Położnictwo studia - ZBIORCZY - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-24, 21:37   #361
NaturalBlonde
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Zima
Wiadomości: 31
Dot.: Położnictwo studia - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez alexbe_ Pokaż wiadomość
Ja studiuję drugi rok 1 stopnia we Wrocławiu na naszym kochanym umedzie
Jeśli łatwo Ci przyswajać wiedzę z zakresu biologii i generalnie interesujesz się położnictwem to z nauką nie ma problemu - ja wszystko na 1 roku zaliczyłam w 1 terminie, nawet z dobrymi ocenami, nie zarywałam nocek bo uważam, że nie ma sensu. Po prostu naukę rozkładałam czasem kilka tygodni przed (anatomia) lub uczyłam się z zajęcia na zajęcia (techniki położnicze!). Jak któraś z dziewczyn się nie uczyła, no to nie zaliczała - normalka. Ale to tylko i wyłącznie Twój wybór jaką wagę do tego przywiązujesz

Co do pracy. Możemy pracować w szpitalu jak i poza. W szpitalu na oddziałach: ginekologia, patologia ciąży, położnictwo, sala porodowa, neonatologia, patologia noworodka, oddział intensywnej terapii noworodka. Ja się odnajduję na sali porodowej oraz na patologii noworodka
Jeśli nie szpital, to możemy znaleźć pracę w Szkołach Rodzenia, Domach Narodzin, prywatnych klinikach, przychodniach jako wykonywanie szczepień (trzeba skończyć na to kurs) lub położna środowiskowa. Można też uczestniczyć w badaniach w gabinetach ginekologicznych, pobierać wymazy itd. Położna może też prowadzić ciążę, a jak ma się dłuższy staż - odbierać porody w domu - ale do tego trzeba na prawdę dużej wiedzy i doświadczenia

Osobiście polecam studia. Z pracą nie ma problemu, przynajmniej we Wrocławiu. Poza tym jak ktoś jest dobry w tym co robi to ją znajdzie po prostu. Trzeba się udzielać na uczelni, działać w róznych SKN, pisać badania naukowe - to wszystko rokuje pomyślnie na karierę no i masz rozpoznawalne nazwisko Na uczelni są też praktyki w szpitalu z nauczycielem i w wwakacje bez nauczyciela - wtedy najlepiej wykazać się w tym szpitalu, w którym chciałabyś pracować. Jak robisz praktyki w tym szpitalu w wakacje, to położne i oddziałowa Ciebie pamiętają i potem też łatwiej znaleźć robotę

ah i u nas wfu nie ma całe szczęście
Dziękuję za taką wyczerpującą odpowiedź jestem pewna że pójdę na położnictwo bo bardzo mnie to interesuje i akurat tak się złożyło że zawsze marzyłam żeby studiować we Wrocławiu po prostu kocham to miasto
pod wieloma względami już się nie mogę doczekać chociaż dopiero jestem w drugiej klasie ale wiadomo czas szybko mija
NaturalBlonde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 20:50   #362
alexbe_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19
Dot.: Położnictwo studia - ZBIORCZY

Szybko ten czas mija, zaraz będzie matura i termin składania dokumentów na studia. Ja jeszcze niedawno bawiłam się na studniówce, a teraz właśnie uczę się na egzamin z Patologii Zapraszam do Wrocławia, wspaniałe miasto, na uczelni też niczego sobie - dużo praktyk, możemy ćwiczyć ile chcemy, pytać o co chcemy. Pierwszy rok najgorszy, ale przetrwać go i potem z górki Pozdrawiam serdecznie i powodzenia na maturze
alexbe_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 20:56   #363
Olalala27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 17
Dot.: Położnictwo studia - ZBIORCZY

Dziewczyny, czy któraś z Was studiuje w Katowicach na ŚUM-ie?
Olalala27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 23:43   #364
love_rosie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 5
Dot.: Położnictwo studia - ZBIORCZY

Hej, są tu jakieś dziewczyny startujące na poło na UJ w tym roku?
Oraz takie które tam studiowały / studiują, jak wrażenia z uczelni?
love_rosie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 05:00   #365
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Położnictwo studia - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez love_rosie Pokaż wiadomość
Hej, są tu jakieś dziewczyny startujące na poło na UJ w tym roku?
Oraz takie które tam studiowały / studiują, jak wrażenia z uczelni?
Ja studiuję na UJ Jak masz jakieś pytania, to pisz PW najlepiej
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 10:15   #366
Olilouka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Dot.: Położnictwo studia - ZBIORCZY

