Brexit - in or out? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-25, 09:12   #151
MuchaLibre
I tak powiem
 
Avatar MuchaLibre
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 654
Dot.: Brexit - in or out?

http://lordashcroftpolls.com/2016/06...voted-and-why/

Tu macie dokładnie przedstawione kto jak głosował i dlaczego.
MuchaLibre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 09:33   #152
OnaZakupoholik
Zakorzenienie
 
Avatar OnaZakupoholik
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Polska :)
Wiadomości: 18 444
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Kaszuba Pokaż wiadomość
Brytyjczycy dokonali słusznego wyboru. W UE byli zdominowani przez koalicję niemiecko-francuską i byli bezradni, kiedy chcieli forsować swoje interesy. A Zjednoczone Królestwo nie ma przyjaciół, ma tylko interesy. Oczywiście pocierpią rok albo 2 lata po opuszczeniu UE, ale kiedy będą mogli odrzucić pomysły europejskich biurokratów, dopiero wówczas mogą rozkręcić swoją gospodarkę. No i przestaną łożyć na państwa takie jak Polska albo Rumunia (no i na unijną administrację).


Czy wy nie widzicie tego, że Unia Europejska upada nie przez Anglików czy polityków pokroju Faraga, Le Pen albo Kaczyńskiego? Unia Europejska upada właśnie dzięki eurokratom i euroentuzjastom. Wymuszanie na państwach przyjmowanie muzułmanów, ciągła lewicowa propaganda, kretyńskie przepisy będące grą lobbystów. Jacyś niewybieralni ludzie z komisji europejskiej mówią nam, jak mamy żyć i jakie wartości wyznawać. Tam piszcie zażalenia, a nie do wrogów UE.


Mówicie, że używano prymitywnej propagandy - zwolennicy pozostania w UE straszyli imigrantów z Europy łapaniem w siatki i wywożeniem do ojczystych państw, podczas gdy ktoś daje więcej Wielkiej Brytanii niż bierze na pewno zostanie. Wylecą tylko łowcy zasiłków. Do mnie nie dociera, dlaczego Polak pracujący w UK dostawał zasiłki na dzieci w Polsce - gdybyśmy mieli tak płacić Ukraińcom mielibyśmy problem.


Z niecierpliwością czekam na Polexit. Naturalnie trzeba to jakoś zsynchronizować z wejściem Turcji albo Ukrainy.


Ja widzę tylko jeden minus, ale bardzo subiektywny - Grupa Wyszechradzka straciła największego sojusznika przeciwko Niemcom. Teraz to my będziemy największą siłą przeciwko ściślejszej intergracji


PS. Czekam na to, kiedy Pani Le Pen zdobędzie władzę we Francji. Jak Francja odłączy się od eurokołchozu, to będzie to koniec tego projektu.


PS 1. Jeśli Brytole chcą uzdrowić sytuację w swoim kraju, powinni uciąć zasiłki, żeby nie było czegoś takiego jak "zawód-matka" czy "zawód-ojciec" w czym specjalizują się Pakistańczycy, Somalijczycy i reszta kolorowych imigrantów. Od tego powinni byli zacząć.
ZGADZAM się z każdym Twoim słowem
__________________
OnaZakupoholik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 10:02   #153
Phoebee
Zakorzenienie
 
Avatar Phoebee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Kaszuba Pokaż wiadomość
Brytyjczycy dokonali słusznego wyboru. W UE byli zdominowani przez koalicję niemiecko-francuską i byli bezradni, kiedy chcieli forsować swoje interesy.
Czyżby?
Warto pamiętać,że Cameron renegocjował warunki członkostwa Wielkiej Brytanii w UE. Co więcej, nie jest tajemnicą,że udało się wypracować ostateczną wersję porozumienia na szczycie w Brukseli w lutym.

Projekt odniósł się do wszystkich punktów, które budziły kontrowersje (KLIK) szanownego Premiera.

