Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-06-02, 21:32   #1441
kropka_w_kropke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 37
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Nie powiedziałabym ile teraz zarabiam Powiedziałabym że jestem zobowiązana do zachowania tajemnicy.
Ja też bym się nie przyznała

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Moim największym problemem jest to, że firmy nie oddzwaniają Jeszce mi się nie zdarzyło żeby po rozmowie w biurze ktoś mi nie zaproponował pracy (4 rozmowy i 4 oferty w swoim życiu dostałam), ale żeby do tego spotkania doszło to muszą oddzwonić, a tu cisza
Ja od marca wysyłam CV i do tej pory odezwała się tylko jedna firma I akurat na tej pracy mi najmniej zależało A wysyłam nawet na oferty, gdzie wymagania są o wiele niższe niż moje kwalifikacje
kropka_w_kropke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-02, 22:25   #1442
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Jest jakiś art w kodeksie pracy dotyczący tej kwestii?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie. Wynika to z przepisu (nie pamietam którego), który mówi, że postanowienia umowy o pracę nie mogą być mniej korzystne dla pracownika niż przepisy kodeksu. A skoro kodeks nie przewiduje tajemnicy wynagrodzenia po stronie pracownika, to umowa tym bardziej nie może przewidywać.

Co innego pracodawca - info o wynagrodzeniu może być uznane za dane osobowe, więc pracodawca nie powinien go ujawniać bez potrzeby.
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-03, 08:19   #1443
201706191326
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 126
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Nie. Wynika to z przepisu (nie pamietam którego), który mówi, że postanowienia umowy o pracę nie mogą być mniej korzystne dla pracownika niż przepisy kodeksu. A skoro kodeks nie przewiduje tajemnicy wynagrodzenia po stronie pracownika, to umowa tym bardziej nie może przewidywać.

Tak jest z tego co wiem w całej Europie. Pracodawca nie może ci zakazać ujawnienia twoich zarobków a jeśli masz coś takiego w umowie to jest to nieważne.

Francesc_a, pogooluj jak nie wierzysz.

Edytowane przez 201706191326
Czas edycji: 2017-06-03 o 08:22
201706191326 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-03, 09:08   #1444
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Poważnie? To dlaczego gdy zapytałam się koleżanki ile zarabia jej mąż to powiedziała że sporo ale nie mogą o tym mówić na zewnątrz, bo wiąże ich tajemnica.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bo nie chciał Ci powiedzieć ile, więc wymyślił na poczekaniu, że obowiązuje go tajemnica
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-03, 11:39   #1445
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez fanka_teleranka Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, czy w takim przypadku starać się o tę pracę bezpośrednio na stronie firmy. Czy odrzucą mnie od razu jak dowiedzą się, że próbowałam "wykiwać" agencję? Czy wprost przeciwnie, zwiększę tym samym prawdopodobieństwo, że mnie zaproszą, w końcu to dla nich dużo tańsze jeśli nie będą musieli płacić pośrednikowi procenta moich rocznych dochodów?

Sorry za esej, zirytowałam się.
Aplikacja bezpośrednio do firmy wcale nie musi przynieść efektu. Często jest tak, że jeśli agencja już Cię klientowi przedstawiła albo napisała, że ma kandydata (często najpierw jest weryfikacja czy dany kandydat jest już w bazie - zazwyczaj odbywa się to przez podanie maila - wtedy taka osoba jest zaklepana dla agencji), to firma może Cię nie zaprosić, bo i tak będą musieli agencji zapłacić za Ciebie. Wszystko zależy od umowy .

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Poważnie? To dlaczego gdy zapytałam się koleżanki ile zarabia jej mąż to powiedziała że sporo ale nie mogą o tym mówić na zewnątrz, bo wiąże ich tajemnica.
Może dlatego że nie wiedział, że ten zapis go nie obowiązuje?
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-03, 12:01   #1446
201706191326
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 126
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Wesel Pokaż wiadomość
Aplikacja bezpośrednio do firmy wcale nie musi przynieść efektu. Często jest tak, że jeśli agencja już Cię klientowi przedstawiła albo napisała, że ma kandydata (często najpierw jest weryfikacja czy dany kandydat jest już w bazie - zazwyczaj odbywa się to przez podanie maila - wtedy taka osoba jest zaklepana dla agencji), to firma może Cię nie zaprosić, bo i tak będą musieli agencji zapłacić za Ciebie. Wszystko zależy od umowy .
Nie wiedziałam, że tak się robi. Ale jak to się ma do ochrony danych osobowych? Wysyłając komuś CV wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę moich danych, ale nie na przekazywanie ich dalej.

