Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-28, 17:06   #2611
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV

Ale ja jestem jak najbardziej za in vitro, przecież to tak naprawdę ostatnia szansa dla pary na biologiczne potomstwo! Tylko, że jak to in vitro nie działa po kilku czy kilkunastu razach, to myślę, że taka para powinna odpuścić i zainteresować się adopcją, a nie na siłę i na siłę.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 18:17   #2612
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV

A co sądzicie o adopcji zarodków?
Alternatywa dla klasycznego in vitro?
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 18:27   #2613
rombek
Wtajemniczenie
 
Avatar rombek
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Kraina Lodu
Wiadomości: 2 758
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
A co sądzicie o adopcji zarodków?
Alternatywa dla klasycznego in vitro?
Na czym ta procedura polega?
Na pierwszy "rzut ucha" ;-) jestem przeciwna takiej nazwie, tak samo jak jestem przeciwna nazywaniu aborcji morderstwem - zarodek to nie człowiek.
__________________
rombek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 18:29   #2614
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV

In vitro z cudzego zarodka, pochodzącego nie od Ciebie i partnera.
Np gdy ludzie są bezpłodni, a chcą mieć dzieci.
http://www.medonet.pl/magazyny/niepl...l,1692146.html

Edytowane przez _czarny_kot
Czas edycji: 2016-05-28 o 18:30
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 22:49   #2615
faeria
she-wolf
 
Avatar faeria
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: większe miasto
Wiadomości: 2 222
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
In vitro z cudzego zarodka, pochodzącego nie od Ciebie i partnera.
Np gdy ludzie są bezpłodni, a chcą mieć dzieci.
http://www.medonet.pl/magazyny/niepl...l,1692146.html
chyba jeszcze za mało wiem na ten temat, żeby zająć jakieś stanowisko w tej kwestii...

---------- Dopisano o 23:49 ---------- Poprzedni post napisano o 23:48 ----------

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Ale ja jestem jak najbardziej za in vitro, przecież to tak naprawdę ostatnia szansa dla pary na biologiczne potomstwo! Tylko, że jak to in vitro nie działa po kilku czy kilkunastu razach, to myślę, że taka para powinna odpuścić i zainteresować się adopcją, a nie na siłę i na siłę.
zgadzam się
__________________
"Stop thinking and just let things happen..."



tłumaczę
faeria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-29, 10:16   #2616
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV

Cytat:
Napisane przez rombek Pokaż wiadomość
Zgadzam się, że nowoczesne metody walki z niepłodnością, takie jak in vitro, są z tego, żeby z nich korzystać. Jednak jestem przeciwna uporczywej walce o dziecko - w momencie, kiedy wszystkie metody wielokrotnie zawodzą, para jest zmasakrowana psychicznie i finansowo, a nadal zastawia się na kolejne próby. Kojarzą mi się z niepotrafiącymi zapanować nad instynktem zwierzętami, niestety. W takich wypadkach adopcja nie wchodzi za bardzo w grę - nie chodzi o dziecko samo w sobie, ale o ciążę, poród, karmienie piersią. Albo cały pakiet, albo nic, nie są zainteresowani "półśrodkami".

Nie zmienia to faktu, że bardzo mi tych ludzi żal i jestem ostatnia, która zabraniałaby im podejmowania tej walki po raz enty. Szkoda, że podobnej wyrozumiałości nie ma w przeciwnikach potrzeby bezdzietności.
Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Ale ja jestem jak najbardziej za in vitro, przecież to tak naprawdę ostatnia szansa dla pary na biologiczne potomstwo! Tylko, że jak to in vitro nie działa po kilku czy kilkunastu razach, to myślę, że taka para powinna odpuścić i zainteresować się adopcją, a nie na siłę i na siłę.
No jasne, zgadzam się z Wami.

