Cimoszewicz zrezygnował... - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-14, 14:33   #91
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
Skoro twierdzisz, że jesteś obiektywna - możesz powiedzieć jakie gazety czytasz, jakie wiadomości oglądasz i jakiego radia słuchasz - chodzi mi tylko o prolewicowe media ?
Na początek: nie napisałam, że obiektywna jestem Napisałam, że nie jestem i to już chyba w trzecim moim poście

Prolewicowe, teraz to chyba takich nie ma Ale i tak mogę napisać co słucham i oglądam (tak mniej więcej)

Wiadomości: TVN, TVP 1, POLSAT - nie mam ulubionego, ogólnie lubię oglądać wiadomości, więc oglądam tam gdzie aktualnie lecą

Gazety: Wprost, Newsweek, Gazeta wyborcza, Rzeczpospolita i jeszcze pewnie parę innych...

Rmf-fm, Radio Zet, Trójka
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 14:35   #92
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Czwarta władza RP jest tak bardzo zróżnicowana, że ciężko wrzucić ją do jednego worka. Są media, które bardziej sprzyjają lewicy, są media którym bliżej do prawicy, a są i takie które starają się być obiektywne i bezstronne (co wychodzi rozmaicie). Nie można jednoznacznie stwierdzić, że jesteśmy manipulowani przez dziennikarzy, bo to mija się z prawdą.
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 14:35   #93
aniess
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 977
GG do aniess
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Jak dla mnie to odejście Pana Cimoszewicza wiąże się z naruszeniem przez niego prawa. Córka (ustnie) poprosiła go o kupno akcji Orlenu. Akcje kupił, sprzedał, a zysk z nich przekazał (podobno) córce. Potem okazało się, że osoby przebywające na stałe w USA nie mogą handlować akcjami. Tak więc Cimoszewicz kupując akcje dla córki, złamał prawo. Potem stwierdzono, że jednak mógł tak zrobić, lecz wiadomo, jest to względne.

Być może Cimoszewicz zrezygnował z kandydatury aby "oczyścić" SLD. Niewiadomo czy złamał prawo, czy nie, ale wiadomo, że ta afera jakoś wpłynęła na ludzi.

Więc chciał zrobić "dobrze" dla SLD, wycofując się z polityki. Teraz mówi, że to wina ataków na jego rodzinę.

Nie znamy i raczj nie poznamy prawdziwego powodu dla którego zrezygnował.

__________________
ziu
aniess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 14:35   #94
Megg
BAN stały
 
Avatar Megg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 329
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez Milka19
Na początek: nie napisałam, że obiektywna jestem Napisałam, że nie jestem i to już chyba w trzecim moim poście

Prolewicowe, teraz to chyba takich nie ma Ale i tak mogę napisać co słucham i oglądam (tak mniej więcej)

Wiadomości: TVN, TVP 1, POLSAT - nie mam ulubionego, ogólnie lubię oglądać wiadomości, więc oglądam tam gdzie aktualnie lecą

Gazety: Wprost, Newsweek, Gazeta wyborcza, Rzeczpospolita i jeszcze pewnie parę innych...

Rmf-fm, Radio Zet, Trójka

Jeśli chodzi o mnie - to zbyt mało i zbyt jednostronnie by wyciągać obiektywne wnioski. Ale to tylko moje zdanie
Megg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 14:36   #95
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez Megg
Akane, a co byś zrobiła jakby taka nagonka trafiła nie tylko w Ciebie ale w Twoją najbliższą rodzinę ?
Udowodniłabym, że jestem czysta i domagała się publicznych przeprosin?
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 14:36   #96
maddlen
Raczkowanie
 
