Aparaty ortodontyczne cz.II - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-01-28, 21:10   #4651
Maricken
Zadomowienie
 
Avatar Maricken
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 789
Wyślij wiadomość przez ICQ do Maricken
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

A mi dziś założono 6 zamków na dole i czerwone gumeczki Jutro postaram się wstawić fotki Za 1,5 tygodnia kolejne zamki doklejane będą i nie mam separacji hooray
__________________
"If slaughterhouses had glass walls, everyone would be a vegetarian." L. McCartney
Maricken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 21:11   #4652
Martilla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 827
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Chciałam się pochwalić, że w końcu zapisałam się na kurs na prawo jazdy.
Ja jutro ide na leczenie dolnej siódemki i przy okazji zapisze się na usuwanie kamienia.
Smv książek poszukaj na torrentach, powinnaś je tam znaleźć.
__________________
Piękno jest, tym co czujesz wewnątrz i co odbija się w Twoich oczach - Sophia Loren
Konsultantka Oriflame

Be Fit
Martilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 21:12   #4653
brzozka
Rozeznanie
 
Avatar brzozka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 671
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

A ja z moich rurek jestem zadowolona, nic nie obciera, nic się nie odkleiło i myślę, że mniej nieprzyjemne jest ich zakładanie i ściąganie aniżeli pierścieni. Tak mnie się wydaje..

Cytat:
Napisane przez Martilla Pokaż wiadomość
Chciałam się pochwalić, że w końcu zapisałam się na kurs na prawo jazdy.
Ja jutro ide na leczenie dolnej siódemki i przy okazji zapisze się na usuwanie kamienia.
Smv książek poszukaj na torrentach, powinnaś je tam znaleźć.
Powodzenia! Na kursie jest bardzo fajnie. Gorzej kiedy kurs się kończy i przychodzi egzamin. Za miesiąc mam 4 podejście, hehe, jest dobrze.. Ale się nie zniechęcaj, ja jestem specjanym przypadkiem, będzie ok.

Edytowane przez brzozka
Czas edycji: 2008-01-28 o 21:16 Powód: dopisek
brzozka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 21:17   #4654
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

A macie dziewczyny moze jakieś fotki, na których widać te rurki, bo ja nic na necie nie moge znależc, a jestem bardzo ciekawa jak to wygląda
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 21:53   #4655
Maricken
Zadomowienie
 
Avatar Maricken
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 789
Wyślij wiadomość przez ICQ do Maricken
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Aisza21 to wygląda mniej więcej tak : http://www.orthoorganizers.co.uk/ima...Solo_group.gif
__________________
"If slaughterhouses had glass walls, everyone would be a vegetarian." L. McCartney
Maricken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 22:13   #4656
poldzia89
Zadomowienie
 
Avatar poldzia89
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 726
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Maricken: właśnie po opisie doczytałam że zakładałaś dzisiaj dolny łuk jak najmniej bólu życzę a czerwone gumki piękne są ))

Cytat:
Napisane przez Daymona Pokaż wiadomość
A mam pytanie: Czy po założeniu aparatu ból jest bardzo silny???
nie martw sie najgorsze są pierwsze 3 Dni a potem to juz zapominasz i ból szybko mija!! gorsze od bólu jest to iż musisz sie przyzwyczaić do mówienia!! na początku są trochę problemy z ustawieniem ust!! ale jak sie przyzwyczaisz to nie ma problemu )

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Rurki? A co to jest i jak to wygląda? To lepsze od pierścieni czy gorsze? Jestem jeszcze zielona w te klocki, wię prosze o jakiesz szegóły
rurki sa zakładane wtedy gdy masz mniejsza wade!! ja mam rurki i nie narzekam orto sama mówiła mi że rurki są delikatniejsze i nie powodują dużego bólu
Martilla: Gratulacje z powodu zapisania sie na prawko .. nie martw sie będzie dobrze to wcale nie jest takie straszne!! ja jak szłam na pierwszą jazdę to kompletnie nic nie wiedziałam o samochodach!! nic a nic!! nawet nie siedziałam za kierownicą!! a Egzamin też nie jest taki straszny ja ZDAŁAM za pierwszym razem
a więc ci tez tego życzę

Pyt MAM: a nie wiecie czy na górny łuk też sie zakłada pierścienie ?? bo sie tak zastanawiam ??
__________________
Dietetyk z pasją

poldzia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 22:21   #4657
emless
Moderator
 
