Dziewczyny z Irlandii, cz 3 - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-10, 11:00   #2041
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez elewinaa Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny!
W Irlandii jestem od ponad dwoch lat a nadal ciezko znalezc kogos na kawe, pogadanie..
Jestem z Dublina, dokladnie Dublin 15.
Gdyby ktos mial ochote to piszcie priv albo tutaj

P.S. Nie wiem czy to wazne ale mam 22 lata, i nie mam dzieci
Jedna Pani mnie zdyskwalifikowala przez cos takiego
Przez wiek czy przez brak dzieci?

wysłane z telefonu
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 11:21   #2042
elewinaa
Przyczajenie
 
Avatar elewinaa
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 10
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Przez brak dzieci.
Dodam ze na poczayku znajomości wgl nie było informacji ze je posiada.. Rozmawiali się całkiem ciekawie po czym stwierdziła ze jestem jeszcze młoda nie znam życia itd.
Sama ma 24 lata. Na koniec dodała ze szukała kogoś z kim może isc na kawę, ale także kogoś kto będzie miał dziecko (towarzystwo dla jej dziecka) i ze nie ma sensu zawracać sobie głowy.
__________________
BLOG elewinaa.blogspot.com
elewinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 06:48   #2043
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez elewinaa Pokaż wiadomość
Przez brak dzieci.
Dodam ze na poczayku znajomości wgl nie było informacji ze je posiada.. Rozmawiali się całkiem ciekawie po czym stwierdziła ze jestem jeszcze młoda nie znam życia itd.
Sama ma 24 lata. Na koniec dodała ze szukała kogoś z kim może isc na kawę, ale także kogoś kto będzie miał dziecko (towarzystwo dla jej dziecka) i ze nie ma sensu zawracać sobie głowy.
No comment. Jak mnie ktoś mówi że nic nie wiem o życiu bo nie mam dzieci to im mówię żebyście najpierw zastanowili, dlaczego ja tych dzieci nie mam. I że takie teksty moga sprawic mnie i innym przykrość bo nie każdy może mieć dzieci. To ich zamyka. I daje do myślenia. O ile mają więcej niż pół mózgu, co się czasami zdarza.

wysłane z telefonu
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 19:15   #2044
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Hej dziewczyny. Jak jest z lekami dostępnymi na receptę u nas, a tymi w Niemczech? Są jakieś tam mniejsze restrykcje? Chodzi mi o efferalgan codeine. Albo xanax?
__________________
Uprzejmie informuję, iż w awatarze są Hatifnaty z Muminków. Nie duszki, nie białe parówki z oczami ani też inne rzeczy, jakie mogą Wam przyjść do głowy zbereźnicy jedni
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-08, 19:23   #2045
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cześć dziewczyny. Co u Was słychać? Jak to jest z tymi opłatami za wodę? Płacicie?
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-08, 21:12   #2046
honey999
Rozeznanie
 
Avatar honey999
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: LBW
Wiadomości: 833
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

My placimy,poniewaz rok.temu wprowadzajac sie landlorka tego zadala... wiem ze jak nie bede placic to z referencji nici a bez refenerecji bedzie ciezko zmienic mieszkanie :/
__________________
"Kiedy kłamstwo to za mało musi wystarczyć prawda..."
honey999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-10, 19:10   #2047
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

heeloł jest tu ktoś z Irlandii Płn ?
jak pogoda ?
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-02, 21:26   #2048
Mirabelka_90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 693
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

hej
my płacimy za wode. dla świętego spokoju...
co u Was?
pogoda do d nie?...
Mirabelka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-07, 13:11   #2049
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

hej

niedługo i ja do was dołączę. Jak na razie chłonę internety wyłapując różnicę pomiędzy IE a UK równocześnie zastanawiając się, czemu w ogóle to czytam, jak i tak większość informacji wzajemnie się wyklucza. Hitem jest stos potencjalnych trudności w zdobyciu numeru PPS, ale jak jest przekonam się za ok 2-3 miesiące w zależności od tego czy zdecydujemy się jechać już teraz (+miesiąc wypowiedzenia) czy spróbujemy znaleźć pracę stąd. Oby jak najszybciej!
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 00:26   #2050
Navelbina
Przyczajenie
 
Avatar Navelbina
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 28
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Hej dziewczyny !

I ja przeprowadziłam się do Irlandii/Dublin ponad 8 miesięcy temu.

