Wieczny bałagan w domu - cz.2 - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-07-15, 07:42   #1531
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Wieczny bałagan w domu - cz.2

W niedzielę zaplanowałam małą imprezę rodzinną. Jak ja tego nienawidzę bo zawsze potem sobie wypominam z pół roku każdy najmniejszy błąd. No i męczy mnie to że chce żeby było idealnie a nigdy nie jest bo zawsze coś spartaczę. No i wymyśliłam grilla. Ale ciekawe czy w ogóle będzie pogoda. Za to z tej okazji wczoraj z mężem spięliśmy tyłki i posprzątaliśmy z leksza. Ten mop jest w użyciu a ja myślałam że raz na rok użyje go.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 12:17   #1532
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Wieczny bałagan w domu - cz.2

U mnie w planach montaż szafy w sobotę. Ciekawe...
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 15:32   #1533
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wieczny bałagan w domu - cz.2

Zrobiłam dziś ponad 30 litrowych słoików z kompotem wiśniowym + namroziłam wiśni + zrobiam ciasto z wiśniami.
Już pomijając fakt, ze sama wczoraj te wiśnie rwałam. (a jeszcze 2 skrzzynki oddałam sąsiadkom)

Jestem zorana jak koń po westernie.
Sprzatanie... masakra od tygodnia, a po dzisiejszym to moze w przyszłym stuleciu zbiorę siły. [tu by się przydała, ikonka zdechłego robala leżacego odnóżami w górę i z wywalonym jezorem.Tak się czuję.]
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 18:41   #1534
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Wieczny bałagan w domu - cz.2

cava to Ty zarobiona kobieto jesteś, jestem zmęczona na samą myśl o robieniu takich rzeczy

Ja zminimalizowałam pracę do zrobienia obiadu, a w zasadzie to ugotowaniu ziemniaków, bo reszta była zrobiona haha, a potem zrobienia sobie fasolki na patelni. Syf w kuchni zostawiłam. Tak szczerze to cały blat jest uwalony, nawet nie wyrzuciłam bułki tartej i jajka w których panierowałam fasolkę - szczyt lenistwa został chyba u mnie już osiągnięty.
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 18:44   #1535
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wieczny bałagan w domu - cz.2

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Zrobiłam dziś ponad 30 litrowych słoików z kompotem wiśniowym + namroziłam wiśni + zrobiam ciasto z wiśniami.
Już pomijając fakt, ze sama wczoraj te wiśnie rwałam. (a jeszcze 2 skrzzynki oddałam sąsiadkom)

Jestem zorana jak koń po westernie.
Sprzatanie... masakra od tygodnia, a po dzisiejszym to moze w przyszłym stuleciu zbiorę siły. [tu by się przydała, ikonka zdechłego robala leżacego odnóżami w górę i z wywalonym jezorem.Tak się czuję.]
rozumie Cię moja mama i większość gospodyń, wiśnie obrodziły w tym roku, niejedna sąsiadka się żali. Drylowałaś czy z pestkami część?
ja namawiałam mamę na wino,ale mówi,że ma jeszcze z zeszłego roku

byłam dzisiaj na wsi- trochę kropiło, po odwiedzinach 6 osób i 2 dzieci- syf na podłodze,że musiałam trzepać chodniki, a część odkurzaczem sprzatać.. taki to odpoczynek niedzielny
- część warzyw dostałam- tak do pojedzenia-ogarnęłam-umyłam, poodcinałam różne korzonki itp.- buraki, ogórki, marchewkę itp.

Edytowane przez Iwona 25
Czas edycji: 2016-07-17 o 18:48
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 19:08   #1536
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wieczny bałagan w domu - cz.2

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
rozumie Cię moja mama i większość gospodyń, wiśnie obrodziły w tym roku, niejedna sąsiadka się żali. Drylowałaś czy z pestkami część?
ja namawiałam mamę na wino,ale mówi,że ma jeszcze z zeszłego roku

byłam dzisiaj na wsi- trochę kropiło, po odwiedzinach 6 osób i 2 dzieci- syf na podłodze,że musiałam trzepać chodniki, a część odkurzaczem sprzatać.. taki to odpoczynek niedzielny
- część warzyw dostałam- tak do pojedzenia-ogarnęłam-umyłam, poodcinałam różne korzonki itp.- buraki, ogórki, marchewkę itp.
Z pestkami.
Chyba bym do teraz siedziała, jakbym miała to jeszcze drylować.

