Niemcy V - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-11, 22:07   #2911
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
C1 hochschule zdane !
Gratki

...tapatalk...

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Dzięki za wskazowke, musze sie rozejrzeć. Z tego co słyszę, to tutaj każdy od wszystkiego jest ubezpieczenony 🙇
Tez man takie wrazenie, ale przy tych cenach za prawnika warto sie nad tym zastanowic.

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-12, 13:13   #2912
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Dzięki za wskazowke, musze sie rozejrzeć. Z tego co słyszę, to tutaj każdy od wszystkiego jest ubezpieczenony 🙇
Niestety tak jest, aż mnie czasem to przeraża, ale ceny za prawnika, jak pisze Marei są koszmarne, więc jak to mówią "przezorny ubezpieczony" Rechtsschutzversicherung się sprawdza w takiej sytuacji, pomoc prawna jest za darmo. Zaś Haftpflichtversicherung to chleb powszedni

Ostatnio u mnie w pracy gadali o jakis ubezpieczeniach, które pierwszy raz w życiu mi się o uszy obiły Podejrzewam, że jakby niektórzy mogli, to by się na wszystko ubezpieczyli, co możliwe No tak, my dostaliśmy ofertę z racji tego, że mamy kota na Katzenkrankenversicherung z Allianzu
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-12, 14:12   #2913
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Nie śmiej się jest ubezpiecznie zdrowotne dla zwierząt i wtedy się mniej płaci gdy jakiś poważny zabieg trzeba u weterzynarza wykonać.
My płacimy za Rechtsschutzversicherung ca. 260€/Rok. Można taniej , ale trzeba sprawdzić co takie ubezpieczenie obejmuje , bo niestety nie wszystko.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-12, 14:24   #2914
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Nie śmiej się jest ubezpiecznie zdrowotne dla zwierząt i wtedy się mniej płaci gdy jakiś poważny zabieg trzeba u weterzynarza wykonać.
My płacimy za Rechtsschutzversicherung ca. 260€/Rok. Można taniej , ale trzeba sprawdzić co takie ubezpieczenie obejmuje , bo niestety nie wszystko.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiem, że jest ubezpieczenie dla zwierząt, standardowo dla psów, wielu je ma, bo jest bardzo popularne tutaj, ale dla kota to raczej rzadko spotykane i czy korzystne i konieczne, to już inna kwestia

My za Rechtsschutzversicherung płacimy podobnie, chociaż teraz po roku zrobili nam podwyżkę o kilka euro miesięcznie, ale nic konkretnego z takimi opcjami jak mamy nie było, więc zostaliśmy przy starym.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-12, 15:24   #2915
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Wiem, że jest ubezpieczenie dla zwierząt, standardowo dla psów, wielu je ma, bo jest bardzo popularne tutaj, ale dla kota to raczej rzadko spotykane i czy korzystne i konieczne, to już inna kwestia

My za Rechtsschutzversicherung płacimy podobnie, chociaż teraz po roku zrobili nam podwyżkę o kilka euro miesięcznie, ale nic konkretnego z takimi opcjami jak mamy nie było, więc zostaliśmy przy starym.
Napiszesz mi tutaj lub na pw jakie opcje sa najistotniejsze? Mamy polecone przez kolege, ale noze warto samemu sie rozejrzec.

Znajoma ma ubezp zwiazane z operacjami plastycznymi, nie mam pojecia na czym polega, ale jej sie przydalo juz.


Dziewczyny korzystalyscie z pomocy firm przeprowadzkowych? Czy taniej wynajac busa z jakiejs "sieciowki"? Przeprowqdzamy sie niebawem spory kawalek i wlasnie jestem na etapie poszukiwan " czym". Chociaz dokladnego adresu jeszcze nie mamy :/

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-12, 17:29   #2916
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Napiszesz mi tutaj lub na pw jakie opcje sa najistotniejsze? Mamy polecone przez kolege, ale noze warto samemu sie rozejrzec.

Znajoma ma ubezp zwiazane z operacjami plastycznymi, nie mam pojecia na czym polega, ale jej sie przydalo juz.


