Gołe kostki zimą - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-07, 20:58   #61
fairywho
Raczkowanie
 
Avatar fairywho
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 153
Dot.: Gołe kostki zimą

Ja jeszcze kilka lat temu uwielbiałam niskie temperatury i rzadko było mi zimno. Nawet w domu czasami znajomi siedzieli w swetrach skuleni z ciepłą herbatą, a ja w podkoszulku i z wielką potrzebą otworzenia okna. Zimą nosiłam trampki (jak nie było śniegu/deszczu), szalik był, rękawiczki, ale płaszcz często rozpinałam w połowie drogi do szkoły/na uczelnię, w czapce czułam, że się gotuję. Praktycznie wcale nie chorowałam. Dopiero jak pomieszkałam przez kilka miesięcy w dość starym, baaaardzo zimnym domu stałam się większym zmarzluchem i teraz opatulam się z każdej strony. Ale nie widzę nic dziwnego w tym, że inni nie odczuwają temperatury tak, jak ja. Nie popieram za to ubierania się nieodpowiednio do naszego odczuwania wygody/zimna/ciepła tylko w imię jakieś tam mody.
fairywho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 22:02   #62
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 981
Dot.: Gołe kostki zimą

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Zakładam ten wątek, bo zjawisko to widzę codziennie i to nie tylko u gimbazy. Niezależnie od tego, czy jest +5 czy -12 stopni (jak u mnie wczoraj), ja dzień w dzień widzę osoby z gołymi kostkami. Na górze czapa i szalik, a na dole trampki i czerwone od zimna gołe kostki. Albo mają buty zimowe, ale za krótkie nogawki spodni i też chodzą z gołymi nogami. Rozwala mnie to, bo ja mam grube polarowe rajstopy i dwie pary skarpet, więc nie wiem, czy to możliwe, żeby komuś nie było zimno w gołe kostki? Wydaje mi się, że to musi mieć jakieś konsekwencje dla zdrowia? Czy naprawdę ładny wygląd (choć dla mnie to wcale nie jest ładne) jest tego wart?

Czy Wy też nagminnie obserwujecie to zjawisko?
Wystarczy jedna para cienkich WEŁNIANYCH rajstop i wełniane wkładki do butów, ja mam takie
http://www.rossmann.pl/Produkt/Fussw...zt,285807,6270
i wcale nie trzeba być opatulonym jak ludzik z reklamy michelin by mieć ciepło.
Tego co ktoś ma pod ubraniem nie widać. Nie wysuwałabym więc wniosków co do stosowności czyjegoś ubioru.
Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
moim zdaniem wystarczy ubrac cienkie rajtki cieliste i beda udawac gola noge, a zawsze jednak jest roznica.

Poza tym nawet conversy maja model do kostek ze skory, wiec jak ktos jest uzalezniony od markowych trampek moze rozwazyc taka alternatywe.
Sama w takich chodzę. Wystarczy wkładka dodatkowa i na taką lekką zimę jak teraz (+5) to wystarczy.
Jest też wersja conversów z futerkiem w środku.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 22:09   #63
DziadkaKalesony
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 153
Dot.: Gołe kostki zimą

Miałam wczoraj napisać w tym wątku i chyba los się dziś ze mnie zaśmiał, bo sama na szybko na siłownie ubrałam skarpety stópki i nie przewidziałam co będzie jak wyjdę na dwór Na szczęście miałam botki, ale i tak czułam się dziwnie, a kostki mało mi nie zamarzły
DziadkaKalesony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 22:23   #64
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Gołe kostki zimą

Mnie to dziwi. U mnie jest minus 20. Nie wierzę ze sa ludzie którym nie jest zimno w odkryte ciało. A widziałam dzisiaj takich artystów, w butkach jesiennych i w stopkach

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 00:12   #65
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Gołe kostki zimą

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Mnie to dziwi. U mnie jest minus 20. Nie wierzę ze sa ludzie którym nie jest zimno w odkryte ciało. A widziałam dzisiaj takich artystów, w butkach jesiennych i w stopkach
Odkryte może (chociaż to czasem 2 cm pasek), ale mam kolegów, którzy przy -5 potrafią spacerować czy ganiać po mieście tylko w tshircie i grubym polarze i jest im całkowicie ciepło, wręcz się dziwią, że ktoś się dziwi, jak tak można. Więc jednak zależy od organizmu.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 07:46   #66
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Gołe kostki zimą

