Wścibskość rodziców. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-29, 12:43   #1
serenaxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 9

Wścibskość rodziców.


Mam 20 lat. Mam ogromny problem który ciągnie się od pół roku i nie daje sobie już z nim rady. Byłam przez 2 lata w związku z chłopakiem którego od prawie samego początku nienawidzili moi rodzice. Nigdy u mnie nie był, chyba że pod nieobecność rodziców. Bywało między nami różnie ale wiadomo są klotnie i zgody, ale moja mama nie umiala tego zrozumieć. Dla niej jak się poklociliamy powinnismy już zerwać. Pół roku temu zaczęło między nami być gorzej i przez prawie całe wakacje raz byliśmy że sobą raz nie ale próbowaliśmy to naprawić. Pewnego razu moja mama przeszukała moje rzeczy również telefon i zobaczyła że znowu spotykam się z nim. Rodzice przeczytali wsyztskie moje wiadomosci z nim, możecie se domyślać jak wyglądaja rozmowy z chłopakiem i było to największe upokorzenie życia. . Od tego momentu przez półtora miesiąca codziennie po kilka razy byłam wyzywana od najgorszych i szantazowana że jeżeli z nim nie zerwe to koniec z rodziną, oraz że studiami. Codziennie przezywalam.piekło, dobrze że przynajmniej wtedy miałam przy sobie chłopaka. W końcu wyjechałam na studia, tydzień później chłopak mnie rzucił, nie wytrzymał już tej całej sytuacji. Mój kontakt z rodzicami był dalej okropny chociaż z biegiem czasu chcieli to naprawić ale ja nie umiałam im już zaufać. Minęło prawie 3 miesiace od rozstania, pewnego razu wróciłam w nie stanie do domu, rodzice zabrali mi telefon i bardzo dokładnie przeczytali wszystkie moje wiadomosci, PORAZ KOLEJNY. Były tam różne rozmowy z chłopakami na różne tematy, wiele moich bardzo intymnych tajemnic, trochę informacji o moim byłym, np to że przenywal u mnie pod moją nieobecność. Moi rodzice mnie nienaiwdza bo twierdzą że jestem oszustka i jak mogę im takich rzeczy nie mówić. A co mam.powiedzieć ile wypiłam na imprezie i z kim się spotkałam czy zajaralam. .. wiadomo są rzeczy których się rodzicom nie mówi. Najbardziej nie mogę znieść tego że nie mam żadnej prywatności jestem ciągle szantazowana i żadna moja tajemnica się nie ukryje bo systematycznie zabierają mi telefon i wszystko sprawdzają. . Nie daje sobie rady, jestem już w bardzo złym stanie psychicznym.
serenaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 13:09   #2
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Wścibskość rodziców.

Cytat:
Napisane przez serenaxx Pokaż wiadomość
Mam 20 lat. Mam ogromny problem który ciągnie się od pół roku i nie daje sobie już z nim rady. Byłam przez 2 lata w związku z chłopakiem którego od prawie samego początku nienawidzili moi rodzice. Nigdy u mnie nie był, chyba że pod nieobecność rodziców. Bywało między nami różnie ale wiadomo są klotnie i zgody, ale moja mama nie umiala tego zrozumieć. Dla niej jak się poklociliamy powinnismy już zerwać. Pół roku temu zaczęło między nami być gorzej i przez prawie całe wakacje raz byliśmy że sobą raz nie ale próbowaliśmy to naprawić. Pewnego razu moja mama przeszukała moje rzeczy również telefon i zobaczyła że znowu spotykam się z nim. Rodzice przeczytali wsyztskie moje wiadomosci z nim, możecie se domyślać jak wyglądaja rozmowy z chłopakiem i było to największe upokorzenie życia. . Od tego momentu przez półtora miesiąca codziennie po kilka razy byłam wyzywana od najgorszych i szantazowana że jeżeli z nim nie zerwe to koniec z rodziną, oraz że studiami. Codziennie przezywalam.piekło, dobrze że przynajmniej wtedy miałam przy sobie chłopaka. W końcu wyjechałam na studia, tydzień później chłopak mnie rzucił, nie wytrzymał już tej całej sytuacji. Mój kontakt z rodzicami był dalej okropny chociaż z biegiem czasu chcieli to naprawić ale ja nie umiałam im już zaufać. Minęło prawie 3 miesiace od rozstania, pewnego razu wróciłam w nie stanie do domu, rodzice zabrali mi telefon i bardzo dokładnie przeczytali wszystkie moje wiadomosci, PORAZ KOLEJNY. Były tam różne rozmowy z chłopakami na różne tematy, wiele moich bardzo intymnych tajemnic, trochę informacji o moim byłym, np to że przenywal u mnie pod moją nieobecność. Moi rodzice mnie nienaiwdza bo twierdzą że jestem oszustka i jak mogę im takich rzeczy nie mówić. A co mam.powiedzieć ile wypiłam na imprezie i z kim się spotkałam czy zajaralam. .. wiadomo są rzeczy których się rodzicom nie mówi. Najbardziej nie mogę znieść tego że nie mam żadnej prywatności jestem ciągle szantazowana i żadna moja tajemnica się nie ukryje bo systematycznie zabierają mi telefon i wszystko sprawdzają. . Nie daje sobie rady, jestem już w bardzo złym stanie psychicznym.
Czemu sobie na to pozwalasz ?