Dziewczyny korzystalyscie z pomocy firm przeprowadzkowych? Czy taniej wynajac busa z jakiejs "sieciowki"? Przeprowqdzamy sie niebawem spory kawalek i wlasnie jestem na etapie poszukiwan " czym". Chociaz dokladnego adresu jeszcze nie mamy :/

...tapatalk...

Przeprowadzkę zleciliśmy firmie. Pakowaliśmy sami kartony. Firma wszystko wynosiła i wnosiła do domu. Przeprowadzaliśmy się tylko o jakieś 1,5 km, oferty wahały się od 1200€-1600€. Wszystko poszło sprawnie, jedynie zarysowali nam jedna komodę i oddali nam za nią pieniądze.
Przy wycenie przychodzili panowie i oceniali ilość w m3 ile objętości maja nasze meble plus kartony, zapisywali liczbę szaf, łóżka, pralki, suszarki, itp. Sami wszystko rozkręcali a potem skręcali na miejscu. Wiec cała przeprowadzka zajęła nam jakieś 5h. Panów było 6.
Jedynie pakowanie i rozpakowanie zajęło nam sporo czasu.
Uważam , ze to fajna opcja jeśli ma się sporo rzeczy. My mieliśmy pełno mebli i ogólnie wszystkiego dużo, nic nie musieliśmy dźwigać.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-13, 15:03   #2917
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Napiszesz mi tutaj lub na pw jakie opcje sa najistotniejsze? Mamy polecone przez kolege, ale noze warto samemu sie rozejrzec.

Znajoma ma ubezp zwiazane z operacjami plastycznymi, nie mam pojecia na czym polega, ale jej sie przydalo juz.


Dziewczyny korzystalyscie z pomocy firm przeprowadzkowych? Czy taniej wynajac busa z jakiejs "sieciowki"? Przeprowqdzamy sie niebawem spory kawalek i wlasnie jestem na etapie poszukiwan " czym". Chociaz dokladnego adresu jeszcze nie mamy :/

...tapatalk...
My opcję ubezpieczeń oglądaliśmy na check24.de.
Zreszta korzystamy z tego portalu na bieżąco.
Teraz zmienialiśmy dostawcę prądu i kupiśmy opony letnie.
Portal bardzo fajny, przejrzysty i z opcją porównywania.
Konkrety napiszę na PW

My tutaj przeprowadziliśmy się sami. Co prawda daleko nie było, bo ok 30km, ale gratów trochę do wzięcia było. U mnie ceny firma, które pomagaja w przeprowadzce są kosmiczne, aczkolwiek jak podzwonisz, to uda się znaleźć dużo taniej niż na początku oferują.
Osobiście wolałabym wynajać busa i sama sie tym zająć, ale wiadomo, to zależy od wielu czynników. Znajomi teraz wracają do Polski na stałe po kilkunastu latach pobytu tutaj i wynajęli z Polski busa. W Polsce jak się przeprowadzałam to wynajęłam firmę przewozową, bo osóbówką nie miałabym szans przewieźć kanapczy czy mebli.

Są jeszcze portale, gdzie wystawiasz "swoją" ofertę przeprowadzki, a ludzie czy firmy oferują swoją cenę. Można na prawdę za małe pieniądze się przeprowadzić. My też w pracy bardzo często korzystamy z takiej opcji, szczególnie teraz, bo nasza flota była już dawno w terenie...
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-13, 19:03   #2918
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
My opcję ubezpieczeń oglądaliśmy na check24.de.
Zreszta korzystamy z tego portalu na bieżąco.
Teraz zmienialiśmy dostawcę prądu i kupiśmy opony letnie.
Portal bardzo fajny, przejrzysty i z opcją porównywania.
Konkrety napiszę na PW

My tutaj przeprowadziliśmy się sami. Co prawda daleko nie było, bo ok 30km, ale gratów trochę do wzięcia było. U mnie ceny firma, które pomagaja w przeprowadzce są kosmiczne, aczkolwiek jak podzwonisz, to uda się znaleźć dużo taniej niż na początku oferują.
Osobiście wolałabym wynajać busa i sama sie tym zająć, ale wiadomo, to zależy od wielu czynników. Znajomi teraz wracają do Polski na stałe po kilkunastu latach pobytu tutaj i wynajęli z Polski busa. W Polsce jak się przeprowadzałam to wynajęłam firmę przewozową, bo osóbówką nie miałabym szans przewieźć kanapczy czy mebli.

