"Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylko - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-30, 15:02   #721
Tsu
Wtajemniczenie
 
Avatar Tsu
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 763
Dot.: "Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylk

Aramisie, bajka Ukochanego była i jest o mnie. Ja właśnie byłam rozkapryszoną i rozwydrzoną księżniczką Zakończenie doprowadziło mnie do łez, więc musiałam stworzyć inne. Śmiałam się potem z Ukochanym, że Nasze dzieci będą przychodzić do mnie z płaczem, po tym jak tatuś będzie im opowiadał bajkę, a ja będę musiała wymyślać inne zakończenia...
A w tej bajce nie chciałam szzęśliwego zakończenia, żeby udowodnić sobie i Ukochanemu, że to nie jest "Nasza" historia - a zwykła bajka... W Naszej historii, Sługa jest w rzeczywistości Księciem, a Królewna jest Mu całkowicie oddana, rezygnuje ze wszystkiego, o co tylko Królewicz poprosi, by pokazać Mu, jak bardzo jest dla Niej ważny

Teraz czekam na dalszy ciąg Twojej rozmowy z Błyskotką...
Tsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 18:43   #722
Nika0503
Zakorzenienie
 
Avatar Nika0503
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kaczawa
Wiadomości: 4 063
Dot.: "Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylk

Witam śliczne są te wszystkie opowiadanka. Hymmm... kiedyś napisałam też miłosne opowiadanko i zamieściłam w necie , daję linka może będziecie mieli chęć przeczytać ps. Jak znajdę coś fajnego na pewno zamieszczę

http://love.blog4u.pl/
Nika0503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 19:02   #723
aramis_26
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 463
GG do aramis_26
Dot.: "Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylk

Cytat:
Napisane przez Tsu Pokaż wiadomość
Aramisie, bajka Ukochanego była i jest o mnie..................... ....................

Teraz czekam na dalszy ciąg Twojej rozmowy z Błyskotką...
Od początku jakoś nie miałem wątpliwości, że ta bajka jest o Tobie. Tylko nie bardzo trafia do mnie, że mogłabyś w jakimś momencie być kapryśną i rozwydrzoną. No ale sama wiesz najlepiej.
Jak by nie było to szczęściarz ten Twój Książę skoro Królewna Małgosia jest Mu tak oddana
Niech Wasze królestwo rozwija się i rośnie w siłę szczęśliwej rodziny, a nowy nadchodzący rok niech nie szczędzi Wam wszelkiej pomyślności.


-----------------------------------------------------------------------------------------


Aby znów nie sprawiać wrażenia, że to stało się skrzynką kontaktową aramisa i Tsu, załączam coś jeszcze,
...oczywiście w odpowiednim do wątka klimacie.


Dwa różne spojrzenia na miłość...

....dla tych zawiedzionych albo wciąż czekających, oraz dla tych tracących pomału nadzieję.

"Jesteś brzegiem...na którym nigdy nie spocznie moja stopa. Wodą...w której nigdy nie zanurzę spragnionych ust. Jesteś czystą kartką... na której niestety nic nie napisze . Śnieżnobiałym nieuchwytnym gołębiem...wśród miliona innych ptaków. Czarownym kwiatem...który zakwita tylko jeden raz lub nigdy. Sennym wiatrem...przeczesującym moje samotne nocne myśli . Rozgwieżdżoną nocą...słuchającą tęsknych westchnień. Łzą... spływającą spod powiek, słodką i gorzką zarazem. Jesteś niedoścignionym marzeniem, snem - jesteś moją niespełnioną miłością."

Tak można widzieć miłość, która wciąż przechodzi obok i nie chce dotknąć nas swoim skrzydłem.

Ale........ może być też tak ;

"Jesteś brzegiem...na którym znalazłem swoje miejsce, Wodą...w której zanurzam swoje spragnione usta, Czystą kartką...na której zapiszę z radością i ufnością całe swoje życie, Śnieżnobiałym gołębiem...znalezionym wśród miliona ptaków, Czarownym kwiatem...który zakwitł w moim sercu, Sennym ciepłym wiatrem...przeczesującym moje nocne myśli, Rozgwieżdżoną nocą... pełną gorących, miłosnych westchnień, Łzą srebrzystą...spływającą spod powiek, słodką i tkliwą, Jesteś spełniającym się wciąż marzeniem, jesteś moją miłością."

Nigdy nie wolno mówić nadziei do widzenia)))
--------------------------------------------- ---------
< Słuchaj Swego Serca...>

"Posłuchaj swojego serca kiedy Cię wzywa,
Posłuchaj go , nic innego nie możesz zrobić,
Nie wiesz gdzie idziesz i nie wiesz dlaczego,
Ale posłuchaj tego co tkwi gdzieś w tobie
zanim z rezygnacją powiesz do widzenia.

Zastanawiasz się chwilami czy to wszystko się opłaca,
Drogocenne momenty przychodzą i wszystkie mijają,
Zagubione wymiecione z pamięci znikają bezpowrotnie,
Nic nie jest już takie proste i piękne jak się wydawało,

Ale marzenia należą do ciebie, ogrzewają twoje serce.

Jest coś w twoim uśmiechu, jest także w twoich oczach,
Budujesz w sobie miłość, lecz ta miłość to tylko sen na razie,
Twój mały kawałek nieba nadal czeka na słońce.
Są w tobie głosy, które muszą być usłyszane
Bardzo chcesz coś powiedzieć, ale nie możesz znaleźć słów,
Zapach magii, jest tak pięknie kiedy miłość w nas zamieszka."


Niech nadzieja na spełnienie zawsze będzie z Wami
AB.
Andrzej / aramis
aramis_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 23:20   #724
Agoosiek
Przyczajenie
 
Avatar Agoosiek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
GG do Agoosiek Wyślij wiadomość przez MSN do Agoosiek Send a message via Skype™ to Agoosiek
Dot.: "Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylk

-Jak daleko Twoja miłość sięga?
-Aż na drugi brzeg - po niewidoczną ziemię.
-Przysięgasz?
-Przysięgam.
-No to mnie przenieś...

***

1.) JEŻELI COŚ CIĘ BOLI:
- DOBRA WIADOMOŚĆ: ŻYJESZ.
- ZŁA WIADOMOŚĆ: TEN BÓL
CZUJESZ WYŁĄCZNIE TY.


2.) TO WSZYSTKO DOOKOŁA,
CO CIĘ SZCZELNIE OTACZA
NIE CZUJĄC TWEGO BÓLU,
JEST TO TAK ZWANY ŚWIAT.


3.) UBAWI CIĘ, ŻE JEST ON
REALNY I JEDYNY,
A LEPSZEGO NIE BĘDZIE
PRZYNAJMNIEJ PÓKI ŻYJESZ.


4.) GDY JUŻ SKOŃCZYSZ SIĘ ŚMIAĆ,
ODRZUĆ LOGICZNY WNIOSEK,
ŻE TAKI ŚWIAT BYĆ MUSI
PRZYWIDZENIEM LUB SNEM.


5.) TRAKTUJ GO CAŁKIEM SERIO,
JAK ON PRZED CHWILĄ CIEBIE -
DOKONUJĄC WYBORU
SPECJALNEJ CIĘŻARÓWKI,


6.) BY W OKREŚLONYM MIEJSCU
I UŁAMKU SEKUNDY
POTRĄCIŁA CIĘ, KIEDY
PRZECHODZIŁEŚ PRZEZ JEZDNIĘ.

***

Mówiłeś :"Co będzie gdy odejdziesz ode mnie?" Mówiłam:"Co sie stanie gdy skończy sie miłość?"
-Nie warto będzie żyć!
-Zawali się świat!
-Każdy dzień będzie koszmarem!
I odeszłam....
I odszedłeś....
I nic sie nie stało......

***

O nim
Hillar Małgorzata


Jest dla niej
bardzo dobry
W pociągu pełnym ludzi
zawsze znajdzie miejsce
przy oknie
Sam w korytarzu stoi
nad gazetą się kołysze

Kiedy deszcz pada
swój płaszcz jej oddaje
Mówi
Nic mi nie będzie

Oddałby jej
swój sen
swoje oczy

Jest dla niej
bardzo dobry
mówią

Czego ona jeszcze chce
A ona nic nie chce
Uśmiecha się do niego
i płacze
__________________
- A co jeżeli, rzeczywistość tak naprawdę jest iluzją i nic nie istnieje?
– Cóż, w takim razie zdecydowanie przepłaciłem mój nowy dywan.

Jak mogę uwierzyć w Boga, gdy właśnie w zeszłym tygodniu mój język wkręcił się w wałek elektrycznej maszyny do pisania?


Woody Allen
Agoosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 18:41   #725
GoodGirlGoneBad
Przyczajenie
 
Avatar GoodGirlGoneBad
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: I tak sie nie dowiesz
Wiadomości: 7
Dot.: "Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylk

To jest o innej miłości , Przepraszam jeśli to już było ...


