Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016 - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-04-29, 09:20   #1201
kism
Wtajemniczenie
 
Avatar kism
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 179
Dot.: Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016

Cytat:
Napisane przez pas90 Pokaż wiadomość
Podziwiam Cię, że masz tyle cierpliwości, ja między wizytami się nie mogę doczekać, a co mówić o pierwszej...
Dziękuję! Sama się sobie dziwię Ale to chyba najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji, więc muszę się go trzymać.


Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
Kims i Himery... pytabie do was bo z UK.
Orientujecie sie czy wszelkie witaminy i suplememty tez sie naleza na Maternity Exemption Certificate? Bo ja sie zastanawiam czy narobic sobie zapasow w aptece gemini i odebrac jak bede w Polsce czy tu bede niala wszystkie suplementy za darmo i nie ma sensu wydawac w Polsce te 100-200zl..Himery zdaje sie, ze ty masz dzis wizyte u GP moglabys o to prosze zapytac. zapytalabym znajonych ale jeszcze nikomu nie mowilismy. Czekamy zeby sie podzielic ta nowina najpierw z moimi rodzicami bo oni bardzo marza o tym by zostac dziadkami i nie chce zeby wiedzial ktos przed nimi.
Nie mam pojęcia, ale gdybym miała obstawiać, to raczej nie. W końcu za darmo masz to co na receptę, a na witaminy chyba recepty nie dadzą
Ja jakoś nie mogłam zebrać się od miesięcy do dentysty. Niby nic mnie nie boli, ale zawsze miałam słabe zęby, więc możliwe, że coś trzeba będzie zrobić. Cieszę się, że będzie za darmo - będzie na witaminy
__________________
2006.03.28 ur. Maksymilian
2012.05.15 ur. Kajetan
tp 2016.12.31 Kruszynka
kism jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 09:45   #1202
motylek85
Zakorzenienie
 
Avatar motylek85
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Mój Raj na ziemi
Wiadomości: 3 879
Dot.: Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016

Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Motylek, w poprzedniej ciazy ginka mowila o tabsach na mdlosci, nie mowila jakie to. Na ten mammarin wpadlam przez google.
A powiedz mi jeszcze czy to są tylko na mdłości czy zawierają komplet witamin dla ciężarnych? bo ja mam teraz Prevomit i niby jest te na mdłości ale licho pomaga z tym, że zawiera kwas foliowy i inne potrzebne witaminki.
__________________

♥37/40♥
USG: 03.10 - 2090g szczęścia
USG: 22.11
Wizyta: 28.11
motylek85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 10:00   #1203
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016

Cytat:
Napisane przez motylek85 Pokaż wiadomość
A powiedz mi jeszcze czy to są tylko na mdłości czy zawierają komplet witamin dla ciężarnych? bo ja mam teraz Prevomit i niby jest te na mdłości ale licho pomaga z tym, że zawiera kwas foliowy i inne potrzebne witaminki.
B6 i imbir, nic wiecej. Jak wezme 2 to po 10 min mnie napnie, chyba sie tabsa rozpuszcza ale pozniej juz serio jest lepiej.
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 10:01   #1204
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016

A mnie dziś dopadła opryszczka , juz od rana czulam coś na ustach jak nie urok to
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 10:11   #1205
motylek85
Zakorzenienie
 
Avatar motylek85
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Mój Raj na ziemi
Wiadomości: 3 879
Dot.: Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016

Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
B6 i imbir, nic wiecej. Jak wezme 2 to po 10 min mnie napnie, chyba sie tabsa rozpuszcza ale pozniej juz serio jest lepiej.
czyli przy tym mamarinie musiałabym oddzielnie kwas foliowy brać. W sumie chyba spróbuję bo oszaleję jak tak dalej będzie mnie mdliło
__________________

♥37/40♥
USG: 03.10 - 2090g szczęścia
USG: 22.11
Wizyta: 28.11
motylek85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 10:11   #1206
LuckySparkle
Zadomowienie
 
Avatar LuckySparkle
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016

Justynia kup sobie mas ktora zawiera acyclivir. Ja ogolnie biore tabletki na opryszczke ale wiem, ze w Polsce one sa cholernie drogie. Po tabletkach mam opryszczke 4 dni, bez tabletek okolo 3-4 tygodnie. Trzymaj sie dzielnie.