Są jeszcze portale, gdzie wystawiasz "swoją" ofertę przeprowadzki, a ludzie czy firmy oferują swoją cenę. Można na prawdę za małe pieniądze się przeprowadzić. My też w pracy bardzo często korzystamy z takiej opcji, szczególnie teraz, bo nasza flota była już dawno w terenie...
Oo dxieki.
Jak sie nazywaja te portale? Wlasnie zastanawiam sie tez nad busem, bo z wiekszymi meblami nie zapakujemy sie do naszego samochodu i komody wolalabym zapakowac w calosci. zalezy mi tez, zeby to bylo zapakowane na jeden przejazd. Zobaczymy.

Dzieki za informacje

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-13, 21:46   #2919
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy V

Pisz nawet na eBay kleineanzeige
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-13, 21:48   #2920
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Pisz nawet na eBay kleineanzeige
Chyba nie doceniam tego portalu

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-13, 22:22   #2921
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Dzięki za wskazowke, musze sie rozejrzeć. Z tego co słyszę, to tutaj każdy od wszystkiego jest ubezpieczenony 🙇
Nie kazdy...my nie...

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
C1 hochschule zdane !
Gratulacje 😊

My sie przeprowadzalismy sami....ja zapakowalam wszystko a moj z kolegami zrobil reszte 😜

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-15, 11:19   #2922
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
Nie kazdy...my nie...


Gratulacje 😊

My sie przeprowadzalismy sami....ja zapakowalam wszystko a moj z kolegami zrobil reszte 😜

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My tez chyba bedziemy sami sie pakowac, tylko trzeba znalezc samochod, duuuzy, zeby wszystko weszlo na raz. Nie oplaca sie jezdzic tam i z powrotem kilka razy.

...tapatalk...

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie, też pod Przeprowadzam się w niedzielę i mam dużego stresa przed jazdą, bo jeszcze nigdy nie zrobiłam na raz 500 km sama autem. Co do karnawału to nie wiem, mój facet nie lubi tego typu niemieckich imprez, a i mnie też średnio ten sposób zabawy interesuje.
500km.sie przeprowadzalas?

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-15, 11:23   #2923
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

IMG_1492251775.952370.jpg wesołych świat dZiewczyny


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-15, 11:41   #2924
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy V

Wesołych !
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-15, 14:21   #2925
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
My tez chyba bedziemy sami sie pakowac, tylko trzeba znalezc samochod, duuuzy, zeby wszystko weszlo na raz. Nie oplaca sie jezdzic tam i z powrotem kilka razy.

...tapatalk...

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------


500km.sie przeprowadzalas?

...tapatalk...
Ze Schwarzwaldu w okolice Bonn-Köln. Tylko że bez mebli, bo przeprowadzaliśmy się z umeblowanego mieszkania do także umeblowanego, więc dwa auta osobowe wystarczyły. Szukanie w NRW mieszkania na stałe w sytuacji, jak jeszcze mieszkaliśmy i pracowaliśmy 500 km dalej uznaliśmy za mało szczęśliwy pomysł i wynajęliśmy po prostu ferienwohnung tak żeby było bez kaucji, umeblowane i blisko pracy. Jak się zdecydujemy, czy chcemy zostać w obecnej pracy, to wtedy dopiero będziemy szukać stałego lokum, też najlepiej w okolicy pracy, a przynajmniej tak, żeby dało się rowerem dojechać, bo nie wyobrażam sobie codziennego stania w korkach pomiędzy miastami, nie mam w ogóle cierpliwości do takiej jazdy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-15, 15:59   #2926
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ze Schwarzwaldu w okolice Bonn-Köln. Tylko że bez mebli, bo przeprowadzaliśmy się z umeblowanego mieszkania do także umeblowanego, więc dwa auta osobowe wystarczyły. Szukanie w NRW mieszkania na stałe w sytuacji, jak jeszcze mieszkaliśmy i pracowaliśmy 500 km dalej uznaliśmy za mało szczęśliwy pomysł i wynajęliśmy po prostu ferienwohnung tak żeby było bez kaucji, umeblowane i blisko pracy. Jak się zdecydujemy, czy chcemy zostać w obecnej pracy, to wtedy dopiero będziemy szukać stałego lokum, też najlepiej w okolicy pracy, a przynajmniej tak, żeby dało się rowerem dojechać, bo nie wyobrażam sobie codziennego stania w korkach pomiędzy miastami, nie mam w ogóle cierpliwości do takiej jazdy.
Rozumiem Cie, bardzo dobry pomysl z tym Ferienwohnung. Gdyby nie nasze meble poszlabym w Twoje slady. Lubilam przeprowadzki do momentu, jak miescilam sie w dwoch walizkach
Czesc mojej rodziny pochodzi z Twoich okolic, z Rheinbach
Tez szukamy mieszkania blisko mojej pracy, przynajmniej zebym dojezdzala rowerem lub jednym tramwajem. Tutaj mieszkam niedaleko pracy biorac pod uwage rower. I bylo wszystko ok, do pracy pod stroma gorke, 20min. Z powrotem z gorki, polowe drogi na hamulcach, niecale 10min. Przeliczylam sie jak skrecilam noge a pozniej gdy zaszlam w ciaze i nie ujechalam 50m pod gorke, jak robilo mi sie slabo i wymiotowalam. Musialam dojezdzac, a to juz zupelnie inna trasa, dwoma autobusami... Dlatego tym razem ma byc bezposrednie polaczenie zwlaszcza, ze kolo pracy jest zlobek. Chociaz wyprowadzamy sie z poludnia i w nowym miescie jest plasko, wiec wielkiego problemu z rowerem by nie bylo.
Poki co podoba wam sie na tyle, ze zostaniecie?

