Problemy z nastoletnim synem. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-11, 12:45   #1
Renata_45
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6

Problemy z nastoletnim synem.


Witam

Mamy trochę dziwną sytuacje z synem. Nasz syn Marcin jest w czwartej klasie technikum elektronicznym, uczy się dobrze, średnie ocen co rok, między 4,3 - 4,5, jesteśmy z tego zadowoleni, ale nie pokoi nas to że on jest strasznie introwertyczny i trochę flegamtyczny, jest bardzo mało towarzyski, w zasadzie od dziecka taki był, ma tylko kilku znajomych, w gimnazjum i podstawówce było tak samo. Nie bardzo potrafił odnaleźć się w kontaktach z równieśnikami, powodem były i są odmienne zainteresowania syna i inne sposoby spedzania czasu. Ale teraz po kolei.
Nasz syn już od dziecka był bardzo ciekawy swiata, ciągle nie dawał mi, mężowi i innym osobom z rodziny spokoju. Ciągle się pytał jak to działa a jak tamto, co będzie jak np. włoży palca do kontaktu itd.
w 1 klasie podstawówki, pewna nauczycielka zauważyła, że na lekcjach syn buja w obłokach, tak jakby pół na pół był zaangazowany w lekcje, pozatym oceny miał ok i świetnie czytał. Od jego młodości niepokoiło nas jego niskie zainteresowanie rówieśnikami, wolał rozmowy z dorosłymi i kilka lat starszymi kuzynami, albo z kolegami kuzynów, pozatym już jako nastolatek więcej czasu poświęcał czyatniu różnych encyklopedii i atlasów oraz artykułów w internecie na różne tematy. cały czas mówił że rówiesnicy go nudzą i woli np. czytać na temat budowy silnika samochodu, komputera albo jakieś wydarzenia ze świata, zamiast piłki nożnej i gry na świeżym powietrzu wolał np. gry planowsze typu: Scrabble, Risk i inne gry strategiczne oraz strzelanki na komputerze. Z jednej strony się cieszę że np. nie pali papierosów i nie pije alkocholu, ale z drugiej strony ten brak zainteresowania ludźmi, bo cały czas powtarza że go nudzą. W jego wieku większość rówieśników ma związki i mają inne zainteresowania. Syn chce od paździenika iść na zaoczne na politechnikę studiować informatykę, miedzy czasie chce pracować, nauczyć się języków programowania i angielskiego na poziomie C1. On sam powiedział że nie chciał nigdy mieć i nie chce wogóle w życiu mieć dziewczyny ani się żenić, bo się do tego nie nadaję i nie lubi towarzystwa, twierdzi że lubi swoją samotność i nikt mu nie jest do szczęścia potrzebny, chce się skupić tylko i wyłącznie na samo rozwoju i chciałby w przyszłości mieszkać sam, że obojętne mu to gdzie.
Chcę dodać, że jak był młodszy, byliśmy z nim u psychologa bo obawialiśmy się jakichś zaburzeń, ale psycholog rozwiał te wątpliwości, stwierdził tylko że nasz syn ma usposobienie silnie introwertyczne i flegmatyczne pozatym jest ok.
Nie wiem co o tej decyzji syna mamy sądzić, przecież za kilka lat jak np. będzie sam to go będą wyzywać od dziwaków, tutaj nawet w wielu wątkach, kobiety z pogardą piszą na temat facetó bez związków.
Renata_45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-11, 14:42   #2
fcd2e403d74287f117e7a506dac96c8726e1bb0f_60889772e2e8a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 31 783
Dot.: Problemy z nastoletnim synem.

Kobieto to ty masz problem a nie twoj syn. To juz prawie dorosły człowiek a nie nastolatek. Powinnaś się cieszyć że nie masz z nim prawdziwych problemów. Daj synowi spokój i ciesz że ci się udał, na pewno jest wspaniałą osobą i osiągnie w życiu wiele dobrego dzięki swym zainteresowaniom. Jakikolwiek by nie był, zawsze znajdzie się grupa ludzi, którym nie będzie pasował. Z osobami które wzywają innych od dziwaków nie warto mieć nic wspólnego, twój syn to wie więc zmieńcie swoje nastawienie do niego nim nie jest za późno, bo w końcu zauważy że też tacy jesteście.
fcd2e403d74287f117e7a506dac96c8726e1bb0f_60889772e2e8a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-11, 15:09   #3
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Problemy z nastoletnim synem.

