Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-17, 10:16   #2071
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Kenusia Pokaż wiadomość
mam mały problem. Chciałabym co nieco schudnąć, ale zmagam się z ciągłym uczuciem głodu jak się nie najem. zwykle ok 6:30 jem płatki owsiane z owocami, ok 10 kanapka w pracy ok 13 kanapka w pracy pózniej o 16 obiad i ok 19 jakas kanapka na kolacje. problem tkwi w tym ze jak zjem o godz 10 kanapke to się nie najem i do 13 mysle o jedzeniu po czym zjadam tą drugą kanapke i zas od ok 14 mysle juz tylko o obiedzie. Czy dobrym rozwiązaniem byłoby zjedzenie o godz 10 dwóch kanapek i do 16 nie jedzenie niczego? czy postarać przesunąć się na godz 11 posiłek i wtedy zjeść obie kanapki czy ewentualnie sałatki (różnie bywa) ? w weekend nie mam probelmu i w momencie jak zjem ok 9 śniadanie i ok 13 obiad nie czuje juz głodu do wieczora. Po zjedzeniu dwóch kanapek na raz tez jestem długi czas najedzona, ale obawiam sie czy dla mojego organizmu bedzie ok jak przerwa miedzy posiłkami bedzie wynosic wiecej niz 5 godzin?
moj przykładowy jadłospis z wczoraj
6:30 50gr płatków owsianych z bananem i truskawkami
10 kanapka z serem szynka i ogórkiem
13 pół woreczka kaszy jaglanej z jabłkiem
16 kurczak z pieca ziemniaki gotowane + warzywa na parze
19 dwie małe kromki z jajkiem i wędlina
A czy dla twojego organizmu dobre jest męczenie się z ciągłym uczuciem głodu? Ja bym zmieniła to od razu poza tym mało urozmaicony wydaje mi się ten jadłospis, więc może też nad tym moglabys popracować

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Utrzymanie:

I. kasza jaglana z podduszoną kapustą pekińską w przyprawach, jajecznicą z pieczarkami oraz ogórkami konserwowymi z chilli

II. twaróg z jabłkiem, gruszką oraz sosem z karobu

III. pieczony burak oraz pomidory z bazylią oraz serem z niebieską pleśnią

IV. mus buraczany z karobem oraz daktylami podany z serkiem wiejskim i cynamonem

Edytowane przez blax5
Czas edycji: 2016-05-17 o 18:46
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 10:37   #2072
Kenusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Południe PL
Wiadomości: 144
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Myślałam, że przyzwyczaję się po czasie do tych osławionych 5 posiłków dziennie, ale z tego co widze nie bardzo. Najlepiej mój organizam funkcjonuje w wolne dni kiedy śpi do 8 i jem 3 większe posiłki dziennie problem jest w tygodniu kiedy wstaję o 6. Przez dzień czułam głód a wieczorem nadrabiałam.

Cava mogłabyś napisać mniej wiecej jakie porcje objętościowo spożywasz? ile to mniej więcej gramów? bardzo mi się podobają twoje jadłospisy.
Kenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 14:37   #2073
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Kenusia Pokaż wiadomość
mam mały problem. Chciałabym co nieco schudnąć, ale zmagam się z ciągłym uczuciem głodu jak się nie najem. zwykle ok 6:30 jem płatki owsiane z owocami, ok 10 kanapka w pracy ok 13 kanapka w pracy pózniej o 16 obiad i ok 19 jakas kanapka na kolacje. problem tkwi w tym ze jak zjem o godz 10 kanapke to się nie najem i do 13 mysle o jedzeniu po czym zjadam tą drugą kanapke i zas od ok 14 mysle juz tylko o obiedzie. Czy dobrym rozwiązaniem byłoby zjedzenie o godz 10 dwóch kanapek i do 16 nie jedzenie niczego? czy postarać przesunąć się na godz 11 posiłek i wtedy zjeść obie kanapki czy ewentualnie sałatki (różnie bywa) ? w weekend nie mam probelmu i w momencie jak zjem ok 9 śniadanie i ok 13 obiad nie czuje juz głodu do wieczora. Po zjedzeniu dwóch kanapek na raz tez jestem długi czas najedzona, ale obawiam sie czy dla mojego organizmu bedzie ok jak przerwa miedzy posiłkami bedzie wynosic wiecej niz 5 godzin?
moj przykładowy jadłospis z wczoraj
6:30 50gr płatków owsianych z bananem i truskawkami Ok, płatki na mleku czy na wodzie?
10 kanapka z serem szynka i ogórkiem jeżeli koniecznie zależy Ci na kanapkach to proponuje ,np. 2 kanapki z sałatą, jakimś twarożkiem/ masłem/ pastą kanapkową i dobrej jakości wędliną. U mnie takie kanapeczki na śniadanie zawsze były na maksa wypasione do tego mnóstwo warzyw ,np. ogórek cukinia, papryka, rzodkiewka
13 pół woreczka kaszy jaglanej z jabłkiem ( może dodaj, np. garść pestek słonecznika)
16 kurczak z pieca ziemniaki gotowane + warzywa na parze ok
19 dwie małe kromki z jajkiem i wędlina zamiast kanapek proponuje ,np. tuńczyka z jajkiem i kukurydzą + warzywa na parze
Moim zdaniem jesz za małe porcje. 1 kanapka? Nic dziwnego, że jesteś głodna. W Twoim jadłospisie jest za dużo kanapek. Ograniczasz tłuszcze? ;>