Kism... myslisz, ze oni tu chętnie lecza zabki kobietom w ciąży? Czy masz na mysli wyleczyc po porodzie? Ja w lutym mialam przeglad i wszystko super.. poza tym ze mialam usunac dwie osemku ;/ nie zdazylam.
LuckySparkle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 10:14   #1207
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016

Cytat:
Napisane przez motylek85 Pokaż wiadomość
czyli przy tym mamarinie musiałabym oddzielnie kwas foliowy brać. W sumie chyba spróbuję bo oszaleję jak tak dalej będzie mnie mdliło
Tak, ja lykam przy tym kwas.
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-29, 10:34   #1208
tiinkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9
Dot.: Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016

Hej dziewczyny dawno mnie nie było przez chwilowy brak internetu, przez co widzę mam ogromne zaległości, ale postaram się jak najszybciej nadrobić

W poniedziałek zaczynam 10 tc ( jak ten czas szybko leci ) i coraz lepiej zaczynam się czuć, mdłości już pożegnałam, piersi przestały boleć jedynie zmęczenie trochę bardziej dokucza, ale przy bardzo energicznym 3 latku nie mam za dużo czasu na odpoczynek i wylegiwanie się w łóżku
Jedynie co mi ostatnio zabierało sen z powiek, to zęby...byłam ostatnio u dentysty i niestety jeden ząbek do wyrwania :-( trochę się denerwuje tym, bo znieczulenie i w ogóle, ale ginekolog mnie uspokoił i dla bezpieczeństwa kazał mi poczekać z wyrwaniem do II trymestru, dlatego dziewczyny jak macie coś do zrobienia w ząbkach, to lepiej idźcie od razu, żeby później nie mieć większych problemów i niepotrzebnych nerwów
tiinkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 11:23   #1209
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016

Dlatego ja wszystkie zęby wyleczyłam przed staraniami i teraz mam spokojną głowę
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 11:28   #1210
margot_2012
Raczkowanie
 
Avatar margot_2012
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 174
Dot.: Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016

Też miałam wyrwać ósemki, i też nie zdąrzyłam, jakoś mnie do tego nie ciągnie .
Ponieważ zostaje tu na dobre (Pani Migdałek wysłałam priv), zapytam, czy któraś z dzieciatych dziewczyn ma różnicę między dziećmi około 2 lat albo mniejszą? Bo u mnie bedzie troche mniej, i boje się, ze bedzie masakra.... Z drugiej strony nie mam na co czekac, chyba jestem najstarsza na tym wątku... wiec jakoś bede musiala dac sobier ade, ale ciekawia mnie wasze wrażenia.
margot_2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 11:37   #1211
a6594ed1feebe4acee52c55875557823d72aa50e_6074d104093b7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016

Cytat:
Napisane przez margot_2012 Pokaż wiadomość
Też miałam wyrwać ósemki, i też nie zdąrzyłam, jakoś mnie do tego nie ciągnie .
Ponieważ zostaje tu na dobre (Pani Migdałek wysłałam priv), zapytam, czy któraś z dzieciatych dziewczyn ma różnicę między dziećmi około 2 lat albo mniejszą? Bo u mnie bedzie troche mniej, i boje się, ze bedzie masakra.... Z drugiej strony nie mam na co czekac, chyba jestem najstarsza na tym wątku... wiec jakoś bede musiala dac sobier ade, ale ciekawia mnie wasze wrażenia.
U nas w grudniu będzie różnica 2 lata i 5 miesięcy sama się zastanawiam jak to będzie :p
A ile masz lat, że twierdzisz ze jesteś najstarsza?
a6594ed1feebe4acee52c55875557823d72aa50e_6074d104093b7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-29, 11:53   #1212
aska8999
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 562
Dot.: Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016

Bylam dzisiaj na wizycie wg OM ciaza ma 8 tyg i 3 dni , a wg Usg 8 tyg i 2 dni wiec sie wszystko zgadza. Serduszko bije, zarodek ma 2 cm dostalam skierowanie na badania krwi w tym na hiv tez mialyscie zlecane to badanie?
aska8999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 11:53   #1213
kociulek
Zakorzenienie
 