Avatar maddlen
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Olkusz
Wiadomości: 236
GG do maddlen
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez wenezja
N
Powiem szczerze, że jak dla mnie, to nie ma teraz nikog, kto mógłby dostać mój głos. Kaczyński odpada już na starcie, Tuska też nie wielbię... Cimoszewicz wydawał mi się najbardziej odpowiedni na stanowisko prezydenta.
Zresztą... Każdy ciągnął, ciągnie i bedzie ciągnął do kieszeni, ale niech chociaż ma wygląd, jakąś prezencję, inteligencję...
Też tak uważam. Jeśli już ktoś ma być prezydentem, to niech chociaż reprezentuje jakoś nasz kraj. Powinien umieć się wypowiadać, znać jakiś język, i wyglądać przynajmniej ok. Bo Polska ma już za dużo problemów, żeby jeszcze się obcokrajowcy z naszego prezydenta nabijali Jak choćby z Busha i jego kowbojskiego chodu.
__________________
"In future everyone will be famous for fifteen minutes"
Andy Warhol
maddlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 14:37   #97
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez Akane
Może coś przeoczyłam, jeśli tak, to mnie oświećcie.. Ale czy Cimoszewicz nie miał czasem dzisiaj ujawnić swoich tranzakcji? A zamiast tego - rezygnacja. Może jednak faktycznie miał coś do ukrycia i wolał się wycofać niż skompromitować?
Tak własnie dzisiaj miał to ujawnić, jednak na konferencji ogłosił tylko, że rezygnuje i wyszedł
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-14, 14:37   #98
Megg
BAN stały
 
Avatar Megg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 329
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez Akane
Czwarta władza RP jest tak bardzo zróżnicowana, że ciężko wrzucić ją do jednego worka. Są media, które bardziej sprzyjają lewicy, są media którym bliżej do prawicy, a są i takie które starają się być obiektywne i bezstronne (co wychodzi rozmaicie). Nie można jednoznacznie stwierdzić, że jesteśmy manipulowani przez dziennikarzy, bo to mija się z prawdą.
Ty może nie jesteś. Ale ludzie którzy słuchają jednego dziennika, czytają jedną gazetę - będa jej wierzyć. I będą manipulowani.

Niestety często obserwuję jak subiketywni są dziennikarze chociażby wiadomości w tv. I nie tyczy się to tylko polityki.
Megg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 14:38   #99
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Są prolewicowe media
Gazety - Trybuna, Nie, Fakty i Mity, centowa, ale odrobinkę lewicująca w kwestiach społecznych jest Polityka

W miarę obiektywna jest Trójka, różne poglądy prezentowane są w radiu TOK FM.

Wprost, Newsweek, Wyborcza, Rzeczpospolita, TVN, RMF - to wszystko prawicowe media
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 14:38   #100
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez Megg
Napisane przez Milka19
Ja się cieszę, że media rządzą i mają tak duży wpływ na życie (nie tylko polityczne w kraju). Nasze media nie są podporządkowane konkretnej partii, są niezależne i dzięki temu (w miarę) obiektywne...


Dziewczyny co jak co ale z wypowiedzi Milki jasno wynika, że to media rządzą i mają wpływ na nasze życie, czyli nami manipulują.
Media nie są obiektywne.
Nie powiesz mi chyba ze gazety "Nie" czy "Trybuna" czy "rzeczpospolita" to gazety obiektywne.
Ja uważam, że media mają bardzo duży wpływ na nasze życie i faktycznie rządzą, bo skąd dowiadujemy się na temat bierzących wydarzeń w Polsce i nie tylko. Na pewno nie wszystkie są obiektywne. W sumie media powinny podawać tylko suche fakty, a komentarze zostawiać słuchaczom czy widzom, a czesto tak nie jest... - i dopiero wtedy były by w miarę obiektywne
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 14:39   #101
Megg
BAN stały
 
Avatar Megg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 329
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez Akane
Udowodniłabym, że jestem czysta i domagała się publicznych przeprosin?
A jakby Twoja rodzina przy tym nalegała by dać sobie z tym spokój ?
Może to rodzina najbardziej cierpiała na tym ? Może media za bardzo wdzierały się z buciorami w prywatne życie Cimoszewicza ?
Megg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-14, 14:40   #102
maddlen
Raczkowanie
 
Avatar maddlen
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Olkusz
Wiadomości: 236
GG do maddlen
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez Megg
Jeśli chodzi o mnie - to zbyt mało i zbyt jednostronnie by wyciągać obiektywne wnioski. Ale to tylko moje zdanie
Nie ma czegoś takiego jak obiektywne wnioski. Bo ani Ty, ani ja ani nikt inny wyrażając swoje zdanie, nie jest obiektywny. I czy słucha się 50 stacji radiowych czy 3, to nie ma żadnej różnicy, bo każdy jest obiektywny według siebie. Ja mogę powiedzieć, że teraz jestem obiektywna, gdy czytam Twoją odpowiedź na wypowiedź Milki19. Bo nie chcę być stronnicza. Ale nadal jest to moja wypowiedź, więc Ty możesz mi powiedzieć, że nie jestem obiektywna. Czy jest w ogóle coś takiego jak obiektywizm?
Nikt nigdzie nie będzie obiektywny do końca
__________________
"In future everyone will be famous for fifteen minutes"
Andy Warhol
maddlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 14:40   #103
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
Są prolewicowe media
Gazety - Trybuna, Nie, Fakty i Mity, centowa, ale odrobinkę lewicująca w kwestiach społecznych jest Polityka

W miarę obiektywna jest Trójka, różne poglądy prezentowane są w radiu TOK FM.