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
In vitro z cudzego zarodka, pochodzącego nie od Ciebie i partnera.
Np gdy ludzie są bezpłodni, a chcą mieć dzieci.
http://www.medonet.pl/magazyny/niepl...l,1692146.html
Nie mam nic przeciw pod warunkiem kompletnej anonimowości dawcy. Sama się zastanawiałam kiedyś czy nie zostać dawczynią jajeczek, bo skoro ja z nich "nie korzystam", to może para chcąca mieć dziecko by skorzystała z moich genów Ale zrezygnowałam jak poczytałam, że trzeba przyjmować specjalne hormony etc etc.
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-29, 19:08   #2617
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
A co sądzicie o adopcji zarodków? Alternatywa dla klasycznego in vitro?
jestem na tak pod warunkiem jawności danych - historie rodzinnych chorób, dane osobowe biologicznych rodziców oraz rodzeństwa - również tego urodzonego z adoptowanych zarodków.
Ciekawe jak w takiej sytuacji wygląda dziedziczenie po biologicznych rodzicach. Nasciturus - dziecko poczęte a nienarodzone. W prawie polskim instytucję nasciturusa przewiduje w szczególności prawo spadkowe – art. 927 § 2 k.c.: (...) dziecko w chwili otwarcia spadku już poczęte może być spadkobiercą, jeżeli urodzi się żywe



---------- Dopisano o 20:08 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

Cytat:
Napisane przez rombek Pokaż wiadomość
Na czym ta procedura polega?
Na pierwszy "rzut ucha" ;-) jestem przeciwna takiej nazwie, tak samo jak jestem przeciwna nazywaniu aborcji morderstwem - zarodek to nie człowiek.
adoptuje się też psy i koty więc określenie adopcja zarodka nie razi mnie.
Fajny kryminał oglądałam kiedyś, została zamordowana młoda matka, później okazało się że została zabita z powodu dziecka, było właśnie takim zaadoptowanym zarodkiem. Po śmierci matki urodzeniowej o dziecko mogła upomnieć się matka biologiczna
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-29, 19:09   #2618
Kucias
Zadomowienie
 
Avatar Kucias
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
jestem na tak pod warunkiem jawności danych - historie rodzinnych chorób, dane osobowe biologicznych rodziców oraz rodzeństwa - również tego urodzonego z adoptowanych zarodków.
Ciekawe jak w takiej sytuacji wygląda dziedziczenie po biologicznych rodzicach. Nasciturus - dziecko poczęte a nienarodzone. W prawie polskim instytucję nasciturusa przewiduje w szczególności prawo spadkowe – art. 927 § 2 k.c.: (...) dziecko w chwili otwarcia spadku już poczęte może być spadkobiercą, jeżeli urodzi się żywe

Co to pierwszej części, to to już ma miejsce przy zwyczajnym invitro, raczej nie byłoby inaczej z takim. No oczywiście nie udostępnia się imienia, nazwiska osobom, którym się pomaga/które pomagają. Chyba, że wyraziliby szczególną zgodę na to, obopólnie.
__________________
Ignorowanie Onnej przynosi szczęście.
Kucias jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-30, 14:40   #2619
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV

Cytat:
Napisane przez rombek Pokaż wiadomość
Zgadzam się, że nowoczesne metody walki z niepłodnością, takie jak in vitro, są z tego, żeby z nich korzystać. Jednak jestem przeciwna uporczywej walce o dziecko - w momencie, kiedy wszystkie metody wielokrotnie zawodzą, para jest zmasakrowana psychicznie i finansowo, a nadal zastawia się na kolejne próby. Kojarzą mi się z niepotrafiącymi zapanować nad instynktem zwierzętami, niestety. W takich wypadkach adopcja nie wchodzi za bardzo w grę - nie chodzi o dziecko samo w sobie, ale o ciążę, poród, karmienie piersią. Albo cały pakiet, albo nic, nie są zainteresowani "półśrodkami".

Nie zmienia to faktu, że bardzo mi tych ludzi żal i jestem ostatnia, która zabraniałaby im podejmowania tej walki po raz enty. Szkoda, że podobnej wyrozumiałości nie ma w przeciwnikach potrzeby bezdzietności.
A ja wychodzę z założenia, że jak się tyle lat nie udaje - to nie udaje się z jakiegoś powodu. Natura wie co robi Mam w rodzinie takie małżeństwo, starali się kilka lat, kilka prób in vitro w końcu sukces! Jest ciąża! Tylko lekarz od razu powiedział o wszystkich wadach rozwojowych (bardzooo poważnych) i proponował usunięcie ciąży. Ale jak to? Po tylu latach starań, niech będzie i takie Urodziła się dziewczynka, warzywko, nie mówiła, nie chodziła, nawet sama nie trzymała główki... zmarła niedawno w wieku 5 lat. I ogromna tragedia. Małżeństwo w rozsypce, bo ciężko, bo trzeba było z pracy zrezygnować żeby 24h/dobę się opiekować małą... Ja bym tak nie mogła. Ale najlepiej zakazać aborcji i nie dać matkom żadnego wyboru
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-30, 16:05   #2620
rombek
Wtajemniczenie
 
