Kara śmierci. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci ?
TAK 145 57,54%
NIE 95 37,70%
NIE MAM ZDANIA 12 4,76%
Głosujący: 252. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-31, 17:20   #31
Dzika Wiśnia
Raczkowanie
 
Avatar Dzika Wiśnia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 102
Dot.: Kara śmierci.

Zdecydowanie przeciw. Pisałam pracę licencjacką na temat "Prawa do życia" i wiem że w państwach, w których kara śmierci funkcjonuje, odsetek popełnianych zbrodni nie jest wcale niższy niż w krajach, gdzie kary śmierci nie ma. Osoba popełniająca zbrodnię nie myśli w chwili przestępstwa jaka kara mu grozi. Poza tym, można skazać osobę niewinną.. historia zna takie przypadki. A gdyby w Polsce wprowadzono karę śmierci, to moglibyśmy pożegnać się z członkostwem w Unii Europejskiej.
__________________

Dzika Wiśnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 17:24   #32
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Kara śmierci.

Ja zaznaczyłam "nie", bo jestem przeciwna karze śmierci. Jeśli już mamy karać - to chyba gorsze niż śmierć jest spędzenie reszty życia w więzieniu (o ile nie jest to więzienie, ktore przypomina jakiś pensjonacik: dobre posiłki, telewizor w pokoju itp.)
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 17:28   #33
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: Kara śmierci.

jestem stanowczo przeciw wymierzaniu kary śmierci
akurat pisałam prace zaliczeniową na temat "etyka zabijania", pracując nad tym zagadnieniem przez bity semestr ugruntowałam się w przekonaniu, że jakakolwiek forma czy przyczyna zabicia nie może być prawnie usankcjonowana

Polsza to wyjątkowy kraj, wyjątkowa wyspa tradycji słowiańskiej, szlacheckiego zadufania i rządnej krwii chłopskiej nienawiści na burzliwym morzu Europy XXI wieku

nie wracajmy, proszę, do czasów rzezi galicyjskiej

..ło matko, zaraz usiądę i jakiegoś eseja wypale
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 17:32   #34
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Dot.: Kara śmierci.

Zaznaczyłam odpowiedź TAK. Jestem za karą śmierci, dla najokrutniejszych, wielokrotnych morderców, gwałcicieli. Nie czuję się zobowiązana żeby za moje pieniądze taki "człowiek" był we więzieniu do końca życia urzymywany.Bo w końcu to idzie z pieniędzy podatników czyż nie? Poza tym polskie wiezienia pękają w szwach, niedawno czytałam artykuł, że dyrektorów wiezień każdy nowy lokator napawa przerażeniem, bo nie mają ich już gdzie pomieścić. Polskie prawo powinno się jeszcze bardziej zaostrzyć
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 17:33   #35
bardotka_a
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 460
Dot.: Kara śmierci.

Cytat:
Napisane przez shachownica
przeciw. a więzienia, wbrew powszechnej opinii to wcale nie wczasy pod gruszą, oglądałam takie jedno od środka i uważam, ze dożywocie bez prawa do warunkowego zwolnienia jest właściwą karą za morderstwo.
A możesz napisac dokładnie co tam było takiego strasznego?? Ja widziałam Polskie więzienia coprawda tylko w TV ale widziałam też dom dziecka i dla mnie często dzieciaczki nie mają takich warunków jak więźniowie one strajku nie zrobią , a czym one biedne zawiniły??

Dla mnie za dobrze tam mają
bardotka_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 17:34   #36
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: Kara śmierci.

No tak niestety jest chyba we wszystkich wiezieniach w Niemczech. Kazdy, komu rodzina przyniesie, ten ma telewizor, DVD lub Play Station. Ogladalam raz reportarz, to babka, miala wiecej kosmetyków niz ja. Moga sobie pracowac i za pieniadze raz w tygodniiu zrobic zakupy w sklepie we wiezieniu. To oni tam wracali, moze nie z calym koszykiem, ale mnieli tam chipsy, czekoladki, Cole....
I to ma byc wiezienie? Sport maja, jedzenie nawet dobre, babka sie tylko skarzyla na to ze nie ma klamki od wewnatrz i ze to niby sa straszne warunki....
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 17:40   #37
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: Kara śmierci.

