Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-11-08, 19:57   #4351
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Mam na kompie sporo artykułów po niemiecku z wypisanymi tłumaczeniami słówek, głównie z FAZ, Süddeutsche Zeitung, Deutsche Welle. Może ktoś nie lubi sam siedzieć ze słownikiem (ja lubię ) i chciałby się za coś wymienić?
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 12:42   #4352
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez LilyVanDerWoodsen Pokaż wiadomość
Na etutor do dzisiaj promocja rok za 159 zl. https://www.etutor.pl/registration?a...halloween-2016
Zdecydowanie najlepszy angielski od podstaw
A jak jest z poziomiami B1, B2, C1 ? Bo bardziej mnie to interesuje i się zastanawiam czy warto.
Nie mam czasu na razie chodzić na żaden kurs stacjonarnie a chciałabym trochę się pouczyć czegoś w domu...
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 12:50   #4353
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Farisss Pokaż wiadomość
A jak jest z poziomiami B1, B2, C1 ? Bo bardziej mnie to interesuje i się zastanawiam czy warto.
Nie mam czasu na razie chodzić na żaden kurs stacjonarnie a chciałabym trochę się pouczyć czegoś w domu...
Zaczynalam angielski 4 razy, za każdym razem braki czasowe i dość dynamiczy charakter mojego życia sprawiały, że przerywałam więc zdecydowalam sie na etutor. Angielski jesyt mi potrzebny i nie ucieknę od niego. Jestem na A2 /zrobilam z nimi A1/, skończe to zobaczę B1. Co jest atutem? przez tydzień możesz testować za darmo. Wejdx przekonaj się. Czy da się nauczyc? oczywiscie, problem w tym zeby pracowac samodzielnie i systematycznie. No i trzeba mowić... Są osoby, na które dziala presja grupy, ja jestem z indywidualistów. Sama sobie narzucam tempo, sama je podkręcam. Czy tylko etutor? oczywiscie że nie. Oprocz tego ororotv filmiki etc, blogi i zanurzenie w angielskim. Korzystam też z multikurs i duolingo. O ile duolingo polecam, to multikurs w porownaniu do etutor jest duuzo gorszy
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-10, 09:42   #4354
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Filmy, seriale i książki po angielsku to nie problem.
Potrzebuję mocno nadrobić gramatykę i poznać nowe słówka.

A czytając/oglądajac nie skupiam się na zapisywaniu nowych słówek tylko czerpaniu przyjemnosci z oglądania... chyba czas to zmienić
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-10, 21:46   #4355
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Dziewczyny uczące się niemieckiego poradźcie. Macie jakieś sposoby na zapamiętywanie rodzajników rzeczowników? Strzelam tymi der die das'ami jak mi się podoba. Druga sprawa to odmiana przez przypadki. Jak się tego uczyć? Zamiast powiedzieć: "ona patrzy na swoją zabawkę" to ja odmieniam po polsku w głowie czy to ma być dativ czy akusativ i na jakie pytanie odpowiadają przypadki, rozkminiam czy to der czy die i rozmyślam nad końcówką
Da się w ogóle dojść do płynności, że to będzie mi samo przychodziło czy z każdym rzeczownikiem już będę tak rozmyślać?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-11, 10:32   #4356
malangie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 127
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Dziewczyny uczące się niemieckiego poradźcie. Macie jakieś sposoby na zapamiętywanie rodzajników rzeczowników? Strzelam tymi der die das'ami jak mi się podoba. Druga sprawa to odmiana przez przypadki. Jak się tego uczyć? Zamiast powiedzieć: "ona patrzy na swoją zabawkę" to ja odmieniam po polsku w głowie czy to ma być dativ czy akusativ i na jakie pytanie odpowiadają przypadki, rozkminiam czy to der czy die i rozmyślam nad końcówką
Da się w ogóle dojść do płynności, że to będzie mi samo przychodziło czy z każdym rzeczownikiem już będę tak rozmyślać?
Istnieją pewne zasady co do rodzajników, znalazłam je dość dobrze opisane na jednym z blogów o nauce języka niemieckiego, ale nie wiem, czy mogę to tu wstawić (skoro to nie mój blog, to chyba nie jest to reklama ?). Jest to pierwszy wynik, jaki Ci się wyświetli wpisując w Google "rodzajniki niemiecki zasady".

