Wymowa "r" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-01, 06:04   #1
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221

Wymowa "r"


Zastanawiam się dlaczego niektórzy ludzie tak dziwnie wymawiają "r", nie da się w słowach opisać jak brzmi takie "r" ale myslę, że wiecie o co chodzi Sama tak wymawiam (albo jak niektórzy twierdzą nie wymawiam) tą spółgłoskę i zastanawiam się skąd się to bierze. No i powiedzcie czy podoba się Wam jak ktoś tak dziwnie wymawia "r" co jakby nie było zniekształca cały wyraz z tą literką
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 06:32   #2
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Wymowa "r"

Chodzi Ci o niedokładne wymawianie tej litery, w sposób zbliżony do l?

To jest wada wymowy, którą zwykle się leczy w wieku przedszkolnym/szkolnym. Sama ją mam. Mimo podcinania języka (nie wiem czy się to jeszcze praktykuje, to było we wczesnych latach '80), wizyt u logopedy, dalej mówię lekko zniekształcając tę głoskę (zwłaszcza po spółgłoskach bezdźwięcznych i na początku wyrazu) i .... bardzo to lubię. To taki mój znak rozpoznawczy.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.

Edytowane przez amika79
Czas edycji: 2008-02-01 o 14:04 Powód: zamiana wyrazów
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 06:47   #3
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Wymowa "r"

Ja też bardzo lubię tą wadę A kiedyś nawet usłyszałam, że to jest seksowne
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 06:57   #4
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Wymowa "r"

Ja te mam tą wadę. Pani logopeda w szkole podstawowej stwierdziła ze nie wymawiam prawidłowo połowy alfabetu. Mnie ta wada nie przeszkadza.
architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 07:01   #5
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: Wymowa "r"

Niektórzy wymawiają też jako "ł" (Łobełcik).

Teresko, chodziłaś do logopedy? Ćwiczenia, rozpoczęte w odpowiednim wieku, mogą zdziałać cuda. Ja nie wymawiałam spółgłoski "r", a teraz nie mam z nią najmniejszych problemów.
__________________
Język to przede wszystkim melodia i sprawne posługiwanie się słowem, to komponowanie wspaniałej muzyki. Komputerszczyzna melodii nie ma i nigdy mieć nie będzie; jest muzyką współczesną, pełną dziwnych dysonansów i zgrzytliwych współbrzmień.

J. Grabowski
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 07:01   #6
izia17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 756
GG do izia17
Dot.: Wymowa "r"

Mi to się kojarzy z Tuskiem, Rokitą i panią Gronkiewicz ogólnie z PO
izia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 07:14   #7
Westalka
Zakorzenienie
 
Avatar Westalka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 349
Dot.: Wymowa "r"

Niektórzy wymawiają "r" z lekką wibracją dźwięku.
Ktoś wie, o czym mówię?



Btw, ja nie mam wady wymowy i raczej nie chciałabym jej mieć.
Ale! Podoba mi się taka wada u innych.
__________________
żartowałam!







Westalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-01, 07:18   #8
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Wymowa "r"

Cytat:
Napisane przez _totally_ Pokaż wiadomość
Niektórzy wymawiają też jako "ł" (Łobełcik).

Teresko, chodziłaś do logopedy? Ćwiczenia, rozpoczęte w odpowiednim wieku, mogą zdziałać cuda. Ja nie wymawiałam spółgłoski "r", a teraz nie mam z nią najmniejszych problemów.
Tak, tak, kiedyś jak byłam bobikiem to mamusia mnie prowadzała do poradni logopedycznej Ta wada nie jest u mnie aż taka duża jak na przykład u premiera, ale słychać, że nie wymawiam czysto Nie przeszkadza mi to specjalnie. Tylko zastanawiam się skąd w ogóle taka wada się bierze
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 07:22   #9
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Wymowa "r"

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Tylko zastanawiam się skąd w ogóle taka wada się bierze
To chyba zależy od wadliwej budowy aparatu mowy (nie jestem logopedą, więc tak sobie tylko gdybam). Ja miałam zbyt przyrośnięty język, dlatego w wieku kilku lat (na żywca) lekko mi go podcięto. Nie wiem czy ten zabieg dał jakieś efekty, byłam zbyt mała, by to zauważyć.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 07:23   #10
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: Wymowa "r"

http://www.przedszkola.malopolska.pl.../wymowa_r.html

http://www.logopedia.pl/index.php?op...d=21&Itemid=35
__________________
Język to przede wszystkim melodia i sprawne posługiwanie się słowem, to komponowanie wspaniałej muzyki. Komputerszczyzna melodii nie ma i nigdy mieć nie będzie; jest muzyką współczesną, pełną dziwnych dysonansów i zgrzytliwych współbrzmień.