Jestem przeciw, ponieważ nikt nie dał nam prawa decydowania o czyimś życiu, skoro my potępiamy morderstwo, skazując kogoś na smierć popelniamy to samo.
Chcemy sobie uzurpowac prawo jakiego nikt nie może mieć, rozwiazaniem jest dozywocie, samowystarczalnosc więzien tzn. np wykonywanie przez więżniow określonych prac z korzyścią dla społeczenstwa, ale jak na razie to tylko utopia.
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-31, 17:42   #38
_Brzoskwinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Brzoskwinka_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 739
Dot.: Kara śmierci.

Jak zauważyłam temat kary śmierci budzi ogromne kontrowersje.Uważam,że "uśmierceni" powini zostać wszyscy seryjnii gwałciciele i mordercy.Będzie to ulga dla rodzin ofiar.Czasami takie potwory są wypuszczane na wolność po kilku latach odsiatki i jak ludzie mają się czuć bezpiecznie???Państwa zamiast urzymywać tych bydlaków powinny przeznaczyć te pieniadze na jakieś inne,bardziej pożyteczne cele(np.przekazać je biednym dzieciom itp.).Uważam,że w dawnych czasach prawo było lepsze(mam tu na myśli "oko za oko,ząb za ząb).Może niektóre z Was się wzburzą,ale jestem za karą śmierci.Niech to będzie przestroga dla przestępców na przyszłosć.
_Brzoskwinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 18:38   #39
MrsVargas
Wtajemniczenie
 
Avatar MrsVargas
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 920
Dot.: Kara śmierci.

Trudny temat, który budz we mnie wściekłość swego rodzaju. Z jednej strony jestem za, bo chciałabym aby taki "gad" nie mógł juz zaznać ani odrobiny ludzkich uczuć, żadnego ciepła od rodziny która by go odwiedzała. Z drugiej strony to myślę że powinni miec dożywocia, ale a naprawdę ciężkich warunkach, a nie takich jakie są teraz dopuszczane, to ma być kara w końcu. Z jakiej racji mają mieć lepsze warunki od niektórych zwykłych uczcicwych ale po prostu biednych ludzi. coś na styl kamieniołomów, zawsze by się praca znalazła, może w końcu ruszyłaby w tym kraju budowa autostrad. Więzienia jak w filmie "Skazani na Shawshank" albo Alcatraz.
MrsVargas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 19:00   #40
sylwónia
Zadomowienie
 
Avatar sylwónia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 557
Dot.: Kara śmierci.

PRZECIW- Nie my daliśmy komus życie nie my mamy prawo je odbierać. nie wiem jak zareagowałabym, gdyby ktos mi bliski zostal zamorodowany, bo nikt na to pytanie nie jest w stanie odpowiedzieć , ale na chwilę obecna wierzę, że nie zmieniłabym poglądów. Jestem za to absolutnie ZA zaostrzeniem kar, mniej wygodnym więzieniem, dozywociem i cięzka praca na rzecz społeczeństwa dla wyjątkowo okrutnych kryminalistów.
__________________
"Jednocześnie muszę prać skarpetki i zastanawiać się nad Zagadką Wszechbytu. Rozpiętość, skala i wielość planów jest doprawdy wielka. Odbija mi się po jedzeniu oraz podobno mam duszę nieśmiertelną"


Widzisz błąd w mojej wypowiedzi? Proszę popraw mnie na PW, będę wdzięczna
sylwónia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 19:12   #41
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kara śmierci.

Mocne i zdecydowane TAK dla kary smierci,zreszta takie samo zadnie mam jezeli chodzi o aborcje i eutanazje.Nie mieszam pojecia Boga do tego,bo nie jestem zgodna z doktryna kosciola i nigdy nie bede.
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-31, 19:27   #42
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Kara śmierci.

Cytat:
Napisane przez shachownica
przeciw. a więzienia, wbrew powszechnej opinii to wcale nie wczasy pod gruszą, oglądałam takie jedno od środka i uważam, ze dożywocie bez prawa do warunkowego zwolnienia jest właściwą karą za morderstwo.
ale na ten pobyt powinni sobie zapracowac a nie siedziec z amoje pieniądze kiedy dzieci nie maja co jejsc.
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 19:29   #43
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Kara śmierci.

jak najbardziej ZA. za morderstwo umyslne i to "troszke mniej" gdy sprawca w chwili morderstwa był "nie w pełni swiadom". i rzecz jasna za gwałty

i zeby wyrok był szybki, bo nie chce mi sie utrzymywac takiego h*** z mojego podatku!
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 19:33   #44
baska25
Raczkowanie
 
Avatar baska25
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: chełm
Wiadomości: 206
Dot.: Kara śmierci.

