Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-11, 18:29   #1501
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
No wiec wlasnie Moim zdaniem najważniejsze sa emolienty i humektanty. Choc na humektanty tez trzeba uwazac


A dlaczego Ci tak zależy na tych proteinach? Wiesz proteiny maja to do siebie, ze uzyte w odpowiednim momencie, daja naprawdę super efekt - pogrubionych, dociążonych, mięsistych wlosow. Ale gdy zbyt często to wiadomo, co jest
Ano, zwłaszcza teraz - ciągle pada

Ja wiem... Jakoś tak mam, że jak mam kiepskie włosy, to myślę - może im protein trzeba i się łuski domknie? I wychodzi błędne koło
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 23:10   #1502
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Po przeproteinowaniu odstawiłam proteiny na dłuższy czas, teraz używam, ale nie więcej niż raz lub dwa w tygodniu.
To naprawdę BARDZO często. Niewiele włosów potrafi bez przeproteinowania znieść tak dużą częstotliwość aplikacji tych składników.
Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Generalnie gdy wlosy sa zdrowe i w dobrej kondycji to chyba nie ma sensu w sieganiu po proteiny tak często. Chyba ze się myle

Ale mi proteiny zawsze kojarzą się ze zniszczoymi włosami i
koniecznoscia wypelnienia ubytkow i "odbudowy" włosa. Gdy spelnia swoje zadanie, wlosy sa zdrowe to w sumie nie mam pomysłu po co je aplikować.
Urban legend bym rzekła. Proteiny dużo szybciej przeproteinują włosy zniszczone niż zdrowe. Stosunek włosów do protein to kwestia indywidualna - moje, ultraniskoporowate i zdrowe mogłyby je dostawać w zasadzie co mycie

---------- Dopisano o 00:10 ---------- Poprzedni post napisano o 00:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Ja wiem... Jakoś tak mam, że jak mam kiepskie włosy, to myślę - może im protein trzeba i się łuski domknie? I wychodzi błędne koło
Domykanie łusek proteinami? Dobra, chyba wysiadłam
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 08:26   #1503
Eluvtus
Zakorzenienie
 
Avatar Eluvtus
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 045
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Ide dzisiaj do fryzjera!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Out here I'm judge, jury and executioner.
Eluvtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 09:42   #1504
Tasia001
Raczkowanie
 
Avatar Tasia001
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 237
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

A ja witam Was po przerwie! Miałam przerwę od forum ale nie od pielęgnacji.

Mam pytanie: czym zmywać oleje indyjskie? Bo bardzo mnie kuszą? Zastanawiam się nad Amlą.
__________________
strat: 03-07-2017 BYŁO: 74,1kg JEST: 74,1kg CEL: 62kg
Tasia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 11:06   #1505
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość

Urban legend bym rzekła. Proteiny dużo szybciej przeproteinują włosy zniszczone niż zdrowe. Stosunek włosów do protein to kwestia indywidualna - moje, ultraniskoporowate i zdrowe mogłyby je dostawać w zasadzie co mycie [COLOR="Silver"]
No wiesz z wlosami to wiele kwestii jest w zasadzie indywidualnych Podobnie jest z olejami itd. Dlatego trzeba testowac.

A przy zniszczonych wlosach o ile wlosy nie sa ultrawrazliwe na proteiny, szczegolnie na pocztku stosowania moga poprawic stan wlosa. Oczywiscie z umiarem.

W kazdym razie ja tam protein unikam

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Ano, zwłaszcza teraz - ciągle pada

Ja wiem... Jakoś tak mam, że jak mam kiepskie włosy, to myślę - może im protein trzeba i się łuski domknie? I wychodzi błędne koło
To zdaj relacje jak Ci wyszla zmiana pielegnacji
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 14:25   #1506
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
No wiesz z wlosami to wiele kwestii jest w zasadzie indywidualnych
Tego chyba każdy jest świadom, ale łączenie stosunku włosów do protein z ich zdrowiem jest mocno karkołomne. Statystycznym zniszczonym włosom bardziej przydadzą się emolienty do zaimpregnowania zniszczeń niż proteiny, a na poznanie potrzeb włosów trzeba dać sobie czas przy początkach
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 19:59   #1507
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
To naprawdę BARDZO często. Niewiele włosów potrafi bez przeproteinowania znieść tak dużą częstotliwość aplikacji tych składników.