"Jak Mogłeś?"

Kiedy byłam mała, moje błazeństwa śmieszyły cię do łez. Nazywałeś mnie swoją dziewczynką. Zostałam twoim najlepszym przyjacielem pomimo wszystkich pogryzionych butów i zniszczonych przeze mnie poduszek. Kiedy byłam "niegrzeczna" groziłeś mi palcem i pytałeś: "jak tak możesz?", ale już za chwilę ustępowałeś. Przewracałam się na plecy, a ty drapałeś mnie po brzuszku. Trochę długo trwało zanim przyzwyczaiłam się do życia w mieszkaniu. Ty byłeś ciągle okropnie zajęty, ale pracowaliśmy nad tym wspólnie.

Pamiętam, jak sypiałam w twoim łóżku z nosem wtulonym pod twoje ramię. Kiedy tak zwierzałeś mi się ze swoich najskrytszych myśli i pragnień wierzyłam, że moje życie nie może już być doskonalsze.

Chodziliśmy na długie spacery i razem biegaliśmy po parku. Jedliśmy razem lody (ja dostawałam tylko wafelek, bo "lody nie są zdrowe dla psów", tak mówiłeś). W domu ucinałam sobie długie drzemki w promieniach słońca, czekając aż wrócisz z pracy.

Wreszcie zacząłeś spędzać tam coraz więcej czasu i rozglądać się za ludzkim partnerem. Czekałam na ciebie cierpliwie, pocieszałam, kiedy spotkało cię rozczarowanie, kiedy miałeś złamane serce. Nigdy nie beształam cię za nieodpowiednie decyzje, i skakałam z radości kiedy wracałeś do domu zakochany.

Ona, twoja żona, nie lubi psów. Mimo to powitałam ją w naszym domu, okazałam jej szacunek i posłuszeństwo. Ty byłeś szczęśliwy, więc ja też. Kiedy urodziły się wasze dzieci, tak jak ty byłam zafascynowana ich zapachem i różowością, i tak jak ty, chciałam się nimi opiekować. Tylko, że ona i ty martwiliście się żebym nie zrobiła im nic złego, więc spędzałam większość czasu wygnana do innego pomieszczenia. Zostałam "więźniem miłości", chociaż tak bardzo chciałam okazać im swoje uczucia.

Kiedy trochę podrosły, zostałam ich przyjacielem. Wczepiały się w moje futro i podążały za mną niepewnym kroczkiem, zaglądały mi w uszy, wsadzały do oczu palce i całowały w czubek nosa. Uwielbiałam ich pieszczoty - twoje stały się przecież takie rzadkie. Gdyby było trzeba broniłabym twoich dzieci własnym życiem.

Wślizgiwałam się im do łóżek i słuchałam szeptanych do mojego ucha sekretów i najskrytszych marzeń. Razem nasłuchiwaliśmy, czy nie wracasz z pracy. Kiedyś, dawno temu, kiedy ktoś pytał, czy masz psa, wyciągałeś z portfela moje zdjęcie i opowiadałeś im o mnie. Przez ostatnie lata odpowiadałeś tylko krótko "mam" i zmieniałeś temat. Z "twojego psa" stałam się "jakimś psem" i miałeś za złe każdą sumę, którą musiałeś na mnie wydać.

Ostatnio dostałeś propozycję nowej pracy. Razem z rodziną przeprowadzisz się do innego miasta. Niestety, w nowym miejscu nie można trzymać zwierząt. Podjąłeś właściwą decyzję, twoja rodzina dużo na tym zyska. Kiedyś ja byłam twoją jedyną rodziną...

Cieszyłam się jak zwykle na przejażdżkę samochodem, kiedy wyruszyliśmy w drogę do schroniska. Schronisko pachniało brakiem nadziei i strachem wszystkich psów i kotów. Wypełniłeś formularz i powiedziałeś "Na pewno znajdziecie jej dobry dom". Wzruszyli tylko ramionami i popatrzyli na ciebie ze smutkiem. Dobrze wiedzieli, co czeka psa w średnim wieku, nawet takiego z papierami.

Siłą odgiąłeś zaciśnięte na mojej obroży palce swojego syna, który krzyczał "Tato, proszę nie pozwól im zabrać mojego psa!" Martwię się o niego. Dałeś mu właśnie piękną lekcję przyjaźni, lojalności, miłości, odpowiedzialności i szacunku dla życia... Unikając mojego wzroku poklepałeś mnie po głowie. Uprzejmie odmówiłeś zabrania obroży i smyczy. Musiałeś iść, miałeś umówione spotkanie.

Kiedy wyszliście, usłyszałam jak dwie miłe panie rozmawiają ze sobą na mój temat. "Musiał wiedzieć, że wyjeżdża już dawno. Dlaczego nie znalazł psu innego domu?" powiedziała jedna, a druga dodała: "Jak mógł?"

W schronisku dbają o nas na ile pozwala ich napięty program dnia. Karmią nas rzecz jasna, ale nie mam jakoś apetytu. Na początku za każdym razem kiedy ktoś przechodził koło mojego boksu podbiegałam mając nadzieję, że to ty, że zmieniłeś zdanie, że to wszystko był tylko zły sen, albo że przynajmniej to ktoś, komu by na mnie zależało, ktoś, kto by mnie uratował. Kiedy zdałam sobie sprawę, że nie mam co konkurować z roześmianymi szczeniakami, nieświadomymi własnego losu, zaszyłam się w kącie i czekałam.

Słyszałam jej kroki, kiedy pod koniec dnia szła po mnie. Poprowadziła mnie między wybiegami do oddzielnego pomieszczenia. Panowała tam błoga cisza. Posadziła mnie na stole, podrapała za uszami i powiedziała, żebym się nie martwiła. Serce waliło mi w oczekiwaniu na to, co miało się zdarzyć. Czułam też ulgę: nadszedł koniec udręk dla więźnia miłości. Zaczęłam martwić się o tę kobietę - taką już mam naturę, tak samo bałam się o ciebie. Żeby ciężar, który dźwiga, nie przygniótł jej.

Kobieta delikatnie założyła na mojej łapie opaskę. Łza poleciała jej po policzku. Chciałam pocieszyć tę kobietę tak jak pocieszałam ciebie lata temu i polizałam ją po twarzy. Pewnym ruchem wkłuła mi igłę do żyły i poczułam, jak zimna substancja rozchodzi się po moim ciele. Zasypiając spojrzałam w jej dobre oczy i szepnęłam cichutko: "Jak mogłeś?" Kobieta rozumiała psi język. "Tak mi przykro" powiedziała, a potem przytuliła mnie i pośpiesznie tłumaczyła, że pomoże mi znaleźć się w lepszym miejscu. Nikt tam o mnie nie zapomni, nie skrzywdzi ani nie porzuci, to miejsce pełne miłości i światła, inne niż na ziemi.

Zbierając resztki energii leciutko poruszyłam ogonem, próbując wyjaśnić kobiecie, że to nie do niej były moje ostatnie słowa. To do ciebie, mój Ukochany Panie, mówiłam. Będę zawsze myśleć o tobie i czekać na ciebie po tamtej stronie.

Życzę ci, żeby każdy był ci tak wierny jak ja.
__________________
"Człowiek nie przewidzi swojej rozpaczy, która na niego czyha, codziennie mu się przypatruje, ocenia, czy już może nadejść..."

"Im bardziej pęd ku życiu zostaje zablokowany,
Tym silniejszy jest pęd ku zniszczeniu"




GoodGirlGoneBad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 21:09   #726
śnieżka_
Zakorzenienie
 
Avatar śnieżka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 696
Dot.: "Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylk

Tsu piękna bajka ..
na tyle mam dziś czas, ale często Was podczytuję
śnieżka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 01:43   #727
Agoosiek
Przyczajenie
 
Avatar Agoosiek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
GG do Agoosiek Wyślij wiadomość przez MSN do Agoosiek Send a message via Skype™ to Agoosiek
Dot.: "Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylk

To ja dam cytaty z Kubusia Puchatka, Chatki Puchatka i okolic ^^

***

– Powiedz, Puchatku – rzekł wreszcie Prosiaczek – co ty mówisz, jak się budzisz z samego rana?
– Mówię: „Co też dziś będzie na śniadanie?” – odpowiedział Puchatek. – A co ty mówisz, Prosiaczku?
– Ja mówię: „Ciekaw jestem, co się dzisiaj wydarzy ciekawego”.
Puchatek skinął łebkiem w zamyśleniu.
– To na jedno wychodzi – powiedział.

***

A ty jak się masz? – spytał Puchatek?
– Nie bardzo się mam – odpowiedział Kłapouchy. – Już nie pamiętam czasów, żebym jakoś się miał.

