obci±zenie - si³ownia - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubi± aktywno¶æ fizyczn± i chc± spaliæ zbêdne kalorie. Wejd¼, poznaj ¶wiat fitnessu i ró¿ne rodzaje aktywno¶ci fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2016-10-03, 17:26   #1
papryczzka
Rozeznanie
 
Avatar papryczzka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 919

obci±zenie - si³ownia


hej,

zale¿y mi na wyszczupleniu, ujêdrnieniu nóg, nie na ich rozbudowaniu (wiem ze nie rozbuduje ich bardzo, ale nie zale¿y mi na zbytnio masywnych udach)

jakie obci±¿enie bêdzie najlepsze? wa¿ê 52kg.

dziêki
papryczzka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-10-03, 17:44   #2
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 19 268
Dot.: obci±zenie - si³ownia

Cytat:
Napisane przez papryczzka Poka¿ wiadomo¶æ
hej,

zale¿y mi na wyszczupleniu, ujêdrnieniu nóg, nie na ich rozbudowaniu (wiem ze nie rozbuduje ich bardzo, ale nie zale¿y mi na zbytnio masywnych udach)

jakie obci±¿enie bêdzie najlepsze? wa¿ê 52kg.

dziêki
Obciazenie gdzie? Ciezko pomoc z taka iloscia info
__________________
£ajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-10-03, 17:45   #3
papryczzka
Rozeznanie
 
Avatar papryczzka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 919
Dot.: obci±zenie - si³ownia

obciazenie na maszynach w silowni
papryczzka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-10-03, 18:22   #4
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 22 122
Dot.: obci±zenie - si³ownia

Cytat:
Napisane przez papryczzka Poka¿ wiadomo¶æ
obciazenie na maszynach w silowni
Na wyszczuplenie nóg idz na jakie¶ zajecia zorganiowane typu: zumba, step, body schape, tabata-turbospalanie, albo idz pobiegaæ
+
koneicznie regularny stretching, ale nie 5 minut po czym¶, tylko jako osbna jednostka treningowa 60 min, a jeszcze lepiej joga i to tak ze 3 razy w tygodniu ak ma byc efekt a nie tylko "odklepane"
Zeby miesien by³ smuk³y i wyd³uzony, nalezy go zbytnio nei obciazaæ, trktowac raczej treningiem wytrzyma³o¶ciowym i regularnie rozciagaæ.

Wysmuklanie na maszynach... IMO, dziwaczny pomys³.
__________________
Cava

Z salamandr± w d³oni szed³em przez powierzchniê komety.
Liz Williams
cava jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-10-03, 18:35   #5
papryczzka
Rozeznanie
 
Avatar papryczzka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 919
Dot.: obci±zenie - si³ownia

to czemu w takim razie wszêdzie polecany jest trening si³owy na odchudzanie?

mam problem z jêdrno¶ci± ud i pupy, a obci±zenie maz 15kg, jest za du¿e? odpu¶ciæ si³ownie?
papryczzka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-10-03, 21:28   #6
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 22 122
Dot.: obci±zenie - si³ownia

Cytat:
Napisane przez papryczzka Poka¿ wiadomo¶æ
to czemu w takim razie wszêdzie polecany jest trening si³owy na odchudzanie?

mam problem z jêdrno¶ci± ud i pupy, a obci±zenie maz 15kg, jest za du¿e? odpu¶ciæ si³ownie?
Bo jest aktualnie bardzo modny i napêdza si³kowy biznes.

Poza tym, serio, czytajac "trening si³owy", to trening na maszynach to ostatnie o czym bym pomysla³a. :/

Ale OK. W skrócie. Na wyszczuplanie (szczupleje siê ca³osciowo a nie punktowo!) i ujêdrnienie, bez wchodzenia w rozrost miesni, trening nie si³owy,a co najwy¿ej _wytrzyma³o¶ciowo_-si³owy + dieta redukcyjna.
Czyli trening polegajacy na du¿ej ilo¶ci powtórzeñ z niewielkim obci±¿eniem i sporym tempem.


obci±zenie 15 kilo to skad mam wiedzieæ na czym i na co? Na przysiady w porz±dnej sekwencji w dobrym tempie na zajêciach typu BodyPump (zajecia wytrzyma³osciowo - si³owe ze sztangami) to obstawiam ze na razie dla Ciebie za duzo.

