chrzciny ile się daje? - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-30, 17:25   #211
oriane
Rozeznanie
 
Avatar oriane
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 819
Dot.: Ile dać pieniędzy? (chrzest i wesele)

Ja nie kupowałam dziecku prezentu sama bo się na tym nie znam. Rodzice chcieli chodzik bujaczek czy coś takiego i dałam tyle kasy, żeby na to starczyło. Kilka dni po chrzcinach dostałam zdjęcie jak mały zasuwa w swoim prezencie
oriane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-31, 04:17   #212
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 524
Dot.: Ile dać pieniędzy? (chrzest i wesele)

Każdy powinien dawac tyle, na ile go stać. Jeśli ktoś prosi na matkę chrzestną dziecka studentkę to chyba nie pwinien się spodziewać zadnych większych finansowych profitów z tego tytułu, prawda? Ktoś mądrze napisał, że jeśli ktoś chce by zwróciły mu się koszty imprezy weselnej/chrzcielnej to niech sprzedaje po prostu bilety. Na świadków/rodziców chrzestnych wybiera się osoby bliskie a nie obojętne ale zamożne by jak najwięcej dostać.

Z zasady nie chadzam na rodzinne chrzciny/komunie/wesela (wyjątek robię dla styp). W ubiegłym roku zrobiłam wyjątek, czego żałuję. Zostałam zaproszona na chrzest (nie, nie na matkę chrzestną, zresztą jako apostata nie mogłabym nią być a nawet nie chciałabym). Kupiłam pamiatkę chrztu, ubranka dla dziecka i edukacyjne zabawki dla maluchów ( takie, co dzwonią/świecą jak się coś naciśnie plus karuzela z magiczną latarnią do powieszenia nad łóżeczkiem). I co? I pstro. Bo jak ja mogłam nie dać kasy, przecież pracuję przez ponad połowę roku w UK no to jak ja mogłam nie sypnąć w funtach?! Nie ma jednak tego złego, co na dobre nie wyjdzie bo od tamtej pory nie jestem na żadne tego typu imprezy zapraszana i mam spokój.

EDIT
TŻtowi już zapowiedziałam, że żadnych wesel nie będzie. Będzie obiad dla rodziców, świadków i ludzi bliskich.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2016-12-31 o 04:18
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 524 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-31, 08:28   #213
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ile dać pieniędzy? (chrzest i wesele)

Okropne jakimi ludzie potrafią być burakami. Powiedzieli ci wprost ze powinnaś dac kasę?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-31, 09:30   #214
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 524
Dot.: Ile dać pieniędzy? (chrzest i wesele)

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Okropne jakimi ludzie potrafią być burakami. Powiedzieli ci wprost ze powinnaś dac kasę?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
Nie ale dali mi odczuć swoje niezadowolenie. Reszty dowiedziałam się od Mamy (usłyszała niechcący jak zainteresowani o tym rozmawiali), że powinnam dać kasę, najlepiej w funtach. Obrobili mi pupę nieźle. Nieważne, że na prezenty wydałam ponad to, co zwyczajowo daje się w kopercie wychodząc z założenia, że prezenty mają być dla malucha. Oni chcieli kasę i już.
W pierwszym odruchu (jestem impulsywna czasami) chciałam podjechać do nich, rzucić na stół trzy stówy ze słowami: "To za to, co zjadłam i wypiłam. Z górką" ale Mama mnie powstrzymała mówiąc, że jeśli nawet ktoś jest burakiem to nie znaczy, że mam być takim samym i że "mądry głupiemu ustąpi". Kurcze, nie cierpię tego przysłowia bo sprawia ono, że guano zawsze płynie wierzchem.

Tak, czy inaczej mocno ograniczyłam kontakt z tymi ludźmi (w sumie i tak był mocno ograniczony nawet przed zajściem). Nie wiem, jak to będzie dalej bo do lipca siedzę teraz w Polsce a to, niestety, dość bliska rodzina.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 524 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-31, 12:02   #215
czarownica jaga
Wtajemniczenie
 
Avatar czarownica jaga
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Ile dać pieniędzy? (chrzest i wesele)

