Izotek - cz.II - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-10, 16:47   #2311
Artur94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 22
Dot.: Izotek - cz.II

a takie coś się nada? bo ludzie pisali że stosuja to też na usta, jak sądzicie? bo mam to akurat w domu

http://www.laroche-posay.pl/produkty...-B5-p6220.aspx
Artur94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-10, 20:06   #2312
lolpik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 123
Dot.: Izotek - cz.II

Lol, no co wy dziewczyny? Żadna z was nie stosuje wazeliny? Ja tylko jej używam. A na noc to tyle tego ładuje nawet kawałek wokół ust.

Myślę że niema nic lepszego, bezpieczniejszego i tańszego.
lolpik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-11, 08:12   #2313
malinka1465
Przyczajenie
 
Avatar malinka1465
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 26
Dot.: Izotek - cz.II

Polecam z całego serca Blistex med, ratuje mi usta! Ale ja smaruję je co pół godziny mniej więcej. Chociaż moja pani dermatolog powiedziała, że najlepsza jest zwykła biała wazelina i rzeczywiście też jest w porządku, chociaż myślałam że będzie za słaba.
__________________


"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza"


Paul Claudel
malinka1465 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-11, 14:44   #2314
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: Izotek - cz.II

Dziewczyny pomocy. Z natury jestem bladzioch straszny. Od kilku dni moja twarz jest czerwona. Skora nie jest wysuszona nie schodzi ani nic sie nie dzieje. Wygladam tylko jak prosiak. W jaki sposob moge sobie z tym poradzic?
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-11, 14:47   #2315
marihaaaa
Raczkowanie
 
Avatar marihaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 98
Dot.: Izotek - cz.II

Ja się ratuję kryjącym make-upem.
__________________
www.marykontraizo.blogspot.com
marihaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-11, 14:52   #2316
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez marihaaaa Pokaż wiadomość
Ja się ratuję kryjącym make-upem.
Nie bardzo pomaga. Chyba, ze pora przestawic sie z kryjacych annabelle na zapychacza revlona.
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-11, 16:05   #2317
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez zbecka Pokaż wiadomość
Nie bardzo pomaga. Chyba, ze pora przestawic sie z kryjacych annabelle na zapychacza revlona.
Jest jeszcze podkład Ingrid Ideal Face. Suuuper z calego serducha polecam. Dla mnie krycie ma takie samo jak revlon (mam co zakrywać, oj mam) a nie zapycha: oo uzywałam go jak brałam izo i nawet wtedy byl idealny.
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-11, 16:32   #2318
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Izotek - cz.II

Ja do ust używam maści oliwkowej z ziaji i nie mam poważniejszych problemów z suchością

Na zaczerwienioną skórę stosuję podkład i korektor mineralny plus puder bambusowy.
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-11, 23:17   #2319
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Cytrynusia Pokaż wiadomość
Jest jeszcze podkład Ingrid Ideal Face. Suuuper z calego serducha polecam. Dla mnie krycie ma takie samo jak revlon (mam co zakrywać, oj mam) a nie zapycha: oo uzywałam go jak brałam izo i nawet wtedy byl idealny.
Mam drugi raz właśnie ten podkład i mam wrażenie, że mocno się pogorszył. Jakiś taki tłusty się zrobił, kiedyś byłam nim zauroczona, i to w czasach przed izo, a teraz czekam tylko aby wykończyć opakowanie..
laisla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-12, 05:40   #2320
marihaaaa
Raczkowanie
 
Avatar marihaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 98
Dot.: Izotek - cz.II

Rozsądnie używany Dermablend z Vichy razem z pudrem transparentnym czyni cuda
__________________
www.marykontraizo.blogspot.com
marihaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-12, 13:03   #2321
Iwona_77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 4
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez allesi Pokaż wiadomość
Waże 52kg, 40mg izo /dzień, dawka docelowa: 138mg/1kg
Początek 4 miesiąca - 100dni. Zostało jeszcze 80. Wyglądam tak, że wstydze się wyjść z domu. Wysyp przez 3 miesiące zrobił swoje. Czerwone ślady, przebarwienia - nic nie znika. Nie wyglądałam tak źle nigdy. Rok temu miałam IDEALNIE czystą twarz. Odstawiłam anty i BUM. Wzięłam izotek i BUM x1000000. Lekarz powiedział, że do wakacji będę miała ładną twarz, bez żadnych śladów, ale wydaje mi się to nierealne.
Jesli dermatolog się zgodzi, to chciałam zwiększyć dawkę z 40mg/dzień na 60mg/dzień, żeby skończyć kuracje pod koniec czerwca, a nie lipca. Czy zauważyłyście wysyp po podniesniu dawki?