MINUS 20 temperatura przy której metal parzy skórę. A nie minus 5. Więc nie wierzę że ktoś nie czuje że mu, nomen omen, kostki kostnieja z zimna

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 08:25   #67
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Gołe kostki zimą

ja widziałam wczoraj taką agentkę. u nas było -14, więc odczuwalna pewnie -16. stała na przystanku, więc odpada teoria, że podróżuje samochodem. trzęsła się jak galareta, tym bardziej, że miała jeszcze same legginsy na sobie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-08, 10:18   #68
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Gołe kostki zimą

No wiecie .. jak kupują te air maxy za 400-500zł czy inne najki to muszą się nimi pochwalić. Taka moda. Dla mnie idiotyczna
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 10:24   #69
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Gołe kostki zimą

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Odkryte może (chociaż to czasem 2 cm pasek), ale mam kolegów, którzy przy -5 potrafią spacerować czy ganiać po mieście tylko w tshircie i grubym polarze i jest im całkowicie ciepło, wręcz się dziwią, że ktoś się dziwi, jak tak można. Więc jednak zależy od organizmu.
Zależy od organizmu,ale tak jak zakonna napisała,temperatura -15 dla KAZDEGO jest ekstremalnie niska.

(Tytułem offtopa napiszę że ja też mam dziwne odczuwanie ciepła/zimna,nawet moi koledzy z pracy to zauważyli.. Jak jest -1 to umieram z zimna,do pracy nosze 5 par skarpet plus rajstopy,a jak jest +10 to już się rozbieram do krótkiego rękawa)...

wysłano z końca świata...
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 10:55   #70
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Gołe kostki zimą

W Toruniu jakieś zatrzęsienie takich dziewczyn, co wyjdę, to minimum jedną, dwie spotkam i nie rozumiem.
Sama jestem niskociśnieniowcem przez leki (ale taki hardkor, bo nawet 90/60 zwykle) i mnie jest zimno zawsze.
Dziwie się nastolatkom, bo nie wierzę, że nagle żadna nie czuje chłodu, kiedy kostki są czerwono-białe i obrzęknięte czasami.
Druga sprawa, to buty - u nas napadało masę śniegu i widzę te bidulki w szmacianych, przemoczonych trampkach, które idą chodnikiem, jeszcze nie całkiem odśnieżonym. Moim zdaniem buty nie muszą być super ciepłe, ale już grubszą podeszwę powinny mieć.

I nie zgadzam się, że jak ciepło, to nie może być ładnie/modnie.
Przy -20 w dzień raczej już nie wyjdę z domu, chyba, że totalny mus, wczoraj było -15 i wychodziłam, jedna pani na przystanku nawet mnie pytała, czy mi zimno nie jest, bo tak lekko ubrana jestem, a miałam na sobie legginsy ocieplane, spodnie materiałowe, buty do kostki (nieocieplane, ale w stylu glanów), podkoszulkę termiczną i sweter +płaszczyk do połowy tyłka. No i szalik "koc" i cienką czapkę, bo mam grube włosy, które i tak mnie grzeją.

W ogóle <3 odzież termiczna, bez niej życia nie mam zimą.
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 11:07   #71
bessens
Raczkowanie
 
Avatar bessens
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 495
Dot.: Gołe kostki zimą

Chciałabym zaapelować, żeby każdy zajął się swoim poczuciem zimna/swoimi kostkami/głową itp. Jeżeli nie możecie patrzeć na osoby ubrane lżej od Was to to jest tylko i wyłącznie WASZ problem.

Tak samo jeśli robi się Wam zimno od samego patrzenia na kogoś lżej ubranego. Myślę że można to leczyć, będzie Wam lepiej żyć.

Ja co prawda nie miewam gołych kostek ALE prawie nigdy nie zakładam czapki. Z różnych względów. Noszę za to ciepłe kaptury.

Bardzo wiele osób ma dużo do powiedzenia na ten temat, chociaż jak zaczynają o tym ze mną rozmawiać to zwykle jest to pierwszy i ostatni raz.

Jeżeli bywam chora to TYLKO z przegrzania bo wysłuchałam i zastosowałam się dla świętego spokoju do litanii zamartwiającej się mamy (która też boi się ledwie powiewu wiatru i często przegrzewa).

