Izotek - cz.II - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-10-13, 21:40   #3211
exnext
Raczkowanie
 
Avatar exnext
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 166
Dot.: Izotek - cz.II

Ja mam z tym problem. Przyznaję się bez bicia. to, ze zmiany mnie fizycznie bolą zwłaszcza przy dotyku to raz. A po drugie czuję nerwowość, niepokój, nie umiem na czymkolwiek skupić myśli. To, ze skóra jest cieńsza, delikatniejsza to raz. Jest inny zapach(dziwnie to brzmi, ale tak jest), to dwa, a po trzecie krew tak łatwo nie krzepnie i nawet przy drobnej zmianie przez godzinę coś tam się sączy, nie chce przestać. To pewnie am podobną genezę jak krwotoki z nosa(na które bardzo często skarżą się osoby na Izoteku).
__________________
A jeżeli właśnie zgłodniałyście...
http://szczyptaslodyczy.bloog.pl
Wybieram grupę Black!
exnext jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-14, 10:27   #3212
KAROOOOOO
Raczkowanie
 
Avatar KAROOOOOO
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 81
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez exnext Pokaż wiadomość
Ja mam z tym problem. Przyznaję się bez bicia. to, ze zmiany mnie fizycznie bolą zwłaszcza przy dotyku to raz. A po drugie czuję nerwowość, niepokój, nie umiem na czymkolwiek skupić myśli. To, ze skóra jest cieńsza, delikatniejsza to raz. Jest inny zapach(dziwnie to brzmi, ale tak jest), to dwa, a po trzecie krew tak łatwo nie krzepnie i nawet przy drobnej zmianie przez godzinę coś tam się sączy, nie chce przestać. To pewnie am podobną genezę jak krwotoki z nosa(na które bardzo często skarżą się osoby na Izoteku).
U mnie jest tak samo z bólem czasami nawet jak kładę twarz na poduszce to wszystko boli, czasami jak się przekręcam w nocy to się budzę.

Wczoraj wzięłam 8 tabletkę, buzia nie jest jeszcze jakoś bardzo wysuszona, wieczorami jak zmywam makijaż to mam trochę suchych placków nad brwiami i koło nosa ale od razu nakładam grubą warstwę kremu. Za to usta suche. Mam dużo takich podskórnych krostek na żuchwie, brodzie i na policzkach, do tego kilka większych, wygląda to okropnie (zwłaszcza teraz w tym ostrym słońcu). Włosy rano nie są przetłuszczone więc przynajmniej widzę, że coś tam zaczyna się dziać.

Za to kiepsko u mnie z nastrojem. Brzydka cera zawsze psuła mi humor, nie miałam ochoty się z nikim spotykać itd ale teraz wydaje mi się, że wszystko się nasiliło, jestem zmęczona i najchętniej tylko bym spała.. :/ pewnie składają się na to też inne czynniki np praca czy pogoda.
KAROOOOOO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-14, 14:13   #3213
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 261
Dot.: Izotek - cz.II

Wysypywanie to Wam może potrwać nawet do 4 miesiąca!
(u mnie tak było)
Dopiero w 5-6 już mało wyłaziło, a do tego 4 miesiąca to był istny wysyp wszystkiego co siedziało gdzieś głęboko i daleko
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-14, 14:18   #3214
malinowamamba25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 43
Dot.: Izotek - cz.II

Mi przez pierwszy miesiac nic nie wyskoczylo. A potem mialam taki wysyp, ze bulwa na bulwie Straszne to było. Ale ciesze sie, ze juz jestem po kuracji
malinowamamba25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-14, 14:45   #3215
KAROOOOOO
Raczkowanie
 
Avatar KAROOOOOO
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 81
Dot.: Izotek - cz.II

Mi dermatolog powiedziała, że po miesiącu mogę spodziewać się "pierwszych, pozytywnych efektów"... Niektórzy piszę, że w ogóle nie mieli wysypu także widać to kwestia indywidualna...
KAROOOOOO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-14, 15:50   #3216
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez KAROOOOOO Pokaż wiadomość
U mnie jest tak samo z bólem czasami nawet jak kładę twarz na poduszce to wszystko boli, czasami jak się przekręcam w nocy to się budzę.