***

Jak to miło Chmurką być,
Niebem płynąć jak po wodzie.
Mała Chmurka na dzień dobry
taką piosnkę śpiewa co dzień:

– Jak to miło Chmurką być
Niebem płynąć jak po wodzie
I od rana na dzień dobry
Taką piosnkę śpiewać co dzień:

– Jak to miło chmurką być...

***

A gdybym ja posadził plaster miodu przed moim domem, czy wyrośnie z niego ul?


***

Im bardziej pada śnieg,
Bim – bom
Im bardziej prószy śnieg,
Bim – bom
Tym bardziej sypie śnieg
Bim – bom
Jak biały puch z poduszki.

I nie wie zwierz ni człek,
Bim – bom
Choć żyłby cały wiek,
Bim – bom
kiedy tak pada śnieg, śnieg
Bim – bom
Jak marzną mi paluszki.

***

Co poczniemy z Tygryskiem, gdy nam jeść nic nie będzie?
Nie smakuje mu miodek, nie smakują żołędzie...
I powiada, że nie chce na śniadanie jeść ostu,
Jeszcze mały Tygrysek schudnie nam z tego postu.
Gardzi miodem – szalony! Zje żołędzie – i pluje,
I na oset się krzywi, i powiada, że kłuje!

***

Bo układanie Wierszy i Piosenek to nie są rzeczy, które się łapie w powietrzu. To one cię łapią i wszystko, co można zrobić, to pójść tam, gdzie one mogłyby cię znaleźć.

***

Puchatek spojrzał na obydwie łapki. Wiedział, że jedna z nich jest prawa, i wiedział jeszcze, że kiedy już się ustaliło, która z nich jest prawa, to druga była lewą, ale nigdy nie wiedział, jak zacząć.

***

A Tygrys chował się za drzewa i wskakiwał na cień Puchatka, gdy ten cień patrzył w inną stronę.

***

Niełatwo jest być odważnym - odparł Prosiaczek, lekko pociągając noskiem - kiedy jest się tylko Bardzo Małym Zwierzątkiem.

***

Jeśli wskutek nadmiernego jedzenia utkniesz w drzwiach frontowych czyjegoś domku, będziesz zmuszony pozwolić swemu gospodarzowi używać twoich tylnych łapek zamiast wieszaka na ręczniki. Cóż, tak to bywa.

***

Żadna szanująca się pszczoła nie dałaby się zrobić w balona balonikowi z ubłoconym misiem pod spodem, który udaje małą ciemną chmurkę - choćby nawet w tym czasie ktoś przechadzał się tam i z powrotem z parasolem i mówił: "Aj-aj-aj, zanosi się na deszcz".

***

Ten śnieg i to i owo na mojej łączce, nie mówiąc już o soplach lodu, wszystko to nie sprawia, aby o trzeciej nad ranem było tam tak Ciepło, jak to się niektórym zdaje. Słowem, niech-to-zostanie-miedzy-nami-i-nie-mów-o-tym-nikomu: tam jest Zimno.

***

Kłapouchy zbliżył się do Puchatka i rzekł głośnym szeptem: - Czy nie mógłbyś poprosić twego przyjaciela, żeby gimnastykował się gdzie indziej ? Za chwile będę jadł śniadanie i nie chce, żeby mi ktokolwiek skakał po nim. To taki drobiazg, po prostu mój kaprys, ale każdy z nas ma swoje małe przyzwyczajenia.
__________________
- A co jeżeli, rzeczywistość tak naprawdę jest iluzją i nic nie istnieje?
– Cóż, w takim razie zdecydowanie przepłaciłem mój nowy dywan.

Jak mogę uwierzyć w Boga, gdy właśnie w zeszłym tygodniu mój język wkręcił się w wałek elektrycznej maszyny do pisania?


Woody Allen
Agoosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-04, 21:45   #728
Tsu
Wtajemniczenie
 
Avatar Tsu
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 763
Dot.: "Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylk

Dziękuję za tyle miłych słów! A teraz takie małe coś...

~~~~~~

„Dlaczego Cię kocham?”

Gdyby spytała się mnie przyjaciółka, dlaczego Cię kocham, odpowiedziałabym, że to za Twój uśmiech i poczucie humoru. Za to, że potrafisz mnie podnieść na duchu i rozśmieszyć, nawet jeśli chwilę wcześniej wypłakiwałam Ci się na ramieniu.

Gdyby spytał mnie przyjaciel, dlaczego Cię kocham, odpowiedziałabym, że za to uczucie bezpieczeństwa. Nie muszę udawać kim jestem, mogę być naturalna i nie bać się odrzucenia. Poza tym opisałabym Twoje walory fizyczne, które wprawią w kompleksy każdego mężczyznę…

Gdyby zapytała się mnie matka, dlaczego Cię kocham, odpowiedziałabym, że za to, jakim jesteś człowiekiem: ciepłym, wyznającym takie same wartości jak ja, które wyniosłeś z domu wraz ze swoim wychowaniem.

Gdyby zapytał się mnie ojciec, dlaczego Cię kocham, odpowiedziałabym, że za swoją ambicję. Za to, co chcesz osiągnąć w życiu i za te cele, które już zrealizowałeś. Za swój upór i pracowitość i za to, jak mnie zarażasz swoim zapałem do pracy.

Gdyby przyszło mi stanąć przed Bogiem i powiedzieć, dlaczego Cię kocham – bym nie odpowiedziała, a uśmiechnęła się, otwierając przed Bogiem serce. On Sam znalazłby odpowiedź.

Jednak… Gdybyś to Ty mnie zapytał…
Mimo iż mnie rozśmieszasz, to przez Ciebie płaczę. Dlatego często się boję…
Mimo iż jesteś dla mnie piękny, to wygląd nie jest najważniejszy – on przeminie.
Mimo iż jesteś dobrze wychowany, to potrafisz być opryskliwy i chłodny jak lód.
Mimo iż w swoją pracę wkładasz całe serce, to często wolałabym, żebyś swój czas poświecił mnie, a nie jej…
Mimo iż kocham Cię nade wszystko, często czuję cień na duszy, zatruwający serce…

Nie wiem, dlaczego Cię kocham – nie potrafię tego wyjaśnić. Wiem tylko, że Cię kocham i z każdą sekundą to uczucie jest silniejsze: z każdą łzą tęsknoty, uściskiem dłoni, kłótnią, skradzionym oddechem, przelotnym pocałunku, ciepłym słowie, w blasku oczu…

Więc nie pytaj mnie o to. Nie to jest najważniejsze.
Tsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 21:59   #729
Agoosiek
Przyczajenie
 
Avatar Agoosiek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
GG do Agoosiek Wyślij wiadomość przez MSN do Agoosiek Send a message via Skype™ to Agoosiek
Dot.: "Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylk

A teraz coś mojego =P

***

Przecież

Przecież trzeba po prostu być
Przecież trzeba po prostu kochać
Przecież trzeba po prostu razem iść
Przecież trzeba po prostu się komuś wyszlochać

Przecież wystarczy przytulić się czasem
Przecież wystarczy mieć kogoś do rozmowy
Przecież wystarczy w ciszy posiedzieć razem
Przecież wystarczy obecność drugiej osoby

Przecież nie trzeba wielkich prezentów
Przecież nie trzeba nic poza spojrzeniem
Przecież nie trzeba orkiestry, dyrygentów
Przecież nie trzeba nic poza kącików uniesieniem

Przecież człowiek jest jak motyl
Przecież nigdy nie wiadomo kiedy odleci..

***

I polecieć niczym ptak
Niczym wicher pośród wzgórz
I polecieć w górę tak
Tak jak mewa pośród mórz

I rozświetlać błękit Raju
Będąc tęczą pośród chmur
Jedną z tych co tam migają
Jedną z gwiazd powyżej gór

Dzieckiem na niebie.

***

Tylko chwila

Przecież wystarczy tylko chwila
Czasami, tylko chwila
Znowu spadnie deszcz
I zmyje wszystko co złe
Wraz z Twoimi łzami
Cieknącymi mi przez palce

Przecież wystarczy tylko chwila
Czasami, tylko chwila
Znowu zaświeci Słońce
Wysuszając Ciebie, już czystego
Znowu niewinnego
Swoim życiem, biednym życiem

Przecież wystarczy tylko chwila
Czasami, tylko chwila
I znów pojawi się uśmiech
Słony od naszych łez
Ale przecież to dobre łzy
Przecież są nasze..

Przecież wystarczy tylko chwila
Czasami, tylko chwila..
***



Pozdrawiam ^^ =*
__________________
- A co jeżeli, rzeczywistość tak naprawdę jest iluzją i nic nie istnieje?
– Cóż, w takim razie zdecydowanie przepłaciłem mój nowy dywan.

Jak mogę uwierzyć w Boga, gdy właśnie w zeszłym tygodniu mój język wkręcił się w wałek elektrycznej maszyny do pisania?


Woody Allen
Agoosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 23:52   #730
aramis_26
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 463
GG do aramis_26
Dot.: "Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylk

Cytat:
Napisane przez Agoosiek Pokaż wiadomość
......................... ......................... .......
-----------------------------------------------------------------------------------
- A co jeżeli, rzeczywistość tak naprawdę jest iluzją i nic nie istnieje?
Wiersze super, podoba mi się jak, w jaki sposób widzisz to czego inni tak nie widzą.

Co do zacytowanego zdania - no cóż, jeśli otrzymał bym obietnicę , że zawsze będzie ze mną, zdrowa i szczęśliwa w tej "iluzji", to wolał bym ją bardziej niż rzeczywistość.
Dlatego raz chcemy, a czasem nie chcemy budzić się ze snu.
Niestety, życie to nie sen i nie iluzja.

/ (((^_^))) aramis
aramis_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 11:08   #731
suz31
Raczkowanie
 
Avatar suz31
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 111
Dot.: "Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylk

Witam Was tu Wszystkich bywa tak za bajka sie zaczyna pieknie , ale koniec jest łzawy


Kto pozna miłość raz
A potem straci ją
Inaczej patrzy na życie
Wie dobrze co to ból
Wie dobrze co to żal
I smutne noce łez

Tęsknię i sięgam po lustro wspomnień tych dni
W których było tak dobrze nam
Słucham serca i słyszę Cię w nim

Widzę jak przytulasz mnie
Widzę jak nieśmiało dotykasz ust po raz pierwszy
Nad nami zapach szczęścia niezapomniane zdjęcia
Jesteśmy znów najpiękniejszą z par
I nikt nie zabierze nigdy nam
Lustra wspomnień tych dni


Mimo że to koniec już
Kiedyś z tym pogodzę się
Jednak nigdy nie zapomnę ciepła Twoich ust
W lustrze wspomnień widzę Cię
W lustrze wspomnień żegnam Cię
Pozdrawiam was suz31
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif placze_2.gif (4,0 KB, 377 załadowań)
__________________
suz31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-07, 13:38   #732
suz31
Raczkowanie
 
Avatar suz31
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 111
Dot.: "Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylk

A jeszce Dzewczyny czasami warto sobie zaspiewac Jedyne co mam to zÂłudzenia
ÂŻe mogĂŞ mieĂŚ wÂłasne pragnienia
Jedyne co mam to zÂłudzenia Âże mogĂŞ je mieĂŚ

Mia³am siebie na w³asnoœÌ
Ktoœ zabra³ mi prywatnoœÌ
Co mam zrobiĂŚ? Bez siebie jak ÂżyĂŚ?
Bez siebie jak ÂżyĂŚ?

MiaÂłam sÂłowa wÂłasne
KtoÂś stwierdziÂł, Âże zbyt ciasne
Co mam zrobiÌ? Bez s³ów jak ¿yÌ?
Bez s³ów jak ¿yÌ?

Jedyne co mam to zÂłudzenia...

MiaÂłam serce dla wszystkich
KtoÂś klucz do niego obmyÂśliÂł
Co mam zrobiĂŚ? Bez serca jak ÂżyĂŚ?
Bez serca jak ÂżyĂŚ?

MiaÂłam myÂśli spokojne
Lecz ktoÂś wywoÂłaÂł w nich wojnĂŞ
Co mam zrobiĂŚ? Teraz jak ÂżyĂŚ?
Jak teraz ÂżyĂŚ?

Jedyne co mam to zÂłudzenia... /*4
Jedyne co mam to zÂłudzenia... /*4
__________________
suz31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 13:45   #733
GoodGirlGoneBad
Przyczajenie
 
Avatar GoodGirlGoneBad
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: I tak sie nie dowiesz
Wiadomości: 7
Dot.: "Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylk

Znalazłam takie złote myśli, jeśli to juz było to przepraszam



Omnia vincit Amor
( Miłość zwycięża wszystko )
[ Etym. - z Wergiliusza (Eklogi, 10, 69). ]

Owoce dojrzewają w świetle światła,
ludzie zaś w świetle miłości.
[ Julius Langbehn ]


Żadna przeszkoda nie może oprzeć się miłości.
Miłość przezwycięża wszystko.
[ William Shakespeare ]



Oto jest miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem,
a okazuje się,że czekali na siebie całe życie.
[ O'Gangaceiro ]



Miłość upieksza każde romantyczne przeżycie
i usprawiedliwia każde szaleństwo.
[ George Bernard Shaw ]



Pierwsza miłość - głupota i bardzo dużo ciekawości.
[ George Bernard Shaw ]


Dla każdego byłoby dużo lepiej, a także daleko uczciwiej, gdyby uczono młodych ludzi, że to, co nazywają miłością, jest apetytem, który, jak wszystkie apetyty, traci sięz chwilą zaspokojenia.
[ George Bernard Shaw ]


Miłość jest samą tyranią wymagającą
specjalnej straży.
[ George Bernard Shaw ]


Miłość nazywa się ideałem życia.
Kwintesencją jego jest zdolność do niezwykłych poświęceń.
[ Oscar Wilde ]


Kiedy naprawdę zapragniesz miłości - będzie ona czekać na ciebie.
[ Oscar Wilde ]


Ludzie, którzy kochają w życiu tylko raz,
to w rzeczywistości istoty puste.
To co uchodzi w ich pojęciu za wierność i uczciwość, jest albo siłą przyzwyczajenia, albo imaginacją.
[ Oscar Wilde ]


To nie doskonali, lecz niedoskonali
potrzebują naszej miłości.
[ Oscar Wilde ]


Jest bardzo trudno nie być niesprawiedliwym w stosunku do osoby,którą się kocha.
[ Oscar Wilde ]


Ci, którzy są wierni, znają rozkosze miłości;
niewierni znają tragedie miłości.
[ Oscar Wilde ]



Płytka miłość i zwykłe troski mogą trwać długo.
Gorącą miłość zniszczy nadmiar jej żaru.
[ Oscar Wilde ]


Miłość jest jak ziewanie, najczęściej kończy się spaniem.
[ Ludovico Ariosto (1474-1533) ]


Kup sobie psa.
To jedyny sposób,
abyś mógł nabyć miłość za pieniądze.
[ św. Augustyn ]


Kochać - to szczęście. Być kochaną - to wielkość kobiety.
[ N.Żmichowska ]



Miłość nie ma wieku i wciąż się rodzi.
[ B.Pascal ]


Tak łatwo kochać kogoś.
Tylko być kochanym jest trudniej.
[ J. Stone ]


Nie piękno scenerii tworzy miłość,
lecz miłość upiększa pejzaże i miasta.
[ A. Maurois ]


Jeśli nie ma rozłąki, nie ma słodyczy spotkania.
[ Hafiz ]


Nietylko miłość w pańskim lęgnie się bławacie,
Znajdziesz ją czasem w guni i ubogiej chacie.
[ S. Zimorowicz ]


Wzdychać do miłości, gdy na głowie zima,
To znaczy gryźć orzechy, kiedy zębów nie ma!
[ K. Kaszewski ]



Miłość jest jak gorączka,
rodzi się i gaśnie bez najmniejszego udziału woli.
[ H.Stendhal ]


Być zakochanym, to być szalonym przy zdrowych zmysłach.
[ Owidiusz ]



Miłość jest pięknym uczuciem,
najpiękniejszym jednak to tęsknota,
wypływająca z miłości.
[ L. Szeligowski ]


Miłość jest jak roślina,trzeba ją pielęgnować.
A słowa miłości są dla tej rośliny jak rosa.
[ P.la Mure ]


Miłość to jedyna siła,
która zamienia wroga w przyjaciela.
[ Martin Luther King ]


Miłość jest pragnieniem, aby coś komuś dawać,
a nie otrzymywać.
[ Bertolt Brecht ]


Miłość zaczyna się rozwijać dopiero wówczas,
gdy kochamy tych, którzy nie mogą się nam na nic przydać.
[ Erich Fromm ]



A kiedy cię pocałuję,
Trzy dni w gębie cukier czuję.
[ Jan Kochanowski ]


Miłość jest egoizmem we dwoje.
[ Germaine de Stael - Holstein ]


Zdaża się, że najgorętsza miłość nie wytrzymuje próby ogniska domowego.
[ Horacy Safrin ]


Nie umiemy przewidywać najistotniejszego.
Każdy z nas zaznał w życiu
największych radości wtedy,
kiedy nic ich nie zapowiadało.
[ Antoine de Saint-Exupéry ]


Oczy są ślepe. Szukać należy sercem.
[ Antoine de Saint-Exupéry ]


Miłość nie polega na wzajemnym
wpatrywaniu się w siebie,
ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
[ Antoine de Saint-Exupéry ]


Miłość prawdziwa zaczyna się wówczas,
gdy niczego w zamian nie oczekujesz.
[ Antoine de Saint-Exupéry ]


Miłość nie jest skarbem, który się posiadło,
lecz obustronnym zobowiązaniem.
[ Antoine de Saint-Exupéry ]


Kiedy Twoja miłość jest już przyjęta i otwierają się przed Tobą ramiona, wówczas proś Boga,
niech zachowa tę miłość od zepsucia, martwię się o serca po brzegi szczęściem wypełnione.
[ Antoine de Saint-Exupéry ]



Kochać się to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem,
lecz patrzeć w tę samą stronę.
[ Antoine de Saint-Exupéry ]


Można kochać tych, którym się rozkazuje,
ale nie trzeba im o tym mówić.
[ Antoine de Saint-Exupéry ]



Jeżeli miłość twoja nie ma żadnych szans, powinieneś zamilknąć,
bo nie należy mieszać miłości z niewolnictwem serca.
Miłość, która prosi, jest piękna, ale ta,
która błaga, jest uczuciem lokajskim.
[ Antoine de Saint-Exupéry ]



Miłość w swojej istocie jest pragnieniem miłości,
o czym wiedzą tancerze � tworząc cały poemat ze zbliżania się ku sobie, choć mogliby połączyć się od razu.
[ Antoine de Saint-Exupéry ]


Miłość jest przede wszystkim zasłuchaniem w ciszy.