Głosowałam ZA.Ponieważ człowiek świadomie odbiera komuś życie więc powinno być w stosunku do mordercy tak samo .W więzieniu mają lepiej niż my,żyją z naszych podatków,resocjalizacja nie działa,wyjdą za dobre sprawowanie i dalej będą zabijać.Nasze polskie prawo trzeba zaostrzyć może wtedy nie będziemy się bali wychodzić wieczorem z domu.
__________________
www.pajacyk.pl
www.polskieserce.pl
baska25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 19:56   #45
(karolinka)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 411
Dot.: Kara śmierci.

smierc za smierc a nie wiezienia-senatoria....
__________________
żegnam
(karolinka) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 20:07   #46
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Kara śmierci.

szczerze mowiac to nie mam zdania. chociaz uwazam ze nie powinnismy sie znizac do poziomu mordercy, ale z frugiej strony oko za oko ząb za ząb.
pytasz za jakie czyny? własnie za smierc.
PiS jak dla mnie, kiedy wygra wybory, powinno zajac sie sytuacja w kraju a nie kara smierci bo niedlugo polacy sami zlinczuja rząd.
"Czy taka kara jest dobra [w sensie odstraszenie] potencjalnego sprawcy?"
jesli jest chory psychicznie zadna kara go nie odstraszy. zreszta kazdy morderca chyba wie ze jak zostanie schwytany to bedzie siedział?
na ostatnie pytanie nie potrafie odpowiedziec
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 20:19   #47
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Kara śmierci.

Nie przyczyniłabym się do zabicia człowieka, ale jak oglądałam "rozmowy w toku", gdzie zastanawiano się, np. czy więzień powinien mieć prawo, aby odwiedzały go panny wykonujące najstarszy zawód świata, bo "tacy też mają swoje potrzeby"... Ja bym im nawet telewizora nie dała.
eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 20:23   #48
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Kara śmierci.

Cytat:
Napisane przez eklerka
Nie przyczyniłabym się do zabicia człowieka, ale jak oglądałam "rozmowy w toku", gdzie zastanawiano się, np. czy więzień powinien mieć prawo, aby odwiedzały go panny wykonujące najstarszy zawód świata, bo "tacy też mają swoje potrzeby"... Ja bym im nawet telewizora nie dała.
moze zbocze z tematu, ale przypomnialo mi sie jak wiezniowie strajkowali bo czegos tam nie mieli, ludzie kara musi byc! czy ktos im kazal siedziec w tym wiezieniu?
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 20:35   #49
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Kara śmierci.

Moim skromnym zdaniem gwałciciele, mordercy, pedofile itp. powinni mieć pryczę, 4 ściany i kibelek w celi. To byłoby całe ich wyposażenie pokoju. Powinni dostawać chleb i wodę, a witaminy i minerały w tabletkach, (a nie np. owocach, czy innych smakołykach).
eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-31, 20:37   #50
MILENA*
Raczkowanie
 
Avatar MILENA*
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 379
Dot.: Kara śmierci.

Jestem za. Na chwilę obecną. Nie będę gdybać co by było, gdyby więzienia były więzieniami, a nie refundowaną społecznie przechowalnią zwyrodnialców. Wtedy być może zmieniłabym zdanie, ale jak narazie nic na to nie wskazuje. Ergo jestem za, a nawet bardzo za. Nie chcę żyć ze świadomością, że za moje pieniadze gnije w celi ktoś, kto zniszczył zycie niewinnej osoby i jej rodziny. Nie mam potrzeby utrzymywania morderców w warunkach lepszych, niż te, w których zmuszeni są żyć bezrobotni, uczciwi ludzie.

Moim zdaniem śmieci powinno się sprzątać.
MILENA* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 20:41   #51
MILENA*
Raczkowanie
 
Avatar MILENA*
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 379
Dot.: Kara śmierci.

Cytat:
Napisane przez eklerka
Moim skromnym zdaniem gwałciciele, mordercy, pedofile itp. powinni mieć pryczę, 4 ściany i kibelek w celi. To byłoby całe ich wyposażenie pokoju. Powinni dostawać chleb i wodę, a witaminy i minerały w tabletkach, (a nie np. owocach, czy innych smakołykach).