Avatar kociulek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3 535
Dot.: Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016

Ja już po wizycie. Serduszka wprawdzie nie słyszałam, bo wg usg to nadal bardzo wcześnie - 4-5tydzień, czyli wszystko by się zgadzała, bo wtedy małż był w domu Ale póki co wszystko jest jak należy. Dostałam cały szereg badań (m.in. tokso bo wspomniałam że mam w domu sierciucha ) i książeczkę ciąży. Ginka uspokoiła mnie, że ze skróconą szyjką macicy spokojnie ciążę można donosić. Wiadomo, trzeba bardziej uważać, nie dźwigać itp., ale nie ma się czym martwić. Podszywania wolałaby uniknąć bo to jednak ciało obce które może wprowadzać niepotrzebne bakterie, ale martwić się tym będziemy jeśli zajdzie tego potrzeba. A póki co pełen luz witaminki i zdrowe odżywianie Brakiem objawów też mam się nie martwić bo podobno jak się unika słodyczy i stosuje zdrową dietę z naciskiem na zielone, to tak właśnie często bywa Pani dr chyba wiedziała po prostu co chcę usłyszeć
Wg om tp mam na 11.12, ale na bank wg usg ta data mi się przesunie. Choć na koniec różnie może być, bo swoją dwójkę urodziłam jednakowo 2 tygodnie przed terminem
W całej wizycie najlepsze dla mnie było na koniec jak już poszłam zapisać się na następny termin. Pielęgniarka mówi: To jeszcze bardzo wczesna ciąża więc zapiszę panią na 9 czerwca (najpierw chciała na 2-3 ale w tym czasie jadę z klasą mojego synka na wycieczkę jako opiekun). i wtedy odwracam się, a za mną stoi moja córcia i szeroko otwartymi oczami Mamusiu, pani powiedziała, że jesteś w ciąży? Będziesz miała dzidziusia??? Jej reakcja na moje potwierdzenie była fantastyczna, młoda normalnie dostała szału z radości Musiałam ja odprowadzić od razu do szkoły, ale jestem przekonana że tam już wszyscy wiedzą, a ona nie może skupić się na zajęciach
A mieliśmy dzieciom razem powiedzieć
A na razie uciekam barszcz gotować, bo małż dzwonił, że już zjeżdża z trasy i dziś będzie w domu, a ma taaaaaaaaką ogromną ochotę na barszcz czerwony. To ciekawe kto tu jest w ciąży
Aaaaa, z cyto mam jedyneczkę jestem szczęśliwa, bo to pierwszy raz, mój standard to II.


papaPapaya, nie stresuj się. Ja z młodym w brzuchu broniłam licencjata, a z młodą magistra i naprawdę dałam radę Wierz mi, że jak przychodzi co do czego to się okazuje, że co dwie głowy to nie jedna
__________________



My + A + K +
kociulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 12:27   #1214
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016

Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
Wszystkie dziewczyny piszecie tu, ze macie mdlosci... ja nie wiem poki co co to sa ciążowe mdlosci.

