Migrena - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-07, 20:53   #781
nuskakrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: krokoszyn-krk:)
Wiadomości: 30
Dot.: Migrena

Niestety, takie migreny mialam. Trwaly za kazdym razem min.tydzien do 2,5, moze 3-4 dni przerwy-w sensie migreny mialam naprawde codziennie, ale wtedy bylam w stanie wyjsc z lozka, odslonic zaslony, porozmawiac z kims, i spowrotem takie ataki... Lekarstwa lykalam jak cukierki od zwyklej pyralginy przez solpadeine, migea, po ketonal i tramal. Potrafilam ok.15 roznych tabletek w siebie wrzucic w ciagu dnia + te zjedzone w nocy - dziwie sie ze jeszcze mam watrobe... nie pomagalo nic nawet na 5 minut. W szpitalu dostalam ketonal 2razy w zastrzyku, później kroplowki z ketonalem i parcetamolem na zmiane. Nie pomoglo kompletnie nic-wiem, trudno w to uwierzyc... ledwo stalam na nogach z 'nacpania', a bol ciagle ten sam... bolalo mnie nawet lezenie, wszedzie pozaslaniane czarne zaslony zeby przypadkiem zadne swiatlo sie nie dostalo a w domu panowal zakaz odzywania sie-mowie serio, kazdy najmniejszy dzwiek powodowal salwy placzu (raczej wycia...) i wymioty w ciagu sekundy...

Oj uwierz, umieralam... na szczescie zmiana lekow u neurologa na kolejne (poprzednie wogole nie pomagaly...) i jestem szczesliwa bez migren (odpukac!!!!!!!!) Od ok. 1,5 miesiaca... zdazaja sie bole glowy - ale zwykłe przez np. Pogode, i zwykly ibuprom sobie z nimi radzi...
nuskakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 10:56   #782
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 874
Dot.: Migrena

nuskakrk współczucia, to musiało być straszne. piszesz o tym, że lekarz zmienił Ci leki - masz na myśli takie z sumatryptanem czy jakieś inne?
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 21:09   #783
nuskakrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: krokoszyn-krk:)
Wiadomości: 30
Dot.: Migrena

Nie ironia-leki które pomogły mi na migrenę tak naprawdę na nią nie są... dostałam leki rozluzniajace mięśnie, coś jeszcze na kręgosłup i tego typu rzeczy... okazało się że to właśnie to wywoływało migreny, jakiś nerw był uciskany czy coś takiego... fakt, jak mam gorszy dzień i kręgosłup boli to 'cmi' mnie głowa, ale porównania nie ma..
nuskakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-10, 09:31   #784
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 874
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez nuskakrk Pokaż wiadomość
Nie ironia-leki które pomogły mi na migrenę tak naprawdę na nią nie są... dostałam leki rozluzniajace mięśnie, coś jeszcze na kręgosłup i tego typu rzeczy... okazało się że to właśnie to wywoływało migreny, jakiś nerw był uciskany czy coś takiego... fakt, jak mam gorszy dzień i kręgosłup boli to 'cmi' mnie głowa, ale porównania nie ma..
Fajnie, że udało Ci się znaleźć przyczynę, a lekarz to jakoś zbadał czy działał po omacku. Pytam, bo u mnie w rodzinie cierpi jeszcze mama i ciocia. Z góry dzięki za odpowiedź.
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-10, 15:49   #785
nuskakrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: krokoszyn-krk:)
Wiadomości: 30
Dot.: Migrena

Metoda prob i bledow. Napomnialam kiedys ze mnie strasznie kręgosłup boli. I przy wyborze kolejnych leków tym sie kierowala
nuskakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 07:58   #786
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Migrena

Stwierdzam, że wysiłek fizyczny bywa dobry na ból głowy. Wczoraj przeszło mi po wyszorowaniu kabiny prysznicowej. Chyba, że to opary zajzajera do odkamieniania
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 12:58   #787
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Stwierdzam, że wysiłek fizyczny bywa dobry na ból głowy. Wczoraj przeszło mi po wyszorowaniu kabiny prysznicowej. Chyba, że to opary zajzajera do odkamieniania
Może dlatego że podniosło Ci się ciśnienie podczas sprzątania? Ja miałam okropny weekend, głowa zaczęła mnie boleć już w piątek - 2 tabletki i nic. W sobotę chodziłam jakaś otępiała, nie był to silny ból ale pojawiał się spontanicznie, taki ciśnieniowy jakby. Okropność.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-12, 03:03   #788
mala_gapcia
Raczkowanie
 
