Kot wychodzący nagle zamknięty w mieszkaniu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-28, 20:57   #1
OneMoreDress
Zakorzenienie
 
Avatar OneMoreDress
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3 388

Kot wychodzący nagle zamknięty w mieszkaniu?


W domu rodzinnym mam kocura, który od zawsze był kotem wychodzącym-spacerował po okolicy, przychodzi jak sie go zawoła, zazwyczaj w okresie wiosenno-letnim wpadał do domu tylko cos zjeść.
Niestety kilka miesięcy temu zmarła moja mama, która opiekowała sie kocurem. Udało mi sie przyjechać do domu rodzinnego na 4 miesiące i kot upatrzył sobie mnie jako 'opiekuna'-ja go głownie karmie, chodzi za mną po podwórku, często śpi u mnie w pokoju.
Niedługo zmuszona jestem jednak wrócić do siebie i nie wiem co zrobic z kotem-boje sie, ze tu zmarnieje. Mój tata owszem, zadba aby miał miski pełne jednak nie ma dla niego aż tak dużo ciepła (kot to pieszczoch).
Myślałam czy nie zabrac kota ze sobą-mieszkam jednak w dużym miescie wiec kot musiałby zostac kotem 'domowym', jego życie z wielkiego podwórka i domu ograniczone zostałoby do małego mieszkania, nawet bez balkonu. Uważacie ze kot potrafiłby sie przystosować..? Naprawdę nie wiem jaka decyzje podjąć.
__________________
Kiedy kobieta nie może się zdecydować czy kupić pierwszą czy drugą sukienkę to bierze wszystkie trzy
OneMoreDress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-29, 11:50   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Kot wychodzący nagle zamknięty w mieszkaniu?

Jeśli dorosły to raczej się nie przystosuje. Niestety. Maluch do ukończenia 1 roku życia jest w miarę elastyczny. Ale później jeśli kot już był wychodzący, nabrał przyzwyczajenia do dużego terytorium no to niestety już niewychodzącego nie da się z niego zrobić.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-01, 07:31   #3
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Kot wychodzący nagle zamknięty w mieszkaniu?

U nas zaistniała taka sytuacja, kot wychodzący 10letni, bez problemu przystosował się do życia w mieszkaniu.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-01, 12:23   #4
martella30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 119
Dot.: Kot wychodzący nagle zamknięty w mieszkaniu?

Miałam podobny problem i ktoś mi powiedział, że to zależy od konkretnego kota. Jeden szybko się przystosuje a drugi będzie mędził miesiącami pod oknem. I to prawda.
martella30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-01, 14:50   #5
OneMoreDress
Zakorzenienie
 
Avatar OneMoreDress
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3 388
Dot.: Kot wychodzący nagle zamknięty w mieszkaniu?

Dzieki dziewczyny postanowiłam ze dam mu miesiąc próby na życiu z tata-jak zobaczę ze biednieje itd to zabiorę go do siebie .
__________________
Kiedy kobieta nie może się zdecydować czy kupić pierwszą czy drugą sukienkę to bierze wszystkie trzy
OneMoreDress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 12:34   #6
urszula87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 12
Dot.: Kot wychodzący nagle zamknięty w mieszkaniu?

Hej, miałam podobną sytuację, kot nie miał wyjścia i musiał przenieść się do 40m mieszkania. Źle to znosi do dzisiaj, ale nie wyobrażaliśmy sobie, żeby go komuś/gdzieś oddać, a już na pewno nie porzucić.
urszula87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-17, 06:10   #7
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 524
Dot.: Kot wychodzący nagle zamknięty w mieszkaniu?

Nie ma reguł. Jeśli kocur jest wysterylizowany, wtedy łatwiej.

Zdarza się, że w naszym kotkowie osiedlowym jakiś kot (już dorosły) i jakiś dwunożny tak się polubią, że dwunożny bierze kota do domu (w bloku) i kot bez trudu się "przestawia".

Bywa też odwrotnie, ja miałam na DT kotkę z kotkowa po sterylce. Dawała się głaskać ale nie mogła się doczekać powrotu do kotkowa. Domowe życie ją nudziło.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 524 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-08, 14:00   #8
100club
Raczkowanie
 
Avatar 100club
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 107
Dot.: Kot wychodzący nagle zamknięty w mieszkaniu?

Myślę, że można spróbować. Nie ma w tym żadnej reguły, że skoro był nauczony żyć poza domem to teraz nie przyzwyczai się do życia w bloku. Jeśli jest takim przytulakiem, lubi spędzać czas na zabawach to myślę, że da radę się przyzwyczaić. W swoim mieście często widzę ludzi z kotami na spacerach na smyczce, więc od czasu do czasu wyjście na dwór i dużo zabawy w domu może mu wystarczyć
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
100club jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-08 15:00:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:23.