Znajac moje szczescie mnie mdlosci wezma na sam lot do Polski... az sie tego obawiam. Bede w 8 tygodniu... prawie w 9 i mam nadzieje, ze zniose yen lot dobrze.
I ciesz się, że nie masz tych mdłości! Ja też się dziwiłam, że nie mam... A dziś zaliczyłam pierwsze , całe Danio, które w siebie wmusiłam... Teraz w pracy też na zapach bułek mnie tak zemdliło... Liczę, że potrwa to maksymalnie 6 tygodni
A czy latanie samolotem nie jest zakazane w 1 trymestrze ciąży?
Cytat:
Napisane przez Margo_21_06 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pędzicie jak szalone, nie było mnie dwa dni i ledwo nadrobilam, ale tak na szybko, byłam dziś u lekarza, jest sliczny pęcherzyk i 5 tc, i za dwa tygodnie mam kolejną wizytę gdzie mam już usłyszeć serduszko TP 25.12. Trochę się martwie bo dostałam Duphaston na podtrzymanie a niby wszystko jest ok no i tak mi dziś dziwnie, bo niby się cieszę że wszystko chyba ok, ale co chwilę chodze i płacze że tak naprawdę to nic nie wiadomo ;( i wogóle to mi smutno, bo jestem sama, mój mąż pracuje za granicą i będzie w domu dopiero za dwa tygodnie a ja tak bardzo chciałabym się do niego przytulic ;( dziś po wizycie jak do niego zadzwoniłam powiedzieć czego się dowiedziałam i co widziałam, to oboje plakalismy w słuchawkę, bo już bardzo długo staramy się o kruszynke...
Gratki za serduszko! Szkoda, że jesteś sama aktualnie... Mąż tak na stałe zagranicą?
Cytat:
Napisane przez margot_2012 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, i u mnie jest serduszko !! Widziałam jak pulsuje na ekranie . Mały Człowiek ma 5 mm, z USG wyszedł 6 tydzień, lekarka nie sprawdzała tętna, ważne że bije . Odetchnęłam z ulgą, padam na twarz, Pani Migdałek, jutro sklecę do Ciebie priv, zostaję tu na stałe !
No i super
A co lekarz na słaby przyrost bety?
Cytat:
Napisane przez kociulek Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie. Serduszka wprawdzie nie słyszałam, bo wg usg to nadal bardzo wcześnie - 4-5tydzień, czyli wszystko by się zgadzała, bo wtedy małż był w domu Ale póki co wszystko jest jak należy. Dostałam cały szereg badań (m.in. tokso bo wspomniałam że mam w domu sierciucha ) i książeczkę ciąży. Ginka uspokoiła mnie, że ze skróconą szyjką macicy spokojnie ciążę można donosić. Wiadomo, trzeba bardziej uważać, nie dźwigać itp., ale nie ma się czym martwić. Podszywania wolałaby uniknąć bo to jednak ciało obce które może wprowadzać niepotrzebne bakterie, ale martwić się tym będziemy jeśli zajdzie tego potrzeba. A póki co pełen luz witaminki i zdrowe odżywianie Brakiem objawów też mam się nie martwić bo podobno jak się unika słodyczy i stosuje zdrową dietę z naciskiem na zielone, to tak właśnie często bywa Pani dr chyba wiedziała po prostu co chcę usłyszeć
Wg om tp mam na 11.12, ale na bank wg usg ta data mi się przesunie. Choć na koniec różnie może być, bo swoją dwójkę urodziłam jednakowo 2 tygodnie przed terminem
W całej wizycie najlepsze dla mnie było na koniec jak już poszłam zapisać się na następny termin. Pielęgniarka mówi: To jeszcze bardzo wczesna ciąża więc zapiszę panią na 9 czerwca (najpierw chciała na 2-3 ale w tym czasie jadę z klasą mojego synka na wycieczkę jako opiekun). i wtedy odwracam się, a za mną stoi moja córcia i szeroko otwartymi oczami Mamusiu, pani powiedziała, że jesteś w ciąży? Będziesz miała dzidziusia??? Jej reakcja na moje potwierdzenie była fantastyczna, młoda normalnie dostała szału z radości Musiałam ja odprowadzić od razu do szkoły, ale jestem przekonana że tam już wszyscy wiedzą, a ona nie może skupić się na zajęciach
A mieliśmy dzieciom razem powiedzieć
A na razie uciekam barszcz gotować, bo małż dzwonił, że już zjeżdża z trasy i dziś będzie w domu, a ma taaaaaaaaką ogromną ochotę na barszcz czerwony. To ciekawe kto tu jest w ciąży
Aaaaa, z cyto mam jedyneczkę jestem szczęśliwa, bo to pierwszy raz, mój standard to II.
Super reakcja córy