UK zyskała specjalny status, natomiast chodziło chyba o coś więcej

Edytowane przez Phoebee
Czas edycji: 2016-06-25 o 10:10
Phoebee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 10:28   #154
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Chciałabym być takim "Głupkiem Wszechświata" jak Trump, mieć jego łeb do interesów i pomnażania pieniędzy. Można się zgadzać lub nie z jego poglądami, ale nie można mu odmówić łba na karku i sprytu.
Na łby to on się z osłem pozamieniał.
Posłuchaj co ten redneck bredzi, to może te jego dulary przestaną ci przesłaniać fakty.
Nie takich chamów znam co się podorabiali sporej kasy, ale no właśnie - przynajmniej się nie pchają na świecznik.

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Heheh
Mnie to śmieszy, bo Polaki-biedaki-cebulaki, eksperci od wszystkiego (wiadomo, każdy Polak to aktualnie specjalista od gospodarki/UE/piłki nożnej/terroryzmu itd.), a tu jednak okazuje się, że Brytyjczycy dumni tylko ze swojej brytyjskości wcale nie są tak mądrzy, jak wynika z ich ego Śmieszą mnie te wiadomości typu 'Brytyjczycy szukają w google co to UE i co to Brexit".
Ktoś kiedyś powiedział, że Brytyjczycy są głupim społeczeństwem, ale za to mają szczęście do mądrych przywódców. Polacy na przykład mają odwrotnie.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 11:38   #155
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Brexit - in or out?

Za brytyjskim radiem :
Milion Brytyjczyków w dzień po głosowaniu o Brexit podpisało petycję o powtórne głosowanie twierdząc że frekwencja była za mała XD
Rząd Szkocji zwołał awaryjne obrady nt powtórzenia głosowania o odlaczeniu od UK
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 12:50   #156
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Brexit - in or out?

nie wiem czy to prawda i na ile, ale gdiześ mi mignęło na jakimś serwisie info, że po brexicie jedną z najczęściej wyszukiwanych fraz było : "czym jest unia europejska" XD
klik, klik2, trochę to przerażające
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 13:06   #157
Ace_
Raczkowanie
 
Avatar Ace_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 418
Dot.: Brexit - in or out?

Bardzo zła wiadomość Byłam prawie pewna, że choć wyniki zwolenników pozostania i opuszczenia UE będą na styku, to nieznacznie przeważą jednak Ci, którzy chcą zostać. A i konsekwencje zapewne wpłyną w znacznych stopniu na funkcjonowanie Unii, chociaż kto wie co się zdarzy - nikt jeszcze 'rozwodu' z UE nie brał, a on sam potrwa długie lata.
Co do Brytyjczyków - widziałam wczoraj filmik, w którym zwolennik Brexitu mówił, że choć głosował za wyjściem z Unii to jest bardzo zaskoczony, bo nie sądził, że jego głos się aż tak będzie liczył
Co jest jeszcze ciekawe, wpadłam wczoraj na taki sondaż dotyczący chęci wyjścia poszczególnych krajów z UE :

Cytat:
Za opuszczeniem UE chce głosować 48 proc. Włochów, 41 proc. Francuzów, 34 proc. Niemców i 26 proc. Hiszpanów. W Polsce odsetek zwolenników wyjścia - 22 proc. - okazał się najmniejszy w grupie badanych krajów.

58 proc. Włochów i 55 proc. Francuzów chce swojego plebiscytu niezależnie od wyniku brytyjskiego referendum.
Financial Times drukował tę sondę. Ona co prawda była robiona jeszcze przed referendum w UK. Ciekawe czy i jak te tendencje zmieniły się teraz, bo często słychać głosy o efekcie domina i o podobnym referendum w Holandii i Danii.

Edytowane przez Ace_
Czas edycji: 2016-06-25 o 13:09
Ace_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-25, 13:12   #158
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Brexit - in or out?