Avatar rombek
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Kraina Lodu
Wiadomości: 2 758
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
A ja wychodzę z założenia, że jak się tyle lat nie udaje - to nie udaje się z jakiegoś powodu. Natura wie co robi Mam w rodzinie takie małżeństwo, starali się kilka lat, kilka prób in vitro w końcu sukces! Jest ciąża! Tylko lekarz od razu powiedział o wszystkich wadach rozwojowych (bardzooo poważnych) i proponował usunięcie ciąży. Ale jak to? Po tylu latach starań, niech będzie i takie Urodziła się dziewczynka, warzywko, nie mówiła, nie chodziła, nawet sama nie trzymała główki... zmarła niedawno w wieku 5 lat. I ogromna tragedia. Małżeństwo w rozsypce, bo ciężko, bo trzeba było z pracy zrezygnować żeby 24h/dobę się opiekować małą... Ja bym tak nie mogła. Ale najlepiej zakazać aborcji i nie dać matkom żadnego wyboru
Dokładnie to miałam na myśli
__________________
rombek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-30, 16:10   #2621
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
A ja wychodzę z założenia, że jak się tyle lat nie udaje - to nie udaje się z jakiegoś powodu. Natura wie co robi Mam w rodzinie takie małżeństwo, starali się kilka lat, kilka prób in vitro w końcu sukces! Jest ciąża! Tylko lekarz od razu powiedział o wszystkich wadach rozwojowych (bardzooo poważnych) i proponował usunięcie ciąży. Ale jak to? Po tylu latach starań, niech będzie i takie Urodziła się dziewczynka, warzywko, nie mówiła, nie chodziła, nawet sama nie trzymała główki... zmarła niedawno w wieku 5 lat. I ogromna tragedia. Małżeństwo w rozsypce, bo ciężko, bo trzeba było z pracy zrezygnować żeby 24h/dobę się opiekować małą... Ja bym tak nie mogła. Ale najlepiej zakazać aborcji i nie dać matkom żadnego wyboru
Jejku, przykro się coś takiego czyta... I szczerze, jak później słyszę od kogoś pro-life, że każde dziecko ma prawo żyć, że nie możemy decydować o czyimś życiu tylko dlatego że ktoś będzie niepełnosprawny, to nóż mi się w kieszeni otwiera. Przepraszam bardzo, ale co to za życie, pełne cierpienia i to zarówno dziecka jak i rodziców... To nie łatwe, ale ja bym poddała taką ciążę aborcji, niestety.
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-30, 21:32   #2622
Trufla_16
Podła wiedźma ;)
 
Avatar Trufla_16
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 160
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV

Dziewczyny ostatnio pierwszy raz na żywo usłyszałam tekst "moje dzieci nie będą na Twoją emeryturę zarabiać". Nie spodziewałam się i to od narzeczonego mojej przyjaciółki. Odpowiedziałam na to "ok, ale moje podatki nie będą iść na edukację Twoich dzieci"...
Chamstwo..

Poza tym, wyżej wspomniana przyjaciółka ostatnio ma straszne parcie na rozmnażanie się. Niedawno na grillu trochę sobie popiła i nie wiedzieć czemu dorwała mnie i zaczęła gadki o dziecku, jakie to dla niej wspaniałe, że z jej genów i przyszłego męża będzie dziecko itd.. Serio.. zna moje podejście do dzieci i ze wszystkich przyszłych mamuś dorwała mnie. Uznałam, że włączyła jej się misja nawracania mnie

A i powiedziała mi, że ostatnio na pudelku widziała tekst o sterylizacji (wspominałyście o nim) i pomyślała sobie cytując "oby Diana tego nie przeczytała".. Stwierdziłam, że czytałam i nie widzę w tym nic złego. Ogólnie bardzo złe wywarła na mnie wtedy wrażenie, a wprost zirytowała mnie strasznie.
__________________
"- Chciałem powiedzieć (...) że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć. Śmierć zastanowił się przez chwilę.
- KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."