Avatar emless
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 747
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez Lawinia2007 Pokaż wiadomość
ALE zeby nie bylo zbyt pieknie, to okazalo sie ze bede miec chyba taki aparat przyczepiany do podniebienia z takimi wyciagami czy inny cholerstwem
Widzialam ze tu na watku niektore dzieczyny takie maja dlatego prosze Was zebyscie napisaly czy to jest bardzo uciazliwe? czy to strasznie wyglada? i czy mocno sie sepleni? Jak macie jeszcze jakies fotki to prosze o wklejenie i z gory dziekuje
To coś to się nazywa maska twarzowa, niestety też będę musiała to nosić Słyszałam że te podkładki pod brodę i na czoło potrafią odparzać skórę - na samą myśl o tym mi niedobrze...
Poza tym pytałaś swoją orto w jaki sposób/na czym będziesz to zaczepiała?
Ja będę miała haasa na podniebieniu (fantastyczny motyw do rozerwania łuku podniebiennego) - on ma takie haczyki, na których sie zaczepia te gumki od maski i one mają ciągnąć górną szczękę do przodu.
Obawiam się że z taką maską to się mówić nie da... Fuj fuj
__________________


emless jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-28, 22:25   #4658
poldzia89
Zadomowienie
 
Avatar poldzia89
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 726
Smile Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Maricken: właśnie po opisie doczytałam że zakładałaś dzisiaj dolny łuk jak najmniej bólu życzę a czerwone gumki piękne są ))

Cytat:
Napisane przez Daymona Pokaż wiadomość
A mam pytanie: Czy po założeniu aparatu ból jest bardzo silny???
nie martw sie najgorsze są pierwsze 3 Dni a potem to juz zapominasz i ból szybko mija!! gorsze od bólu jest to iż musisz sie przyzwyczaić do mówienia!! na początku są trochę problemy z ustawieniem ust!! ale jak sie przyzwyczaisz to nie ma problemu )

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Rurki? A co to jest i jak to wygląda? To lepsze od pierścieni czy gorsze? Jestem jeszcze zielona w te klocki, wię prosze o jakiesz szegóły
rurki sa zakładane wtedy gdy masz mniejsza wade!! ja mam rurki i nie narzekam orto sama mówiła mi że rurki są delikatniejsze i nie powodują dużego bólu
Martilla: Gratulacje z powodu zapisania sie na prawko .. nie martw sie będzie dobrze to wcale nie jest takie straszne!! ja jak szłam na pierwszą jazdę to kompletnie nic nie wiedziałam o samochodach!! nic a nic!! nawet nie siedziałam za kierownicą!! a Egzamin też nie jest taki straszny ja ZDAŁAM za pierwszym razem
a więc ci tez tego życzę

Pyt MAM: a nie wiecie czy na górny łuk też sie zakłada pierścienie ?? bo sie tak zastanawiam ??
__________________
Dietetyk z pasją

poldzia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 05:28   #4659
Maricken
Zadomowienie
 
Avatar Maricken
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 789
Wyślij wiadomość przez ICQ do Maricken
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez poldzia89 Pokaż wiadomość
Maricken: właśnie po opisie doczytałam że zakładałaś dzisiaj dolny łuk jak najmniej bólu życzę a czerwone gumki piękne są ))



nie martw sie najgorsze są pierwsze 3 Dni a potem to juz zapominasz i ból szybko mija!! gorsze od bólu jest to iż musisz sie przyzwyczaić do mówienia!! na początku są trochę problemy z ustawieniem ust!! ale jak sie przyzwyczaisz to nie ma problemu )



rurki sa zakładane wtedy gdy masz mniejsza wade!! ja mam rurki i nie narzekam orto sama mówiła mi że rurki są delikatniejsze i nie powodują dużego bólu
Martilla: Gratulacje z powodu zapisania sie na prawko .. nie martw sie będzie dobrze to wcale nie jest takie straszne!! ja jak szłam na pierwszą jazdę to kompletnie nic nie wiedziałam o samochodach!! nic a nic!! nawet nie siedziałam za kierownicą!! a Egzamin też nie jest taki straszny ja ZDAŁAM za pierwszym razem
a więc ci tez tego życzę

Pyt MAM: a nie wiecie czy na górny łuk też sie zakłada pierścienie ?? bo sie tak zastanawiam ??
Tak tak już mam zameczki na dole narazie nic nie boli, tylko tak charakterystycznie ciągnie