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie ale dali mi odczuć swoje niezadowolenie. Reszty dowiedziałam się od Mamy (usłyszała niechcący jak zainteresowani o tym rozmawiali), że powinnam dać kasę, najlepiej w funtach. Obrobili mi pupę nieźle. Nieważne, że na prezenty wydałam ponad to, co zwyczajowo daje się w kopercie wychodząc z założenia, że prezenty mają być dla malucha. Oni chcieli kasę i już.
W pierwszym odruchu (jestem impulsywna czasami) chciałam podjechać do nich, rzucić na stół trzy stówy ze słowami: "To za to, co zjadłam i wypiłam. Z górką" ale Mama mnie powstrzymała mówiąc, że jeśli nawet ktoś jest burakiem to nie znaczy, że mam być takim samym i że "mądry głupiemu ustąpi". Kurcze, nie cierpię tego przysłowia bo sprawia ono, że guano zawsze płynie wierzchem.

Tak, czy inaczej mocno ograniczyłam kontakt z tymi ludźmi (w sumie i tak był mocno ograniczony nawet przed zajściem). Nie wiem, jak to będzie dalej bo do lipca siedzę teraz w Polsce a to, niestety, dość bliska rodzina.
Kilkanaście lat temu mój mąż został poproszony na chrzestnego do córki swego brata, okrężną drogą (od teściowej) dowiedzieliśmy się, że rodzice dziecka zażyczyli sobie od nas w prezencie fotelik samochodowy. Ucieszyłam się na początku, bo wydawało mi się, że nie będę miała problemu z zakupem, potem jednak zostało dopowiedziane, że to konkretny model za sumę około połowy mojej ówczesnej pensji miesięcznej. Ponieważ byłam młoda i głupia, kierowałam się zasadą, że w rodzinie dla spokoju należy innym ustąpić, więc odżałowaliśmy wtedy tę kasę, ale do dziś sobie pluję w brodę, że nie powiedziałam szczerze co o tym myślę. Zresztą późniejsze lata doświadczeń pokazały kim jest mamusia tamtego dziecka, dziś na pewno by ode mnie nie otrzymała tego prezentu. Potem była komunia, na którą nie daliśmy kasy tylko prezent i przy stole było nam to wytknięte, że jako jedyni nie daliśmy koperty. Uważam takie zachowanie za chamskie i burackie.
__________________
"(...)a szabelkę to kawaler w której nogawce nosi?(...)"

I am a WarriorZ

czarownica jaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-31, 23:39   #216
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Ile dać pieniędzy? (chrzest i wesele)

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Okropne jakimi ludzie potrafią być burakami. Powiedzieli ci wprost ze powinnaś dac kasę?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
A ja bede burak i napisze w zaproszeniach, ze nie chce prezentow, tylko kase. Kto bedzie chcial, to przyjdzie, zmuszac ludzi nie bede. W Polsce nie mieszkam i nie wiem co bym miala zrobic z ewentualnymi prezentami. W domu mam wszystko, co mi potrzeba. Jak bym dostala 5 poscieli, miksery czy co tam jeszcze, to nawet bym nie miala gdzie tego trzymac, do tego sporo kasy musialabym wywalic na kuriera, zeby w ogole to wyslac w paczkach. Malo mnie interesuje, czy ktos z potencjalnych gosci sobie o mnie zle pomysli. Nikogo nie zmuszam zeby przyszedl. Z reszta sama dawalam zawsze kase, bo nie chcialam komus robic problemu w postaci dziesiatego zelazka albo trzeciej mkrofalowki.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-01, 00:19   #217
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Ile dać pieniędzy? (chrzest i wesele)

Ja napisałabym, że nie chcę wina ;-) Bo niby co miałabym później z nim zrobić.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-01, 01:03   #218
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ile dać pieniędzy? (chrzest i wesele)

Myślę że to są uzasadnione przypadki. Poza tym i tak większość daje raczej kasę.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-01, 07:34   #219
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 524
Dot.: Ile dać pieniędzy? (chrzest i wesele)

