zazdroszczę zaręczonym dziewczynom - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-03-28, 21:46   #181
Feme21
Wtajemniczenie
 
Avatar Feme21
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 470
Dot.: zazdroszczę zaręczonym dziewczynom

a ja tez troche zazdroszcze tym które sa juz zareczone ale z planami juz konkretnymi na przyszlosc. tzn przygotowuja sie do slubu i maja juz warunki na wspólne zycie... zazdroszcze owszem...
ale nie czekam na zareczyny... jesli maja byc beda, jak moj TZ sam o tym sie przekona ze to juz... a teraz nie mam perspektyw na wpełni dorosłe zycie... wiec po co sie pchac w zaręczyny... i co dalej 10 lat zareczeni i rozstanie?? wole myslec ze bedzie to za 2-3 lata niz czekac i sie ząłaywac ze nie chce sie oswiadczyc... bo wiem ze chce tylko nie ma warunków wiec jestem szczeliwa bo wiem dlaczego zwleka
__________________



Feme21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-03, 21:34   #182
e_linka2
Raczkowanie
 
Avatar e_linka2
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Rawa Maz. / Toruń
Wiadomości: 70
Dot.: zazdroszczę zaręczonym dziewczynom

Ja też czekam na swoje W sumie to weszłam tutaj tak od niechcenia, ale strasznie mnie wciągnęło. Naprawdę czuję się dużo lepiej po przeczytaniu całego wątku (i jeszcze jednego o zaręczynach). Wiem, że warto czekać, a nie warto się zamartwiać I raczej upewniłam się, że ten dzień kiedyś nastąpi. Póki co studiujemy w dwóch różnych miastach (choć pochodzimy z jednego), jesteśmy bardzo szczęśliwi razem. Ale oboje uważamy, że zaręczyny powinny odbyć się wtedy, kiedy będzie można planować ślub - wiec co najmniej za rok (bo jesteśmy teraz na 3 roku). Ja o tym myślę, bo chyba o tej chwili myśli każda kobieta (tym bardziej że jesteśmy razem ponad 3 lata). Czasem też zadręczałam się, że może on tego nie chce, że o tym nie myśli. Ale dałyście mi do zrozumienia, że raczej się mylę. On czasem wysyła takie sygnały np. ostatnio stwierdził, że My Love Timberlake'a pasowałaby mu do zaręczyn, innym razem spytał - jak siedzieliśmy w pizzerii - co bym zrobiła gdyby mi się oświadczył - ale ja nie myślałam o tym w ten sposób. Gdybym nie przeczytała tych wszystkich historii, pewnie nadal od czasu do czasu bym się zadręczała. A teraz jestem prawie pewna, że on sobie coś zaplanuje - i to wbrew wszystkim moim planom - bo on tak lubi więc czekam. I na pewno dam znać jeśli się coś wydarzy, może nie za szybko, ale obiecuję I jeszcze raz dziękuję.
__________________
Be good
or almost good
or not so good
but be someone.
_______________

Miłość przede wszystkim
http://www.suwaczek.pl/cache/a2ed68cb5e.png

Studiowania rok 5 rozpoczęty...
e_linka2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 18:30   #183
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: zazdroszczę zaręczonym dziewczynom

Elinka normalnie jakbym czytała o sobie ja z tżcikiem też studiujemy w róznych miastach, a pochodzimy z jednego, też jestem na 3 roku studiów i też myślę że zaręczyny powinny się odbyć wtdy kiedy będziemy mogli planować ślub czyli za około roczek ale super że na wizazu są dziewczyny tak podobne do siebie mam nadzieje że w odpowiednim czasie doczekamy się swoich wymarzonych pierścionków i razem będziemy się nimi chwalić i wspierać w przygotowaniach do tego pięknego dnia a narazie jestem bardzo szczęśliwa!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 16:49   #184
roxanek
Przyczajenie
 
Avatar roxanek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 27
GG do roxanek
Dot.: zazdroszczę zaręczonym dziewczynom

;-)
__________________
Marze o tym, by zaliczyc ten semestr, jeszcze w tym semestrze ;-) !