Moja kumpela ma pierścienie i na dole i na górze - jej orto w ogóle nie przykleja rurek.
Miłego dnia aparatki - mowię Wam znad kaszy manny hehe
__________________
"If slaughterhouses had glass walls, everyone would be a vegetarian." L. McCartney
Maricken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 08:56   #4660
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

[quote=poldzia89;6425089]



rurki sa zakładane wtedy gdy masz mniejsza wade!! ja mam rurki i nie narzekam orto sama mówiła mi że rurki są delikatniejsze i nie powodują dużego bólu

Ja bede mieć zakladany gorny łuk, ale orto powiedziala, ze moja wada jest spora niestety. Bede miec po miesiącu ekspander zakladany na porzeszenie szczeki - bo misię zęby nie mieszcza. Mam też krzywy zgryz, wieec czeka mnie 2 lata noszenia aparatu . Ale cieszcze się, że w końcu bede miec proste zeby.

Jak bede mieć już aparacik to wkleje fotki i zobaczycie moje krzywulce
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 09:33   #4661
sirgunia
Raczkowanie
 
Avatar sirgunia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

czesc dziewczynki. wczoraj dolaczylam do grona aparatek mam zalozony najzwyklejszy druciak na dolne zeby (ortodontka ztwierdzila ze nie bedziemy sie bawic w jakies ceramiczne bo ten jest szybszy i sprawniejszy) a u mnie dolnych zebow wogole nie widac, nawet jak sie usmiecham. narazie nie moge nic jesc i jestem podlamana. tylko jakies papki. zeby nie bola, aparat nie przeszkadza ale jak zaczynam gryzc to jest koszmar- taki straszny bol. czekam az minie. pozdrawiam . ps ja mam rozowe gumeczki i wygladam jak 12letni dzieciak
sirgunia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-29, 09:52   #4662
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

minie minie zobaczysz niestety na poczatku jest lekki dyskomfort (po kazdej wizycie tak jest ) ale potem mija i sie je wszystko ) hehe
aaa witamy w naszym gronie
ja tez mam rozowe gumeczki tylko, ze moje jakos juz na kolorku stracily bo madra karola skusila sie na zupke chinska;/ ale co tam - przynajmniej smaczna byla teraz mam oryginalny kolorek (zdjecie w blogu )
booozi zmykam sie uczyc bo to jutro egzamin z planowania przestrzennego a ja nic nie umiem
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 09:54   #4663
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

aaa kiedys tam widzialam, ze dziewczyny rozmawialy o osi symetrii - moja tez sie przesunela ale widocznie tak ma byc jak sie najpierw ciagnie tyl a potem przodem sie wyrownuje boozka zmykam bo nie pojde
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 13:14   #4664
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

ze rurki sa jak sie ma mniejsza wade sie nie zgodze...
rurki sa dla kazdego, dla wygody pacjenta przede wszystkim ale maja chyba wieksza tendencje do odklejania sie dlatego ortodonci wola pierscienie
ja mam na dole jeden pierscien i chyba miec druga rurke (musialam zaleczyc zeby na styku)
a na górze mam jeden pierscien i jedna rurke...
rurka zdecydowanie lepsza

sirgunia powitac wytrzymasz te kilka dni i znów mozna szamac cio sie chce

pożdroooo
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 14:01   #4665
Maricken
Zadomowienie
 
Avatar Maricken
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 789
Wyślij wiadomość przez ICQ do Maricken
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

A oto moje czerwone gumeczki (bozszsz jak one ciągną :/ ) Dziś mnie tak bolą te zębiska na dole bóóó I mam to co Wy kiedyś opisywałyście - ślinotok W sumie nie pluję na ludzi jeszcze ale czuję nadprodukcję śliny :P Poza tym słyszę że nieco szeleszczę mówiąc ale to pewnie dlatego, że ostrożnie ruszam szczęką bo się boję tych zębów urazić...Stwierdzam również, że moje zęby zdecydowanie wolę w świetle dziennym hehe ;P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 29.01.jpg (118,7 KB, 74 załadowań)
__________________
"If slaughterhouses had glass walls, everyone would be a vegetarian." L. McCartney
Maricken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 14:39   #4666
sirgunia
Raczkowanie
 