Kochać to rozpamiętywać.
[ Antoine de Saint-Exupéry ]








__________________
"Człowiek nie przewidzi swojej rozpaczy, która na niego czyha, codziennie mu się przypatruje, ocenia, czy już może nadejść..."

"Im bardziej pęd ku życiu zostaje zablokowany,
Tym silniejszy jest pęd ku zniszczeniu"




GoodGirlGoneBad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 22:15   #734
Tsu
Wtajemniczenie
 
Avatar Tsu
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 763
Dot.: "Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylk

To dzisiaj wieczorem nutka poezji...

~~

* (Ty przychodzisz jak noc majowa) - Bolesław Leśmian

Ty przychodzisz jak noc majowa...
Biała noc, noc uśpiona w jaśminie...
I jaśminem pachną twe słowa...
I księżycem sen srebrny płynie...
Kocham cię...
*
Nie obiecuję ci wiele...
Bo tyle co prawie nic...
Najwyżej wiosenną zieleń...
I pogodne dni...
Najwyżej uśmiech na twarzy...
I dłoń w potrzebie...
Nie obiecuję ci wiele...
Bo tylko po prostu siebie...
*
Kocham cię jak powietrze.
Jak dziurę w starym swetrze.
Jak drzewo na polanie...
Po prostu kocham cię... kochanie.
*
Czy pozwolisz, ze ci powiem...
W wielkim skrócie i milczeniu...
Że ci oddam i otworzę...
W ciszy serc, w potoków lśnieniu...
Słowa dwa przez sen porwane...
Przez noc ukryte... przez czas schwytane...
Słowa dwa, co brzmią jak śpiew,
dwa proste słowa....kocham cię.

~~

Ryczał - ks. Jan Twardowski

ryczał na cztery strony że miłość odeszła
miała być zawsze a była za krótko
miała być jak mercedes a była jak moskwicz
nawet wiatr co na nas gwiżdże
rozpłakał się w studni
głuptasie nie wybrzydzaj
wystarczy że przyszła

~~

Halina Poświatowska

a ja i tak jestem ci wierna
i codziennie wybieram ciebie
spośród miliona
i szepczę kocham
choć to nie ma sensu
i jak talizman noszę ze sobą
wszędzie
twój uśmiech

~~

[Szukam cię...] - Kazimierz Przerwa Tetmajer

Szukam cię - a gdy cię widzę,
udaję, że cię nie widzę.

Kocham cię - a gdy cię spotkam,
udaję, że cię nie kocham.

Zginę przez ciebie - nim zginę,
krzyknę, że ginę przypadkiem...

~~
Te dwa ostatnie to moje dwa ukochane wiersze... Szczególnie ostatni
Tsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 00:08   #735
laffytaaffy
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 25
Dot.: "Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylk

;]

Edytowane przez laffytaaffy
Czas edycji: 2008-03-18 o 21:12
laffytaaffy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 15:30   #736
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomości: 1 467
Dot.: "Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylk

Gdy zapadnie mrok budzą się wspomnienia. W blasku świec kładę palce
na klawiaturze i wsłuchany w muzykę sączącą się wolno do mojej duszy
wracam pamięcią do momentu, gdy zgasną światła...

Lubię, kiedy kobieta po raz pierwszy spojrzy mi w oczy. Samotna na
przestrzeni podłogi, oświetlona płomykami świec, zamknięta w
otaczającej Ją muzyce dotyka moich dłoni i niepewna co przyniosą
najbliższe chwile, spogląda... nie wiem w jaki sposób blask świecy
odnajduje Jej oczy, ale zawsze je rozświetla i ukazuje swoim
delikatnym promieniem skryte przede mną pragnienie, delikatne i
drżące.

Lubię, kiedy kobieta prowadzona muzyką moich dłoni zbliży się do
mnie na odległość myśli. Pierwsze spotkanie naszych ciał, jeszcze
obojętnych dla siebie, wypełnionych tylko muzyką pozwala mi docenić
chwile, gdy wypełni je pragnienie i staną się sobie tak bliskie, jak
mężczyzna i kobieta, którzy pragną tego samego...

Lubię, kiedy kobieta zaczyna unosić się na fali pożądania.
Spojrzenia stają się dłuższe, rozchylają się usta. W powietrzu poza
muzyką unosi się pragnienie, które sprawia że oddech staje się
szybszy, a odległość między nami mniejsza. Jej ciało coraz częściej
odnajduje drogę do bliskości mojego i na dłużej zostaje na jej
końcu...

Lubię, kiedy kobieta zatraca się w delikatnym ruchu bioder. W
drgającym blasku świec wykonujemy powolne ruchy, które zaczyna
wypełniać obudzone pożądanie. Zatopieni w spojrzeniu błyszczących
oczu szukamy drogi dla naszych bioder, której ubrani znaleźć nie
możemy...

Lubię, kiedy kobieta opuszcza powieki i rozchyla delikatnie usta.
Pierwszy pocałunek w wypełnionym gorącym powietrzem pokoju jest jak
ratujący życie łyk wody, która płynąc pomału i delikatnie od
spragnionych warg do środka rozpalonego ciała gasi pierwsze
pragnienie, przynosząc chwilowe ukojenie rozpalonych zmysłów, aby za
moment okazać się lawą pożądania...

Lubię, kiedy kobieta kurczy ramiona, aby mógł po nich swobodnie
spłynąć stanik, ostatni bastion obrony najintymniejszych części Jej
ciała przed moimi ustami. Ta niepowtarzalna chwila, kiedy stanie
przede mną półnaga, drżąca i delikatnie zawstydzona, aby za moment
oddać się z pasją pieszczotom, które przynoszą głodne Jej ciała
wargi...

Lubię, kiedy kobieta rozpina guziki. Tak niecierpliwa i rozpalona
pragnieniem szuka skupienia dla tej prostej czynności, a Jej
spragnione dotyku mojej skóry palce walczą, aby po chwili z triumfem
poznać każdy nowy fragment zdobytego ciała i utorować drogę do niego
ustom...

Lubię, kiedy kobieta łączy rozpalone uda, abym mógł zsunąć po nich
ostatni fragment, chroniący przed moim wygłodniałym wzrokiem
najbardziej intymną część jej kobiecości. I oto leży przede mną,
naga, skąpana w blasku świec, a ja patrzę przez chwilę nie dłuższą
niż uderzenie serca jak wstyd walczy z żarem, nakazując bronić
przede mną najdelikatniejszych miejsc. Nim minie drugie uderzenie
serca pragnienie mojego dotyku wygrywa...

Lubię, kiedy kobieta patrzy mi w oczy, gdy powoli zagłębiam się w
Nią. Z czystym pragnieniem abym był tak blisko, jak to tylko
możliwe, otwiera się na mnie i pozwala, bym szorstkość mojego
męskiego ciała zanurzył w nieskończonej delikatności kobiecego
wnętrza. Jej wzrok pełen jest pięknego pożądania i tej cudownej
niecierpliwości. Gotowa podążyć do źródeł spełnienia czeka na
rozpoczęcie naszej wspólnej podróży...

Lubię, kiedy kobieta kładzie głowę na mojej nagiej piersi. Jej
drżące ciało dotyka mojego, teraz tak obojętnie i leniwie, a
spojrzenie skierowane jest w głąb mojej duszy w poszukiwaniu
wspólnego wspomnienia. Dna naszych dusz to miejsca, gdzie ogień
nigdy nie gaśnie...
Zamknięty w ciemności upajam się muzyką. Są takie piosenki, które
zmieniły moje życie. Są takie, które są pełne wspomnień. W ten
wieczór otwieram wrota do przeszłości.

Lubię, kiedy kobieta się uśmiecha. Jest tyle powodów aby rozświetlić
Jej piękne oblicze. Nawet ja jestem jednym z nich, mały szary
człowieczek, wyniesiony do wielkości Bogów. W tym jednym uśmiechu
jest sens życia. Zawarta tajemnica istnienia... bo kobieta uśmiecha
się oczami. Rozświetla je magiczny blask. I kiedy jesteś powodem Jej
uśmiechu, ta magia otula Cię, przyciąga i unosi. Wysoko.
Lubię, kiedy kobieta mnie potrzebuje. Nieważne z jakiego powodu, nic
wtedy nie jest ważne. Tak wspaniale kobieca w swojej bezradności
potrzebuje mojego męskiego, silnego ramienia, aby zmierzyć się ze
światem. A kiedy dokonam kolejnego rycerskiego czynu wiem, że
zobaczę wdzięczność i delikatne muśnięcie spojrzeniem pełnym podziwu
spod delikatnie opuszczonych rzęs.

Lubię, kiedy kobieta spuszcza wzrok. Myśli które wtedy pojawiają się
w Jej duszy są wspaniałe. I wiem, że kiedy Jej spojrzenie powróci do
mnie, one będą w nim. Naturalny wstyd kobiety buduje piękną
intymność, a kiedy przyćmiewa go żądza, jest cudownie.

Lubię, kiedy kobieta wtula się w moją dłoń na Jej policzku. Trzymam
wtedy największy skarb na świecie. Dobroć która ufa, wierzy i
potrzebuje mojego ciepła. Dotyk Jej delikatnej skóry koi każdy ból i
otwiera mnie na uczucia, których nie mam nigdy i wiem, że dla takich
chwil warto żyć.

Lubię, kiedy kobieta kładzie głowę na mojej piersi. Drobna, krucha i
słaba istota, którą trzeba chronić przed całym światem i ze
wszystkich ludzi to ja zostałem wybrany aby walczyć z całym złem,
które na Nią czyha. Mogę gładzić Ją po włosach i sprawić, by
wsłuchana w bicie mojego serca poczuła się bezpieczna.

Lubię, kiedy kobieta poświęca czemuś uwagę. Bez względu na czynność,
która wykonuje, angażuje w to wszystkie zmysły. jak cudownie patrzeć
na Jej skupienie, obserwować marszczenie czoła i zobaczyć uśmiech
triumfu, gdy osiągnie cel. I ten śliczny zakłopotany wzrok, gdy
zauważy, że na Nią patrzę.

Lubię... nazwijcie mnie szowinistą, samcem, nazwijcie mnie jak
chcecie. Nie dbam o to drogie, wyzwolone z męskiej dominacji
kobiety, silne i samowystarczalne. Bo ja cenię Waszą samodzielność,
szanuję Wasze zdanie w każdym temacie i traktuję Was partnersko. Ale
zawsze zostanę mężczyzną i dla mnie zawsze będziecie płcią słabszą i
wymagającą opieki. I tej słabości zawsze będę poszukiwał, zawsze
będę ją lubił i wierzę, że kiedyś ją pokocham..
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 16:44   #737
aramis_26
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 463
GG do aramis_26
Dot.: "Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylk

Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Pokaż wiadomość
Gdy zapadnie mrok budzą się wspomnienia. W blasku świec kładę palce
na klawiaturze i wsłuchany w muzykę sączącą się wolno do mojej duszy wracam pamięcią do momentu, gdy zgasną światła...

Lubię, ......................

__________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, tylko takie których nikt nie dokonał
Pod treścią tych słów mogę bez zastanowienia podpisać się obiema rękoma.
Tkwi w nich cały, kompletny w każdym szczególe sens także mojej prawdy


Ważne jest to co odczuwasz
gdy o duszę swoją i miłość grasz!

'Mógłbym założyć się, że tobie też się uda,
Świat się rozpadnie na pół, a ty i tak nie zlecisz w dół,
Wszystko co gniecie mnie kiedyś gdzieś ominie cię,
Świat się poskleja i tak, a całe zło trafi szlag.
Musisz sam starać się znaleźć ton, nutę, dźwięk,
Ten który w tobie gra gdzieś po to byś uniósł się,
I leciał tam gdzieś z wysokości nieba tak jak trzeba.
Jeśli już wiesz czego chcesz to i świat dowie się,
Świat chce się ścigać, a ty już jutro wygrasz z nim.
Lecz musisz sam starać się znaleźć ton, nutę, dźwięk,
Ten który w tobie gra gdzieś...'
Odnaleźć siebie


'Niektórzy wierzą, że po życiu tym następne jest,
Teorii tysiąc znam, bo każdy szuka swoich prawd,
Wpisane w ludzki los jest to, by nie dowiedzieć się
Co będzie dalej, jak potoczy się następny dzień.

Tajemniczy kres ....Gdzieś na pewno jest ....Jak najprostszy wiersz

Na Ziemi rodzisz się, by odejść niewiadomo gdzie,
I wierzysz w to co masz ....Pieniądze kryją twoją twarz,
A może najbiedniejszy, najbogatszy będziesz tam,
.............Ten może być ważniejszy kto o duszę swoją gra'
/ aramis
aramis_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 21:19   #738
Agoosiek
Przyczajenie
 
Avatar Agoosiek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
GG do Agoosiek Wyślij wiadomość przez MSN do Agoosiek Send a message via Skype™ to Agoosiek
Dot.: "Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylk

Cytat:
Napisane przez aramis_26 Pokaż wiadomość

'Niektórzy wierzą, że po życiu tym następne jest,
Teorii tysiąc znam, bo każdy szuka swoich prawd,
Wpisane w ludzki los jest to, by nie dowiedzieć się
Co będzie dalej, jak potoczy się następny dzień.

Tajemniczy kres ....Gdzieś na pewno jest ....Jak najprostszy wiersz

Na Ziemi rodzisz się, by odejść niewiadomo gdzie,
I wierzysz w to co masz ....Pieniądze kryją twoją twarz,
A może najbiedniejszy, najbogatszy będziesz tam,
.............Ten może być ważniejszy kto o duszę swoją gra'
/ aramis
Bardzo mi się podoba ten wiersz ^^ Jest taki.. prawdziwy.

***

Stracić kochając

Biały śnieg z czarnego nieba
I niebieskie oczy na moich oczach
Których tak bardzo mi teraz trzeba
Bo mam świadomość że już mnie nie kochasz

Daleko odeszły gdzieś zielone oczy
Niebieskie dla mnie niewiele znaczą
Szeptem łzy lecą szukając pomocy
Lecz nikt nie widzi że me gwiazdy płaczą

Widzę innych wychodząc na zewnątrz
Śmieją się i biegną sobie naprzeciw
Czemu w moim świecie panuje taka ciemność
Cisza przecinana tylko śmiechem dzieci

Najgorsza jest chyba ta bolesna niepewność
Niezrozumienie czemu cię tu nie ma