Byłam pozytywnie nastawiona, ale ostatnio jedyne co odczuwam to załamanie. Ten lek zrujnował mi twarz. I wiem, że musi być gorzej zanim będzie lepiej, ale gdybym wiedziała, że będę doprowadzona do takiego stanu, to nigdy bym się nie zgodziła i wróciła do tabletek
Kuracje Izotekiem powinno zaczynac sie i stopniowo zwiekszac dawkę. Zaczynanie od duzej dawki nie jest dobre poniewaz nie wiadomo jak Twoja skóra zareaguje. Jedni reaguja właśnie wysypem co powoduje powstawanie blizn i przebarwień potradzikowych, niejednokrotnie trudnych do uzuniecia. Jesli znów podniesiesz dawkę, a widać, ze Twoja skóra reaguje wysypem, skutki mogą być własnie takie. Izotek NIE spowoduje usuniecia blizn i przebarwień i kazdy dobry dermatolog Ci to powie. Spowoduje owszem, że stana się jasniejsze, co dzieje sie najczesciej do 3 miesięcy po zakończeniu kuracji nie w jej trakcie. Resztę trzeba niestety dokończyć kwasami, laserami itd.
Iwona_77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-12, 19:53   #2322
marihaaaa
Raczkowanie
 
Avatar marihaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 98
Dot.: Izotek - cz.II

Chyba nie ma reguły, bo jestem żywym przykładem na to, że można zacząć kurację wyglądając jak potworek w cętki, a zakończyć z prawie niewidocznymi śladami po zaje*istym wysypie w trakcie kuracji. Może świadczy to o mniejszej lub większej zdolności skóry do regeneracji.
__________________
www.marykontraizo.blogspot.com

Edytowane przez marihaaaa
Czas edycji: 2016-05-12 o 19:55
marihaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-13, 10:39   #2323
Iwona_77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 4
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez zbecka Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy. Z natury jestem bladzioch straszny. Od kilku dni moja twarz jest czerwona. Skora nie jest wysuszona nie schodzi ani nic sie nie dzieje. Wygladam tylko jak prosiak. W jaki sposob moge sobie z tym poradzic?
Stosowanie Revlona to najgorszy pomysł tym podkładem doprowadziłam swoja skóre do ruiny, nawracajacego trądziku, zapchanych porów i zaskórników. A w trakcie kuracji to juz kompletnie sie nie nadaje...maxymalnie wysusza i problem bedzie tylko wiekszy.
Polecam Ci stosowanie preparatu z wit c, która jak wiadomo niweluje rumień i pękajace naczynka. Osobiście stosuje serum ava wit c (do kupienia w hebe). Bardzo mi pomogło, bo czasem byłam czerwona na twarzy jak tyłek pawiana Stosuje je rano pod makijaż a wieczorem serum ava hiarulonowe, doskanale nawilża

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Dzisiaj jest TEN dzień ostatnia tabletka izoteku
ehhhh sama nie wiem czy sie ciesze czy martwie, boje się nawrotu i będę tęsknić za włosami jakie mam w trakcie kuracji a z drugiej strony to mam już dość wysuszonych ust i suchej skóry na twarz
Trzymajcie kciuki
Iwona_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-14, 13:53   #2324
Grzegorz93
Raczkowanie
 
Avatar Grzegorz93
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 67
Dot.: Izotek - cz.II

Witam. Mija już 3 tygodnie. Usta pękają co mnie drażni bo co chwile daje pomadkę i one i tak pękają.Skóra z twarzy schodzi, teraz bardziej ją nawilżam. Dziwne bo efekt schodzenia chrost stanął już od tygodnia.

Na twarzy jest tak jak było na plecach są tylko lekko bladsze ale z ramion zeszło. Wiem że jeszcze sporo czasu przede mną ale już nie mogę się doczekać efektu jak będę wyglądał bez ... HIUHIU.

Jak tam u was efekty jak terapia ?

