Omlet - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-24, 11:45   #1
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605

Omlet


Zależy mi na różnych przepisach na omlety Z czego je robicie i - przede wszystkim - co do nich dodajecie.
Ja robię omlet chyba najbardziej tradycyjny - jajka, mleko, mąka, troszkę proszku do pieczenia i przyprawy. A dodaję czasami tylko ser i zielony groszek.
Mam wielka ochote na coś nowego!
bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 14:44   #2
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Omleciki

strasznie dawno nie robiłam omletów, ale kiedyś to danie było na moim stole niemal codziennie. Omlet robię tradycyjnie, ale bez mąki, po prostu jaja, trochę mleka, sól, pieprz, czy inne przyprawy. Do tego daję tarty żółty ser, ale niekoniecznie.
Usmażony (na gorącym tłuszczu) omlecik przekładam nadzieniem i składam na pół.
A nadzienie robię różne, w zależności na co mam ochotę i jak wygląda moja lodówka
a więc:
wariant 1: leciutko podsmażona cebulka, do tego cieniutkie paski szynki i żółtego sera, kawałeczki czerwonej papryki- to wszystko podsmażam, ser dodaję na końcu tak, aby się lekko stopił. Przyprawiam ziołami prowansalskimi.
wariant 2: podsmażone pieczarki z cebulką, do tego połączenia świetnie pasuje keczup.
wariant 3: pomidory świeże i kilka świeżych listków bazylii, do tego dużo pieprzu, sproszkowana ostra papryka. To wariant pikantny.
wariant 4: zaglądam do lodówki i daję wszystkiego po troszku. Czasami wychodzą fajne połączenia, na przykład pomidory i musztarda.

Nigdy nie robiłam omletów na słodko, ale mnie to kusi. Może z jakimiś słodko-kwaśnymi owocami, albo konfiturami i śmietanką z cukrem waniliowym? Spróbuję z jagodami.
Smaczne pozdrowienia
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 16:18   #3
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: Omleciki

Świetne pomysły! dziękuję
bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 16:38   #4
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: Omleciki

Cytat:
Napisane przez Taverney
strasznie dawno nie robiłam omletów, ale kiedyś to danie było na moim stole niemal codziennie. Omlet robię tradycyjnie, ale bez mąki, po prostu jaja, trochę mleka, sól, pieprz, czy inne przyprawy. Do tego daję tarty żółty ser, ale niekoniecznie.
Usmażony (na gorącym tłuszczu) omlecik przekładam nadzieniem i składam na pół.
A nadzienie robię różne, w zależności na co mam ochotę i jak wygląda moja lodówka
a więc:
wariant 1: leciutko podsmażona cebulka, do tego cieniutkie paski szynki i żółtego sera, kawałeczki czerwonej papryki- to wszystko podsmażam, ser dodaję na końcu tak, aby się lekko stopił. Przyprawiam ziołami prowansalskimi.
wariant 2: podsmażone pieczarki z cebulką, do tego połączenia świetnie pasuje keczup.
wariant 3: pomidory świeże i kilka świeżych listków bazylii, do tego dużo pieprzu, sproszkowana ostra papryka. To wariant pikantny.
wariant 4: zaglądam do lodówki i daję wszystkiego po troszku. Czasami wychodzą fajne połączenia, na przykład pomidory i musztarda.

Nigdy nie robiłam omletów na słodko, ale mnie to kusi. Może z jakimiś słodko-kwaśnymi owocami, albo konfiturami i śmietanką z cukrem waniliowym? Spróbuję z jagodami.
Smaczne pozdrowienia
Ja robiłam omleta na słodko i mi strasznie nie smakował, był taki ze rozpływał się w ustach, robiłam go z ubitego jajka, jeśli Was interesuje to poszkam ten przepis i napisze, bo było to dość dawno. Moim zdaniem był za słodki, ale np. mój brat stwierdził ze bardzo dobry, więc toz ależy od smaku

