia ze to Ci chlopcy no ale niestety nie widac nic z kamer.. kurcze bardzo szkoda Bo cala wypłata została skradziona a mąż ciężko na nią pracował.. :/
Pokazać coś komuś, a mu to dać na nośniku, pozwolić na jakiekolwiek manipulowanie przy tym, to dwie różne sprawy.

Założyliście, że to "ci chłopcy". Równie dobrze to mogą być nie oni lub tylko jeden z nich (a reszta o niczym nie wiedziała). W sklepie są pracownicy, a mąż był z kolegami. Jasne, Wy stwierdzicie, że to absolutnie niemożliwe, że któryś z kolegów, ale to również jest prawdopodobne.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-29, 13:03   #8
weronikaa7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 70
Dot.: Zgubiony portfel - porada

Kolegow wykluczamy Bo razem stali rozmawiali I razem wychodzili wiec by widzial mąz jak któryś z nich wyrzucał dokumenty. Tak jak napisałam w pierwszym poście od momentu wyjścia ze sklepu męża do jego ponownego przyjazdu (gdy zorientował się ze mie ma portfela) minęło gora 10 minut I razem z wlascicielem obszukali sklep przed sklepem I juz nie bylo portfela a maz twierdzi ze dokladnie szukal. W sklepie w piatek byl wlasciciel ktory stal za kasa i zadnych pracownikow nie bylo i na monitoringu widac ze nie ruszal sie za lady. Noi po przeszukaniu sklepu juz przy mezu go zamykal.

Edytowane przez weronikaa7
Czas edycji: 2016-03-29 o 13:08
weronikaa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 13:15   #9
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Zgubiony portfel - porada

Cytat:
Napisane przez weronikaa7 Pokaż wiadomość
Kolegow wykluczamy Bo razem stali rozmawiali I razem wychodzili wiec by widzial mąz jak któryś z nich wyrzucał dokumenty. Tak jak napisałam w pierwszym poście od momentu wyjścia ze sklepu męża do jego ponownego przyjazdu (gdy zorientował się ze mie ma portfela) minęło gora 10 minut I razem z wlascicielem obszukali sklep przed sklepem I juz nie bylo portfela a maz twierdzi ze dokladnie szukal. W sklepie w piatek byl wlasciciel ktory stal za kasa i zadnych pracownikow nie bylo i na monitoringu widac ze nie ruszal sie za lady. Noi po przeszukaniu sklepu juz przy mezu go zamykal.
Nadal nie jest to 100% dowód przeciwko "tym chłopcom". Jasne, duże prawdopodobieństwo, że to oni / któryś z nich, ale nie, że "na bank oni, mamy prawo publikować oskarżenia w Internecie".
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 13:21   #10
weronikaa7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 70
Dot.: Zgubiony portfel - porada

Ja nie chce publikowac Oskarzenia tylko ich zdjecie, nie Musze podawac powodu dlaczego ich szukam tylko napisac ze wazna sprawa lub cos w tym stylu. Albo nie udostepniac publicznie ich fotografi tylko w wiadomosciach prywatnych popytac sie znajomych czy ich nie znaja. Ten sklep jest w nieduzej miejscowosci wiec mogl to byc ktos z okolicznych wiosek.
weronikaa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 13:25   #11
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Zgubiony portfel - porada

Cytat:
Napisane przez weronikaa7 Pokaż wiadomość
Ja nie chce publikowac Oskarzenia tylko ich zdjecie, nie Musze podawac powodu dlaczego ich szukam tylko napisac ze wazna sprawa lub cos w tym stylu. Albo nie udostepniac publicznie ich fotografi tylko w wiadomosciach prywatnych popytac sie znajomych czy ich nie znaja. Ten sklep jest w nieduzej miejscowosci wiec mogl to byc ktos z okolicznych wiosek.
A w jakim kontekście to chciałaś publikować? No przecież jednoznacznym. Nie rżnij teraz głupa. Ty nie szukasz zagubionego pieska i to nie byłoby zdjęcie, które zrobiłaś podczas spaceru z pieskiem (pt. ci panowie mogli widzieć gdzie piesek poleciał), tylko szukasz domniemanych złodziei i to nagranie ze sklepowego monitoringu (nielegalne wejście w posiadanie takowego).