J. Grabowski
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 07:25   #11
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Wymowa "r"

Cytat:
Napisane przez amika79 Pokaż wiadomość
To chyba zależy od wadliwej budowy aparatu mowy (nie jestem logopedą, więc tak sobie tylko gdybam). Ja miałam zbyt przyrośnięty język, dlatego w wieku kilku lat (na żywca) lekko mi go podcięto. Nie wiem czy ten zabieg dał jakieś efekty, byłam zbyt mała, by to zauważyć.
Na żywca ? Co za sadyści

Dziękuję Totally za info
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-01, 07:29   #12
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Wymowa "r"

Pamiętam to bardzo dobrze. Nikt się ze mną nie certolił. Potem został mi na długo uraz do dentystycznych foteli (na nim siedziałam podczas tego zabiegu) i otwierania buzi w obecności lekarza. Trauma przeszła dopiero około 12. roku życia.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 07:34   #13
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Wymowa "r"

Cytat:
Napisane przez amika79 Pokaż wiadomość
Pamiętam to bardzo dobrze. Nikt się ze mną nie certolił. Potem został mi na długo uraz do dentystycznych foteli (na nim siedziałam podczas tego zabiegu) i otwierania buzi w obecności lekarza. Trauma przeszła dopiero około 12. roku życia.
Kurcze, to dobrze, że dałaś sobie radę z tą traumą. Przez takie przeżycie to nie jeden maluch miałby uraz nie do pokonania do końca życia

Ale wychodzi na to, że z taką wadą mamy dużą szansę brzmieć wiarygodnie jako francuzi
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 09:09   #14
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Wymowa "r"

O matko, komu podcinali język????

Ja też nie wymawiałam "r" tylko "J", mama poszła ze mną do logopedy i pani logopeda zaleciła ćwiczenie - włożyć palec pod język i przesuwając palcem w prawo i lewo wymawiać "d". Po 1-2 dniu ćwiczeń zaczęłam wymawiać "r", ale nie samo "r", tylko w niektórych wyrazach (tłukłam Króla Karola i Królową Karolinę do nieprzytomności). Łatwiej mi po prostu było wymawiac owo nieszczęsne "r" wraz z "K" bądź "T".
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 09:20   #15
enda____
Rozeznanie
 
Avatar enda____
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 883
Dot.: Wymowa "r"

Cytat:
Napisane przez amika79 Pokaż wiadomość
Chodzi Ci o niedokładne wymawianie tej litery, w sposób zbliżony do l?

To jest wada wymowy, którą zwykle się leczy w wieku przedszkolnym/szkolnym. Sama ją mam. Mimo podcinania języka (nie wiem czy się to jeszcze praktykuje, to było we wczesnych latach '80), wizyt u logopedy, dalej mówię trochę zniekształcając tę głoskę (zwłaszcza po spółgłoskach bezdźwięcznych i na początku wyrazu) i .... bardzo to lubię. To taki mój znak rozpoznawczy.
ja mam ta wade i nienawidze jej kiedys gdy chodzilam do podstawowki, mialam wieelkie problemy z r i dzieci ciagle sie ze mnie smialy chodzilam do logopedy, wizyty nic mi nie daly, ale zawzielam sie sama (1 kl podstawowki) i mimo tego, ze nikt mnie nie pilnowal i nie kazal cwiczylam, cwiczylam az nauczylam sie wypowiadac r tak, aby nie "rzucalo" sie w uszy teraz czasem slychac ta wade jak sie zapomne . Bo mam jeszcze jedna WADE...szybko gadam
__________________
"Prawdziwy przyjaciel to podwójne szczęście, prawdziwy przyjaciel to połowa cierpień"

... hmm
enda____ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 09:27   #16
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Wymowa "r"

ja też troszkę inaczej wymawiam 'r', ale nie tak, jak Kazimiera Szczuka ludzie mówią, ze to fajnie brzmi, a ja się tym specjalnie nie przejmuje
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 09:33   #17
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: Wymowa "r"

