Pierwszy raz samolotem- część 2. - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-21, 23:01   #301
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Serio? Ja często albo miałam większą, a najczęściej nie miałam żadnej i ani razu się nie przyczepili. A o jakim lotnisku mówisz?
W Katowicach bardzo sie tego czepiaja. Potrafia sie o 1cm roznicy przyczepic.
Na szczescie rozdaja za darmo wlasne torebki
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 18:08   #302
_Brie_
Przyczajenie
 
Avatar _Brie_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 12
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

jak ja byłam przerażona pierwszym lotem ah może bardziej obawiałam się lotniska niż samego lotu. Okazało się , ze sam lot to sama przyjemność. Leciałam sama więc strach był podwójny. Teraz nie mogę się doczekać na kolejną podróż , tym razem do domu ( a tęskno okrutnie)
_Brie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 12:24   #303
MintiCherry
Przyczajenie
 
Avatar MintiCherry
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Hej dziewczyny mam pytanie
Rezerwowałam osobno (kilka dni po) lot do Hiszpanii, a potem powrotny. Do lece ryanair i razem z biletami w mailu dostałam link do odprawy online, potem wracam Vueling i tutaj już nie dostałam linku do odprawy (rezerwowałam przez esky w obu przypadkach) czy to normalne?

To mój pierwszy raz samolotem
MintiCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 19:31   #304
_Brie_
Przyczajenie
 
Avatar _Brie_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 12
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

nie znam się na tym za bardzo ale bardzo możliwe, że w tej drugiej lini, która bedziesz leciała nie ma potrzeby odprawiania się online. Ja leciałam AerLingus i też nie musiałam się odprawiać, przy zdaniu bagażu podałam tylko dowód i miły Pan wydrukował mi kartę pokłądową ( beż żadnych dodatkowych opłat). W Ryanair musisz się odprawić bo chyba w innym wypadku bedziesz musiala płacic na lotnisku. Doczytał dokładnie jak wygląda odprawa w tej lini , którą bedziesz wracać
_Brie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 19:42   #305
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Cytat:
Napisane przez MintiCherry Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam pytanie
Rezerwowałam osobno (kilka dni po) lot do Hiszpanii, a potem powrotny. Do lece ryanair i razem z biletami w mailu dostałam link do odprawy online, potem wracam Vueling i tutaj już nie dostałam linku do odprawy (rezerwowałam przez esky w obu przypadkach) czy to normalne?

To mój pierwszy raz samolotem
Tak, to normalne
Mozesz sobie dla pewnosci sprawdzic swoja rezerwacje na stronie www.vueling.com (zakladka my booking). Tam jest tez opcja check-in (dostepna pewnie 24 lub 48h przed odlotem).

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Cytat:
Napisane przez _Brie_ Pokaż wiadomość
nie znam się na tym za bardzo ale bardzo możliwe, że w tej drugiej lini, która bedziesz leciała nie ma potrzeby odprawiania się online. Ja leciałam AerLingus i też nie musiałam się odprawiać, przy zdaniu bagażu podałam tylko dowód i miły Pan wydrukował mi kartę pokłądową ( beż żadnych dodatkowych opłat). W Ryanair musisz się odprawić bo chyba w innym wypadku bedziesz musiala płacic na lotnisku. Doczytał dokładnie jak wygląda odprawa w tej lini , którą bedziesz wracać
To lowcostowa linia wiec tak czy inaczej pewnie najlepsza opcja jest odprawa online (plus mobile boarding pass jesli lotnisko obsluguje taka opcje)
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 08:51   #306
MintiCherry
Przyczajenie
 
Avatar MintiCherry
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Cytat:
Napisane przez _Brie_ Pokaż wiadomość
nie znam się na tym za bardzo ale bardzo możliwe, że w tej drugiej lini, która bedziesz leciała nie ma potrzeby odprawiania się online. Ja leciałam AerLingus i też nie musiałam się odprawiać, przy zdaniu bagażu podałam tylko dowód i miły Pan wydrukował mi kartę pokłądową ( beż żadnych dodatkowych opłat). W Ryanair musisz się odprawić bo chyba w innym wypadku bedziesz musiala płacic na lotnisku. Doczytał dokładnie jak wygląda odprawa w tej lini , którą bedziesz wracać
Dziękuje Wam ogromnie za odpowiedź i pomoc !