Wprost, Newsweek, Wyborcza, Rzeczpospolita, TVN, RMF - to wszystko prawicowe media
Oj, nad Wyborczą to ja bym się bardziej zastanowiła przed wrzuceniem jej do worka "prawicowych mediów". Radzę przypomnieć sobie okoliczności jej powstania i choćby kilkanaście egzemplarzy z tygodni, kiedy wybuchła afera związana z Jarucką
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 14:41   #104
Megg
BAN stały
 
Avatar Megg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 329
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez Milka19
Js uważam, że media mają bardzo duży wpływ na nasze życie i faktycznie rządzą, bo skąd dowiadujemy się na temat bierzących wydarzeń w Polsce i nie tylko. Na pewno nie wszystkie są obiektywne. W sumie media powinny podawać tylko suche fakty, a komentarze zostawiać słuchaczom czy widzom, a czesto tak nie jest... - i dopiero wtedy były by w miarę obiektywne

Właśnie dlatego trzeba słuchać i czytać poglądy prawicy jak i lewicy.
I dopiero potem wyrabiać sobie swoje zdanie.

Megg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 14:41   #105
aniess
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 977
GG do aniess
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

za dużo emocji wkłądam w tą dyskusję
Ledwo co zamieszcze jeden post, odświerzam a tam 15 następnych
Narazie zmywam się na korepetycje z historii, dołączę się do dyskusji może potem
__________________
ziu
aniess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 14:43   #106
maddlen
Raczkowanie
 
Avatar maddlen
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Olkusz
Wiadomości: 236
GG do maddlen
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez Megg
A jakby Twoja rodzina przy tym nalegała by dać sobie z tym spokój ?
Może to rodzina najbardziej cierpiała na tym ? Może media za bardzo wdzierały się z buciorami w prywatne życie Cimoszewicza ?
Ale zacznijmy od tego, że media wdzierają się z buciorami w życie każdego mniej lub bardziej znanego człowieka. Jeśli nie zrobiłyby tego teraz, to zrobiłyby to za chwilę. Cimoszewicz jak każdy polityk powinien liczyć się z tym, że media nie dadzą mu spokoju. Bo media szukają sensacji, a ich głównym zadaniem jest pokazywać ludziom co dzieje się wokół nich. Jeśli nagle wychodzi na jaw (nie ważne czy to jest prawda czy nie), że on jest w coś zamieszany, to chyba powinien się spodziewać, że będzie atakowany przez media.
__________________
"In future everyone will be famous for fifteen minutes"
Andy Warhol
maddlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 14:43   #107
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez Megg
A jakby Twoja rodzina przy tym nalegała by dać sobie z tym spokój ?
Może to rodzina najbardziej cierpiała na tym ? Może media za bardzo wdzierały się z buciorami w prywatne życie Cimoszewicza ?
Wówczas udowoniłabym, że jestem bez winy i czepianie się mnie i mojej rodziny było bezpodstawne. Domagałabym się przeprosin i poinformowałabym, że z uwagi na prośby członków rodziny, których dobro faktycznie jest dla mnie najważniejsze, rezygnuję z kandydowania. Na pewno nie zrezygnowałabym bez słowa wyjaśnienia odnośnie zarzutów (szczególnie jeśli parokrotnie wcześniej obiecałabym, że wszystko ujawnię). W ten sposób zezwala się na dalsze spekulacje. Odeszłabym, ale czysta.
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 14:43   #108
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
Są prolewicowe media
Gazety - Trybuna, Nie, Fakty i Mity, centowa, ale odrobinkę lewicująca w kwestiach społecznych jest Polityka

W miarę obiektywna jest Trójka, różne poglądy prezentowane są w radiu TOK FM.