Ja właśnie też startuje na UJ na polożnictwo, ale słabo napisałam maturę i nie wiem czy się dostanę :\ ciekawa jestem jak inne dziewczyny składające na ten kierunek, czekałam właśnie aż ktoś się gdzies odezwie w tej sprawie na forum.
Olilouka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 21:08   #367
namruf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 5
Dot.: Położnictwo studia - ZBIORCZY

Jak Ci poszła matura? Ile miałaś procent? Też poszło mi dość słabo i też żyję w strachu, że się na UJ nie dostanę
namruf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-12, 07:47   #368
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Położnictwo studia - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez namruf Pokaż wiadomość
Jak Ci poszła matura? Ile miałaś procent? Też poszło mi dość słabo i też żyję w strachu, że się na UJ nie dostanę
Spokojnie, zwykle jest więcej list niż jedna Mam koleżanki na roku, które dostały się z 3 listy, a nawet 4 dzień przed rozpoczęciem roku akademickiego. Jedna koleżanka nawet w ogóle nie pisała biologii na maturze.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-17, 21:39   #369
Olilouka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Dot.: Położnictwo studia - ZBIORCZY

No nie dostałam się z 1 listy, ale przewidziałam to. Czekam na następną, daleko na rezerwowej na szczęście nie jestem :P

Mam 53% z bio i 79 % z polskiego podstawowego.
Olilouka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 19:09   #370
Igonnaeatyourcat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Dot.: Położnictwo studia - ZBIORCZY

Hej, czy mógłby mi ktoś napisać ile godzin dziennie średnio spędza się na uczelni? Jak wygląda wasz plan zajęć? Może studiuje ktoś na Collegium Medicum w Bydgoszczy?
Od tego zależy moja decyzja czy pójść na te studia. Nauki się nie boję biola wchodzi mi jak woda Krew i inne cuda też mnie nie przerażają
Igonnaeatyourcat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 20:35   #371
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Położnictwo studia - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Igonnaeatyourcat Pokaż wiadomość
Hej, czy mógłby mi ktoś napisać ile godzin dziennie średnio spędza się na uczelni? Jak wygląda wasz plan zajęć? Może studiuje ktoś na Collegium Medicum w Bydgoszczy?
Od tego zależy moja decyzja czy pójść na te studia. Nauki się nie boję biola wchodzi mi jak woda Krew i inne cuda też mnie nie przerażają
Dużo. Nawet jak masz okienka, to zwykle i tak plan jest tak ułożony, że się siedzi na uczelni 7/8- 18/19. Ja studiuję w Krakowie i na I roku miewałam 1-2 dni luźniejsze w tyg. (kiedy kończyłam o 15 i 17). Położnictwo jest ogólnie czasochłonnym kierunkiem, nie wspominając już o praktykach w wakacje
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-18, 22:10   #372
xzabka007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 9
Dot.: Położnictwo studia - ZBIORCZY

Ja jestem po Bydgoskim położnictwie. Plan jak na każdej uczelni jest bardzo napchany poniżej linki, możesz sobie rozpisać, to będziesz miała klarowny wizerunek.

http://www.cm.umk.pl/27-wydzialy/wyd...2015-2016.html

http://www.cm.umk.pl/27-wydzialy/wyd...2015-2016.html
xzabka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 23:13   #373
Igonnaeatyourcat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Dot.: Położnictwo studia - ZBIORCZY

Z tego co sobie rozpisałam to wychodzi na to, że praktycznie codziennie od 7 do 20.
W takim razie chyba będę musiała zrezygnować z tych studiów, mam chorego brata, mama sama nie daje sobie rady więc nie ma opcji by zostawić ją z nim zupełnie samą na cały dzień. Tak marzyłam o tym kierunku
Igonnaeatyourcat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 12:11   #374
life01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 53
Położnictwo niestacjonarne od razu po maturze? Studia

Witam,
Czy ktoś orientuje się, czy jest możliwość studiowania położnictwa w trybie niestacjonarnym od razu po maturze? Oczywiście w Polsce. Nie mam tu na myśli studiów pomostowych, lecz zwykłych, zaocznych, płatnych studiach.
Z góry dziękuje za odpowiedzi!
life01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 12:30   #375
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: Położnictwo niestacjonarne od razu po maturze? Studia

wejdź na strony uczelni i tam sprawdzaj takie rzeczy :| no bez przesady, to jest do sprawdzenia w naprawdę krótkim czasie... na studiach trzeba wiele rzeczy samamu znależć i ogarnąć a nie czekać na gotowe :|
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-12, 19:02   #376
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Położnictwo niestacjonarne od razu po maturze? Studia