Ale na maszynach... to ja nie wiem nawet na jakiej.
__________________
Cava

Z salamandr± w d³oni szed³em przez powierzchniê komety.
Liz Williams
cava jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-10-04, 10:49   #7
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 19 268
Dot.: obci±zenie - si³ownia

Cytat:
Napisane przez papryczzka Poka¿ wiadomo¶æ
obciazenie na maszynach w silowni
Na jakich maszynach ?
Nikt nie bedzie mial pojecia o co Ci chodzi i jaka jest Twoja obecna sytuacja (jesli chodzi o np. ile masz sily), jesli tego nie wytlumaczysz. Po takich zdawkowych wpisach nic nie dostaniesz na forum

Cytat:
Napisane przez cava Poka¿ wiadomo¶æ
Na wyszczuplenie nóg idz na jakie¶ zajecia zorganiowane typu: zumba, step, body schape, tabata-turbospalanie, albo idz pobiegaæ
+
koneicznie regularny stretching, ale nie 5 minut po czym¶, tylko jako osbna jednostka treningowa 60 min, a jeszcze lepiej joga i to tak ze 3 razy w tygodniu ak ma byc efekt a nie tylko "odklepane"
Zeby miesien by³ smuk³y i wyd³uzony, nalezy go zbytnio nei obciazaæ, trktowac raczej treningiem wytrzyma³o¶ciowym i regularnie rozciagaæ.

Wysmuklanie na maszynach... IMO, dziwaczny pomys³.
Cytat:
Napisane przez cava Poka¿ wiadomo¶æ
Bo jest aktualnie bardzo modny i napêdza si³kowy biznes.

Poza tym, serio, czytajac "trening si³owy", to trening na maszynach to ostatnie o czym bym pomysla³a. :/

Ale OK. W skrócie. Na wyszczuplanie (szczupleje siê ca³osciowo a nie punktowo!) i ujêdrnienie, bez wchodzenia w rozrost miesni, trening nie si³owy,a co najwy¿ej _wytrzyma³o¶ciowo_-si³owy + dieta redukcyjna.
Czyli trening polegajacy na du¿ej ilo¶ci powtórzeñ z niewielkim obci±¿eniem i sporym tempem.


obci±zenie 15 kilo to skad mam wiedzieæ na czym i na co? Na przysiady w porz±dnej sekwencji w dobrym tempie na zajêciach typu BodyPump (zajecia wytrzyma³osciowo - si³owe ze sztangami) to obstawiam ze na razie dla Ciebie za duzo.

Ale na maszynach... to ja nie wiem nawet na jakiej.
Pogrubione =

Sorry Cava, ale jest wystarczajaco badan, ktore potwierdzaja skutecznosc treningu silowego i bardzo ograniczona skutecznosc aerobow.

Zeby miesien byl smukly i wydluzony to silowe jak najbardziej - np. wlasciwie wykonane przysiady angazuja miesnie w dlugim zakresie ruchu.
Jako, ze tak naprawde to wszystkim chodzi o spalenie tluszczu, to najlepiej dieta na redukcje + trening silowy + interwaly + jak ktos chce dla urozmaicenia zumby nie zumby. Joga/rozciaganie jak najbardziej, szczegolnie dla starszych piernikow
Wbrew obiegowej opinii ja bym raczej polecal duze ciezary (i krotkie przerwy), przy redukcji za duzo tam nie urosnie.
Co do maszyn, to sie zgodze, lepiej z wolnymi ciezarami (i wlasciwa technika), ale dla poczakujacych lepiej silowe z ciezarami niz bez silowych.

Cytat:
Napisane przez papryczzka Poka¿ wiadomo¶æ
to czemu w takim razie wszêdzie polecany jest trening si³owy na odchudzanie?

mam problem z jêdrno¶ci± ud i pupy, a obci±zenie maz 15kg, jest za du¿e? odpu¶ciæ si³ownie?
Nie odpuszczaj, rob silownie
__________________
£ajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2016-10-04, 11:14   #8
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 22 122
Dot.: obci±zenie - si³ownia

Cytat:
Napisane przez Wyrak Poka¿ wiadomo¶æ
Na jakich maszynach ?
Nikt nie bedzie mial pojecia o co Ci chodzi i jaka jest Twoja obecna sytuacja (jesli chodzi o np. ile masz sily), jesli tego nie wytlumaczysz. Po takich zdawkowych wpisach nic nie dostaniesz na forum





Pogrubione =

Sorry Cava, ale jest wystarczaj±co badan, które potwierdzaj± skuteczno¶æ treningu si³owego i bardzo ograniczona skuteczno¶æ aerobow.
Badania badaniami a ja widzê, jak kto i od czego wygl±da
+ jak ja sama wygl±dam w zale¿no¶ci co robiê.

Od tylko wytrzyma³o¶ciowo-si³owych zwyczajnie uros³am. W udach, ³ydkach, ty³ku - wszystkie obwody posz³y w górê.