Wprost, Newsweek, Wyborcza, Rzeczpospolita, TVN, RMF - to wszystko prawicowe media
No to wygląda, że jestem zmanipulowana Ale sądzę, że moje obecne spojrzenie na politykę, nie wynika tylko z TV czy różnych gazet, ale także z tego jak na te sprawy patrzyli moi rodzice... i to chyba miało (czy może nadal ma) na mnie największy wpływ...
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 14:44   #109
Megg
BAN stały
 
Avatar Megg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 329
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez maddlen
Nie ma czegoś takiego jak obiektywne wnioski. Bo ani Ty, ani ja ani nikt inny wyrażając swoje zdanie, nie jest obiektywny. I czy słucha się 50 stacji radiowych czy 3, to nie ma żadnej różnicy, bo każdy jest obiektywny według siebie. Ja mogę powiedzieć, że teraz jestem obiektywna, gdy czytam Twoją odpowiedź na wypowiedź Milki19. Bo nie chcę być stronnicza. Ale nadal jest to moja wypowiedź, więc Ty możesz mi powiedzieć, że nie jestem obiektywna. Czy jest w ogóle coś takiego jak obiektywizm?
Nikt nigdzie nie będzie obiektywny do końca
Wiesz, Milka wymieniła co ogląda i czyta. Okazalo się, że są to raczej stronnicze stacje czy gazety - prawicowe.
A z drugiej strony mówi że media są obiektywne.

Ok, rozumiemt to jest Twoje zdanie i masz do tego prawo.
Ja po prostu uważam, ze należy dążyć do obiektywizmu, do wyrabiania sobie własnego zdania - ale bez manipulacji. A ludzie często są manipulowani, a twierdzą odwrotnie.
Megg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-14, 14:46   #110
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez Megg
Kiedyś na historii miałam przekrój przez lata 1950-1989 - jak moi rodzice zobaczyli mój zeszyt to się za głowę złapali. Tłumaczyli mi, że nie było tak jak mi wpajają do głowy.
Miałam duży mętlik - bo co inny nauczyciel, to inny przekaz. Komu wierzyć?
To temat rzeka i nei chcę się w to zagłębiać. Nie chcę się kłócić.
pojdz do biblioteki i wez kilka dziennikow/pamietnikow z tamtych lat, ewentualnie zbiory z listami /najlepiej gdy adresat byl w kraju i korespondowal z ludzmi za granica lub sam za granice wyjezdzal/, w tej chwili nie moge podac Ci zadnych tytulow, ale jak wroce do domu przejre biblioteczke, jesli bedziesz chciala. mozesz tez poprosic pania z biblioteki o pomoc.
taki przekaz bardzo dobrze rozjasnia sytuacje, rzuca swiatlo na rzeczy ktore sa tylko zasygnalizowane w podreczikach.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 14:47   #111
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Talking Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez aniess
za dużo emocji wkłądam w tą dyskusję
Ledwo co zamieszcze jeden post, odświerzam a tam 15 następnych
Narazie zmywam się na korepetycje z historii, dołączę się do dyskusji może potem
Zgadzam się, aż mi się gorąco zrobilo. Idę po coś do picia...
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 14:47   #112
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez rzastin
Myślę, że nie ma się z czego cieszyć- podstawą demokracji jest mnogośc mozliwości wyboru, a teraz wyborcy o lewicowych pogladach takiego wyboru nie mają. A to, czy był gburem, aferzystą i tak zostałoby osądzone w sondażach i w końcu w wynikach wyborów.
Lewicowy jest Borowski. A przynajmniej za takiego sie uwaza.
Mnie najbardziej bawi to, co wyczynia Nalecz. Pewnie sie szykowal na ciepla posadke, podobnie Jolcia, a tu im Wlodek numera wycial Nie chcialabym, zeby prezydentem byl czlowiek, ktorego szef sztabu wyborczego zmienia barwy partyjne, w zaleznosci od tego, ktora partia ma szanse na dostanie sie do parlamentu.

Facet sie wycofal, bo wiedzial, ze nie wygra. I mial racje. Ja go nie trawie i nie glosowalabym na niego, ale tak zwany "beton", czyli komuszy elektorat ma teraz problem Cimoszewicz wcale nie musial rezygnowac, w koncu afery nikomu w Polsce nie przeszkadzaja w uprawianiu polityki (a nawet w zdobywaniu wysokich stolkow). A to, ze nie jest zgrany z partia, ktora go poparla, to juz problem tkwiacy w szeregach SLD. Jesli kogokolwiek mamy tu obwiniac, to wylacznie komuchow, ktorzy nie potrafia sie dogadac z wlasnym kandydatem na prezia. Przeciwnicy Tuska zawsze beda mowic, ze to jego robota, ale czyz to nie dziwne, ze atmosfera afer otacza jakos glownie osoby z SLD, ktorych mentalnosc nie zmienila sie wraz z ustrojem. Na Tuska nic nie znalezli, kurcze, i co teraz? Zalosne.