PS wiecie co. Ten cetaphil mam od początku kuracji i nie zużyłem go nawet w 1/5. Używam x2 dziennie. Rano na twarz albo po południu bo tam mam bardzo sucho. Wieczór na twarz ręce, szyje.
Gorzej z kremem UV ale na razie też mam ;d

Edytowane przez Grzegorz93
Czas edycji: 2016-05-14 o 18:26
Grzegorz93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-14, 18:49   #2325
cherry pie
dream big
 
Avatar cherry pie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 53 654
Dot.: Izotek - cz.II

cześć Wam, już tu kiedyś byłam i stchórzyłam - do kuracji nie doszło, czego teraz ogromnie żałuję, bo już bym kończyła kurację, ale... od września/października ruszam z izotekiem, chcę mieć w końcu spokój z armią pryszczy
__________________

„The future belongs to those
who believe in the beauty of their dreams”

Edytowane przez cherry pie
Czas edycji: 2016-05-14 o 18:51
cherry pie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-15, 13:06   #2326
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Izotek - cz.II

Cześć! Przybywam ponownie na ten wątek. Nie sądzę, że ktoś tu mnie pamięta, więc krótko przypomnę moją historię: trądzik miałam od dzieciństwa, leczyłam się około 10 miesięcy Izotekiem, kurację zakończyłam w styczniu. Efekty były zadowalające i no właśnie... Były. Od dwóch tygodni walczę z coraz liczniej występującymi na mojej twarzy ropnymi pryszczami i nowymi grudkami. Wybieram się w środę do dermatologa, jestem ciekawa co mi powie...

Czy ktoś z Was również zaobserwował znaczne pogorszenie stanu cery po kilku miesiącach od zakończenia kuracji? Czy powinnam się obawiać, że całe leczenie zdało się na nic i będę zmuszona na nowo przywitać się z Izotekiem?

Eh, brak mi słów.
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-15, 13:27   #2327
Grzegorz93
Raczkowanie
 
Avatar Grzegorz93
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 67
Dot.: Izotek - cz.II

Bardzo mnie martwicie takimi słowami. Dziś czuje że powstaje mi pryszcz na razie jest blady ale boli przy dotyku. Oczywiście powstaje na policzku ;/ od 2 tygodniu nic już się nie poprawia troszkę się martwię tym pomimo że to doppiero początek. Przerażacie mnie że wam wraca po kuracji. Rozumiem nie wszystko zniknie ale żeby wracało aż tak... (
Grzegorz93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-15, 13:45   #2328
cherry pie
dream big
 
Avatar cherry pie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 53 654
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Cześć! Przybywam ponownie na ten wątek. Nie sądzę, że ktoś tu mnie pamięta, więc krótko przypomnę moją historię: trądzik miałam od dzieciństwa, leczyłam się około 10 miesięcy Izotekiem, kurację zakończyłam w styczniu. Efekty były zadowalające i no właśnie... Były. Od dwóch tygodni walczę z coraz liczniej występującymi na mojej twarzy ropnymi pryszczami i nowymi grudkami. Wybieram się w środę do dermatologa, jestem ciekawa co mi powie...

Czy ktoś z Was również zaobserwował znaczne pogorszenie stanu cery po kilku miesiącach od zakończenia kuracji? Czy powinnam się obawiać, że całe leczenie zdało się na nic i będę zmuszona na nowo przywitać się z Izotekiem?

Eh, brak mi słów.
Ja Cie pamietam, podczytywalam watek i strasznie przykro czytac, ze tradzik powrocil
__________________

„The future belongs to those
who believe in the beauty of their dreams”
cherry pie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-15, 13:50   #2329
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez cherry pie Pokaż wiadomość
Ja Cie pamietam, podczytywalam watek i strasznie przykro czytac, ze tradzik powrocil
Na razie przyglądam się z niepokojem, o ile policzki mają się dobrze (a były usypane trądzikiem na maksa), to widzę, że na brodzie i jakby dookoła ust i na czole pojawia się sporo wyprysków. Sądzę jednak, że to tylko kwestia czasu, aż trądzik rozniesie się na nowo po całej twarzy.
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-15, 14:04   #2330
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Cześć! Przybywam ponownie na ten wątek. Nie sądzę, że ktoś tu mnie pamięta, więc krótko przypomnę moją historię: trądzik miałam od dzieciństwa, leczyłam się około 10 miesięcy Izotekiem, kurację zakończyłam w styczniu. Efekty były zadowalające i no właśnie... Były. Od dwóch tygodni walczę z coraz liczniej występującymi na mojej twarzy ropnymi pryszczami i nowymi grudkami. Wybieram się w środę do dermatologa, jestem ciekawa co mi powie...