Jakbym chcia³a to wysmuklaæ do wersji wyj¶ciowej, postawi³abym na powrót do aerobów.
Bo dieta na ujemnym bilansie przy 52 kilo wagi, to w ogóle nie wchodzi w grê.
No chyba ze dziewczyna ma 150 wzrostu (ja mam sza³owe 158-9 i nie widzê z czego mia³abym zrzucaæ przy takiej w³a¶nie wadze.)
__________________
Cava

Z salamandr± w d³oni szed³em przez powierzchniê komety.
Liz Williams
cava jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-10-04, 12:24   #9
papryczzka
Rozeznanie
 
Avatar papryczzka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 919
Dot.: obci±zenie - si³ownia

Dzieki. Ja mam wage w normie, chce sie wyszczuplic i nie chce widocznych miê¶ni. Ujedrnic tak. Ale obwody to raczej zmniejszyc.
Cava chyba masz racje. Przemyslalam to i faktycznie te osoby co cwicza silowo z reguly nie wygladaja tak, jak bym chcia³a wygladac. I nie chodzi tu o wychudzenie w moim przypadku, ale tylko o odrobine wyszczuplenia i ujêdrniania.
Dzieki za pomoc.
Ja po prostu sie naczytalam jak sie chudnie dzieki silowym, tzn. Ze obwody sie zmniejszaja, ale to chyba w przypadku ludzi z nadwaga.
papryczzka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-10-04, 15:54   #10
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 19 268
Dot.: obci±zenie - si³ownia

Cytat:
Napisane przez cava Poka¿ wiadomo¶æ
Badania badaniami a ja widzê, jak kto i od czego wygl±da
+ jak ja sama wygl±dam w zale¿no¶ci co robiê.

Od tylko wytrzyma³o¶ciowo-si³owych zwyczajnie uros³am. W udach, ³ydkach, ty³ku - wszystkie obwody posz³y w górê.

Jakbym chcia³a to wysmuklaæ do wersji wyj¶ciowej, postawi³abym na powrót do aerobów.
Bo dieta na ujemnym bilansie przy 52 kilo wagi, to w ogóle nie wchodzi w grê.
No chyba ze dziewczyna ma 150 wzrostu (ja mam sza³owe 158-9 i nie widzê z czego mia³abym zrzucaæ przy takiej w³a¶nie wadze.)
Badania badaniami, a posty na forum postami. Nie zebym Ci nie wierzyl, ale widzialem juz takie dziwnosci wypisywane, ze ho ho

Coz dokladnie ujmujesz pod pojeciem "wytrzymalosciowo-silowe".

Co do rosniecia, to:
a) Jaka mialas diete/bilans kaloryczny/proporcje makroskladnikow?
b) Jak trwale to bylo?

Taka czy siaka waga nic akurat nie przesadza - ale zgodze sie, przydalyby sie szczegoly co do tego?

Aeroby sa kompletnie nieskuteczne na dluzsza mete. Po kilku tyg i ewentualnie utracie kilku kg jej metabolizm sie dostosuje, a jak troche miesni pospala tymi aerobami to moze jeszcze sie otluscic.

Ogolnie to nie rozumiem pisania o cwiczeniach w oderwaniu od diety i jeszcze zalecaniu aerobow do tego

Cytat:
Napisane przez papryczzka Poka¿ wiadomo¶æ
Dzieki. Ja mam wage w normie, chce sie wyszczuplic i nie chce widocznych miê¶ni. Ujedrnic tak. Ale obwody to raczej zmniejszyc.
Cava chyba masz racje. Przemyslalam to i faktycznie te osoby co cwicza silowo z reguly nie wygladaja tak, jak bym chcia³a wygladac. I nie chodzi tu o wychudzenie w moim przypadku, ale tylko o odrobine wyszczuplenia i ujêdrniania.
Dzieki za pomoc.
Ja po prostu sie naczytalam jak sie chudnie dzieki silowym, tzn. Ze obwody sie zmniejszaja, ale to chyba w przypadku ludzi z nadwaga.
Nie rozumiem przyznam pisania o tych miesniach jakby tu byly same Schwarzeneggery
A tekstu jak "z reguly" wygladaja osoby cwiczace silowo to nie kumam, bo wygladaja bardzo roznie. Tak czy siak, nie mam co strzepic jezyka (klawiatury w sensie). Twoja brocha, powodzenia
__________________
£ajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-10-04, 18:25   #11
papryczzka
Rozeznanie
 
Avatar papryczzka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 919
Dot.: obci±zenie - si³ownia

ja niestety ju¿ zg³upia³am, nie wiem co jest dobre
papryczzka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-05, 07:50   #12
papryczzka
Rozeznanie
 
Avatar papryczzka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 919
Dot.: obci±zenie - si³ownia

Czy obci±¿enie 15kg lub 20kg na nastepujacych maszynach to za duzo i moze prowadzic do rozrostu miê¶ni czy do wyszczuplenia ujedrnienia?
Jakie obciazenie na tych maszynach by³oby odpowiednie?
- Maszyna odwodziciele i przywodziciele ud
- Prostowanie w tyl nogi na maszynie, rozciaganie bioder
- Maszyny ze stosem na misnie dwuglowe i czteroglowe uda.
Trzy razy w tygodniu
Przykladowy jadlospis:
Sniadanie: dwie kromki chleba, mozzarella light, 2 pomidory herbata.
II sniadanie: maly serek wiejski
Obiad: peczak, mieso z kurczaka, surowki
Kolacja: serek wiejski + dwa jajka + pomidory herbata

Dzieki za pomoc

Edytowane przez papryczzka
Czas edycji: 2016-10-05 o 07:51
papryczzka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-10-05, 08:48   #13
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 22 122
Dot.: obci±zenie - si³ownia

Cytat:
Napisane przez Wyrak Poka¿ wiadomo¶æ
Coz dokladnie ujmujesz pod pojeciem "wytrzymalosciowo-silowe".