Zreszta swoje już za dzieciaka odrobiłam, jak u babci na wakacjach, zasadzali mnie co roku do drylowania wisni. Kilka dni bez przewy, micha za michą.
W zyciu nigdy wiecej, jak tyle co na ciasto.:/

Wisni w tym roku faktycznie jest jakas przeraźliwa ilośc. I to jeszcze wyjątkowo dobre, takie w słońcu wygrzane, słodziutkie, wielkie.
. na działce rodziców oberwana jest moze 1/10 tego co się urodziło, choc i mama rawała na swoje przetwory (poworna ilość jakąś) i 2 ciotki jeżdziły rwac dla siebie i my na dokładkę.
Reszta dla ptaków zostanie, bo juz nikt na to dobro patrzeć nie może.
Mama narobiła juz jakąs gargantuiczną ilośc słoików z powidłami, sokami, kompotami z wiśni.
5 lat będa to jedli chyba. :/

A widac że śliwek i gruszek tez będzie zatrzęsienie.
Porzeczek tyle, ze krzaki z daleka na grubo czerwone, praie bez liści sam eowoce- szkoda że tak daleko mieszkam, bo porzeczki to bym wyżarła a tak- obsychaja na krzakach.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 10:04   #1537
201703061347
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 476
Dot.: Wieczny bałagan w domu - cz.2

Czy ktoś tu jeszcze zagląda? Masakra, człowiek wraca z urlopu a tu wizaż obumiera. Konta pokasowane, wszystkie fajne wątki ucichły. Smutne to.
A w temacie wątku - mam całą górę ciuchów do prasowania i nikłą motywację przy tych temperaturach.
201703061347 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-28, 11:27   #1538
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Wieczny bałagan w domu - cz.2

Wyskoczył mi ten wątek w subskrypcjach niczym wyrzut sumienia...
Niech mi ktoś doda motywacji, bo w domu jakaś masakra
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 11:32   #1539
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Wieczny bałagan w domu - cz.2

Cytat:
Napisane przez Lexie Pokaż wiadomość
Wyskoczył mi ten wątek w subskrypcjach niczym wyrzut sumienia...
Niech mi ktoś doda motywacji, bo w domu jakaś masakra
Odwiedzę Cię za dwie godziny
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 11:43   #1540
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Wieczny bałagan w domu - cz.2



Za dwie godziny niestety można u nas tylko psy zastać

Ech, ostatnio to tylko odkurzanie i mycie podłogi u nas jest regularne, a reszta leży. Jakoś ogarniam kuchnię i toaletę, ale o umycie błaga wanna, na rolecie prysznicowej chyba zaczęła się wykluwac jakaś pleśń i nie wiem czym ją zabić, a kurze w kiepsko dostępnych miejscach niewycierane wieczność.
Nad wanną kamień kwitnie na płytkach. Wszystkie lustra i szyby do mycia. Lodówkę by można umyć.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 11:47   #1541
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wieczny bałagan w domu - cz.2

hej
ja jestem
nie mam urlopu- mam dziecko- taki żarcik

ja nie cierpię też prasować w upały- wilgotność w powietrzu olbrzymia i tak

a dziś już nie wytrzymałam- niecałe 2 doby temu odkurzałam, wieki temu, wszystko lepi się do stóp...podłoga nie zmywana od tygodni, ale olewam to

moje dziecko jak biega bez pampersa to sika i ogólnie się załatwia gdzie popadnie, a pózniej prowadzi mnie na miejsce "zbrodni".....czasami po 7 razy dziennie, ręce mi opadają

Edytowane przez Iwona 25
Czas edycji: 2016-07-28 o 11:50
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-29, 07:05   #1542
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Wieczny bałagan w domu - cz.2