Mi sie to nie podoba, co ma byc ladnego w wadzie wymowy? Jakby moje dziecko tak wymawialo, to bym tak dlugo cos z tym robila az by sie nauczylo mowic normalnie. Moim zdaniem osoby z wada wymowy to nic jak tylko zaniedbanie ze strony rodzicow, ale moge sie mylic
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 09:44   #18
Blue_Tattoo
Wtajemniczenie
 
Avatar Blue_Tattoo
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 585
GG do Blue_Tattoo
Dot.: Wymowa "r"

To jak Kazia Szczuka? Szczerze mówiąc trochę mnie to denerwuje, znałam w podstawówce taką dziewczynę która miała problemy z wymówieniem "r" i dziwnie to brzmiało
__________________
"Prosiaczek wspiął się na paluszkach i szepnął:
- Puchatku...
- Co Prosiaczku?
- Nic - rzekł Prosiaczek, biorąc Puchatka za łapkę - chciałem się tylko
upewnić, czy jesteś."
Blue_Tattoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 09:50   #19
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Wymowa "r"

Z tego co czytałam na tych stronkach, które podała Totally to może być to wada tego małego języczka na miękkim podniebieniu i dlatego tak ryramy Muszę Wam powiedzieć, że ja miałam też przez chwilę problemy z jąkaniem (wujek gwałtownie zabił muchę nad moim łóżeczkiem co ponoć bardzo mnie przestraszyło i zaczęłam się jąkać) ale mama chodziła ze mną dzielnie do logopedy, który z jąkania mnie wyprowadził i nad moją "erką" też pracował, dzięki temu prawdopodobnie nie wymawiam innej literki zamiast r a jedynie zniekształcone r Zresztą w latach 80-tych nie przejmowano się specjalnie dziaciakami z taką wadą wymowy, więc zostaje nam tylko polubić ją Bo wydaje mi się, że w wieku 27 lat raczej już nic nie da się z tym zrobić
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-01, 10:03   #20
agatkaz88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 308
Dot.: Wymowa "r"

na to r się chyba mówi francuskie r

Czy to jest sexowne ? no nie wiem, mnie raczej drażni głos Kazi Sztuki , no ale co kto lubi ale napewno u niektórych moze brzmiec bardzo sexownie .
__________________
S.E.S.J.A
agatkaz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 10:10   #21
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Wymowa "r"

Cytat:
Napisane przez agatkaz88 Pokaż wiadomość
na to r się chyba mówi francuskie r

Czy to jest sexowne ? no nie wiem, mnie raczej drażni głos Kazi Sztuki , no ale co kto lubi ale napewno u niektórych moze brzmiec bardzo sexownie .
To chyba jeszcze zależy od treści wypowiedzi Kazia zazwyczaj mówi niemiłe rzeczy (czy to jako krytyk literacki czy jako prowadząca teleturniej). Ona ogólnie nie ma ciepłego tego głosiku Wydaje mi się, że ktoś kto ma ciepły ton głosu może zdziałać cuda takim r Na przykład pomrrrrrrrrrrrrrrrruczeć ukochanemu w łóżeczku
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 10:16   #22
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Wymowa "r"

mi sie strasznie nie podoba takie r i nie uwazam zeby bylo seksowne. sama w wieku 4 lat usilnie mowilam non stop rrrrrrrrrrrrrrr zeby nauczyc sie ladnie wymawiac (i sie w koncu nauczylam)
podobienstwa do tego jak mowia Francuzi tez jakos nie zauwazylam bo z tego co ja slysze to Francuzi mowia takie gardlowe 'r' a nie jakies takie pomieszane z 'l'
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 10:53   #23
nebya
Wtajemniczenie
 
Avatar nebya
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 498
Dot.: Wymowa "r"