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;62223421]nie wiem czy to prawda i na ile, ale gdiześ mi mignęło na jakimś serwisie info, że po brexicie jedną z najczęściej wyszukiwanych fraz było : "czym jest unia europejska" XD
klik, klik2, trochę to przerażające[/QUOTE]

Nie wiem czy jest się sens z tego śmiać bo... Polacy lepsi nie są Wystarczy poczytać o zachwytach 500+ bez zrozumienia że te pieniądze nie biorą się z powietrza czy włączyć pierwszy z brzegu odcinek "Matura to bzdura" z WOS czy geografią gdzie ludzie twierdzą że kobiety w Polsce nie mogą być senatorami albo mają problem z wymienieniem państw sąsiadujących z Polską. Jak ktoś googluje ile jest państw w UE i co to za państwa to... chwała mu za to że szuka bo to już dużo
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 13:21   #159
Szybkobiegacz
Blood and fire
 
Avatar Szybkobiegacz
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: down the road
Wiadomości: 378
Dot.: Brexit - in or out?

Odniosę się do wypowiedzi kolegi Kaszuba i popierającej go Zakupoholiczki. Co prawda nie bardzo jest się do czego odnieść, bo wypowiedź nie zawiera żadnych argumentów, jest jedynie wyrazem własnych uprzedzeń i ogólników, ale przykro mi, że tacy ludzie decydują potem o losach państw, mając potworne braki w logicznym myśleniu oraz zwykłej wiedzy.

Drogi kolego, wytłumacz mi, proszę, co masz na myśli, używając słowa eurokołchoz? Za każdym razem, gdy je słyszę, dziwię się brakowi wiedzy wypowiadającego. Domyślam się, że jesteś bardzo młody, bo tylko w młodym wieku ma się tak skrajne i zacietrzewione poglądy. Udzielę Ci więc bezpłatnie krótkiej lekcji historii.

Otóż kołchozy były w ZSRR kolektywnymi gospodarstwami rolnymi, do których przymusowo wcielano chłopów. Powiedz mi proszę, jaką widzisz analogię do Unii Europejskiej, która ani nie jest gospodarstwem rolnym, ani wejście oraz obecność w niej nie jest obowiązkowa? Podobnie, jak pokazuje przykład Wielkiej Brytanii, wyjście. Nie wspominając o tym, że kołchozy doprowadziły do ruiny gospodarkę ZSRR, podczas gdy Unia Europejska rozwinęła gospodarkę krajów członkowskich, w niektórych przypadkach - np. Polski - w spektakularny sposób. Używasz słów, których nie rozumiesz i zakładasz, że ktoś potraktuje Cię poważnie?

Naiwnością młodego wieku jest uważanie, że jakakolwiek organizacja ma sens tylko wtedy, kiedy robi to co Ty uważasz za słuszne. Najwyraźniej nie miałeś nigdy okazji ani być w żadnej organizacji, ani być opiekunem czy wychowawcą większej grupy ludzi. W każdej grupie podstawą jest dyskusja i dochodzenie do kompromisu. Oznacza to w praktyce, że każda jednostka musi iść na pewne ustępstwa wobec innych. Zrozumienie tej prostej prawdy umożliwia funkcjonowanie w każdej społeczności, również w Unii Europejskiej.
__________________
Natura twoja jest zła Z tym się pogódź
Woła przez ciebie głosem który cię przeraża
Słowami których zdawało ci się - nie miałeś w sobie
Wytryska z ciebie inna niźli o niej mniemasz
jak wrzące źródło o zapachu siarki
pod którym omdlewają zielone łąki pozoru

Szybkobiegacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 13:28   #160
Kaszuba
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 4
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Phoebee Pokaż wiadomość
Czyżby?
Warto pamiętać,że Cameron renegocjował warunki członkostwa Wielkiej Brytanii w UE. Co więcej, nie jest tajemnicą,że udało się wypracować ostateczną wersję porozumienia na szczycie w Brukseli w lutym.