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
hej
ja jestem
nie mam urlopu- mam dziecko- taki żarcik

ja nie cierpię też prasować w upały- wilgotność w powietrzu olbrzymia i tak

a dziś już nie wytrzymałam- niecałe 2 doby temu odkurzałam, wieki temu, wszystko lepi się do stóp...podłoga nie zmywana od tygodni, ale olewam to

moje dziecko jak biega bez pampersa to sika i ogólnie się załatwia gdzie popadnie, a pózniej prowadzi mnie na miejsce "zbrodni".....czasami po 7 razy dziennie, ręce mi opadają
Albo go naucz co to nocnik albo zakładaj pieluchę, i już Ci mówiłyśmy że takimi szczegółami nie musisz się z nami dzielić

Ja byłam w robocie ostatnie dwa tygodnie całymi dniami, dziś wolne i chyba muszę wreszcie ogarnąć dom, bo już jest masakrycznie zapuszczony
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-29, 08:36   #1543
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Wieczny bałagan w domu - cz.2

Ja chyba nie rozumiem czegoś, dziecko sika po podłogach ileś razy dziennie, ale "podłoga nie zmywana od tygodni"?



Wczoraj poogarniałam nieco łazienkę, ale jeszcze muszę dziś dokończyć. Wyszorowałam wannę, umywalkę, lustro i szafki, i tę nieszczęsną roletę prysznicową (to było ciężkie zadanie, a jeszcze by wypadało zabieg powtórzyć, bo zostało trochę kamienia). Muszę jeszcze ścianę za wanną odkamienić i umyć grzejnik. I sedes.
Przydałoby się wstawić pranie, ale jest tak wilgotne powietrze, że nic nie chce mi schnąć :/
Kurze do starcia, szczególnie w zakamarkach. Podłogi po odkurzenia i umycia. Zlwe w kuchni woła o szorowanie domestosem i impregnację.

Przypomniało mi się jeszcze, że trzeba by umyć piekarnik Nie mam pojęcia jak się za to zabrać.

A mnie boli głowa, więc siedzę bezczynnie, z bajzlem dookoła...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-29, 08:54   #1544
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Wieczny bałagan w domu - cz.2

Cytat:
Napisane przez Lexie Pokaż wiadomość
(...)
Przypomniało mi się jeszcze, że trzeba by umyć piekarnik Nie mam pojęcia jak się za to zabrać.
(...)
Do piekarnika, który serio miałam ochotę wywalić i zastąpić nowym "odkryłam" środek, który dosłownie wszystkie przypalenia, zabrudzenia, plamy, o których myślałam, że są już częścią emalii, wyczyścił na maksa. Nałożyć gęsto i wyjść z domu na kilka godzin: http://www.ceneo.pl/37584178. Jeżeli przypalenia są mega, czynność powtórzyć. Kupuję to w Auchanie akurat za ok. 11 zł.

Agent MAX z Biedronki tańszy i nie wiem, czy nie lepszy od Domestosa.

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
(...)
moje dziecko jak biega bez pampersa to sika i ogólnie się załatwia gdzie popadnie, a pózniej prowadzi mnie na miejsce "zbrodni".....czasami po 7 razy dziennie, ręce mi opadają
A biega bez pampersa, bo...?

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Lexie Pokaż wiadomość


Za dwie godziny niestety można u nas tylko psy zastać

Ech, ostatnio to tylko odkurzanie i mycie podłogi u nas jest regularne, a reszta leży. Jakoś ogarniam kuchnię i toaletę, ale o umycie błaga wanna, na rolecie prysznicowej chyba zaczęła się wykluwac jakaś pleśń i nie wiem czym ją zabić, a kurze w kiepsko dostępnych miejscach niewycierane wieczność.
Nad wanną kamień kwitnie na płytkach. Wszystkie lustra i szyby do mycia. Lodówkę by można umyć.
Ja ostatnio umyłam kafelki w kuchni. Brawo ja. Nie wiem co mnie podkusiło, aby sobie strzelić częściowo białe. Chyba jakieś zaćmienie umysłu miałam.