Możesz spróbować jeść ,np. 4 posiłki dziennie co 4h. U mnie taki system najlepiej się sprawdza. Chyba, że wstanę około 12:00. Wtedy jem 3 posiłki. Liczysz kalorie?

Moja R

I Owsianka na mleku 3,2% z truskawkami, bananem i 3 suszonymi śliwkami, woda z cytryną

II Pieczone kotlety mielone w sosie pomidorowym z makaronem, rzodkiewka, kilka plastrów pomidora, pikle

45 minut Turbo wyzwania z Chodakowską, 10 minut pośladki z Mel B, 10minut ramiona z Mel B, 10 min brzuch z Mel B, 10 minut rozciągania z Mel B

III Koktajl- mleko 3,2%, serek wiejski, banan, mandarynka i kiwi, łyżeczka kakao

IV Nie mam pomysłu i nie mam ochoty na twaróg, więc jajko sadzone na maśle, warzywa gotowane na parze polane łyżka oliwy
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 16:43   #2074
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

I bułka ziarnista z pastą z jajka i pół avocado, plasterek wędzonego sera, 2 rzodkiewki, pół pomidora

II sałatka na szybko (ogórek kiszony, pekinka, mix sałat, słonecznik, oliwa)
nie lubie sałatek bez mięcha/jaja :/
jabłko

III gulasz z indyka z papryką, brokułem, w pomidorach, 30g makaronu spaghetti + troche 'makaronu' z marchewki
4 pryncypałki

IV serek wiejski + ?
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 16:49   #2075
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Kenusia Pokaż wiadomość
Myślałam, że przyzwyczaję się po czasie do tych osławionych 5 posiłków dziennie, ale z tego co widze nie bardzo. Najlepiej mój organizam funkcjonuje w wolne dni kiedy śpi do 8 i jem 3 większe posiłki dziennie problem jest w tygodniu kiedy wstaję o 6. Przez dzień czułam głód a wieczorem nadrabiałam.

Cava mogłabyś napisać mniej wiecej jakie porcje objętościowo spożywasz? ile to mniej więcej gramów? bardzo mi się podobają twoje jadłospisy.
Objętościowo...
Kurcze, nie wiem.
W moja miske na zupę, wchodzi 5- 6 standardowych chochli
Kotlet ma pi razy drzwi - 150 do 200 gram
porcja łososia jak kupuje dzwonka- no około 200 gr
jak jem spaghetti, to na 4 osoby gotuje całapaczkę, zsacuje że jak paczka ma 500 gr suchego to zjadam 1/5 czyli około 100gr suchego makaronu
Jak ostatnio jadłam sledzie w śmietanie z ziemniakami, to kojarze ze zjadłam 3 średnie ziemniaki(1 wielkości około mojej pięści moze troche mniejsze)) + około pół średniego opakowania śledzi (te marketowe standaryzowane pojemnikiw które sie nakąłda rzeczy na wagę.)
na śnaidanie - 4-5 czubatych łyzek suchej mieszanki płatków, nasion, suszonych owoców + do tego około łyzka wiórek lub czegoś(orzechów) + mleko roslinne + owoce np dziś duża agarśc mrozonych + całe srednie jabłko
kanapka do parcy- podwójna z ciezkiego żytniego chleba - ktomki sa kwadratowe i średnie- nie takie małe jak np. chleby razowe z Lidla, ale nie tak wielkie jak chleby typu wiejskiego (te największe prostokątno-kwadratowe) to tego grubo czegoś, np. jak jajko to 1 w 1 kanapkę+ masło warzywa. Dzis miałąm piecze rzyską, to grubo na około 1 cm ukrojoną.