Jeśli któraś z was chętna na kawę to dajcie znać, bo sama tutaj bez znajomych usycham

Początki nie były łatwe i nadal nie jest różowo ale nastawienie optymistyczne


Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość

Hitem jest stos potencjalnych trudności w zdobyciu numeru PPS, ale jak jest przekonam się za ok 2-3 miesiące w zależności od tego czy zdecydujemy się jechać już teraz (+miesiąc wypowiedzenia) czy spróbujemy znaleźć pracę stąd. Oby jak najszybciej!
Pinkswan - z PPsem tak tylko groźnie wygląda, to prawda, że robią trudności ale nie w momencie gdy masz pracodawcę który chce Ciebie zatrudnić. Poza tym, możesz pracować tutaj legalnie bez numeru PPs - będziesz wtedy po prostu na najwyższym taxie bo aż 41% ale w momencie kiedy otrzymasz numer pps, wskakujesz na normalny podatek i pieniądze wcześniej zabrane zostają wyrównane na kolejnych payslipach. Także spokojnie, najpierw rozglądajcie się za pracą bo to będzie połowa sukcesu - formalności później. Jak znajdziecie pracę, to pps będą musieli wam wystawić.
Jak masz jeszcze jakieś pytania to śmiało Postaram się pomóc.

Edytowane przez Navelbina
Czas edycji: 2016-08-08 o 00:28
Navelbina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 18:50   #2051
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Z tym pps i taxem to troszke inaczej wyglada. Jesli zaczynasz nowa prace to normalne ze zabieraja ci tzw emergency tax do czasu az wypelni sie odpowiedni formularz 12a i wtedy wyrownuja (albo dzwoni sie do revenue i rehestruje).
Co do braku PPS to raczej dlugo tak sie nie popracuje (wydaje mi sie ze jest jedynie mozliwosc o ile pps jest w toku). Wlasciwie to sie nie spotkalam z tym ze mozna podjac prace bez pps-a (o ile nie jest sie "swiezynka" w Ie). Wiem ze ostatnio to sie troche zmienilo dla nowych przybylych i oni najpierw musza znalezc prace zeby aplikowac o numer pps ale zeby na dluzsza mete pracowac bez ppsa to chyba tylko na czarno
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-08, 20:24   #2052
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez Navelbina Pokaż wiadomość
Jak masz jeszcze jakieś pytania to śmiało Postaram się pomóc.
dziękuję, pytań pewnie będę miała mnóstwo, ale to wszystko z czasem jak Ci się podoba w Irlandii?
Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Z tym pps i taxem to troszke inaczej wyglada. Jesli zaczynasz nowa prace to normalne ze zabieraja ci tzw emergency tax do czasu az wypelni sie odpowiedni formularz 12a i wtedy wyrownuja (albo dzwoni sie do revenue i rehestruje).
Co do braku PPS to raczej dlugo tak sie nie popracuje (wydaje mi sie ze jest jedynie mozliwosc o ile pps jest w toku). Wlasciwie to sie nie spotkalam z tym ze mozna podjac prace bez pps-a (o ile nie jest sie "swiezynka" w Ie). Wiem ze ostatnio to sie troche zmienilo dla nowych przybylych i oni najpierw musza znalezc prace zeby aplikowac o numer pps ale zeby na dluzsza mete pracowac bez ppsa to chyba tylko na czarno
też mi się wydaje, że tylko na czarno. Jest trochę inaczej niż w UK (przynajmniej te dwa lata temu, gdy zawitałam na wyspę), bo pamiętam, że gdy szukałam pracy to jednym z pierwszych pytań kwalifikujących do dalszych rozmów było pytanie o numer NIN (odpowiednik PPSa), jeżeli go nie było/był w trakcie wyrabiania rozmowa się konczyła. Na szczęscie w IE tak nie jest, bo dziś przeprowadzono ze mną 3 rozmowy i nie padło zapytanie o formalności inne niż stricte pracownicze (wypowiedzenie, czas potrzebny na zawitanie na rozmowe etc).
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 20:31   #2053
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
dziękuję, pytań pewnie będę miała mnóstwo, ale to wszystko z czasem jak Ci się podoba w Irlandii?

też mi się wydaje, że tylko na czarno. Jest trochę inaczej niż w UK (przynajmniej te dwa lata temu, gdy zawitałam na wyspę), bo pamiętam, że gdy szukałam pracy to jednym z pierwszych pytań kwalifikujących do dalszych rozmów było pytanie o numer NIN (odpowiednik PPSa), jeżeli go nie było/był w trakcie wyrabiania rozmowa się konczyła. Na szczęscie w IE tak nie jest, bo dziś przeprowadzono ze mną 3 rozmowy i nie padło zapytanie o formalności inne niż stricte pracownicze (wypowiedzenie, czas potrzebny na zawitanie na rozmowe etc).
Czesto jest tak ze niektorzy po prostu przyjmuja ze masz pps ale z drugiej strony jak beda zainteresowani to dadza ci list i sprawa rozwiazana.