A ja najczęściej robie takie omlety:
-albo tradycyjny
-albo mikserem mieszam same jajka z solą, tne w plasterki a później w paseczki ser żółty i szynkę, połowę dodaję do jajek, wylewam na patelnię i dodaję drógą połowę(bardzo dobry, tylko taki się cięzej obraca niż ten z mlekiem i mąką)
-czasem robię też z mlekiem i mąką i również dodaję ser i szynkę, ale wtedy już układam wszystko na omlecie na patelni i jak się zetnie to go obracam
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 18:40   #5
Szczęśliwa
Zadomowienie
 
Avatar Szczęśliwa
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 191
Dot.: Omleciki

Ja poproszę przepis na omlet na słodko Właśnie próbuje wymyśleć coś sama, ale przepis na przyszłosc sie przyda
__________________
Pozdrawiam, Ewcia

Nasza córcia jest już z nami. Dagusia- 23.09.2010r.
Szczęśliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 22:39   #6
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Omleciki

Uwielbiam omlety!

Mój ulubiony to z zielonym groszkiem podduszonym wcześniej na masełku.mniam

Mój mąż lubi omlet hiszpański, czyli omlet z ziemniakami pokrojonymi w kosteczkę i usmażonymi na oliwie z oliwek oraz ostrą kiełbaską (zasępuję chorizo kindziukiem i jest pyszne ). Jajka trzeba roztrzepać z solą i pieprzem jak na zwykły omlet, dodać do tej masy usmażone na oliwie ziemniaki (pokrojone w dorbną kostkę, 1cmx1cm i surowe wrzucone na gorąca oliwę ) i kiełbasę chorizo pokrojoną w plasterki (jak pisałąm ja daję kindziuk). smażymy tę masę na oliwie. Keidy jedna strona się zrumieni przewracamy ostrożnie na druga (to troszkę trudne ale z pomoc dwóch drewnianych łopatek i talerza - jest do zrobienia). Omlet jest smaczny i pożywny!

Omlet słodki robi moja teściowa, Zapytam ją jutro jak dokąłdnie się to robi i napiszę.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 22:45   #7
Mojra87
Zadomowienie
 
Avatar Mojra87
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 398
Dot.: Omleciki

JA uwielbiam omlecika na słodko zazwyczaj jest to taki tradycyjny omlet z dżemem, ale wariacji bywało na moim talerzu już bardzo wiele
Najpierw rozbijam jajka i oddzielam żółtka od białek. Do żółtek dodaję trochę mąki, sól (szczypta), mleko i dobrze mieszam do połączenia się składników. Białka ubijam na pianę i delikatnie łączę z wyrobioną masą. Po usmażeniu z obu stron smaruję dżemem. Ostatnio jadłam omleta z truskawkami wymieszanymi z cukrem i też było pycha!!
Czasem, jak nie mam ochoty na slodkiego omleta, dodaję do żółtek np ser, szynke czy inne smakołyki, łączę z pianą z białek i smażę na tłuszczyku z obu stron.
__________________
Asia 28.09.2014
Bąbelek TP 23.02.2017 - 33/40
Mojra87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-25, 08:03   #8
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: Omleciki

Beliczku ja też rbię omlet z groszkiem ale nie przyszło mi do głowy żeby go podduszać. Muszę spróbować
bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 08:40   #9
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Omleciki

Bąbelku - w akcie desperacji może nawet dac groszek z puszki. Tylko tez go wcześniej poddusić i przyprawić ziołami, pieprem i solą.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 09:29   #10
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: Omleciki

Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa
Ja poproszę przepis na omlet na słodko Właśnie próbuje wymyśleć coś sama, ale przepis na przyszłosc sie przyda
No więc ten na słodko co ja robię, to się robi tak: (żółtka,białka,słodka śmietana(pewnie nie koniecznie,ale z inną nie robiłam )

białka ze szczyptą soli ubijam na sztywno, w oddzielnej misce mieszczam żółtka i śmietanę(3 łyżki-nie czubate bo będzie za słodko, na 2 jajka) tak żeby zrobiła się lekka piana. Do żóltek dodaję ubite na sztywno białka i dokałdnie mieszam. Całość wylewa się na rozgrzaną patelnię z tłuszczem, po jakiś 2 min. można go przewrócić, jednak mis ię to ciężko robi z tym omletem, dlatego wkładam go na jakieś 2-4 min. do mocno rozgrzanego piekarnika i wsio
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 15:48   #11
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: Omleciki

Hmm ja dodałam groszek a owszem z puszki, ale 'surowy' - nie podsmażony i był bardzo dobry i miękki
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-25, 16:23   #12
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: Omleciki

Właśnie zrobiłam omlet, pierwszy raz bez mąki, ale za to z dużą ilością sera, a do środka dałam podsmażone pomidory z ziołami prowansalskimi miodzio
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 19:50   #13
minio
Raczkowanie
 
Avatar minio
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 390
Dot.: Omleciki

A ja robię najczęściej omlet na słodko. Jest to wersja gruba, tak około 3-4cm. miksuję jajka, mleko, proszek do pieczenia, odrobinę mąki. Do tego dodaję już tylko mieszając płatki owsiane, otręby i płatki kukurydziane, tyle, żeby było dość gęste. Smażę na małym ogniu, dzielę na porcje i podaję z bialym serem, dżemem, całość polana jogurtem owocowym .
minio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-29, 12:41   #14
singielka1
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar singielka1
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 413
Dot.: Omleciki

A MOŻECIE podać jakiś przepis na omlet niskokaloryczny...? Czy wogóle omlety są dozwolone na diecie? Taki bez mąki i żanych takich.. Można je smażyć na oliwie z oliwek? Tylko prosze o dokładny przepi, co i ile, bo nigdy omletów nie robiłam
singielka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 20:47   #15
>>>CzArNuLkA<<<
Raczkowanie
 
Avatar >>>CzArNuLkA<<<
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 102
GG do >>>CzArNuLkA<<<
Talking Dot.: Omleciki

A ja Wam zaproponuje cos zupelnie innego, raczej na deser, ale tez jest to omlet (dokladnie Omlet Norweski) wiec ododam przepis do tego watku

Tak wiec potrzebne beda:

* lody (jakie kto lubi, ale z kubelka)
* bialka
* cukier
*biszkopt (moze byc gotowy spod kupowany w sklepie)

Robimy to w ten sposob iz na bizkopt nakladamy lody, ale tak by tworzyly taka "kupke", musi byc troche odstepu od brzegow biszkoptu. Nastepnie ubijamy bialko z cukrem i zakrywamy tym lody i brzegi biszkoptu. Warstwa nie moze byc za cienka, bo bialko i biszkopt maja stanowic warste izolujaca lody od ciepla. Tak uformowany deser wkladamy do nagrzanego piekarnika do czasu, az z gory ubite bialka z cukrem przemienia sie w beze.
Ale znow bez przesady,bo lody moga sie roztopic! W tym deserze potrzebne bedzie wyczucie

Co tu duzo mowic... Zrobilam to jako deser po kolacyjce i moj chlopak byl zachwycony

Mam nadzieje,ze sie wam spodoba. Jak ktos sie zdecyduje, to zycze smacznego

Ah i jesli ktos wczesniej podawal ten przepis o niestety nie widzialam bo dopiero od dzis weszlam na "moje gotowanie"
>>>CzArNuLkA<<< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 09:06   #16
<<luthien>>
Przyczajenie
 
Avatar <<luthien>>
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1
Dot.: Omleciki