Wczoraj wzięłam 8 tabletkę, buzia nie jest jeszcze jakoś bardzo wysuszona, wieczorami jak zmywam makijaż to mam trochę suchych placków nad brwiami i koło nosa ale od razu nakładam grubą warstwę kremu. Za to usta suche. Mam dużo takich podskórnych krostek na żuchwie, brodzie i na policzkach, do tego kilka większych, wygląda to okropnie (zwłaszcza teraz w tym ostrym słońcu). Włosy rano nie są przetłuszczone więc przynajmniej widzę, że coś tam zaczyna się dziać.

Za to kiepsko u mnie z nastrojem. Brzydka cera zawsze psuła mi humor, nie miałam ochoty się z nikim spotykać itd ale teraz wydaje mi się, że wszystko się nasiliło, jestem zmęczona i najchętniej tylko bym spała.. :/ pewnie składają się na to też inne czynniki np praca czy pogoda.
Wg mnie wzięłaś za mało tabletek żeby czuć jakieś większe smutki uboczne, chyba za bardzo się nakręcasz
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-14, 16:08   #3217
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Wg mnie wzięłaś za mało tabletek żeby czuć jakieś większe smutki uboczne, chyba za bardzo się nakręcasz
Dokładnie to tzw. efekt nocebo.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-14, 16:20   #3218
KAROOOOOO
Raczkowanie
 
Avatar KAROOOOOO
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 81
Dot.: Izotek - cz.II

Przecież napisałam tylko, że mam lekko wysuszoną buzię i usta. Do tej pory było wszystko normalnie więc to jest pierwsza zmiana, którą zaobserwowałam. Na złe samopoczucie tak jak pisałam może składać się wiele rzeczy dlatego nie wydaje mi się, żebym się jakoś specjalnie nakręcała i cokolwiek sobie wmawiała.
KAROOOOOO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-14, 17:46   #3219
Amell94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Ciechocinek
Wiadomości: 33
GG do Amell94 Send a message via Skype™ to Amell94
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez KAROOOOOO Pokaż wiadomość
Przecież napisałam tylko, że mam lekko wysuszoną buzię i usta. Do tej pory było wszystko normalnie więc to jest pierwsza zmiana, którą zaobserwowałam. Na złe samopoczucie tak jak pisałam może składać się wiele rzeczy dlatego nie wydaje mi się, żebym się jakoś specjalnie nakręcała i cokolwiek sobie wmawiała.
Każdy reaguje inaczej także nie ma co porównywać. To, że wzięłaś 8 tabletek nie znaczy, że nie możesz odczuwać skutków ubocznych, wręcz przeciwnie, ja odczuwałam je najbardziej w kilku pierwszych dniach, nie były one mocne, bo tylko trochę bolał mnie kręgosłup ale teraz nic takiego nie odczuwam więc może organizm musiał się przyzwyczaić.
A nastrojem się nie przejmuj, to pewnie tylko jesień

Edytowane przez Amell94
Czas edycji: 2016-10-14 o 17:48
Amell94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-14, 17:48   #3220
MickY
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 90
Dot.: Izotek - cz.II

Nie wmawiajmy sobie i nie wmawiajmy innym tak jak z okresem - jedna nic nie odczuwa, inna daje rade dopiero po ketonalu a jeszcze inna jedzie na pogotowie na zastrzyk p. bólowy... każdy jest inny ale oby każdemu izotek pomógł ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MickY jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-16, 13:56   #3221
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 261
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez malinowamamba25 Pokaż wiadomość
Mi przez pierwszy miesiac nic nie wyskoczylo. A potem mialam taki wysyp, ze bulwa na bulwie Straszne to było. Ale ciesze sie, ze juz jestem po kuracji

A jak długo już po? I ile przyjęłaś mg? ))
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-16, 14:49   #3222
szukamczyznajde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 55
Dot.: Izotek - cz.II

Czy zauważyłyście zwiększoną liczbę wągrów w czasie kuracji?Bo wydaje mi się, że mam ich więcej niż było i nie wiem czy to możliwe od axo.
szukamczyznajde jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-16, 16:47   #3223
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: Izotek - cz.II