Urban legend bym rzekła. Proteiny dużo szybciej przeproteinują włosy zniszczone niż zdrowe. Stosunek włosów do protein to kwestia indywidualna - moje, ultraniskoporowate i zdrowe mogłyby je dostawać w zasadzie co mycie

Domykanie łusek proteinami? Dobra, chyba wysiadłam
Ok, dobrze wiedzieć. Faktycznie lepiej przystopować.

Mam nadzieję, że wysiadłaś tam, gdzie chciałaś Miałam na myśli wypełnienie ubytków. Jeśli czuję, że włos jest chropowaty, to mam wrażenie, że łuska jest odchylona i potrzebuje swoistego spoiwa. Więc o tym myślałam w poprzednim poście. Ale okej, niech od otulania będą emolienty. Cały czas się uczę.


Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
No wiesz z wlosami to wiele kwestii jest w zasadzie indywidualnych Podobnie jest z olejami itd. Dlatego trzeba testowac.

A przy zniszczonych wlosach o ile wlosy nie sa ultrawrazliwe na proteiny, szczegolnie na pocztku stosowania moga poprawic stan wlosa. Oczywiscie z umiarem.

W kazdym razie ja tam protein unikam


To zdaj relacje jak Ci wyszla zmiana pielegnacji
A dzisiaj już mogę powiedzieć, że było lepiej
Żadnych protein, emolientowa maska na 5 minut i były proste, nawet na deszczu puch nie był tragiczny i spoko się układały
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-12, 21:25   #1508
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Miałam na myśli wypełnienie ubytków. Jeśli czuję, że włos jest chropowaty, to mam wrażenie, że łuska jest odchylona i potrzebuje swoistego spoiwa. Więc o tym myślałam w poprzednim poście. Ale okej, niech od otulania będą emolienty. Cały czas się uczę.
Warto rozróżniać dwie kwestie:

Odchylanie łuski - proces, który zachodzi na każdych włosach (niezależnie od ich zdrowia), tylko w różnym stopniu, w zależności od porowatości. Łuska potrafi się odchylić pod wpływem temperatury czy pH kosmetyku.

Wszelkie uszkodzenia włosów to ubytki w łusce. Trochę tak, jakby składać i rozkładać parasol (domykanie i odchylanie łusek), który może być cały (zdrowe włosy) lub dziurawy (podniszczone).

Jeśli natomiast odczuwasz chropowatość włosa tylko czasami, a nie ciągle - wtedy znaczy, że coś w połączeniu dany zestaw pielęgnacyjny-pogoda nie pykło
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-13, 11:48   #1509
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

ja jestem zalamana. przez problemy hormonalne wczoraj odczulam ze bardzo przerzedzily mi sie wlosy. zawsze mialam bardzo grube warkocze a wczoraj jak zrobilam to byly duzo ciensze biorę biotebal, zaczynam wcierać jantar i musze porobic chyba badania witamin bo moze mam niedobory.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-14, 20:29   #1510
M4rt3czk4_92
Zakorzenienie
 
Avatar M4rt3czk4_92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 064
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

W piatek ide do fryyyyzjera pierwszy raz ide do tej fryzjerki. Nie wiem czy sie bać czy cieszyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
M4rt3czk4_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-15, 09:44   #1511
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Ok, dobrze wiedzieć. Faktycznie lepiej przystopować.

Mam nadzieję, że wysiadłaś tam, gdzie chciałaś Miałam na myśli wypełnienie ubytków. Jeśli czuję, że włos jest chropowaty, to mam wrażenie, że łuska jest odchylona i potrzebuje swoistego spoiwa. Więc o tym myślałam w poprzednim poście. Ale okej, niech od otulania będą emolienty. Cały czas się uczę.