Avatar sirgunia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

dziewczynki przepraszam ze truje ale jestem nowa w temacie i chcialam sie spytac o pare rzeczy:
- czy musze myc zabki po kazdym jedzonku ? nawet jak jem jakas mala przekaske?
-czy lepiej myc zwykla szczoteczka czy elektryczna?
-czy myjecie dodatkowo szczeliny przy zamkach taka malenka okragla szczotka?
-co zrobic z kamieniem nazebnym ktory bedzie powstawal przy dziasle? mozna go jakos usunac u dentysty? czy nie uszkodzi to aparatu?
-czy myjecie zabki jakas specjalna pasta? (nie chce zeby mi zzolkly zeby bo mam jasna kosc i bedzie ogromna roznica miedzy gora a dolem )
-co z nitkowaniem?? (jestem uzalezniona) i co ja teraz poczne?

jak ktos bedzie tak mily i odpowie to go mocno ukocham ! ))


aaa i jeszcze pytanko- co oznaczaja te gumki na zamkach bo ja mam ich az 10! czy to oznacza ze moje zeby to straszne krzywusy? ps . wiem ze to pewnie gdzies jest ale przebrnelam kawal watki i nic a juz nie mam sily
sirgunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 15:05   #4667
Oleńka =)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 703
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

- czy musze myc zabki po kazdym jedzonku ? nawet jak jem jakas mala przekaske? Tak, powinnaś myć po każdym najmniejszym jedzonku. Otóż, posiadając aparat zęby są narażone bardziej na próchnicę niż zazwyczaj. Resztki jedzenia wchodzą między ząbki, a druty, pozostają przy zameczkach. Dlatego w miarę możliwości zębule trzeba myć po posiłku i przekąskach.

-czy lepiej myc zwykla szczoteczka czy elektryczna Ortodontka zaleciła mi używanie trzech szczoteczek Jedna- taka zwykla do powierzchni na których nie ma przyklejonych zamkóe. druga - taka z lekko przyciętym włosiem przez całą długość szczoteczki, czyli klasyczna szczoteczka ortodontyczna do czyszczenia powierzchni, tam, gdzie jest aparat przyklejony, no i trzecia- ta najmniejsza, o której wspominasz w nastepnym pytaniu

Ja osobiscie, jesli nie mam za duzo czasu, to szczotkuje jedna, zwykla szczoteczka wszystkie zeby. Ale na wieczor obowiazkowo używam wszystkich trzech.

co zrobic z kamieniem nazebnym ktory bedzie powstawal przy dziasle? mozna go jakos usunac u dentysty? czy nie uszkodzi to aparatu Osobiście powstawania kamienia nie zauważyłam. Ząbki mają ten sam kolor i stan, jak przed zalozeniem aparatu, a nosze moje krysztalowe zelastwo od ponad roku Kamien usuwa sie przede wszystkim przed zalozeniem aparatu, a jesli takowyz powstanie w trakcie noszenia, to ortodonta decyduje co dalej. Ja mialam nawet wyrywany zab juz po zalozeniu aparatu, wiec chyba nie ma rzeczy niemozliwych.

zy myjecie zabki jakas specjalna pasta? (nie chce zeby mi zzolkly zeby bo mam jasna kosc i bedzie ogromna roznica miedzy gora a dolem Przez dzień myję zęby signal whitening, na noc zielonym elmexem i nie zauwazylam zmiany barwy zęboli. Nie proponowalabym past mocno wybielajacych...po sciagnieciu aparatu moze byc wtedy dopiero roznica

o z nitkowaniem Istnieje specjalna nić dentystyczna dla osób noszących aparat. Jest pocięta na kawałki o sztywnych końcach, co ułatwia wprowadzanie i czyszczenie szczelin.

co oznaczaja te gumki na zamkach bo ja mam ich az 10! czy to oznacza ze moje zeby to straszne krzywusy Anatomia calego aparatu jest dosc prosta. Zamki naklejone są na zębach, drut wsadzany jest w takie male poprzeczne szczeliny w zamkach i wlasnie ten drut przymocnowywany jest dodatkowo do zamkow przez gumeczki. Ile masz zebow, tyle masz gumeczek