Edytowane przez roxanek
Czas edycji: 2008-06-23 o 14:27 Powód: bez powodu
roxanek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 16:58   #185
Poemi
Zakorzenienie
 
Avatar Poemi
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 721
Dot.: zazdroszczę zaręczonym dziewczynom

Cytat:
Napisane przez roxanek Pokaż wiadomość
Czesć dziewczyny ;-)

Chciałabym też powiedzieć, że czekam, choć w sumie tak nie jest.. ale w podświadomości pewnie coś takiego mam. Weszłam na ten topic, bo ostatnio spotkało mnie coś dziwnego, i czytając wszystkie Wasze wypowiedzi, zrozumiałam, że całe te 'zaręczyny' aż tak obojętne mi nie są. Może zacznę od tego, że z moim TŻ jestem już 2 lata, jesteśmy jeszcze na studiach, i nie mieszkamy razem więc wiele oczekiwać raczej nie mogę. Oczywiście nie mogę pominąć tego, że wokół wszystkie koleżanki, znajome itd. planują już zaręczyny, albo są po i chwalą się całemu światu cudownymi pierścionkami, a nie które nawet już są mężatkami. Tak więc właśnie wkroczyłam w ten cały zaręczynowy szał. No ale do sedna: Słysząc, że kolezanka wlasnie sie zareczyla, pewnego wieczoru tak dla żartów zapytałam mojego TŻ czy mi sie oświadczy bo chcę być taka jak one (ofc nie o to mi chodziło, chciałam tylko sprawdzić jak zareaguje ;-) ) na co On odpowiedział mi, że jak ja to sobie wyobrażam, i że to nie logiczne, trochę się oburzył, a ja zaczęłam się śmiać, no bo co innego miałam zrobić? nie mówiłam przecież na poważnie. Po tym temat ucichł, wróciliśmy do tego kilka dni temu. Rozmawialiśmy o wyjezdzie w wakacje, do pracy za granicę, zapytałam TŻ co zrobimy, jak nie będziemy mogli wtedy mieszkać razem - On mi na to, że powiemy, że jesteśmy zaręczeni więc będą musieli zakwaterować nas razem. Na co ja stwierdziłam, że przecież nie chciał mi się oświadczać - odpwoiedział tylko, że dlatego naściemniamy - bo tak robi każdy ;-) zrobiło mi się co najmniej dziwnie... dlatego stwierdziłam, że troche bez sensu to co mówi, ale nie wracałam już do tego tematu. Aż tu nagle ostatnio przy kolacji znów na niego wkroczyliśmy, a w sumie ja , wtrąciłam jego poprzednie zdanie 'o ściemie' jako dygresja w trakcjie rozmowy, w tym momencie On zrobił paskudną minę i odpowiedział oburzony "czemu zmuszasz mnie, żebym Ci się oświadczył, kiedy ja tego nie chce robić ?" zatkało mnie, i niesamowicie zabolało. Nie wiem czemu. Przecież ani ne miałam tego na myśli. Nawet nie wiedziam co odpowiedzieć. Dopiero po paru godzinach powiedziałam mu, że mnie to zabolało, bo niczego na nim przecież nie wymuszam. odpowiedział mi tylko, że mówił prawde, bo nie chce mi się oświadczać. Przyjęłam to z dobrą miną, no bo jak inaczej. Na koniec tylko dodał, że mam sie nie martwić bo kiedyś i tak to zrobi... mi już nie chodzi o same oświadczyny, ale te słowa które wypowiedział były hmm.. za mocne ;-) eh eh co za facet, nie ?
Eh... Ja raz powiedziałam swojemu że w dzień ślubu jego kuzyna ma mi coś powiedzieć... Miał jakieś tam domysły, ale nie trafiał i w pewnym momencie krzyknął na mnie "nie oświadczę ci się!"... Mi chodziło żebym powiedział, że ładnie wyglądam... . Nie było mi przyjemnie...
Poemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 17:05   #186
roxanek
Przyczajenie
 
Avatar roxanek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 27
GG do roxanek
Dot.: zazdroszczę zaręczonym dziewczynom