Wyrak, no co ja rozumiem pod wytrzyma³o¶ciowo-si³owe?
TO! o czym piszê. Du¿o powtórzeñ niewielkim ciê¿arem. Np na zajêciach BodyPump, w sekwencji 4-6 minut na 1 partiê miê¶niow±, wykonuje siê oko³o +100 powtórzeñ. N aca³ych zajeciach wiec wchodzi oko³o 800 poowturzeñ + tempo momentami jest zawrotne. Wiec : siowe bo jednak z obciazeniem (nie zwsze) a wytrzyma³o¶ciowe, bo jednak trzeba mie¶ wydolne serducho zeby wytrzymac tempo bez wyplucia p³uc.


Co do rosniecia, to:
a) Jaka mialas diete/bilans kaloryczny/proporcje makroskladnikow?

A cholera to wie, jem na co mam ochotê. Nie tyjê(w znaczeniu nie obros³am w t³uszcz) ale waga posza w górê oko³o 4-5 kilo od momentu zamiany biegania na klub fitnes.
To sie przek³ada na obwody.

b) Jak trwale to bylo?

?Sk±d mam wiedzieæ ile czasu by trwa³o strawienie mie¶ni jakbym przesta³±, albo zamieni³a na znów co¶ typowo wytrzyma³o¶ciowego?

Taka czy siaka waga nic akurat nie przesadza - ale zgodze sie, przydalyby sie szczegoly co do tego?

Aeroby sa kompletnie nieskuteczne na dluzsza mete. Po kilku tyg i ewentualnie utracie kilku kg jej metabolizm sie dostosuje, a jak troche miesni pospala tymi aerobami to moze jeszcze sie otluscic.

Naparwde nie wiem z jakich czelu¶ci absurdu biora siê te bzdety o ot³uszczaniou siê od sportów wytrzyma³osciowych? Jak patrzysz na przecietnego biegacza, triatlonistê, kolarza, to oni raczej nie wygladaj± jak zawodnicy sumo, prawda?

+ do _ka¿dego_ rodzaju wysi³ku, ludzkie cia³o siê przystosowuje w trakcie regularnych treningów, tak samo mniej zaczyna spalaæ osobnik æwicz±cy si³owo z czasem, bo jego cia³o uczy siê jak robiæ wiêcej, mniejszym kosztem oraz o zgrozo, wyselekcjonowanymi grupami miê¶ni. (to jest to os³awione czucie cia³a, bez którego nie ma sensownego treningu).
To jest podstawowy efekt ka¿dego regularnego treningu, dlatego tyle siê tr±bi o efektywno¶ci ¿onglowania rodzajami bod¼ców.

A swoja drog±, to co najbardziej spowalnia metabolizm to dieta redukcyjna. D³ugodystansowiec nie spowalnia metabolizmu ogólnego, tylko uczy cia³o konkretnej _pracy_ jak najmniejszym kosztem oraz _czerpaniem_!!! energii z tkanki t³uszczowej. Tak samo zawodnik sportów si³owych, uczy swoje cia³o tego samego.

Ogolnie to nie rozumiem pisania o cwiczeniach w oderwaniu od diety i jeszcze zalecaniu aerobow do tego

Naprawde nie wiem co jest nie tak z aerobami, ze taki strach przed nimi. A jak siê wyci±æ pod zawody, to nagle aeroby odczarowane i jeden z drugim siedzi na orbim czy rowerku stacjonarnym 2 razy dziennie.



Papryczzka, przede wszystkim, rób co lubisz i co Ci sprawia przyjemno¶æ.
To jest podstawa do tego, ¿eby robiæ z chêci±, regularnie, i uzyskaæ sta³y efekt d³ugofalowy, a nie tylko wykonaæ zryw i odpa¶æ w stanie frustracji i zniechêcenia.
__________________
Cava

Z salamandr± w d³oni szed³em przez powierzchniê komety.
Liz Williams
cava jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-10-05, 09:56   #14
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 19 268
Dot.: obci±zenie - si³ownia