Ja się dzisiaj wkurzyłam, bo poprosiliśmy moich rodziców i rodziców TŻta w sobotę jak mówiliśmy im o nowinie, że nie chcemy aby nie rozpowiadali nikomu jeszcze przez jakiś czas... No i oczywiście teściowa musiała od wczoraj rozbuchać nowinę w swojej rodzinie Pomijam już fakt, że aktualnie moja ciąża jest jeszcze zagrożona, ale ona nie ma pojęcia, że my po prostu chcielibyśmy sami mówić o tym co nas dotyczy... Przy najbliższej okazji nie zamierzam jej tego wypomnieć, bo podejrzewam, że TŻ mało dobitnie jej nie przekazał, że nie życzymy sobie opowiadania o naszym życiu prywatnym nawet rodzinie...
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 13:01   #1215
PaniMigdalek
Zadomowienie
 
Avatar PaniMigdalek
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Wiadomości: 1 171
Dot.: Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016

Cytat:
Napisane przez mademoiselle_m Pokaż wiadomość
A ja siedze w szpitalu i czekam na badania. Jestem taka głodna ze aż mi niedobrze a musze byc na czczo
Mam nadzieję, że zabrałaś ze sobą jakąś kanapkę na "po badaniach"?


Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Ja mam straszne mdlosci itd. Kupilam tabletki mammarin i chyba jest jakas roznica, bo w nocy tylko raz mnie mdlosci obudzily, a tak to nie szlo spac.
Jak dobrze, że znalazłaś sposób na mdłości Ale one są bezpieczne?

Cytat:
Napisane przez tiinkaa Pokaż wiadomość
W poniedziałek zaczynam 10 tc ( jak ten czas szybko leci ) i coraz lepiej zaczynam się czuć, mdłości już pożegnałam, piersi przestały boleć jedynie zmęczenie trochę bardziej dokucza, ale przy bardzo energicznym 3 latku nie mam za dużo czasu na odpoczynek i wylegiwanie się w łóżku
Zazdroszczę braku mdłości Mi został niecały tydzień do 10, może też przejdą...


Cytat:
Napisane przez aska8999 Pokaż wiadomość
Bylam dzisiaj na wizycie wg OM ciaza ma 8 tyg i 3 dni , a wg Usg 8 tyg i 2 dni wiec sie wszystko zgadza. Serduszko bije, zarodek ma 2 cm dostalam skierowanie na badania krwi w tym na hiv tez mialyscie zlecane to badanie?
Wspaniale Tak, to badanie standardowe


Cytat:
Napisane przez kociulek Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie. Serduszka wprawdzie nie słyszałam, bo wg usg to nadal bardzo wcześnie - 4-5tydzień, czyli wszystko by się zgadzała, bo wtedy małż był w domu Ale póki co wszystko jest jak należy.
Ginka uspokoiła mnie, że ze skróconą szyjką macicy spokojnie ciążę można donosić. Wiadomo, trzeba bardziej uważać, nie dźwigać itp., ale nie ma się czym martwić.

Brakiem objawów też mam się nie martwić bo podobno jak się unika słodyczy i stosuje zdrową dietę z naciskiem na zielone, to tak właśnie często bywa Pani dr chyba wiedziała po prostu co chcę usłyszeć

i wtedy odwracam się, a za mną stoi moja córcia i szeroko otwartymi oczami Mamusiu, pani powiedziała, że jesteś w ciąży? Będziesz miała dzidziusia??? Jej reakcja na moje potwierdzenie była fantastyczna, młoda normalnie dostała szału z radości

Aaaaa, z cyto mam jedyneczkę jestem szczęśliwa, bo to pierwszy raz, mój standard to II.
Jest wcześnie, jeszcze objawy przyjdą spokojnie
Ja chyba też mam skróconą, ale to na podstawie własnych domniemań... Na badaniu będę pytać...
Córeczka super haha
Gratuluję cyto Też zawsze mam II, a co wspaniała wiadomość mieć I


Ja dziś znów żrę pizzę Jak tż się dowiedział, że znów pizza to stwierdził "eeehm..no.. aha... no to ja sobie chleba zjem"
Ale dla niego zamówiłam pomidorową i żeberka, bo ja nadal, jeśli zobaczę surowe mięso to ble...
Ah, jaka ta pizza jest pyszna, matuchno...
__________________
04.12.16 3kg 53cm
PaniMigdalek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 16:08   #1216
iwona335
Zakorzenienie
 
Avatar iwona335
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4 859
Dot.: Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016