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2016-03-29 o 13:34
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-29, 13:29   #12
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Zgubiony portfel - porada

Cytat:
Napisane przez weronikaa7 Pokaż wiadomość
Witam, nie wiem czy to jest odpowiedni dział na ten wątek. Otóż w piątek wieczorem mąż zgubił portfel w sklepie z dokumentami I wypłatą. Na monitoringu widać jak mąż robi zakupy portfel bierze w rękę I rozmawia z kolegami przy drzwiach ale niestety kamera już ich nie bardzo obejmuje. Gdy maż I koledzy wsiadają do samochodu podjeżdza inny samochód 3 młodych chłopaków którzy są już ostatnimi klientami. W trakcie powrotu do domu mąż orientuje się ze nie ma portfela wraca się do sklepu (minelo dosłownie 10 min od wyjazdu I był spowrotem w tym sklepie) obszukali razem I w sklepie I przed sklepem ale portfela nie znaleźli:/ w sobote zglosił zgube na policji. Mieli oni obejrzeć monitoring ze sklepu itp. Dziś mąż zajechał na komisarjat zapytać się co o jak. Okazało się że dostali zgloszenie ze sklepu ze znalazły się dokumenty a portfela I pieniedzy nie było (sprzątaczka w sobote sprzątając sklep przed zamknięciem znalazła je w koszu na śmieci w tym sionku przed wejściem niestety kamery go nie obejmują) ale to mąż musiał jechać po odbiór dokumentów do sklepu. Teraz moje pytanie czy to nie policja powinna jechać po te dokumenty skoro dostała zgłoszenie ze sie znalazly? Glownymi podejrzanymi sa Ci ostatni klienci Policja mowi ze za bardzo nic nie moga zrobic Bo nie widac rejestracji samochodu ktorym Ci chlopcy przyjechali a z kamer tez nie moga ustalic ich tozsamosci ale jeszcxe raz maja jechac


Obejrzeć monitoring po raz drugi I nie wiem co z tego wyniknie... stąd moje pytanie czy mogę samodzielnie wziąść z nagrania z monitoringu twarzy tych osób o samochodu I wstawic na fb, wkoncu w Dobie internetu, tylu znajomych na fb wiec ktos moze ich rozpozna.. Tylko czy nie bede miala pozniej przez to problemow ze udostepniam publicznie czyjs wizerunek bez jego zgody?


Chybaś zwariowała.
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 13:35   #13
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: Zgubiony portfel - porada

Jak miałaby wyglądać ewentualna rozmowa z tymi chłopakami?
Bo może nie za pomówienie chcecie odpowiadać
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 13:43   #14
jag_na
Rozeznanie
 
Avatar jag_na
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 934
Dot.: Zgubiony portfel - porada

w Lublinie dosyć często robią tego typu akcje, no ale na wniosek policji

http://www.lublin112.pl/?s=z%C5%82odziej
jag_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 13:49   #15
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Zgubiony portfel - porada

Cytat:
Napisane przez carolina662 Pokaż wiadomość
Chybaś zwariowała.
Dokładnie.

Autorko, chcesz ustalić tożsamość tych chłopców i co dalej? Co i w jaki sposób im udowodnisz?