Czy ktoś z Was również zaobserwował znaczne pogorszenie stanu cery po kilku miesiącach od zakończenia kuracji? Czy powinnam się obawiać, że całe leczenie zdało się na nic i będę zmuszona na nowo przywitać się z Izotekiem?

Eh, brak mi słów.
Ja we wrześniu skonczyłam i mam pogorszenie cery ale nie ma tragedii.
Najbardziej dręczy mnie łojotok,wypryski tylko pojedyncze i nie sa jakieś paskudne jak przed izo.
Mi dermatolog powiedziała że nie ma u mnie w tej chwili podstaw do rozpoczęcia ponownej kuracji.
Zostało mi działanie zewnętrzne i zobaczymy co dalej będzie.
Jestem pewna że odstawienie anty miało u mnie duzy wpływ na pogorszenie się cery.A ty brałas anty przy izoteku?
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-15, 14:08   #2331
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Jestem pewna że odstawienie anty miało u mnie duzy wpływ na pogorszenie się cery.A ty brałas anty przy izoteku?
Nie, ponieważ na długo przed rozpoczęciem kuracji dwa razy podchodziłam do tabletek ale za każdym razem źle się czułam. Postanowiłam, że nie będę ich zażywać, bo bałam się, że potencjalnie czyhające na mnie skutki uboczne Izoteku + złe samopoczucie przy anty mnie wykończy
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-15, 15:54   #2332
cherry pie
dream big
 
Avatar cherry pie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 53 654
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Na razie przyglądam się z niepokojem, o ile policzki mają się dobrze (a były usypane trądzikiem na maksa), to widzę, że na brodzie i jakby dookoła ust i na czole pojawia się sporo wyprysków. Sądzę jednak, że to tylko kwestia czasu, aż trądzik rozniesie się na nowo po całej twarzy.
może to będzie w miarę delikatny nawrót? oby moja dermatolog mówiła, że są przypadki, że po izoteku trądzik wraca i czasem trzeba zrobić kurację przypominającą, Twój dermatolog pewnie coś na to zaradzi

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Ja we wrześniu skonczyłam i mam pogorszenie cery ale nie ma tragedii.
Najbardziej dręczy mnie łojotok,wypryski tylko pojedyncze i nie sa jakieś paskudne jak przed izo.
Mi dermatolog powiedziała że nie ma u mnie w tej chwili podstaw do rozpoczęcia ponownej kuracji.
Zostało mi działanie zewnętrzne i zobaczymy co dalej będzie.
Jestem pewna że odstawienie anty miało u mnie duzy wpływ na pogorszenie się cery.A ty brałas anty przy izoteku?
o rany, a ja planuję odstawić po izoteku anty, bo już mnie trafia jak widzę jak mi się woda zatrzymuje w organizmie
__________________

„The future belongs to those
who believe in the beauty of their dreams”
cherry pie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-15, 16:30   #2333
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Nie, ponieważ na długo przed rozpoczęciem kuracji dwa razy podchodziłam do tabletek ale za każdym razem źle się czułam. Postanowiłam, że nie będę ich zażywać, bo bałam się, że potencjalnie czyhające na mnie skutki uboczne Izoteku + złe samopoczucie przy anty mnie wykończy
Musisz spróbowac powalczyc zewnetrznie.Ja cały czas stosuje Locacid.Zaczęłam uzywac miesiąc po kuracji dwa,trzy razy w tygoniu.Teraz uzywam co pięc - szęść dni.
Gdybym nie wspomogła jakos skóry pewnie byłaby teraz w gorszym stanie.
Bede szczęśliwa jesli zostanie tak jak jest.
Spróbuj może Epiduo lub Differin,jesli masz stany zapalne.Razem z odpowiednią pielegnacją maści powinny zadziałać.