Boże uchowaj od takiej mamuńci, która "wie lepiej".

Facet jest dorosły, daj mu żyć tak jak chce.

Nie wszyscy ludzie mają potrzebę zawierania związków. Niektórzy tak po prostu mają, niektórym się odmienia, gdy spotkają kogoś 'na swoim poziomie', że się tak wyrażę, do kogo serce mocniej zabije. I drugie dobrze.

Jeśli Cię to pocieszy - jestem żeńską odmianą takiego nerda, minus flegmatyczność i kategoryczne wykluczanie jakichkolwiek związków w przyszłości, ale bez spiny na tym punkcie. Dzisiaj jestem w szczęśliwym związku, umiem zachować się wśród ludzi , ale absolutnie nie żałuję tego, że całe życie byłam/jestem odludkiem bez mnóstwa znajomych, imprez i szeroko rozumianego życia towarzyskiego.

(Przy czym absolutnie nie twierdzę, że mój styl życia jest lepszy od "ogółu" i w ogóle och ach co to nie ja, taki geek. Po prostu co komu pasuje - nie widzę sensu zmuszać się do czegoś co mi nie leży, ale nie uważam ludzi, którzy lubią poimprezowac za nienormalnych. - To uprzedzając ewentualne zarzuty o staromaleńkość )
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-11, 21:27   #4
Renata_45
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6
Dot.: Problemy z nastoletnim synem.

To nie jest do końca tak że ja wiem najlepiej co jest dobre dla naszego syna, jednak martwi nas to troche że syn nie chce być w żadnym związku, powiedział że nigdy nie był i nie chce wogóle być i to nas przeraziło, nie napisałam również że syn nawet niezbyt chętnie chodzi co rok na sylwestra ani nie zbyt często wychodzi z domu, ja wiem że ma ambicje ale nie tylko własny samorozwój jest ważny.

A to co napisałam, że czytałam inne wątki w których dziewczyny i nawet dużo starsze kobiety piszą że jeśli facet ma załóżmy 20+ lat i nigdy nie miał dziewczyny i nie uprawiał seksu to jest dziwakiem, serio że większość kobiet ma taką opinię. Trochę się tym zmarwiłam.
Renata_45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-11, 21:35   #5
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Problemy z nastoletnim synem.

Nie martw sie. Jezeli poczuje potrzebe posiadania kogs w swoim zyciu to wtedy niech o tym mysli. Nie da sie wyprzedzic potrzeb.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-11, 21:36   #6
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Problemy z nastoletnim synem.

typowy "koder"/"informatyk", odnajdzie się w branży IT
co do kobiet - poczekaj. Pozna w pracy podobną do siebie, może też informatyczkę
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-11, 21:46   #7
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Problemy z nastoletnim synem.

Cytat:
Napisane przez Renata_45 Pokaż wiadomość
To nie jest do końca tak że ja wiem najlepiej co jest dobre dla naszego syna, jednak martwi nas to troche że syn nie chce być w żadnym związku, powiedział że nigdy nie był i nie chce wogóle być i to nas przeraziło, nie napisałam również że syn nawet niezbyt chętnie chodzi co rok na sylwestra ani nie zbyt często wychodzi z domu, ja wiem że ma ambicje ale nie tylko własny samorozwój jest ważny.

A to co napisałam, że czytałam inne wątki w których dziewczyny i nawet dużo starsze kobiety piszą że jeśli facet ma załóżmy 20+ lat i nigdy nie miał dziewczyny i nie uprawiał seksu to jest dziwakiem, serio że większość kobiet ma taką opinię. Trochę się tym zmarwiłam.
Nie rozumiem czego przyczepiłaś się, że twój syn nigdy nie chce tworzyć związku. Czy to jakieś osiągnięcie życiowe, na siłę musi kogoś znaleźć, żebyś ty była szczęśliwa? Związek może być ewentualnie dopełnieniem życia, a nie jego sensem,a jeśli ktoś tego nie potrzebuje, to dla niego jest to tylko nieznaczący element. Nie każdy chce być w związku, zakładać rodzine ani mieć dzieci. Jeśli taki jest to po co chcesz go zmienić pod swoje wyobrażenie syna? Bo wnuków nie będzie? Powinnaś zaakceptować jego decyzje i to jaki jest.
I co cię obchodzą opinie innych kobiet na temat prawiczków po 30? Jeśli nie chce tworzyć związku to jemu lata co o nim sądzi płeć przeciwna.