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:50 ----------

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
Tak, to normalne
Mozesz sobie dla pewnosci sprawdzic swoja rezerwacje na stronie www.vueling.com (zakladka my booking). Tam jest tez opcja check-in (dostepna pewnie 24 lub 48h przed odlotem).

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------


To lowcostowa linia wiec tak czy inaczej pewnie najlepsza opcja jest odprawa online (plus mobile boarding pass jesli lotnisko obsluguje taka opcje)
Dziękuje Bardzo, sprawdzę tak jak radzisz na stronie przewoźnika
MintiCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 14:33   #307
czarownica jaga
Wtajemniczenie
 
Avatar czarownica jaga
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Witam, czy do bagażu rejestrowanego mogę zabrać płyny typu balsamy, szampon bez pakowania ich w torebkę strunową? Większość pytań dotyczy bagażu podręcznego, lecę jutro i mam pietra jak stąd do Rzeszowa.
__________________
"(...)a szabelkę to kawaler w której nogawce nosi?(...)"

I am a WarriorZ

czarownica jaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-08, 15:19   #308
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Cytat:
Napisane przez czarownica jaga Pokaż wiadomość
Witam, czy do bagażu rejestrowanego mogę zabrać płyny typu balsamy, szampon bez pakowania ich w torebkę strunową? Większość pytań dotyczy bagażu podręcznego, lecę jutro i mam pietra jak stąd do Rzeszowa.
Mozesz pakowac jak chcesz i w dowolnej pojemnosci
(A pakowanie w torebke przydaje sie tylko ze wzgledow praktycznych jakby sie otworzyla albo uszkodzila butelka)
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 17:10   #309
czarownica jaga
Wtajemniczenie
 
Avatar czarownica jaga
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
Mozesz pakowac jak chcesz i w dowolnej pojemnosci
(A pakowanie w torebke przydaje sie tylko ze wzgledow praktycznych jakby sie otworzyla albo uszkodzila butelka)
Dzięki za odpowiedź
__________________
"(...)a szabelkę to kawaler w której nogawce nosi?(...)"

I am a WarriorZ

czarownica jaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 21:25   #310
Acredo
Zadomowienie
 
Avatar Acredo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 523
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

witam
ja w tych sprawach dziewica
mam takie 3 pytania na wstępie (wiem, że pewnie głupie ale ponoć kto pyta nie błądzi) :
1. będę lecieć ryanairem, ale z Berlina. jak klikam na ich stronie to cena do zapłaty wyskakuje mi w Euro. Płacenie to będzie coś jak na zasadzie aliexpress? bank sam przewalutuje na złotówki w trakcie transakcji?
2. Teraz durne pytanie: czy rozmiar bagaży jest ten sam na całym świecie ? chodzi mi o to, że lecę z Berlina a nie z Polski i juz sama nie wiem czy Niemcy jakoś inaczej mają
3. kwestia placenia kartą za granicą. mam najzwyklejsze konto bankowe dla młodych i czy taką kartą mogę dokonywać zapłaty? albo czy w ogóle polecacie mieć lepiej tylko gotówkę i nią operować?
Prosze o wyrozumiałość w tej kategorii jestem totalnie zielona
__________________
„Wierzę, że szczęśliwe dziewczyny są najpiękniejsze. Wierzę, że jutro jest inny dzień, wierzę w cuda.”
"Bohater to zwykły człowiek odnajdujący siłę, aby przetrwać w wyjątkowo trudnych okolicznościach."
Acredo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 21:55   #311
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Cytat:
Napisane przez Acredo Pokaż wiadomość
witam
ja w tych sprawach dziewica
mam takie 3 pytania na wstępie (wiem, że pewnie głupie ale ponoć kto pyta nie błądzi) :
1. będę lecieć ryanairem, ale z Berlina. jak klikam na ich stronie to cena do zapłaty wyskakuje mi w Euro. Płacenie to będzie coś jak na zasadzie aliexpress? bank sam przewalutuje na złotówki w trakcie transakcji?
2. Teraz durne pytanie: czy rozmiar bagaży jest ten sam na całym świecie ? chodzi mi o to, że lecę z Berlina a nie z Polski i juz sama nie wiem czy Niemcy jakoś inaczej mają
3. kwestia placenia kartą za granicą. mam najzwyklejsze konto bankowe dla młodych i czy taką kartą mogę dokonywać zapłaty? albo czy w ogóle polecacie mieć lepiej tylko gotówkę i nią operować?
Prosze o wyrozumiałość w tej kategorii jestem totalnie zielona
1. Tak płatności w euro i bank Ci przewalutuje wg bieżącego kursu bankowego