Jeśli chodzi o odmianę przez przypadki, to niestety należy to sobie wyćwiczyć (ja uczyłam się tego w mniej więcej ten sam sposób, chociaż trzeba uważać, bo zauważysz, że niektóre czasowniki wymagają użycia innego przypadku niż w języku polskim i trzeba to sobie przyswoić). W końcu dojdziesz do takiej wprawy, że naturalnie i bez zastanawiania się będziesz wiedziała, jaki rodzajnik, jaki przypadek i jakie końcówki . To normalne, że na pewnym etapie nauki musisz trochę porozmyślać nad odmianą rzeczownika .

Edytowane przez malangie
Czas edycji: 2016-11-11 o 10:33
malangie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-11, 11:04   #4357
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Dziewczyny uczące się niemieckiego poradźcie. Macie jakieś sposoby na zapamiętywanie rodzajników rzeczowników? Strzelam tymi der die das'ami jak mi się podoba. Druga sprawa to odmiana przez przypadki. Jak się tego uczyć? Zamiast powiedzieć: "ona patrzy na swoją zabawkę" to ja odmieniam po polsku w głowie czy to ma być dativ czy akusativ i na jakie pytanie odpowiadają przypadki, rozkminiam czy to der czy die i rozmyślam nad końcówką
Da się w ogóle dojść do płynności, że to będzie mi samo przychodziło czy z każdym rzeczownikiem już będę tak rozmyślać?
U Bęzy są dobrze rozpisane zasady, ale nam na filo od razu powiedzieli, że jest tyle wyjątków od reguł, że najlepiej uczyc się kazdego rzeczownika od razu z rodzajnikiem. Jeżeli nie masz pojecia jakiego rodzaju uzyc to lepiej zastosowac liczbe mnoga niz strzelac
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-11, 12:59   #4358
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez malangie Pokaż wiadomość
Istnieją pewne zasady co do rodzajników, znalazłam je dość dobrze opisane na jednym z blogów o nauce języka niemieckiego, ale nie wiem, czy mogę to tu wstawić (skoro to nie mój blog, to chyba nie jest to reklama ?). Jest to pierwszy wynik, jaki Ci się wyświetli wpisując w Google "rodzajniki niemiecki zasady".

Jeśli chodzi o odmianę przez przypadki, to niestety należy to sobie wyćwiczyć (ja uczyłam się tego w mniej więcej ten sam sposób, chociaż trzeba uważać, bo zauważysz, że niektóre czasowniki wymagają użycia innego przypadku niż w języku polskim i trzeba to sobie przyswoić). W końcu dojdziesz do takiej wprawy, że naturalnie i bez zastanawiania się będziesz wiedziała, jaki rodzajnik, jaki przypadek i jakie końcówki . To normalne, że na pewnym etapie nauki musisz trochę porozmyślać nad odmianą rzeczownika .
Dziękuję, wygoglałam ten blog, poczytam
No nic, nie pozostaje mi nic innego jak ćwiczenie tego do skutku


Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
U Bęzy są dobrze rozpisane zasady, ale nam na filo od razu powiedzieli, że jest tyle wyjątków od reguł, że najlepiej uczyc się kazdego rzeczownika od razu z rodzajnikiem. Jeżeli nie masz pojecia jakiego rodzaju uzyc to lepiej zastosowac liczbe mnoga niz strzelac
Mówisz tej książce "Nowe repetytorium z gramatyki języka niemieckiego"? Mam tą książkę, faktycznie widziałam wczoraj że jest to rozpisane, tylko ćwiczeń jest mało albo są takie że to jeszcze nie mój poziom, ale to poszukam czegoś na necie
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-16, 15:38   #4359
dziewczyna_na_progu
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna_na_progu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 295
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Czy są tutaj wizażanki znające biegle język obcy?

