Majówki 2016 - część szósta - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-03-11, 19:08   #91
urshoola
Zadomowienie
 
Avatar urshoola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 1 417
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Co do Joie Litetrax Plus który nabyliśmy
Fajny, zwinny, pasy nieskomplikowane, szerokie.
Rączka faktycznie troszkę wyżej niż w Adamexie. Trochę dziwna zresztą bo taka piankowa jak z gąbki a ja przyzwyczajona do skórzanej.Mysle jednak że to kwestia przyzwyczajenia. Kółka...Na kostce chodnikowej troszkę je słychać nieznacznie ale słychać czego przy pompowanych nie słyszałam.Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne.Jutro test na wiejskich drogach gruntowych. Tego jestem najbardziej ciekawa czy sobie poradzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

urshoola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 19:19   #92
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Wiecie co? Smarowalam dzis mu na noc pupe tormentalum iiii zapach masci jest zblizony do zapachu o ktorym rano pisalam tj siku. Tyle ze wczoraj mu na noc tym nie posmarowalam pupy ale kacik bo podrapal.
Moze ta masc zmieniac zapach siku?????
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 19:26   #93
urshoola
Zadomowienie
 
Avatar urshoola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 1 417
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Iwonia maść mogła faktycznie trochę wsiaknac w pieluszkę i w położeniu z moczem i środkiem który jest w pieluszkach mógł wyjść taki nieprzyjemny mix

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Super te Wasze tablice. Też chciałam takie coś zrobić lecz pomysłu brak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

urshoola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 19:35   #94
monika2736
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 602
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Iwonia super tablica

My też póki co nie zmieniamy spacerówki, ale za jakiś czas musimy kupić coś mniejszego właśnie do auta, na zakupy bo z ta mamy problem w aucie
monika2736 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 19:46   #95
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
W temacie wózków - czy któraś z was nie planuje kupować spacerówki tylko zamierza korzystać ze spacerówek z zestawu 2w1 czy 3w1, a później ewentualnie dokupić jakąś parasolkę?

Bo widzę, że większość z was obecnie ogarnia temat spacerówek, a mi szczerze mówiąc trochę szkoda kasy. Nie po to wydawałam kasę na gondolę ze spacerówką, żeby praktycznie nie korzystać ze spacerówki z zestawu, tylko kupować nową. Zwłaszcza, że teraz fotelik trzeba kupić.
My też na razie zostajemy przy tej z zestawu, jesteśmy zadowoleni. Ale fakt, o ile stelaż do bagażnika wejdzie, o tyle siedzisko absolutnie.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 19:58   #96
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez urshoola Pokaż wiadomość
Iwonia maść mogła faktycznie trochę wsiaknac w pieluszkę i w położeniu z moczem i środkiem który jest w pieluszkach mógł wyjść taki nieprzyjemny mix

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Super te Wasze tablice. Też chciałam takie coś zrobić lecz pomysłu brak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nom o ile pupa na noc posmarowana to jestem sklonna przyjac ze to faktycznie taki mix ale kurcze wczoraj na noc nie uzylam tej masci a rano bylo wietrzenie
Hmm a czosnek? Od kilku dni jem. Na noc tez.

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

Dzieki. Igoras w pierszej chwili "podbiegl" do tablicy szybko przejrzal co tam jest i po minucie juz powrocil do rozrywania ksiegi dzwiekow (aktualnie jest juz w szesciu czesciach) dopiero po jakims czasie przysiadl do tablicy na jakies pol godziny
No ale wieczor byl a on nie wyspany i juz sam nie wiedzial na co ma chec. Jutro od rana pewnie sie nia zajmie.

---------- Dopisano o 20:58 ---------- Poprzedni post napisano o 20:57 ----------

Jak tak obczajam te Wasze nowe spacerowki w necie to faktycznie cacka pierwsza klasa.