Cytat:
Napisane przez Poemi Pokaż wiadomość
Eh... Ja raz powiedziałam swojemu że w dzień ślubu jego kuzyna ma mi coś powiedzieć... Miał jakieś tam domysły, ale nie trafiał i w pewnym momencie krzyknął na mnie "nie oświadczę ci się!"... Mi chodziło żebym powiedział, że ładnie wyglądam... . Nie było mi przyjemnie...
wyobrazam sobie... Oni sobie chyba nawet nie zdają sprawy jak same słowa mogą zaboleć..
Chociaż ja się juz troche pogubiłam bo tu gnoi mnie na każdym kroku jak mówie coś o wychodzących za mąż koleżankach, a z drugiej strony opowiada mi o tym, jak mama każe mu już zbierać na pierścionek , i cieszy że ma już na to pienądze eh ehhh
__________________
Marze o tym, by zaliczyc ten semestr, jeszcze w tym semestrze ;-) !
roxanek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 17:20   #187
Poemi
Zakorzenienie
 
Avatar Poemi
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 721
Dot.: zazdroszczę zaręczonym dziewczynom

Cytat:
Napisane przez roxanek Pokaż wiadomość
wyobrazam sobie... Oni sobie chyba nawet nie zdają sprawy jak same słowa mogą zaboleć..
Chociaż ja się juz troche pogubiłam bo tu gnoi mnie na każdym kroku jak mówie coś o wychodzących za mąż koleżankach, a z drugiej strony opowiada mi o tym, jak mama każe mu już zbierać na pierścionek , i cieszy że ma już na to pienądze eh ehhh
Jakoś po tamtym wydarzeniu TŻ powiedział, że chce mi się oświadczyć, ale musi uzbierać trochę kasy na pierścionek i na ślub (bo chce rozpocząć przygotowania od razu po zaręczynach). Trochę tym zatarł to co wtedy powiedział
Poemi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-11, 17:32   #188
roxanek
Przyczajenie
 
Avatar roxanek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 27
GG do roxanek
Dot.: zazdroszczę zaręczonym dziewczynom

Cytat:
Napisane przez Poemi Pokaż wiadomość
Jakoś po tamtym wydarzeniu TŻ powiedział, że chce mi się oświadczyć, ale musi uzbierać trochę kasy na pierścionek i na ślub (bo chce rozpocząć przygotowania od razu po zaręczynach). Trochę tym zatarł to co wtedy powiedział
no tak i mój TŻ to postrzega, że oświadczyny i od razu przygotowania, a przed oświadczynami chciałby jeszcze ze mną pomieszkać, by zobaczyć jak to jest. Mi to jak najbardziej odpowiada, oby tylko często nie wypowiadał takich 'głupiutkich' tekstów wtedy wszystko będzie ok ;-P
__________________
Marze o tym, by zaliczyc ten semestr, jeszcze w tym semestrze ;-) !
roxanek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 17:42   #189
Poemi
Zakorzenienie
 
Avatar Poemi
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 721
Dot.: zazdroszczę zaręczonym dziewczynom

Cytat:
Napisane przez roxanek Pokaż wiadomość
no tak i mój TŻ to postrzega, że oświadczyny i od razu przygotowania, a przed oświadczynami chciałby jeszcze ze mną pomieszkać, by zobaczyć jak to jest. Mi to jak najbardziej odpowiada, oby tylko często nie wypowiadał takich 'głupiutkich' tekstów wtedy wszystko będzie ok ;-P


Moja przyjaciółka została gorzej załatwiona... Jej TŻ któegoś pięknego dnia powiedział jej, że pora wziąć ślub... A po chwili "żartuję!"
Poemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 17:47   #190
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: zazdroszczę zaręczonym dziewczynom

Cytat:
Napisane przez Poemi Pokaż wiadomość


Moja przyjaciółka została gorzej załatwiona... Jej TŻ któegoś pięknego dnia powiedział jej, że pora wziąć ślub... A po chwili "żartuję!"
nie to nie może być prawda co za facet
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 17:50   #191
roxanek
Przyczajenie
 
Avatar roxanek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 27
GG do roxanek
Dot.: zazdroszczę zaręczonym dziewczynom

Cytat:
Napisane przez Poemi Pokaż wiadomość


Moja przyjaciółka została gorzej załatwiona... Jej TŻ któegoś pięknego dnia powiedział jej, że pora wziąć ślub... A po chwili "żartuję!"
buahahah co to, prima aprillis byl ? chociaż kiedys przed walentynkami napisalam mu smsa ze chcialabym zrobic z nim cos czego nie zapomne do konca zycia, na co on mi "moze wezmiemy szybki slub w walentynki ?", ja, powiedzmy, ze napalona na pomysl odpowiedziałam, że czemu nie ;-D na co on mi "a to i tak nie wypali wiesz?, bo wnioski do urzedu stanu cywilnego sklada sie przynajmniej na miesiac przed, wiec mowi sie trudno" ałaaa ^^
__________________
Marze o tym, by zaliczyc ten semestr, jeszcze w tym semestrze ;-) !
roxanek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-11, 17:52   #192
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: zazdroszczę zaręczonym dziewczynom

faceci są wredni
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 10:47   #193
Alexandraa
Zakorzenienie
 