W tym przypadku sytuacja rozwiązała się tak, że mimo, że prosiłam o czas do namysłu, czy w ogóle chcę, żeby mnie przedstawili i mimo, że rekruterka się zgodziła to jakieś 30 minut później dostałam od niej maila: czy mogą wysłać moje CV klientowi, bo już je przedstawili szefowej firmy i jest zainteresowana.

Czyli nie wiem, po co w ogóle prosili o pozwolenie, skoro niby już to zrobili. Chyba że był to wybieg strategiczny a la "powiemy, że już zrobiliśmy, żeby nie wysłała CV klientowi wprost".

Następnym razem jak znajdę ciekawe ogłoszenia na stronie agencji to poszukam firmy i będę starała się wyłącznie bezpośrednio na stronie. Najbardziej nieprofesjonalne zachowanie spotkało mnie do tej pory właśnie ze strony zewn. rekruterów. Swoją drogą, sądziłabym, że potrzebują mojej zgody zanim zdecydują się wysłać moje CV klientowi - bo jeśli robią to bez zgody kandydata to może to okazać się problematyczne i dla nich i dla mnie, chociaż faktycznie regulaminu nie czytałam.

Edytowane przez 201706191326
Czas edycji: 2017-06-03 o 12:12
201706191326 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-03, 12:16   #1447
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Dziękuję dam znać w poniedziałek jakie warunki pieniężne zostały wynegocjonowane i czy się w ogóle podejmę podpisania umowy

Cytat:
Napisane przez kropka_w_kropke Pokaż wiadomość
Ja też bym się nie przyznała







Ja od marca wysyłam CV i do tej pory odezwała się tylko jedna firma I akurat na tej pracy mi najmniej zależało A wysyłam nawet na oferty, gdzie wymagania są o wiele niższe niż moje kwalifikacje

Zwróć uwagę na to, ze jeśli mocno przewyższasz wymagania, to rekruterzy nie wezmą Cię pod uwagę. Będą szukać pracowników z niższym wykształceniem/kompetencjami/umiejętnościami. Takich, których docelowo szukają.



Wysłane z
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-03, 13:45   #1448
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Skończyłam wczoraj szkolenie i podpisałam umowę, ba, miałam już nawet pierwszy kontakt z klientami. Co prawda, na razie jeszcze większość jest dla mnie czarną magią, ale liczę, że połapię się w tym Co mi się najbardziej podoba - grafik układam w stu procentach sama i nie ma górnej granicy, ile można wypracować godzin w miesiącu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-03, 19:17   #1449
kropka_w_kropke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 37
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

A ja chciałabym zapytać, jak często zdarza się Wam, że rekruter informuje Was, że nie dostaliście danej pracy? Rekruterzy często na rozmowach obiecują, że poinformują wszystkich niezależnie od wyniku. Osobiście zdarzyła mi się dwukrotnie sytuacja, że dostałam maila po rozmowie, że dziękują za udział w rekrutacji, ale tym razem wybrali inną osobę i życzą powodzenia w dalszych poszukiwaniach pracy (z czego w jednym przypadku szukali kogoś na zlecenie dwa razy w tygodniu, o czym poinformowali dopiero na rozmowie, a ja od razu powiedziałam że szukam pracy w pełnym wymiarze godzin). Zdarzyła mi się też kiedyś sytuacja, że kilka minut po wysłaniu CV dostałam odpowiedź, że oferta pracy jest już nieaktualna. Uważam, że świadczy to o szacunku do kandydatów. A kandydat nie liczy już na to, że może jeszcze zadzwonią.

Druga sprawa, to informacja w ogłoszeniach, że "skontaktują się z wybranymi kandydatami". Szczerze mówiąc, to miło byłoby, gdyby rekruterzy informowali kandydatów, których odrzucili już na etapie selekcji CV, że nie biorą ich aplikacji pod uwagę. Wystarczy krótka informacja np. "Aplikacja nie spełniła wymagań" albo "Rekrutacja została zakończona". Tutaj łatwiej mają zwłaszcza firmy korzystające z systemów rekrutacyjnych i pracuj.pl. Niestety to raczej w ogóle nie jest praktykowane.