Edytowane przez Iwonia27
Czas edycji: 2017-03-11 o 20:01
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 20:04   #97
urshoola
Zadomowienie
 
Avatar urshoola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 1 417
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Czosnek też może.To samo zauwazylam w tamtym tygodniu u Emilki.Zrobilam jej z Ala'antkowego BLW zupę krem marchwiowo-dyniowa z dodatkiem czosnku ale i rano był taki nieprzyjemny zapach że była wojna o to kto na pieluchę zmieniać 😀
Ale czy z mleka też by się tak wchłaniał?
Nie wiem może Fab się wypowie bo się czochem ostatnio leczyła może coś zauważyła ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
My też na razie zostajemy przy tej z zestawu, jesteśmy zadowoleni. Ale fakt, o ile stelaż do bagażnika wejdzie, o tyle siedzisko absolutnie.
Skoro wózek spoko to może trzeba auto z większym bagażnikiem kupić 😀😀?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

urshoola jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-11, 20:06   #98
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez urshoola Pokaż wiadomość
Czosnek też może.To samo zauwazylam w tamtym tygodniu u Emilki.Zrobilam jej z Ala'antkowego BLW zupę krem marchwiowo-dyniowa z dodatkiem czosnku ale i rano był taki nieprzyjemny zapach że była wojna o to kto na pieluchę zmieniać
Ale czy z mleka też by się tak wchłaniał?
Nie wiem może Fab się wypowie bo się czochem ostatnio leczyła może coś zauważyła ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------


Skoro wózek spoko to może trzeba auto z większym bagażnikiem kupić ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 20:07   #99
monika2736
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 602
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Ja jadłam dzisiaj czosnek wiec wypowiem się jutro, może faktycznie cos w tym jest
monika2736 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 20:08   #100
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Faaaaaaab ???

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Cytat:
Napisane przez monika2736 Pokaż wiadomość
Ja jadłam dzisiaj czosnek wiec wypowiem się jutro, może faktycznie cos w tym jest

Koniecznie daj znac czy wietrzylas po przebieraniu rano
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 20:17   #101
urshoola
Zadomowienie
 
Avatar urshoola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 1 417
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Powiedzcie mi czy Wasze dzieciaki jak mają 1drzemke w ciągu dnia to chodzą spać wcześniej? Zauważyłam że EMI jak zaliczy jedną drzemkę to po 18 mi ja już odcina i do 19 to już zasypia i nawet przesypia noc. Czy macie podobnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

urshoola jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-11, 20:20   #102
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Iwonia, super tablica. Mój małżonek chyba nie ma na to czasu,a szkoda

Co do czosnku to myślę, że mógłby zmienić zapach mocu ale zjedzony przez dzieci, bo ile w mleku matki tego zapachu przejdzie. Ale ja się nie znam



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 20:34   #103
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez urshoola Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi czy Wasze dzieciaki jak mają 1drzemke w ciągu dnia to chodzą spać wcześniej? Zauważyłam że EMI jak zaliczy jedną drzemkę to po 18 mi ja już odcina i do 19 to już zasypia i nawet przesypia noc. Czy macie podobnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A gdzie tam wczesniej
Tzn moze i by zasnal godzine wczesniej tj o 19 ale wtedy gdy nie spi drugi raz to ciagniemy go do standardowej 20.
Przesypia zawsze do 8-9 rano wiec jakies 12h i jak go poloze o 19 to mi wstanie o 7 ale co to to nieeeee. Nie dam sie.
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 20:34   #104
Anika1986
Zadomowienie
 
Avatar Anika1986
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 1 902
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
W temacie wózków - czy któraś z was nie planuje kupować spacerówki tylko zamierza korzystać ze spacerówek z zestawu 2w1 czy 3w1, a później ewentualnie dokupić jakąś parasolkę?

Bo widzę, że większość z was obecnie ogarnia temat spacerówek, a mi szczerze mówiąc trochę szkoda kasy. Nie po to wydawałam kasę na gondolę ze spacerówką, żeby praktycznie nie korzystać ze spacerówki z zestawu, tylko kupować nową. Zwłaszcza, że teraz fotelik trzeba kupić.
My planujemy na co dzień używać tej z 2w1. Natomiast dokuplismy mniejsza spacerówkę, bo ciężko z naszą z zestawu się zmieścić w bagażniku. Teraz to jeszcze nie problem, bo bierzemy stelaż z zestawu i dopinamy fotelik, ale jak już zmienimy fotelik na kolejny to juz musielibyśmy brać też tą budkę. Myśleliśmy o parasolce, ale w sumie nasza spacerówka wyszła niewiele drożej, bo coś 380 zł a jednak komfort nieporównywalnie większy.
Anika1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 20:36   #105
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Iwonia, super tablica. Mój małżonek chyba nie ma na to czasu,a szkoda

Co do czosnku to myślę, że mógłby zmienić zapach mocu ale zjedzony przez dzieci, bo ile w mleku matki tego zapachu przejdzie. Ale ja się nie znam



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Kurcze tez nie wiem na ile z mlenia moze to tak zadzialac.
Moze jakis cholernie mocny ten czosnek bo zebym go zjadla nie wiem ile to tez nie moge tak powiedziec.
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 20:52   #106
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Faaaaaaab ???