Avatar Alexandraa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10 134
GG do Alexandraa
Dot.: zazdroszczę zaręczonym dziewczynom

Cytat:
Napisane przez Poemi Pokaż wiadomość


Moja przyjaciółka została gorzej załatwiona... Jej TŻ któegoś pięknego dnia powiedział jej, że pora wziąć ślub... A po chwili "żartuję!"

Co koleś! Ja bym go chyba zamordowała.
__________________
Moja galeria z pazurkami: klik


Królowa Aleksandra
Blog <- klik



Alexandraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 14:37   #194
Poemi
Zakorzenienie
 
Avatar Poemi
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 721
Dot.: zazdroszczę zaręczonym dziewczynom

Cytat:
Napisane przez Alexandraa Pokaż wiadomość
Co koleś! Ja bym go chyba zamordowała.
Facet ogólnie niezbyt ciekawy (tzn. jest świetny jako kolega, ale z tą moją przyjaciółką totalnie do siebie nie pasują, ale nie będę wchodzić w szczegóły). W tamtych dniach koleżanka miała chwile zwątpienia więc gdy usłyszała, że to żart to poczuła ulgę...
Poemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 18:00   #195
CarlaR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 115
Dot.: zazdroszczę zaręczonym dziewczynom

Ja dostałam od mojecg TŻ'a pierścionek srebrny - nie zareczynowy, tylko jako zwykły prezent - no i mieści mi się on tylko na palec, na którym nosi sie pierścionek zaręczynowy i już dwa razy była taka akcja, że TŻ przy jakiejś tam wizycie u znajomych straszliwie - że niby żartuje - znienacka podczas jakiejś gadki zarzekał się, że to nie jest pierścionek zaręczynowy, żeby tylko nikt sobie przypadkiem tak nie pomyślał... Wczoraj miała właśnie miejsce jedna z tych sytuacji i jakoś nie mogę dać sobie z tym spokoju i postanowiłam, że jak się spotkamy to najnormalniej powiem mu, że niestety nie będe chodziła w tym pierścionku bo na inne palce niż TEN mi się nie mieści, a nie mam ochoty kolejny raz łapac doła przez takie jego zachowanie... Kurcze, smutno mi bo już kilka razy dawał mi do zrozumienia, że planuje ze mną przyszłość itp. a jak jest wsród ludzi to odwala takie rzeczy... Oj nieładnie
__________________


CarlaR jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 18:28   #196
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: zazdroszczę zaręczonym dziewczynom

hmmm nie czekam (taaaa tak sobie mów ), będzie to będzie!

Kiedyś to chyba nadejdzie

Z resztą uświadomiłam Tż kiedyś, że nie jestem typem, który będzie "chodził" 4-10 lat... Niestety taka cierpliwa to ja nie jestem. Po pewnym czasie wie się, czy to Ta osoba i czego się chce Nie potrzebuję do tego 10 lat chodzenia ze sobą.

Edytowane przez chilanes
Czas edycji: 2008-05-04 o 18:22
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 19:23   #197
nestka
Raczkowanie
 
Avatar nestka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 476
Dot.: zazdroszczę zaręczonym dziewczynom

Cytat:
Napisane przez CarlaR Pokaż wiadomość
Ja dostałam od mojecg TŻ'a pierścionek srebrny - nie zareczynowy, tylko jako zwykły prezent - no i mieści mi się on tylko na palec, na którym nosi sie pierścionek zaręczynowy i już dwa razy była taka akcja, że TŻ przy jakiejś tam wizycie u znajomych straszliwie - że niby żartuje - znienacka podczas jakiejś gadki zarzekał się, że to nie jest pierścionek zaręczynowy, żeby tylko nikt sobie przypadkiem tak nie pomyślał... Wczoraj miała właśnie miejsce jedna z tych sytuacji i jakoś nie mogę dać sobie z tym spokoju i postanowiłam, że jak się spotkamy to najnormalniej powiem mu, że niestety nie będe chodziła w tym pierścionku bo na inne palce niż TEN mi się nie mieści, a nie mam ochoty kolejny raz łapac doła przez takie jego zachowanie... Kurcze, smutno mi bo już kilka razy dawał mi do zrozumienia, że planuje ze mną przyszłość itp. a jak jest wsród ludzi to odwala takie rzeczy... Oj nieładnie
nie wiem czego oni się boją ? może utraty niezależności bo to już poważne zobowiązanie.. ale tak jak pisze chilanes po pewnym czasie się wie..