Obiecywałeś mi przecież wspólną wieczność
Chciałeś bym na zawsze w twych ramionach usnęła

Powiedz mi że gdy wrócę do domu to ty już tam będziesz
Powiedz mi że horyzontem zielone oczy już zawsze będą mym
Powiedz mi że ze swymi promieniami już nigdy nie odejdziesz
I powiedz mi, że po żarze twych dłoni nie zostanie tylko dym

Powiedz mi
I zostań..

***

Drewniane morze

Kości księżyca na niebie
Dusza owada z bursztynu
To wszystko co jest bez Ciebie
Komin bez smugi dymu

Jak cień na jaskini ścianie
I prawda której nikt nie wierzy
Tak ja bez Ciebie kochanie
Księżniczka w zamku bez wieży

Bez Ciebie nawet wilk nie wyje
W końcu księżyc też już nie świeci
Pionki których nikt już nie zbije
Stoją jak nieporadne dzieci

Drewniane morze
Przecież nie zaszumi

// Agoosiek ^^ =*
__________________
- A co jeżeli, rzeczywistość tak naprawdę jest iluzją i nic nie istnieje?
– Cóż, w takim razie zdecydowanie przepłaciłem mój nowy dywan.

Jak mogę uwierzyć w Boga, gdy właśnie w zeszłym tygodniu mój język wkręcił się w wałek elektrycznej maszyny do pisania?


Woody Allen
Agoosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 12:36   #739
Agaciorek332
Przyczajenie
 
Avatar Agaciorek332
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 8
GG do Agaciorek332
Smile Dot.: "Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylk

Ja rowniez spotkalam milosc Zaczelo sie od tego ze pracowalismy w tym samym miejscu, strasznie mi sie podobal on byl troche niesmialy, ale postanowilam zrobic pierwszy krok i zagadlam do niego. Niedlugo po tym przyszedl do mojej szkoly, (dzieli nas jedno pietro), i wzielam nr telefonu. Zaczelam do niego pisac az w koncu udalo mi sie umowic z nim na wypad do miasta Poszlismy do takiego baru Malibu, usiedlismy i zaczelismy gadac, znaczy on gadal bo ja wpatrywalam sie w niego zakochanym wzrokiem. Na pewno to zauwazyl dlatego unikal mojego spojrzenia ale mi to nie przeszkadzalo wiedzialam ze kocham go mimo ze nic o nim nie wiem.. Zaczelismy sie czesciej spotykac az z jego strony wyszlo cos wiecej niz tylko taka zwykla sympatia, zaczelo mu na mnie zalezec Dawal mi to jasno do zrozumienia Dokladnie 23.06. 2007r umowilam sie z nim jeszcze raz, nie wiedzialam ze to spotkanie zmieni cale moje zycie Chodzilismy bez celu az w koncu wpadlam na pomysl pojscia na boisko mojej bylej podstawowki. Siedzielismy i gadalismy na rozne tematy.. Zaczelo sie robic chlodno mimo ze bylo to czerwcowe popoludnie, poprosilam go o bluze Tak ladnie pachniala calym nim W telefonie mialam zapisana wiadomosc o tresci wybierz jeden z tych punktow a dowiem sie co o mnie myslisz... Wybral odpowiedzi ktorych sie nie spodziewalam, tzn Lubie Cie(to wiedzialam) Zalezy mi na Tobie (zonk) Chcialbym cie przytulic.. Postawilam oczy jak dwie zarowki.. Zapytalam czy sobie zartuje ze mnie.. Powiedzial ze nie ze naprawde tak jest, wiec mowie przytul mnie. Zrobil to przytulil mnie mocno i jednoczesnie delikatnie jakby bal sie ze zrobi mi krzywde, dalam mu buziaka w policzek, i powiedzialam ze czuje sie jakbysmy byli para.. Na to on odpowiedzial a chcesz zeby tak bylo?? Prawie krzyknelam z radosci TAK! W tym momencie bylam najszczesliwsza osoba na swiecie, powiedzial ze on tego chcial od dluzszego juzczasu Teraz jestesmy razem juz prawie 7 miesiecy ale mamy wrazenie jakby to bylo 7 lat, Kochamy sie, i planujemy wspolna przyszlosc Zycze wszystki dziewczynom zeby znalazly taka milosc na cale zycie
Agaciorek332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-17, 12:40   #740
Agaciorek332
Przyczajenie
 
Avatar Agaciorek332
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 8
GG do Agaciorek332
Dot.: "Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylk

Wszystki opowiadnia w tym watku sa piekne i wzruszajce na niektorych plakalam jak bobr Naprawde sliczne
Agaciorek332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 12:54   #741
suz31
Raczkowanie
 
Avatar suz31
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 111
Dot.: "Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylk

Cytat:
Napisane przez Agoosiek Pokaż wiadomość
Bardzo mi się podoba ten wiersz ^^ Jest taki.. prawdziwy.

***

Stracić kochając

Biały śnieg z czarnego nieba
I niebieskie oczy na moich oczach
Których tak bardzo mi teraz trzeba
Bo mam świadomość że już mnie nie kochasz

Daleko odeszły gdzieś zielone oczy
Niebieskie dla mnie niewiele znaczą
Szeptem łzy lecą szukając pomocy
Lecz nikt nie widzi że me gwiazdy płaczą

Widzę innych wychodząc na zewnątrz
Śmieją się i biegną sobie naprzeciw
Czemu w moim świecie panuje taka ciemność
Cisza przecinana tylko śmiechem dzieci

Najgorsza jest chyba ta bolesna niepewność
Niezrozumienie czemu cię tu nie ma
Obiecywałeś mi przecież wspólną wieczność
Chciałeś bym na zawsze w twych ramionach usnęła

Powiedz mi że gdy wrócę do domu to ty już tam będziesz
Powiedz mi że horyzontem zielone oczy już zawsze będą mym
Powiedz mi że ze swymi promieniami już nigdy nie odejdziesz
I powiedz mi, że po żarze twych dłoni nie zostanie tylko dym

Powiedz mi
I zostań..

***

Drewniane morze

Kości księżyca na niebie
Dusza owada z bursztynu
To wszystko co jest bez Ciebie
Komin bez smugi dymu

Jak cień na jaskini ścianie
I prawda której nikt nie wierzy
Tak ja bez Ciebie kochanie
Księżniczka w zamku bez wieży

Bez Ciebie nawet wilk nie wyje
W końcu księżyc też już nie świeci
Pionki których nikt już nie zbije
Stoją jak nieporadne dzieci

Drewniane morze
Przecież nie zaszumi

// Agoosiek ^^ =*


Witam Cie Agosieczku i wszystkich tu na portalu tak to jest pikny Wiersz Suz31



Naiwna wyobraźnia

Dla Ciebie wstawała, co rano, kolejny rok
Pełna nadziei, że jesteś gdzieś blisko tuż obok

Szczęśliwa, radosna, tak chętna do życia
Z tą myślą, że, patrzysz cichutko w ślad za nią, z ukrycia

Niestety, to tylko działo się w jej naiwnej wyobraźni
Wiedziała o tym, a jednak serce tak boli i drażni

Miała nadzieje, że to Ty jesteś dla niej
Najmilszy, kochany, co czule przygarnie

To tylko jej marzenia, stęsknionego człowieka
Niestety bardzo smutne, bo? nikt już na nią nie czeka
__________________
suz31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 12:57   #742
suz31
Raczkowanie
 
Avatar suz31
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 111
Dot.: "Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylk

Witam Wszystkich , czasmi tu wejde , jak mi smutno , kiedys byłam radosna , to swiat wirowal , dzis juz smutek




Naiwna wyobraźnia

Dla Ciebie wstawała, co rano, kolejny rok
Pełna nadziei, że jesteś gdzieś blisko tuż obok

Szczęśliwa, radosna, tak chętna do życia
Z tą myślą, że, patrzysz cichutko w ślad za nią, z ukrycia

Niestety, to tylko działo się w jej naiwnej wyobraźni
Wiedziała o tym, a jednak serce tak boli i drażni

Miała nadzieje, że to Ty jesteś dla niej
Najmilszy, kochany, co czule przygarnie

To tylko jej marzenia, stęsknionego człowieka
Niestety bardzo smutne, bo? nikt już na Suz31 nie czeka
__________________
suz31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 13:12   #743
Agaciorek332
Przyczajenie
 
Avatar Agaciorek332
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 8
GG do Agaciorek332
Dot.: "Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylk

Nie wiem czy juz to bylo mam nadzieje ze nie..

Pewnego razu...
Gdy dziewczyna postanowiła odwiedzić mężczyznę swojego życia...
Jej świat się zawalił...
Zapukała do drzwi...
Weszła...
Otworzyła drzwi do jego pokoju...
Zobaczyła kobietę...
W objęciach jej mężczyzny...
Wybiegła...
On za nią...
Nie chciała go słuchać...
Wybiegła na ulicę...
Nie zauważyła...
Samochód...
Samochód Ją ZABIŁ...

Na pogrzebie chłopak podszedł, aby się z nią NA ZAWSZE POŻEGNAĆ,
Cicho wypowiadając te słowa...


" Skarbie nie gniewaj się... To była moja przyrodnia siostra...''
Agaciorek332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 13:14   #744
Agaciorek332
Przyczajenie
 
Avatar Agaciorek332
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 8
GG do Agaciorek332
Dot.: "Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylk

szczęście to ulotna chwila, która skrapla się i policzkiem spływa ;(
Agaciorek332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 13:15   #745
Agaciorek332
Przyczajenie
 
Avatar Agaciorek332
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 8
GG do Agaciorek332
Dot.: "Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylk

Pragnę Twej miłości,. . . .*..*..*. . . . . . .*..*..* Smaku Twoich ust,. .*. . . . . . . ..*..*.. . . . . . . ..* Pragnę Twoich pieszczot,.*. . . . . . . . . .*. . . . . . . . . . .*I Twych czułych słów.*. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .* Pragnę mieć Cię zawsze,.*. . . . . . . . . . . . . *.*.*......*.*.*. Mieć przy sobie choć Twój cień,. . *. . . . . . . . . .*. . . . . . *. . . . . * I pragnę by to trwało wiecznie,. . . .*. . . . . . . *. . . . . . . . . . . . . .* Po ostatni życia dzień.... . . . . .*. . . . . . *. . . . . . . . . . . . *Nie ważne jak i nie ważne gdzie.. . . . . . . . *.. . . . .*.. . . . . . . .* Dla Ciebie żyje, teraz to wiem!. . . . . . . . . .*. . . . . .*. . . . .* Nie łatwo mi czasem zrozumieć Cię.. . . . . . . . . . ..*..*. . . . *..* To przeznaczenie, więc Bardzo KOCHAJ mnie!
Agaciorek332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 13:15   #746
Agaciorek332
Przyczajenie
 
Avatar Agaciorek332
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 8
GG do Agaciorek332
Dot.: "Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylk

1. ..Jeśli.. Dwie.. Osoby.. Się.. Kochają.. To.. Nie.. Liczy.. Się.. Dzieląca.. Ich.. Różnica.. Wieku..
2. ..Nigdy.. Nie.. Szukaj.. Drugiej.. Osoby.. By.. Zapomnieć.. O.. Tym.. Co.. Czujesz.. Do.. Innej..
3. ..Jeśli.. Kogoś.. Kochasz.. To.. Nie.. Próbuj.. Zmienić.. Tej.. Osoby.. Wbrew.. Jej.. Woli.. Nawet.. Gdy.. Coś.. Ci.. Się.. W.. Niej.. Bardzo.. Nie.. Podoba..
4. ..W.. Miłości.. Zawsze.. Słuchaj.. Głosu.. Własnego.. Serca.. A.. Nie.. Beznadziejnych.. Rad.. Innych.. Być.. Może.. Zazdrosnych.. O.. Twoje.. Szczęście.. Osób..
5. ..Jeśli.. Dwie.. Osoby.. Się.. Kochają.. Zawsze.. Mówią.. Sobie.. Prawdę.. Nawet.. Gdy.. Jest.. Okrutna..
6. ..Miłość.. Zawsze.. Ma.. Sens.. i.. Może.. Przetrwać.. Każdą.. Próbę.. Trzeba.. Tylko.. W.. To.. Bardzo.. Mocno.. Wierzyć.. !..
Agaciorek332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 13:16   #747
Agaciorek332
Przyczajenie
 
Avatar Agaciorek332
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 8
GG do Agaciorek332
Dot.: "Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylk

ęKochać to - żyć i umrzeć dla kogoś!
~ Kochać to - ogrzać każdego swym ciepłem!
~~ Kochać to - rozumieć łzy i otrzeć komuś łzy!
~~~ Kochać to - dać serce i przyjąć czyjeś serce!
~~~~ Kochać to - być szczęśliwym i dawać szczęście!
~~~~~ Kochać to - być dobrym i rozdawać dobro!
~~~~~~ Kochać to - patrzeć oczyma milości!
~~~~~~~ Kochać to - nie mówić że kocham ponieważ cię potrzebuję, tylko potrzebuję cię ponieważ kocham!
~~~~~~~~ Kochać to - umieć iść na kompromis!
~~~~~~~~~ Kochać to - umieć powiedzieć przepraszam i przyjąć przeprosiny!
~~~~~~~~~~ Kochać to - nie spieszyć się i mieć czas dla innych pomimo zmęczenia!
~~~~~~~~~~~ Kochać to - tworzyć dobro i ochraniać je w sobie aby móc je ofiarować!
~~~~~~~~~~~~ Kochać to - umieć zrezygnować z czegoś dla kogoś!
~~~~~~~~~~~~~ Kochać to - umieć naprawić coś co się samemu zepsuło!
~~~~~~~~~~~~~~ Kochać to - być wartym miłości!
~~~~~~~~~~~~~~~ Kochać to - przyjmować każdego takim jakim jest!
~~~~~~~~~~~~~~~~ Kochać to - nie ranić!
~~~~~~~~~~~~~~~~~ Kochać to - nie zapominać o kimś!
Miłośc to nie pluszowy miś, ani kwiaty, to też nie diabeł rogaty, ani miłośc to gdy jedno płacze, a drugie po nim skacze.
Miłość to żaden film w żadnym kinie, ani róże, ani całusy małe duże, ale miłość to gdy jedno spada w dół - drugie ciągnie je ku górze
Agaciorek332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 23:01   #748
dartanianka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z czterech ścian...
Wiadomości: 4 233
GG do dartanianka
Dot.: "Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylk

Weszłam tu przypadkiem, jak zabłąkana dusza szukałam w necie opowiadań o uczuciu, którego nie doświadczyłam. Od pierwszego postu nie żałowałam, że pobłądziłam. Spędziłam nad czytaniem, parę dni i nocy i nie żałowałam. Wszystkie są śliczne, niektóre spowodowały potok lecący z moich oczu. Choć mam już dwie dwójki to nie spotkałam prawdziwego uczucia, dlatego dziękuję opatrzności za moje błądzenie, dziękuje za możliwość przeczytania tak pięknych opowiadań, wierszy. Hmm... i obiecuję że jeśli moja dusza pozwoli napisać mi coś tak samo dobrego i pomocnego lub jeśli znajdę w moich błądzeniach też takie cudowości to zamieszczę. Ana razie pozdrawiam wszystkich i oby ten temat nie zaginął, nie pozwólmy mu na to
dartanianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 18:11   #749
Agaciorek332
Przyczajenie
 
Avatar Agaciorek332
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 8
GG do Agaciorek332
Dot.: "Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylk

Pewnego dnia mieszkańcy wyspy dowiedzieli się, że niedługo wyspazatonie. Przygotowali swoje statki do wypłynięcia w morze, aby nazawsze opuścić wyspę. Tylko miłość postanowiła poczekać do ostatniejchwili.