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
A ja bede burak i napisze w zaproszeniach, ze nie chce prezentow, tylko kase. Kto bedzie chcial, to przyjdzie, zmuszac ludzi nie bede. W Polsce nie mieszkam i nie wiem co bym miala zrobic z ewentualnymi prezentami. W domu mam wszystko, co mi potrzeba. Jak bym dostala 5 poscieli, miksery czy co tam jeszcze, to nawet bym nie miala gdzie tego trzymac, do tego sporo kasy musialabym wywalic na kuriera, zeby w ogole to wyslac w paczkach. Malo mnie interesuje, czy ktos z potencjalnych gosci sobie o mnie zle pomysli. Nikogo nie zmuszam zeby przyszedl. Z reszta sama dawalam zawsze kase, bo nie chcialam komus robic problemu w postaci dziesiatego zelazka albo trzeciej mkrofalowki.
Z jednej strony- rozumiem.
Z drugiej: nie bardzo mi się podobają wyboldowane zdania. Skoro Ci zwisa, czy ludzie przyjdą czy nie to po co robić cyrk i ich zapraszać udając, że Ci na tych gościach zależy?
Żebym nie była gołosłowna: mi nie zależy i dlatego nie planuję wesela a skromny obiad dla naprawdę najbliższej rodziny i kilkorga przyjaciół. Ale i nawet tutaj wstydziłabym się pisać na zaproszeniach, że chcę kasę na prezent bo sama poczułabym się bardzo źle gdybym takie zaproszenie otrzymała i raczej bym nie poszła na taką imprezę z opłatą za wstęp.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 524 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-01, 07:59   #220
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ile dać pieniędzy? (chrzest i wesele)

Tez byłoby mi głupio coś takiego pisać ale rozumiem ze są sytuacje kiedy to ma jakieś uzasadnienie. Np para młoda mieszka za granicą i po weselu wraca samolotem do siebie i nie będą zabierać kompletu talerzy. Często też goście sami pytają co młodzi chcieliby dostać i wtedy można powiedzieć.
Tez mnie Twoja postawa dziwi. Generalnie wszytko ci lata i nic cię nie interesuje. Po co to wesele?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-01, 08:39   #221
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 350
Dot.: Ile dać pieniędzy? (chrzest i wesele)

Ja rozumiem te teksty na zaproszeniach. Kupowanie tyłu kwiatów to dla mnie bezsens. No bo co z tym potem robić? I tak zaraz zwiędną. Jak ktoś lubi wino, to może sobie napisać, że chce wino. Inni proszą o pieniądze, spotkałam się też z kuponami na totolotka. Kupony podobają mi się chyba najbardziej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-01, 09:31   #222
czarownica jaga
Wtajemniczenie
 
Avatar czarownica jaga
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Ile dać pieniędzy? (chrzest i wesele)

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Z jednej strony- rozumiem.
Z drugiej: nie bardzo mi się podobają wyboldowane zdania. Skoro Ci zwisa, czy ludzie przyjdą czy nie to po co robić cyrk i ich zapraszać udając, że Ci na tych gościach zależy?
Żebym nie była gołosłowna: mi nie zależy i dlatego nie planuję wesela a skromny obiad dla naprawdę najbliższej rodziny i kilkorga przyjaciół. Ale i nawet tutaj wstydziłabym się pisać na zaproszeniach, że chcę kasę na prezent bo sama poczułabym się bardzo źle gdybym takie zaproszenie otrzymała i raczej bym nie poszła na taką imprezę z opłatą za wstęp.
Nic dodać nic ująć W szczególności zgadzam się z pogrubionym.
__________________
"(...)a szabelkę to kawaler w której nogawce nosi?(...)"

I am a WarriorZ

czarownica jaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-01, 10:28   #223
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ile dać pieniędzy? (chrzest i wesele)

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Ja rozumiem te teksty na zaproszeniach. Kupowanie tyłu kwiatów to dla mnie bezsens. No bo co z tym potem robić? I tak zaraz zwiędną. Jak ktoś lubi wino, to może sobie napisać, że chce wino. Inni proszą o pieniądze, spotkałam się też z kuponami na totolotka. Kupony podobają mi się chyba najbardziej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale pisanie o kwiatach i winie lub książkach to co innego niż proszenie o kasę. Przynajmniej moim zdaniem jest duża różnica.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-01, 10:54   #224
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 350
Dot.: Ile dać pieniędzy? (chrzest i wesele)

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ale pisanie o kwiatach i winie lub książkach to co innego niż proszenie o kasę. Przynajmniej moim zdaniem jest duża różnica.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
No ale wiadomo, że daje się pieniądze na weselu. Raczej nikt nie przychodzi z pustymi rękami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-01, 11:00   #225
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 575
Dot.: Ile dać pieniędzy? (chrzest i wesele)

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
No ale wiadomo, że daje się pieniądze na weselu. Raczej nikt nie przychodzi z pustymi rękami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
niektórzy dają prezenty
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-01, 12:57   #226
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ile dać pieniędzy? (chrzest i wesele)