Moje porcje, nie wydają mi się duże, ale ja nie unikam tłuszczu, mam go w jedzeniu duzo a to pozwala redukowa objętośc posiłków + jak widac czesto po głownym posiłku dojadam orzechy, owoce, coś.

I przed kolejnym posiłkiem, jak najbardziej jestem na ogół głodna. No mnie się to wydaj eporządane, jak człowiek głodny to się przyjemniej je.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2016-05-17 o 16:51
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 17:44   #2076
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Witam witam

U
I.Kasza jaglana z szpinakiem, pieczarkami, selerem, pomidorem, papryką i mozzarellą, posypana płatkami drożdżowymi i pestkami dyni.

II.Kanapka(Chleb żytni razowy na zakwasie, pasztet z soczewicy, migdały, pekińska, ogórek), Szara reneta

III.Wrap orkiszowo owsiany z ogórkiem i twarożkiem, koktajl(marchew, papryka, seler naciowy, sałatka, oliwa)

IV.Sałatka(Burak, kalafior, masło orzechowe, jabłko) +Kakao naturalne z domowym mlekiem kokosowo-słonecznikowym

V.Gotowana młoda kapusta z koperkiem, pieczarkami, musztardą i marchewką, ryż brązowy, omlet z białek(zostały bo mama maseczkę/włosy robiłą???) pomidor z szczypiorem i pestkami dyni i lnu
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 18:38   #2077
kamakama89
Raczkowanie
 
Avatar kamakama89
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 151
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Hej Hej, może ktoś oceni, coś podpowie

Moje R:
1. Owsianka z bananem i orzechami (2 łyżki płatków owsianych, 1 łyżka otrębów gryczanych, 1 banan, łyżka orzechów włoskich, łyżeczka siemienia lnianego cynamon).
2. Serek wiejski z truskawkami.
3. 2 kromki chleba o niskim IG z kurczakiem, serem feta i warzywami.
4. Pół torebki kaszy gryczanej z 2 chochlami leczo.
5. Sałatka z kurczakiem, serkiem mozzarella i warzywami (sałata, kiełki, pomidorki, ogórek, rzodkiewka, papryka) + oliwa z oliwek i pestki dyni.

Może być?

Edytowane przez kamakama89
Czas edycji: 2016-05-17 o 18:43
kamakama89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-17, 18:57   #2078
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez blax5 Pokaż wiadomość
Utrzymanie:

I. kasza jaglana z podduszoną kapustą pekińską w przyprawach, jajecznicą z pieczarkami oraz ogórkami konserwowymi z chilli

II. twaróg z jabłkiem, gruszką oraz sosem z karobu

III. pieczony burak oraz pomidory z bazylią oraz serem z niebieską pleśnią

IV. mus buraczany z karobem oraz daktylami podany z serkiem wiejskim i cynamonem
Posiłki wydają się pyszne, ale mam wrażenie że jakoś dzisiaj słabiutko jak na U

Cytat:
Napisane przez fikifiki Pokaż wiadomość
Witam witam

U
I.Kasza jaglana z szpinakiem, pieczarkami, selerem, pomidorem, papryką i mozzarellą, posypana płatkami drożdżowymi i pestkami dyni.

II.Kanapka(Chleb żytni razowy na zakwasie, pasztet z soczewicy, migdały, pekińska, ogórek), Szara reneta

III.Wrap orkiszowo owsiany z ogórkiem i twarożkiem, koktajl(marchew, papryka, seler naciowy, sałatka, oliwa)

IV.Sałatka(Burak, kalafior, masło orzechowe, jabłko) +Kakao naturalne z domowym mlekiem kokosowo-słonecznikowym

V.Gotowana młoda kapusta z koperkiem, pieczarkami, musztardą i marchewką, ryż brązowy, omlet z białek(zostały bo mama maseczkę/włosy robiłą???) pomidor z szczypiorem i pestkami dyni i lnu
Kończę się ślinić i czekam kiedy dojdzie do mnie ten zakwas, chleb i co tam jeszcze zechcesz dołożyć
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 20:18   #2079
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez kamakama89 Pokaż wiadomość
Hej Hej, może ktoś oceni, coś podpowie

Moje R:
1. Owsianka z bananem i orzechami (2 łyżki płatków owsianych, 1 łyżka otrębów gryczanych, 1 banan, łyżka orzechów włoskich, łyżeczka siemienia lnianego cynamon).
2. Serek wiejski z truskawkami.
3. 2 kromki chleba o niskim IG z kurczakiem, serem feta i warzywami.
4. Pół torebki kaszy gryczanej z 2 chochlami leczo.
5. Sałatka z kurczakiem, serkiem mozzarella i warzywami (sałata, kiełki, pomidorki, ogórek, rzodkiewka, papryka) + oliwa z oliwek i pestki dyni.