Cytat:
Napisane przez papryczzka Poka¿ wiadomo¶æ
Czy obci±¿enie 15kg lub 20kg na nastepujacych maszynach to za duzo i moze prowadzic do rozrostu miê¶ni czy do wyszczuplenia ujedrnienia?
Jakie obciazenie na tych maszynach by³oby odpowiednie?
- Maszyna odwodziciele i przywodziciele ud
- Prostowanie w tyl nogi na maszynie, rozciaganie bioder
- Maszyny ze stosem na misnie dwuglowe i czteroglowe uda.
Trzy razy w tygodniu
Przykladowy jadlospis:
Sniadanie: dwie kromki chleba, mozzarella light, 2 pomidory herbata.
II sniadanie: maly serek wiejski
Obiad: peczak, mieso z kurczaka, surowki
Kolacja: serek wiejski + dwa jajka + pomidory herbata

Dzieki za pomoc
Pierwsza sprawa: tluszczu nie spalasz miejscowo, wiec warto pomyslec o cwiczeniach na rozne partie miesni.
Druga sprawa: naprawde nie wiem po grzyba sa te maszyny na odwodziciele i przywodziciele ud - nie mam pojecia jakie to ma dac korzysci, ale ja specjanie zadnych nie widze. Zdecydowanie lepiej robic np. przysiady.

Co do diety, wiem, ze to tylko jeden dzien, ale:
- malo sie tego strasznie wydaje ?
- nudne jak choroba tak szczerze - nabial, ser i pomidor w kolko

Cytat:
Napisane przez cava Poka¿ wiadomo¶æ
TO! o czym piszê. Du¿o powtórzeñ niewielkim ciê¿arem. Np na zajêciach BodyPump, w sekwencji 4-6 minut na 1 partiê miê¶niow±, wykonuje siê oko³o +100 powtórzeñ. N aca³ych zajeciach wiec wchodzi oko³o 800 poowturzeñ + tempo momentami jest zawrotne. Wiec : siowe bo jednak z obciazeniem (nie zwsze) a wytrzyma³o¶ciowe, bo jednak trzeba mie¶ wydolne serducho zeby wytrzymac tempo bez wyplucia p³uc.
Jak dla mnie to normalne interwaly, nie widze opcji zeby wykonac tyle powtorzen ciezarem ktory dalby miesniom wystarczajacy wycisk zeby to mozna bylo opisac jako cwiczenie silowe ?

Cytat:
Napisane przez cava Poka¿ wiadomo¶æ
A cholera to wie, jem na co mam ochotê. Nie tyjê(w znaczeniu nie obros³am w t³uszcz) ale waga posza w górê oko³o 4-5 kilo od momentu zamiany biegania na klub fitnes.
To sie przek³ada na obwody.
To akurat moze byc duza roznica w porownaniu do sytuacji zalozycielki tematu? Nie mowiac o makroskladnikach i ich proporcjach?

Cytat:
Napisane przez cava Poka¿ wiadomo¶æ
?Sk±d mam wiedzieæ ile czasu by trwa³o strawienie mie¶ni jakbym przesta³±, albo zamieni³a na znów co¶ typowo wytrzyma³o¶ciowego?
Bardziej chodzilo mi o to, czy np. te wieksze obwody to nie kwestia naplywu krwi po cwiczeniu, a nie wzrostu miesni.
Ja mam watpliwosci z tego wzgledu, ze wiem ile czasu i wysilku zajmuje wyhodowanie miesni, a odkad pamietam to na wizazu zawsze byly posty o cudownie rosnacych miesniach. Nie pije do Ciebie jako tako, ale kurcze ani w znanej mi literaturze ani na wlasne oczy czegos takiego jeszcze nie widzialem

Cytat:
Napisane przez cava Poka¿ wiadomo¶æ
Naparwde nie wiem z jakich czelu¶ci absurdu biora siê te bzdety o ot³uszczaniou siê od sportów wytrzyma³osciowych? Jak patrzysz na przecietnego biegacza, triatlonistê, kolarza, to oni raczej nie wygladaj± jak zawodnicy sumo, prawda?
Przyklady profesjonalnych sportowcow sa wg mnie kompletnie nie na miejscu. Przecietna osoba ktora widze na silowni/poza nia biegajaca, na rowerku, obritreku itd. - zwykle nadwaga, widoczny tluszcz osadzony w roznych miejscach, rzadziej chudzina.

Osoby smukle i wygladajace dobrze widze robiace przynajmniej od czasu do czasu cwiczenia silowe

Kolejna kwestia: tak jak ludziom z wiekiem przybywaja centymetry w talii, tak aeroby (np. bieganie) temu w ogole nie przeciwdzialaja, a ciezary a i owszem.