Avatar mala_gapcia
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 150
Dot.: Migrena

Haggat miałam to samo w niedzielę, rozsadzało mi głowę jakby od ciśnienia (może po zbyt intensywnych ćwiczeniach fizycznych w sobotę?), a w poniedziałek przeszło w migrenę z wymiotami. Nieprzespana noc i dopiero zaczynam się czuć dobrze.
mala_gapcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 10:36   #789
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez mala_gapcia Pokaż wiadomość
Haggat miałam to samo w niedzielę, rozsadzało mi głowę jakby od ciśnienia (może po zbyt intensywnych ćwiczeniach fizycznych w sobotę?), a w poniedziałek przeszło w migrenę z wymiotami. Nieprzespana noc i dopiero zaczynam się czuć dobrze.
Ja miałam ten ból w piątek i w sobotę, było mi niedobrze dlatego bałam się brać tabletki przeciwbólowe ale w końcu wzięłam. Przeszło dopiero po jakimś czasie. Ja jestem leń i nie ćwiczę więc nie wiem co było przyczyną. Mogę stawiać na pogodę.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 16:14   #790
ecia91
Wtajemniczenie
 
Avatar ecia91
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 387
Dot.: Migrena

Ja swoją pierwszą migrenę z aurą miałam 7 lat temu... I niestety trwa do dziś, co około pół roku.
Dla mnie najgorsze jest to, że zaczyna się od dziwnego mienienia w oczach, a potem znika mi pół obrazu (taki zygzak mi przechodzi po polu widzenia). Trwa to zazwyczaj ok godzine, lecz wczoraj miałam aż 4 podejścia przez 4 godziny! Gdy wzrok mi wraca wtedy zaczyna boleć mnie głowa i po paru godzinach mam atak migrenowy, który trwa z 5h (z towarzyszącym światłowstrętem i problemami żołądkowymi). Mi żadne tabletki przeciwbólowe nie pomagają, neurolog nic mi nie przepisać bo jest to zbyt rzadko.
Zastanawia mnie tylko taka kwestia, że wczoraj miałam pierwszy raz tak, że zdrętwiała mi okropnie ręka (gdy miałam zaburzenie widzenia) i czy to może oznaczać, że aura migrenowa mi się pogłębia? Kurcze pierwszy raz mi się to przydarzyło i aż się wystraszyłam...

Z jednej strony cieszę się, że mam je tak rzadko, ale z drugiej strony czemu w ogóle ją muszę mieć?

Ten kto nie miał migreny nie ma pojęcia jak strasznie może człowieka boleć głowa... Nikomu tego nie życzę...
__________________
Pola
20.04.2017


4.11.2015 (9/12)

5.12.2019 (12/14)
ecia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 16:19   #791
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez ecia91 Pokaż wiadomość
Ja swoją pierwszą migrenę z aurą miałam 7 lat temu... I niestety trwa do dziś, co około pół roku.
Dla mnie najgorsze jest to, że zaczyna się od dziwnego mienienia w oczach, a potem znika mi pół obrazu (taki zygzak mi przechodzi po polu widzenia). Trwa to zazwyczaj ok godzine, lecz wczoraj miałam aż 4 podejścia przez 4 godziny! Gdy wzrok mi wraca wtedy zaczyna boleć mnie głowa i po paru godzinach mam atak migrenowy, który trwa z 5h (z towarzyszącym światłowstrętem i problemami żołądkowymi). Mi żadne tabletki przeciwbólowe nie pomagają, neurolog nic mi nie przepisać bo jest to zbyt rzadko.
Zastanawia mnie tylko taka kwestia, że wczoraj miałam pierwszy raz tak, że zdrętwiała mi okropnie ręka (gdy miałam zaburzenie widzenia) i czy to może oznaczać, że aura migrenowa mi się pogłębia? Kurcze pierwszy raz mi się to przydarzyło i aż się wystraszyłam...

Z jednej strony cieszę się, że mam je tak rzadko, ale z drugiej strony czemu w ogóle ją muszę mieć?