Widocznie zbyt mało wynegocjował, skoro naród chce opuścić Unię.

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;6221860 6]Na łby to on się z osłem pozamieniał.
Posłuchaj co ten redneck bredzi, to może te jego dulary przestaną ci przesłaniać fakty.
Nie takich chamów znam co się podorabiali sporej kasy, ale no właśnie - przynajmniej się nie pchają na świecznik.[/QUOTE]


Wolę Trumpa, który czegoś dokonał w życiu ciężką pracą niż polskich polityków (po politologii, socjologii czy zarządzaniu polem namiotowym). Trump jest jaki jest, ale będzie milion razy lepszy niż Merkel czy Hollande.

Cytat:
Ktoś kiedyś powiedział, że Brytyjczycy są głupim społeczeństwem, ale za to mają szczęście do mądrych przywódców. Polacy na przykład mają odwrotnie.


Nie są na tyle głupi, żeby być w eurokołchozie i sponsorować państwa wschodniej Europy.
Kaszuba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 13:28   #161
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Nie wiem czy jest się sens z tego śmiać bo... Polacy lepsi nie są Wystarczy poczytać o zachwytach 500+ bez zrozumienia że te pieniądze nie biorą się z powietrza czy włączyć pierwszy z brzegu odcinek "Matura to bzdura" z WOS czy geografią gdzie ludzie twierdzą że kobiety w Polsce nie mogą być senatorami albo mają problem z wymienieniem państw sąsiadujących z Polską. Jak ktoś googluje ile jest państw w UE i co to za państwa to... chwała mu za to że szuka bo to już dużo
ale ja się nie śmieję z nich bo "głupi" czy coś podobnego, to raczej taki śmiech przez łzy. Wiem, że i Polacy i inne narody takie są, i to jest smutne, bo właśnie tacy ludzie podejmują decyzje... także spokojnie Julianna, spokojnie
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-25, 13:37   #162
Kaszuba
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 4
Dot.: Brexit - in or out?

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;62224781]ale ja się nie śmieję z nich bo "głupi" czy coś podobnego, to raczej taki śmiech przez łzy. Wiem, że i Polacy i inne narody takie są, i to jest smutne, bo właśnie tacy ludzie podejmują decyzje... także spokojnie Julianna, spokojnie [/QUOTE]



Ależ można powiedzieć, że Ci głosujący za Brexitem w jakiś sposób głosowali przeciwko socjalizmowi - jedną z palących kwestii był zasiłki na rodziny dla imigrantów z Europy Wschodniej, którzy swoje rodziny zostawili w Polsce. Brytyjczycy i tak są spokojni. Gdybyśmy mieli tak płacić Ukraińcom, którzy zostawili dzieci u siebie, to byłbym wręcz za wielotysięcznymi demonstracjami przeciwko temu.
Kaszuba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 13:52   #163
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Szybkobiegacz Pokaż wiadomość
Martynko, a czy słyszałaś o tym, że w Polsce morduje się i gwałci niemowlęta , że po drogach jeżdżą hordy pijanych kierowców, a w takich Krakowie kibice w dzień biegają i maczetą mordują innego kibica? Nie zastanawiasz się, że ci Polacy to jacyś psychopaci i że nie powinno się ich wpuszczać do Europy? Bo gwałcą staruszki i biją porządnych ludzi? Czy Ty widzisz, co się tu dzieje? Pomyśl, co by było, gdyby Niemiec zamordował i zgwałcił niemowlę?

I to nie jest żadna propaganda i wierzę w to co, napisałem, i są to informacje od ludzi, którzy to widzieli.