Cytat:
Napisane przez cava Poka¿ wiadomo¶æ
Naprawde nie wiem co jest nie tak z aerobami, ze taki strach przed nimi. A jak siê wyci±æ pod zawody, to nagle aeroby odczarowane i jeden z drugim siedzi na orbim czy rowerku stacjonarnym 2 razy dziennie.
To nie strach, tylko:
- na wlasne oczy, na wlasnej skorze i w badaniach wychodzi ich bardzo ograniczona skutecznosc
- sa zwyczajnie niewydajne - po grzyba sie meczyc godzinami, jak 20-25min interwalow jest lepsze

Cytat:
Napisane przez cava Poka¿ wiadomo¶æ
Papryczzka, przede wszystkim, rób co lubisz i co Ci sprawia przyjemno¶æ.
To jest podstawa do tego, ¿eby robiæ z chêci±, regularnie, i uzyskaæ sta³y efekt d³ugofalowy, a nie tylko wykonaæ zryw i odpa¶æ w stanie frustracji i zniechêcenia.
Z tym sie zgodze zdecydowanie
__________________
£ajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-10-05, 18:36   #15
papryczzka
Rozeznanie
 
Avatar papryczzka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 919
Dot.: obci±zenie - si³ownia

Cytat:
Napisane przez Wyrak Poka¿ wiadomo¶æ
Pierwsza sprawa: tluszczu nie spalasz miejscowo, wiec warto pomyslec o cwiczeniach na rozne partie miesni.
Druga sprawa: naprawde nie wiem po grzyba sa te maszyny na odwodziciele i przywodziciele ud - nie mam pojecia jakie to ma dac korzysci, ale ja specjanie zadnych nie widze. Zdecydowanie lepiej robic np. przysiady.

Co do diety, wiem, ze to tylko jeden dzien, ale:
- malo sie tego strasznie wydaje ?
- nudne jak choroba tak szczerze - nabial, ser i pomidor w kolko
:
robiê te¿ kilka innych æwiczeñ na plecy i barki, rêce

czy przy takim obci±¿eniu (na tych pozosta³ych trzech maszynach, skoro pierwsze dwa s± z³e, albo z nimi te¿) i tak jedz±c jest mo¿liwo¶æ rozrostu miê¶ni?

przy jakim obci±¿eniu mog± zwiêkszaæ siê obwody, a przy jakim nie?

lubie chodziæ na si³ownie, ale nie wiem jak æwiczyæ, ¿eby sobie "nie zaszkodziæ", chce zmniejszyæ rozmiary, a nie powiêkszyæ.. w³a¶ciwie jestem typem co nie lubi aerobów i cardio... bo wydaje mi siê to takie d³ugie i monotonne, muzyka nic nie dzia³a
papryczzka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-10-06, 07:53   #16
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 22 122
Dot.: obci±zenie - si³ownia

Cytat:
Napisane przez Wyrak Poka¿ wiadomo¶æ

Jak dla mnie to normalne interwaly, nie widze opcji zeby wykonac tyle powtorzen ciezarem ktory dalby miesniom wystarczajacy wycisk zeby to mozna bylo opisac jako cwiczenie silowe ?


To nie ja wymy¶li³am ten typ treningu i nie ja go zaklasyfikowa³am jako wytrzyma³o¶ciowo-si³owy.
To naparwde nie jest tak ze jest tylko trening si³owy a reszta to "jakie¶ wymys³y od których siê tyje"
S± treningi typowo interwa³owe, typowo na spalanie i interwa³y s± tam przede wszystkim_ krótsze_ siêgajace max 45 sekund (nikt nie wytrzyma 4-6 minut tak ostrego tempa ciegiem, juz 45 sekund wymaga zwolnienia tempa i d³u¿szych przerw) + jak obci±¿enia sie pojawiaj± (raczej nie) to s± naparwde symboliczne, wystarczy samo tempo.





Bardziej chodzilo mi o to, czy np. te wieksze obwody to nie kwestia naplywu krwi po cwiczeniu, a nie wzrostu miesni.
Ja mam watpliwosci z tego wzgledu, ze wiem ile czasu i wysilku zajmuje wyhodowanie miesni, a odkad pamietam to na wizazu zawsze byly posty o cudownie rosnacych miesniach. Nie pije do Ciebie jako tako, ale kurcze ani w znanej mi literaturze ani na wlasne oczy czegos takiego jeszcze nie widzialem


Nie, to nie woda ani popmpa potreningowa bo to jest efekt sta³y i nie schodz±cy nawet po np 2-3 tygodniach przerwy w treningach. I nie, nie pojawi³ siê od razu, tylko odbywa³o sie to niezauwa¿alnie w ciagu ponad 3 lat.


Przyklady profesjonalnych sportowcow sa wg mnie kompletnie nie na miejscu. Przecietna osoba ktora widze na silowni/poza nia biegajaca, na rowerku, obritreku itd. - zwykle nadwaga, widoczny tluszcz osadzony w roznych miejscach, rzadziej chudzina.