A mąż niech się zastanowi, czy nie lepiej wypłatę jednak dostawać na konto. Albo przynajmniej ozusowaną część wypłaty, bo domyślam się, dlaczego miał forsę w gotówce Banki i karty płatnicze są ubezpieczone, karty można zablokować, a po wszelkich transkcjach zostają dane, gdzie i na co poszły pieniądze. A gotówki to szukaj w polu
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 13:51   #16
weronikaa7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 70
Dot.: Zgubiony portfel - porada

Gdybym już poznała tożsamość chociaż jednego z nich to bym sama nie jechała z nimi rozmawiać tylko bym zgłosiła to funkcjonariuszom którzy przyjeli zgłoszenie wtedy to oni by z nimi rozmawiali...
weronikaa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 14:01   #17
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Zgubiony portfel - porada

Cytat:
Napisane przez weronikaa7 Pokaż wiadomość
Otóż w piątek wieczorem mąż zgubił portfel w sklepie z dokumentami I wypłatą.
Niech na przyszłość go lepiej pilnuje.
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 14:02   #18
iwi_83
Zadomowienie
 
Avatar iwi_83
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 052
Dot.: Zgubiony portfel - porada

Cytat:
Napisane przez jag_na Pokaż wiadomość
w Lublinie dosyć często robią tego typu akcje, no ale na wniosek policji

http://www.lublin112.pl/?s=z%C5%82odziej
różnica jest taka, że na nagraniu widać jak gość kradnie towar, a autorka tylko przypuszcza, że ci chłopcy mogli być złodziejami..
__________________
pachnę
iwi_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 14:05   #19
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Zgubiony portfel - porada

Cytat:
Napisane przez weronikaa7 Pokaż wiadomość
Gdybym już poznała tożsamość chociaż jednego z nich to bym sama nie jechała z nimi rozmawiać tylko bym zgłosiła to funkcjonariuszom którzy przyjeli zgłoszenie wtedy to oni by z nimi rozmawiali...
Na jakim Ty świecie żyjesz?
Nie rozumiesz, że w takich okolicznościach policja zainteresowałaby się TOBĄ?
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-29, 15:05   #20
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Zgubiony portfel - porada

Cytat:
Napisane przez carolina662 Pokaż wiadomość
Chybaś zwariowała.
To samo chciałam napisać.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 16:08   #21
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Zgubiony portfel - porada

Nie masz prawa upubliczniać niczyjego wizerunku, nie masz prawa oskarżać ludzi skoro nie złapalaś ich na gorącym uczynku. Równie dobrze mógł to zrobić każdy inny! Ciesz się, żę odzyskaliście dokumenty i nie macie na głowie załatwiania formalności z wyrobieniem nowych.
Każdy mógł wziąc ten portfel, jeden jest taki że odda z całą zawartością (choć to rzadkość) a inny zawartość sobie przywłaszczy a odda np dokumenty. Inną drogą na upartego oni mu tego portfela nie wyrwali i nie okradli. Po prostu ktoś go znalazł i przywłaszczył sobie pieniadze.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 16:38   #22
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Zgubiony portfel - porada

Autorko, a skąd taka pewność? Skąd wiadomo, że ktokolwiek ten portfel ukradł? Może na przykład mąż go upuścił, a właściciel sklepu lub sprzątaczka podnieśli, przetrzepali co trzeba i wyrzucili do śmieci?
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 17:19   #23
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Zgubiony portfel - porada

Cytat:
Napisane przez iwi_83 Pokaż wiadomość
różnica jest taka, że na nagraniu widać jak gość kradnie towar, a autorka tylko przypuszcza, że ci chłopcy mogli być złodziejami..
Dokładnie.

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Autorko, a skąd taka pewność? Skąd wiadomo, że ktokolwiek ten portfel ukradł? Może na przykład mąż go upuścił, a właściciel sklepu lub sprzątaczka podnieśli, przetrzepali co trzeba i wyrzucili do śmieci?
Autorka twierdzi, że ten monitoring taki czytelny, dokładny i obejmujący cały sklep, że wie gdzie był właściciel. Monitoring lepszy, niż w niejednym banku nawiasem mówiąc.