Cytat:
Napisane przez margot_2012 Pokaż wiadomość
Też miałam wyrwać ósemki, i też nie zdąrzyłam, jakoś mnie do tego nie ciągnie .
Ponieważ zostaje tu na dobre (Pani Migdałek wysłałam priv), zapytam, czy któraś z dzieciatych dziewczyn ma różnicę między dziećmi około 2 lat albo mniejszą? Bo u mnie bedzie troche mniej, i boje się, ze bedzie masakra.... Z drugiej strony nie mam na co czekac, chyba jestem najstarsza na tym wątku... wiec jakoś bede musiala dac sobier ade, ale ciekawia mnie wasze wrażenia.
U mnie w grudniu bedzie 3lata i 5 miesiecy
iwona335 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 16:11   #1217
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016

Bylam dzisiaj u ginki, widzialam pikajaca pikawe 7t6d.
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 16:25   #1218
monika0185
Zakorzenienie
 
Avatar monika0185
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 257
Dot.: Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016

Cytat:
Napisane przez aska8999 Pokaż wiadomość
Bylam dzisiaj na wizycie wg OM ciaza ma 8 tyg i 3 dni , a wg Usg 8 tyg i 2 dni wiec sie wszystko zgadza. Serduszko bije, zarodek ma 2 cm dostalam skierowanie na badania krwi w tym na hiv tez mialyscie zlecane to badanie?
Wspaniale! Ja właśnie czekam na wizytę też miałam skierowanie na hiv i jeszczę m.in na kiłę.

---------- Dopisano o 17:22 ---------- Poprzedni post napisano o 17:19 ----------

Cytat:
Napisane przez kociulek Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie. Serduszka wprawdzie nie słyszałam, bo wg usg to nadal bardzo wcześnie - 4-5tydzień, czyli wszystko by się zgadzała, bo wtedy małż był w domu Ale póki co wszystko jest jak należy. Dostałam cały szereg badań (m.in. tokso bo wspomniałam że mam w domu sierciucha ) i książeczkę ciąży. Ginka uspokoiła mnie, że ze skróconą szyjką macicy spokojnie ciążę można donosić. Wiadomo, trzeba bardziej uważać, nie dźwigać itp., ale nie ma się czym martwić. Podszywania wolałaby uniknąć bo to jednak ciało obce które może wprowadzać niepotrzebne bakterie, ale martwić się tym będziemy jeśli zajdzie tego potrzeba. A póki co pełen luz witaminki i zdrowe odżywianie Brakiem objawów też mam się nie martwić bo podobno jak się unika słodyczy i stosuje zdrową dietę z naciskiem na zielone, to tak właśnie często bywa Pani dr chyba wiedziała po prostu co chcę usłyszeć
Wg om tp mam na 11.12, ale na bank wg usg ta data mi się przesunie. Choć na koniec różnie może być, bo swoją dwójkę urodziłam jednakowo 2 tygodnie przed terminem
W całej wizycie najlepsze dla mnie było na koniec jak już poszłam zapisać się na następny termin. Pielęgniarka mówi: To jeszcze bardzo wczesna ciąża więc zapiszę panią na 9 czerwca (najpierw chciała na 2-3 ale w tym czasie jadę z klasą mojego synka na wycieczkę jako opiekun). i wtedy odwracam się, a za mną stoi moja córcia i szeroko otwartymi oczami Mamusiu, pani powiedziała, że jesteś w ciąży? Będziesz miała dzidziusia??? Jej reakcja na moje potwierdzenie była fantastyczna, młoda normalnie dostała szału z radości Musiałam ja odprowadzić od razu do szkoły, ale jestem przekonana że tam już wszyscy wiedzą, a ona nie może skupić się na zajęciach
A mieliśmy dzieciom razem powiedzieć
A na razie uciekam barszcz gotować, bo małż dzwonił, że już zjeżdża z trasy i dziś będzie w domu, a ma taaaaaaaaką ogromną ochotę na barszcz czerwony. To ciekawe kto tu jest w ciąży
Aaaaa, z cyto mam jedyneczkę jestem szczęśliwa, bo to pierwszy raz, mój standard to II.


papaPapaya, nie stresuj się. Ja z młodym w brzuchu broniłam licencjata, a z młodą magistra i naprawdę dałam radę Wierz mi, że jak przychodzi co do czego to się okazuje, że co dwie głowy to nie jedna
Super, że wszystko dobrze!