Już z nią porozmawiałam i po prostu przestałyśmy dzielić się naszymi przemyśleniami dot. pogody czy ubioru rano bo to tylko powoduje naszą obopólną frustrację.

I jak któraś wizażanka powiedziała- mentalność babć. Nie Tobie jest zimno więc w czym problem?

PS. zauważyłam że szczególnie wśród młodych osób panuje moda na takie obśmiewanie osób inaczej czy lżej ubranych i wg mnie często wynika z tego że po prostu rodzice zabraniają tym wyżej wymienionym ubierać się tak jak oni chcą i stąd ból pupy. A nie troska o zdrowie obcych osób Pozdrawiam
__________________
enter the ninja- dietkuję, fitnessuję...walczę

Edytowane przez bessens
Czas edycji: 2017-01-08 o 11:10
bessens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-08, 11:29   #72
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Gołe kostki zimą

Cytat:
Napisane przez bessens Pokaż wiadomość
[B]

PS. zauważyłam że szczególnie wśród młodych osób panuje moda na takie obśmiewanie osób inaczej czy lżej ubranych i wg mnie często wynika z tego że po prostu rodzice zabraniają tym wyżej wymienionym ubierać się tak jak oni chcą i stąd ból pupy. A nie troska o zdrowie obcych osób Pozdrawiam
Ta, jasne

Ani troska, ani zmartwienie. Temat do dyskusji jak każdy inny, a czyj to jest albo będzie (albo nie będzie) realny problem, to czas pokaże.
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 12:25   #73
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Gołe kostki zimą

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Zależy od organizmu,ale tak jak zakonna napisała,temperatura -15 dla KAZDEGO jest ekstremalnie niska.

(Tytułem offtopa napiszę że ja też mam dziwne odczuwanie ciepła/zimna,nawet moi koledzy z pracy to zauważyli.. Jak jest -1 to umieram z zimna,do pracy nosze 5 par skarpet plus rajstopy,a jak jest +10 to już się rozbieram do krótkiego rękawa)...
W takiej Jakucji -15 to raczej lajt

Też mam nietypowe krążenie, bo raz potrafię siedzieć w chłodnym pomieszczeniu w krótkim rękawku (wszyscy wokół się trzęsą w swetrach), a innym razem w polarze i jest mi zimno (wtedy dla odmiany otoczenie w cienkich bluzkach... chyba po prostu jestem typem "na opak" ;p).

Cytat:
Napisane przez bessens Pokaż wiadomość
Chciałabym zaapelować, żeby każdy zajął się swoim poczuciem zimna/swoimi kostkami/głową itp. Jeżeli nie możecie patrzeć na osoby ubrane lżej od Was to to jest tylko i wyłącznie WASZ problem.
Tak jak wczesniej - w momencie, gdy delikwent charcze na pół kilometra (bynajmniej nie z przegrzania), to już zaczyna być w pewnym sensie moja sprawa, bo nie mam najmniejszej ochoty chorować tylko dlatego, że ktoś się chce przylansić gołą nogą/nerkami.

Co ciekawe na mieście widuję glównie dwa typy niemożebnie chorych ludzi, którym nawet się nie chce przy kichaniu japy zasłonić: osoby ewidentnie zaniedbane, biedniejsze, i odwrotnie - całkowicie odpicowane

Cytat:
Napisane przez bessens Pokaż wiadomość
I jak któraś wizażanka powiedziała- mentalność babć. Nie Tobie jest zimno więc w czym problem?
O tak babcie to czasem koszmar, zwłaszcza gdy są święcie przekonane, że dodatkowy sweter stanowi szczepionkę Świetnie, co mi po swetrze i czapce jeśli ktoś kicha prosto w twarz?
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 12:29   #74
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Gołe kostki zimą

Cytat:
Napisane przez bessens Pokaż wiadomość
Chciałabym zaapelować, żeby każdy zajął się swoim poczuciem zimna/swoimi kostkami/głową itp. Jeżeli nie możecie patrzeć na osoby ubrane lżej od Was to to jest tylko i wyłącznie WASZ problem.

Tak samo jeśli robi się Wam zimno od samego patrzenia na kogoś lżej ubranego. Myślę że można to leczyć, będzie Wam lepiej żyć.

Ja co prawda nie miewam gołych kostek ALE prawie nigdy nie zakładam czapki. Z różnych względów. Noszę za to ciepłe kaptury.