Mój poziom angielskiego to C1/C2, więc całkiem dobrze umiem się już dogadać z obcokrajowcami, czytam i oglądam w oryginale. Jest jednak jedno ale... od pewnego czasu mam wrażenie, że nie robię żadnych postępów i nie wiem, jak to zmienić

W którym momencie poczułyście, że znacie jakiś język równie dobrze jak własny (nie brakuje wam żadnego słówka, swobodnie czytacie nawet dokumenty państwowe, rozróżniacie niuanse językowe etc.) i jak to osiągnęłyście?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!
dziewczyna_na_progu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-16, 21:19   #4360
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Dziewczyny uczące się niemieckiego poradźcie. Macie jakieś sposoby na zapamiętywanie rodzajników rzeczowników? Strzelam tymi der die das'ami jak mi się podoba. Druga sprawa to odmiana przez przypadki. Jak się tego uczyć? Zamiast powiedzieć: "ona patrzy na swoją zabawkę" to ja odmieniam po polsku w głowie czy to ma być dativ czy akusativ i na jakie pytanie odpowiadają przypadki, rozkminiam czy to der czy die i rozmyślam nad końcówką
Da się w ogóle dojść do płynności, że to będzie mi samo przychodziło czy z każdym rzeczownikiem już będę tak rozmyślać?
Jak jesteś wzrokowcem to najlepiej kolorowe karteczki - niebieski der, różowy die (tak genderowo ), żółty das.

Cytat:
Mój poziom angielskiego to C1/C2, więc całkiem dobrze umiem się już dogadać z obcokrajowcami, czytam i oglądam w oryginale. Jest jednak jedno ale... od pewnego czasu mam wrażenie, że nie robię żadnych postępów i nie wiem, jak to zmienić

W którym momencie poczułyście, że znacie jakiś język równie dobrze jak własny (nie brakuje wam żadnego słówka, swobodnie czytacie nawet dokumenty państwowe, rozróżniacie niuanse językowe etc.) i jak to osiągnęłyście?
Między "całkiem nieźle się dogadam z obcokrajowcami" a poziomem near-native jest przeeeepaaaaść. Na tym poziomie bez totalnego zanurzenia językowego niewiele zdziałasz. Czytasz artykuł i wypisujesz WSZYSTKIE nieznane słowa, zwroty i kolokacje, których nie masz na mur beton w mózgu w przegródce"active knowledge", tj. takich, których sama z siebie byś nie potrafiła użyć (rozumieć pewnie zrozumiesz na tym poziomie z kontekstu).

Ogrom pracy na kolejnych parę lat ale fakt, że coś takiego niewielu normalnym osobom jest potrzebne do szczęścia
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-17, 14:04   #4361
malangie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 127
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Dziewczyny, znacie jakieś strony internetowe, na których bezpłatnie można ćwiczyć rozumienie ze słuchu z języka hiszpańskiego na poziomie początkującym ? Jakieś słuchanki z transkrypcją, bajki, cokolwiek? Lub znacie może jakiś inny ciekawy sposób na tego typu naukę?
malangie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-17, 17:02   #4362
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 252
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez malangie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, znacie jakieś strony internetowe, na których bezpłatnie można ćwiczyć rozumienie ze słuchu z języka hiszpańskiego na poziomie początkującym ? Jakieś słuchanki z transkrypcją, bajki, cokolwiek? Lub znacie może jakiś inny ciekawy sposób na tego typu naukę?
sluchanie piosenek + wydrukowanie tekstu do niej + tlumaczenie samodzielne

A ja poczulam, ze naprawde znam pewien jezyk, kiedy zaczelam gadac do siebie (albo myslec) w tym jezyku. Pomogly mi studia, zwlaszcza, ze zdobylam tam wiedze podstawowa z zakresu prawa, dzieki czemu umialam czytac takie oficjalne dokumenty.