2. Rozmiar bagażu zależy od przewożnika, a nie od kraju czy lotniska

3. To zależy od karty , nie od rodzaju konta. Jeśli możesz nią płacić przez internet to nie powinnać mieć problemów z płatnościami za gramanicą

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2016-08-10 o 22:06
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-10, 22:02   #312
Acredo
Zadomowienie
 
Avatar Acredo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 523
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
1. Tak płatności w euro i bank Ci przewalutuje wg bieżącego kursu nakowego

2. Rozmiar bagażu zależy od przewożnika, a nie od kraju czy lotniska

3. To zależy od karty , nie od rodzaju konta. Jeśli możesz nią płacić przez internet to nie powinnać mieć problemów z płatnościami za gramanicą
dziękuję Ci kochana teraz już jaśniej mi w glowie i mniejsze przerażenie
jeszcze muszę tylko nauczyć się kupowania biletu przez net
__________________
„Wierzę, że szczęśliwe dziewczyny są najpiękniejsze. Wierzę, że jutro jest inny dzień, wierzę w cuda.”
"Bohater to zwykły człowiek odnajdujący siłę, aby przetrwać w wyjątkowo trudnych okolicznościach."
Acredo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 22:10   #313
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Nie ma problemu

a zakup biletu też nic skomplikowanego
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 11:26   #314
Acredo
Zadomowienie
 
Avatar Acredo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 523
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Kupowanie w taki sam sposób jak na allegro wygląda ? Przekierowuje mnie na mój bank i automatycznie pojawia mi się kwota w zlotowkach ?
__________________
„Wierzę, że szczęśliwe dziewczyny są najpiękniejsze. Wierzę, że jutro jest inny dzień, wierzę w cuda.”
"Bohater to zwykły człowiek odnajdujący siłę, aby przetrwać w wyjątkowo trudnych okolicznościach."
Acredo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 16:31   #315
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Cytat:
Napisane przez Acredo Pokaż wiadomość
Kupowanie w taki sam sposób jak na allegro wygląda ? Przekierowuje mnie na mój bank i automatycznie pojawia mi się kwota w zlotowkach ?
Nie
poprosi o dane z Twojej karty : imie nazwisko posiadacza, adres, numery karty i kod cvv
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 17:38   #316
Acredo
Zadomowienie
 
Avatar Acredo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 523
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Nie
poprosi o dane z Twojej karty : imie nazwisko posiadacza, adres, numery karty i kod cvv
dzięki
a ostatnie pytanko. tam mi wyskakuje opcja placenia debetową,kredytową lub paypal. co mam wybrac?
podejrzewam debetową
__________________
„Wierzę, że szczęśliwe dziewczyny są najpiękniejsze. Wierzę, że jutro jest inny dzień, wierzę w cuda.”
"Bohater to zwykły człowiek odnajdujący siłę, aby przetrwać w wyjątkowo trudnych okolicznościach."
Acredo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 18:49   #317
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

A to już zależy jaką karte masz, jeśli nie kredytową to debetową bo zwykła płacić się nie da.
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 16:30   #318
Acredo
Zadomowienie
 
Avatar Acredo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 523
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

dzis byłam w banku i mam debetową ;p i za darmo płacić można w europie.
już chciałam płacić za bilet ale teraz stanęłam na tym, że nie wiem, którą opcję mam wybrać (zdjęcie) tylko visa czy visa debit? bo w sumie mam dwie karty, jedna stara debetowa i tej będę używać podczas płacenia i podróży i druga z tego samego banku tylko że one się różnią miedzy soba tym, że na tej starej (tej ktrej będę używać) poza visa nic nie jest napisane a na tej drugiej jest dodatkowo wytłoczone "DEBIT"