Edytowane przez kropka_w_kropke
Czas edycji: 2017-06-03 o 19:21
kropka_w_kropke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-03, 20:37   #1450
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez kropka_w_kropke Pokaż wiadomość
Druga sprawa, to informacja w ogłoszeniach, że "skontaktują się z wybranymi kandydatami". Szczerze mówiąc, to miło byłoby, gdyby rekruterzy informowali kandydatów, których odrzucili już na etapie selekcji CV, że nie biorą ich aplikacji pod uwagę. Wystarczy krótka informacja np. "Aplikacja nie spełniła wymagań" albo "Rekrutacja została zakończona". Tutaj łatwiej mają zwłaszcza firmy korzystające z systemów rekrutacyjnych i pracuj.pl. Niestety to raczej w ogóle nie jest praktykowane.
Wg mnie tych aplikacji może być czasem tak dużo, ze rekruterzy nie otwierają nawet części z nich, stąd mówiąc brzydko dupochron w postaci dopisku "skontaktujemy się z wybranymi kandydatami" Druga kwestia, może być naprawdę wielu kandydatów spełniających wymagania, powiedzmy pięćdziesięciu, wtedy też wiadomo, że nie ma możliwości spotkania się z każdym - wybiera się tych o największym doświadczeniu/najbardziej dopasowanych kwalifikacjach by zaprosić ich na rozmowę.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-03, 21:24   #1451
kropka_w_kropke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 37
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Wg mnie tych aplikacji może być czasem tak dużo, ze rekruterzy nie otwierają nawet części z nich, stąd mówiąc brzydko dupochron w postaci dopisku "skontaktujemy się z wybranymi kandydatami" Druga kwestia, może być naprawdę wielu kandydatów spełniających wymagania, powiedzmy pięćdziesięciu, wtedy też wiadomo, że nie ma możliwości spotkania się z każdym - wybiera się tych o największym doświadczeniu/najbardziej dopasowanych kwalifikacjach by zaprosić ich na rozmowę.
Zdaję sobie sprawę z tego, że aplikacji może być bardzo dużo i nie z każdym można się spotkać. Kiedyś przeprowadzałam rekrutację na pracownika biurowego, zwykłe stanowisko pomocnicze w małej firmie, ogłoszenia na ogólnodostępnych darmowych portalach, a zgłoszeń było ponad 100, więc wyobrażam sobie ile aplikacji może mieć firma ogłaszająca się np. na pracuj.pl. Wszystkie maile przeczytałam, w każde CV zerknęłam i od razu odpisywałam tym osobom, które na to stanowisko nie odpowiadały. Da się, trzeba tylko chcieć. Nie wiem, jakie możliwości mają systemy rekrutacyjne, ale podejrzewam, że jest tam opcja wysyłania wiadomości zwrotnej (otwarta aplikacja, kandydat nie spełnił wymagań, możliwość wysłania wiadomości do kandydata) albo po zakończeniu rekrutacji wiadomość do wszystkich kandydatów, że rekrutacja została zakończona na dane stanowisko. Podobnie na pracuj.pl jest możliwość poinformowania kandydata, że aplikacja została odrzucona, ale pracodawcy z tego nie korzystają.

Edytowane przez kropka_w_kropke
Czas edycji: 2017-06-03 o 21:25
kropka_w_kropke jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-03, 21:25   #1452
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez kropka_w_kropke Pokaż wiadomość
A ja chciałabym zapytać, jak często zdarza się Wam, że rekruter informuje Was, że nie dostaliście danej pracy? Rekruterzy często na rozmowach obiecują, że poinformują wszystkich niezależnie od wyniku. Osobiście zdarzyła mi się dwukrotnie sytuacja, że dostałam maila po rozmowie, że dziękują za udział w rekrutacji, ale tym razem wybrali inną osobę i życzą powodzenia w dalszych poszukiwaniach pracy (z czego w jednym przypadku szukali kogoś na zlecenie dwa razy w tygodniu, o czym poinformowali dopiero na rozmowie, a ja od razu powiedziałam że szukam pracy w pełnym wymiarze godzin). Zdarzyła mi się też kiedyś sytuacja, że kilka minut po wysłaniu CV dostałam odpowiedź, że oferta pracy jest już nieaktualna. Uważam, że świadczy to o szacunku do kandydatów. A kandydat nie liczy już na to, że może jeszcze zadzwonią.