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------




Koniecznie daj znac czy wietrzylas po przebieraniu rano
Jestem jestem

Jadłam codziennie po dwa ząbki czosnku ale nie zauważyłam żadnych zmian jeśli chodzi o aromat siuskow. Jedynie kupy są inne ale to bardziej na antybiotyk bym zrzucala

A, no i trzeba wziąć pod uwagę że przy chorobie Ala jadla z piersi tyle co nic więc tego czosnku dostała może jakieś mikromikro ilości

Ostatnio robiłam jej makaron ze szpinakiem gdzie dodawałam czosnek i też niczego szczególnego nie było później jeśli chodzi o wrażenia zapachowe z pampersa

A może u was jednak winowajcą są pampersy. Czasem wystarczy że paczka jest z innej serii produkcyjnej. Nie otwieraliscie może nowego opakowania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Cytat:
Napisane przez ola0605 Pokaż wiadomość
Co naświrowały ...?

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

A my dziś wykopaliśmy dziurę pod fundamenty
Ola gratulacje, ważny dzien!
Teraz to już ruszy machina 🙂
Powiem Ci że zazdroszczę i współczuję jednoczenie 😉
Zazdroszczę bo jesteście teraz na takim etapie gdzie jeszcze ma się całą masę energii, zapał, budowa nie zdążyła jeszcze zbrzydnac. No i większość decyzji dopiero przed wami, ja już teraz zmieniłabym w projekcie cała masę rzeczy więc czasem chciałabym wrócić do tego etapu

Ale z drugiej strony, gdyby ktoś teraz kazał mi wrócić do etapu fundamentów i wiedzialabym już z doświadczenia ile wysiłku i nerwów przed nami to chyba zamieszkałabym w tym wykopanym rowie 😂 Odpuscilabym budowanie domu dla własnego zdrowia psychicznego 😜

Mam nadzieję że was ten optymistyczny nastrój będzie sie jak najdłużej trzymał. Powiedzenia!

Jak długo planujecie stawiać dom, macie jakies założenia? U nas to trwa już niemal trzy lata i chyba dlatego momentami mam tej budowy po dziurki w nosie. Najlepiej byłoby mieć na tyle kasy żeby móc wybudować się w rok, zamieszkać i nie zadręczać się ciągle tematami budowy. No ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma 😉. Mam nadzieję że w tym roku uda nam się wprowadzić bo jak to się przeciagnie na kolejny rok to chyba prędzej się rozwiedziemy 😀

Dziś właśnie spędziliśmy popołudnie na budowie. Zdążyliśmy się pokłócić o podłogę i oświetlenie w kuchni ale potem okazało się że w kwestii łazienki mamy na szczęście podobne zdanie więc zapanowaly jednorożce. Zobaczymy na jak długo bo za tydzień jedziemy kupować płytki 😄

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

fablous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 21:11   #107
urshoola
Zadomowienie
 
Avatar urshoola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 1 417
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Ojej temat urządzania domu...Dla mnie masakra bo to przypadlo na końcówkę ciąży gdzie było mi już ciężko i każde wyjście do sklepu to była dla mnie histeria bo kompletnie mamy z M.Inny gust.Pol domu mamy urządzone nie tak jak chciałam i co mnie razi niestety i M.rowniez zaczyna bo nie mam pomysłu na dodatki pod jego koncepcje ... Więc mi zapowiedział że jak Emilka podrośnie to robimy remont po mojemu😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

urshoola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 21:25   #108
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez urshoola Pokaż wiadomość
Skoro wózek spoko to może trzeba auto z większym bagażnikiem kupić 😀😀?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To już musiałaby być kombiak pod koniec ciąży przesiedliśmy się z punciaka do dacii sandero i już się wydawało, że ma taaaaaki duży bagażnik a teraz to chyba i logana byśmy zapełnili
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 21:30   #109
ola0605
Zadomowienie
 
Avatar ola0605
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 218
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
Ola, kiedy wylewacie fundamenty w takim razie? Gratki

Mia, co znowu te kobiety od ciebie chca?