Bardzo wiele osób ma dużo do powiedzenia na ten temat, chociaż jak zaczynają o tym ze mną rozmawiać to zwykle jest to pierwszy i ostatni raz.

Jeżeli bywam chora to TYLKO z przegrzania bo wysłuchałam i zastosowałam się dla świętego spokoju do litanii zamartwiającej się mamy (która też boi się ledwie powiewu wiatru i często przegrzewa).

Już z nią porozmawiałam i po prostu przestałyśmy dzielić się naszymi przemyśleniami dot. pogody czy ubioru rano bo to tylko powoduje naszą obopólną frustrację.

I jak któraś wizażanka powiedziała- mentalność babć. Nie Tobie jest zimno więc w czym problem?

PS. zauważyłam że szczególnie wśród młodych osób panuje moda na takie obśmiewanie osób inaczej czy lżej ubranych i wg mnie często wynika z tego że po prostu rodzice zabraniają tym wyżej wymienionym ubierać się tak jak oni chcą i stąd ból pupy. A nie troska o zdrowie obcych osób Pozdrawiam
wedle tego toku rozumowania, to forum by przestało istnieć.
Możemy się wypowiadać na jaki temat chcemy i zajmować się czyimiś kostkami i czyimś poczuciem ciepła póki nikt nikogo nie obraża


Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
W takiej Jakucji -15 to raczej lajt

Też mam nietypowe krążenie, bo raz potrafię siedzieć w chłodnym pomieszczeniu w krótkim rękawku (wszyscy wokół się trzęsą w swetrach), a innym razem w polarze i jest mi zimno (wtedy dla odmiany otoczenie w cienkich bluzkach... chyba po prostu jestem typem "na opak" ;p).



Tak jak wczesniej - w momencie, gdy delikwent charcze na pół kilometra (bynajmniej nie z przegrzania), to już zaczyna być w pewnym sensie moja sprawa, bo nie mam najmniejszej ochoty chorować tylko dlatego, że ktoś się chce przylansić gołą nogą/nerkami.

Co ciekawe na mieście widuję glównie dwa typy niemożebnie chorych ludzi, którym nawet się nie chce przy kichaniu japy zasłonić: osoby ewidentnie zaniedbane, biedniejsze, i odwrotnie - całkowicie odpicowane



O tak babcie to czasem koszmar, zwłaszcza gdy są święcie przekonane, że dodatkowy sweter stanowi szczepionkę Świetnie, co mi po swetrze i czapce jeśli ktoś kicha prosto w twarz?
dokładnie. A później z czyich składek idzie na L4 takiego delikwenta/ewentualnie lekarza/wizyty w szpitalu?

Edytowane przez 201804100943
Czas edycji: 2017-01-08 o 12:33
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 13:06   #75
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Gołe kostki zimą

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;69347166]

Co kto lubi Są i tacy co w taką pogodę lubią sobie popływać na świeżym powietrzu
[/QUOTE]
Morsy to akurat w tej zimnej wodzie mają specjalne buty, rękawiczki i czapki, po to, by nie wychłodzić za bardzo organizmu. I przed wejściem do wody robią sobie solidną rozgrzewkę.

A gołe kostki w mroźne dni widuję głównie u gimnazjalistek jadących do szkoły. Aż mi się chłodniej robi, kiedy widzę je na przystankach. To musi być jakaś moda.
Zdaje się, że ścięgno achillesa nie lubi marznąć, więc z takimi odkrytymi kostkami łatwiej o kontuzje, kiedy trzeba podbiec na autobus.
Dobrych parę lat temu dla odmiany nastolatki biegały z nerkami na wierzchu, w przykrótkich kurtkach, spodniach biodrówkach i niekiedy oponką wystającą znad spodni (to chyba w celu ochrony przed zimnem ).
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 15:18   #76
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Gołe kostki zimą

Cytat:
Napisane przez bessens Pokaż wiadomość
PS. zauważyłam że szczególnie wśród młodych osób panuje moda na takie obśmiewanie osób inaczej czy lżej ubranych i wg mnie często wynika z tego że po prostu rodzice zabraniają tym wyżej wymienionym ubierać się tak jak oni chcą i stąd ból pupy. A nie troska o zdrowie obcych osób Pozdrawiam
My tu wszystkie po 15 lat mamy i mama nam zabrania.
Zapisz
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 15:44   #77
201703241651
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 680
Dot.: Gołe kostki zimą