...tapatalk...

---------- Dopisano o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

Wesolych Swiat

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-15, 16:51   #2927
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Rozumiem Cie, bardzo dobry pomysl z tym Ferienwohnung. Gdyby nie nasze meble poszlabym w Twoje slady. Lubilam przeprowadzki do momentu, jak miescilam sie w dwoch walizkach
Czesc mojej rodziny pochodzi z Twoich okolic, z Rheinbach
Tez szukamy mieszkania blisko mojej pracy, przynajmniej zebym dojezdzala rowerem lub jednym tramwajem. Tutaj mieszkam niedaleko pracy biorac pod uwage rower. I bylo wszystko ok, do pracy pod stroma gorke, 20min. Z powrotem z gorki, polowe drogi na hamulcach, niecale 10min. Przeliczylam sie jak skrecilam noge a pozniej gdy zaszlam w ciaze i nie ujechalam 50m pod gorke, jak robilo mi sie slabo i wymiotowalam. Musialam dojezdzac, a to juz zupelnie inna trasa, dwoma autobusami... Dlatego tym razem ma byc bezposrednie polaczenie zwlaszcza, ze kolo pracy jest zlobek. Chociaz wyprowadzamy sie z poludnia i w nowym miescie jest plasko, wiec wielkiego problemu z rowerem by nie bylo.
Poki co podoba wam sie na tyle, ze zostaniecie?

...tapatalk...

---------- Dopisano o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

Wesolych Swiat

...tapatalk...

Jestem raczej przyzwyczajona do życia w aglomeracji, bo w Polsce mieszkałam w Zagłębiu, miałam pół godziny autem do Katowic i podobnie do innych miast.
Teraz najbardziej boleśnie odczułam zmianę mieszkania z dużego, 3-pokojowego na prowincji na mniejsze, 2-pokojowe w mieście. Dosłownie boleśnie, bo na początku ciągle się o coś uderzałam i nabijałam sobie siniaki. A to wszystko oczywiście w tej samej cenie Najgorsze jest właśnie to, że tutaj nie znajdziemy mieszkania w takim standardzie i takiej cenie jak na szwarcwaldzkiej wsi, bo zwyczajnie za dużo by nas to kosztowało, a ja jeszcze chcę iść do szkoły, więc to już w ogóle odpada.
Niby na wsi bez samochodu nie da rady, ale i w mieście też słabo, jak się pracuje na zmiany i trzeba zaczynać/kończyć pracę o bardziej nietypowych godzinach niż 8-16.