Ponieważ gdy wybieram opcję tylko "VISA" to nie nalicza mi 1 Euro dodatkowo dopłaty (a właśnie przelew jest bezpłatny przy płatności z karty debetowej- tak we wcześniejszym kroku podali), natomiast przy wyborze "VISA DEBIT" dodaje 1 euro ;/

Wolę się dopytać niż potem mieć problemy na lotnisku, że coś się nie zgadza, że nie ta karta itp ;/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png 112.png (7,7 KB, 17 załadowań)
__________________
„Wierzę, że szczęśliwe dziewczyny są najpiękniejsze. Wierzę, że jutro jest inny dzień, wierzę w cuda.”
"Bohater to zwykły człowiek odnajdujący siłę, aby przetrwać w wyjątkowo trudnych okolicznościach."
Acredo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 17:18   #319
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Przeciez na lotnisku pokazujesz rezerwacje albo karte pokladowa, a nie potwierdzenie z karty
wiec jak Ci przejdzie platnosc i masz rezerwacje to nie ma to juz dalej zadnego znaczenia.
a zaplac ta karta,ktora Ci sue lepiej finansowo oplaca

---------- Dopisano o 18:18 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

I nie kombinuj juz dluzej tylko kup ten bilet przeciez to zadna wyzsza matematyka
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-12, 18:03   #320
Acredo
Zadomowienie
 
Avatar Acredo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 523
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Rezerwacja nie została zakończona, ponieważ płatność nie została autoryzowana. Wybierz ponownie swoje loty i spróbuj jeszcze raz ;/
za drugim razem:
Oj. Wystąpił problem
Nasze systemy wykryły identyczną rezerwację.
Jeśli dokonałeś(-aś) już tej rezerwacji i nie odebrałeś(-aś) wiadomości e-mail z potwierdzeniem:
Sprawdź folder śmieci/spamu pod kątem wiadomości z rezerwacją
Odzyskaj rezerwację w sekcji „Moje rezerwacje” witryny (niezbędne będą informacje o locie i karta płatnicza)
Jeśli chcesz kontynuować obsługę nowej rezerwacji, użyj alternatywnej formy płatności lub odczekaj 24 godziny. Możesz również porozmawiać online z naszym zespołem obsługi klienta.
__________________
„Wierzę, że szczęśliwe dziewczyny są najpiękniejsze. Wierzę, że jutro jest inny dzień, wierzę w cuda.”
"Bohater to zwykły człowiek odnajdujący siłę, aby przetrwać w wyjątkowo trudnych okolicznościach."

Edytowane przez Acredo
Czas edycji: 2016-08-12 o 18:07
Acredo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 18:13   #321
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

A na jakiej stronie robiłaś rezerwację?

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 18:18   #322
Acredo
Zadomowienie
 
Avatar Acredo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 523
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

ryanair
__________________
„Wierzę, że szczęśliwe dziewczyny są najpiękniejsze. Wierzę, że jutro jest inny dzień, wierzę w cuda.”
"Bohater to zwykły człowiek odnajdujący siłę, aby przetrwać w wyjątkowo trudnych okolicznościach."
Acredo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 19:38   #323
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Cytat:
Napisane przez Acredo Pokaż wiadomość
Rezerwacja nie została zakończona, ponieważ płatność nie została autoryzowana. Wybierz ponownie swoje loty i spróbuj jeszcze raz ;/
za drugim razem:
Oj. Wystąpił problem
Nasze systemy wykryły identyczną rezerwację.
Jeśli dokonałeś(-aś) już tej rezerwacji i nie odebrałeś(-aś) wiadomości e-mail z potwierdzeniem:
Sprawdź folder śmieci/spamu pod kątem wiadomości z rezerwacją
Odzyskaj rezerwację w sekcji „Moje rezerwacje” witryny (niezbędne będą informacje o locie i karta płatnicza)
Jeśli chcesz kontynuować obsługę nowej rezerwacji, użyj alternatywnej formy płatności lub odczekaj 24 godziny. Możesz również porozmawiać online z naszym zespołem obsługi klienta.
No to odzyskaj rezerwację
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 21:04   #324
Acredo
Zadomowienie
 