Aha, trudno nazywac lewicowa partie, w ktorej znajduja sie byli "dzialacze". Bo jest subtelna roznica miedzy komunistami, a lewica.

Z krytyka Tuska powstrzymajmy sie jeszcze troche, dajmy facetowi pokazac, co potrafi, jakos wierze, ze te wybory okaza sie przelomowe. A czerwonym panom juz podziekujemy, mieli kilka szans, ktorych nie wykorzystali i spoleczenstwo najwyrazniej ma ich dosc.
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 14:47   #113
Megg
BAN stały
 
Avatar Megg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 329
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez Akane
Wówczas udowoniłabym, że jestem bez winy i czepianie się mnie i mojej rodziny było bezpodstawne. Domagałabym się przeprosin i poinformowałabym, że z uwagi na prośby członków rodziny, których dobro faktycznie jest dla mnie najważniejsze, rezygnuję z kandydowania. Na pewno nie zrezygnowałabym bez słowa wyjaśnienia odnośnie zarzutów (szczególnie jeśli parokrotnie wcześniej obiecałabym, że wszystko ujawnię). W ten sposób zezwala się na dalsze spekulacje. Odeszłabym, ale czysta.
Wiesz, zgadzam się z Tobą po części.
Zauważ jednak że na Cimoszewicza CIĄGLE znajdywali jakieś ALE, jakies oskarżenia i Bóg wie co jeszcze.

Ja bym chyba rzuciła to wszystko daleko i wycofała się tak jak on.
Wyjaśniał różne sprawy wielokrotnie - jak już się wyjaśnilo to znajdywano na niego nowe sprawy.
Aż w końcu przekroczono granicę i czepiono się jego rodziny.
Nie dziwie mu się, że po prostu dał sobie spokój z wyjaśnieniami.
Chciał byc uczciwy w fałszywym i obłudnym państwie - nie wyszło mu więc sie pożegnał.
Megg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 14:48   #114
maddlen
Raczkowanie
 
Avatar maddlen
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Olkusz
Wiadomości: 236
GG do maddlen
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez Megg
Wiesz, Milka wymieniła co ogląda i czyta. Okazalo się, że są to raczej stronnicze stacje czy gazety - prawicowe.
A z drugiej strony mówi że media są obiektywne.

Ok, rozumiemt to jest Twoje zdanie i masz do tego prawo.
Ja po prostu uważam, ze należy dążyć do obiektywizmu, do wyrabiania sobie własnego zdania - ale bez manipulacji. A ludzie często są manipulowani, a twierdzą odwrotnie.
Czytałam, co wymieniła Mika Tylko jest jeden problem- każda gazeta, stacja tv, czy radio jest bardziej lub mniej stronnicze. A człowiek nie jest w stanie czytać 50 gazet dziennie i oglądać wszystkiego w tv.
Do obiektywizmu należy dążyć, ale się go nie osiągnie.
__________________
"In future everyone will be famous for fifteen minutes"
Andy Warhol
maddlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 14:50   #115
Megg
BAN stały
 
Avatar Megg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 329
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez nekome
pojdz do biblioteki i wez kilka dziennikow/pamietnikow z tamtych lat, ewentualnie zbiory z listami /najlepiej gdy adresat byl w kraju i korespondowal z ludzmi za granica lub sam za granice wyjezdzal/, w tej chwili nie moge podac Ci zadnych tytulow, ale jak wroce do domu przejre biblioteczke, jesli bedziesz chciala. mozesz tez poprosic pania z biblioteki o pomoc.
taki przekaz bardzo dobrze rozjasnia sytuacje, rzuca swiatlo na rzeczy ktore sa tylko zasygnalizowane w podreczikach.
Wiem, pewno mało wiem o komunizmie. Napisałam tylko co mi wkładano do głowy w szkole. Abstrahując od rodziców, którzy są stronniczy.