Ja jestem ca³kiem przecietna, a jak biega³am to by³am coraz chudsza i chudsza, zatrzyma³am siê na poziomie 47.3 kg. Tak samo znajomi biegacze, kolarze- wszystko od wagi w normie po chude jak szczapa.
Ale fakt jest 1, raczej nie wró¿ê wielkich sukcesów komu¶, kto biega 3 razy w tygodniu po 3-5 km. Ale tak samo nie osi±gnie za wiele osobnik z takim samum "zaanga¿owaniem" robiacy si³owe.
Pewien poziom pracy musi byæ osi±gniêty i w miarê ze wzrostem mozliwo¶ci musi byæ ¶rubowany bezustannie.

No i tak, jaki¶ umiar i rozs±dek w jedzeniu musi byæ, a nie "na treningu by³am, jem pó³ torta , pyzy i pójdê na bigmaca" Ale liczenie makro przez nie zawodowców tez uwa¿am za przeginkê. Po co?




Kolejna kwestia: tak jak ludziom z wiekiem przybywaja centymetry w talii, tak aeroby (np. bieganie) temu w ogole nie przeciwdzialaja, a ciezary a i owszem.

To ¿e¶ wymy¶li³

To nie strach, tylko:
- na wlasne oczy, na wlasnej skorze i w badaniach wychodzi ich bardzo ograniczona skutecznosc
- sa zwyczajnie niewydajne - po grzyba sie meczyc godzinami, jak 20-25min interwalow jest lepsze



Z tym sie zgodze zdecydowanie
na 20 minut treningu, to mnie sie by nie chcia³o z kanapy schodziæ.
Ludzie maja ró¿ne potrzeby, nie ma treningu "najlepszego dla wszystkich"
__________________
Cava

Z salamandr± w d³oni szed³em przez powierzchniê komety.
Liz Williams
cava jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-10-06, 08:20   #17
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomo¶ci: 9 219
Dot.: obci±zenie - si³ownia

Cytat:
Napisane przez papryczzka Poka¿ wiadomo¶æ
hej,

zale¿y mi na wyszczupleniu, ujêdrnieniu nóg, nie na ich rozbudowaniu (wiem ze nie rozbuduje ich bardzo, ale nie zale¿y mi na zbytnio masywnych udach)

jakie obci±¿enie bêdzie najlepsze? wa¿ê 52kg.

dziêki
Piszesz, ¿e wa¿ysz 52kg ale bez podania wzrostu to nic nie znaczy.

Nie wiem czemu tak panicznie boisz siê miê¶ni. Kobietom naprawdê nie tak o nie ³atwo (niestety ) Bez ciê¿kiego regularnego treningu nie bêdziesz wygl±daæ jak kulturystka a leciutki zarys wygl±da o wiele lepiej ni¿ skinny legs. Poza tym to zdrowsze dla cia³a i lepsze dla zachowania jêdrnej skóry.

No ale ok, boisz siê to siê boisz. Dla wyszczuplenia nóg jako takiego bardzo polecam skakankê. Miê¶ni to niestety nie zbuduje ni cholery ale to co ma zej¶æ schodzi ³adnie.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-10-06, 10:38   #18
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 19 268
Dot.: obci±zenie - si³ownia

Cytat:
Napisane przez cava Poka¿ wiadomo¶æ
To nie ja wymy¶li³am ten typ treningu i nie ja go zaklasyfikowa³am jako wytrzyma³o¶ciowo-si³owy.
To naparwde nie jest tak ze jest tylko trening si³owy a reszta to "jakie¶ wymys³y od których siê tyje"
Troszke przeinaczasz co powiedzialem
Powtorze (pierdyliard pierwszy raz ) - dobra dieta to podstawa + cwiczenia silowe + interwaly; jesli ktos chce dodac to tego inne sporty, cwiczenia aerobowe, inne formy aktywnosci.
Jesli ktos lubi strasznie biegac czy jezdzic na rowerze, pewnie, dla takiej osoby dieta + silowe + aeroby beda bardziej pasowac.
Ja tylko pisze o tym, co jest najbardziej optymalne (i najbardziej wydajne jesli chodzi o poswiecony czas ).

Cytat:
Napisane przez cava Poka¿ wiadomo¶æ
Ale fakt jest 1, raczej nie wró¿ê wielkich sukcesów komu¶, kto biega 3 razy w tygodniu po 3-5 km. Ale tak samo nie osi±gnie za wiele osobnik z takim samum "zaanga¿owaniem" robiacy si³owe.
No wlasie o to chodzi, ze jak sie robi silowe, to te 3 x w tygodniu po 30-35 minut wystarczy Natomiast bieganie wlasnie nie.
Zeby nie bylo nieporozumien, mowie o kims kto chce byc szczuply i w miare wysportowany, a nie rzezbie < 10% BF, do tego trzeba troche wiecej.