Edytowane przez 7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Czas edycji: 2017-02-11 o 21:50
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-11, 21:56   #8
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Problemy z nastoletnim synem.

Ja też taka byłam. Z dala od ludzi, flegmatyczna, związku nie chciałam. Mam prawie 30 lat i żyję, mama się pogodziła, a przynajmniej sprawia takie wrażenie. Krzywdy nikomu nie robię, sobie też nie, więc w czym problem? Daj mu żyć i nie zadręczaj się tym, bo to nie ma sensu. Nie szukaj problemu tam gdzie go nie ma.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-11, 22:03   #9
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Problemy z nastoletnim synem.

Po pierwsze w tym wieku ma prawo tak mowic. Po drugie moze to taki typ, ktorego kobieta musi poderwac.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-11, 22:05   #10
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Problemy z nastoletnim synem.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Po pierwsze w tym wieku ma prawo tak mowic. Po drugie moze to taki typ, ktorego kobieta musi poderwac.
Po trzecie, może naprawdę nigdy nie zechcieć być w związku i nic z tym nie zrobisz.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-11, 22:26   #11
Renata_45
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6
Dot.: Problemy z nastoletnim synem.

Oprócz informatyki myślał jeszcze nad innymi kierunkami technicznymi.

Syn kiedyś mówił że nie chciałby pracy w której:
- są sztywne zasady,
- wszystko jest robione wg. tzw. książki
- jest tzw. konserwatyzm

My już dawno zauważyliśmy że on nie lubi jakichś reguł, tylko po swojemu, jak coś miał naprawić w domu, no to mąż mu kazał w określony sposób, a syn się go się słuchał.

---------- Dopisano o 23:26 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------

Tak się zastanawiałam, po kim ma ten charakter, bo ja i mąż jesteśmy ekstrawertykami, mamy jeszcze dwóch starszych synów od niego, jeden z nich jest ekstrawertykiem a drugi też niby ekstraweryk ale nie tak do końca
Renata_45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-11, 22:42   #12
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Problemy z nastoletnim synem.

Cech nie dziedziczy się po rodzicach, ale po dziadkach, pradziadkach. Geny tasują się tak średnio co 3 pokolenia. Uzdolnienia typowo ścisłe są skorelowane z pewnym stopniem autyzmu. Stąd nieco upośledzone funkcjonowanie społeczne takich ludzi.
Są dalej na spektrum autyzmu niż przeciętna osoba. Talent do matematyki jest często skorelowany z uzdolnieniami muzycznymi. Może tak można syna rozruszać? Np. nauką gry na jakimś instrumencie albo nauką np. miksowania muzyki na komputerze? Poznałby ludzi, którzy też się tym zajmują.
A to, że syn nie był w żadnym związku. No cóż osoby aseksualne też istnieją. Tak samo jak homoseksualne. Nic na siłę. Nie wybieramy tego jaką mamy orientację czy temperament seksualny. To się siłą rzeczy we właściwym czasie ujawnia. Może Twój syn jest aseksualny. To nie znaczy, że coś z nim nie w porządku. To rodzaj anomalii, coś co występuje niezbyt często, ale tacy ludzie są.Paru takich znam. Faktycznie żyją samotnie, ale bardziej dlatego, że to pasjonaci-pracoholicy i większość czasu poświęcają na pracę, którą kochają. Mają masę znajomych, przyjaciół, ale faktycznie rodziny nie planują zakładać, nie szukają partnerów. Byliście u psychologa, ale jak masz podejrzenia, że warto popytać seksuologa to możesz spróbować. Ja podejrzewam, że to może być taki przypadek. I najlepiej dla Was wszystkich byłoby gdybyście wszyscy w rodzinie wiedzieli w czym rzecz i to zaakceptowali. Inna sprawa, że syn przejawia zachowania jak ludzie z syndromem Aspergera, ale o ile dobrze rozumiem taką opcję psycholog wykluczył, tak?
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-11, 23:06   #13
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Problemy z nastoletnim synem.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 20:25
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-11, 23:20   #14
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Problemy z nastoletnim synem.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 20:25
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-12, 04:40   #15
mysza_25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 89
Dot.: Problemy z nastoletnim synem.