Może być?
*płatków na śniadanie powinno być 4-5 łyżek
*nie wiem co to za chleb w III posiłku, ale sprawdź skład - chleb powinien być na zakwasie bez dodatków

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Cytat:
Napisane przez fikifiki Pokaż wiadomość
Witam witam

U
I.Kasza jaglana z szpinakiem, pieczarkami, selerem, pomidorem, papryką i mozzarellą, posypana płatkami drożdżowymi i pestkami dyni.

II.Kanapka(Chleb żytni razowy na zakwasie, pasztet z soczewicy, migdały, pekińska, ogórek), Szara reneta

III.Wrap orkiszowo owsiany z ogórkiem i twarożkiem, koktajl(marchew, papryka, seler naciowy, sałatka, oliwa)

IV.Sałatka(Burak, kalafior, masło orzechowe, jabłko) +Kakao naturalne z domowym mlekiem kokosowo-słonecznikowym

V.Gotowana młoda kapusta z koperkiem, pieczarkami, musztardą i marchewką, ryż brązowy, omlet z białek(zostały bo mama maseczkę/włosy robiłą???) pomidor z szczypiorem i pestkami dyni i lnu
Całość wygląda na redukcję - zwłaszcza, że jesteś facetem, więc zapotrzebowanie masz większe. Napisz chociaż raz ilość, bo przecież, np. suchej kaszy mogą być 2 łyżki, 5 łyżek, a może 9, itp.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 20:20   #2080
kamakama89
Raczkowanie
 
Avatar kamakama89
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 151
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;6053283 6]*płatków na śniadanie powinno być 4-5 łyżek
*nie wiem co to za chleb w III posiłku, ale sprawdź skład - chleb powinien być na zakwasie bez dodatków[/QUOTE]

Jest to chlebek o niskim indeksie glikemicznym z piekarni Bagietka.
Podaje link do opisu chleba.

http://bagietka.pl/chleb-dla-odchudz...h-na-cukrzyce/
kamakama89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 20:29   #2081
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez kamakama89 Pokaż wiadomość
Jest to chlebek o niskim indeksie glikemicznym z piekarni Bagietka.
Podaje link do opisu chleba.

http://bagietka.pl/chleb-dla-odchudz...h-na-cukrzyce/
Ten opis nic nie wnosi - raczej taki "chwyt marketingowy". Nie podają składu.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-18, 04:45   #2082
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;6053283 6]
---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

[/COLOR]

Całość wygląda na redukcję - zwłaszcza, że jesteś facetem, więc zapotrzebowanie masz większe. Napisz chociaż raz ilość, bo przecież, np. suchej kaszy mogą być 2 łyżki, 5 łyżek, a może 9, itp.[/QUOTE]

Dziękuje za ocenę. To tak ilości do końca nie znam gdyż przeszłem przed ed i wszystko paczkowane zazwyczaj przesypuje do słoików, a jeśli już jem to pół torebki i więcej zależy do czego. Nie żałuje sobie oliwy i orzechów, pestek. Chleb to 2 kromki chleba pieczonego w domu na zakwasie z mnóstwem ziaren głównie lnu i słonecznika, nie są cieńkie gdyż jak nawpycham dużo warzyw, pasztetu(z strączków of course) i pestek często dodatkowo to mogłyby mi go rozmoczyć a tak to jest w porządku. Ilości wg wydaja się małe bo zamiast udziec z kurczaka jest ciecierzyca lub soczewica ale to pełne białko i się lepiej czuje po takim, poza tym nie umiem sobie odmówić nabiału więc wszystko pod kontrolą. Mleczko moje to jest bardzo gęste gdyż robiłem takie gęściejsze nie rozwodniane bardzo.
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 06:25   #2083
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Posiłki wydają się pyszne, ale mam wrażenie że jakoś dzisiaj słabiutko jak na U
Może to kwestia braku orzechów, których zwykle bywa u mnie sporo? Ale aktualnie mam chwilowy odwyk - nad czym bardzo ubolewam i mam nadzieję że już nie długo. Tak to napewno masło pojawiłoby się chociażby w drugim posiłku.
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 08:14   #2084
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