Asiaczek, trzymam kciuki za totka Ale pamietaj- zeby wygrac trzeba grac

W przyszłym tygodniu mąż coś tam musi dokopać i zaczynamy mam nadzieje, ze wkrótce dostanę list, że jakaś ciocia z Ameryki zostawiła mi spadek albo coś
ola0605 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-11, 21:30   #110
ola0605
Zadomowienie
 
Avatar ola0605
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 218
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
Ola, kiedy wylewacie fundamenty w takim razie? Gratki

Mia, co znowu te kobiety od ciebie chca?

Asiaczek, trzymam kciuki za totka Ale pamietaj- zeby wygrac trzeba grac

W przyszłym tygodniu mąż coś tam musi dokopać i zaczynamy mam nadzieje, ze wkrótce dostanę list, że jakaś ciocia z Ameryki zostawiła mi spadek albo coś
ola0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 21:31   #111
Klara_85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 112
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Oj u nas to samo ,remont trwał trzy miesiące i to była sama końcówka ciąży ,do szpitala pojechałam jeszcze od rodziców a wróciłam z dzidzia juz do nas .w każdym bądź razie zależało nam żeby jak najszybciej ogarnąć temat i niestety nie do końca jestem zadowolona z efektów i najchętniej zrobiłabym kolejny remont
Klara_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 21:36   #112
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez urshoola Pokaż wiadomość
Ojej temat urządzania domu...Dla mnie masakra bo to przypadlo na końcówkę ciąży gdzie było mi już ciężko i każde wyjście do sklepu to była dla mnie histeria bo kompletnie mamy z M.Inny gust.Pol domu mamy urządzone nie tak jak chciałam i co mnie razi niestety i M.rowniez zaczyna bo nie mam pomysłu na dodatki pod jego koncepcje ... Więc mi zapowiedział że jak Emilka podrośnie to robimy remont po mojemu😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skąd ja to znam 😏
Mój niestety ma momentami gust po teściowej. Jak mi pokaże co mu się podoba to ręce mi opadają, do remizy może by się to nadało. Często nasze wizje są zbieżne więc wiele elementów wybraliśmy jednomyślnie. Ale niestety w niektórych kwestiach za bardzo odpuscilam na etapie projektowania, zgodziłam się na to co proponował mąż bo już nie chciało mi się wyklocac i teraz mam za swoje. Jeszcze nie mieszkamy a już niektóre rzeczy doprowadzają mnie do furii. Głupio się zloszcze bo teraz już nic się z tym nie da zrobić. A co gorsza ta złość idzie w kierunku męża bo to przecież jego pomysły były. I często wychodzi na to że zamiast doceniac to jak wiele robi na budowie (a robi naprawdę dużo, własnymi rękami) to ja tylko zrzedze i marudze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

fablous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 21:45   #113
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez ola0605 Pokaż wiadomość
W przyszłym tygodniu mąż coś tam musi dokopać i zaczynamy mam nadzieje, ze wkrótce dostanę list, że jakaś ciocia z Ameryki zostawiła mi spadek albo coś
Też czekam na list od niej 😀

Planujecie budować systemem gospodarczym i własnymi siłami, czy bierzecie ekipy do wszystkich prac?

U nas to było pół na pol, w maju mina trzy lata od wkopania pierwszej łopaty a dopiero teraz ruszamy z wykańczaniem wnętrz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

Co do wózka to my już kupilismy jakiś czas temu sama spacerówkę ale z odwrotnej przyczyny niż u większości 😀 nasza spacerówka z 3 w 1 była za lekka, zbyt zwrotna i przez to mało stabilna. A na nasze wiejskie tereny potrzebowałam czołgu. Więc dokupilismy Bebetto Nico. Jest super ale do bagażnika jednak ciężko wchodzi i ogólnie ciężko się składa
Więc planuje sprzedać nasz Graco 3 w 1 i zapolować na jakąś lekka spacerówkę typowo na wyjazdy. Bo na co dzień na pewno będziemy wciąż jeździć w Nico

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

fablous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 21:54   #114
ola0605
Zadomowienie
 
Avatar ola0605
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 218
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Jestem jestem