Ten kto nie miał migreny nie ma pojęcia jak strasznie może człowieka boleć głowa... Nikomu tego nie życzę...
Mnie też drętwieje ręka, w ogóle jedna strona ciała, czasami nawet język, co za okropne uczucie
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-15, 08:49   #792
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Migrena

Dziewczyny a robiłyście tomografie albo EEG ? Bo z tym drętwieniem to nie ma żartów.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-15, 12:35   #793
ecia91
Wtajemniczenie
 
Avatar ecia91
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 387
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Dziewczyny a robiłyście tomografie albo EEG ? Bo z tym drętwieniem to nie ma żartów.
U mnie wszystko w normie. Neurolog mnie kierował na badania
__________________
Pola
20.04.2017


4.11.2015 (9/12)

5.12.2019 (12/14)
ecia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 22:01   #794
kiciuskot
Raczkowanie
 
Avatar kiciuskot
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 217
Dot.: Migrena

hej! u mnie migreny zaczęły się na 1 roku studiów i tak już trwają do dziś, czyli 5 lat. przez 1 rok miałam 3-dniówki przynajmniej raz w tygodniu, to było nie do zniesienia, już płakałam z bólu. leki już w sumie żadne nie działają, nawet miałam jakieś takie tabletki, gdzie jedna kosztowała 23 zł. miałam akupunkturę, "koronę" na głowę, wstrzykiwane blokady z tyłu głowy. jedynie co działa to jak ją prześpię, wtedy mam dzień z głowy totalnie, śpię parę godzin, później zażywam jakąś tabletkę i jest lepiej. na pewno wiem, że jak za krótko śpię to dostaję migreny (moje optimum to 10h), i jak dużo się uczę dzień przed egzaminem. ale czasami dostaję tak nagle, i nie mogę dojść przyczyny.
kiciuskot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 21:37   #795
nuskakrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: krokoszyn-krk:)
Wiadomości: 30
Dot.: Migrena

U mnie tak samo tomograf czysty, nic nie wyszlo.

Kiciuskot - Miewasz bóle kręgosłupa?
nuskakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 10:01   #796
kiciuskot
Raczkowanie
 
Avatar kiciuskot
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 217
Dot.: Migrena

czasami tak, ale byłam tez u takiego lekarza, który miał nadzieję, że migren dostaję przez właśnie jakiś taki ucisk w kręgosłupie czy karku, miałam kilka masaży u niego i tez nie pomogło
kiciuskot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 00:56   #797
nuskakrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: krokoszyn-krk:)
Wiadomości: 30
Dot.: Migrena

Tez bylam, tez nie pomoglo. Moj neurolog mimo to poszedl w ta strone i dostalam leki, ktore wlasnie jakos rozluzniajaco na kregoslup dzialaja-tak "lopatologicznie" mowiac i wlasnie one mi pomagają. Jesli chcesz, odezwij sie na priv to ci napisze jakie. A noz widelec tobie tez pomoga, nie zaszkodzi sprobowac prawda?
nuskakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 17:45   #798
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Migrena

Mnie pomaga tylko i wyłącznie odpoczynek. Kiedy zaczęłam chorować, rzuciłam część obowiązków, wprowadzam do życia ruch i zdrowe jedzenie, mnóstwo snu i bóle głowy oraz inne dolegliwości minęły jak ręką odjął

Edytowane przez 578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Czas edycji: 2016-05-02 o 17:50
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 12:39   #799
Casssssie
Rozeznanie
 
Avatar Casssssie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 534
Dot.: Migrena

Hej,
Czy któraś z Was jest z Warszawy i mogłaby mi polecić jakiegoś lekarza ? Nie musi być na NFZ
Casssssie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-16, 10:52   #800
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Migrena

Masz na myśli neurologa? Ja byłam ostatnio w Enel-Medzie na Zaciszu u p dr Gawrun.