Cytat:
Napisane przez chilanes Pokaż wiadomość
hmmm nie czekam (taaaa tak sobie mów ), będzie to będzie!

Kiedyś to chyba nadejdzie

Z resztą uświadomiłam Tż kiedyś, że nie jestem typem, który będzie "chodził" 4-10 lat... Niestety taka cierpliwa to ja nie jestem. Po pewnym czasie wie się, czy to Ta osoba i czego się chce Nie potrzebuję do tego 10 łat chodzenia se sobą.
zgadzam się z Tobą

ostatnio myślałam o tym wszystkim.. teraz nawet jak się doczekam to ani to dla mnie nie będzie zaskoczenie (tak mój mężczyzna by chciał) no bo jakie to zaskoczenie po 4 czy 8 latach, chyba że czeka aż zwątpie zupełnie.. ani ja nie będę w pełni sie tym cieszyć bo gdzieś będę czuła, że może ja albo rodzina to na nim wymusiliśmy..
nestka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 19:58   #198
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: zazdroszczę zaręczonym dziewczynom

dlatego robię minę pt "eeeee ok, mogę czekać, byle nie do śmierci..."
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 12:23   #199
roxanek
Przyczajenie
 
Avatar roxanek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 27
GG do roxanek
Dot.: zazdroszczę zaręczonym dziewczynom

a ja niedawno znowu odbylam rozmowe pod tytułem 'jeszcze mamy czas' i odziwo dowiedzialam sie ze moj TŻ planuje załozyc rodzinę kolo 30 ehhh a to jest całkowicie sprzeczne z tym czego pragnę ja.. no i co teraz
__________________
Marze o tym, by zaliczyc ten semestr, jeszcze w tym semestrze ;-) !
roxanek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-15, 13:04   #200
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: zazdroszczę zaręczonym dziewczynom

Cytat:
Napisane przez roxanek Pokaż wiadomość
a ja niedawno znowu odbylam rozmowe pod tytułem 'jeszcze mamy czas' i odziwo dowiedzialam sie ze moj TŻ planuje załozyc rodzinę kolo 30 ehhh a to jest całkowicie sprzeczne z tym czego pragnę ja.. no i co teraz
a daleko mu jeszcze do 30?
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 00:07   #201
atenaz
Zakorzenienie
 
Avatar atenaz
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 224
Dot.: zazdroszczę zaręczonym dziewczynom

Mojej koleżance Asi po 4 latach związku [w tym 2 lata mieszkania razem] oświadczył się TŻ, a po 3 tygodniach powiedział, że nie jest gotowy do takiego kroku. Stwierdził, że był przez nią naciskany itp. Dała mu 3 dni na wyprowadzkę, wyniósł się do kolegi. Przez następne dni nie czuł potrzeby kontaktu z nią. W jej urodziny przyniósł jej 26 żółtych tulipanów do pubu gdzie się bawiliśmy, ale kompletnie ją zlewał dziewczyna miała jeszcze nadzieję, że się zejdą, ale nie będzie tu happy endu. Bywa i tak. Życie. Co lepsze odczuł jej brak jak okazało się, że lodówka jest pusta i nie ma co zjesc na kolację, albo gdy skarpetki mu się skończyły... przykre

Dodam, że też jestem "oczekująca", jesteśmy razem 3,5roku, mieszkamy wspólnie 2,5roku. Niestety mój TŻ nie czuje się gotowy do następnego kroku mimo że rozmawiamy o wspólnej życiu, mówi że chce żebym była matką jego dzieci i planuje dla nas przyszłośc, to nie czuję się jeszcze gotowy do dalszych kroków i oczywiście jest poirytowany jak zaczynam rozmowę o zaręczynach... od dziś koniec tematu zaręczyn tylko boję się, że kiedyś przestanie mi zależec na legalizacji tego związku i kiedy TŻ będzie gotowy na oświadczyny, mnie już nie będzie to zupełnie interesowało
__________________
20*12*2007 zapuszczam włosy po pas
01*09*2008 nie farbuję

wymiana https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=920711

szukam: CK Euphoria, Arabian Oud Kalemat, Gucci Rush, Moschino Love Love, Jimmy Choo Edp, Givenchy Ange ou Demon, Mancera Roses Greedy
atenaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 13:57   #202
smadak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 191
Dot.: zazdroszczę zaręczonym dziewczynom