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
No ale wiadomo, że daje się pieniądze na weselu. Raczej nikt nie przychodzi z pustymi rękami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiadomo ze się daje prezent.
A czy prezentem neta gotówka czy rzecz to inna sprawa.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-01, 15:25   #227
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Ile dać pieniędzy? (chrzest i wesele)

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Z jednej strony- rozumiem.
Z drugiej: nie bardzo mi się podobają wyboldowane zdania. Skoro Ci zwisa, czy ludzie przyjdą czy nie to po co robić cyrk i ich zapraszać udając, że Ci na tych gościach zależy?
Żebym nie była gołosłowna: mi nie zależy i dlatego nie planuję wesela a skromny obiad dla naprawdę najbliższej rodziny i kilkorga przyjaciół. Ale i nawet tutaj wstydziłabym się pisać na zaproszeniach, że chcę kasę na prezent bo sama poczułabym się bardzo źle gdybym takie zaproszenie otrzymała i raczej bym nie poszła na taką imprezę z opłatą za wstęp.
Zle to odebralas, oczywiscie, ze zalezy mi na gosciach, ktorych zapraszam, ale jesli ktos sie obrazi, ze w zaproszeniu poprosze o pieniadze zamiast prezentu, to co poradze? Nie zmusze nikogo, zeby przyszedl. Mi nie zalezy, zeby ktos wkladal do koperty Bog wie ile, ale zamiast np zelazka za 100 zl wole gotowke. Zelazko w domu mam a nie dostane miesiaca urlopu, zeby siedziec w PL i wystawiac na allegro rzeczy, ktorych nie potrzebuje, albo wysylac kilka paczek do mojego miejsca zamieszkana, gdzie nie mam nawet miejsca zeby to trzymac. Dlatego jesli ktos strzeli focha, to oleje, przeciez nie usiade i nie bede plakac w dzien swojego slubu bo jakas ciotka pomyslala, ze chce sie na niej dorobic i nie przyszla.
Ja naprawde mam gdzies ile kto da, bo nie licze na to, ze mi sie wesele zwroci i nie mam zamiaru pozniej komentowac kto dal za "talerzyk" a kto nie. A jak ktos nie da wcale, to tez nie problem.

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Ja rozumiem te teksty na zaproszeniach. Kupowanie tyłu kwiatów to dla mnie bezsens. No bo co z tym potem robić? I tak zaraz zwiędną. Jak ktoś lubi wino, to może sobie napisać, że chce wino. Inni proszą o pieniądze, spotkałam się też z kuponami na totolotka. Kupony podobają mi się chyba najbardziej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jesli chodzi o kwiaty, to u mnie jest taka tradycja, ze dzien po slubie zanosi sie je na cmentarz dla bliskich. Nie ma wiec problemu z trzymaniem ich w domu. Gdybym miala wybierac, to szczerze, tez bym wolala kupony.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-01, 16:19   #228
Luxanna
Zadomowienie
 
Avatar Luxanna
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: z miasta
Wiadomości: 1 257
Dot.: Ile dać pieniędzy? (chrzest i wesele)

Totalnie nie rozumiem "zwyczaju" zwracania za talerzyk. W rodzinie TŻ jedna osoba przed weselami suszyła nam raz, że dajemy za mało, jak to tak, nie zwróci się. Nastomiast sam zainteresowany, czyli Pan Młody, chciał, żebyśmy byli. Znał naszą sytuację finansową.