Cytat:
Napisane przez cava Poka¿ wiadomo¶æ
To ¿e¶ wymy¶li³
Nie ja wymyslilem, tylko tak wynika z badan - cwiczenia silowe sa duzo wydajniejsze w powstrzymaniu przyrostu obwodu w talii (ktory jest duzo lepsza miara przybywania tluszczu i ryzyka chorob niz waga), link ponizej
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4310793/

Cytat:
Napisane przez cava Poka¿ wiadomo¶æ
na 20 minut treningu, to mnie sie by nie chcia³o z kanapy schodziæ.
Ludzie maja ró¿ne potrzeby, nie ma treningu "najlepszego dla wszystkich"
Spoko, ludzie rozni sa, ale ja bym sie jednak zalozyl, ze wiekszosc osob wolalaby trenowac 3-4 w tygodniu po 20-40min, niz 5 i wiecej po przynajmniej godzine

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6607681 6]Piszesz, ¿e wa¿ysz 52kg ale bez podania wzrostu to nic nie znaczy.

Nie wiem czemu tak panicznie boisz siê miê¶ni. Kobietom naprawdê nie tak o nie ³atwo (niestety ) Bez ciê¿kiego regularnego treningu nie bêdziesz wygl±daæ jak kulturystka a leciutki zarys wygl±da o wiele lepiej ni¿ skinny legs. Poza tym to zdrowsze dla cia³a i lepsze dla zachowania jêdrnej skóry.

No ale ok, boisz siê to siê boisz. Dla wyszczuplenia nóg jako takiego bardzo polecam skakankê. Miê¶ni to niestety nie zbuduje ni cholery ale to co ma zej¶æ schodzi ³adnie.[/QUOTE]

Mezczyznom tez zreszta nie (zdecydowanie latwiej, ale nie latwo)

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:13 ----------

Cytat:
Napisane przez papryczzka Poka¿ wiadomo¶æ
robiê te¿ kilka innych æwiczeñ na plecy i barki, rêce

czy przy takim obci±¿eniu (na tych pozosta³ych trzech maszynach, skoro pierwsze dwa s± z³e, albo z nimi te¿) i tak jedz±c jest mo¿liwo¶æ rozrostu miê¶ni?

przy jakim obci±¿eniu mog± zwiêkszaæ siê obwody, a przy jakim nie?

lubie chodziæ na si³ownie, ale nie wiem jak æwiczyæ, ¿eby sobie "nie zaszkodziæ", chce zmniejszyæ rozmiary, a nie powiêkszyæ.. w³a¶ciwie jestem typem co nie lubi aerobów i cardio... bo wydaje mi siê to takie d³ugie i monotonne, muzyka nic nie dzia³a
Skoro nie lubisz aerobow, to je olej - nic na sile.
Z cwiczen silowych, sprobuj moze jakis program na FBW (tj. ze robisz cale cialo/glowne grupy miesni w jednym treningu), poszukaj jest duzo na necie, jako starter, z naciskiem na cwiczenia ktore angazuja duze partie miesni pracujace razem:
- przysiady (z obciazeniem w miare mozliwosci)
- cos na plecy np. sciaganie drazka w dol w nachwycie, albo podciaganiu na drazku w nachwycie albo podciaganiu na drazku w nachwycie
- cos na klatke np. wyciskanie na laweczce albo pompki
- cos na ramiona/barki np. wyciskanie sztangi nad glowa
i do tego z 1-2 cwiczenia na mniejsze partie miesni, ale te 4 wyzej to podstawa. Czesc tych cwiczen (np. wyciskanie na klatke, czy wyciskanie nad glowa) spokojnie mozesz zrobic na maszynach
Z 3-4 serie (mozesz zaczac od 2), raczej mniejsze obciazenie a wiecej (~12) powtorzen.

Pamietaj zanim zaczniesz cwiczyc, zeby upewnic sie, iz:
- jestes wystarczajaco zdrowa/nie masz zadnych problemow ze zdrowiem zeby cwiczyc
- wiesz dokladnie co robisz, czy to na maszynach, czy ze sztangami/hantlami - zapoznaj sie dokladnie ze cwiczeniami
- dostosujesz program, obciazenie, ilosc powtorzen, ilosc treningow w tygodniu do swoich mozliwosci
Tutaj masz np. strone z wykazem cwiczen:
http://www.fabrykasily.pl/atlas-cwiczen
Tak wiec silowe z 2-3 razy w tygodniu i skoro nie lubisz cardio, to moze do 2 razy w tyg interwaly? Poszukaj na necie, kupa tego jest
Powodzenia!
__________________
£ajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-10-06, 12:17   #19
papryczzka
Rozeznanie
 
Avatar papryczzka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 919
Dot.: obci±zenie - si³ownia

Dzieki za pomoc!
papryczzka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-08, 12:32   #20
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomo¶ci: 2 323
Dot.: obci±zenie - si³ownia

Obci±¿enie powinna¶ dobraæ tak,aby bez problemu wykonywaæ po
12-15 powtórzeñ w serii
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tañca
sêdzia pi³ki no¿nej
Agafitness jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2016-10-08 13:32:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:42.