Gdy pozostał jedynie maleńki skrawek lądu, miłość poprosiła o pomoc.

Pierwsze podpłynęło bogactwo na swoim luksusowym jachcie. Miłość zapytała:

- Bogactwo, czy możesz mnie uratować?

- Niestety nie. Pokład mam pełen złota, srebra i innych kosztowności.Nie ma tam już miejsca dla ciebie - odpowiedziało Bogactwo.

Druga podpłynęła Duma swoim ogromnym czteromasztowcem.

- Dumo, zabierz mnie ze sobą! - poprosiła Miłość.

- Niestety nie mogę cię wziąźć! Na moim statku wszystko jestuporządkowane, a ty mogłabyś mi to popsuć... - odpowiedziała Duma i zdumą podniosła piękne żagle.

Na zbutwiałej lódce podpłynal Smutek.

- Smutku, zabierz mnie ze sobą! - poprosiła Miłość.

- Och, Miłość, ja jestem tak strasznie smutny, że chcę pozostać sam - odrzekł Smutek i smutnie powiosłował w dal.

Dobry humor przepłynął obok Miłości nie zauważając jej, bo był tak rozbawiony, że nie usłyszał nawet wołania o pomoc.

Wydawało się, że Miłość zginie na zawsze w głębiach oceanu...

Nagle Miłość usłyszała:

- Chodź! Zabiorę cię ze soba! - powiedział nieznajomy starzec.

Miłość była tak szczęśliwa i wdzięczna za uratowanie życia, że zapomniała zapytać kim jest jej wybawca.

Miłość bardzo chciała się dowiedzieć kim jest ten tajemniczy starzec. Zwróciła się o poradę do Wiedzy.

- Powiedz mi proszę, kto mnie uratował?

- To był Czas - odpowiedziała Wiedza.

- Czas? - zdziwiła się Miłość. - Dlaczego Czas mi pomógł?

- Tylko Czas rozumie, jak ważnym uczuciem w życiu każdego człowieka jest Miłość - odrzekła Wiedza.
Agaciorek332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 08:13   #750
aramis_26
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 463
GG do aramis_26
Dot.: "Spotkałam dzisiaj miłość ... " - czyli piękne opowiadania o miłości i nie tylk

Cytat:
Napisane przez dartanianka Pokaż wiadomość
Weszłam tu przypadkiem, jak zabłąkana dusza ......................... ............
Spragnionego napoić, głodnego nakarmić, poszukującego życzliwego i dobrego nagrodzić. Sercem odpowiedzieć sercu, duszę do duszy przytulić, zachwycić się i zadziwić.....
Z tej samej szlachetnej i pięknej bajki pochodzimy, stąd nasze imiona. Szpadę muszkietera z gardą w kształcie serca w głębokim pokłonie kładę na wachlarzu.
Wraz z nią wiersz na pachnącym nadzieją i pąsową różą papierze.


Zdziwiony tym co zostało gdy zdjęłaś mi cierpienia koronę.

Wielkie we mnie zdziwienie, że jest ktoś tak mi bliski,
Twoje słowo i życzliwe spojrzenie obdarzyło mnie ciałem,
Źródłem jasnym bijesz, jak łza miłości kryształowo czystym ,
Przejrzałem się w nim, odżyłem niespodziewanie, zasłuchałem.

Cichnie szum i zgiełk, światło nadchodzi , wypełnia się pustka,
Piękna jest ta uspokojenia cisza, jak łza miłości co trwa u powiek,
Lecz Pan przestrzeni i naszego czasu kładzie palec na me usta,
Żyć bez łzy nie warto, a łatwo uronić może ją człowiek.

Żyją na świecie życzliwości duszki , dobra złote postacie,
Garstka ludzi o duszach czystych, którzy po prostu kochają ,
W zwyczajności codziennej i wielkim życia majestacie,
Kochają pięknie wszystko co w zasięgu duszy swej mają.

AB.

/ aramis
aramis_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:25.