Generalnei chodziło mi o to, że nie fair jest zabieranie niektorych praw ludziom, któzy działali w tamtym systemie
Megg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 14:52   #116
maddlen
Raczkowanie
 
Avatar maddlen
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Olkusz
Wiadomości: 236
GG do maddlen
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez svenja
Lewicowy jest Borowski. A przynajmniej za takiego sie uwaza.
Mnie najbardziej bawi to, co wyczynia Nalecz. Pewnie sie szykowal na ciepla posadke, podobnie Jolcia, a tu im Wlodek numera wycial Nie chcialabym, zeby prezydentem byl czlowiek, ktorego szef sztabu wyborczego zmienia barwy partyjne, w zaleznosci od tego, ktora partia ma szanse na dostanie sie do parlamentu.

Facet sie wycofal, bo wiedzial, ze nie wygra. I mial racje. Ja go nie trawie i nie glosowalabym na niego, ale tak zwany "beton", czyli komuszy elektorat ma teraz problem Cimoszewicz wcale nie musial rezygnowac, w koncu afery nikomu w Polsce nie przeszkadzaja w uprawianiu polityki (a nawet w zdobywaniu wysokich stolkow). A to, ze nie jest zgrany z partia, ktora go poparla, to juz problem tkwiacy w szeregach SLD. Jesli kogokolwiek mamy tu obwiniac, to wylacznie komuchow, ktorzy nie potrafia sie dogadac z wlasnym kandydatem na prezia. Przeciwnicy Tuska zawsze beda mowic, ze to jego robota, ale czyz to nie dziwne, ze atmosfera afer otacza jakos glownie osoby z SLD, ktorych mentalnosc nie zmienila sie wraz z ustrojem. Na Tuska nic nie znalezli, kurcze, i co teraz? Zalosne.

Aha, trudno nazywac lewicowa partie, w ktorej znajduja sie byli "dzialacze". Bo jest subtelna roznica miedzy komunistami, a lewica.

Z krytyka Tuska powstrzymajmy sie jeszcze troche, dajmy facetowi pokazac, co potrafi, jakos wierze, ze te wybory okaza sie przelomowe. A czerwonym panom juz podziekujemy, mieli kilka szans, ktorych nie wykorzystali i spoleczenstwo najwyrazniej ma ich dosc.
Jest jeden mały problem- prawica też była już u władzy (AWS) i jakoś nic się nie zmieniło
A fakt- Cimoszewicz nie musiał rezygnować, jeśli rezygnował z powodu afer, bo takiemu Lepperowi jak widać nic nie przeszkadza- czemu więc ma innym przeszkadzać?
__________________
"In future everyone will be famous for fifteen minutes"
Andy Warhol
maddlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 14:52   #117
Megg
BAN stały
 
Avatar Megg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 329
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez maddlen
Do obiektywizmu należy dążyć, ale się go nie osiągnie.
Grunt żeby dążyć.
Często niestety ludziom się nie chce - zakładają z góry że posłuchają Faktów w TVN24 i będą mieć cały obraz sytuacji. Nic bardziej mylnego.

Jakby ludzie dążyli do obiektywizmu, do prawdy, to byłoby znacznie lepiej
Megg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 14:52   #118
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez maddlen
Czytałam, co wymieniła Mika Tylko jest jeden problem- każda gazeta, stacja tv, czy radio jest bardziej lub mniej stronnicze. A człowiek nie jest w stanie czytać 50 gazet dziennie i oglądać wszystkiego w tv.
Do obiektywizmu należy dążyć, ale się go nie osiągnie.
Wynika z tego, że nikt nie jest obiektywny
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 14:53   #119
Megg
BAN stały
 
Avatar Megg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 329
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez maddlen
Jest jeden mały problem- prawica też była już u władzy (AWS) i jakoś nic się nie zmieniło
A fakt- Cimoszewicz nie musiał rezygnować, jeśli rezygnował z powodu afer, bo takiemu Lepperowi jak widać nic nie przeszkadza- czemu więc ma innym przeszkadzać?
Powtórzę jeszcze raz - to nie ludziom przeszkadzało, czy konkurentom ale JEGO NAJBLIŻSZYM. Nie chciał niszczyć tego co dla niego najważniejsze czyli rodziny.
Megg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 14:53   #120
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Cimoszewicz zrezygnował...

Cytat:
Napisane przez Megg
Chciał byc uczciwy w fałszywym i obłudnym państwie - nie wyszło mu więc sie pożegnał.
Gdyby byl taki uczciwy, to dzis wyjasnilby wszelkie watpliwosci pod jego adresem, a on tylko zrezygnowal i juz go nie bylo. I jak mamy to odebrac?
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:12.