A dzisiaj już mogę powiedzieć, że było lepiej
Żadnych protein, emolientowa maska na 5 minut i były proste, nawet na deszczu puch nie był tragiczny i spoko się układały

Ahhh człowiek uczy sie cale zycie. Choc przyznam, ze ja moja wiedze wlosowa zatrzymałam na pewnym etapie, bo już nie mam takich problemow z nimi jak kiedyś, wiec mi nie zależy na jakichś szczegółach , choć tez wiadomo, ze "herezji" nie ma co glosic:P Teraz w zasadzie poruszam się po trzech płaszczyznach - emolienty, humektanty, proteiny. Emolienty super sprawa , humektantny tez ale trzeba uwazac, a proteiny "od swieta". No i do tego umiar , brak kombinacji I u mnie taki przepis w pełni się sprawdza.


Coz chyba już przyszedł czas na podcięcie koncowek. Szkoda mi trochę, bo podobają mi się moje wlosy "prawie" do pasa

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------

Cytat:
Napisane przez M4rt3czk4_92 Pokaż wiadomość
W piatek ide do fryyyyzjera pierwszy raz ide do tej fryzjerki. Nie wiem czy sie bać czy cieszyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Hej Raczej bac....


Widze,ze dostosowalas biotebal. Sprawdzil się u Ciebie?
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-15, 10:20   #1512
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Elektryzujące się włosy to za mało nawilżaczy?
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-15, 12:48   #1513
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Warto rozróżniać dwie kwestie:

Odchylanie łuski - proces, który zachodzi na każdych włosach (niezależnie od ich zdrowia), tylko w różnym stopniu, w zależności od porowatości. Łuska potrafi się odchylić pod wpływem temperatury czy pH kosmetyku.

Wszelkie uszkodzenia włosów to ubytki w łusce. Trochę tak, jakby składać i rozkładać parasol (domykanie i odchylanie łusek), który może być cały (zdrowe włosy) lub dziurawy (podniszczone).

Jeśli natomiast odczuwasz chropowatość włosa tylko czasami, a nie ciągle - wtedy znaczy, że coś w połączeniu dany zestaw pielęgnacyjny-pogoda nie pykło
To wiele wyjaśniło No i te chropowate zdarzają się zazwyczaj na wierzchniej warstwie, co mnie właśnie denerwuje, bo odcina się mocno od reszty fryzury.

Cytat:
Napisane przez M4rt3czk4_92 Pokaż wiadomość
W piatek ide do fryyyyzjera pierwszy raz ide do tej fryzjerki. Nie wiem czy sie bać czy cieszyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ech, ja też jestem w takiej sytuacji, tylko odłożonej w czasie Mój fryzjer zmienił miejsce pracy (z salonu na szkolenie w Akademii) i będę musiała znaleźć kogoś innego. Na razie podetnę sama końce i grzywkę, a do salonu pójdę bliżej grudnia. Oj, nerwy będą, jak przyjdzie czas wizyty...


Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Ahhh człowiek uczy sie cale zycie. Choc przyznam, ze ja moja wiedze wlosowa zatrzymałam na pewnym etapie, bo już nie mam takich problemow z nimi jak kiedyś, wiec mi nie zależy na jakichś szczegółach , choć tez wiadomo, ze "herezji" nie ma co glosic:P Teraz w zasadzie poruszam się po trzech płaszczyznach - emolienty, humektanty, proteiny. Emolienty super sprawa , humektantny tez ale trzeba uwazac, a proteiny "od swieta". No i do tego umiar , brak kombinacji I u mnie taki przepis w pełni się sprawdza.


Coz chyba już przyszedł czas na podcięcie koncowek. Szkoda mi trochę, bo podobają mi się moje wlosy "prawie" do pasa
Hej Raczej bac....


Widze,ze dostosowalas biotebal. Sprawdzil się u Ciebie?
No to właśnie podetnij końce, nie szalej jak 95% procent fryzjerów podcinających końcówki o 10 cm


Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Elektryzujące się włosy to za mało nawilżaczy?
Podbijam. Właśnie im bliżej do minusowych temperatur, to zauważam, że pojedyncze włosy jakby przyklejają mi się do twarzy albo tak jakoś unoszą na boki.