Powinno się tę Polskę od razu wykluczyć z Unii, bo to się przecież w głowie nie mieści, żeby w normalnym społeczeństwie działy się takie rzeczy. Naprawdę, niepłacenie w sklepie to mały pikuś przy gwałceniu niemowląt. Chyba że uważasz inaczej?
Wracajac do tego nieplacenia w sklepie. Na przykladzie w Tesco w UK jak Polak zostanie przylapany na kradziezy, to wzywana jest policja, Polak za kradziez musi odpowiedziec a dodatkowo ma zakaz wstepu do sklepu, ktory okradl. Taka jest roznica w traktowaniu imigrantow z UE i uchodzcow. Uchodzca bierze co chce i wychodzi a Polak na emigracji ponosi za to odpowiedzialnosc. Nie widzisz roznicy?

W kulturze islamskiej gwalty na niemowletach to norma, Polak za gwalt staje przed sadem jesli sa dowody na jego wine. Gwalty zdarzaja sie w kazdej kulturze i w kazdym kraju, ale roznica polega na tym, ze dla muzulmanow to norma a w naszej kulturze jest to potepiane i karalne.

Zabojstwa w naszej kulturze tez nie sa norma, kary sa wysokie. Kultura islamska toleruje np. zabojstwa honorowe.

Nie rozumiesz tego, ze ci ludzie pochodza z innej bajki? Ze znacznie roznia sie od nas? Ze to, co u nas uznawane jest za przestepstwo oni traktuja jako norme i czesto pozostaja bezkarni?

Kazda osoba zmieniajaca miejsce pobytu powinna dostosowac sie do prawa, krore w tym miejscu obowiazuje, jesli nie, powinna zostac ukarana wedlug tego prawa bez glupich wymowek, ze w miejscu, z ktorego przybyla takie zachowanie jest dozwolone.

Kiedys na jednym z brytyjskich portali czytalam wstrzasajaca historie dwoch chlopcow pochodzenia afrykanskiego, ojciec znecal sie nad nimi okrutnie, bil tak po glowie, ze zostawaly rany. Dostal smieszny wyrok bo angielski sad wzial pod uwage argumenty ojca, ze w jego kulturze to jest normalne. Synowie nie chcieli go znac a sad stwierdzil, ze ojciec ma prawo sie z synami widywac.
Wiesz co by sie stalo gdyby to zrobil Polak? Nie dosc, ze poszedlby siedziec, to dzieci zostalyby odebrane obojgu rozdicom i trafilyby do adpcji lub rodziny zastepczej (tak, tak matce tez by prawa odebrali za to, ze nie reagowala na przemoc i narazila dzieci na niebezpieczenstwo).
Ale ty pewnie dalej nie widzisz roznicy.