Druga sprawa, to informacja w ogłoszeniach, że "skontaktują się z wybranymi kandydatami". Szczerze mówiąc, to miło byłoby, gdyby rekruterzy informowali kandydatów, których odrzucili już na etapie selekcji CV, że nie biorą ich aplikacji pod uwagę. Wystarczy krótka informacja np. "Aplikacja nie spełniła wymagań" albo "Rekrutacja została zakończona". Tutaj łatwiej mają zwłaszcza firmy korzystające z systemów rekrutacyjnych i pracuj.pl. Niestety to raczej w ogóle nie jest praktykowane.
Mnie wkurza jak ogłoszenia wiszą pół roku, a jak wysłałam cv to po 24h miałam odpowiedź że dziękują za zgłoszenie ale "nie", a spełniałam wszystkie wymagania i ogłoszenie dalej wisi. Mam wrażenie, że po to żeby nazbierać sobie cv i jak będą kogoś potrzebować to będą się kontaktować
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-03, 21:48   #1453
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez fanka_teleranka Pokaż wiadomość
Taki zapis o zakazie w umowie o pracę jest nielegalny i nie ma żadnych skutków dla pracownika. Przypuszczam, że rekruterzy o tym wiedzą, skoro zajmują się tą tematyką.
o kurcze powaznie?
dobrze wiedziec.
ja kiedys startowalam do korpo, a moja znajoma tam pracowala. ona ma umowe o prace i mowila,ze mi w tajemnicy mowi ile zarabia. u nich tez miedzy dzialami byla cisza, nikt nie mogl nic powiedziec. to jednak jest nielegalne?

---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:41 ----------

Cytat:
Napisane przez kropka_w_kropke Pokaż wiadomość
A ja chciałabym zapytać, jak często zdarza się Wam, że rekruter informuje Was, że nie dostaliście danej pracy? Rekruterzy często na rozmowach obiecują, że poinformują wszystkich niezależnie od wyniku. Osobiście zdarzyła mi się dwukrotnie sytuacja, że dostałam maila po rozmowie, że dziękują za udział w rekrutacji, ale tym razem wybrali inną osobę i życzą powodzenia w dalszych poszukiwaniach pracy (z czego w jednym przypadku szukali kogoś na zlecenie dwa razy w tygodniu, o czym poinformowali dopiero na rozmowie, a ja od razu powiedziałam że szukam pracy w pełnym wymiarze godzin). Zdarzyła mi się też kiedyś sytuacja, że kilka minut po wysłaniu CV dostałam odpowiedź, że oferta pracy jest już nieaktualna. Uważam, że świadczy to o szacunku do kandydatów. A kandydat nie liczy już na to, że może jeszcze zadzwonią.

Druga sprawa, to informacja w ogłoszeniach, że "skontaktują się z wybranymi kandydatami". Szczerze mówiąc, to miło byłoby, gdyby rekruterzy informowali kandydatów, których odrzucili już na etapie selekcji CV, że nie biorą ich aplikacji pod uwagę. Wystarczy krótka informacja np. "Aplikacja nie spełniła wymagań" albo "Rekrutacja została zakończona". Tutaj łatwiej mają zwłaszcza firmy korzystające z systemów rekrutacyjnych i pracuj.pl. Niestety to raczej w ogóle nie jest praktykowane.
ja tez w ciagu szukania i po kilkudziesięciu-nastu rozmowach miałam a) jednego maila (!) i b)jeden telefon (!) w odmową.
powiem ci, że ten pomysl o braku spelniania wymagan, to jeszcze mysle, ze nie wszyscy pracodawcy by sie na to zgodzili, ale napisanie po rozmowie, ze sie nie dostalo to powinni okazac troche szacunku.
jak juz ktos sie dostal do 1 etapu, to chce wiedziec co dalej. zabawne, ze ja bylam w kilku korpo i OBIECyWALi, że NA PEWNO oddzwonia, ze poinformuja. i co? dupa blada. dla mnie to chamstwo... doslownie. wielkie mi korporacje...