Cytat:
Napisane przez life01 Pokaż wiadomość
Witam,
Czy ktoś orientuje się, czy jest możliwość studiowania położnictwa w trybie niestacjonarnym od razu po maturze? Oczywiście w Polsce. Nie mam tu na myśli studiów pomostowych, lecz zwykłych, zaocznych, płatnych studiach.
Z góry dziękuje za odpowiedzi!
Na 99% nie ma uczelni w Polsce gdzie zrobisz licencjat niestacjonarnie. Mgr to i owszem, ale studia licencjackie w trybie dziennym. To są zbyt obszerne studia, aby zamknąć temat i nauczyć się zawodu na zjazdach co dwa tygodnie ...
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 08:33   #377
love_rosie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 5
Dot.: Położnictwo niestacjonarne od razu po maturze? Studia

Cytat:
Napisane przez life01 Pokaż wiadomość
Witam,
Czy ktoś orientuje się, czy jest możliwość studiowania położnictwa w trybie niestacjonarnym od razu po maturze? Oczywiście w Polsce. Nie mam tu na myśli studiów pomostowych, lecz zwykłych, zaocznych, płatnych studiach.
Z góry dziękuje za odpowiedzi!
Chyba tylko Kielce, http://www.wseip.edu.pl/poonictwo.html/
love_rosie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 10:51   #378
life01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 53
Dot.: Położnictwo niestacjonarne od razu po maturze? Studia

Cytat:
Napisane przez love_rosie Pokaż wiadomość
Dzwoniłam, niestety kierunek nie jest otwierany od 3 lat, ze względu na znikoma ilość chętnych Ale bardzo dziękuje za pomoc!
life01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 11:38   #379
pappitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 44
Dot.: Położnictwo studia - ZBIORCZY

Studiowac niestacjonarnie mozna w Wyzsej Szkole Nauk Stosowanych w Rudzie Slaskiej, jednak potrzebna jest wieksza liczba osob chetnych, w tym ja moj watek: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post65313351
pappitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-16, 07:38   #380
pappitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 44
Dot.: Położnictwo studia - ZBIORCZY

Drogie Wizazanki, wiecie cos odnosnie kursu, podobno 18 miesiecznego, ktory upowaznia pielegniarke po licencjacie do bycia polozna?
pappitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 07:51   #381
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Położnictwo studia - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pappitka Pokaż wiadomość
Studiowac niestacjonarnie mozna w Wyzsej Szkole Nauk Stosowanych w Rudzie Slaskiej, jednak potrzebna jest wieksza liczba osob chetnych, w tym ja moj watek: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post65313351
Nie znalazłam na stronie info o tym że można tam niestacjonarnie studiować, o trybie jest taki wpis: "Studia pierwszego stopnia na kierunku położnictwo prowadzone są wyłącznie jako studia stacjonarne trwające 6 semestrów."
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 08:22   #382
pappitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 44
Dot.: Położnictwo studia - ZBIORCZY

Hm.. moze niedokladnie spojrzalam..
Zobacz na zalacznik
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png Zrzut ekranu 2016-09-16 o 09.20.46.png (26,2 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: png Zrzut ekranu 2016-09-16 o 09.21.49.png (36,0 KB, 12 załadowań)
pappitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 08:34   #383
life01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 53
Dot.: Położnictwo studia - ZBIORCZY

Ja dzwoniłam tam i w każdym razie, położnictwo nie zostanie utworzone, z powodu braku chętnych, tak, jak pisałaś
life01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 09:36   #384
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Położnictwo studia - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pappitka Pokaż wiadomość
Hm.. moze niedokladnie spojrzalam..
Zobacz na zalacznik
O widzisz, tego to ja nie zauważyłam...
Może w przyszłym roku będzie otwarty ten kierunek, tylko wcześniej trzeba się tutaj zorganizować
Ja w tym roku i tak nie dałabym rady, bo mam malutkie dziecko
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 09:53   #385
life01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 53
Dot.: Położnictwo studia - ZBIORCZY