Na razie podoba mi się duża ilość ścieżek rowerowych. W Szwarcwaldzie żeby jeździć rowerem, to musiałabym kupić elektryczny, bo podobnie jak piszesz - górki. Tutaj są też oczywiście większe możliwości zakupowe, a tam do najbliższej galerii handlowej w Stuttgarcie miałam 130 km. Mam też bliżej do Holandii, gdzie mieszka moja najlepsza przyjaciółka.
Przeraża mnie jednak jazda autem tutaj, ciasno, ciągłe problemy z parkowaniem, korki, mało miejsca, na razie się w tym w ogóle nie odnajduję i boję się jeździć.
Tylko że mam już dość przeprowadzek, żyłam przez kilka lat na walizkach i potrzebuję teraz stabilizacji. Więc pewnie tu zostaniemy.

Wesołych Świąt wszystkim

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-04-15 o 16:52
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-15, 17:11   #2928
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Pierwszy raz słyszę o tym ferienwohnungen, to jest cos jak airbnb?
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-15, 18:08   #2929
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Pierwszy raz słyszę o tym ferienwohnungen, to jest cos jak airbnb?
Dokładnie na airbnb szukaliśmy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-15, 18:59   #2930
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Oo dxieki.
Jak sie nazywaja te portale? Wlasnie zastanawiam sie tez nad busem, bo z wiekszymi meblami nie zapakujemy sie do naszego samochodu i komody wolalabym zapakowac w calosci. zalezy mi tez, zeby to bylo zapakowane na jeden przejazd. Zobaczymy.

Dzieki za informacje

...tapatalk...
Polecam portale tzw. giełdy transportowe, np. https://clicktrans.pl/, z którego korzystałam już kiedyś.
Mimo, że to polski serwis, to ma dużo ofert przewozów za granicą.
W pracy korzystamy też z jednego portalu, ale jest on tylko dla firm.

Dużo ofert też możesz znależć na regionalnych portalach czy grupach społecznych. eBay kleineanzeige tak samo. Zresztą ja sobie ten portal bardzo chwalę, bo wiele rzeczy kupiliśmy przez niego, ostatnio naszym nowym nabytkiem są prawie nowe rowery
Pomysł wypożyczenia busa też nie jest złym rozwiązaniem.
U mnie na regionalnej grupie na fb co chwilę się także ktoś ogłasza, że szuka pomocy w przeprowadzce, albo ma busa i go wypożyczy.

Spokojnych Świąt Wielkanocnych
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-15, 19:14   #2931
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Polecam portale tzw. giełdy transportowe, np. https://clicktrans.pl/, z którego korzystałam już kiedyś.
Mimo, że to polski serwis, to ma dużo ofert przewozów za granicą.
W pracy korzystamy też z jednego portalu, ale jest on tylko dla firm.

Dużo ofert też możesz znależć na regionalnych portalach czy grupach społecznych. eBay kleineanzeige tak samo. Zresztą ja sobie ten portal bardzo chwalę, bo wiele rzeczy kupiliśmy przez niego, ostatnio naszym nowym nabytkiem są prawie nowe rowery
Pomysł wypożyczenia busa też nie jest złym rozwiązaniem.
U mnie na regionalnej grupie na fb co chwilę się także ktoś ogłasza, że szuka pomocy w przeprowadzce, albo ma busa i go wypożyczy.

Spokojnych Świąt Wielkanocnych
Ooo dziekuje Kasiu!
I wesolych Wam takze!

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 06:43   #2932
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy V

Sypie u Was tez śniegiem? Śniegiem z deszczem?
Dzien dobry!
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 20:20   #2933
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy V

U nas dzisiaj byl snieg z deszczem. ..ogolnie pogoda taka jaka nie lubie ...wilgotno deszczowo wietrznie...znowu wyciagnelam moja kurtke zimowa 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 06:54   #2934
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy V

Brrr zimno

Kupowała któraś moze albo i wie, czy dostane Z polską receptą lekarstwo z apteki ?
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 08:47   #2935
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Niemcy V

bejata440 gratulacje.