Jadłam codziennie po dwa ząbki czosnku ale nie zauważyłam żadnych zmian jeśli chodzi o aromat siuskow. Jedynie kupy są inne ale to bardziej na antybiotyk bym zrzucala

A, no i trzeba wziąć pod uwagę że przy chorobie Ala jadla z piersi tyle co nic więc tego czosnku dostała może jakieś mikromikro ilości

Ostatnio robiłam jej makaron ze szpinakiem gdzie dodawałam czosnek i też niczego szczególnego nie było później jeśli chodzi o wrażenia zapachowe z pampersa

A może u was jednak winowajcą są pampersy. Czasem wystarczy że paczka jest z innej serii produkcyjnej. Nie otwieraliscie może nowego opakowania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------


Ola gratulacje, ważny dzien!
Teraz to już ruszy machina
Powiem Ci że zazdroszczę i współczuję jednoczenie
Zazdroszczę bo jesteście teraz na takim etapie gdzie jeszcze ma się całą masę energii, zapał, budowa nie zdążyła jeszcze zbrzydnac. No i większość decyzji dopiero przed wami, ja już teraz zmieniłabym w projekcie cała masę rzeczy więc czasem chciałabym wrócić do tego etapu

Ale z drugiej strony, gdyby ktoś teraz kazał mi wrócić do etapu fundamentów i wiedzialabym już z doświadczenia ile wysiłku i nerwów przed nami to chyba zamieszkałabym w tym wykopanym rowie Odpuscilabym budowanie domu dla własnego zdrowia psychicznego

Mam nadzieję że was ten optymistyczny nastrój będzie sie jak najdłużej trzymał. Powiedzenia!

Jak długo planujecie stawiać dom, macie jakies założenia? U nas to trwa już niemal trzy lata i chyba dlatego momentami mam tej budowy po dziurki w nosie. Najlepiej byłoby mieć na tyle kasy żeby móc wybudować się w rok, zamieszkać i nie zadręczać się ciągle tematami budowy. No ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma . Mam nadzieję że w tym roku uda nam się wprowadzić bo jak to się przeciagnie na kolejny rok to chyba prędzej się rozwiedziemy

Dziś właśnie spędziliśmy popołudnie na budowie. Zdążyliśmy się pokłócić o podłogę i oświetlenie w kuchni ale potem okazało się że w kwestii łazienki mamy na szczęście podobne zdanie więc zapanowaly jednorożce. Zobaczymy na jak długo bo za tydzień jedziemy kupować płytki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dzięki za pocieszenie teraz głównie wszystkim mąż steruje. Ja się wykaże jak trzeba będzie wejść do środka i urządzać a to baaaaardzo długa droga. W tym roku planujemy zrobić do parteru tylko, w przyszłym do okien a potem chyba weźmiemy kredyt na urządzenie. 4 lata jak nic ... boli mnie tylko to, że teraz będę się widywała z mężem wieczorami i niedziele

---------- Dopisano o 22:52 ---------- Poprzedni post napisano o 22:45 ----------

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Skąd ja to znam
Mój niestety ma momentami gust po teściowej. Jak mi pokaże co mu się podoba to ręce mi opadają, do remizy może by się to nadało. Często nasze wizje są zbieżne więc wiele elementów wybraliśmy jednomyślnie. Ale niestety w niektórych kwestiach za bardzo odpuscilam na etapie projektowania, zgodziłam się na to co proponował mąż bo już nie chciało mi się wyklocac i teraz mam za swoje. Jeszcze nie mieszkamy a już niektóre rzeczy doprowadzają mnie do furii. Głupio się zloszcze bo teraz już nic się z tym nie da zrobić. A co gorsza ta złość idzie w kierunku męża bo to przecież jego pomysły były. I często wychodzi na to że zamiast doceniac to jak wiele robi na budowie (a robi naprawdę dużo, własnymi rękami) to ja tylko zrzedze i marudze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U nas projektowanie wyglądało tak, że pokazałam mężowi jaki dom mi się podoba, on pojechał do babki, która nam robiła projekt. Przyjechał, pooglądałam i prócz tego, ze go trochę zmniejszyliśmy to nie zmieniłam ani jednej ściany ale my mamy taki prosty układ, ze się bardziej nie da

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Też czekam na list od niej

Planujecie budować systemem gospodarczym i własnymi siłami, czy bierzecie ekipy do wszystkich prac?