Avatar Acredo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 523
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

nie ma szans ;/ ponoć mam zablokowaną jakąś funkcję płatności. będe musiała sie wybrac do banku...
__________________
„Wierzę, że szczęśliwe dziewczyny są najpiękniejsze. Wierzę, że jutro jest inny dzień, wierzę w cuda.”
"Bohater to zwykły człowiek odnajdujący siłę, aby przetrwać w wyjątkowo trudnych okolicznościach."
Acredo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 21:50   #325
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Hej Mam pytanie. Pierwszy raz lecę z przesiadką. Mam przesiadkę w Madrycie. Nie wiem w ogóle jak to wygląda, gdzie mam iść, strasznie się boje że gdzieś się zgubie itd. Leciał ktoś kiedykolwiek z przesiadką? Jak to wygląda?
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 22:36   #326
rubbim
City of Bones
 
Avatar rubbim
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 10 917
Dot.: Podróz liniami lotniczymi Wizzair

Hej mam trochę głupie pytanie.. Jak to jest z usadzeniem w samolocie? Mam na myśli jakie są szanse na to, ze będę siedzieć obok np narzeczonego, a nie obcej osoby ? Można np 'wykupić' konkretne miejsca czy to tak losowo ? : torba:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
rubbim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-15, 01:55   #327
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Cytat:
Napisane przez Acredo Pokaż wiadomość
nie ma szans ;/ ponoć mam zablokowaną jakąś funkcję płatności. będe musiała sie wybrac do banku...
Zapewne płatności internetowe
Cytat:
Napisane przez Mimi08 Pokaż wiadomość
Hej Mam pytanie. Pierwszy raz lecę z przesiadką. Mam przesiadkę w Madrycie. Nie wiem w ogóle jak to wygląda, gdzie mam iść, strasznie się boje że gdzieś się zgubie itd. Leciał ktoś kiedykolwiek z przesiadką? Jak to wygląda?
Masz rezerwację na jednym bilecie? Masz bagaż rejestrowany? Co to za linia?

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-15, 08:14   #328
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Tak, na jednym bilecie. Bagaż rejestrowany. Linia lotnicza : Iberia
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-15, 08:27   #329
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Cytat:
Napisane przez Mimi08 Pokaż wiadomość
Tak, na jednym bilecie. Bagaż rejestrowany. Linia lotnicza : Iberia
Nie przesiadalam sie na tym lotnisku, ale zwykle wyglada to tak, ze po wyjsciu z samolotu i znalezieniu sie w terminalu masz tablice "connecting flights" - czasami jest tez od razu tablica odlotow. Tam znajdujesz swoj kolejny lot jego nr terminala/gate i kierujac sie oznaczeniam idziesz do bramki. Czasami jest sie na tyle wczesnie, ze nr wyjscia nie jest jeszcze podany, wowczas po prostu czekasz.
Bagazem nie musisz sie przejmowac bo leci od razu do miejsca docelowego.
W zasadzie jesli masz oba loty na jednej rezerwacji to niczym nie musisz sie przejmowac bo Twoje nazwisko jest w "systemie" i na lotnisku wiedza, ze wyladowalas i masz kolejny lot, wiec jak bedziesz miala jakikolwiek problem to po prostu zwroc sie do kogokolwiek z obslugi.
Z tego co zobaczylam na stronie lotnisko w Madrycie ma strefe tranzytowa czyli w ogole luz bo nie musisz jeszcze raz przechodzic przez kontrole bezpieczenstwa - tylko od razu mozesz isc pod gate na swoj kolejny lot.
Ogarniesz bez problemu

Edytowane przez 201712071518
Czas edycji: 2016-08-15 o 08:34
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-15, 11:35   #330
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: Pierwszy raz samolotem- część 2.

Dziękuje bardzo za odpowiedź Mam nadzieję, że jakoś sobie poradzę
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-21 18:08:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:07.