Obciążniki na nogi? Jak zwiększyć efektywność? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-28, 23:02   #1
skubidu_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 29
Question

Obciążniki na nogi? Jak zwiększyć efektywność?


Myślę o zakupie obciążników, ale nie wiem za wiele na temat treningu z nimi.
Swego czasu chodziłam na siłkę i podnosiłam tam raczej większe ciężary, 60kg na martwy, 40kg przysiad, jednak z pewnych względów z siłowni zrezygnowałam. I wtedy miałam tyłek jak marzenie, teraz jest wiadomo dużo "mniej spompowany", bo co ja sobie mogę machając nóżką w domu?
Zastanawiam się kupno obciążników dałoby coś więcej.
Wiem, że obciążenie 1kg to sobie mogę palcem podnosić, widziałam obciążniki 2x3k, gdyby w końcu zapiąć 6kg na nogę i w ten sposób ćwiczyć? Tylko tutaj mam poważne wątpliwości co do tego, czy jest to bezpieczne, a bezpieczeństwo to kluczowa kwestia
Póki co na pewno nie wrócę do siłowni, a więc i ćwiczenia ze sporymi ciężarami odpadają.
Czy jest jakiś ratunek dla mojego tyłka
skubidu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 06:30   #2
Pattkaa21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 127
Dot.: Obciążniki na nogi? Jak zwiększyć efektywność?

Gdzie dostałaś obciążniki 3kg ? Ja max widzę 2,3 a tez ćwiczę dosyć siłowo i teraz brak sztangi to kłopot a 1kg to nic


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pattkaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 08:06   #3
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Obciążniki na nogi? Jak zwiększyć efektywność?

Cytat:
Napisane przez skubidu_ Pokaż wiadomość
Myślę o zakupie obciążników, ale nie wiem za wiele na temat treningu z nimi.
Swego czasu chodziłam na siłkę i podnosiłam tam raczej większe ciężary, 60kg na martwy, 40kg przysiad, jednak z pewnych względów z siłowni zrezygnowałam. I wtedy miałam tyłek jak marzenie, teraz jest wiadomo dużo "mniej spompowany", bo co ja sobie mogę machając nóżką w domu?
Zastanawiam się kupno obciążników dałoby coś więcej.
Wiem, że obciążenie 1kg to sobie mogę palcem podnosić, widziałam obciążniki 2x3k, gdyby w końcu zapiąć 6kg na nogę i w ten sposób ćwiczyć? Tylko tutaj mam poważne wątpliwości co do tego, czy jest to bezpieczne, a bezpieczeństwo to kluczowa kwestia
Póki co na pewno nie wrócę do siłowni, a więc i ćwiczenia ze sporymi ciężarami odpadają.
Czy jest jakiś ratunek dla mojego tyłka
Na blogu Bluesweetpants widziałam wpis z serią ćwiczeń z obciążnikamni.
Agata ma naprawdę fajne, mocne układy.

Czy to bezpieczne... no właśnie ja tez mam wątpliwości. Nogi są jednak przystosowane żeby ciężar na nich spoczywał, niz do tego żeby ciężar za nie ciągnął.
Ja bym się bałą jednak o to, że długofalowo, zniszczy mi to stawy biodrowe.
Miałąm zadane 1 ćwiczenie od fizjoterapeuty, które polegało na "machaniu nogą" z obciążnikiem. Nie pasowąło mi, wrażenia "wyciągania" nogi ze stawu biodrowego było okropne i zamiast mi pomóc, nasilało kontuzję i ból.
To samo ćwiczernie bez obciaznika, działa bardzo dobrze.
A używałam raptem 1,5 kg. :/

Znam też "madrego" kolegę biegacza, który wykminił, ze jak czasami pobiega z obciąnikami na nogach, to bedzie biegać lepiej. Skończyło się kontuzją biodra właśnie i w ogóle długa przerwa w bieganiu.

Wiec nie wiem, ja się bardzo zraziłam.

Już bardziej bezpieczne wydaje mis ie ćwiczenie w domu z obciazeniem w formie np. plecaka ze stelarzem wypchanego czymkolwiek (paczkami cukru np.)
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-02, 10:11   #4
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Obciążniki na nogi? Jak zwiększyć efektywność?

Zgadzam się z poprzedniczką, tez widziałam sporo opinii że te obciążniki nie są bezpieczne.
A nie myślałaś o zakupie jakiś regulowanych hantli? Moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie...
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-02, 14:18   #5
skubidu_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 29
Dot.: Obciążniki na nogi? Jak zwiększyć efektywność?