Kochani, czy doczyścić takie plamy z tłuszczu, które robią się przy uchwytach szafek kuchennych. Może wiecie o co mi chodzi: powierzchnia matowa szafki, a pod światło widać takie miejsca wokół uchwytu jak natłuszczone / błyszczące.

Nie wspominaj mi nawet o myciu lodówki, bo mnie wyrzuty sumienia łapią.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-29, 09:03   #1545
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Wieczny bałagan w domu - cz.2

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Do piekarnika, który serio miałam ochotę wywalić i zastąpić nowym "odkryłam" środek, który dosłownie wszystkie przypalenia, zabrudzenia, plamy, o których myślałam, że są już częścią emalii, wyczyścił na maksa. Nałożyć gęsto i wyjść z domu na kilka godzin: http://www.ceneo.pl/37584178. Jeżeli przypalenia są mega, czynność powtórzyć. Kupuję to w Auchanie akurat za ok. 11 zł.

Agent MAX z Biedronki tańszy i nie wiem, czy nie lepszy od Domestosa.
Ale wyjść z domu, bo to śmierdzi albo wydziela opary, czy tak po prostu, żeby zostawić na piekarniku na jakiś czas?

W ogóle mój piekarnik chyba ma jakiś program samoczyszczący, który ma zabrudzenia zmieniać w pył, ale zgubiłam instrukcję Może poszukam w necie i potestuję tę opcję.





Cytat:
Ja ostatnio umyłam kafelki w kuchni. Brawo ja. Nie wiem co mnie podkusiło, aby sobie strzelić częściowo białe. Chyba jakieś zaćmienie umysłu miałam.
Ja mam szare i też muszę je myć, niestety


Cytat:
Kochani, czy doczyścić takie plamy z tłuszczu, które robią się przy uchwytach szafek kuchennych. Może wiecie o co mi chodzi: powierzchnia matowa szafki, a pod światło widać takie miejsca wokół uchwytu jak natłuszczone / błyszczące.
Też się zastanawiam. Nie wiem czemu to nie chce łatwo schodzić?

Cytat:
Nie wspominaj mi nawet o myciu lodówki, bo mnie wyrzuty sumienia łapią.
Do tego służy chyba wątek We mnie wywołał wczoraj jeden wielki wyrzut.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-29, 09:04   #1546
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Wieczny bałagan w domu - cz.2

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio umyłam kafelki w kuchni. Brawo ja. Nie wiem co mnie podkusiło, aby sobie strzelić częściowo białe. Chyba jakieś zaćmienie umysłu miałam.

Kochani, czy doczyścić takie plamy z tłuszczu, które robią się przy uchwytach szafek kuchennych. Może wiecie o co mi chodzi: powierzchnia matowa szafki, a pod światło widać takie miejsca wokół uchwytu jak natłuszczone / błyszczące.

Nie wspominaj mi nawet o myciu lodówki, bo mnie wyrzuty sumienia łapią.
Ja udaję, że nie widzę, iż już nadszedł czas na mycie kafelek w kuchni...
Za to kabiny prysznicowej juz nie mogę dłużej ignorować, dziś po pracy się za nią zabiorę...
Resztę wczoraj poogarniałam, więc nie jest źle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-29, 09:09   #1547
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wieczny bałagan w domu - cz.2

-biega bez pampersa, bo odparzenia się robią
-podłogę zmywam miejscowo- tzn. po dziecku

wczoraj zmyłam schody i wszystkie podłogi
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-29, 09:28   #1548
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Wieczny bałagan w domu - cz.2

Cytat:
Napisane przez Lexie Pokaż wiadomość
W ogóle mój piekarnik chyba ma jakiś program samoczyszczący, który ma zabrudzenia zmieniać w pył, ale zgubiłam instrukcję Może poszukam w necie i potestuję tę opcję.
Kocham tą funkcję W inny sposób piekarnika nie czyszczę. U mnie to działa tak, że trzeba wszystko z piekarnika powyciągać (blachy, kratki i trzymadła do blach). Zamykasz piekarnik, odpalasz program i czekasz na efekty. Strasznie to zżera prądu, ale raz na jakiś czas to można.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-29, 09:33   #1549
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Wieczny bałagan w domu - cz.2