Ja mam przepis na pyszny omlet na slodko.oddzielamy jajka.do zoltek dodajemy troche mleka maki i cukru-wd uznania.do tego kroimy w kaste jablko i dodajemy cynamony w proszku-rowniez wd uznania.mieszamy.bialka ubijamy na sztywno a potem delikatnie laczymy z zoltkiem i wylewamy a patelnie z rozgrzanym tluszczem.a jak sie usmazy...niebo w gebie!!mozna jeszcez posypac z wierzchu dla smaczku cynamonem i cukrem
<<luthien>> jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 09:26   #17
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Omleciki

a moze cos takiego
- 3 jajka
- 50 g maki
- 50g sera żółtego
- troche wędliny
- przyprawy

Ser ścierasz na tarce o grubych oczkach. Wedline kroisz w kwadraciki. Mąke mieszasz z wodą (konsystencja kefiru powinna być), potem z jajkami. Do masy jajecznej dodajesz wedline i wylewasz polowe masy na patelnie. Gdy spód sie zestnie przekładasz omlecik i odstawiasz z ognia. Posypujesz go najpierw serem potem wędliną a na koncu zalewasz pozostałą częścią masy. Gyd wierzch sie trochę zetnie, mozez posypac jeszcze zółtym serem (bedzie pyszna skórka), a potem przewrócić i dosmażyc. Pycha!
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 14:49   #18
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Help me! Omlet mi nie wychodzi :(

Dziewczyny jak wy to robicie że omlet jest omletem a nie jajecznicą?? Tyle razy robiłam i zawsze mi sie nie udawało Powiedzcie proszę jak krok po kroku robić. Z góry dzieki!
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 15:19   #19
TeresaZ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 141
Dot.: Help me! Omlet mi nie wychodzi :(

Nie wiem jak się robi taki "prawdziwy" omlet ale zrobiłam sobie kiedyś z przepisu, jaki znalazłam na Wizażu To ma być dietetyczny omlet. Należy oddzielić żółtka od białek (ja wzięłam 3 jajka), białka utrzepać na pianę, delikatnie połączyć z żółtkami i wylać na patelnię, potem obrócić. Wyszłedł dobry i pulchny. Można kombinować z dodatkami, ja dałam ser żółty
TeresaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-15, 15:42   #20
xanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 1 327
GG do xanka
Smile Dot.: Help me! Omlet mi nie wychodzi :(

Ja do omletu dodaję mleko, czasem trochę jogurtu, lub kefiru, mąkę i szczyptę proszku do pieczenia
Najpierw ubijam same białka na pianę, osobno mieszam żóltka z mąką (jedna łyżka mąki na jedno jajko) i mlekiem (mleka tak "na oko" żeby trochę rozrzedzić ciasto), + sól, + odrobinka proszku do pieczenia. Na koniec dodaję białka.

Czasem zamiast mleka dodaję kefir i ze 2 łyżki wody
xanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 19:36   #21
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Omlet Szefowej !!

Dam Ci przepis jaki dostałam od Naszej Szefowej AgiZ,jest pyszny i zawsze wychodzi i to duuuzy:
No wiec weź 4 jajka, oddziel żółtka od białek. Białka ubij na sztywna pianę i dodaj do niej cukier, jak lubisz ale nie za dużo żeby nie byl za slodki. Ja tak sypne ciutkę

2 żółtka do wyrzucenia,niestety.
Do 2 dodajesz odrobinę proszku do pieczenia i odrobine soku z cytryny(kwasku cytr.,octu)-wszystko zacznie sie pienić.Żółtka dodajesz do białek i delikatnie mieszając dodajesz 2,3 łyżki czubate mąki,ale tak bardzo ostrożnie,żeby był bardzo lekki.
Wylewasz na rozgrzaną patelnie z odrobina oleju. Potem musisz go odrwrócić i to jest najtrudniejsze

Odkąd Aga podała mi ten przepis omlet zawsze mi wychodzi Polecam
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 20:25   #22
tala
Zadomowienie
 
Avatar tala
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: Omlet Szefowej !!