Przeprasza, ale dla mnie to chore. Dawać np. gwałcicielowi witaminy w tabletkach, kiedy są w Polsce tysiące dzieci, które ich na oczy nie widziały, a chleb z masłem to dla nich rarytas. Bezdomni nie mają ścian i śpią pod mostem, a takim elementom mamy mieszkanie i wikt zapewniać. Jestem jeszcze bardziej ZA.
MILENA* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 21:05   #52
Editaphx
Zadomowienie
 
Avatar Editaphx
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy wierszami.
Wiadomości: 1 475
Dot.: Kara śmierci.

a co jeśli zostanie na karę śmierci skazana osoba NIEWINNA ? takiej kary już nikt nie zdoła nigdy cofnąć...
Editaphx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 21:13   #53
aniess
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 977
GG do aniess
Dot.: Kara śmierci.

PRZECIW. Nigdy nie można niczego udowodnić na 100%. Nie ma dowodów 100 procentowych, świadkowie są zawodni. A jeśli zabije się osobe niewinną? Nawet gdyby przyznała się do winy, to też nigdy nie ma pewności. Tyle się swego czasu mówiło, na temat, że mordercy/przestępcy za ogromne pieniądze wynajmują swoich "podstawiaczy"
Moim zdaniem po prostu kary powinny być surowsze.
I to nie ludzie na ziemi powinni decydować o niczyim życiu.
__________________
ziu
aniess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 21:44   #54
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Kara śmierci.

a ja jestem za karą "oko za oko, zab za ząb"
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 21:49   #55
Kasiulka__
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka__
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: PL-NO
Wiadomości: 5 993
Dot.: Kara śmierci.

Zgłosowałam i wybrałam odpowiedz pierwszą - TAK
Kasiulka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 21:54   #56
Lazy_Morning
Wtajemniczenie
 
Avatar Lazy_Morning
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 631
Dot.: Kara śmierci.

Jestem przeciwna karze śmierci. Argumenty (już padały):
- większą moc "odstraszania" ma świadomość nieuchronności kary niż jej kaliber (nie przytoczę źródła, bo nie pamiętam, ale to wynik badań)
- "cywilizowane prawo" (ujmując skrótowo)
- w wielu przypadkach brak pewności co do winy skazanego
- wierzę, że nikt nie ma prawa odbierać życia drugiemu człowiekowi (to przekonanie wypływa z przekonań religijnych)

Jednocześnie uważam, że więzienia powinny być miejscami bez luksusów (zapewnienie potrzeb na podstawowym poziomie), gdzie więźniowie zarabialiby na swoje utrzymanie.
Powinny być zlikwidowane tzw. przedterminowe zwolnienia- skoro kara z założenia ma być sprawiedliwa w momencie jej ogłoszenia, to niesprawiedliwością byłoby jej skracanie... W przypadku "postępów" w resocjalizacji, można byłoby np. przenieść więźnia do zakładu z lepszymi warunkami...
__________________
nie jestem
Lazy_Morning jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 22:10   #57
Martulaaa
Raczkowanie
 
Avatar Martulaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 360
Dot.: Kara śmierci.

Zagłosowałam na nie.Większość argumentów już została wymieniona.
Natomiast nie wiem, jak zmieniłoby się moje myślenie gdyby ktoś z moich bliskich został zamordowany itd.Punkt widzenia zależy często od punktu siedzenia.
Martulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 22:17   #58
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Kara śmierci.

A widział ktoś film "Life of David Gale"????
Film niezwykle pouczający,wstrząsający.N ie chcę zdradzać zakończenia chociaż bardzo mnie kusi.
Powiem krótko:któraś z was je wymieniła (ojj niewiele pomogłam )
Nie widzieliście????
W takim razie polecam!

edit:sprawdziłam,polski tytuł to "Życie za życie"
film z Kate Winslet i K.Spacey
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 22:31   #59
Editaphx
Zadomowienie
 
Avatar Editaphx
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy wierszami.
Wiadomości: 1 475
Dot.: Kara śmierci.

Cytat:
Napisane przez cattt
A widział ktoś film "Life of David Gale"????
Film niezwykle pouczający,wstrząsający.N ie chcę zdradzać zakończenia chociaż bardzo mnie kusi.
Powiem krótko:któraś z was je wymieniła (ojj niewiele pomogłam )
Nie widzieliście????
W takim razie polecam!

edit:sprawdziłam,polski tytuł to "Życie za życie"
film z Kate Winslet i K.Spacey
świetny film !
Editaphx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 22:33   #60
Melvina
Rozeznanie
 
Avatar Melvina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 608
Dot.: Kara śmierci.

Byłabym przeciw tylko gdybym miała 100% pewność, że mordercy i inni przestępcy nigdy nie wyjdą na wolność. Niestety nie wierzę w resocjalizację i w karę w sumie też nie. Niestety bardzo często przestępcy nie żałują popełnionych przez siebie czynów.
Melvina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:29.