A, czyli blachy trzeba samemu odszorować.
To czym szorujecie blachy?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-29, 10:32   #1550
Pati100
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 530
Dot.: Wieczny bałagan w domu - cz.2

Cytat:
Napisane przez Lexie Pokaż wiadomość
A, czyli blachy trzeba samemu odszorować.
To czym szorujecie blachy?
Ja myję w zmywarce i jest ok.
Co do prania, które nie chce schnąć, to polecam elektryczną suszarkę. Nie mam wilgoci w domu, rozstawionej suszarki i sterty prania walającego się na kanapie i czekającego na prasowanie. To był jeden z lepszych zakupów.
__________________
wymiana kosmetyków
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=737446
Pati100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-29, 10:34   #1551
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Wieczny bałagan w domu - cz.2

No niestety, nie mam ani funduszy, ani miejsca na taką suszarkę. Kiedyś się może dorobię
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-29, 13:11   #1552
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Wieczny bałagan w domu - cz.2

Ogarnęłam pół mieszkania i padłam na kanapę bez sił. Jest tak duszno, że zaraz padnę
A tu jeszcze tyle zostało...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-29, 14:03   #1553
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Wieczny bałagan w domu - cz.2

Ja mam blachy od piekarnika w takim stanie ze żadna.zmywarka by tego nie do czyscila. Chyba wrzucę wszystko pod prysznic, zaleje woda i zostawię na jakiś czas.

Ja zostawiłam TZta w domu i miał sprzątać, ciekawe co zostanę jak wrócę.

W ogóle macie jakieś sposoby na pozbycie się owocowek? Mam chmare w kuchni, zostawiłam coś na wierzchu i oto efekt :/
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-29, 14:04   #1554
Kociaak
Wielce Szanowna Pani
 
Avatar Kociaak
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 109
Dot.: Wieczny bałagan w domu - cz.2

Cytat:
Napisane przez Pati100 Pokaż wiadomość
Ja myję w zmywarce i jest ok.
Co do prania, które nie chce schnąć, to polecam elektryczną suszarkę. Nie mam wilgoci w domu, rozstawionej suszarki i sterty prania walającego się na kanapie i czekającego na prasowanie. To był jeden z lepszych zakupów.

Elektryczna suszarka owszem, fajna rzecz, ale mnie zniszczyła wiele ciuchów Może teraz są lepsze, ja używałam pięć lat temu ale to nie były najgorszego sortu sprzęty...

Mam do umycia zakamienione szyby w kabinie prysznicowej, stały się już półprzejrzyste...
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wiąż się z człowiekiem, z jego charakterem, dobrocią, uczciwością, zasadami, tym, czy Ci się jego oczy i uśmiech podobają.


Nie palę od 15.03.2015


"Traciliśmy czas bez siebie"
19.02.2016 17.02.2017 1.09.2018



Nick pochodzi z komiksu KokoArt "Wiśnia"
Kociaak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-29, 14:09   #1555
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Wieczny bałagan w domu - cz.2

Cytat:
Napisane przez Kociaak Pokaż wiadomość
Mam do umycia zakamienione szyby w kabinie prysznicowej, stały się już półprzejrzyste...
Masz może jakiś sprawdzony środek do czyszczenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-29, 14:25   #1556
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Wieczny bałagan w domu - cz.2

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
W ogóle macie jakieś sposoby na pozbycie się owocowek? Mam chmare w kuchni, zostawiłam coś na wierzchu i oto efekt :/
Jeżeli masz jakieś owoce czy warzywa to do lodówki. Wszystkie, wszystkie śmieci trzeba wynieść. Powinno być lepiej. Chociaż my je wciągamy odkurzaczem, bo się nam czekać na efekty nie chce.

Chciałabym znać jakiś cud środek na kamień w łazience i te nieszczęsne blachy od piekarnika Jeszcze blachy jakoś wyglądają ale ścianki od prysznica, o matko
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-29, 15:10   #1557
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Wieczny bałagan w domu - cz.2

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Ja mam blachy od piekarnika w takim stanie ze żadna.zmywarka by tego nie do czyscila. Chyba wrzucę wszystko pod prysznic, zaleje woda i zostawię na jakiś czas.
Próbowałam. Nie pomogło na moje blachy. To znaczy, pomogło trochę - częściowo je domyłam szorując, ale to za mało...