Pozdrawiam
__________________
Aparat kryształowy górny łuk od 02.12.2006 r
Oleńka =) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 15:32   #4668
Martilla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 827
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Ale sie nasiedziałam u dentysty, ale ząb wyleczony.
Mam straszną ochotę na ser w ziołach knora ale nie wiem czy nie zabarwi mi gumek tak jak to było z jasnobłękitnymi.
Co do nitkowania ja używam zwykłej nici i nie mam większych problemów z jej użyciem no może wyjątkiem są zęby które są tak ściśnięte że nitki się nie wciśnie ale to już inna bajka.
__________________
Piękno jest, tym co czujesz wewnątrz i co odbija się w Twoich oczach - Sophia Loren
Konsultantka Oriflame

Be Fit
Martilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 16:37   #4669
sirgunia
Raczkowanie
 
Avatar sirgunia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez Oleńka =) Pokaż wiadomość
-

-czy lepiej myc zwykla szczoteczka czy elektryczna Ortodontka zaleciła mi używanie trzech szczoteczek Jedna- taka zwykla do powierzchni na których nie ma przyklejonych zamkóe. druga - taka z lekko przyciętym włosiem przez całą długość szczoteczki, czyli klasyczna szczoteczka ortodontyczna do czyszczenia powierzchni, tam, gdzie jest aparat przyklejony, no i trzecia- ta najmniejsza, o której wspominasz w nastepnym pytaniu

Ja osobiscie, jesli nie mam za duzo czasu, to szczotkuje jedna, zwykla szczoteczka wszystkie zeby. Ale na wieczor obowiazkowo używam wszystkich trzech.
Olenka bardzo dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz. wlasnie wrocilam z rossmana zaopatrzona w :
-czerwony elmex na noc
-zielony na dzien
-plyn elmex do plukania
-mala szczoteczke do szczelin miedzyzebowych

brakuje mi nitki o ktorej wspominasz. jezeli mozesz to wrzuc fotke tej szczotki z przycietym wlosiem bo zupelnie nie wiem jak wyglada i gdzie ja ewentualnie dostane?? pozdrawiam i sciskam serdecznie!!!
sirgunia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-29, 16:59   #4670
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez kona Pokaż wiadomość
mi zaspiewala 6000 za obie szczeki wiec sie tak zastanawiam czy jest tego wart, może zalezy to też od miasta, ale zeby az taka roznica

emless a tak właściwie to czym sie rózni damon od "smartclip"??
nazwa i producentem :P

Cytat:
Napisane przez kona Pokaż wiadomość
To ja powaznie sobie przemyślę sprawę. Nie mam pewności, ze leczenie damonem będzie krótsze ani mniej bolesne, a skoro wy dajecie sobie rade z tym normalnym metalowym to ja tez moge Efekty leczenia z tego co widzę też zadowalające a jakby nie było 3000 w kieszeni
hm tak sie mowi ze damonem jest krotsze i mniej bolesne, ale jakos smiem w to watpic czytajac wypowiedzi dziewczyn, ktore tez kwiczaly ze jesc nie moga co do dlugosci leczenia msc w te czy wewte to roznicy nie robi za to te 500 -600 zl juz tak


Cytat:
Napisane przez poldzia89 Pokaż wiadomość

Pyt MAM: a nie wiecie czy na górny łuk też sie zakłada pierścienie ?? bo sie tak zastanawiam ??
na gornym tez sie zaklada pierscienie ja mam i sa zdecydowanie bardziej wygodne od dolnych



a ja mam moich zebow dosc zalamanie to malo powiedziane szkoda gadac w czw ide do orto niech cos wymysli bo mnie krew zaleje ;( znow jakas durna szpara znow w innym miejscu dolna jedynka mimo mega naciagnietej metalowej ligatury ani drgnela mysle ze bedzie stripping bo orto o tym wspominala jakby ta ligatura nie pomogla ;/ u gory jedynka zle stoi dwojka obok tez szpary miedzy jedynkami nie ma za to zrobila sie w innym miejscu mam serdecznie dosyc ble ble ble tylko ja mam takie kulawe szczescie szkoda gadac ;/ najgorsze jest to ze moja sis miala okropna masakre w porownaniu ze mna a jej orto zdjela aparat po 18 mscach i zeby od ponad roku stoja jak staly ladne rowne a moje niby mniejsza wada "latwy" przypadek a cyrki takie ze szkoda slow yh ide wypic moja herbatke zen chen rilaaaaaks uf uf wdech wydech musialam sie pozalic a tak BTW nie produkujcie tyle postow net mi nie dzialal i 2 strony czytania do nadrobienia mialam :P
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 17:25   #4671
Olga:P
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 062
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Hej, przeglądam sobie wasze zdjęcia aparatów i jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona, bo zawsze myślałam, że wygląda to gorzej... A tu proszę

zastanawiam się nad założeniem aparatu... wiecie ze względów tego czy nie będą się śmiać ze mnie, ale dochodze do wniosków, że lepiej pomęczyć się 2 latka i być zadowolonym z uśmiechu