Cytat:
Napisane przez atenaz Pokaż wiadomość
Mojej koleżance Asi po 4 latach związku [w tym 2 lata mieszkania razem] oświadczył się TŻ, a po 3 tygodniach powiedział, że nie jest gotowy do takiego kroku. Stwierdził, że był przez nią naciskany itp. Dała mu 3 dni na wyprowadzkę, wyniósł się do kolegi. Przez następne dni nie czuł potrzeby kontaktu z nią. W jej urodziny przyniósł jej 26 żółtych tulipanów do pubu gdzie się bawiliśmy, ale kompletnie ją zlewał dziewczyna miała jeszcze nadzieję, że się zejdą, ale nie będzie tu happy endu. Bywa i tak. Życie. Co lepsze odczuł jej brak jak okazało się, że lodówka jest pusta i nie ma co zjesc na kolację, albo gdy skarpetki mu się skończyły... przykre

Dodam, że też jestem "oczekująca", jesteśmy razem 3,5roku, mieszkamy wspólnie 2,5roku. Niestety mój TŻ nie czuje się gotowy do następnego kroku mimo że rozmawiamy o wspólnej życiu, mówi że chce żebym była matką jego dzieci i planuje dla nas przyszłośc, to nie czuję się jeszcze gotowy do dalszych kroków i oczywiście jest poirytowany jak zaczynam rozmowę o zaręczynach... od dziś koniec tematu zaręczyn tylko boję się, że kiedyś przestanie mi zależec na legalizacji tego związku i kiedy TŻ będzie gotowy na oświadczyny, mnie już nie będzie to zupełnie interesowało

Nie ma się dziewczyny co śpieszyć!!!
Lepiej poczekać aż będziecie gotowi, niż potem żałować decyzji.
Na wszystko i wszystkich przyjdzie czas...
Powodzenia.
__________________
pięknie jest
smadak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-01, 13:05   #203
monia.1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 304
Dot.: zazdroszczę zaręczonym dziewczynom

Cytat:
Napisane przez smadak Pokaż wiadomość
Nie ma się dziewczyny co śpieszyć!!!
Lepiej poczekać aż będziecie gotowi, niż potem żałować decyzji.
Na wszystko i wszystkich przyjdzie czas...
Powodzenia.
Tak się mówi, że trzeba być gotowym..ale jak widzę jest tu kilka osób, z którymi się zgadzam, które do trzydziestki czekać po prostu nie chcą, albo do nie wiem jak długiego stażu związku. Brak pośpiechu i bycie gotowym a rzucanie propozycji małżeństwa, a później mówienie, że się żartuje albo co gorsza oburzanie się, gdy mowa o zaręczynach to moim zdaniem spora przesada, w momencie gdy twierdzi, że się kocha. Moim zdaniem, po jakims tam czasie bycia razem, dokładnym poznaniu się ten temat powinien jak najczęściej powracać w rozmowach..
Mnie ten temat, z róznych powodów, od niedawna czasem zaczyna jednak smucić..
monia.1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-01, 16:12   #204
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: zazdroszczę zaręczonym dziewczynom

do wszystkiego trzeba dojrzeć...
ale mówienie, że jeszcze nie czas przy długotrwałym, zasiedziałym związku to często po prostu najłatwiejsze rozwiązanie po najmniejszej linii oporu. Niestety...
monia.1987 trzymam kciuki za pozytywne rozwiązanie sprawy.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 19:36   #205
magduś2
Wtajemniczenie
 