Trzeba bylo wyrwac telefon

Trzeba bylo nie jechac



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 14:03   #3
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Wścibskość rodziców.

Czemu nie usuwasz przeczytanych wiadomości, skoro jest taka sytuacja?
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 14:56   #4
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Wścibskość rodziców.

I czemu nie masz blokady na telefonie?
Tym bardziej jak wiesz ze juz wczesniej ci grzebali w wiadomosciach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 15:06   #5
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Wścibskość rodziców.

Po 1. Nie jeździj tam.
Po 2. Załóż blokadę na telefon

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 15:47   #6
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Wścibskość rodziców.

No właśnie, dlaczego nie założysz blokady na telefonie i dodatkowo nie kasujesz wiadomości/ połączeń? Po drugie jak to zabierają Ci telefon? Wyrywają z ręki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 18:25   #7
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Wścibskość rodziców.

Twoi rodzice są despotyczni, przestań do nich jeździć, ogranicz kontakt do minimum. Pozwalasz im na przeszukiwanie twoich rzeczy i jeśli dalej będziesz sobie na to pozwalała to będą ustawiać całe twoje życie, wiecznie będzie im coś nie pasowało jeśli nie będzie to ICH wybór. Załóż blokadę na telefon i inne urządzenia elektroniczne typu komputer.
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-29, 18:36   #8
redlady123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 234
Dot.: Wścibskość rodziców.

Telefon to rzecz osobista! Może chamsko to zabrzmi, ale Twoi rodzice nie mają za grosz kultury skoro tak postępują. Kasuj wiadomości, załóż blokadę na telefon i zakomunikuj im, że jesteś dorosłym człowiekiem! Masz swoje prawa.
redlady123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 18:40   #9
201705080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 635
Dot.: Wścibskość rodziców.

Co za koszmar. Ogromnie Ci współczuję. Nikt nie ma prawa ingerować w Twoją prywatność bez Twojej zgody. To jest przemoc, gwałt, zwał jak zwał. Czy możesz się stamtąd wyprowadzić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201705080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 00:37   #10
serenaxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 9
Dot.: Wścibskość rodziców.

Jeżeli chodzi o hasło to bardzo często je miałam i poprostu kazali mi telefon odblokować, może się zasmiejecie ale naprawdę bałam się tego nie zrobić. . Boję się że porosotu coś by mogło mi się stać jeżeli bym nie oddała tego telefonu. Co do wiadomości, to smsy dużo łatwiej się usuwa niż każda wiadomość na fejsie..Możecie sobie myśleć że nie umiem się sprzeciwić umiem i bardzo często to robię ale kilka razy mój sprzeciw skończył się naprawdę źle i najzwyczajniej boję się reakcji.

---------- Dopisano o 01:37 ---------- Poprzedni post napisano o 01:33 ----------

A co do wyprowadzki to kiedy szłam na studia stwierdziłam że chxe iść na studia zaoczne mieszkać z chłopakiem i utrzymywać się sama, zaczęły się okropne szantaze i tez naprawdę myślałam że coś mi się może stać. .
serenaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 00:40   #11
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Wścibskość rodziców.