U nas to było pół na pol, w maju mina trzy lata od wkopania pierwszej łopaty a dopiero teraz ruszamy z wykańczaniem wnętrz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

Co do wózka to my już kupilismy jakiś czas temu sama spacerówkę ale z odwrotnej przyczyny niż u większości nasza spacerówka z 3 w 1 była za lekka, zbyt zwrotna i przez to mało stabilna. A na nasze wiejskie tereny potrzebowałam czołgu. Więc dokupilismy Bebetto Nico. Jest super ale do bagażnika jednak ciężko wchodzi i ogólnie ciężko się składa
Więc planuje sprzedać nasz Graco 3 w 1 i zapolować na jakąś lekka spacerówkę typowo na wyjazdy. Bo na co dzień na pewno będziemy wciąż jeździć w Nico

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Gospodarczym. Bierzemy murarza i mąż będzie wszystko robił razem z nim
ola0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 21:56   #115
mialavi
Zakorzenienie
 
Avatar mialavi
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4 290
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Wyobraźcie sobie, że moje dziecko właśnie padło. Nie wiem jakim cudem ona wytrzymała do tej pory bez płaczu Goście rozjechali się o 22 zdarzyłam jeszcze posprzątać a ona dzielnie czekała na mamę 🙂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mialavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 21:56   #116
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez ola0605 Pokaż wiadomość
W przyszłym tygodniu mąż coś tam musi dokopać i zaczynamy mam nadzieje, ze wkrótce dostanę list, że jakaś ciocia z Ameryki zostawiła mi spadek albo coś
Też czekam na list od niej 😀

Planujecie budować systemem gospodarczym i własnymi siłami, czy bierzecie ekipy do wszystkich prac?

U nas to było pół na pol, w maju mina trzy lata od wkopania pierwszej łopaty a dopiero teraz ruszamy z wykańczaniem wnętrz
Cytat:
Napisane przez ola0605 Pokaż wiadomość
Dzięki za pocieszenie teraz głównie wszystkim mąż steruje. Ja się wykaże jak trzeba będzie wejść do środka i urządzać a to baaaaardzo długa droga. W tym roku planujemy zrobić do parteru tylko, w przyszłym do okien a potem chyba weźmiemy kredyt na urządzenie. 4 lata jak nic ... boli mnie tylko to, że teraz będę się widywała z mężem wieczorami i niedziele
Ja tak mojego widuje już od trzech lat
Non stop jak nie w pracy to "u kochanki" jak ja to mówię czyli na budowie. Ciągle cos, pracy nie ubywa a na dodatek mój stary to taka Zosia samosia, wszystko chce robić sam, nawet nie daje sobie pomoc

A najgorsze jest to że końca takiej roboty nie widać, w zasadzie własny dom to robota do końca życia - bo latem koszenie trawy, zima odśnieżanie, a to kostkę trzeba położyć, a to płot postawić. W międzyczasie w domu już trzeba malowanie zrobić bo minęło kilka lat, potem znowu coś na zewnątrz i tak wiecznie coś na głowie. Czasem się zastanawiam czy na pewno wiem w co my się wkopalismy, że może z mieszkaniem byłoby latwiej. Ale chyba za późno na takie przemyślenia 😉


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

fablous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 21:59   #117
ola0605
Zadomowienie
 
Avatar ola0605
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 218
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Co do spacerówki. My tez dokupiliśmy małą bo nasza do auta nie wchodzi. Czołga mamy bebetto flavio ale mnie wkurza. Na pół leżąco Maja zjeżdża, na całkiem siedząco nie wygodnie ... a mamy zappa, on ma kubełkowe siedzenie i na pół leżąco jest super. Głównie w nim ścigamy
ola0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 22:02   #118
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez ola0605 Pokaż wiadomość
Dzięki za pocieszenie teraz głównie wszystkim mąż steruje. Ja się wykaże jak trzeba będzie wejść do środka i urządzać a to baaaaardzo długa droga. W tym roku planujemy zrobić do parteru tylko, w przyszłym do okien a potem chyba weźmiemy kredyt na urządzenie. 4 lata jak nic ... boli mnie tylko to, że teraz będę się widywała z mężem wieczorami i niedziele