Prawdopodobnie zostanę zjedzona przez niektóre, ale byliśmy w tym roku na weselu siostry TŻ. Nie daliśmy w kopercie nic, bo nie mieliśmy (długi, problem z poprzednim pracodawcą, sprawa się ciągnie itd). Pogadaliśmy z parą młodą, że nam głupio i zostaliśmy opierdzieleni, że w ogóle się tym przejmujemy. Mieliśmy jakieś 30zł "wolne", więc daliśmy po prostu wino + dawno kupioną śliczną kartkę z tej okazji. Pomogliśmy przy uroczystości tyle, ile mogliśmy (plus TŻ świadek). Bardzo możliwe, że jedna osoba miała nam to za złe, ale nie mówię tu o parze młodej. Oni zrobili to wesele, bo chcieli i mogli, zaprosili znajomych żeby się pobawić w ich gronie, a nie zebrać od nich kasę. Jeśli my będziemy brać wesele i ktoś też mi powie prosto z mostu - słuchaj, nie mam pieniędzy, czy mogę po prostu przyjśc i się bawić, to z otwartymi ramionami taką osobę przyjmę. Jak to jedna użytkowniczka napisała: gdyby chodziło o zbieranie pieniędzy to sprzedawałabym bilety wstępu.
Natomiast nie ogarniam sytuacji kiedy się nie powie ni be, ni me, a wręczy PUSTĄ kopertę. To po co ją w ogóle wręczać? (sytuacja była u mnie w rodzinie, każdy inny dorzucił kartki z życzeniami, więc było wiadome, od kogo całkowicie pusta). Wręczać po to, żeby było na pokaz? Lepiej nie dać w ogóle i tyle!
__________________
"Zbyt wiele w życiu widziałem, żeby nie wiedzieć, że kobiece przeczucia bywają cenniejsze niż wnioski analityka."
Luxanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-01, 17:19   #229
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 524
Dot.: Ile dać pieniędzy? (chrzest i wesele)

Cytat:
Napisane przez Luxanna Pokaż wiadomość
Totalnie nie rozumiem "zwyczaju" zwracania za talerzyk. W rodzinie TŻ jedna osoba przed weselami suszyła nam raz, że dajemy za mało, jak to tak, nie zwróci się. Nastomiast sam zainteresowany, czyli Pan Młody, chciał, żebyśmy byli. Znał naszą sytuację finansową.

Prawdopodobnie zostanę zjedzona przez niektóre, ale byliśmy w tym roku na weselu siostry TŻ. Nie daliśmy w kopercie nic, bo nie mieliśmy (długi, problem z poprzednim pracodawcą, sprawa się ciągnie itd). Pogadaliśmy z parą młodą, że nam głupio i zostaliśmy opierdzieleni, że w ogóle się tym przejmujemy. Mieliśmy jakieś 30zł "wolne", więc daliśmy po prostu wino + dawno kupioną śliczną kartkę z tej okazji. Pomogliśmy przy uroczystości tyle, ile mogliśmy (plus TŻ świadek). Bardzo możliwe, że jedna osoba miała nam to za złe, ale nie mówię tu o parze młodej. Oni zrobili to wesele, bo chcieli i mogli, zaprosili znajomych żeby się pobawić w ich gronie, a nie zebrać od nich kasę. Jeśli my będziemy brać wesele i ktoś też mi powie prosto z mostu - słuchaj, nie mam pieniędzy, czy mogę po prostu przyjśc i się bawić, to z otwartymi ramionami taką osobę przyjmę. Jak to jedna użytkowniczka napisała: gdyby chodziło o zbieranie pieniędzy to sprzedawałabym bilety wstępu.
Natomiast nie ogarniam sytuacji kiedy się nie powie ni be, ni me, a wręczy PUSTĄ kopertę. To po co ją w ogóle wręczać? (sytuacja była u mnie w rodzinie, każdy inny dorzucił kartki z życzeniami, więc było wiadome, od kogo całkowicie pusta). Wręczać po to, żeby było na pokaz? Lepiej nie dać w ogóle i tyle!
Też nie kumam tego talerzyka. To nie cyrk by płacić za bilety.

Myślę, że jeśli ja kogoś zapraszam by mi towarzyszył w ważnej, życiowej chwili to przede wszystkim zależy mi na obecności tej osoby. Nawet głupio by mi było słuchać wyjaśnień, że taka osoba nie jest w stanie dać mi prezentu/kasy. Różnie bywa w życiu i trudno wymagać, by ktoś brał kredyt bo idzie na wesele i nie ma na prezent. Ważne, że bliska mi osoba jest przy mnie i już.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 524 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-01, 18:19   #230
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ile dać pieniędzy? (chrzest i wesele)

Luxanna uważam ze dobrze zrobiliście i para młoda zachowała się super. Wesele to jest ich święto a nie jakaś gala dla wybranych którzy jak mają za cienki portfel to powinni zostać w domu. Na miejscu młodej pary zrobiłabym tak samo.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-01, 21:53   #231
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ile dać pieniędzy? (chrzest i wesele)