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Ile się uczyłaś japońskiego? Ze znakami nie chodzi przecież o to, żeby je ładnie rysować w na co dzień (chyba, że chce się ktoś zajmować kaligrafią), tylko wyćwiczyć rękę w sprawnym stawianiu kresek przy zachowaniu kierunku i odpowiedniej proporcji. No i wzrokowcy mają łatwiej
Czytałam gdzieś w necie, że do poziomu N4 można się spokojnie nauczyć samodzielnie, chociaż niektórzy mówili, że przy N4 mogą już pojawić się problemy. Nie wiem na ile to prawda, bo od początku chodzę na zajęcia, ale teraz przez miesiąc byłam nieobecna i troszkę trudno jest mi nadrobić zaległości
Nie uczylam sie w ogole . Ja sie z jezykami zapoznaje - hobbystycznie - zapoznalam sie juz pewnie z kilkudziesiecioma...

Znam kilka jezykow romanskich i germanskich i chcialabym sie teraz nauczyc nowego jezyka, tylko nie wiem, JAKIEGO. Chcialabym sie go nauczyc w 100% samodzielnie i najlepiej z pomoca materialow online. Jezykow ucze sie szybko, bo jestem wprawiona.
Tylko jaki jezyk wybrac? Moze norweski?
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-18, 19:33   #4363
dziewczyna_na_progu
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna_na_progu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 295
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6761165 6
Między "całkiem nieźle się dogadam z obcokrajowcami" a poziomem near-native jest przeeeepaaaaść. Na tym poziomie bez totalnego zanurzenia językowego niewiele zdziałasz. Czytasz artykuł i wypisujesz WSZYSTKIE nieznane słowa, zwroty i kolokacje, których nie masz na mur beton w mózgu w przegródce"active knowledge", tj. takich, których sama z siebie byś nie potrafiła użyć (rozumieć pewnie zrozumiesz na tym poziomie z kontekstu).

Ogrom pracy na kolejnych parę lat ale fakt, że coś takiego niewielu normalnym osobom jest potrzebne do szczęścia [/QUOTE]

Dzięki za odpowiedź
Czy możliwa jest aktywna znajomość wszystkich słów? Nawet czytając polskie teksty natykamy się na nieznane nam słowa, a przecież jest to nasz pierwszy język.

Oczywiście staram się otaczać językiem najbardziej jak się da i dbam o różnorodne materiały, chociaż nie ukrywam, że brakuje mi czasu na porządną pracą np. nad wymową.

Zastanawia mnie jeszcze wiarygodność certyfikatów. Zdałam CAE na A, co daje mi poziom C2 i ocenę C z CPE. Czy czuję się blisko biegłości w angielskim? Nie...

Edytowane przez dziewczyna_na_progu
Czas edycji: 2016-11-18 o 19:35
dziewczyna_na_progu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-18, 19:41   #4364
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Czy możliwa jest aktywna znajomość wszystkich słów? Nawet czytając polskie teksty natykamy się na nieznane nam słowa, a przecież jest to nasz pierwszy język.
Oczywiście, że nie (nad czym niestety sama głęboko ubolewam ). Zwłaszcza jeżeli chodzi o język tak bogaty leksykalnie i frazeologicznie jak angielski. Ale na etapie C2 nie pozostaje już nic innego do robienia.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-18, 21:35   #4365
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

A słownictwo specjalistyczne? można przecież robić spokojnie kursy specjalistyczne. Oczywiscie o ile to będzie Ci dalej potrzebne
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-19, 07:48   #4366
dziewczyna_na_progu
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna_na_progu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 295
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6768158 1]Oczywiście, że nie (nad czym niestety sama głęboko ubolewam ). Zwłaszcza jeżeli chodzi o język tak bogaty leksykalnie i frazeologicznie jak angielski. Ale na etapie C2 nie pozostaje już nic innego do robienia.[/QUOTE]

W tym wypadku wyjazd do angielskojęzycznego kraju i totalne zanurzenie to najlepszą opcją

Cytat:
Napisane przez LilyVanDerWoodsen Pokaż wiadomość
A słownictwo specjalistyczne? można przecież robić spokojnie kursy specjalistyczne. Oczywiscie o ile to będzie Ci dalej potrzebne
Myślałam też na kursami specjalistycznymi, ale nie wiem, czy byłby sens w robieniu ich przed rozpoczęciem normalnej pracy zawodowej. Gdyby tylko raz wyuczone słówka zostawały w pamięci na zawsze
dziewczyna_na_progu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-19, 10:52   #4367
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez dziewczyna_na_progu Pokaż wiadomość
W tym wypadku wyjazd do angielskojęzycznego kraju i totalne zanurzenie to najlepszą opcją