U mnie twarz była czysta.
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-17, 12:18   #3224
Amell94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Ciechocinek
Wiadomości: 33
GG do Amell94 Send a message via Skype™ to Amell94
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez szukamczyznajde Pokaż wiadomość
Czy zauważyłyście zwiększoną liczbę wągrów w czasie kuracji?Bo wydaje mi się, że mam ich więcej niż było i nie wiem czy to możliwe od axo.
ja biorę ponad 2 tygodnie i też mam wrażenie, że wągry przybrały na sile, zrobiły się ciemniejsze, ale za to żadna pryszcze nie wyskakują, wyskoczyła mi jedna sztuka od początku kuracji.
Amell94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-17, 12:48   #3225
KAROOOOOO
Raczkowanie
 
Avatar KAROOOOOO
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 81
Dot.: Izotek - cz.II

Zazdroszczę... u mnie masakra na linii szczęki i policzkach.. pewnie przyczynił się temu też okres ale jestem załamana bo to w ogóle nie schodzi... Poza tym przybywa mi tej "kaszki" na policzkach.. a czytałam na blogu jakiejś dziewczyny, która opisywała swoją kurację i wspomniała, że ta "kaszka" potem zamieniła się w ogromne, ropne wypryski!!! Jestem PRZE-RA-ŻO-NA!
No ale ktoś pisał, że wszystko musi wyjść i jak już wyjdzie, to nie wróci...
KAROOOOOO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-17, 15:32   #3226
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez KAROOOOOO Pokaż wiadomość
Zazdroszczę... u mnie masakra na linii szczęki i policzkach.. pewnie przyczynił się temu też okres ale jestem załamana bo to w ogóle nie schodzi... Poza tym przybywa mi tej "kaszki" na policzkach.. a czytałam na blogu jakiejś dziewczyny, która opisywała swoją kurację i wspomniała, że ta "kaszka" potem zamieniła się w ogromne, ropne wypryski!!! Jestem PRZE-RA-ŻO-NA!
No ale ktoś pisał, że wszystko musi wyjść i jak już wyjdzie, to nie wróci...
Poczekaj może chociaż z miesiąc bierzesz tabletki mniej niż dwa tygodnie, daj im szansę podziałać. Każdy reaguje indywidualnie, kuracja trwa dość długo, taki stan skóry możesz mieć i przez pół roku, a potem nagle wszystko zniknie. Cierpliwości
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-17, 16:07   #3227
KAROOOOOO
Raczkowanie
 
Avatar KAROOOOOO
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 81
Dot.: Izotek - cz.II

KAROOOOOO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-17, 16:45   #3228
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez KAROOOOOO Pokaż wiadomość
Myślę, że wcześniej czy później wszystko się ustabilizuje i będziesz zadowolona ja jestem mega szczęśliwa, że zdecydowałam się na kurację
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-17, 16:53   #3229
KAROOOOOO
Raczkowanie
 
Avatar KAROOOOOO
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 81
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Myślę, że wcześniej czy później wszystko się ustabilizuje i będziesz zadowolona ja jestem mega szczęśliwa, że zdecydowałam się na kurację
Dziękuję za miłe słowa, chyba dla każdego, kto jest w naszej sytuacji (a na pewno na początku kuracji) wsparcie jest bardzo ważne i mam nadzieję, że wszyscy będziemy w końcu zadowoleni
KAROOOOOO jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-17, 20:22   #3230
szukamczyznajde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 55
Dot.: Izotek - cz.II