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Tez byłoby mi głupio coś takiego pisać ale rozumiem ze są sytuacje kiedy to ma jakieś uzasadnienie. Np para młoda mieszka za granicą i po weselu wraca samolotem do siebie i nie będą zabierać kompletu talerzy. Często też goście sami pytają co młodzi chcieliby dostać i wtedy można powiedzieć.
Tez mnie Twoja postawa dziwi. Generalnie wszytko ci lata i nic cię nie interesuje. Po co to wesele?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
jak to po co... sama napisała co jest dla niej ważne. nie goście. kasa.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 05:00   #232
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 524
Dot.: Ile dać pieniędzy? (chrzest i wesele)

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Zle to odebralas, oczywiscie, ze zalezy mi na gosciach, ktorych zapraszam, ale jesli ktos sie obrazi, ze w zaproszeniu poprosze o pieniadze zamiast prezentu, to co poradze? Nie zmusze nikogo, zeby przyszedl. Mi nie zalezy, zeby ktos wkladal do koperty Bog wie ile, ale zamiast np zelazka za 100 zl wole gotowke. Zelazko w domu mam a nie dostane miesiaca urlopu, zeby siedziec w PL i wystawiac na allegro rzeczy, ktorych nie potrzebuje, albo wysylac kilka paczek do mojego miejsca zamieszkana, gdzie nie mam nawet miejsca zeby to trzymac. Dlatego jesli ktos strzeli focha, to oleje, przeciez nie usiade i nie bede plakac w dzien swojego slubu bo jakas ciotka pomyslala, ze chce sie na niej dorobic i nie przyszla.
Ja naprawde mam gdzies ile kto da, bo nie licze na to, ze mi sie wesele zwroci i nie mam zamiaru pozniej komentowac kto dal za "talerzyk" a kto nie. A jak ktos nie da wcale, to tez nie problem.
Prezentów chyba nie wypada wystawiać na allegro.
Serio, staram się Ciebie zrozumieć a ponadto nie mam zamiaru robić w wątku guanoburzy, jednak....tak, poczułabym się urażona, gdyby na zaproszeniu był dopisek, że para młoda życzy sobie kasy. Strasznie nie lubię, gdy ktoś mi wskazuje co mam komu dać i miałabym wątpliwości, czy zależy młodym na tym, żebym przyszła czy tylko na tym, żebym sypnęła kasą. Tym bardziej, że nie mam za wiele.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 524 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 06:26   #233
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Ile dać pieniędzy? (chrzest i wesele)

A to nie jest tak, że najczęściej i tak się pyta mlodych czego sobie życzą? Zwłaszcza gdy wręczają zaproszenia osobiście, lub później przy potwierdzeniu.

Zresztą jeśli ludzie wiedzą, że para mieszka za granicą, w dodatku są już "urządzeni", to (chyba) sami ogarną, że niektóre fanty to niekoniecznie najbardziej praktyczna opcja w takiej sytuacji.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 11:30   #234
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Ile dać pieniędzy? (chrzest i wesele)

Ja już gdzieś pisałam o tych kwiatach jako dodatek, ale nie w tym wątku.
Mnie się w ogóle ta moda na dawanie wina nie podoba, lubię doniczkowe i cięte i nawet miałam pomysł, żeby napisać w zaproszeniu, żeby zamiast "żywych", dać nam malutką doniczkę z sukulentem, bratkiem, fiołkiem, itp., ale w końcu odpuściłam, bo nijak mi to nie pasowało. Wciąż mam nadzieję, że chociaż cięte kwiaty dostanę, bo z winem totalnie nie będę miała co zrobić i tak.

Co do dawania kasy na prezent to jestem akurat w temacie, zapraszałam najbliższą rodzinę i jedna z kuzynek (zapraszałam tylko je dwie) odmówiła mi, bo nie ma pieniędzy na prezent. Nawet nie zadzwoniła pogadać, tylko przekazała mi to przez siostrę, próbowałam jeszcze to jakoś odkręcać, żeby przyjechała tylko z kartką z życzeniami i tyle, ale na marne. Coś czuję, że nam się zażyłość rozluźniła przez to, bo teraz nawet telefonów ode mnie nie odbiera ;/
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 16:26   #235
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 981
Dot.: Ile dać pieniędzy? (chrzest i wesele)