Mój kolega z klasy miał problem z wymówieniem "r" jeszcze w podstawówce, trochę dziwnie to brzmiało bo nawet nie umiał poprawnie wymówić swojego nazwiska ( było z " r"). Bardzo długo chodził do logopedy, wykonywał dziwne ćwiczenia językiem ( nawet na lekcji) i pomogło. Teraz nie ma już problemów. Z tego co wiem niektórzy nie mogą poprawnie wymówić "r" z tego powodu że mają źle wykształcony aparat mowy, wadę zgryzu lub mogą to dziedziczyć W przypadku mojego kolegi okazało się że nauczył się takiej wymowy przez zasłyszanie tj. jego mama miała taki problem, a on kiedy uczył się mówić po prostu ją naśladował. W wyniku tego powstał drugi problem, bo źle wykształcił mu się aparat mowy. Moim zdaniem taka wada jest nawet w pewien sposób "sympatyczna", tzn. brzmi tak inaczej i dlatego może mi się podoba Ale nie zmienia to faktu że nie chciałabym tak mówić i uważam że ludzie dorośli z taką wadą są ofiarami zaniedbania ze strony swoich rodziców.
__________________

nebya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 11:23   #24
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Wymowa "r"

U mnie kilka osób w klasie ma taką wadę i muszę przyznać, że mnie czasem irytuje Chociaż znałam jedną dziewczynę, która nie wymawiała 'r' i na pierwszy rzut 'uchem' nie była słychać różnicy. Moja przyjaciółka przez kilka lat chodziła do logopedy jako dziecko i niestety leczenie nie przynioslo efektów(może i nie ćwiczyła w domu).
Mój kuzyn jak był mały 'r' wymawiał jak 'j' ze względu na zbyt duży język. Prze kilka lat nosił w domu taki aparat, który mu ten język troszkę okiełznał i dziś jest lepiej.
Ja kiedyś miałam problemy z wymową (po prostu niewyraźnie mówiłam) ze względu na moją wadę zgryzu, której nie widać. Ćwiczenia polecone przez znajomego logopedę pomogły

Cytat:
Napisane przez nebya
uważam że ludzie dorośli z taką wadą są ofiarami zaniedbania ze strony swoich rodziców.
Zazwyczaj to prawda. Moja ciotka stwierdziła, że po co jej synowi leczenie u jakiegoś tam logopedy, który i tak jest beznadziejny. A teraz chłopak dosłownie opluwa ludzi.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 11:52   #25
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Wymowa "r"

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość
Moja ciotka stwierdziła, że po co jej synowi leczenie u jakiegoś tam logopedy, który i tak jest beznadziejny. A teraz chłopak dosłownie opluwa ludzi.
Kurcze to poważne zaniedbanie, zrobiła mu dużą krzywdę i to świadomie
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 11:56   #26
agness86
Zakorzenienie
 
Avatar agness86
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: daleko
Wiadomości: 7 787
Dot.: Wymowa "r"

Moja mała sąsiadka (lat 6) wymawia "r" tak jak by po angielsku. Mama była z nią u logopedy i pani stwierdziła, że do końca się tego wyleczyć podobno nie da
__________________



I już

agness86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 12:02   #27
Yerenia
Raczkowanie
 
Avatar Yerenia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 263
Dot.: Wymowa "r"

jak bylam w podstawowce to bylo cos takiego jak obowiazkowa wizyta u logopedy. Oczywiscie Pani logopoeda stwierdzila, ze nie mam zadnej wady wymowy.
No ale niestety mam:P znaczy sie, jak mowie szybko to nie slychac zeby 'r' bylo zniksztalcone'. Ale czasem jednak tak.
Od razu jednak zaznaczam, ze nie mowi tego jako "l" czy "ł". Tylko jakos tak to wibruje dziwnie I to tez zalezy od wyrazu i od zbitki glosek
Yerenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 13:39   #28
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Wymowa "r"

wibracyjne 'r' /hrowerh/ jest fajne, ale 'l' /lowel/ już nie koniecznie.
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 13:58   #29
hate me!
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 78
Dot.: Wymowa "r"

również należę do tych 'śmiesznie' mówiących.
moje 'r' jeśli jest krótkie to jeszcze jako-tako przypomina to prawidłowe. jeśli mam powiedzieć 'rrrrrrrr' to to już przekracza moje możliwości.
hate me! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 14:54   #30
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Wymowa "r"

Ja też nie wymawiałam tej literki, z tym, że mi to przeszkadzało, bo na zajęciach wokalnych nie mogłam zrobić ćwiczenia polegającego na długiej wymowie "rrrrrrrrrrrrrrrrrrr"
W końcu mój pan od wokalu nauczył mnie poprawnie wymawiać tę literę Rrrrr
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:47.