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

Cytat:
Napisane przez cherry pie Pokaż wiadomość
może to będzie w miarę delikatny nawrót? oby moja dermatolog mówiła, że są przypadki, że po izoteku trądzik wraca i czasem trzeba zrobić kurację przypominającą, Twój dermatolog pewnie coś na to zaradzi

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------



o rany, a ja planuję odstawić po izoteku anty, bo już mnie trafia jak widzę jak mi się woda zatrzymuje w organizmie
Pamietaj że ukażdego to inaczej wygląda,może u ciebie po odstawieniu anty bedzie ok
W każdym razie odstawienie dwóch preparatów które mają wpływ na trądzik jest ryzykowne.
Może odstaw anty jak bedziesz jeszcze na izo,wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem .
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-15, 16:43   #2334
cherry pie
dream big
 
Avatar cherry pie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 53 654
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Musisz spróbowac powalczyc zewnetrznie.Ja cały czas stosuje Locacid.Zaczęłam uzywac miesiąc po kuracji dwa,trzy razy w tygoniu.Teraz uzywam co pięc - szęść dni.
Gdybym nie wspomogła jakos skóry pewnie byłaby teraz w gorszym stanie.
Bede szczęśliwa jesli zostanie tak jak jest.
Spróbuj może Epiduo lub Differin,jesli masz stany zapalne.Razem z odpowiednią pielegnacją maści powinny zadziałać.

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------



Pamietaj że ukażdego to inaczej wygląda,może u ciebie po odstawieniu anty bedzie ok
W każdym razie odstawienie dwóch preparatów które mają wpływ na trądzik jest ryzykowne.
Może odstaw anty jak bedziesz jeszcze na izo,wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem .
dzięki za radę muszę to jakoś z głową zrobić


teraz mam przepisany locacid i skinoren, jedyne czego jeszcze nie stosowałam, byle do września/października
__________________

„The future belongs to those
who believe in the beauty of their dreams”
cherry pie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-15, 17:14   #2335
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez cherry pie Pokaż wiadomość
dzięki za radę muszę to jakoś z głową zrobić


teraz mam przepisany locacid i skinoren, jedyne czego jeszcze nie stosowałam, byle do września/października
A dlaczego chcesz tak długo czekać?Nie lepiej zacząć już teraz?
Locacid i Skinoren stosowane razem mogą podrażnic ci cerę,tak czy tak wymagaja stosowania filtrów spf.50 na dzień.
Na izoteku skóra jest sucha więc stosowanie filtrów nie sprawia takich trudności jak przy przetłuszczającej się cerze.
Ja zeszłego lata stosowałam Izotek,byłam nawet nad morzem i wszystko było super
Nasze lato to nie tropiki,naprawdę nie warto się bać,tym bardziej że chcesz uzywać maści które też uwrażliwiają skórę ,może nawet bardziej niz izo
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-15, 17:47   #2336
cherry pie
dream big
 
Avatar cherry pie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 53 654
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
A dlaczego chcesz tak długo czekać?Nie lepiej zacząć już teraz?
Locacid i Skinoren stosowane razem mogą podrażnic ci cerę,tak czy tak wymagaja stosowania filtrów spf.50 na dzień.
Na izoteku skóra jest sucha więc stosowanie filtrów nie sprawia takich trudności jak przy przetłuszczającej się cerze.
Ja zeszłego lata stosowałam Izotek,byłam nawet nad morzem i wszystko było super
Nasze lato to nie tropiki,naprawdę nie warto się bać,tym bardziej że chcesz uzywać maści które też uwrażliwiają skórę ,może nawet bardziej niz izo
jestem ogromną miłośniczką opalania, niestety na solarium też chodzę raz-dwa razy w miesiącu w okresie jesienno-zimowym za co gani mnie moja dermatolog, ale powiedziała, że jeśli nie jestem w stanie jej obiecać, że przez lato będę unikać leżenia plackiem na słońcu to nie ma mowy teraz o izoteku i umówiłyśmy się na wrzesień/październik
locacid stosuję punktowo na wielkie gule, skinoren zamówiłam wczoraj więc jeszcze nie stosowałam, leżałam kilka dni temu plackiem na słońcu i póki co żadnych podrażnień, ale może dlatego, że punktowo smaruję miałam na całą twarz, ale się boję jestem okropną pacjentką
__________________

„The future belongs to those
who believe in the beauty of their dreams”