Cytat:
Napisane przez królewna z drewna Pokaż wiadomość
różnie to bywa - my mieliśmy nasze wesele we wrześniu tego roku i najmniej dostaliśmy 200zł (jedna osoba) i 300zł (para). Najczęściej właśnie było 500zł od pary.
Macie po prostu bogatych gości. To nie jest reguła. To są już duże kwoty.
Cytat:
Napisane przez Devon_rose Pokaż wiadomość
Znajomy ostatnio opowiadał, że w kopercie było po 20-50 zł.
I był wielce rozczarowany.
A połowa gości odmówiła przyjścia.
Jeśli goście wiedzieli jaki Młodzi mają stosunek do prezentów to się wcale nie dziwię. Ludzie nie chcą być sponsorami imprezy, która takim ludziom jak znajomy miała się pewnie "zwrócić".
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 16:49   #236
oriane
Rozeznanie
 
Avatar oriane
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 819
Dot.: Ile dać pieniędzy? (chrzest i wesele)

Jakoś strasznie negatywnie do tego podchodzicie. Ja na każde wesele na jakie byłam zaproszona dostawałam wierszyk z żartobliwą sugestią o kopercie i nigdy mi nawet do głowy nie przyszło, że ktoś chce mnie wyzyskiwać. To już nie te czasy, że się daje żelazka itp. Ja na swoim zaproszeniu też tak miałam, plus prośba, że jak ktoś ma ochotę kupić kwiatka to prosimy w zamian o karmę dla zwierząt.

Nie przeliczałam gości na pieniądze, bo na ślub odłożyliśmy sobie wcześniej ciężką pracą. Miałam ochotę na imprezę to sobie ją zrobiłam. I nie wyobrażam sobie, że miałoby kogoś zabraknąć, bo nie ma kasy, przecież to żaden wymóg.
oriane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 17:01   #237
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Ile dać pieniędzy? (chrzest i wesele)

Już któryś raz czytam o tych tłumach przynoszących żelazka i się zastanawiam, czy przypadkiem nie żyję w równoległej rzeczywistości Wierszyka o pieniądzach nie mieliśmy, a prezent dostaliśmy jeden. Z kim bym nie rozmawiała, dostawał głównie gotówkę. Pisanie wierszyka o "pieniążkach" zalatuje mi nieco traktowaniem swoich gości jak idiotów, którzy kupią byle co, bez zastanowienia czy się przyda i czy przypadkiem nie mamy już tego.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 17:09   #238
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ile dać pieniędzy? (chrzest i wesele)

Cytat:
Napisane przez oriane Pokaż wiadomość
To już nie te czasy, że się daje żelazka itp.
Skoro nie te czasy, to chyba zbędnym jest proszenie, aby nikt tego żelazka nie przynosił?
Cytat:
Napisane przez oriane Pokaż wiadomość
Ja na swoim zaproszeniu też tak miałam, plus prośba, że jak ktoś ma ochotę kupić kwiatka to prosimy w zamian o karmę dla zwierząt.

Nie przeliczałam gości na pieniądze, bo na ślub odłożyliśmy sobie wcześniej ciężką pracą.
Dla mnie niestety te dwie kwestie się wykluczają. Skoro nie przeliczałaś gości na pieniądze, to po co ten wierszyk?
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 17:15   #239
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Ile dać pieniędzy? (chrzest i wesele)

Szczerze, gdybym robiła wesele to wolałabym gościom mówić, że mają wpłacić pieniądze z koperty na schronisko albo kupić karmę dla zwierząt, zamiast dawać mi kasę w kopercie. Jestem na takim etapie w życiu, że wstyd mi przyjmować od innych pieniądze. Jak coś potrzebuję - odkładam i kupuję. W mojej rodzinie ludzie nie s*ają pieniędzmi za przeproszeniem, a jestem pewna, że moja babcia np. wzięłaby wręcz jakąś pożyczkę, żeby włożyć mi do koperty odpowiednio dużo, "bo co ludzie powiedzo".
Co innego, jak ktoś jest na etapie dorabiania się i potrzebuje nie wiem... na samochód np. Ale jak ktoś ma pracę i nie musi w życiu biedować, to po co ma brać od gości pieniądze? Oczywiście to moje zdanie i nikomu go nie narzucam.
A co do kasy na chrzty/komunie/śluby - zawsze najwięcej kasy przeznaczam na prezent (przemyślany, a nie jakiś z *upy) i dodaję do tego jakieś 200zł. Jako chrzestna dałam małej złoty łańcuszek z medalikiem, później zegarek i bransoletkę na komunię. W życiu by mi do głowy nie przyszło, żeby pieniądze dawać w kopercie. Nie o to chodzi w chrzcie czy komunii. Jest mi wstyd, prawdę mówiąc, że jako ateistka zawsze muszę mojej niby wierzącej rodzinie o tym przypominać.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 17:18   #240
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ile dać pieniędzy? (chrzest i wesele)