---------- Dopisano o 17:25 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Bylam dzisiaj u ginki, widzialam pikajaca pikawe 7t6d.
Super!
monika0185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 16:29   #1219
iwona335
Zakorzenienie
 
Avatar iwona335
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4 859
Dot.: Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016

Gratuluje serduszek!!
Moja wizyta dopiero za 2 tygodnie

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

Cytat:
Napisane przez monika0185 Pokaż wiadomość
Wspaniale! Ja właśnie czekam na wizytę też miałam skierowanie na hiv i jeszczę m.in na kiłę.

---------- Dopisano o 17:22 ---------- Poprzedni post napisano o 17:19 ----------


Super, że wszystko dobrze!

---------- Dopisano o 17:25 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------


Super!
Czekam na dobre wiesci
iwona335 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-29, 16:48   #1220
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016

Pytalam ginki o mamarin i moge go brac.
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 16:57   #1221
itstoolatex3
Zakorzenienie
 
Avatar itstoolatex3
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego serce <3
Wiadomości: 28 892
Dot.: Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016

Ja dziś odkryłam, że nie mogę zapiąć się w swoich ulubionych obcisłych dżinsach
__________________
07.11.2015 - Żona
27.11.2016 - Mama

15.01.2021 - Aniołkowa Mama 🤍

itstoolatex3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 17:05   #1222
iwona335
Zakorzenienie
 
Avatar iwona335
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4 859
Dot.: Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016

Cytat:
Napisane przez itstoolatex3 Pokaż wiadomość
Ja dziś odkryłam, że nie mogę zapiąć się w swoich ulubionych obcisłych dżinsach
Ja tez mam wrazenie ze szczegolnie popoludniu jestem juz wieksza i mi ciasnawo.
W pierwszej ciazy szybko kupilam dzinsy z panelem bo sie nie dalo inaczej
iwona335 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 17:11   #1223
ewelinuus
Zadomowienie
 
Avatar ewelinuus
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sadowne
Wiadomości: 1 136
Dot.: Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016

Ja mam tak ze w spodnie się mieszcze ale uwiera mnie guzik i chodze z rozpietym)
ewelinuus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 17:53   #1224
itstoolatex3
Zakorzenienie
 
Avatar itstoolatex3
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego serce <3
Wiadomości: 28 892
Dot.: Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016

Cytat:
Napisane przez ewelinuus Pokaż wiadomość
Ja mam tak ze w spodnie się mieszcze ale uwiera mnie guzik i chodze z rozpietym)
Ja w tamtym tygodniu chodziłam z rozpiętym jak mnie uwierał, a dziś go nawet nie zapnę
__________________
07.11.2015 - Żona
27.11.2016 - Mama

15.01.2021 - Aniołkowa Mama 🤍

itstoolatex3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 17:54   #1225
kamisha
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 24 504
Dot.: Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016

Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Bylam dzisiaj u ginki, widzialam pikajaca pikawe 7t6d.
cudnie!

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
kamisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 17:57   #1226
PaniMigdalek
Zadomowienie
 
Avatar PaniMigdalek
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Wiadomości: 1 171
Dot.: Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016

Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Bylam dzisiaj u ginki, widzialam pikajaca pikawe 7t6d.
Super


Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Pytalam ginki o mamarin i moge go brac.
Bardzo dobrze Chociaż trochę mdłości przezwyciężysz


Cytat:
Napisane przez itstoolatex3 Pokaż wiadomość
Ja dziś odkryłam, że nie mogę zapiąć się w swoich ulubionych obcisłych dżinsach
Wy, zgrabne macie gorzej hehehe Szybciej szafę zmienicie
My, "przy sobie" mamy trochę lepiej, bo zazwyczaj mamy luźne ciuchy. Chociaż zauważyłam, że chociaż mam luźne jeansy, to guzik po jakimś czasienoszenia mnie denerwuje i chodzę z rozpiętym Chyba czas kupić zapas legginsów, alladynek i tym podobnych