Myślałam też na kursami specjalistycznymi, ale nie wiem, czy byłby sens w robieniu ich przed rozpoczęciem normalnej pracy zawodowej. Gdyby tylko raz wyuczone słówka zostawały w pamięci na zawsze
To kwestia użytkowania. Jestem na A2 z angielskim, ale znam slownictwo specjalistyczne z poziomu dużo wyższego (praca mnie zmusiła) z tym, że ja nigdy się nie rzucę na słownictwo np. techniczne bo zwyczajnie mi to niepotrzebne. No i muszę zacząć mówić, bo co z tego, ze wiem jak sie coś pisze, skoro nie wiem jak to wymówić
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-19, 13:19   #4368
dziewczyna_na_progu
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna_na_progu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 295
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez LilyVanDerWoodsen Pokaż wiadomość
To kwestia użytkowania. Jestem na A2 z angielskim, ale znam slownictwo specjalistyczne z poziomu dużo wyższego (praca mnie zmusiła) z tym, że ja nigdy się nie rzucę na słownictwo np. techniczne bo zwyczajnie mi to niepotrzebne. No i muszę zacząć mówić, bo co z tego, ze wiem jak sie coś pisze, skoro nie wiem jak to wymówić
Techniczne to i mi niepotrzebne ale już kurs biznesowego angielskiego może być przydatny w wielu zawodach.
Ah, wiedzieć jak coś się wymawia i rzeczywiście to wymówić to 2 różne sprawy. Mówiąc w myślach mam idealną wymowę i niestety tylko tam

Ale jest sukces. Przełamałam się i po raz pierwszy porozmawiałam po angielsku na skype
dziewczyna_na_progu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-19, 23:43   #4369
kcjuliette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Hej hej uczy sie tu ktos koreanskiego??

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
kcjuliette jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-27, 13:32   #4370
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Jeszcze tylko dzis promocja etutor ang roczny kurs 144zl... pamietam jak za pol roku placilam 150

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-27, 18:27   #4371
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Hiiroko Pokaż wiadomość
sluchanie piosenek + wydrukowanie tekstu do niej + tlumaczenie samodzielne

A ja poczulam, ze naprawde znam pewien jezyk, kiedy zaczelam gadac do siebie (albo myslec) w tym jezyku. Pomogly mi studia, zwlaszcza, ze zdobylam tam wiedze podstawowa z zakresu prawa, dzieki czemu umialam czytac takie oficjalne dokumenty.

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:58 ----------



Nie uczylam sie w ogole . Ja sie z jezykami zapoznaje - hobbystycznie - zapoznalam sie juz pewnie z kilkudziesiecioma...

Znam kilka jezykow romanskich i germanskich i chcialabym sie teraz nauczyc nowego jezyka, tylko nie wiem, JAKIEGO. Chcialabym sie go nauczyc w 100% samodzielnie i najlepiej z pomoca materialow online. Jezykow ucze sie szybko, bo jestem wprawiona.
Tylko jaki jezyk wybrac? Moze norweski?
Ja uczę się norweskiego, i polecam. Brzmi bardzo melodyjnie, znajomość języków germańskich dużo pomaga, gramatyka nie jest jakaś kosmiczna (jak dotąd z tego co się uczyłam) - znacznie prostsza, niż niemiecka). Materiałów też nie brakuje.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-11, 16:37   #4372
201703061052
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 7
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Zastanawiam się nad nauką niemieckiego i wykupieniem abonamentu na etutorze. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy warto? Przerobiłam ich bezpłatną lekcję, ale jeszcze się waham.
201703061052 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-12, 21:16   #4373
Cherry_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 76
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Hello,

can you speak English and are you ready to talk fluently?

Who would like to improve their English through talking on skype?
I'm looking for people who want to skype with me.
Cherry_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-22, 08:53   #4374
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Cherry_89 Pokaż wiadomość
Hello,

can you speak English and are you ready to talk fluently?