My wszystkie przeprowadzki organizujemy samodzielnie. Po kilku zmianach lokalizacji nabralismy juz sporego doswiedczenia. Najwiekszy dystans jaki zaliczylismy to ponad 1200 km (z Austrii do Niemiec). Wynajem przedluzonego Iveco Daily plus paliwo kosztowal nas wtedy w okolicach 1200 euro. Na poczatku chcielismy zlecic to firmie, ale mielismy bardzo malo czasu, wiec wybor byl skromny i ze wzgledu na duzy dystans padaly kosmicznie wysokie kwoty. Poza tym demonataz, zabezpieczenie i ponowny montaz mebli wole powierzyc mezowi, ktory nie bedzie sie spieszyl, wiec zrobi wszystko ostroznie i dokladnie. Mam do niego w tym wzgledzie pelne zaufanie, poparte pozytywnym doswiadczeniem.

Zeszloroczna przeprowadzka to juz dwa kursy autem dostawczym, za to calosc kosztowala nas tylko 70 euro (cena zawiera materialy do zabezpieczania mebli, wynajem samochodu i koszt paliwa). Praktyka czyni mistrza.

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------

Przypomnialam sobie, ze jesli pracujesz i przeprowadzasz sie blizej miejsca pracy to przysluguje ci spore odliczenie podatkowe poniesionych kosztow.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 22:20   #2936
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Brrr zimno

Kupowała któraś moze albo i wie, czy dostane Z polską receptą lekarstwo z apteki ?
Bez problemu, tak samo jak i z niemiecką w Polsce
Mały problem może się jedynie pojawić, jak nie masz wpisanej na recepcie ogólnej nazwy, ale po składzie mogą do tego w aptece dojść


To co się ostatnio działo, to jakieś anomalie pogodowe.
Spadł śnieg, za chwilę znów stopniał, to popadał deszcz, to grad, to znów śnieg i słońce wyszło. Następne dni tak samo, tylko w innej kolejności Dzisiaj już słoneczko wyszło, ale strasznie zimno było, dopołudnia jeszcze na minusie
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-22, 06:37   #2937
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
bejata440 gratulacje.


My wszystkie przeprowadzki organizujemy samodzielnie. Po kilku zmianach lokalizacji nabralismy juz sporego doswiedczenia. Najwiekszy dystans jaki zaliczylismy to ponad 1200 km (z Austrii do Niemiec). Wynajem przedluzonego Iveco Daily plus paliwo kosztowal nas wtedy w okolicach 1200 euro. Na poczatku chcielismy zlecic to firmie, ale mielismy bardzo malo czasu, wiec wybor byl skromny i ze wzgledu na duzy dystans padaly kosmicznie wysokie kwoty. Poza tym demonataz, zabezpieczenie i ponowny montaz mebli wole powierzyc mezowi, ktory nie bedzie sie spieszyl, wiec zrobi wszystko ostroznie i dokladnie. Mam do niego w tym wzgledzie pelne zaufanie, poparte pozytywnym doswiadczeniem.

Zeszloroczna przeprowadzka to juz dwa kursy autem dostawczym, za to calosc kosztowala nas tylko 70 euro (cena zawiera materialy do zabezpieczania mebli, wynajem samochodu i koszt paliwa). Praktyka czyni mistrza.

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------

Przypomnialam sobie, ze jesli pracujesz i przeprowadzasz sie blizej miejsca pracy to przysluguje ci spore odliczenie podatkowe poniesionych kosztow.
Jestem pod wrazeniem, tyle przeprowadxek zorganizowaliscie. Gdzie wypozycxaliscie samochod dostawczy?

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-22, 07:28   #2938
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy V

Tak jak piszecie z recepta nie było problemu
Ja jadę dzisiaj do Wrocławia, wracam za tydzien.
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-22, 16:22   #2939
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Tak jak piszecie z recepta nie było problemu
Ja jadę dzisiaj do Wrocławia, wracam za tydzien.
Ojej, zazdroszcze, juz tesknie za Polska i chcialabym w koncu odwiedzic rodzine :/ ale jeszcze z pol roku pewnie minie

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 11:53   #2940
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Bez problemu, tak samo jak i z niemiecką w Polsce
Mały problem może się jedynie pojawić, jak nie masz wpisanej na recepcie ogólnej nazwy, ale po składzie mogą do tego w aptece dojść
Dzięki, nie wiedziałam o tym Rok temu pół godziny przed odjazdem autokaru latałam po katowickich aptekach w centrum, żeby zrealizować dość sporą receptę i akurat nigdzie nie mieli takiej ilości opakowań, jaką miałam przepisaną.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-19 17:44:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:39.