Wyjedz do niemiec i zawrzyj slub z dzieckiem, szybko zjawi sie policja, tymczasem juz setki muzulmanow zawarlo na terenie niemiec takie sluby, wladze o tym wiedza i nic z tym nie robia, czyli daja tym ludziom przyzwolenie na gwalty. Tak, jak dorosly mezczyzna wspolzyje z dzieckiem to nadal jest gwalt, nawet jesli slub wzieli w meczecie.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 13:56   #164
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Kaszuba Pokaż wiadomość
Ależ można powiedzieć, że Ci głosujący za Brexitem w jakiś sposób głosowali przeciwko socjalizmowi - jedną z palących kwestii był zasiłki na rodziny dla imigrantów z Europy Wschodniej, którzy swoje rodziny zostawili w Polsce. Brytyjczycy i tak są spokojni. Gdybyśmy mieli tak płacić Ukraińcom, którzy zostawili dzieci u siebie, to byłbym wręcz za wielotysięcznymi demonstracjami przeciwko temu.
Ten problem został rozwiązany dawno temu. Nie potrzebny do tego był Brexit.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 14:07   #165
201607121223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 240
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Ja nie mialam na mysli afery w Kolonii tylko zupelnie inna sytuacje, te informacje sa od ludzi, ktorzy widzieli to na wlasne oczy wiec nie wiem gdzie tu propaganda.
I fakt wierze w to, co napisalam bo to prawda a jak wierze w prawde to glupia jestem.
Prawda, bo Ty tak mówisz? To, że ktoś coś widział, niczemu nie dowodzi. Wiesz, jak były burmistrz Londynu przekonywał do Brexitu? Mówił, że trzeba wyjść z UE, bo ta nic nie robi dla poprawy praw osób LGBT, co widać na przykładzie Polski. Tu oczywiście miał trochę racji, ale nadal było to straszenie Polakami, żeby ludzie głosowali za wyjściem z UE.
201607121223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 14:08   #166
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Kaszuba Pokaż wiadomość
Widocznie zbyt mało wynegocjował, skoro naród chce opuścić Unię.
ten naród w dużej mierze nawet nie wiedział/ nie wie czym de facto jest Unia. Jak już zaczęli googlować i panikować, że śmiało mogą pretendować do nagrody darwina, to nagle się ocknęli, że chyba jednak wypadałoby to zrobić wcześniej. Chociaż i tak pewnie w całej ignorancji i zadufaniu są święcie przekonani, że wystarczy powiedzieć "sincerely apologise" i wszystko cofną. U mnie w pracy głównymi argumentami brexitowców, było to że całe 350baniek przykazywanych na Unię wrzucą na NHS, bo przecież ta informacja była na autobusach (cytat) a jak jest na autobusach to przecież logiczne, że jest prawdą, nawet jak Farage przyznał, że to był największy błąd ich kampanii.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 14:12   #167
201607121223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 240
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Chyba jednak próba integracji w suwerenność państw nie wyszła na dobre...
Jaka ingerencja (bo zakładam, że nie o integrację chodziło), w państwa członkowskie? Sprawa relokacji uchodźców nie była ingerencją, wszystkie kraje UE miały prawo się wypowiedzieć, zagłosować za swoim, negocjować, wszystko w ramach podpisanych wcześniej traktatów.

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Kaszuba Pokaż wiadomość
Czy wy nie widzicie tego, że
Ja widzę tyle, że jesteś kolejnym o zerowej wiedzy gospodarczej, społecznej i na temat UE.
201607121223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 14:17   #168
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
ten naród w dużej mierze nawet nie wiedział/ nie wie czym de facto jest Unia. Jak już zaczęli googlować i panikować, że śmiało mogą pretendować do nagrody darwina, to nagle się ocknęli, że chyba jednak wypadałoby to zrobić wcześniej. Chociaż i tak pewnie w całej ignorancji i zadufaniu są święcie przekonani, że wystarczy powiedzieć "sincerely apologise" i wszystko cofną. U mnie w pracy głównymi argumentami brexitowców, było to że całe 350baniek przykazywanych na Unię wrzucą na NHS, bo przecież ta informacja była na autobusach (cytat) a jak jest na autobusach to przecież logiczne, że jest prawdą, nawet jak Farage przyznał, że to był największy błąd ich kampanii.
a moze to googlowali ci co glosowali by zostac, i teraz strach co bedzie
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 14:19   #169
201607121223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 240
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Ace_ Pokaż wiadomość
Co do Brytyjczyków - widziałam wczoraj filmik, w którym zwolennik
Financial Times drukował tę sondę. Ona co prawda była robiona jeszcze przed referendum w UK. Ciekawe czy i jak te tendencje zmieniły się teraz, bo często słychać głosy o efekcie domina i o podobnym referendum w Holandii i Danii.
Co to się po☠☠☠ało w tej Europie, niech głosują nad referendum czy wywołać III Wojnę Światową .
201607121223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-25, 14:19   #170
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Kaszuba Pokaż wiadomość
Brytyjczycy dokonali słusznego wyboru. W UE byli zdominowani przez koalicję niemiecko-francuską i byli bezradni, kiedy chcieli forsować swoje interesy. A Zjednoczone Królestwo nie ma przyjaciół, ma tylko interesy. Oczywiście pocierpią rok albo 2 lata po opuszczeniu UE, ale kiedy będą mogli odrzucić pomysły europejskich biurokratów, dopiero wówczas mogą rozkręcić swoją gospodarkę. No i przestaną łożyć na państwa takie jak Polska albo Rumunia (no i na unijną administrację).