U

I Omlet z dwóch jaj z łyżką mąki kokosowej i płatków owsianych, z ajwarem, pomidorem, odrobiną cheddara

II bułka ziarnista z masłem, szynką z indyka, rzodkiewki
jabłko

III kotleciki z soczewicy (kilka dużych), sałatka (pekinska mix sałat, oliwa, feta)

IV może śledzik, dawno nie było..
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 09:39   #2085
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Wtorek U

6.30
- płatki owsiane, ryżowe, jęczmienne, sezam, mak, słonecznik gotowane na mleku orzechowym + owoce z mrożonki + tarte jabłko

11.00
- podwójna kanapka z chleba żytniego ze słonecznikiem, z masłem, pieczenią domową, ogórkiem kiszonym
- banan
- 2 kostki mlecznej czekolady z orzechami

16.00
- zupa warzywna "wiosenna" z ryżem i ziemniakami
(w składzie kalarepka, marchewki, seler, pietruszka, cebula, papryka, kapusta młoda, koper)
- popkorn domowy

20.00
- gruszka
- szparagi gotowane podane pod jajkami (2 szt) sadzonymi na boczku
- sucha kiełbasa- (o matko, chyba pół dużego pęta zeżarłam taką dobrą kupiłam).
- 2 kromki chleba żytniego ze słonecznikiem i masłem
- lampka białego wina
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 17:16   #2086
vindicta
Rozeznanie
 
Avatar vindicta
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 920
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

I. Mleko 3.2% i płatki kukurydziane
II. 2 banany
III. Serek wiejski
IV. Kanapka: ciemne pieczywo wieloziarniste, posmarowane olejem kokosowym, kapusta pekińska, szynka i rzodkiew
V. Gołąbki i kasza

Przez cały dzień piję wodę. Z rana piję pokrzywę i wodę z cytryną oraz solą himalajską, wieczorem piję jeszcze czystek.
__________________
"Jeżeli chcesz wie­dzieć, co ma na myśli ko­bieta, nie słuchaj te­go co mówi - pat­rz na nią. "
vindicta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 20:16   #2087
pastella
Raczkowanie
 
Avatar pastella
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 209
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

przykładowy jadłospis z dzisiaj, do oceny jeśli ktoś może się wypowiedzieć

U:

woda z cytryną

1. owsianka na wodzie z bananem i połową pomarańczy, wiórkami kokosowymi i masłem orzechowym domowym, siemie lniane

kawa z mlekiem 1,5%, pasek gorzkiej czekolady kokosowej

2. kanapka z bułki ciemnej, pasta tahini, pół avocado, ser feta, pomidor, sałata, jajko; sok Kubuś

trening siłowy + cardio 2h

3. miska zupy pomidorowej czystej
kuskus z warzywami i hummusem

kawa z mlekiem 1,5%

jazda rowerem 1h

4. jajecznica na maśle z 2 jaj, pół mozzarelli, pomidor, oliwa, bazylia + 3 kromki wasy pełnoziarnistej z hummusem
__________________
Nie można kochać innych, nie kochając siebie.
pastella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 08:40   #2088
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Środa U

6.30
- kasza gryczana jasna, gotowana z rodzynkami, siemieniem i jabłkiem na mleku orzechowym + jabłko tarte i orzechy laskowe.

11.00
- podwójna kanapka z chleba żytniego z masłem, z pieczenia domową, ogórkiem kiszonym i chrzanem
- jabłko
- baton z suszonych owoców i orzechów

16.00
- klasyczny schabowy z cebulką
- ziemniaki z wody
- surówka z młodej kapusty, jabłka, rzodkiewek, szczypioru , kopru z sosem jogurtowym
- grzybki marynowane
- popkorn

1 godzina trening wytrzymałościowo-siłowy ze sztangą

20.00
- naleśniki z mąki kukurydzianej, kakao, jaj i mleka roślinnego
z serem na słodko,
+ powidła i śmietana 18%
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 08:47   #2089
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cześć, cześć!