A chętna bys była na położnictwo? Kurcze.. Szkoda, ze tak pozno
Tez do konca nie rozumiem tego, co tam jest napisane.. Raz tak, raz tak. Nie do zrozumienia.
life01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 21:07   #386
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Położnictwo studia - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez life01 Pokaż wiadomość
A chętna bys była na położnictwo? Kurcze.. Szkoda, ze tak pozno
Tez do konca nie rozumiem tego, co tam jest napisane.. Raz tak, raz tak. Nie do zrozumienia.
Ja bym była chętna ale jak już pisałam nie w tym roku.
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-17, 09:42   #387
InsomniaNoctiferi
Przyczajenie
 
Avatar InsomniaNoctiferi
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 20
Dot.: Położnictwo studia - ZBIORCZY

Hej dziewczyny,
wybór padł na położnictwo (umed wroc), od października zaczynam. Już od pierwszego dnia potrzebuje mieć strój na oddział. Najlepiej fartuch + spodnie/spódnica.
W związku z tym pytanie, czy znacie sklepy z odzieżą medyczną godne polecenia? Aby w miarę fajnie strój leżał i ceny nie były z kosmosu
InsomniaNoctiferi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-17, 21:59   #388
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Położnictwo studia - ZBIORCZY

Ee, nie wydaje mi się, żebyś musiała mieć strój już na pierwsze zajęcia Nam prowadzący na pracowni dali 2 tyg., żeby zakupić stroje i kupowałyśmy całymi grupami (każda grupa wybierała swój komplet), dzięki temu miałyśmy zniżki. Ja bym się na razie wstrzymała. My kupowałyśmy w Unformixie (jakieś najtańsze bluzy, za 52 zł bodajże) i spodnie zwężane (chyba po 70 zł). Nie mam nic do zarzucenia tym kompletom oprócz tego, że spodnie mają dość niski stan i są dość opięte na biodrach, dlatego kolejne (na praktyki w szpitalach warto mieć 2 komplety) kupiłam w Balmarq. Trochę droższe, ale znacznie wygodniejsze i chyba jakość też lepsza. Od siebie też polecam zakupić wygodne buty, ja mam zakryte Crocsy, piękne nie są, ale bardzo wygodne i zwłaszcza na porodówce bardzo praktyczne. A co do koloru odzieży, też raczej unikałabym białych spodni, również z tego powodu co wyżej- na porodówce są niepraktyczne.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 22:18   #389
abagiel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1
Dot.: Położnictwo studia - ZBIORCZY

Mam takie pytanie może bardziej do osób, które już pracują, ale jeśli ktoś coś wie to każda odpowiedź się liczy. Chciałabym w tym roku rozpocząć ten kierunek i w przyszłości pracować jako położna. Mam takie obawy czy nie będę mieć za małych rąk potem do tej pracy. Długość mojego środkowego palca liczona od miejsca rozdzielenia się z sąsiednim palcem to zaledwie 7,5 cm. Słyszałam, że położna musi umieć zbadać rozwarcie podczas porodu. Co będzie jeśli nie dosięgnę? Nie za bardzo widzę się w innym zawodzie, ale też nie chcę, żeby w trakcie studiów się okazało, że się nie nadaję Bardzo Was proszę o szczere odpowiedzi. Jak to z tym jest?
abagiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-18, 08:22   #390
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Położnictwo studia - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez abagiel Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie może bardziej do osób, które już pracują, ale jeśli ktoś coś wie to każda odpowiedź się liczy. Chciałabym w tym roku rozpocząć ten kierunek i w przyszłości pracować jako położna. Mam takie obawy czy nie będę mieć za małych rąk potem do tej pracy. Długość mojego środkowego palca liczona od miejsca rozdzielenia się z sąsiednim palcem to zaledwie 7,5 cm. Słyszałam, że położna musi umieć zbadać rozwarcie podczas porodu. Co będzie jeśli nie dosięgnę? Nie za bardzo widzę się w innym zawodzie, ale też nie chcę, żeby w trakcie studiów się okazało, że się nie nadaję Bardzo Was proszę o szczere odpowiedzi. Jak to z tym jest?
Ee chyba masz trochę nieuzasadnione obawy Nigdy nie słyszałam, żeby którejś studentce dokuczano z powodu małych dłoni czy krótkich palców. Ja też mam małe dłonie i nie mam problemu z badaniem wewnętrznym, nawet bym o tym nie pomyślała Wszystkiego da się nauczyć
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-21 09:44:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.