Zmywam zaraz pastę z głowy - z neem Kupiłam w pudrze i oleju, na głowie masa z wody i pudru. Uprzedzano mnie, że olej śmierdzi i to przeokrutnie. Prawda, co za smród Nawet ciężko go opisać.
Mam nadzieję na ograniczenie przetłuszczania dzięki miodli, bo ostatnio wzmógł się mój problem - tłusty skalp, suche końce. Po dwóch dobach od mycia mam na głowie istny smalec
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-15, 14:46   #1514
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Elektryzujące się włosy to za mało nawilżaczy?
Nie, to czysta fizyka.
Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Podbijam. Właśnie im bliżej do minusowych temperatur, to zauważam, że pojedyncze włosy jakby przyklejają mi się do twarzy albo tak jakoś unoszą na boki.
Ubieramy się grubiej, większość odzieży zawiera domieszki włókien sztucznych, które powodują "przeskok ładunków" i elektryzowanie się włosów.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-15, 20:15   #1515
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Fajne włosy mam bez tych protein Nie idealnie gładkie, ale włos jest prosty i nie chropowaty. Ładnie się układają, a pada deszcz Ciekawe, za ile się przetłuszczą po tej miodli indyjskiej. Jutro albo w poniedziałek podetnę to i owo

Kupiłam sobie dzisiaj tę Seri Line miodową, nie chciało mi się już więcej czekać
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-15, 22:26   #1516
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Nie, to czysta fizyka.

Ubieramy się grubiej, większość odzieży zawiera domieszki włókien sztucznych, które powodują "przeskok ładunków" i elektryzowanie się włosów.
Jakaś rada ?
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-15, 22:42   #1517
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Fajne włosy mam bez tych protein Nie idealnie gładkie, ale włos jest prosty i nie chropowaty. Ładnie się układają, a pada deszcz Ciekawe, za ile się przetłuszczą po tej miodli indyjskiej. Jutro albo w poniedziałek podetnę to i owo

Kupiłam sobie dzisiaj tę Seri Line miodową, nie chciało mi się już więcej czekać


I prawidłowo, to swietna maska. Choc teraz, gdy jest wilgotno trochę kiepsko sobie radzi , a znowu jak dodaje trochę oleju - efekt jest fajny szczególnie pod względem dociazenia, ale wlosy znacznie szybciej się obciazaja.


Ja dzisiaj podcielam Udalo mi się zlapac zaledwie centymetr, ale więcej nie było trzeba Troche kiepsko obcielam te krótsze wlosy i tak dziwnie odstają :P Ale może się doklepia

---------- Dopisano o 23:42 ---------- Poprzedni post napisano o 23:35 ----------

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Jakaś rada ?


Pewnie taka żeby nie wybierac sztucznych włokien


Choc ja np. niektóre czapki ma z akrylu, podobnie szaliki i (odpukać) z elektryzowaniems się wlosow nie miałam problemu. Zreszta nie pryzpominam sobie zebym miała problem zleketryzowaniem Wiec może oprócz praw fizyki, znowu dochodzą jakies "osobliwe kwestie" hehe
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 00:01   #1518
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
I prawidłowo, to swietna maska. Choc teraz, gdy jest wilgotno trochę kiepsko sobie radzi , a znowu jak dodaje trochę oleju - efekt jest fajny szczególnie pod względem dociazenia, ale wlosy znacznie szybciej się obciazaja.