R

I Placuszki owsiane z masłem orzechowym, połówka banana, kiwi, kawa z mlekiem 3,2%

2 garści orzechów ziemnych

II 2 kanapki z razowcem, pasztetem domowej roboty, pomidor, cebulka

III Makaron ze szpinakiem i fetą

Turbo wyzwanie z Chodakowską, Mel B ramiona, brzuch, pośladki, 20 minut jazdy na rowerku stacjonarnym

IV Twarożek z jogurtem naturalnym, cebulką i szczypiorkiem, 2 łyżki pestek słonecznika, jabłko
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-19, 09:52   #2090
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fikifiki Pokaż wiadomość
Dziękuje za ocenę. To tak ilości do końca nie znam gdyż przeszłem przed ed i wszystko paczkowane zazwyczaj przesypuje do słoików, a jeśli już jem to pół torebki i więcej zależy do czego. Nie żałuje sobie oliwy i orzechów, pestek. Chleb to 2 kromki chleba pieczonego w domu na zakwasie z mnóstwem ziaren głównie lnu i słonecznika, nie są cieńkie gdyż jak nawpycham dużo warzyw, pasztetu(z strączków of course) i pestek często dodatkowo to mogłyby mi go rozmoczyć a tak to jest w porządku. Ilości wg wydaja się małe bo zamiast udziec z kurczaka jest ciecierzyca lub soczewica ale to pełne białko i się lepiej czuje po takim, poza tym nie umiem sobie odmówić nabiału więc wszystko pod kontrolą. Mleczko moje to jest bardzo gęste gdyż robiłem takie gęściejsze nie rozwodniane bardzo.
Zdaje się, że jesz poniżej zapotrzebowania.

Pół torebki kaszy/ryżu to 50g, a Ty dodajesz do takiej porcji praktycznie same warzywa. Piszesz, że dodajesz sporo oliwy, orzechy, pestki - tylko, co oznacza dla Ciebie dużo? Łyżka na porcję, dwie...

W jadłospisach rozpisujesz wszystkie warzywa, dlatego pozornie wydaje się tego dużo.

Na kolację zamiast ze dwa, trzy jaja, jesz omlet z samych białek...
W IV posiłku same warzywa + masło orzechowe (ile? łyżka?)
Obiad to 1 wrap (ile tam może być mąki? 2 łyżki?) + twaróg (oby chociaż nie tłusty) + warzywa

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

Cytat:
Napisane przez pastella Pokaż wiadomość
przykładowy jadłospis z dzisiaj, do oceny jeśli ktoś może się wypowiedzieć

U:

woda z cytryną

1. owsianka na wodzie z bananem i połową pomarańczy, wiórkami kokosowymi i masłem orzechowym domowym, siemie lniane

kawa z mlekiem 1,5%, pasek gorzkiej czekolady kokosowej

2. kanapka z bułki ciemnej, pasta tahini, pół avocado, ser feta, pomidor, sałata, jajko; sok Kubuś

trening siłowy + cardio 2h

3. miska zupy pomidorowej czystej
kuskus z warzywami i hummusem

kawa z mlekiem 1,5%

jazda rowerem 1h

4. jajecznica na maśle z 2 jaj, pół mozzarelli, pomidor, oliwa, bazylia + 3 kromki wasy pełnoziarnistej z hummusem
Jeśli to ma być U, to przy takiej ilości ćwiczeń (ponad 3h), jedzenia powinno być więcej.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 10:45   #2091
vindicta
Rozeznanie
 
Avatar vindicta
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 920
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Mój dzisiejszy jadłospis + ćwiczenia z rana około 40 minut + ćwiczenia wieczorne (jeszcze nei wiem ile). Wiem, że nie jest perfekcyjny, natomiast mam trochę rozbity grafik w pracy i pod to się układam w tym tygodniu, dlatego ostatni posiłek na ciepło jem dopiero w domu.

I. Woda z solą himalajską i cytryną, pokrzywa zaparzona, płatki z mlekiem
II. Banan
III. Serek wiejski
IV. Chleb ciemny, olej kokosowy, kapusta, szynka i rzodkiew
V. Kotlet smażony na oleju kokosowym: kurczak w panierce ze zmielonego siemienia lnianego, brązowy ryż i pekinka + czystek do picia.
__________________
"Jeżeli chcesz wie­dzieć, co ma na myśli ko­bieta, nie słuchaj te­go co mówi - pat­rz na nią. "
vindicta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 12:59   #2092
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez vindicta Pokaż wiadomość
Mój dzisiejszy jadłospis + ćwiczenia z rana około 40 minut + ćwiczenia wieczorne (jeszcze nei wiem ile). Wiem, że nie jest perfekcyjny, natomiast mam trochę rozbity grafik w pracy i pod to się układam w tym tygodniu, dlatego ostatni posiłek na ciepło jem dopiero w domu.