Ale po co mi regulowane hantle
Nie przywiążę ich do nóg, na ręce się mogę podciągać na drążku i robić pompki, problemem są nogi, bo tutaj ciężar własnego ciała jest zbyt mały
skubidu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 08:52   #6
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Obciążniki na nogi? Jak zwiększyć efektywność?

Cytat:
Napisane przez skubidu_ Pokaż wiadomość
Ale po co mi regulowane hantle
Nie przywiążę ich do nóg, na ręce się mogę podciągać na drążku i robić pompki, problemem są nogi, bo tutaj ciężar własnego ciała jest zbyt mały
To chyba oczywiste że jak weźmiesz w ręce hantle i robisz np przysiady to wtedy cwiczysz nogi z obciążeniem
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 08:58   #7
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Obciążniki na nogi? Jak zwiększyć efektywność?

Cytat:
Napisane przez skubidu_ Pokaż wiadomość
Ale po co mi regulowane hantle
Nie przywiążę ich do nóg, na ręce się mogę podciągać na drążku i robić pompki, problemem są nogi, bo tutaj ciężar własnego ciała jest zbyt mały
Ale jak weźmiesz w ręce hantle regulowane, a są takie na które można nawalić 15-20 kilo na 1, to masz obciążenie na nogi.
Przecież na siłowniach nikt nie robi siły ani muskulatury nóg obciążnikami na nogi.

Od tego są głownie: przysiady, wspięcia, wykroki i nieśmiertelny MC + wszelkie ćwiczenia na siłę eksplozywną (wskoki, zeskoki, łyżwiarz w wersji na bok i przód-tył. Pisząc "łyżwiarz", chodzi mi o ćwiczenie dynamiczne, polegające na robieniu wykroków z przeskokiem .)

Robiąc np. przysiady bułgarskie, masz na _1_
nodze, przy dobrym ustawieniu ciała, jakieś minimum 3/4 masy ciała. To więcej niż uzyskasz obciążnikiem 5 kilo. Jak dodasz hantle w ręce, to w ogóle robi się hardkor.
To ćwiczenie nawet bez dodanego obciążenia robi masakrę, wystarczy pokombinować tempo, np w tempie 4/4, 6/6, lub masakrycznym 8/8 można się zmiażdżyć kilkoma powtórzeniami i bez dodawania obciążenia.
A jest to ćwiczenie bezpieczniejsze nawet od przysiadów klasycznych, bo nie ryje kręgosłupa, łatwo w nim utrzymać kręgosłup w pionie i w naturalnym ułożeniu.

Tak samo wykroki skrzyżne. Tez maskressa nie wymagająca wielkich obciążeń, wystarczy tempo.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2016-10-03 o 11:32
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-03, 11:55   #8
SaiFari
Rozeznanie
 
Avatar SaiFari
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 928
Dot.: Obciążniki na nogi? Jak zwiększyć efektywność?

Wreszcie jakiś ciekawy wątek.
Cava - uwielbiam cię czytać

Tyłka nie trzeba - na nogi skakanie, skakanie i jeszcze raz skakanie, po co tyle mimo wszystko wymyślać, nie napiszę, że mam zjawiskowe, ale już mało brakuje, nic nie boli no i jest siła
__________________
MMA Fitness
Hula
Hoop

Edytowane przez SaiFari
Czas edycji: 2016-10-03 o 11:56
SaiFari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-04, 15:06   #9
Filip19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 7
Dot.: Obciążniki na nogi? Jak zwiększyć efektywność?

Obciążników nie polecam, tylko można sobie zaszkodzić niszcząc stawy
Filip19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-04, 15:46   #10
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Obciążniki na nogi? Jak zwiększyć efektywność?

Mam obciążniki 0,5 kd i 1,5kg i powiem Wam,że przebiegnięcie w nich dystansu 5km było nie lada wyzwaniem. One są dobre podczas przygotowań do startu w zawodach.Natomiast nie polecam ich do takich normalnych,codziennych treningów,bo tylko niepotrzebnie obciążają i przeciążają stawy
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-04, 16:34   #11
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Obciążniki na nogi? Jak zwiększyć efektywność?