Czy wy nie widzicie tego, że Unia Europejska upada nie przez Anglików czy polityków pokroju Faraga, Le Pen albo Kaczyńskiego? Unia Europejska upada właśnie dzięki eurokratom i euroentuzjastom. Wymuszanie na państwach przyjmowanie muzułmanów, ciągła lewicowa propaganda, kretyńskie przepisy będące grą lobbystów. Jacyś niewybieralni ludzie z komisji europejskiej mówią nam, jak mamy żyć i jakie wartości wyznawać. Tam piszcie zażalenia, a nie do wrogów UE.


Mówicie, że używano prymitywnej propagandy - zwolennicy pozostania w UE straszyli imigrantów z Europy łapaniem w siatki i wywożeniem do ojczystych państw, podczas gdy ktoś daje więcej Wielkiej Brytanii niż bierze na pewno zostanie. Wylecą tylko łowcy zasiłków. Do mnie nie dociera, dlaczego Polak pracujący w UK dostawał zasiłki na dzieci w Polsce - gdybyśmy mieli tak płacić Ukraińcom mielibyśmy problem.


Z niecierpliwością czekam na Polexit. Naturalnie trzeba to jakoś zsynchronizować z wejściem Turcji albo Ukrainy.


Ja widzę tylko jeden minus, ale bardzo subiektywny - Grupa Wyszechradzka straciła największego sojusznika przeciwko Niemcom. Teraz to my będziemy największą siłą przeciwko ściślejszej intergracji


PS. Czekam na to, kiedy Pani Le Pen zdobędzie władzę we Francji. Jak Francja odłączy się od eurokołchozu, to będzie to koniec tego projektu.


PS 1. Jeśli Brytole chcą uzdrowić sytuację w swoim kraju, powinni uciąć zasiłki, żeby nie było czegoś takiego jak "zawód-matka" czy "zawód-ojciec" w czym specjalizują się Pakistańczycy, Somalijczycy i reszta kolorowych imigrantów. Od tego powinni byli zacząć.
Tez sadze ze bardzo dobrze zrobili
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 14:20   #171
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
a moze to googlowali ci co glosowali by zostac, i teraz strach co bedzie
i sprawdzają czym jest Unia? Raczej ci co wybrali pozostanie podpisują petycje o unieważnieniu referendum.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 14:25   #172
201607121223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 240
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Kaszuba Pokaż wiadomość
być w eurokołchozie
Ekhm, jestem obywatelem Polski i UE, więc skończ z tymi tekstami o eurokołchozie, bo to nie tylko pokazuje Twój kompromitujący brak wiedzy, ale też obraża obywateli UE.

---------- Dopisano o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
że śmiało mogą pretendować do nagrody darwina


---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
Tez sadze ze bardzo dobrze zrobili
Też sądzisz, że Ziemia jest płaska?
201607121223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 14:25   #173
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
i sprawdzają czym jest Unia? Raczej ci co wybrali pozostanie podpisują petycje o unieważnieniu referendum.
dziwnie ze zkladasz ze ci co glosowali by zostac wiedza, i oczywiscie sa jeszcze te miliony ktore wcale nie braly udzialu
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 14:30   #174
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez Grn Pokaż wiadomość
Prawda, bo Ty tak mówisz? To, że ktoś coś widział, niczemu nie dowodzi. Wiesz, jak były burmistrz Londynu przekonywał do Brexitu? Mówił, że trzeba wyjść z UE, bo ta nic nie robi dla poprawy praw osób LGBT, co widać na przykładzie Polski. Tu oczywiście miał trochę racji, ale nadal było to straszenie Polakami, żeby ludzie głosowali za wyjściem z UE.
A co ma straszenie Polakami wspolnego z zachowaniem uchodzcow w Niemczech? Sytuacje, ktore dzieja sie u naszych sasiadow tez sa tylko owym straszeniem? Przejedz sie tam i sprawdz.