Edytowane przez cherry pie
Czas edycji: 2016-05-15 o 17:48
cherry pie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-15, 18:27   #2337
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez cherry pie Pokaż wiadomość
jestem ogromną miłośniczką opalania, niestety na solarium też chodzę raz-dwa razy w miesiącu w okresie jesienno-zimowym za co gani mnie moja dermatolog, ale powiedziała, że jeśli nie jestem w stanie jej obiecać, że przez lato będę unikać leżenia plackiem na słońcu to nie ma mowy teraz o izoteku i umówiłyśmy się na wrzesień/październik
locacid stosuję punktowo na wielkie gule, skinoren zamówiłam wczoraj więc jeszcze nie stosowałam, leżałam kilka dni temu plackiem na słońcu i póki co żadnych podrażnień, ale może dlatego, że punktowo smaruję miałam na całą twarz, ale się boję jestem okropną pacjentką
Stosując antykoncepcje doustną i retinoidy oraz chodząc na solarium i ogólnie opalając się na 100% nabawisz się brazowych przebarwień.Takie plamy są w zasadzie nie do pozbycia niczym.Tylko Cosmelan i tego typu zabiegi mogą sobie z tym poradzić.Często jest tak,że dopiero po kilku latach sie pojawiają .Ja poszłam kilka lat temu na solarium dwa razy bo chciałam ładnie wyglądac do sukienki na ramiączkach na weselu.Brałam wtedy tabletki antykoncepcyje.Opalenizna zeszła a plamy na czole i policzkach mam do dzisiaj.Na cosmelan mnie stać a nic co stosowałam,ani kwasy ani retinoidy ich nie ruszają.
Poza tym opalanie pogrubia skórę i nasila trądzik wbrew opiniom,że słońce leczy takie zmiany.
Zastanów się nad tym.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-15, 18:48   #2338
cherry pie
dream big
 
Avatar cherry pie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 53 654
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Stosując antykoncepcje doustną i retinoidy oraz chodząc na solarium i ogólnie opalając się na 100% nabawisz się brazowych przebarwień.Takie plamy są w zasadzie nie do pozbycia niczym.Tylko Cosmelan i tego typu zabiegi mogą sobie z tym poradzić.Często jest tak,że dopiero po kilku latach sie pojawiają .Ja poszłam kilka lat temu na solarium dwa razy bo chciałam ładnie wyglądac do sukienki na ramiączkach na weselu.Brałam wtedy tabletki antykoncepcyje.Opalenizna zeszła a plamy na czole i policzkach mam do dzisiaj.Na cosmelan mnie stać a nic co stosowałam,ani kwasy ani retinoidy ich nie ruszają.
Poza tym opalanie pogrubia skórę i nasila trądzik wbrew opiniom,że słońce leczy takie zmiany.
Zastanów się nad tym.
wiem, moja lekarka mówi mi o tym na każdej wizycie, o nasileniu trądziku również, póki co przebarwień nie mam, ostatnio zimę przechodziłam blada ze względu na zabieg, więc mogę żyć bez opalania, ale może czas poszukać jakiegoś zamiennika w postaci bronzerów itp.
__________________

„The future belongs to those
who believe in the beauty of their dreams”
cherry pie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-15, 18:51   #2339
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez cherry pie Pokaż wiadomość
wiem, moja lekarka mówi mi o tym na każdej wizycie, o nasileniu trądziku również, póki co przebarwień nie mam, ostatnio zimę przechodziłam blada ze względu na zabieg, więc mogę żyć bez opalania, ale może czas poszukać jakiegoś zamiennika w postaci bronzerów itp.
Albo polubic bladą skórę
Przebarwienia tworzą się w bardzo głębokich warstwach skóry i potrafia wyleźć na wierzch po długim czasie.Daj sobie spokój z opalaniem.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-15, 18:56   #2340
cherry pie
dream big
 
Avatar cherry pie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 53 654
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Albo polubic bladą skórę
Przebarwienia tworzą się w bardzo głębokich warstwach skóry i potrafia wyleźć na wierzch po długim czasie.Daj sobie spokój z opalaniem.
właśnie liczę na to, że polubię po kuracji izotekiem, kiedy twarz będę miała bez wyprysków itp., oby
__________________

„The future belongs to those
who believe in the beauty of their dreams”
cherry pie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-27 19:31:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:06.