Cytat:
Napisane przez skubidu_ Pokaż wiadomość
Myślę o zakupie obciążników, ale nie wiem za wiele na temat treningu z nimi.
Swego czasu chodziłam na siłkę i podnosiłam tam raczej większe ciężary, 60kg na martwy, 40kg przysiad, jednak z pewnych względów z siłowni zrezygnowałam. I wtedy miałam tyłek jak marzenie, teraz jest wiadomo dużo "mniej spompowany", bo co ja sobie mogę machając nóżką w domu?
Zastanawiam się kupno obciążników dałoby coś więcej.
Wiem, że obciążenie 1kg to sobie mogę palcem podnosić, widziałam obciążniki 2x3k, gdyby w końcu zapiąć 6kg na nogę i w ten sposób ćwiczyć? Tylko tutaj mam poważne wątpliwości co do tego, czy jest to bezpieczne, a bezpieczeństwo to kluczowa kwestia
Póki co na pewno nie wrócę do siłowni, a więc i ćwiczenia ze sporymi ciężarami odpadają.
Czy jest jakiś ratunek dla mojego tyłka
Nie wydaje mi sie, aby ani to pomagalo (bo jak taki obciaznik bedzie dobrze stymulowal jakiekolwiek duze partie miesni), ani bylo bezpieczne (ilosc stawow jaka mozna sobie od tego popsuc to przyprawia o zawrot glowy).

Duzo lepiej albo skolowac hantelki, albo wykonywac cwiczenia z ciezarem ciala jako obciazeniem.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-04, 16:57   #12
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Obciążniki na nogi? Jak zwiększyć efektywność?

Ale podstawowe pytanie brzmi - do czego Ty chcesz te obciążniki? Do cardio? Szczerze mówiąc ja w ogóle sobie nie wyobrażam biegania czy skakania nawet z małymi obciążnikami. Z kolei do ćwiczeń, nazwijmy to 'pseudo-siłowych' 1kg to można sobie nagwizdać, o czym zresztą sama wiesz. Weź już lepiej skołuj sobie regulowaną hantelkę albo dwie i rób quadrupes, potem kloca w dłoń i normalne przysiady i wykroki. Ja chwilowo mam możliwość ("siłowo") ćwiczyć właśnie tylko w taki sposób i do tego tylko z 10kg ale robię więcej powtórzeń i serii.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-03, 13:17   #13
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Obciążniki na nogi? Jak zwiększyć efektywność?

Odświeżam wątek. Wpadłam ostatnio na pomysł aby zainwestować w obciążniki po to, aby pójść w nich na niedługi spacer. Nic wielkiego - 15 - 30 minut. Tak tylko, żeby nogi trochę bardziej popracowały. Co o tym myślicie?
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-03, 18:33   #14
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Obciążniki na nogi? Jak zwiększyć efektywność?

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek. Wpadłam ostatnio na pomysł aby zainwestować w obciążniki po to, aby pójść w nich na niedługi spacer. Nic wielkiego - 15 - 30 minut. Tak tylko, żeby nogi trochę bardziej popracowały. Co o tym myślicie?
Łydki Ci od tego urosną z czasem jak balerony.

No chyba ze o to ci chodzi. Ale podejrzewam ze jednak nie.
Jak nie wierzysz, to znajdź ludzi co chodzą na pielgrzymki, i mieli fantazje robić to w ciężkich butach ( np. Glanach) . Łydy jak meserszmity od tego potem mieli.
Albo kolarze, łydki mają owszem wyrzeźbione bo to na ogół bardzo chudzi ludzie, ale i bardzo duże- bo jeźdząc z wpiętymi w pedały butami, nie tylko pchają ale i ciągną nigą ciężar i lyda rośnie.

Chcesz wzmicnić nogi, nakładaj _ duży_ ciężar na ciało _ od gory_ a nie obciążaj nogi małymi ciężarkami od dołu i rób ślimacze cardio.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-03, 18:44   #15
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Obciążniki na nogi? Jak zwiększyć efektywność?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Łydki Ci od tego urosną z czasem jak balerony.

No chyba ze o to ci chodzi. Ale podejrzewam ze jednak nie.
Jak nie wierzysz, to znajdź ludzi co chodzą na pielgrzymki, i mieli fantazje robić to w ciężkich butach ( np. Glanach) . Łydy jak meserszmity od tego potem mieli.
Albo kolarze, łydki mają owszem wyrzeźbione bo to na ogół bardzo chudzi ludzie, ale i bardzo duże- bo jeźdząc z wpiętymi w pedały butami, nie tylko pchają ale i ciągną nigą ciężar i lyda rośnie.

Chcesz wzmicnić nogi, nakładaj _ duży_ ciężar na ciało _ od gory_ a nie obciążaj nogi małymi ciężarkami od dołu i rób ślimacze cardio.

Coś w tym jest. Nie pomyślałam... Dzieki za odpowiedź
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 14:03   #16
sophka
Przyczajenie
 
Avatar sophka
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 29
Dot.: Obciążniki na nogi? Jak zwiększyć efektywność?

Co do łyd jak meserszmity (kocham to określenie) to zgadzam się. Kolażuję i takie mam, kiedyś biegałam z obciążeniem na nogach i to nie był dobry pomysł. Na samo wspomnienie bolą mnie kolana i kostki. Ja jestem na nie.
sophka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-05 15:03:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:30.