Ja kiedys tez mieszkalam w UK ale niedlugo i troche w innych okolicznosciach ale jakos ogolnie Irlandia bardziej mi sie podoba
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 20:38   #2054
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

za kilka miesięcy mam nadzieję powiedzieć to samo
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 20:45   #2055
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Powodzenia!
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 10:10   #2056
Navelbina
Przyczajenie
 
Avatar Navelbina
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 28
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Dziewczyny, ja obecnie pracuję w hr/administration.
I też byłam przekonana, że bez PPs możesz pracować jedynie na czarno. Ale w momencie gdy pracodawca wyraża chęć zatrudnienia pracownika to zatrudnia go u siebie bez PPs - i to jest praca legalna w końcu wystawią Ci payslip a Ty jako pracownik normalnie odprowadzasz podatek (tylko ten najwyższy co jest niekorzystne dla pracownika). Więc jest do praca legalna. Mogłybyśmy mówić o pracy na czarno, gdyby pracownik za całą swoją wykonaną pracę dostał pełną kwotę do ręki.
Jako że pracuję w firmie budowlanej, i jest duży przemiał ludzi, także sezonowo, taka praktyka jest stosowana.

Edytowane przez Navelbina
Czas edycji: 2016-08-09 o 10:11
Navelbina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 22:17   #2057
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

No wlasnie o tym pisalam (chyba ze sie zle wyrazilam), ze zrozumiem to o ile ktos zlozyl o nr pps ale zeby tak na dluzsza mete bez tego (i nawet nie zlozyc o ten numer to raczej sie nie da). Poza tym kto by chcial placic emergency tax

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

Kiedys tutaj najpierw aplikowalo sie o pps i potem szukalo pracy a teraz widze ze sie zmienilo
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 21:30   #2058
Aniaaa87
Rozeznanie
 
Avatar Aniaaa87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Mrągowo\Dublin
Wiadomości: 839
GG do Aniaaa87
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez Navelbina Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny !

I ja przeprowadziłam się do Irlandii/Dublin ponad 8 miesięcy temu.

Jeśli któraś z was chętna na kawę to dajcie znać, bo sama tutaj bez znajomych usycham

Początki nie były łatwe i nadal nie jest różowo ale nastawienie optymistyczne




Pinkswan - z PPsem tak tylko groźnie wygląda, to prawda, że robią trudności ale nie w momencie gdy masz pracodawcę który chce Ciebie zatrudnić. Poza tym, możesz pracować tutaj legalnie bez numeru PPs - będziesz wtedy po prostu na najwyższym taxie bo aż 41% ale w momencie kiedy otrzymasz numer pps, wskakujesz na normalny podatek i pieniądze wcześniej zabrane zostają wyrównane na kolejnych payslipach. Także spokojnie, najpierw rozglądajcie się za pracą bo to będzie połowa sukcesu - formalności później. Jak znajdziecie pracę, to pps będą musieli wam wystawić.
Jak masz jeszcze jakieś pytania to śmiało Postaram się pomóc.
Witam😊Z jakiej dzielnicy Dublina jestes?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 12:26   #2059
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Witajcie Kobietki.

Mam do Was pytanie, szczególnie do mam, do osób które pracują w HR lub tych, które są zorientowane w temacie urlopu macierzyńskiego.

Jak to wyglądało u Was - czy wybrałyście datę kiedy idziecie na macierzyńskie, czy pracodawca i jak to wyglądało.
Sprawa nie dotyczy mnie, ale osoby mi bliskiej.

Koleżanka chce iść na macierzyński 8 tyg przed porodem a w HR robią jej straszne problemy, choć w prawie jest jasno napisane, że ona ma prawo zadecydować, kiedy chce iść.
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-10, 13:35   #2060
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez Smerfetkaa Pokaż wiadomość
Witajcie Kobietki.

Mam do Was pytanie, szczególnie do mam, do osób które pracują w HR lub tych, które są zorientowane w temacie urlopu macierzyńskiego.

Jak to wyglądało u Was - czy wybrałyście datę kiedy idziecie na macierzyńskie, czy pracodawca i jak to wyglądało.
Sprawa nie dotyczy mnie, ale osoby mi bliskiej.