Cytat:
Napisane przez serenaxx Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o hasło to bardzo często je miałam i poprostu kazali mi telefon odblokować, może się zasmiejecie ale naprawdę bałam się tego nie zrobić. . Boję się że porosotu coś by mogło mi się stać jeżeli bym nie oddała tego telefonu. Co do wiadomości, to smsy dużo łatwiej się usuwa niż każda wiadomość na fejsie..Możecie sobie myśleć że nie umiem się sprzeciwić umiem i bardzo często to robię ale kilka razy mój sprzeciw skończył się naprawdę źle i najzwyczajniej boję się reakcji.

---------- Dopisano o 01:37 ---------- Poprzedni post napisano o 01:33 ----------

A co do wyprowadzki to kiedy szłam na studia stwierdziłam że chxe iść na studia zaoczne mieszkać z chłopakiem i utrzymywać się sama, zaczęły się okropne szantaze i tez naprawdę myślałam że coś mi się może stać. .
Co to jest to tajemnicze "coś" które miało by się stać?


Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-30, 00:41   #12
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wścibskość rodziców.

Cytat:
Napisane przez serenaxx Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o hasło to bardzo często je miałam i poprostu kazali mi telefon odblokować, może się zasmiejecie ale naprawdę bałam się tego nie zrobić. . Boję się że porosotu coś by mogło mi się stać jeżeli bym nie oddała tego telefonu. Co do wiadomości, to smsy dużo łatwiej się usuwa niż każda wiadomość na fejsie..Możecie sobie myśleć że nie umiem się sprzeciwić umiem i bardzo często to robię ale kilka razy mój sprzeciw skończył się naprawdę źle i najzwyczajniej boję się reakcji.

---------- Dopisano o 01:37 ---------- Poprzedni post napisano o 01:33 ----------

A co do wyprowadzki to kiedy szłam na studia stwierdziłam że chxe iść na studia zaoczne mieszkać z chłopakiem i utrzymywać się sama, zaczęły się okropne szantaze i tez naprawdę myślałam że coś mi się może stać. .
Co to znaczy, że twój sprzeciw skończył się źle?
Jeśli ktoś cię uderzył, to powinnaś natychmiast zgłosić przemoc fizyczną, a od tej patologii wyprowadzić się i pozwać o alimenty.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 04:29   #13
201701121406
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 755
Dot.: Wścibskość rodziców.

Wiadomości na fb właśnie ŁATWIEJ się usuwa. Nie trzeba zaznaczać wszystkich jak smsy (przynajmniej u mnie) bądź osobno kasować - wystarczy kliknąć "usuń konwersację" i cała rozmowa zostaje usunięta.
201701121406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 12:05   #14
Casssssie
Rozeznanie
 
Avatar Casssssie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 534
Dot.: Wścibskość rodziców.

Autorko bardzo współczuję sytuacji...
Musisz jednak o siebie trochę zawalczyć. A co jak rodzice są spokojni ? Nie możesz z nimi pogadać i powiedzieć, że bardzo źle czujesz się z tymi sytuacjami i z tym że sprawdzają Ci telefon ? Jestem ciekawa ich reakcji...
Niestety jedyne wyjście, to chyba próba usamodzielnienia się. Spróbuj poszukać jakiejś pracy, a jak znajdziesz to na uczelni przepisz się na tryb zaoczny. Może jakoś się uda to ogarnąć.
Poza tym z doświadczenia własnego wiem, że jak ograniczysz kontakt z rodzicami da im to bardziej do myślenia.
Casssssie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 12:14   #15
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Wścibskość rodziców.

Jeśli ktoś siła wyrywa autorce telefon, zmusza ja do odblokowania i bez jakiejkolwiek zenady czyta jej wiadomości a potem wyzywa od najgorszych to żadna rozmową do niego się nie trafi. Oni są przecież właścicielami swojej córki 😑
Jedyne wyjście to ucieczka i ograniczenie kontaktów do minimum, a jeśli faktycznie w tle jest przemoc fizyczna do kompletu (w odpowiedzi na próbę bronienia swojej prywatności) to jeszcze stosowne służby i kroki prawne, tak jak napisała Lisbeth.

Sent fra min D2403 via Tapatalk
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 12:32   #16
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Wścibskość rodziców.

Pytanie czemu sobie na to pozwalasz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 14:31   #17
redlady123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 234
Dot.: Wścibskość rodziców.

Poszukaj pracy, mieszkania i żyj na własny rachunek a od toksycznych rodziców trzymaj się jak najdalej!
redlady123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-30 15:31:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:15.