Mam pytanie. Ogólnie zębów nie mam brzydkich (chodzi mi o ich wielkość) tylko, że po 1 najbardziej dołujące to wystające obie górne jedynki. Wyglądam jak królik I pytanie ile tak mniej więcej takie jedynki potrzebują czasu, żeby się cofnęły? Jestem strasznie zielona w tym temacie, zacznę czytać chyba ten wątek, żeby co nieco wiedzieć
Mam też krzywy zgryz i na dole pare zębów nachodzi na siebie. Nieciekawie to wygląda, ale dołu tak bardzo nie widać tylko te górne jedynki:/
__________________



Olga:P jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 17:40   #4672
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

jeśli masz wade i chcesz tylko górte naprostowac to moze byc tak ze dół nie bedzie pasował do góry i na odwrót.
ja tez pierw myslalam tylko nad góra a tearz mam tez dół ktory kompletnie mi sie nie składał do gornych zebów.
ja mialam jedynki nachodzace na siebie...bede noosila ok 2 lat aparat, (8 mies. za mna)

pozdrawiam
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 18:29   #4673
poldzia89
Zadomowienie
 
Avatar poldzia89
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 726
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Marcinken : chyba ci gumka na dole zleciała z jednego zameczka!! weź sobie zaczep żebyś go nie zgubiła!! hehe

No ja już za tydzień w czwartek wizytę mam <jupi> trzeba wymyślić jakieś nowe gumeczki .. jaki proponujecie ? hehe a w ogóle to będę miała przeklejany ten zamek na nieszczęsnej jedynce mej!! no zobaczymy czy to poskutkuje i czy mi sie ruszy ten mój ząbek
__________________
Dietetyk z pasją

poldzia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 18:44   #4674
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

hehe ja mam 1 1 lutego i nie wiem co wziac w sensie koru bo zawsze jak ide i mam zaplanowane to tego koloru nie ma;/ i biore na spontana;P

1000 wiaodmosc na wizazu na naszym forum;P hehe gdzie nagrody;>
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 18:51   #4675
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 364
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

We wtorek idę się zapisac do ortodonty I też mam dylemat, czy dół zakładac. Bo ja mam taką budowę szczęki, że jak się uśmiecham czy mówię to mi praktycznie nie widac dolnych zębów. A jak na złośc akurat te mam proste

Mam prośbę Czy ktoś może mi przedstwic całkowity koszt leczenia za pomocą zwykłego druciaka? Z góry dzięki
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 18:56   #4676
kasiam_a77
Raczkowanie
 
Avatar kasiam_a77
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 301
GG do kasiam_a77
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez Lawinia2007 Pokaż wiadomość
Jestem naprawde szczesliwa bo znalazlam fantastyczna ortodontke w Gdansku Po niemilych doswiadczeniach ktore mam z gabintu w gdansku- morenie jestem zachwycona ALE zeby nie bylo zbyt pieknie, to okazalo sie ze bede miec chyba taki aparat przyczepiany do podniebienia z takimi wyciagami czy inny cholerstwem W piatek moja lekarka skonsultuje to jeszcze z jakims profesorem i zadecyduja, jestem zalamana.... Nie ma nawet jednego zeba krzywego tylko taka podla wade zgryzu Widzialam ze tu na watku niektore dzieczyny takie maja dlatego prosze Was zebyscie napisaly czy to jest bardzo uciazliwe? czy to strasznie wyglada? i czy mocno sie sepleni? Jak macie jeszcze jakies fotki to prosze o wklejenie i z gory dziekuje

Czy to wyglada tak? Dodam ze mi trzeba wyciagnac gorne zeby do przodu,bosze jak ja bede u TZta z tym spala hahaha