Znam podobnego człowieka, mojego bliskiego kolegę. Teraz ma 30 lat, robi doktorat i dorabia sobie pisząc programy. Pani syn zapowiada się podobnie, więc nie trzeba szukać tu problemów
mysza_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-12, 10:03   #16
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Problemy z nastoletnim synem.

Nikt w mojej rodzinie nie miał problemów z przebywaniem z ludźmi, a ja owszem. Co więcej, zawsze najbardziej lubiłam siedzieć w domu, albo łazić gdzieś sama. Też wymyślali mi od dziwaków, a przecież nikomu nie robiłam krzywdy. Przez to wszystko mam niezbyt dobre relacje z rodziną, nie przepadam za rodzinnymi okazjami i prawie nie rozmawiamy. A wystarczyło trochę zrozumienia . Daj mu żyć jak chce.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-12, 10:10   #17
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Problemy z nastoletnim synem.

Szkoda mi tego chłopaka. Widać, że nie troszczysz się o niego a o swoją wizję idealnego syna. To ty powinnaś wybrać się do psychologa i nie traktuj tego jako przytyk.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-12, 10:40   #18
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Problemy z nastoletnim synem.

Cytat:
Napisane przez Renata_45 Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiałam, po kim ma ten charakter, bo ja i mąż jesteśmy ekstrawertykami, mamy jeszcze dwóch starszych synów od niego, jeden z nich jest ekstrawertykiem a drugi też niby ekstraweryk ale nie tak do końca
I co, Wy jako ekstrawertycy jesteście jacyś lepsi? Bo piszesz o tym, jakby odziedziczył jakąś cechę, która mu ujmuje. Jest po prostu inny niż Wy, ale to nie znaczy, że gorszy. Jak nie wychodzi dużo z domu to po prostu lubi w nim siedzieć i tyle. Daj mu żyć. I ciesz się jego ambicjami, bo też piszesz o tym jakby sobie wymyślił dziwne studia i dziwny pomysł na angielski.

Mnie też moi rówieśnicy dość długo nudzili i tak naprawdę na studiach spotkałam ludzi, którzy mieli podobne ambicje życiowe do moich i z którymi najbardziej mi było po drodze.
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu

Edytowane przez ama4
Czas edycji: 2017-02-12 o 10:42
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-12, 10:47   #19
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Problemy z nastoletnim synem.

daj mu czas. To nic złego ani dziwnego że 20latek nie myśli tylko o dziewczynach.

On może oczywiście okaże się że jest aseksualny (w sensie orientacja) i nie chcieć związków, ale jest duża szansa że po prostu dorośnie do tego by mieć dziewczynę.

zresztą reguły nie ma, równie dobrze mógłby za-interesować się kobietami i zmieniać je jak rękawiczki; i typ piotrusia pana i nie do usidlenia.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-12, 10:55   #20
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Problemy z nastoletnim synem.

moze nie chce miec zony ani dziewczyny bo jest gejem?
mialam takiego kolege zawsze introwentyczny unikal kontaktow wyjechal zagranice jest w zwiazku z chlopakiem i szczesliwie spelnia sie towarzysko
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-12, 10:58   #21
Renata_45
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6
Dot.: Problemy z nastoletnim synem.

"Inna sprawa, że syn przejawia zachowania jak ludzie z syndromem Aspergera, ale o ile dobrze rozumiem taką opcję psycholog wykluczył, tak?"

Tak, psycholog wykluczył Aspergera, bo.
- Osoba z ZA, żeby czyć się dobrze potrzebuje rutyyny i nie lubi zmian,
- Osoba z ZA, ma wąskie zainteresowania, syn z kolei ma wiele zainteresowań, choć niektóe nie typowe
mój syn lubi zmiany (nie męczą go nieoczekiwane sytuacje).
- Osoba z ZA ma problemy z mysleniem abstrakcyjnym, mój syn doskonale rozumie metaforę i żarty,
- Osoba z ZA ma problemy z komunikacją w społeczństwie i grupie, mój syn nie ma z tym problemów, ponadto preferuje spotkania tylko z osobami które mają podobne hobby, nie lubi rozmawiać o sprawach codziennych
Prócz tego syn nie lubi zachowań które są akceptowane w społeczeństwie np. poklepywanie po ramieniu, tzn. lubi, ale tylko od osób mu znanych,
Nie wstydzi się rozmawijąc z obcymi, ale trzyma duży dystans psychologiczny

Edytowane przez Renata_45
Czas edycji: 2017-02-12 o 11:02
Renata_45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-12, 11:02   #22
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Problemy z nastoletnim synem.