---------- Dopisano o 22:52 ---------- Poprzedni post napisano o 22:45 ----------




U nas projektowanie wyglądało tak, że pokazałam mężowi jaki dom mi się podoba, on pojechał do babki, która nam robiła projekt. Przyjechał, pooglądałam i prócz tego, ze go trochę zmniejszyliśmy to nie zmieniłam ani jednej ściany ale my mamy taki prosty układ, ze się bardziej nie da

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------




Gospodarczym. Bierzemy murarza i mąż będzie wszystko robił razem z nim
Ja mam do siebie wielki żal że na etapie projektowania nie byłam bardziej zaangażowana. Wtedy wydawało mi się że projekt to tylko techniczna kwestia, że moja działka zacznie się na etapie projektowania wnętrz i wtedy fantazja popłynie

I przez to teraz widzę w naszym projekcie wiele wad, teraz wybrałabym zupełnie inny. No ale mleko rozlane 😉
Cytat:
Napisane przez mialavi Pokaż wiadomość
Wyobraźcie sobie, że moje dziecko właśnie padło. Nie wiem jakim cudem ona wytrzymała do tej pory bez płaczu Goście rozjechali się o 22 zdarzyłam jeszcze posprzątać a ona dzielnie czekała na mamę 🙂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ja już ledwo na oczy patrzę a Iga do tej pory dała radę 😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:02 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------

Cytat:
Napisane przez ola0605 Pokaż wiadomość
Co do spacerówki. My tez dokupiliśmy małą bo nasza do auta nie wchodzi. Czołga mamy bebetto flavio ale mnie wkurza. Na pół leżąco Maja zjeżdża, na całkiem siedząco nie wygodnie ... a mamy zappa, on ma kubełkowe siedzenie i na pół leżąco jest super. Głównie w nim ścigamy
Którego zappa macie? 🙂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

fablous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 22:04   #119
ola0605
Zadomowienie
 
Avatar ola0605
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 218
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Też czekam na list od niej

Planujecie budować systemem gospodarczym i własnymi siłami, czy bierzecie ekipy do wszystkich prac?

U nas to było pół na pol, w maju mina trzy lata od wkopania pierwszej łopaty a dopiero teraz ruszamy z wykańczaniem wnętrz

Ja tak mojego widuje już od trzech lat
Non stop jak nie w pracy to "u kochanki" jak ja to mówię czyli na budowie. Ciągle cos, pracy nie ubywa a na dodatek mój stary to taka Zosia samosia, wszystko chce robić sam, nawet nie daje sobie pomoc

A najgorsze jest to że końca takiej roboty nie widać, w zasadzie własny dom to robota do końca życia - bo latem koszenie trawy, zima odśnieżanie, a to kostkę trzeba położyć, a to płot postawić. W międzyczasie w domu już trzeba malowanie zrobić bo minęło kilka lat, potem znowu coś na zewnątrz i tak wiecznie coś na głowie. Czasem się zastanawiam czy na pewno wiem w co my się wkopalismy, że może z mieszkaniem byłoby latwiej. Ale chyba za późno na takie przemyślenia


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

On na razie tak się wszystkim cieszy, ze czasem jeździ na działkę, żeby sobie posprzątać w garażu (mamy tam taki stary od siostry). Ostatnio jeździł po hurtowniach sprawdzać gdzie najtaniej wszystko kupi. No cieszy się tym chłopak. Mam nadzieje, ze mu to nie minie a jeśli go ktoś wkurzy w domu to zapał wzrasta x10000
ola0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 22:09   #120
ola0605
Zadomowienie
 
Avatar ola0605
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 218
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Ja mam do siebie wielki żal że na etapie projektowania nie byłam bardziej zaangażowana. Wtedy wydawało mi się że projekt to tylko techniczna kwestia, że moja działka zacznie się na etapie projektowania wnętrz i wtedy fantazja popłynie

I przez to teraz widzę w naszym projekcie wiele wad, teraz wybrałabym zupełnie inny. No ale mleko rozlane

To ja już ledwo na oczy patrzę a Iga do tej pory dała radę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:02 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------


Którego zappa macie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dużo osób mi mówiło, ze jak już dom stał to później okazywało się, że tu ściana za krótka, to coś by się przydało na odwrót. Pewnie też będę narzekała my mamy quinny zapp extra
ola0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-17 16:23:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:51.