Ja dzisiaj podcielam Udalo mi się zlapac zaledwie centymetr, ale więcej nie było trzeba Troche kiepsko obcielam te krótsze wlosy i tak dziwnie odstają :P Ale może się doklepia

Pewnie taka żeby nie wybierac sztucznych włokien


Choc ja np. niektóre czapki ma z akrylu, podobnie szaliki i (odpukać) z elektryzowaniems się wlosow nie miałam problemu. Zreszta nie pryzpominam sobie zebym miała problem zleketryzowaniem Wiec może oprócz praw fizyki, znowu dochodzą jakies "osobliwe kwestie" hehe
Ciekawe, jak będzie u mnie Już bym chciała się dowiedzieć

Co mycie, to inny układ kosmyków, pewnie nie będzie widać

Ja miałam kiedyś duży problem z elektryzowaniem, iskry szły. Zaczęłam dociekać, skąd to cholerstwo i tak sukcesywnie wymieniłam w 3 lata całą garderobę ze sztucznościami na naturalną (oprócz kurtki na deszcz, wiadomo ) i na suszarkę z jonizacją +grzebienie i szczotki bez plastiku. Pomogło Jedynie od jesieni przez zimę włosy lekko właśnie do twarzy się jakby kleją, ale żadnych iskier czy mocno fruwających kosmyków. No i w taki sezon to chyba więcej emolientów może
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 07:50   #1519
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Jakaś rada ?
Drewniana szczotka i...
Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Pewnie taka żeby nie wybierac sztucznych włokien

Choc ja np. niektóre czapki ma z akrylu, podobnie szaliki i (odpukać) z elektryzowaniems się wlosow nie miałam problemu. Zreszta nie pryzpominam sobie zebym miała problem zleketryzowaniem Wiec może oprócz praw fizyki, znowu dochodzą jakies "osobliwe kwestie" hehe
To jest wyjście najprostsze, ale mało kto zwraca na takowe uwagę Wystarczyłaby ostatnia warstwa odzieży z czegoś naturalnego, a w czapce - podszewka. Oczywiście, jeśli ktoś ma takie problemy

Budowa włosa też ma wpływ - bo wpływa na rozkład ładunków. Dlatego łatwiej, średnio-statystycznie, zelektryzować włosy proste (przepływ ładunku jest ułatwiony) niż falowane czy kręcone. I to też jest fizyka
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-16, 09:09   #1520
Eluvtus
Zakorzenienie
 
Avatar Eluvtus
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 045
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Znalazlam w zapasach olej z orzechow wloskich. Probowalyscie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Out here I'm judge, jury and executioner.
Eluvtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 09:09   #1521
gusia52cc
Raczkowanie
 
Avatar gusia52cc
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 278
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Hej Dziewczyny daaawno mnie nie bylo czasu brak aleee ogolnie dbam caly czas o wloski pytanie czy Wam tez tak wypadaja w tym okresie wloski ?? masaaakra juz dobije miesiac jak leca mi dlatego musze sie wybrac do fryzjera bo urosly dosc sporo i juz tak dlugie nie fajnie wygladaja z tak mala objetoscia
gusia52cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 12:15   #1522
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Zwracam uwagę na materiały, ale fakt, że to ma największy wpływ.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 13:25   #1523
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez Eluvtus Pokaż wiadomość
Znalazlam w zapasach olej z orzechow wloskich. Probowalyscie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jasne. Jeden z moich faworytów, zaraz obok sezamowego. Nakładaj

Cytat:
Napisane przez gusia52cc Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny daaawno mnie nie bylo czasu brak aleee ogolnie dbam caly czas o wloski pytanie czy Wam tez tak wypadaja w tym okresie wloski ?? masaaakra juz dobije miesiac jak leca mi dlatego musze sie wybrac do fryzjera bo urosly dosc sporo i juz tak dlugie nie fajnie wygladaja z tak mala objetoscia
U licha, czyżby cały Wizaż miał kłopoty z wypadaniem? mi włosy w ogóle nie lecą
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 19:14   #1524
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Ciekawe, jak będzie u mnie Już bym chciała się dowiedzieć

Co mycie, to inny układ kosmyków, pewnie nie będzie widać

Ja miałam kiedyś duży problem z elektryzowaniem, iskry szły. Zaczęłam dociekać, skąd to cholerstwo i tak sukcesywnie wymieniłam w 3 lata całą garderobę ze sztucznościami na naturalną (oprócz kurtki na deszcz, wiadomo ) i na suszarkę z jonizacją +grzebienie i szczotki bez plastiku. Pomogło Jedynie od jesieni przez zimę włosy lekko właśnie do twarzy się jakby kleją, ale żadnych iskier czy mocno fruwających kosmyków. No i w taki sezon to chyba więcej emolientów może
Ja tam nie kombinuje juz ze zmianami Myje glownie Fitomedem, czasami Biolaven. Odzywki czy maski w zasadzie te same.