A ja robie "grzybka", cos w podobie omletu. Biore np 2 jajka, wlewam je do miseczki, do tego leje 2 lyzki wody badz mleka, roztrzepuje to dodajac jakis przypraw. Zesmazam kawalek kielbaski, wedliny, wlewam na to jajka, czekam az sie ciut zetna, na wierzch sype zolty ser, ale mozna tez np ta kielbaske gdybysmy ja zdjeli, jakas papryke czy cebule mozna, skladam grzybka na pol czekam jeszcze chwilke i wsadzam na talerzyk.. Baaardzo sycace i proste
tala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 21:00   #23
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Help me! Omlet mi nie wychodzi :(

Super! Jutro cos bede próbować tylo mi powiedzcie wylewacie na tłuszcz na patelnie (masło? olej?) i czekacie aż sie zetnie, nie przypala sie? jak go odwrócic takiego lejącego?? to jest dla mnei najtrudniejsze
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 09:00   #24
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: Omlet Szefowej !!

Cytat:
Napisane przez Nutka

2 żółtka do wyrzucenia,niestety.
Albo do ponierki, ciasta kruchego, kogla-mogla, do grzanek ...
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 10:33   #25
tala
Zadomowienie
 
Avatar tala
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: Help me! Omlet mi nie wychodzi :(

Cytat:
Napisane przez kajasia222
Super! Jutro cos bede próbować tylo mi powiedzcie wylewacie na tłuszcz na patelnie (masło? olej?) i czekacie aż sie zetnie, nie przypala sie? jak go odwrócic takiego lejącego?? to jest dla mnei najtrudniejsze


Ja robie na masełku, a tego mojego grzybka sie nie przekreca. Tylko jak wylejesz go na patelnie, czekasz moment az sie zetnie, odginasz go jakby od brzegow patelni i krecisz nia takl, zebny to niesciete jajko co na wierzchu jest splynelo tam na brzeg, zeby sie scielo, i tak robisz dopoki nie przestanie plywac jajko po powierzchni

Ale namotalam
tala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 11:24   #26
renaee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Wiadomości: 1
Dot.: Help me! Omlet mi nie wychodzi :(

ja robie omlety z 4 jajek
Najpierw oddzielam białka od żóltek
Później ubijam mikserem białka "na sztywno"
Następnie do tego dodaje szczyptę soli dwie łyżki mąki i żółtka i mieszam chwilkę na najniższych obrotach
póżniej wlewam wszystko na dużą patelnie teflonową i przykrywam (nie smaże na tłuszczu) .
omlet wychodzi taki puszysty i smakuje jak biszkopcik
polecam
renaee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 12:28   #27
dore
Rozeznanie
 
Avatar dore
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 631
Dot.: Help me! Omlet mi nie wychodzi :(

jajko, 100ml mleka, 2 lyzki maki.
wszystko mieszasz az powstanie plynna i gladka masa jak na nalesniki.
maka sie grudkuje ale wtedy ja rozbijam.
wylewam na patelnie /z kielbasa albo czyms tam innym/, zmniejszam gaz na najmniejszy jaki sie da, przykrywam i smaze az sie wszystko zetnie wtedy nic nie bedzie plywac i duzo latwiej przewrocic. wychodza pyszne placki jajeczne albo jak kto woli omlety. polecam
ps. jak nie lubisz /umiesz/ przewracac plackow i roznych innych tego typu dan to smaz na malej patelni, bardzo ulatwia sprawe ja tak robie
dore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 20:47   #28
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Help me! Omlet mi nie wychodzi :(

Dzieki dziewczyny, narazie nie miałam czasu tego spróbowac ale może juz niedługo
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 13:51   #29
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Omlet Szefowej !!

Cytat:
Napisane przez Anett_
Albo do ponierki, ciasta kruchego, kogla-mogla, do grzanek ...
albo na maseczkę na włosy
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 16:11   #30
sweety1
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar sweety1
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 31
Question Omlet

jakie lubicie i znacie omlety,podajcie prosze przepisy bo ja mam straszna ochote ale niestety nie wiem jak sie robi...thx
sweety1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:06.