Ja to miałam !!! Najgorsze cholerstwo jakie mogło być !
Nie dość ze w dzień każą nosić 4 godziny to jeszcze w tym spać ! A to takie nie wygodne ... Nosiłam to 3-4 miesiące , dokładnie nie pamiętam. Ja miałam założony hass na rozszerzenie szczęki i od tego miałam takie haczyki właśnie na te wielkie grube gumki które tak jak na zdjęciu nakładało się na tą maskę. Szczęka boli, a nawet nie które części czaszki , zęby ,kość górnej szczęki. Ale powiem Ci, ja niesumiennie to nosiłam z braku czasu albo ktoś przyszedł, a ja przecież z tym nie będę siedzieć ale teraz jak myślę o tym to zrobiłam błąd , bo leczenie mi się przedłuży o pół roku , więc nie ma co wzdychać, że okropne , że brzydkie a nosić sumiennie najwięcej ile się da , bo im więcej nosisz tym szybciej ortodontka z tego zrezygnuje wytrwałości ! )
kasiam_a77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 18:59   #4677
~Gonia~
Rozeznanie
 
Avatar ~Gonia~
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 619
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Olga:P chyba masz podobną wadę do mojej. Też miałam wystające jedynki, a na dole trochę stłoczone ząbki. Zobacz sobie zdjęcia na moim blogu Ja będę się leczyć 2 - 2,5roku
__________________
aparatka 2007-2009
Goniowe karteczki quillingowe


soy una soñadora incorregibla por que espero al príncipe azul
~Gonia~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 19:24   #4678
Maricken
Zadomowienie
 
Avatar Maricken
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 789
Wyślij wiadomość przez ICQ do Maricken
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez poldzia89 Pokaż wiadomość
Marcinken : chyba ci gumka na dole zleciała z jednego zameczka!! weź sobie zaczep żebyś go nie zgubiła!! hehe
No ja też się przyglądałam temu, ale ona tak już byla założona przez orto, bo u mnie na dole to "co drugi wystąp" a ta ligaturka sztywna jak drut jest taka naprężona...A mnie taaak bolą te zęby łomatko a w czwartek tłusty czwartek...chyba siekane pączki będę jadła

A Twoja jedynka się w końcu na pewno ruszy! Jak mój wielki i uparty kieł się przekręcił tyle to jedynka to pikuś musi być

Olkaaaa_s mój orto wyliczył koszt 24miesięcznego leczenia u mnie na 6500 - w tym jest aparat i wszelkie wizyty. Dodaj sobie do tego szczotki, pasty, płyny...

Aaa właśnie! Któraś z Was wspominała aby nie za często się żelować żelem elmex, to samo mi powiedział orto, tak dwa razy pod rząd (np dwie niedziele) a potem dłuższa przerwa z 2 mce - żeby nie przedobrzyć - więc potwierdzam wiadomość
poprzedniczki

Echh jeszcze raz to napiszę! Czuję jakby mi te zęby miały zaraz ze szczęki wyskoczyć! dobra, chyba teraz mniej bolą jak tyle razy to napisałam
__________________
"If slaughterhouses had glass walls, everyone would be a vegetarian." L. McCartney
Maricken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 19:31   #4679
Olga:P
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 062
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez ~Gonia~ Pokaż wiadomość
Olga:P chyba masz podobną wadę do mojej. Też miałam wystające jedynki, a na dole trochę stłoczone ząbki. Zobacz sobie zdjęcia na moim blogu Ja będę się leczyć 2 - 2,5roku
Mam praktycznie takie same zęby jak Ty przed Widzę, że już masz ladnie cofnięte jedyneczki. Bardzo motywujące

Dziewczyny, a powiedzcie mi czy ten aparat aż tak bardzo widać I czy ogólnie macie jakieś nieprzyjemności z tym związane wiem, głupio się pytam, ale najbardziej to się obawiam tych głupich docinek
__________________



Olga:P jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 19:42   #4680
Maricken
Zadomowienie
 
Avatar Maricken
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 789
Wyślij wiadomość przez ICQ do Maricken
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Żadnych, ale to żadnych przykrych komentarzy nie usłyszałam, a wręcz zawsze miłe rzeczy. Pracuję w szkole jako nauczyciel i uczniowie często sami noszą aparaty i to jest normalne dla nich, a niektórzy (zwłaszcza młodsi) zarzekają się, że też sobie taki założą Nie obawiaj się niczego, w końcu to znak, że dbasz o siebie!
A czy widać? Różnie to bywa, u niektórych bardziej u innych mniej - u mnie widać że go mam ale w ogóle o tym nie myślę
__________________
"If slaughterhouses had glass walls, everyone would be a vegetarian." L. McCartney
Maricken jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:39.