"Każdy człowiek kryje w sobie mrok, choć ukryty."


**************

Trufla_16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 06:19   #2623
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV

Cytat:
Napisane przez Trufla_16 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ostatnio pierwszy raz na żywo usłyszałam tekst "moje dzieci nie będą na Twoją emeryturę zarabiać". Nie spodziewałam się i to od narzeczonego mojej przyjaciółki. Odpowiedziałam na to "ok, ale moje podatki nie będą iść na edukację Twoich dzieci"...
Chamstwo..

Poza tym, wyżej wspomniana przyjaciółka ostatnio ma straszne parcie na rozmnażanie się. Niedawno na grillu trochę sobie popiła i nie wiedzieć czemu dorwała mnie i zaczęła gadki o dziecku, jakie to dla niej wspaniałe, że z jej genów i przyszłego męża będzie dziecko itd.. Serio.. zna moje podejście do dzieci i ze wszystkich przyszłych mamuś dorwała mnie. Uznałam, że włączyła jej się misja nawracania mnie

A i powiedziała mi, że ostatnio na pudelku widziała tekst o sterylizacji (wspominałyście o nim) i pomyślała sobie cytując "oby Diana tego nie przeczytała".. Stwierdziłam, że czytałam i nie widzę w tym nic złego. Ogólnie bardzo złe wywarła na mnie wtedy wrażenie, a wprost zirytowała mnie strasznie.
Nie wyobrażam sobie, żeby przyjaciele nie szanowali moich poglądów i wyborów
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 06:25   #2624
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV

Ja w ogóle nie wchodzę w żadne dyskusje pod tytułem "dlaczego bez dzieci, dlaczego trzy koty, dlaczego aż dwa psy, dlaczego bez ślubu". Bo tak mi się podoba i tak jestem szczęśliwa.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 06:49   #2625
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV

U mnie chyba się zaczyna gadanie.
Mama pierwszy raz powiedziała, że pewnie mi się odmieni po 30tce i te co nie mają dzieci na pewno później żałują.
Ja nie wiem co jej się odmieniło, że chce zostać babcią.
Liczę, że to był jednorazowy wyskok :P
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 07:50   #2626
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
U mnie chyba się zaczyna gadanie.
Mama pierwszy raz powiedziała, że pewnie mi się odmieni po 30tce i te co nie mają dzieci na pewno później żałują.
Ja nie wiem co jej się odmieniło, że chce zostać babcią.
Liczę, że to był jednorazowy wyskok :P
Moi rodzice mają wnuka, brat się postarał dawno temu Mam to szczęście, że już dawno temu w rodzinie uwierzyli, że dziecka mieć nie będę i nigdy tego nie komentują i się nie łudzą.
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 08:12   #2627
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV

U mnie brat ani ja nie mamy dzieci.Mojemu bratu też się nie spieszy ale nie wyklucza żeby kiedyś dzieci mieć ale ma dopiero 27 lat.
Bardziej jego dziewczyna by chciała,ale ma jeszcze dwa lata studiów.
Z TŻ strony właśnie nie długo urodzi się trzeci i czwarty wnuk.
Tylko nie ma tego chłopaka co by ród przedłużył same dziewczynki.
Jednak nacisk jakiś tam jest bo tylko TŻ dzieci nie ma,a ma dwóch braci i jedna siostrę,nie jest wcale najmłodszy.
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 08:23   #2628
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV

U mnie wnuk może być tylko ode mnie.
U TŻ jeszcze długo też tylko od niego.
Także tylko ja mogę obie strony uszczęśliwić bobasem.. .
Narazie jeszcze takiego parcia nie mają.

Edytowane przez 201611240917
Czas edycji: 2016-05-31 o 08:27
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 08:49   #2629
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
U mnie brat ani ja nie mamy dzieci.Mojemu bratu też się nie spieszy ale nie wyklucza żeby kiedyś dzieci mieć ale ma dopiero 27 lat.
Bardziej jego dziewczyna by chciała,ale ma jeszcze dwa lata studiów.
Z TŻ strony właśnie nie długo urodzi się trzeci i czwarty wnuk.
Tylko nie ma tego chłopaka co by ród przedłużył same dziewczynki.
Jednak nacisk jakiś tam jest bo tylko TŻ dzieci nie ma,a ma dwóch braci i jedna siostrę,nie jest wcale najmłodszy.
Mój mąż też nie zapewni ciągłości rodu i nazwiska
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-31, 09:08   #2630
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV

Cytat:
Napisane przez agniesiaa Pokaż wiadomość
Mój mąż też nie zapewni ciągłości rodu i nazwiska
Ja mam brata i siostrę, a mąż brata - i oprócz mojej siostry nikt z wymienionych nie przewiduje rozmnażania się, to dopiero bida *smuteczek*
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 09:09   #2631
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV

I mój TŻ nie zapewni ciągłości.
Smutne.
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 09:41   #2632
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
Ja mam brata i siostrę, a mąż brata - i oprócz mojej siostry nikt z wymienionych nie przewiduje rozmnażania się, to dopiero bida *smuteczek*
Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
I mój TŻ nie zapewni ciągłości.
Smutne.
E tam smutne, najważniejsze, że moje rodowe nazwisko przedłużone, bo ładne
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 10:52   #2633
faeria
she-wolf
 
Avatar faeria
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: większe miasto
Wiadomości: 2 222
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
U mnie chyba się zaczyna gadanie.
Mama pierwszy raz powiedziała, że pewnie mi się odmieni po 30tce i te co nie mają dzieci na pewno później żałują.
Ja nie wiem co jej się odmieniło, że chce zostać babcią.
Liczę, że to był jednorazowy wyskok :P
U mnie mam wrażenie, że jest podobna sytuacja. Moja mama póki co traktuje moje gadanie niepoważnie i święcie uważa, że po tej właśnie magicznej 30-tce się odmieni... bo przecież "jak poznam tego właściwego faceta to na pewno bach! nagle w główce mi się przestawi i zapragnę mieć z nim dziecko, bo to jego itd. "

A dziadkom to w ogóle raczej o swoich poglądach nie wspomnę, bo traktują świat tak stereotypowo, że by mnie od razu chyba wyklęli Całe szczęście studia długie, więc chociaż na ich okres będę - albo dobra, POWINNAM - mieć spokój

A no i mój 32-letni brat też niedzieciaty, bo też tak ze swoją partnerką stwierdził...
Przez to obawiam się, że na mnie może być jeszcze większe parcie
__________________
"Stop thinking and just let things happen..."



tłumaczę
faeria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 12:00   #2634
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV

I ja i mój facet mamy młodsze siostry które raczej będą się rozmnażać także wnuki mama i teściowa powinny mieć. Mnie oczywiście ani własna matka ani matka TZ nie bierze na poważnie jak mówię że nie chce mieć dzieci. Teściowej w sumie się nie zwierzam za bardzo. Nie chcę jej bardziej podpaść i tylko sie cieszę że mnie już w miarę akceptuje jako partnerkę swojego cudownego pierworodnego syna. Gdyby wzięła na poważnie to że nie chcę mieć dzieci to pewnie myślałaby że to mój pomysł do którego przekonałam TZ, a nie nasz wspólny wybór.

Ogólnie chyba najbardziej rozumie mnie dzieciata koleżanka która twierdzi że nie lubi dzieci oprócz własnych.
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 12:30   #2635
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV

A ja mam już kiecę na wesele, a dziś będę biegać po sklepach za czerwonymi szpilkami, w których da się przeżyć kilkanaście godzin :P
To są problemy .. .
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 12:48   #2636
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
A ja mam już kiecę na wesele, a dziś będę biegać po sklepach za czerwonymi szpilkami, w których da się przeżyć kilkanaście godzin :P
To są problemy .. .
Powodzenia
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 13:13   #2637
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV

Cytat:
Napisane przez agniesiaa Pokaż wiadomość
Powodzenia
Dziękuję
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 13:18   #2638
malgo96
Zadomowienie
 
Avatar malgo96
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 339
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
Dziękuję

Napisz proszę jak kupisz w jakim sklepie te wygodne szpilki
malgo96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 13:20   #2639
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
Dziękuję
Dla te dwa słowa "szpilki" i "wygodne" nie istnieją w jednej linijce
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 13:20   #2640
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. IV

A ja dzisiaj zaszalalam u fryzjera. Zrobiłam sobie ombre pastelowy, ciemny róż. i żałuję jedynie tego, że nie zdecydowałam się na jaśniejszy odcień.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 08:11:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:50.