Cytat:
W ogóle macie jakieś sposoby na pozbycie się owocowek? Mam chmare w kuchni, zostawiłam coś na wierzchu i oto efekt :/
Trzeba wszystko, wszyściutko pochować do lodówki. Wszelkie owoce i warzywa. Umyć wszelkie pojemniki, w których leżały. Te muszki mają krótki cykl życia i pozbawione tych owoców szybko znikają, przynajmniej u mnie.

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
Chciałabym znać jakiś cud środek na kamień w łazience i te nieszczęsne blachy od piekarnika Jeszcze blachy jakoś wyglądają ale ścianki od prysznica, o matko
Chyba nie ma cudownych środków... Jak już jest mocno źle, to jadę domestosem lub czymś w jego stylu. Jak umiarkowanie źle, to środkiem do kabin prysznicowych z lidla. Pryskam, zostawiam na 10 minut, potem szoruję płaskim mopem (bo ja tym myję ścianę nad wanną, nie kabinę). I spłukuję. Jak trzeba, to powtarzam zabieg.


Zmęczyłam się jak głupia, zostały podłogi - odkurzyć i umyć. Powycierałam na mokro wszelkie szafki, drzwi, framugi, blaty itp, wyszorowałam kuchnię i łazienkę do końca, zrobiłam kilka prań. Oczywiście teraz przylazła jakaś burza i pada, nie wiem kiedy mi to wyschnie
I ugotowałam obiad.
Liczę, że przekupię nim TŻta, żeby te podłogi ogarnął
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-29, 15:37   #1558
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Wieczny bałagan w domu - cz.2

To dziś mnie czeka czyszczenie kuchni + odkurzacz i TZta wygonie ze śmieciami
Lexie - odnośnie.piekarnika i blach to moja mama ma jakiś super środek, zapytam jak się nazywa bo ponoć działa cuda.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-29, 16:45   #1559
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Wieczny bałagan w domu - cz.2

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Kochani, czy doczyścić takie plamy z tłuszczu, które robią się przy uchwytach szafek kuchennych. Może wiecie o co mi chodzi: powierzchnia matowa szafki, a pod światło widać takie miejsca wokół uchwytu jak natłuszczone / błyszczące.
Potraktuj płynem uniwersalnym nierozcieńczonym, ewentualnie są takie preparaty odtłuszczające. Ale może po prostu się tak wyświechtały od używania.
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-29, 16:56   #1560
ksieciunio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 69
Dot.: Wieczny bałagan w domu - cz.2

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Ja mam blachy od piekarnika w takim stanie ze żadna.zmywarka by tego nie do czyscila. Chyba wrzucę wszystko pod prysznic, zaleje woda i zostawię na jakiś czas.

Ja zostawiłam TZta w domu i miał sprzątać, ciekawe co zostanę jak wrócę.

W ogóle macie jakieś sposoby na pozbycie się owocowek? Mam chmare w kuchni, zostawiłam coś na wierzchu i oto efekt :/
Już tu chyba pisałam o swoim sposobie na piekarnik - mam taki zwykły z emalia latwoczyszczaca (taaaaaa). Kupiłam mleczko cif, zmoczylam blachę, na taką wilgotną wylałam trochę mleczka i tarlam to kulkami z folii aluminiowej. Pozniej blachy oplukalam pod prysznicem, a wnetrze piekarnika spryskiwalam wodą (nalalam zwyklej wody do opakowania ze spryskiwaczem) i pozniej zbieralam tą wodę z dna gąbką. Znalazłam ten sposób na Youtube i u mnie sprawdził się jako jedyny. Nie pomagały żadne płyny i pianki do piekarnikow. A i szybko to idzie, nie zdążyłam się nawet wkurzyć

Minus jest taki, że metoda nie działa na drzwiczki piekarnika - rysuje szkło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________





ksieciunio jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-06 18:24:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:35.