Dopiszę jeszcze bo coś mi się przypomniało a propos bycia introwertykiem bardziej niż ekstrawertykiem - dopiero z rok albo dwa lata temu przeczytałam, że introwertycy mają fajne cechy. NIKT przez całe moje życie mi tego nie powiedział. I całe życie się zastanawiałam, czemu mnie w ogóle ludzie lubią i czemu mam w sumie dość pokaźne grono znajomych (mimo, że jako bardziej intro niż ekstrawertyk moja energia życiowa w gronie innych osób dość szybko się zużywa). Karmi się ludzi stereotypami, że ci którzy nie wychodzą dużo z domu, nie mają mnóstwa znajomych, nie mają "przeciętnych" zainteresowań są jacyś dziwni. NIC albo prawie nic się nie mówi o tym, że introwertycy mogą dobrze słuchać innych/mogą być mniej roztrzepani i łatwiej się koncentrować/mogą inaczej funkcjonować w grupach i dawać grupie "złoty środek"/itd. Nie muszą, ale mogą mieć inne cechy niż ekstrawertycy i to też jest dobre. Każdy człowiek jest "JAKIŚ" i każdy z nas ma w sobie coś wartościowego. Ale trzeba umieć to doceniać i o tym mówić.
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-12, 11:04   #23
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Problemy z nastoletnim synem.

Nie każdy odczuwa potrzebę bycia w związku i nie rozumiem, co w tym jest takiego niepokojącego, czy załamującego. Wiadomo, że rodzic często liczą na wnuki, synowe, ułożone życie rodzinne dzieci, ale przecież jest wiele innych dróg życiowych i żadna nie jest gorsza Zwłaszcza, że chłopak ma 19-20 lat i tak jak on nie chce nikogo mieć bo skupia się na swoich pasjach, tak inni chłopcy w tym wieku często nie chcą nikogo mieć, bo nie chcą zobowiązań, chcą się 'wyszaleć', nie mają czasu bo koledzy itp. To nie jest 40-letni facet któremu odbija z samotności, tylko młody chłopak z całym życiem przed sobą, który obrał sobie jasny cel i do niego dąży z powodzeniem. Naprawdę nie rozumiem po co sobie na siłę tworzyć problemy. Gdyby miał dziewczynę i zaczął olewać swoje hobby i naukę dla czasu spędzanego z nią, to założę się, że też byłaby załamka w rodzinie.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-12, 11:08   #24
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Problemy z nastoletnim synem.

Cytat:
Napisane przez Renata_45 Pokaż wiadomość
"Inna sprawa, że syn przejawia zachowania jak ludzie z syndromem Aspergera, ale o ile dobrze rozumiem taką opcję psycholog wykluczył, tak?"

Tak, psycholog wykluczył Aspergera, bo.
- Osoba z ZA, żeby czyć się dobrze potrzebuje rutyyny i nie lubi zmian,
- Osoba z ZA, ma wąskie zainteresowania, syn z kolei ma wiele zainteresowań, choć niektóe nie typowe
mój syn lubi zmiany (nie męczą go nieoczekiwane sytuacje).
- Osoba z ZA ma problemy z mysleniem abstrakcyjnym, mój syn doskonale rozumie metaforę i żarty,
- Osoba z ZA ma problemy z komunikacją w społeczństwie i grupie, mój syn nie ma z tym problemów, ponadto preferuje spotkania tylko z osobami które mają podobne hobby, nie lubi rozmawiać o sprawach codziennych
Prócz tego syn nie lubi zachowań które są akceptowane w społeczeństwie np. poklepywanie po ramieniu, tzn. lubi, ale tylko od osób mu znanych,
Nie wstydzi się rozmawijąc z obcymi, ale trzyma duży dystans psychologiczny
Ponownie - z czym w zasadzie masz problem? Dlaczego chcesz z własnego dziecka zrobić kogoś innego?

Pogrubione - NIENAWIDZĘ naruszania mojej strefy komfortu w ten sposób. Redakcjo, co jest ze mną nie tak??
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-12, 11:21   #25
Renata_45
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6
Dot.: Problemy z nastoletnim synem.