Jak zjadłam pizzę, było super... Gorzej było 30 minut później Bardzo mdło...Musiałam się przespać, bo byłoby ble... A teraz jestem po naleśniku twarogiem i tartym jabłku
__________________
04.12.16 3kg 53cm

Edytowane przez PaniMigdalek
Czas edycji: 2016-04-29 o 17:59
PaniMigdalek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 18:00   #1227
itstoolatex3
Zakorzenienie
 
Avatar itstoolatex3
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego serce <3
Wiadomości: 28 892
Dot.: Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016

Cytat:
Napisane przez PaniMigdalek Pokaż wiadomość



Wy, zgrabne macie gorzej hehehe Szybciej szafę zmienicie
My, "przy sobie" mamy trochę lepiej, bo zazwyczaj mamy luźne ciuchy. Chociaż zauważyłam, że chociaż mam luźne jeansy, to guzik po czasie mnie denerwuje i chodzę z rozpiętym Chyba czas kupić zapas legginsów, alladynek i tym podobnych

Jak zjadłam pizzę, było super... Gorzej było 30 minut później Bardzo mdło...Musiałam się przespać, bo byłoby ble... A teraz jestem po naleśniku twarogiem i tartym jabłku

Ja 10t, ale na razie tylko te jedne dżinsy się skurczyły mam nadzieję, że inne jeszcze mi posłużą chwilę
__________________
07.11.2015 - Żona
27.11.2016 - Mama

15.01.2021 - Aniołkowa Mama 🤍

itstoolatex3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 18:00   #1228
LuckySparkle
Zadomowienie
 
Avatar LuckySparkle
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016

Jak tak was czytam ro stwierdzam, ze malo jem. Jedynie dzis mega zachcianka byla surowka z czerwonej kapusty, ktora zrobilam dzis pierwszy raz w zyciu...

Ja jestem z tych plus size. Z nadwaga 8 kg. Ale dzis jak stanelam na wadze to bylam w szoku. -2 kg od przedwczoraj. To normalne? To moja pierwsza ciaza wiec wszystkiego sie ucze i wszystko jest dla mnie mega nowe.
LuckySparkle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 18:01   #1229
a6594ed1feebe4acee52c55875557823d72aa50e_6074d104093b7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016

Cytat:
Napisane przez PaniMigdalek Pokaż wiadomość
Super



Bardzo dobrze Chociaż trochę mdłości przezwyciężysz



Wy, zgrabne macie gorzej hehehe Szybciej szafę zmienicie
My, "przy sobie" mamy trochę lepiej, bo zazwyczaj mamy luźne ciuchy. Chociaż zauważyłam, że chociaż mam luźne jeansy, to guzik po czasie mnie denerwuje i chodzę z rozpiętym Chyba czas kupić zapas legginsów, alladynek i tym podobnych

Jak zjadłam pizzę, było super... Gorzej było 30 minut później Bardzo mdło...Musiałam się przespać, bo byłoby ble... A teraz jestem po naleśniku twarogiem i tartym jabłku
Ja się ostatnio pogodzilam że wszystkimi oversizami po prostu mi wygodniej i czuję się spokojniejsza, ze nikt się niczego nie dopatrzył :p (co z tego, ze to dopiero 5tc )

A my kupiliśmy wreszcie auto. Rodzinne kombi, żeby się nasza czwórka i wózek zmieścił
a6594ed1feebe4acee52c55875557823d72aa50e_6074d104093b7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 18:04   #1230
itstoolatex3
Zakorzenienie
 
Avatar itstoolatex3
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego serce <3
Wiadomości: 28 892
Dot.: Mamusie grudniowe to babki odlotowe! 2016

[1=a6594ed1feebe4acee52c55 875557823d72aa50e_6074d10 4093b7;59700376]
A my kupiliśmy wreszcie auto. Rodzinne kombi, żeby się nasza czwórka i wózek zmieścił [/QUOTE]

My też w tamtym miesiącu kupiliśmy auto w kombi, żeby się wózek mieścił
__________________
07.11.2015 - Żona
27.11.2016 - Mama

15.01.2021 - Aniołkowa Mama 🤍

itstoolatex3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-27 12:47:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:42.