no ale nic, tak jest w polsce i sie nie poradzi.

a co do tego "rekrutacja zakonczona" spotkalam sie raz. ogloszenie powiedzmy ze srody, wysylam w czw rano i dostaje odpowiedz "przepraszamy, rekturacja zakonczona". serio?
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-03, 21:51   #1454
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez kropka_w_kropke Pokaż wiadomość
Zdaję sobie sprawę z tego, że aplikacji może być bardzo dużo i nie z każdym można się spotkać. Kiedyś przeprowadzałam rekrutację na pracownika biurowego, zwykłe stanowisko pomocnicze w małej firmie, ogłoszenia na ogólnodostępnych darmowych portalach, a zgłoszeń było ponad 100, więc wyobrażam sobie ile aplikacji może mieć firma ogłaszająca się np. na pracuj.pl. Wszystkie maile przeczytałam, w każde CV zerknęłam i od razu odpisywałam tym osobom, które na to stanowisko nie odpowiadały. Da się, trzeba tylko chcieć. Nie wiem, jakie możliwości mają systemy rekrutacyjne, ale podejrzewam, że jest tam opcja wysyłania wiadomości zwrotnej (otwarta aplikacja, kandydat nie spełnił wymagań, możliwość wysłania wiadomości do kandydata) albo po zakończeniu rekrutacji wiadomość do wszystkich kandydatów, że rekrutacja została zakończona na dane stanowisko. Podobnie na pracuj.pl jest możliwość poinformowania kandydata, że aplikacja została odrzucona, ale pracodawcy z tego nie korzystają.
Wszystko zależy od skali. Ty miałaś 100 zgłoszeń, w innej firmie może być to 1500 na jedną rekrutację. Fizycznie jest to nierealne by zapoznać się z każdą aplikacją, a co dopiero odpisać każdemu z jakiego powodu nie zaprasza się go na rozmowę - zakładając, że rekruter nie zajmuje się tylko tym.

Co innego mówienie, że się oddzwoni po rozmowie niezależnie od jej wyniku, a się nie oddzwania, bo to jest stosowane przez niektóre firmy nagminnie i drażni chyba każdego.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-03, 22:02   #1455
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez kropka_w_kropke Pokaż wiadomość
A ja chciałabym zapytać, jak często zdarza się Wam, że rekruter informuje Was, że nie dostaliście danej pracy? Rekruterzy często na rozmowach obiecują, że poinformują wszystkich niezależnie od wyniku. Osobiście zdarzyła mi się dwukrotnie sytuacja, że dostałam maila po rozmowie, że dziękują za udział w rekrutacji, ale tym razem wybrali inną osobę i życzą powodzenia w dalszych poszukiwaniach pracy (z czego w jednym przypadku szukali kogoś na zlecenie dwa razy w tygodniu, o czym poinformowali dopiero na rozmowie, a ja od razu powiedziałam że szukam pracy w pełnym wymiarze godzin). Zdarzyła mi się też kiedyś sytuacja, że kilka minut po wysłaniu CV dostałam odpowiedź, że oferta pracy jest już nieaktualna. Uważam, że świadczy to o szacunku do kandydatów. A kandydat nie liczy już na to, że może jeszcze zadzwonią.

Druga sprawa, to informacja w ogłoszeniach, że "skontaktują się z wybranymi kandydatami". Szczerze mówiąc, to miło byłoby, gdyby rekruterzy informowali kandydatów, których odrzucili już na etapie selekcji CV, że nie biorą ich aplikacji pod uwagę. Wystarczy krótka informacja np. "Aplikacja nie spełniła wymagań" albo "Rekrutacja została zakończona". Tutaj łatwiej mają zwłaszcza firmy korzystające z systemów rekrutacyjnych i pracuj.pl. Niestety to raczej w ogóle nie jest praktykowane.
Pracowałam w agencji pracy i uwierz, że aplikacji na jedno stanowisko przychodzi w setkach sztuk. Nie ma czasu na odpisywanie każdemu "nie spełnia Pan/Pani wymagań"