Dzisiaj kupilam sobie Biotebal, bo byl w promocji w SP - 30 zl, a w internewych po 22-23 zl. Zobaczymy jak sie sprawdzi. Czytam na stronie i niemal "cudotworca" Ciekawe jak w zyciu
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 16:49   #1525
M4rt3czk4_92
Zakorzenienie
 
Avatar M4rt3czk4_92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 064
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Hej Raczej bac....


Widze,ze dostosowalas biotebal. Sprawdzil się u Ciebie?
Nie strasz mnie nawet;D bede miala robione ciecie+ delikatne ombre ale krążą same dobre opinie o tej fryzjerce noi czekalam na wizyte 3 miesiace
A biotebal tak sobie, wypadania wlosow nie powstrzymal, napewno szybciej rosly



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
M4rt3czk4_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 19:41   #1526
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez M4rt3czk4_92 Pokaż wiadomość
Nie strasz mnie nawet;D bede miala robione ciecie+ delikatne ombre ale krążą same dobre opinie o tej fryzjerce noi czekalam na wizyte 3 miesiace
A biotebal tak sobie, wypadania wlosow nie powstrzymal, napewno szybciej rosly



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Nie no smieje się z tym baniem się Ale widze, ze jak na kazda wlosomaniaczke przystalo, dość stracliwie podchodzić do strzyżenia


Mi wlosy nie wypadają akurat, ale pomyslalam, ze skoro ta biotyna tak fajnie wpływa na wlosy i paznokcie to nie zaszkodzi - a może będzie jeszcze lepiej. Choc na szybszym poroście mi zależy
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 16:10   #1527
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Ja tam nie kombinuje juz ze zmianami Myje glownie Fitomedem, czasami Biolaven. Odzywki czy maski w zasadzie te same.

Dzisiaj kupilam sobie Biotebal, bo byl w promocji w SP - 30 zl, a w internewych po 22-23 zl. Zobaczymy jak sie sprawdzi. Czytam na stronie i niemal "cudotworca" Ciekawe jak w zyciu
Ja za Biolavenem tęsknię, bo fajnie zmiękczał mi włosy. Próbowałam myć wersją do ciała (nie ma protein, a sporo nawilżaczy), ale nie sprawdziło się to kompletnie. Teraz się trzymam mocno tej bezproteinowej diety

Jestem już po pierwszym podejściu do Seri Line Przed myciem na godzinę naolejowałam głowę oliwą zmieszaną z miodlą indyjską. Musiałam myć 3 razy, a i tak były jakieś dziwne i zaczynałam żałować. Podcięłam włosy na mokro, na odżywkę, z kucykiem nad czołem. W czasie suszenia byłam pewna, że czeka mnie bad hair day, bo w dotyku były jakieś twarde i tępe, ale teraz się uleżały i są naprawdę dobre. Ładnie błyszczą, końce są zdyscyplinowane. Gładkość całkiem spoko. Podcięłam jakoś ze 2 cm, teraz zamiast prostej linii mam delikatne U
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 07:47   #1528
Eluvtus
Zakorzenienie
 
Avatar Eluvtus
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 045
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Aaaaa, nie moge wytrzymac. Mam salon fryzjerski gdzie scinaja na fundacje. Chcialam poczekac jeszcze okolo roku, ale nastepne ciecie jest na fundacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Out here I'm judge, jury and executioner.
Eluvtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 09:10   #1529
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Ja używałam szamponu Lully. Ma ładny skład, delikatny. Ale tak strasznie nie domywa włosów. :/
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 10:33   #1530
Eluvtus
Zakorzenienie
 
Avatar Eluvtus
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 045
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Ale mam w planach nieprzyzwoite spa dzisiaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Out here I'm judge, jury and executioner.
Eluvtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-12 14:05:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:33.