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie ale dali mi odczuć swoje niezadowolenie. Reszty dowiedziałam się od Mamy (usłyszała niechcący jak zainteresowani o tym rozmawiali), że powinnam dać kasę, najlepiej w funtach. Obrobili mi pupę nieźle. Nieważne, że na prezenty wydałam ponad to, co zwyczajowo daje się w kopercie wychodząc z założenia, że prezenty mają być dla malucha. Oni chcieli kasę i już.
W pierwszym odruchu (jestem impulsywna czasami) chciałam podjechać do nich, rzucić na stół trzy stówy ze słowami: "To za to, co zjadłam i wypiłam. Z górką" ale Mama mnie powstrzymała mówiąc, że jeśli nawet ktoś jest burakiem to nie znaczy, że mam być takim samym i że "mądry głupiemu ustąpi". Kurcze, nie cierpię tego przysłowia bo sprawia ono, że guano zawsze płynie wierzchem.

Tak, czy inaczej mocno ograniczyłam kontakt z tymi ludźmi (w sumie i tak był mocno ograniczony nawet przed zajściem). Nie wiem, jak to będzie dalej bo do lipca siedzę teraz w Polsce a to, niestety, dość bliska rodzina.
Cytat:
Napisane przez czarownica jaga Pokaż wiadomość
Kilkanaście lat temu mój mąż został poproszony na chrzestnego do córki swego brata, okrężną drogą (od teściowej) dowiedzieliśmy się, że rodzice dziecka zażyczyli sobie od nas w prezencie fotelik samochodowy. Ucieszyłam się na początku, bo wydawało mi się, że nie będę miała problemu z zakupem, potem jednak zostało dopowiedziane, że to konkretny model za sumę około połowy mojej ówczesnej pensji miesięcznej. Ponieważ byłam młoda i głupia, kierowałam się zasadą, że w rodzinie dla spokoju należy innym ustąpić, więc odżałowaliśmy wtedy tę kasę, ale do dziś sobie pluję w brodę, że nie powiedziałam szczerze co o tym myślę. Zresztą późniejsze lata doświadczeń pokazały kim jest mamusia tamtego dziecka, dziś na pewno by ode mnie nie otrzymała tego prezentu. Potem była komunia, na którą nie daliśmy kasy tylko prezent i przy stole było nam to wytknięte, że jako jedyni nie daliśmy koperty. Uważam takie zachowanie za chamskie i burackie.
Współczuję Wam, poziom buractwa level hard. Nie wiem skąd się biorą tacy ludzie. Ale dzięki tak zachowaniom przynajmniej wiadomo jaki kto jest i kogo unikać

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
A ja bede burak i napisze w zaproszeniach, ze nie chce prezentow, tylko kase. Kto bedzie chcial, to przyjdzie, zmuszac ludzi nie bede. W Polsce nie mieszkam i nie wiem co bym miala zrobic z ewentualnymi prezentami. W domu mam wszystko, co mi potrzeba. Jak bym dostala 5 poscieli, miksery czy co tam jeszcze, to nawet bym nie miala gdzie tego trzymac, do tego sporo kasy musialabym wywalic na kuriera, zeby w ogole to wyslac w paczkach. Malo mnie interesuje, czy ktos z potencjalnych gosci sobie o mnie zle pomysli. Nikogo nie zmuszam zeby przyszedl. Z reszta sama dawalam zawsze kase, bo nie chcialam komus robic problemu w postaci dziesiatego zelazka albo trzeciej mkrofalowki.
Zawsze możesz powiedzieć, ze nie chcesz prezentów, bo nie masz ich jak przewieść, a nie od razu, że kasę chcesz

A tak serio to ktoś logicznie myślący wie, że jak ktoś mieszka poza Polską to może mieć problem z przewiezieniem prezentów. Z resztą ludzie i tak w większości dają kas, więc po ci pisać takie śmieci. U mnie prawie wszyscy znajomi takie bzdury wpisują. Dla mnie to słabe, ale co kto lubi. Nie wyobrażam sobie żebym komuś miała narzucać jaki ma mi prezent przynieść. Prezent to prezent.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-16 12:00:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:56.