I. Woda z solą himalajską i cytryną, pokrzywa zaparzona, płatki z mlekiem
II. Banan
III. Serek wiejski
IV. Chleb ciemny, olej kokosowy, kapusta, szynka i rzodkiew
V. Kotlet smażony na oleju kokosowym: kurczak w panierce ze zmielonego siemienia lnianego, brązowy ryż i pekinka + czystek do picia.
Te płatki z mlekiem to w jakiej ilości? Najadasz się nimi?
Drugi i trzecia pozycja to takie podjadanie i konkretne są tylko dwa ostatnie posiłki. Jakoś strasznie mało się wydaje. No i z warzyw przydałoby się zdecydowanie coś poza pekińską kapustą
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 13:08   #2093
vindicta
Rozeznanie
 
Avatar vindicta
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 920
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Te płatki , z 2-3 garści, tak żeby się najeść.
Ale od jutra, zamieniam na płatki owsiane. Po prostu nie lubię najadać się w pracy stąd też takie marne posiłki. Do pekinki czasem dorzucam pomidorka, albo jakieś inne warzywko i do tego olej kokosowy z przyprawami.
__________________
"Jeżeli chcesz wie­dzieć, co ma na myśli ko­bieta, nie słuchaj te­go co mówi - pat­rz na nią. "
vindicta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 15:40   #2094
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez vindicta Pokaż wiadomość
Mój dzisiejszy jadłospis + ćwiczenia z rana około 40 minut + ćwiczenia wieczorne (jeszcze nei wiem ile). Wiem, że nie jest perfekcyjny, natomiast mam trochę rozbity grafik w pracy i pod to się układam w tym tygodniu, dlatego ostatni posiłek na ciepło jem dopiero w domu.

I. Woda z solą himalajską i cytryną, pokrzywa zaparzona, płatki z mlekiem
II. Banan
III. Serek wiejski
IV. Chleb ciemny, olej kokosowy, kapusta, szynka i rzodkiew
V. Kotlet smażony na oleju kokosowym: kurczak w panierce ze zmielonego siemienia lnianego, brązowy ryż i pekinka + czystek do picia.
Bardziej mi to jakąś głodóweczką zajeżdża aniżeli wartościowym jadłospisem. Obliczyłaś swoje zapotrzebowanie zgodnie z aktywnością fizyczną?
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 17:48   #2095
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;6060844 6]Zdaje się, że jesz poniżej zapotrzebowania.

Pół torebki kaszy/ryżu to 50g, a Ty dodajesz do takiej porcji praktycznie same warzywa. Piszesz, że dodajesz sporo oliwy, orzechy, pestki - tylko, co oznacza dla Ciebie dużo? Łyżka na porcję, dwie...

W jadłospisach rozpisujesz wszystkie warzywa, dlatego pozornie wydaje się tego dużo.

Na kolację zamiast ze dwa, trzy jaja, jesz omlet z samych białek...
W IV posiłku same warzywa + masło orzechowe (ile? łyżka?)
Obiad to 1 wrap (ile tam może być mąki? 2 łyżki?) + twaróg (oby chociaż nie tłusty) + warzywa

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------



[/QUOTE]

Napisałem że zależy do czego bo do samych warzyw to daje więcej-Oliwa 1-2 łyżki to różnie +pestki/orzechy.

IV posiłek to przekąska taka przed kolacją ,,do nauki"

Wrap to akurat się określę: Łyżka oliwy, pół szklanki mąki wymieszanej-orkiszowa i owsiana) Twarogi jem półtłuste, co do białek to napisałem że okazjonalnie dodałem bo były. Bardziej zmierzam by podstawą mojego odżywiania były kasze/chleb na zakwasie+Rośliny strączkowe+zdrowe tłuszcze no i nabiał i czasem kotlety sojowe ale to max 2 razy na tydzień bo jest takie bogactwo innych źródeł białka roślinnych. Masło orzechowe- zależy ale na przykład robiłem z 3/4 słoika fistaszków(słoik ten po sałatkach konserwowoych ten większy) i na lekko ponad tydzień starczyło. Z mięs aktualnie tylko ryby spozywam i to głównie jak już to makrela/miruna/tuńczyk z puszki/łosoś wędzony.

Dziś:
I.Kasza jęczmienna z warzywami, hummusem i pestkami dyni

II.Kanapka składana z serkiem kanapkowym(b.dobry skład) z ogórkiem konserwowym), Jabłko i parę migdałów

~Kawa zbożowa z mlekiem z automatu

III.Fritata na bazie płatków owsianych i brokułu, Sok wielowarzywny z żeńszeniem.