Powiedzcie, czy któraś z Was miała takie złe samopoczucie jak ja po wzięciu leku z półki tryptanów?
Wczoraj wzięłam przy początku ataku blokowego tabletkę 2.5 mg i mimo tego, że czytałam o skutkach ubocznych to wystąpiło u mnie - mega nadwrażliwość na dotyk (sprawiał mega ból) i błyskawiczne uczucie ścisku w ciele - czułam się troche jakbym była mocno pijana. Pewnie będę musiała prosić o zmianę leku...
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”

Edytowane przez antonina_bielska
Czas edycji: 2016-05-16 o 13:47
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 11:49   #801
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Migrena

Ja mam po tryptanach nadwrażliwość na bodźce. Zauważyłam, że lepiej reaguje jak zażywam na czczo, po jedzeniu właśnie mam te skutki uboczne.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 13:49   #802
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Migrena

No ja wczoraj wzięłam pierwszy raz, wieczorem po kolacji i myślałam że zwariuję - pogłębione wrażenie ucisku i jednocześnie zobojętnienie. Czy internista mi może zmienić leki czy muszę do neurologa ponownie?
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 17:51   #803
Casssssie
Rozeznanie
 
Avatar Casssssie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 534
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
Masz na myśli neurologa? Ja byłam ostatnio w Enel-Medzie na Zaciszu u p dr Gawrun.
Tak chodzi mi o neurologa. Jesteś zadowolona z wizyty ? Czy facet jest konkretny i kompetentny ?
Casssssie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 07:46   #804
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Migrena

To taka starsza pani - jak omawiala mój rezonans to słuchałam zafascynowana <3 no i tłumaczyła wszystko nt leków i specyfiki migreny
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 09:15   #805
czukcza
Rozeznanie
 
Avatar czukcza
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Bielsko- Biała
Wiadomości: 659
Dot.: Migrena

po seriach akupunktury rok temu miałam względny spokój, ale niestety, migreny zaczęły się znów, w zeszłym tygodniu skonczylam kolejną serię zabiegów i nic, zero poprawy. praktycznie codziennie biorę tryptany, albo śpię. nie wiem gdzie tym razem szukać pomocy... może ktoś poleci jakiegoś dobrego lekarza w okolicach bielska białej, albo katowic?
czukcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 21:23   #806
kingafalkowska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 36
Dot.: Migrena

Ja w wieku 15 lat miałam największe problemy z migreną. Rodzice wydali na to setki złotych, brałam chyba 10 różnych leków. Okazało się że przyczyną była po prostu zbyt gęsta krew w organizmie
kingafalkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 23:43   #807
nuskakrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: krokoszyn-krk:)
Wiadomości: 30
Dot.: Migrena

Kingafalkowska jakie mialas badania robione? Jak do tego doszli, jak z leczeniem? Jakbys mogła wszystko napisac, tez mam cholernie gesta krew a nie wpadlabym na to ze to moze byc przyczyna...
nuskakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-25, 19:53   #808
Casssssie
Rozeznanie
 
Avatar Casssssie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 534
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez kingafalkowska Pokaż wiadomość
Ja w wieku 15 lat miałam największe problemy z migreną. Rodzice wydali na to setki złotych, brałam chyba 10 różnych leków. Okazało się że przyczyną była po prostu zbyt gęsta krew w organizmie

Jakbyś mogła napisać coś więcej - będę wdzięczna
Casssssie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-25, 20:21   #809
Faesia
ultimate nope elf
 
Avatar Faesia
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Dot.: Migrena

Ja migreny mam jeszcze od wczesnej podstawówki, tylko nikt nie raczył się tym zająć w tamtym czasie.
Obecnie szukam neurologa, który mnie w miarę szybko przyjmie w Warszawie, na NFZ. Kiedyś próbowałam się zapisać do specjalistki od migren (na Banacha), ale kiedy usłyszałam, że wizyta dopiero za półtora roku, to zrezygnowałam i bujałam się dalej na efferalganie codeine od lekarza rodzinnego.
Czy ktoś mi może polecić neurologa, który nie zrobi mnie w bambuko i będzie mógł mnie w miarę szybko przyjąć na fundusz?
Faesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 19:25   #810
mrslilly
Rozeznanie
 
Avatar mrslilly
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 802
Dot.: Migrena

Byłam dziś u neurologa i zgłupiałam. Stwierdzi, że mam migreny z aurą i bóle napięciowe głowy. Wszystko ok ale przepisał mi na to antydepresant. Czy ktoś tak miał? Nie rozumiem jego toku myślenia i mam zamiar skonsultować się jeszcze z kimś innym, bo lista skutków ubocznych tego leku mnie przeraziła. Dodam, że depresji na pewno nie mam a ten lekarz widział mnie pierwszy raz w życiu.
mrslilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-14 18:35:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:58.