Co do braku telefonów po rozmowie, to się zgadzam. Większość (80% nie dzwoni). Tu już liczba kandydatów jest o wiele mniejsza np. 2-4 osoby. Więc szczerze mówiąc 5 minut roboty. No ale nie można też wrzucać wszystkich do jednego worka, bo są wybiórcze osoby, które utrzymują kontakty przez cały proces rekrutacji.
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-03, 22:10   #1456
kropka_w_kropke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 37
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od skali. Ty miałaś 100 zgłoszeń, w innej firmie może być to 1500 na jedną rekrutację. Fizycznie jest to nierealne by zapoznać się z każdą aplikacją, a co dopiero odpisać każdemu z jakiego powodu nie zaprasza się go na rozmowę - zakładając, że rekruter nie zajmuje się tylko tym.
Firma, która ma tyle zgłoszeń, raczej korzysta z systemu rekrutacyjnego (wiele firm z tego korzysta). Sprawę można załatwić wysłaniem jednej wiadomości do wszystkich już po zakończeniu rekrutacji np. "Szanowni Państwo, informujemy, że rekrutacja na stanowisko XXX została zakończona. Dziękujemy za udział w rekrutacji". Te systemy rekrutacyjne raczej na pewno mają jakąś opcję "wyślij wiadomość do wszystkich".

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Co innego mówienie, że się oddzwoni po rozmowie niezależnie od jej wyniku, a się nie oddzwania, bo to jest stosowane przez niektóre firmy nagminnie i drażni chyba każdego.
Nie muszą nawet dzwonić, nawet lepiej jak napiszą maila. Ale niech napiszą! Jeśli ktoś poświęca czas na rozmowę rekrutacyjną, to należy się krótka informacja o wyniku rekrutacji.

Edytowane przez kropka_w_kropke
Czas edycji: 2017-06-03 o 22:11
kropka_w_kropke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-03, 22:15   #1457
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez kropka_w_kropke Pokaż wiadomość
Firma, która ma tyle zgłoszeń, raczej korzysta z systemu rekrutacyjnego (wiele firm z tego korzysta). Sprawę można załatwić wysłaniem jednej wiadomości do wszystkich już po zakończeniu rekrutacji np. "Szanowni Państwo, informujemy, że rekrutacja na stanowisko XXX została zakończona. Dziękujemy za udział w rekrutacji". Te systemy rekrutacyjne raczej na pewno mają jakąś opcję "wyślij wiadomość do wszystkich".
My nie rozmawiamy o tym, by w ogóle się kontaktowali, tylko by podali personalnie powód niezaproszenia danej osoby na rozmowę. Czy wiadomość "Dziękujemy za udział w rekrutacji, niestety nie został Pan/Pani wybrana" zmniejszy frustrację osoby, która spełnia wszystkie wymagania podane w ogłoszeniu a mimo to nie została zatrudniona? Obstawiam, że nie...
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-03, 22:43   #1458
kropka_w_kropke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 37
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
My nie rozmawiamy o tym, by w ogóle się kontaktowali, tylko by podali personalnie powód niezaproszenia danej osoby na rozmowę. Czy wiadomość "Dziękujemy za udział w rekrutacji, niestety nie został Pan/Pani wybrana" zmniejszy frustrację osoby, która spełnia wszystkie wymagania podane w ogłoszeniu a mimo to nie została zatrudniona? Obstawiam, że nie...
Nie chodzi o to, żeby podali powód niezaproszenia danej osoby na rozmowę, bo napisanie takiej wiadomości do każdego z osobna, to jednak sporo dodatkowej pracy dla rekrutera. Chodzi o to, że taka automatyczna wiadomość o zakończeniu rekrutacji jest po prostu informacją, że z tej firmy nie zadzwonią już z zaproszeniem na rozmowę na to stanowisko. Nie mówię, że ma to na celu zmniejszenie frustracji kandydatów, ale po prostu jeżeli zbieranie aplikacji zakończyło się 2 tygodnie temu, to kandydat nie wie, czy już kogoś innego wybrali, czy może jeszcze rekrutacja trwa i ile będzie trwała. A tak otrzymałby informację, że oferta już nieaktualna. Przynajmniej ja chciałabym dostawać taką wiadomość o zakończeniu rekrutacji. Wiem, że to jest trudne do wykonania w firmie, która dostaje aplikacje na maila, ale w przypadku systemu rekrutacyjnego pewnie da się wysłać wiadomość do wszystkich, którzy aplikowali (coś w rodzaju automatycznej wiadomości, jaką kandydat dostaje na maila po złożeniu aplikacji).