Mama zabrania, skisłam

Edytowane przez 201703241651
Czas edycji: 2017-01-08 o 15:48
201703241651 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 16:15   #78
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Gołe kostki zimą

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;69413366]My tu wszystkie po 15 lat mamy i mama nam zabrania.
Zapisz
[/QUOTE]

zadławiłam się herbatką..... w sumie, jak pomnożyć te 15 latprzez 3 to by się zgadzało.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 16:30   #79
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Gołe kostki zimą

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
(...)A później z czyich składek idzie na L4 takiego delikwenta/ewentualnie lekarza/wizyty w szpitalu?
szkoda, że kasa ze składek, która poszła na szkolnictwo tak bardzo się zmarnowała, że aż tyle osób w tym społeczeństwem (mimo wielu lat przymusowego chodzenia na zajęcia z biologii) jest pozbawione podstawowej wiedzy na temat tego skąd biorąc się choroby

zaskakujące, że - biorąc pod uwagę głoszone mądrości - niektórym udało się w ogóle ogarnąć chociaż to, że wsadzenie dziecka do pieca na kilka zdrowasiek to nie najlepszy pomysł
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-08, 16:32   #80
triss_k
Zadomowienie
 
Avatar triss_k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: jih
Wiadomości: 1 300
Dot.: Gołe kostki zimą

W zamierzchłych czasach mojego gimnazjum była moda na krótkie kurtki puchówki, takie ze swetrowym ściągaczem na dole i przy rękawach i wielkim kapturem. Do tego wspomniane wyżej biodrówki, ewentualnie szwedy - spodnie z wysokim stanem wtedy nie istniały dla nastolatek. Efektem takiego połączenia był pasek ciała między spodniami a kurtką, osłonięty tylko bluzką, w najlepszym razie swetrem. I też żadnej z koleżanek "nie było zimno". Sama tak się nosiłam przez krótki czas, choć zawsze miałam ciepły podkoszulek i/lub sweter wpuszczony w spodnie, bo jestem zmarzluchem. Do dziś miewam czasami bóle pleców w tych okolicach, nieuzasadnione w żaden sposób, oprócz właśnie tej głupiej krótkiej kurtki 15 lat temu. Żałuję, ale płacę w ten sposób za moją młodzieńczą głupotę. No ale moda byłą wtedy ważniejsza
triss_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 17:08   #81
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Gołe kostki zimą

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 17:54   #82
201705071058
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 87
Dot.: Gołe kostki zimą

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
później z czyich składek idzie na L4 takiego delikwenta/ewentualnie lekarza/wizyty w szpitalu?
Mam nadzieję, że powyższe to żart.

Jeśli delikwent jest ubezpieczony, to idzie także z jego własnych składek lub ze składek jego rodziców, jeśli delikwent jest nieletni.
Jeśli zaś delikwent nie ma ubezpieczenia, to płaci. Za wizytę u lekarza rodzinnego na przykład - 50 zł. Za trzy dni w szpitalu - ok. 800. Wiem z własnego doświadczenia.

Opieka lekarska należy się każdemu. Jest to pewien standard, określający poziom rozwoju społeczeństwa. Niezależnie od tego, jak rzeczony delikwent się rozchorował, ma prawo się leczyć. I ma prawo do zwolnienia lekarskiego.
201705071058 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 18:15   #83
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Gołe kostki zimą

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 18:18   #84
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Gołe kostki zimą

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
szkoda, że kasa ze składek, która poszła na szkolnictwo tak bardzo się zmarnowała, że aż tyle osób w tym społeczeństwem (mimo wielu lat przymusowego chodzenia na zajęcia z biologii) jest pozbawione podstawowej wiedzy na temat tego skąd biorąc się choroby

zaskakujące, że - biorąc pod uwagę głoszone mądrości - niektórym udało się w ogóle ogarnąć chociaż to, że wsadzenie dziecka do pieca na kilka zdrowasiek to nie najlepszy pomysł
ojej ojej
Cytat:
Napisane przez kotokruk Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że powyższe to żart.

Jeśli delikwent jest ubezpieczony, to idzie także z jego własnych składek lub ze składek jego rodziców, jeśli delikwent jest nieletni.
Jeśli zaś delikwent nie ma ubezpieczenia, to płaci. Za wizytę u lekarza rodzinnego na przykład - 50 zł. Za trzy dni w szpitalu - ok. 800. Wiem z własnego doświadczenia.