Nie chcę z syna zrobić nikogo innego, tylko niepokoiło mnie że syn woli spędzać czas głównie samemu niż z innymi ludźmi, ma kilku znajomych tylko że oni mają podobne charaktery co mój syn. Nie przeszkadza mi jego, mimo to chciałabym żeby syn był trochę bardziej żywy i orientował się co się wokół niego dzieje.
Renata_45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-12, 11:23   #26
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Problemy z nastoletnim synem.

Cytat:
Napisane przez Renata_45 Pokaż wiadomość
Nie chcę z syna zrobić nikogo innego, tylko niepokoiło mnie że syn woli spędzać czas głównie samemu niż z innymi ludźmi, ma kilku znajomych tylko że oni mają podobne charaktery co mój syn. Nie przeszkadza mi jego, mimo to chciałabym żeby syn był trochę bardziej żywy i orientował się co się wokół niego dzieje.
Wiesz że przeczysz sama sobie w 2 zdaniach?
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-12, 11:26   #27
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Problemy z nastoletnim synem.

Cytat:
Napisane przez Renata_45 Pokaż wiadomość
Nie chcę z syna zrobić nikogo innego, tylko niepokoiło mnie że syn woli spędzać czas głównie samemu niż z innymi ludźmi, ma kilku znajomych tylko że oni mają podobne charaktery co mój syn. Nie przeszkadza mi jego, mimo to chciałabym żeby syn był trochę bardziej żywy i orientował się co się wokół niego dzieje.
No ale nie jest bardziej żywy, jest flegmatykiem - tak Ci powiedział psycholog. Pogódźcie się z tym, bo ktoś tym flegmatykiem musi być, to nie jest największa życiowa tragedia. To, że Ty i mąż jesteście ekstrawertyczni i aktywni to nie znaczy, że to jest dobre, a co innego jest złe. Twój syn świetnie orientuje się w wielu rzeczach, których Ty - i wielu innych ludzi - nie jesteś w stanie pojąć, więc dlaczego żyjesz dalej w przeświadczeniu, że Twoja osobowość jest lepsza, a jego gorsza? Nie piszesz tego wprost, ale tak z postów wynika - porównujesz go do reszty rodziny, do pozostałych dzieci, do rówieśników... Kobito, no weź się.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-12, 12:27   #28
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Problemy z nastoletnim synem.

Cytat:
Napisane przez Renata_45 Pokaż wiadomość
Nie chcę z syna zrobić nikogo innego, tylko niepokoiło mnie że syn woli spędzać czas głównie samemu niż z innymi ludźmi, ma kilku znajomych tylko że oni mają podobne charaktery co mój syn. Nie przeszkadza mi jego, mimo to chciałabym żeby syn był trochę bardziej żywy i orientował się co się wokół niego dzieje.
Trochę to sobie zaprzecza. Z resztą co takiego złego jest w spedzaniu czasu samodzielnie?

Przeczytaj sobie post Bananalamy - takie 'dobre rady', próby wyciągania na siłę, mogą się bardzo przeciw tobie obrócić.
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-12, 14:24   #29
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Problemy z nastoletnim synem.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 20:25
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-12, 14:59   #30
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: Problemy z nastoletnim synem.

Cytat:
Napisane przez Renata_45 Pokaż wiadomość
A to co napisałam, że czytałam inne wątki w których dziewczyny i nawet dużo starsze kobiety piszą że jeśli facet ma załóżmy 20+ lat i nigdy nie miał dziewczyny i nie uprawiał seksu to jest dziwakiem, serio że większość kobiet ma taką opinię. Trochę się tym zmarwiłam.
Nie trzeba chodzić na imprezy sylwestrowe, ani zawierać związki, żeby uprawiać seks.
Skąd pewność, że syn nigdy nie uprawiał seksu? Może szczegóły swojego życia intymnego woli zachować dla siebie? 19-20 letni facet to nie jest już malutkie, pięcioletnie dziecko, które z każdą nowiną biegnie do mamusi. Gdy ja zaczynałam, to moja mama nie wiedziała nawet, że się z kimkolwiek spotykam, a co dopiero, że już współżyję. Nie czułam potrzeby dzielenia się szczegółami z mojego życia intymnego.
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-13 01:50:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:32.