Co do LGBT nie obchodzi mnie ten temat wiec nie obchodzi mnie co w tym temacie mial do powiedzenia burmistrz Londynu.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 14:30   #175
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
Tez sadze ze bardzo dobrze zrobili
niby dla kogo dobrze? dla Ciebie ?
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 14:40   #176
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
niby dla kogo dobrze? dla Ciebie ?
Nie na szczescie w UK nie miszkam. Moim zdaniem bardzo dobrze robia obywatele UK ze chca miec kontrole nad swoim krajem.

ciekawy artykul
http://www.gatestoneinstitute.org/64...ontrol-destiny

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
niby dla kogo dobrze? dla Ciebie ?
W sumie, dla mnie tez. Tansze wakacje w Europie
__________________

Haters Gonna Hate

Edytowane przez OYE
Czas edycji: 2016-06-25 o 14:51
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 15:13   #177
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
dziwnie ze zkladasz ze ci co glosowali by zostac wiedza, i oczywiscie sa jeszcze te miliony ktore wcale nie braly udzialu
nie jest to dziwne, wystarczy ich poobserwować. Większość Brytyjczyków zakłada, że są lepsi niż reszta Europy i za to należy ich traktować specjalnie (czytaj lepiej) więc jeżeli cała Europa, większość czołowych polityków mówiła im, że to co robią to samobój i najgłupsze możliwe wyjście to wiadomym było, że zagłosują na odwrót. Bo przecież co ciemny lud z kontynentu będzie im mówił co mają robić. Nawet jeżeli nie mieli bladego pojęcia za czym de facto głosują.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 15:26   #178
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Brexit - in or out?

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
nie jest to dziwne, wystarczy ich poobserwować. Większość Brytyjczyków zakłada, że są lepsi niż reszta Europy i za to należy ich traktować specjalnie (czytaj lepiej) więc jeżeli cała Europa, większość czołowych polityków mówiła im, że to co robią to samobój i najgłupsze możliwe wyjście to wiadomym było, że zagłosują na odwrót. Bo przecież co ciemny lud z kontynentu będzie im mówił co mają robić. Nawet jeżeli nie mieli bladego pojęcia za czym de facto głosują.
oczywiscie ciemny lud, EU politycy wiedza lepiej. A napewno wiedza lepiej co zrobic z kasa z UK
EU politycy sie boja bo wiedza ze to moze byc koniec z nimi a nie z UK
__________________

Haters Gonna Hate

Edytowane przez OYE
Czas edycji: 2016-06-25 o 15:35
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 15:26   #179
Red_Sonja
Raczkowanie
 
Avatar Red_Sonja
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 181
Dot.: Brexit - in or out?

Czym jest UE to pewnie pytają Brytyjczycy, którzy nie głosowali i nie wiedzą o co teraz ten cały szum. Zapewne powtórzą referendum za rok i będzie inny wynik, ewentualnie będzie porozumienie na wzór Norwegii, Szwajcarii. Żadnych wiz nie będzie, jak tu niektórzy panikują.
Red_Sonja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 15:38   #180
liselotta
lise-kotta
 
Avatar liselotta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 219
Dot.: Brexit - in or out?

Spoko, OYE z tych co na Trumpa będą głosować więc czemu się dziwicie.
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
W skrócie: jeśli są jakieś granice desperacji, to już je przekroczyłaś i jesteś zagranico.
liselotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-17 18:29:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:24.