Delikatna i zanieczyszczona cera - co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-16, 17:44   #1
EudyptulaMinor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2

Delikatna i zanieczyszczona cera - co robić?


Witajcie,
jak w tytule - mam delikatną, raczej normalną/delikatnie mieszaną skórę twarzy i problem z zanieczyszczeniami w postaci zaskórników otwartych i zamkniętych. Sporym kłopotem są tez dla mnie zaczewienienia. Na nosie jest trochę wągrów, na czole jest mini armagedon zamkniętych na przemian z otwartymi. Ból jest z nimi taki, że jesli ich nie wycisnę w odpowiednim momencie, to przekształcają się w nieprzyjemne pryszcze, a po wyciśnięciu wraz goją się wieczność. Denerwują mnie strasznie, bo są czały czas widoczne. W dodatku raz na jakić czas mojej skórze uwidzi się łuszczyć - na czole, na nosie, czasem na brodzie przy kącikach ust - tam nota bene też robią sie nieprzyjemne zaskórrniki - bolą, są zaczerwienione i po wyciśnięciu długo się goją.
Codziennie zmywam twarz płynem micelarnym, myję żelem do skóry atopowej, który po kilku pierwszych razach zlikwidował niemalże wszystkie zaczerwienienia(teraz tak już nie działa, ale nie wysusza i jest przyjemny w użyciu) i przecieram skórę tonikiem z octu jabłkowego. Regularnie nakładam peeling enzymatyczny i maseczkę z białka i soku z cytryny - dała efekt wow, jednak powoduje silniejsze złuszczanie się skóry. Używam kremu BB z ziaji.

Co mogę zrobić, aby twarz przestała być poligonem a wróciła do gładkiej postaci? Staram się walczyć z ochotą wyciskania, ale te małe kraterki inaczej nie chcą się same zlikwidować.
EudyptulaMinor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-21, 13:44   #2
RenaaB
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 20
Dot.: Delikatna i zanieczyszczona cera - co robić?

Muszę się przyznać, że sama bardzo długo miałam problem z zanieczyszczoną skóra twarzy i takie klasyczne toniki nie specjalnie mi pomagały, ba nawet peelingi często zawodziły. Obecnie w zasadzie już od miesiąca używam zestawy z linii pure control kremu i serum elixir by nature. Po pierwsze świetnie oczyszczają twarz, przy czym zauważyłam, że przy ich stosowaniu pory znacznie się zmniejszyły. Co więcej dobrze nawilżają skórę i zapobiegają jej ponownemu zanieczyszczeniu. Przy czym należy je stosować rano i wieczorem.
RenaaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 12:16   #3
zfruzia
Przyczajenie
 
Avatar zfruzia
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 7
Dot.: Delikatna i zanieczyszczona cera - co robić?

Miałam podobny problem, okazało się że używam kremu który zapycha. Odstawiłam go i po problemie. Aktualnie nie używam żadnego, co niesty nie wpływa dobrze na cere, jednak nie mam wyboru bo nic mi nie pasuje.
zfruzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 00:34   #4
Liveno24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5
Dot.: Delikatna i zanieczyszczona cera - co robić?

Cytat:
Aktualnie nie używam żadnego, co niesty nie wpływa dobrze na cere, jednak nie mam wyboru bo nic mi nie pasuje.
Prawdopodobnie używasz kremów za zapychaczami silikonowymi.
Twoja cera nie znosi tego dobrze. Musisz zmienić kremiki na nawilżanie roślinne.
Przykładów mógłbym podawać bardzo dużo ale wybór jest bardzo łatwy i xxx znajdziesz na pewno coś dla siebie.

Cytat:
Co mogę zrobić, aby twarz przestała być poligonem a wróciła do gładkiej postaci?
Tobie moja droga napisze to samo co koleżance. Masz zbyt wrażliwą skórę żeby nakładać produkty z zapychaczami. Polecam mleczka musy i żele do twarzy które odciążą ją od tego całego kosmetycznego syfu.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-12-01 o 12:58 Powód: linki
Liveno24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 11:40   #5
braaap
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 102
Dot.: Delikatna i zanieczyszczona cera - co robić?

Poczytaj o substancjach komadogennych i czytaj dokładnie składy kosmetyków przed ich zakupem. Sama mam skórę skłonną do zapychania i od kilku lat używam żelu aloesowego, bo ma bardzo naturalny skład, przyspiesza gojenie się ranek i w miarę dobrze nawilża moją skórę. Gwarantuje Ci że ten żel Cie nie zapcha. Polecam Ci szczególnie żel firmy Gorvita. Nie jest on drogi, bo kosztuje niecałe 20zł za 150zł, ale niestety jest trudno dostępny i zazwyczaj trzeba go zamawiać w aptekach.
braaap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-05, 09:23   #6
jagnaatos
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 46
Dot.: Delikatna i zanieczyszczona cera - co robić?

Możesz równięz zastanowić sie nad peelingiem z kwasem migdałowym. Jest delikatny i polecany nawet do wrazliwej cery.
jagnaatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-05 10:23:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:34.