Koleżanka chce iść na macierzyński 8 tyg przed porodem a w HR robią jej straszne problemy, choć w prawie jest jasno napisane, że ona ma prawo zadecydować, kiedy chce iść.
To mama wybiera kiedy chce zacząć maternity leave
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 14:20   #2061
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
To mama wybiera kiedy chce zacząć maternity leave
No własnie. W prawie nie ma żadnych dwuznaczności, jest jasno napisane, że kobieta decyduje kiedy, tylko musi się ten urlop macierzyński zaczynać i kończyć w pewnych ramach czasowych.
Nie mam słów do tej firmy...
Koleżanka była w welfare, w citizens informations i powiedzieli jej oczywiście to samo, czyli to, co mówi prawo, a w HR dalej jakieś problemy. Babka od HR była niemiła, z tego co mówiła koleżanka, jak koleżanka wspomniała, że prawo mówi co innego, to tamta zaczęła sie zasłaniać polityką firmy (w handbooku nie ma takich bzdur więc nie wiem do jakiej części polityki firmy się odwołuje) i tym, że ona ma wykształcenie i doświadczenie w tym i że wie
Gdzie to zgłosić? Od razu WRC czy gdzieś indziej?
Przez to dziewczyna sie tylko stresu naje. W welfare jej powiedzieli, żeby szła jak najszybciej na macierzyński i nie wracała, po tym jak powiedziała im gdzie pracuje, bo dużo skarg z tego miejsca pracy, nic dobrego
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 14:39   #2062
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Niech sie nie przejmuje tylko wpisuje date ktora jej pasuje. Ona nie musi uzgadniac z HR kiedy odchodzi (a handbook firmy musi byc zgodny z prawem), pani z HR chyba na jakies szkolenie musza wyslac bo wydaje sie ze jej potrzebne

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

Nie maja czasem union w pracy?
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 14:52   #2063
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Szczerze mówiąc nie znam się na tym, pracujemy w sklepie z odzieżą, więc to chyba będzie mandate trade union?
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 15:50   #2064
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Niech poprosi o dostarczenie podstawy prawnej na piśmie. Od razu zmiekna
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 15:22   #2065
JusstLu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Cork
Wiadomości: 19
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Witam dziewczyny z Irlandii

Ja jestem z Cork. Chetnie pogadam
Co do wody (widzialam watek) to my placilismy (3 rachunki) a kolejne 2 leza w szafie. Jedni mowili zeby placic, drudzy ze nie trzeba. Trzymam je na wszelki wypadek.
JusstLu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 12:53   #2066
Inna_Mi
Raczkowanie
 
Avatar Inna_Mi
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Killarney
Wiadomości: 412
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Od połowy października jestem w Irlandii, dokładniej w Killarney (Kerry) Widziałam, ze to miasteczko się parę razy to na forum pojawiało, a i sporo polskiego słychać na ulicach.

Na ten moment z partnerem szukamy mieszkania, ale rynek wynajmu tutaj to jakaś masakra Nie sądziłam, że może być z tym tak trudno.
Inna_Mi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 15:12   #2067
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez Inna_Mi Pokaż wiadomość
Od połowy października jestem w Irlandii, dokładniej w Killarney (Kerry) Widziałam, ze to miasteczko się parę razy to na forum pojawiało, a i sporo polskiego słychać na ulicach.

Na ten moment z partnerem szukamy mieszkania, ale rynek wynajmu tutaj to jakaś masakra Nie sądziłam, że może być z tym tak trudno.
Jej, mieszkałam 3 lata w Killarney, zazdroszczę, najpiękniejsze miejsce w Irlandii, a następne to Galloway

Z wynajmem jest słabo, najlepiej Daft.ie i szukanie na obrzeżach lub pod miastem + auto.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-25, 10:19   #2068
Inna_Mi
Raczkowanie
 
Avatar Inna_Mi
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Killarney
Wiadomości: 412
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Z wynajmem jest słabo, najlepiej Daft.ie i szukanie na obrzeżach lub pod miastem + auto.
Daft ogarniam codziennie, jest też Advertiser. Niestety dla nas wchodzi w grę tylko centrum, bo żadne z nas nie ma prawa jazdy :x
Inna_Mi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-25, 18:51   #2069
JusstLu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Cork
Wiadomości: 19
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez Inna_Mi Pokaż wiadomość
Daft ogarniam codziennie, jest też Advertiser. Niestety dla nas wchodzi w grę tylko centrum, bo żadne z nas nie ma prawa jazdy :x
A może grupy na FB z ogłoszeniami. Czesto widziałam że ogłaszają się ludzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
JusstLu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 23:50   #2070
jajunio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 22
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3


Edytowane przez jajunio
Czas edycji: 2016-11-30 o 00:06
jajunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-02 16:58:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:41.