Who would like to improve their English through talking on skype?
I'm looking for people who want to skype with me.
Polecam Ci rozmowypo angielsku z ludźmi, którzy nie znają polskiego
Np www.interpals.net (darmowa stronka do wymiany jęz, ale też szukania partnerów i flirtów niestety, więc uwaga na hindusów i turków - bardzo ich szanuję ale na 50 wiadomosci od turków 48 jest zaczepiająco-romansujących a tylko 2 neutralne.)

Szukam stronki gdzie jest tylko skype możliwy, z przyzwoitymi ludźmi bo sex i flirt mnie nie intesresuje ale niestety na takie osoby łatwo trafić
Albo jak rozmawiam z kimś poznanym z interpals i wszystko super, i np 3 razy już gadaliśmy i często podają kilka razy pytania czy NAPRAWDĘ MAM MĘŻĄ i jak piszę że tak nserio serio to ludzie przestają pisać...
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-23, 19:44   #4375
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Hej hej,

wie ktoś może gdzie mogę znaleźć nagrania do książki Starter TOEIC 3rd edition? http://static.wizaz.pl/forum/images/smilies/wink.gif
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-25, 22:40   #4376
letitiah
art at its finest.
 
Avatar letitiah
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 673
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
[B][COLOR="Red"]www.interpals.net (darmowa stronka do wymiany jęz, ale też szukania partnerów i flirtów niestety, więc uwaga na hindusów i turków - bardzo ich szanuję ale na 50 wiadomosci od turków 48 jest zaczepiająco-romansujących a tylko 2 neutralne.)

Szukam stronki gdzie jest tylko skype możliwy, z przyzwoitymi ludźmi bo sex i flirt mnie nie intesresuje ale niestety na takie osoby łatwo trafić
Albo jak rozmawiam z kimś poznanym z interpals i wszystko super, i np 3 razy już gadaliśmy i często podają kilka razy pytania czy NAPRAWDĘ MAM MĘŻĄ i jak piszę że tak nserio serio to ludzie przestają pisać...
ja polecam italki.com
__________________
मेरे भारत में, सब कुछ सुन्दर है
þú ert engillinn efst á trénu mínu
letitiah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-31, 16:20   #4377
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez letitiah Pokaż wiadomość
ja polecam italki.com
Ale to płatne a ja szukam czegoś za darmo..
A tu widzę:
"Get 1-on-1 online lessons with native language teachers, and connect to people around the world."



widziałam kiedyś taką stronę, ale teraz nie moge jej znaleźć gdzie tylko podaje się login do skype i widać na głównej login skype, wiek, jaki język i można od razu dzwonić... kojarzycie?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-31, 16:24   #4378
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Ale to płatne a ja szukam czegoś za darmo..

A tu widzę:

"Get 1-on-1 online lessons with native language teachers, and connect to people around the world."







widziałam kiedyś taką stronę, ale teraz nie moge jej znaleźć gdzie tylko podaje się login do skype i widać na głównej login skype, wiek, jaki język i można od razu dzwonić... kojarzycie?

Chodzi Ci o tandem?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-31, 16:31   #4379
letitiah
art at its finest.
 
Avatar letitiah
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 673
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Ale to płatne a ja szukam czegoś za darmo..
A tu widzę:
"Get 1-on-1 online lessons with native language teachers, and connect to people around the world."

Płatne, jeśli chcesz wykupić lekcje a native'm. Jeśli chcesz tylko założyć konto, pisać na ich forum i kontaktować się z innymi użytkownikami (czyli wychodzi na to samo, co z native'm), to darmowe
__________________
मेरे भारत में, सब कुछ सुन्दर है
þú ert engillinn efst á trénu mínu
letitiah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-07, 07:52   #4380
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Witam,
czy ktoś może polecić jakąś stronkę do nauki języka francuskiego od podstaw, szukam czegoś w stylu etutora, może być płatna platforma, jeśli ktoś zna i poleca to proszę o informację. Francuskiego uczyłam się bardzo dawno temu w szkole i zacząć się uczyć ponownie, myślę, żeby na razie odświerzyć sobie podstawy w domu
Dink jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-03 11:35:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:59.