Opieka lekarska należy się każdemu. Jest to pewien standard, określający poziom rozwoju społeczeństwa. Niezależnie od tego, jak rzeczony delikwent się rozchorował, ma prawo się leczyć. I ma prawo do zwolnienia lekarskiego.
nie trzeba tłumaczyć. Pytanie moje było retoryczne
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 18:25   #85
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Gołe kostki zimą

Ja często mam gołe kostki, czasem jest zimno czasem nie, po prostu lubię taką długość nogawek, do tego jakieś fajne buty. Tylko, że ja nie mieszkam w Polsce i tutaj co najwyżej - 3 stopnie.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 18:31   #86
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Gołe kostki zimą

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dla mnie wizyta w sklepie o tej porze roku to problem. Jeszcze w jakimś Tesco czy Auchan to się nie przejmuję i wrzucam płaszcz do wózka. Ale jak chodzę po centrum handlowym albo sieciówkach? Szatni i żadnych przechowalni na kurtki nie ma. Nie mam tego do czego wrzucić. A mój płaszcz jest wielki, bo to puchówka. Przewieszam go sobie przez torebkę, ale przez to robię się bardzo szeroka i np. w sklepach z uraniami co chwilę o coś zahaczę albo zrzucę jakiś wieszak.

Zapisz
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 19:29   #87
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318
Dot.: Gołe kostki zimą

Ja dziś widziałam w sklepie chłopaka, a później pod sklepem parę z gołymi kostkami. Na polu -21 było, a oni w obcisłych jegginsach czy jak to się tam nazywa, butach poniżej kostki - i tak z 10 cm gołej nogi w okolicach kostek. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałam, aż mną zatelepało z zimna
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 19:44   #88
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Gołe kostki zimą

A wiecie że ja już to widziałam u jednej dziewczyny zeszłej zimy I po prostu myslalam,ze dziewczynie pewnie trudno było dostać odpowiednią długość spodni (bo wysoka byla) dopiero jak widziałam entą osobę w takiej stylówie to ogarnelam że to jakaś moda musi być

wysłano z końca świata...
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 09:47   #89
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 463
Dot.: Gołe kostki zimą

Mnie wzdryga na taki widok. Jednak jak tak sobie przypomnieć nastoletnie lata... Mama mi często wypomina, jak ja za młodu (tzn. późna podstawówka i gimnazjum) popylałam bez czapki i szalika. I cały czas ten sam tekst "no i teraz przyznaj, że to była głupota". I wiecie co? Mi wtedy naprawdę nie było zimno! W -20 czułam się jak ostatniej wiosny gdy było +5 i lekki wiaterek. I chorowałam dwa razy w roku. Teraz mi się odwróciło i jestem zmarźluchem okropnym, przy naprawdę mroźnej pogodzie noszę kilka warstw.

Nie zgodzę się, że wystarczą dobre wkładki do butów. Tzn. coś tam pomogą, ale stopy marzną nie tylko od spodu, ale i od góry, a na to wkładki już nie pomogą... Dlatego dla mnie buty na zimę nie muszą być wcale dobrze ocieplone. To znaczy byłoby dobrze, ale ciężko takie znaleźć. Wystarczy, że będą na tyle luźne, żebym mogła założyć dwie-trzy skarpetki i żeby nie było ciasno w stopy.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 10:31   #90
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Gołe kostki zimą

A to ja miałam bardzo podobnie - jako nastolatka chodziłam w zimie w cienkiej kurtce, adidasach, bez czapki (a włosy myłam rano) i serio nie było mi zimno i nie chorowałam

Z wiekiem coraz bardziej odczuwam zimno, obecnie mam 28 lat i chodzę w emu, grubym płaszczu puchowym, grubej czapce, szaliku. Widać mi tylko kawałek twarzy

Co do gołych kostek to o ile się ktoś nie trzęsie - jestem w stanie znieść, bo rozumiem, że komuś może być rzeczywiście ciepło z tym odkrytym kawałkiem nogi. Ale jak widzę telepiące się jak osika dziewczyny w fancy spodniach i cieniutkich płaszczykach to w sumie nie jest mi ich nawet żal
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-19 19:33:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:41.