Avatar magduś2
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 066
GG do magduś2
Dot.: zazdroszczę zaręczonym dziewczynom

hej dziewczynki! u mnie jest podobnie, ponad 5 lat zwiazku no i nic w zyciu juz zrobilam chyba o te zareczyny z 3 wielkie afery ale pozniej czulam sie jak kretynka. Bo co to za zareczyny skoro w jakis sposob wymuszone. Sama nie chcialabym byc do czegos takiego zmusza. U mnie jest tak-juz dawno mowil, ze na 100% wezmiemy slub....ALE....jak przyjdzie na to pora. A wiecie kiedy bedzie "ta pora"?? Jak bedzie mial lepsza prace, najlepiej mieszkanie i samochod- gdy bedzie go "stac" na ten krok...echh. Po prostu chodzi o kase--->mozliwosc utrzymania nas---->pewna sytuacje finansowa.....smieszy mnie to troche bo przeciez od zareczyn do slubu dluga droga, nie? No ale coz- mam bardzo perspektywicznie myslacego chlopaka ;P No nic-czekam na ta lepsza prace Ciesze sie z tego, ze miedzy nami jest super a zareczyny......no coz-przyjda z czasem
magduś2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 20:29   #206
Milibili
Zadomowienie
 
Avatar Milibili
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 037
Dot.: zazdroszczę zaręczonym dziewczynom

[quote=smieszy mnie to troche bo przeciez od zareczyn do slubu dluga droga, nie? [/quote]

Magduś moja imienniczko... Do końca to nie jest chyba tak, w moim przypadku ( a zaręczona jestem dopiero parę dni ślub w październiku) jak i w przypadku kilku innych dziewczyn widać, że mężczyźni traktuję zaręczyny jako początek przygotowań do ślubu. Może Twój TŻ też? Dlatego czeka aby od razu zacząć przygotowania do ślubu. Pomyśl, po zaręczynach rzucisz się w wir przygotowań
__________________

PCOS? Insulinooporność? Moja droga do odzyskania zdrowia i zgrabnej sylwetki.
http://cialo-w-remoncie.blogspot.com/

- 25 kg
6 wrzesień 2008

Milibili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 21:09   #207
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: zazdroszczę zaręczonym dziewczynom

Cytat:
Napisane przez Milibili Pokaż wiadomość
Magduś moja imienniczko... Do końca to nie jest chyba tak, w moim przypadku ( a zaręczona jestem dopiero parę dni ślub w październiku) jak i w przypadku kilku innych dziewczyn widać, że mężczyźni traktuję zaręczyny jako początek przygotowań do ślubu. Może Twój TŻ też? Dlatego czeka aby od razu zacząć przygotowania do ślubu. Pomyśl, po zaręczynach rzucisz się w wir przygotowań

Milibili a jesli mogę spytać, to Wy zaczęliście przygotowania do ślubu po zaręczynach, czy wczesniej a zaręczyny to tylko formalność?bo ja też oczekująca, ale my już gadamy o slubie i mamy plany, ale nie jestśmy jeszcze zaręczeni
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 22:57   #208
Milibili
Zadomowienie
 
Avatar Milibili
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 037
Dot.: zazdroszczę zaręczonym dziewczynom

Domi zaczeliśmy po zaręczynach, przedtem ja unikałam tego tematu bałam się, żeby TŻ sobie nie pomyślał że podjęłam decyzje za niego
__________________

PCOS? Insulinooporność? Moja droga do odzyskania zdrowia i zgrabnej sylwetki.
http://cialo-w-remoncie.blogspot.com/

- 25 kg
6 wrzesień 2008

Milibili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 23:01   #209
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: zazdroszczę zaręczonym dziewczynom

Cytat:
Napisane przez Milibili Pokaż wiadomość
Domi zaczeliśmy po zaręczynach, przedtem ja unikałam tego tematu bałam się, żeby TŻ sobie nie pomyślał że podjęłam decyzje za niego

Własnie tak najlepiej, żeby nie naciskać

A długo jesteście razem?
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 23:14   #210
Milibili
Zadomowienie
 
Avatar Milibili
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 037
Dot.: zazdroszczę zaręczonym dziewczynom

Hmmm... może to glupio zabrzmi ale nie wiem mieszkamy od sierpnia zeszłego roku razem... wczesniej bylismy niecaly rok... ciężko określić mi moment od którego bylismy para. Jakoś TEN moment mi umknął
__________________

PCOS? Insulinooporność? Moja droga do odzyskania zdrowia i zgrabnej sylwetki.
http://cialo-w-remoncie.blogspot.com/

- 25 kg
6 wrzesień 2008

Milibili jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:11.