IV.Sałatka(Burak, truskawki, sałata, twarożek(twaróg i jogurt) z cynamonem i masłem orzechowym)

V.Kasza jaglana z duszonymi warzywami i tuńczykiem(pieczarki, kapusta, marchew, pietruszka) Hummus, pestki(siemię lniane i dynia)


Pytanie: Ostatnio jak nigdy jem codzień kanapki na 2 śniadanie czy to jest dobrze? Chleb żytni z dodatkiem mąki orkiszowej i mnóstwa ziaren na zakwasie. Pytam bo niektórzy jedzą 2 banany, jabłka(ogólnie same owoce i czasem orzechy) ale w sql to szybko głód mnie łapie więc by się nie sprawdziło. Tak samo wafle ryżowe to samo. Przelatują dosłownie przeze mnie i nie sycą. Czy namoczone na noc w zimnej wodzie siemię lniane wchłonie się tak samo jak mielone(OMEGA3 itp)
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 18:30   #2096
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fikifiki Pokaż wiadomość
N

Pytanie: Ostatnio jak nigdy jem codzień kanapki na 2 śniadanie czy to jest dobrze? Chleb żytni z dodatkiem mąki orkiszowej i mnóstwa ziaren na zakwasie. Pytam bo niektórzy jedzą 2 banany, jabłka(ogólnie same owoce i czasem orzechy) ale w sql to szybko głód mnie łapie więc by się nie sprawdziło. Tak samo wafle ryżowe to samo. Przelatują dosłownie przeze mnie i nie sycą. Czy namoczone na noc w zimnej wodzie siemię lniane wchłonie się tak samo jak mielone(OMEGA3 itp)
A co jest złego w kanapkach? Moim zdaniem nic - jeśli masz ochote na kanapki to jedz Według mnie nie ma potrzeby rezygnowania z pieczywa Słuchaj organizmu
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-20, 05:57   #2097
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Czwartek U

6.30
- kasza gryczana jasna, gotowana z rodzynkami, siemieniem i jabłkiem na mleku orzechowym + pół mango i orzechy laskowe.

11.00
- hamburger z BurgerBigBurger

16.00
- jabłko
- makaron ze szpinakiem na maśle z czosnkiem z suszonymi pomidorami i serem greckim
- popkorn

a na kolację zjadlam lody Grycana, bo mnie w sklepie oszołomiły nowym smakiem:
- o smaku sliwki w czekoladzie (SZAŁ!!!)
-i o smaku białej czekolady (pyszne)
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-20, 20:57   #2098
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Piątek U

6.30
-trochę owsianki z nasionami i owocami suszonymi
- 1 kakaowy naleśnik kukurydziany z serem i powidłami
- miseczka surówki z selera, jabłka, rodzynek, jogurtu i miodu

11.00
- 3 nalesniki kakaowo-kukurydziane z sałatką z selera, mango, nerkowców + powidła wiśniowe
- jabłko

16.00
- placki ziemniaczane z ciecierzycą
- warzywna potrawka z : papryki, cebuli, cukini, pomidorów, kaparów + natka
- kiszone ogórki

20.00
- sucha kiełbasa
- cukinia, ogórki
- 1 kromka chleba pszennego z masłem
- gruszka
- lampka czerwonego wina
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-21, 16:57   #2099
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

sobotnie U, wole nie liczyć kcal bo jak na mnie wyszło dużo :P

I kromka żytniego chleba z masłem, serem, prosciutto, pomidorem, kiełkami rzodkiewki, serek wiejski 200g

II domowy sorbet (rabarbar+truskawki+ksyli tol)

III dwa kawałki spanakopity

IV 2 kawałki domowego ciasta czekoladowego z bitą śmietaną i truskawkami

i już czuję się mega przepełniona...


V kawałek spanakopity, piwo rzemieślnicze
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-21, 19:14   #2100
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Moje dzisiejsze R:

I- placuszki bananowe (banan, 2 łyżki maki żytniej typ 2000, troche mleka sojowego, jajko), przekładane jogurtem naturalnym, dżemem truskawkowym i borówkami

Trening fitness 1h

II- omlet z 2 jaj z łyżeczka kakao, 2 łyżkami płatków owsianych Polany jogurtem naturalnym, wkrojony mały banan, posypany łyżka żurawiny i borówkami, jabłko

III- podudzie z indyka z ryzem białym (ok. 50g), sałatka (sałata, ogórek, rzodkiewka, szczypior, jogurt), po obiedzie kakao (szklanka mleka sojowego z kakao i miodem)

IV- mała bułka żytnia z serkiem łososiowym (twarogowym) i szynka, pol garstki orzechów włoskich, jabłko

V- bigos z młodej kapusty z mięsem z indyka
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-05 10:25:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:06.