Wy lek popijacie wodą i łykacie? Bo jest napisane, żeby przyjmować z posiłkiem i teraz się zaczęłam zastanawiać czy łykam dobrze.Mianowicie np.zjadam jedną kanapkę, po czym bierę tabletkę połykam z wodą i po tym zjadam drugą kanapkę.Czy robię dobrze czy źle?Bo już sama nwm xD
szukamczyznajde jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-17, 20:43   #3231
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 261
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez szukamczyznajde Pokaż wiadomość
Wy lek popijacie wodą i łykacie? Bo jest napisane, żeby przyjmować z posiłkiem i teraz się zaczęłam zastanawiać czy łykam dobrze.Mianowicie np.zjadam jedną kanapkę, po czym bierę tabletkę połykam z wodą i po tym zjadam drugą kanapkę.Czy robię dobrze czy źle?Bo już sama nwm xD
Przede wszystkim chodzi o to, żeby tabletkę łykać z jakimś tłuszczem (retinol rozpuszcza się w tłuszczach)
no więc podczas obiadu najlepiej, bo wtedy to jakaś zupa zabielana tłustą śmietaną, ryba morska, sos na basie tłuszczu etc
Kanapka tak jak ty robisz to pewnie okej, byle z jakimś tłuszczem, masłem czymkolwiek ))))
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-18, 12:22   #3232
szukamczyznajde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 55
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Przede wszystkim chodzi o to, żeby tabletkę łykać z jakimś tłuszczem (retinol rozpuszcza się w tłuszczach)
no więc podczas obiadu najlepiej, bo wtedy to jakaś zupa zabielana tłustą śmietaną, ryba morska, sos na basie tłuszczu etc
Kanapka tak jak ty robisz to pewnie okej, byle z jakimś tłuszczem, masłem czymkolwiek ))))
I nie musze jej wrzucać pod szynkę np?XD Tzn mogę połknąć popijając wodą między jedną a drugą kanapką? Kurczę tak zaczęłam rozkminiać czy dobrze robię właśnie. xd
szukamczyznajde jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-18, 14:50   #3233
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez szukamczyznajde Pokaż wiadomość
I nie musze jej wrzucać pod szynkę np?XD Tzn mogę połknąć popijając wodą między jedną a drugą kanapką? Kurczę tak zaczęłam rozkminiać czy dobrze robię właśnie. xd
Dobrze robisz
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-18, 15:08   #3234
szukamczyznajde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 55
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Dobrze robisz
Ok, dzięki Wam
szukamczyznajde jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-19, 08:23   #3235
Mu_cha
Przyczajenie
 
Avatar Mu_cha
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 10
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez szukamczyznajde Pokaż wiadomość
Wy lek popijacie wodą i łykacie? Bo jest napisane, żeby przyjmować z posiłkiem i teraz się zaczęłam zastanawiać czy łykam dobrze.Mianowicie np.zjadam jedną kanapkę, po czym bierę tabletkę połykam z wodą i po tym zjadam drugą kanapkę.Czy robię dobrze czy źle?Bo już sama nwm xD
Dobrze robisz Chociaż lepiej z obiadem. Mój lekarz powiedział, ze po najbardziej obfitym posiłku - czyi obiedzie
__________________
Człowiek przestaje płakać, kiedy przestaje wierzyć w szczęście (Coco Chanel)

Rok zapuszczania włosów za mną!
Mu_cha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-19, 08:40   #3236
szukamczyznajde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 55
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Mu_cha Pokaż wiadomość
Dobrze robisz Chociaż lepiej z obiadem. Mój lekarz powiedział, ze po najbardziej obfitym posiłku - czyi obiedzie
Dzięki A lepiej łykać 2 tabletki na noc, czy jedną rano a drugą wieczorem?
szukamczyznajde jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-19, 15:53   #3237
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: Izotek - cz.II

Moja derma mówiła, że można łykać na raz - jak wygodniej.
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-20, 15:43   #3238
lolpik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 123
Dot.: Izotek - cz.II

Zostało mi 17 dni do końca. Niestety tylko 120mg/kg. Byłem u dermy i mam dokończyć to i tyle. Badania są złe i tak się również czuję. Sam nie wiem czy to jeszcze łykać.. Jak to u was pod koniec kuracji było z wynikami badań?
lolpik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-20, 15:44   #3239
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Strasznie przetluszczają mi się włosy, a to już piąty miesiąc kuracji. Mieliście taki problem? Nie wiem jak sobie z tym radzić, myję głowę codziennie i tak od ponad tygodnia..
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-20, 15:55   #3240
lolpik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 123
Dot.: Izotek - cz.II

visionAM chyba jesteś wyjątkiem. Bo raczej są suche jak siano cały tydzien.
lolpik jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-27 19:31:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:14.