Autorko, no policja może by z nimi porozmawiała. I co dalej? Powiedzieliby "nie, to nie my" lub "nie, to nie ja" (w końcu każdy człowiek powinien odpowiadać za siebie) i co dalej? Podejrzewam, że to również by Cię nie zadowoliło. Niech to będzie płatna, życiowa nauczka na przyszłość. Bolesna, tak, ale niejednej osobie się coś takiego przydarzyło. Grunt to wyciągnąć wnioski.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2016-03-29 o 17:23
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 17:34   #24
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Zgubiony portfel - porada

A może to koledzy męża go okradli? Albo sprzątaczka? Albo właściciele sklepu? Dobrze wiedzą gdzie mają kamery Wrzuć zdjęcia wszystkich na wszelki wypadek.

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Tak serio to cieszcie się ze odzyskaliscie dokumenty.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 17:38   #25
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Zgubiony portfel - porada

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Autorko, no policja może by z nimi porozmawiała. I co dalej? Powiedzieliby "nie, to nie my" lub "nie, to nie ja" (w końcu każdy człowiek powinien odpowiadać za siebie) i co dalej?
Dokładnie Autorko sorry to break the news, ale policja raczej nie będzie stosować najnowocześniejszych technik analizy DNA, żeby znaleźć Waszą forsę.
Właśnie dlatego dużych kwot gotówki nie nosi sie przy sobie. Będziecie mądrzejsi na przyszłość.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 18:02   #26
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Zgubiony portfel - porada

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Dokładnie Autorko sorry to break the news, ale policja raczej nie będzie stosować najnowocześniejszych technik analizy DNA, żeby znaleźć Waszą forsę.
Właśnie dlatego dużych kwot gotówki nie nosi sie przy sobie. Będziecie mądrzejsi na przyszłość.
A jak się ma taką kasę, to pilnuje portfela jak oka w głowie, a nie rzuca oskarżenia na lewo i prawo
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 20:01   #27
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Zgubiony portfel - porada

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Każdy mógł wziąc ten portfel, jeden jest taki że odda z całą zawartością (choć to rzadkość) a inny zawartość sobie przywłaszczy a odda np dokumenty. Inną drogą na upartego oni mu tego portfela nie wyrwali i nie okradli. Po prostu ktoś go znalazł i przywłaszczył sobie pieniadze.
Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Autorko, a skąd taka pewność? Skąd wiadomo, że ktokolwiek ten portfel ukradł? Może na przykład mąż go upuścił, a właściciel sklepu lub sprzątaczka podnieśli, przetrzepali co trzeba i wyrzucili do śmieci?
Też uważam pomysł ujawniania wizerunku bez konkretnych dowodów za bardzo kiepski, jednak aż trudno mi nie skomentować powyższych. Naprawdę uważacie, że przywłaszczenie sobie kasy ze znalezionego portfela to nie jest kradzież?
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 20:04   #28
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: Zgubiony portfel - porada

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Naprawdę uważacie, że przywłaszczenie sobie kasy ze znalezionego portfela to nie jest kradzież?
Nie, zwłaszcza, że były w nim dokumenty.
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 20:10   #29
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Zgubiony portfel - porada

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Też uważam pomysł ujawniania wizerunku bez konkretnych dowodów za bardzo kiepski, jednak aż trudno mi nie skomentować powyższych. Naprawdę uważacie, że przywłaszczenie sobie kasy ze znalezionego portfela to nie jest kradzież?
A ktoś tak napisał? Gdzie?
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 20:29   #30
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Zgubiony portfel - porada

Oczywiście nie masz prawa publikować niczyjego wizerunku w takim kontekście, niestety sprawa po opisie wydaje się nie do wyjaśnienia. Ktokolwiek znalazł ten portfel powinien był oczywiście zwrócić zawartość w pełni, ale niestety - bywa i tak, że ktoś się połasi na kasę. Na przyszłość niech mąż nie nosi w portfelu całej wypłaty (!!! w ogóle po co i dlaczego ???) i niech pilnuje tego portfela, bo wiadomo - każdemu zdarza się rozkojarzyć, ale jak się ma taką kasę przy sobie to się jej pilnuje jak oka w głowie.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-29 22:18:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:40.