Edytowane przez kropka_w_kropke
Czas edycji: 2017-06-03 o 22:45
kropka_w_kropke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-03, 22:48   #1459
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Ja się odnosiłam do tego fragmentu:

Cytat:
Napisane przez kropka_w_kropke Pokaż wiadomość
]Kiedyś przeprowadzałam rekrutację na pracownika biurowego, zwykłe stanowisko pomocnicze w małej firmie, ogłoszenia na ogólnodostępnych darmowych portalach, a zgłoszeń było ponad 100, więc wyobrażam sobie ile aplikacji może mieć firma ogłaszająca się np. na pracuj.pl. Wszystkie maile przeczytałam, w każde CV zerknęłam i od razu odpisywałam tym osobom, które na to stanowisko nie odpowiadały. Da się, trzeba tylko chcieć.
Sytuacja o której mówisz, czyli gdy rekruter się nie odezwie z zaproszeniem na rozmowę, bo rekrutacja się już zakończyła, to jedna z wielu możliwych. Może też być tak, że z powodu ogromnego zainteresowania tym ogłoszeniem rekruter nie ma fizycznie możliwości zapoznać się ze wszystkimi aplikacjami czy po prostu wybrał kilka najlepszych w jego odczuciu osób, nie mogąc zaprosić wszystkich kilkudziesięciu spełniających wymagania. Co wtedy zrobić? Wysłać wszystkim wiadomość systemową, że rekrutacja już się zakończyła, dziękujemy?
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-03, 23:18   #1460
kropka_w_kropke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 37
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Sytuacja o której mówisz, czyli gdy rekruter się nie odezwie z zaproszeniem na rozmowę, bo rekrutacja się już zakończyła, to jedna z wielu możliwych. Może też być tak, że z powodu ogromnego zainteresowania tym ogłoszeniem rekruter nie ma fizycznie możliwości zapoznać się ze wszystkimi aplikacjami czy po prostu wybrał kilka najlepszych w jego odczuciu osób, nie mogąc zaprosić wszystkich kilkudziesięciu spełniających wymagania. Co wtedy zrobić? Wysłać wszystkim wiadomość systemową, że rekrutacja już się zakończyła, dziękujemy?
Jeżeli chodzi o rekrutację, gdzie CV przychodzą na maila, to oczywiście nie da się wysłać jednej wiadomości na koniec do wszystkich. Ja po prostu odpisywałam na bieżąco wiadomość, jeśli ktoś nie spełniał wymagań, że dziękuję za aplikację, ale oferta jest już nieaktualna. IzzieSt też pisała, że dostaje czasami wiadomości odmowne. Więc są tacy, którzy odpisują. Ale w przypadku aplikacji mailowych, to rekruter musi wykazać się chęcią i cierpliwością, żeby każdemu odpisać. Wiem, że przy setkach otrzymanych CV tych chęci i cierpliwości może zabraknąć.
Z tą wiadomością o zakończeniu rekrutacji miałam raczej na myśli firmy korzystające z systemu rekrutacyjnego. I tak, chodzi o taką właśnie systemową wiadomość na koniec "Rekrutacja zakończona, dziękujemy za udział". W tym przypadku od rekrutera nie wymaga to wiele dodatkowej pracy. I nie chodzi o tłumaczenie kandydatowi, dlaczego nie on. Chodzi o poinformowanie kandydatów, żeby już nie czekali na telefon z zaproszeniem na rozmowę. Nieważne, czy ktoś inny w większym stopniu spełniał wymagania, czy rekruter nie otworzył nawet CV.

Edytowane przez kropka_w_kropke
Czas edycji: 2017-06-03 o 23:44
kropka_w_kropke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-04, 06:36   #1461
201706191326
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 126
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez kropka_w_kropke Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o rekrutację, gdzie CV przychodzą na maila, to oczywiście nie da się wysłać jednej wiadomości na koniec do wszystkich. Ja po prostu odpisywałam na bieżąco wiadomość, jeśli ktoś nie spełniał wymagań, że dziękuję za aplikację, ale oferta jest już nieaktualna.
To źle odpisywałaś. Powinnaś była podać prawdziwy powód, nie wymówkę. Jak ktoś mi pisze, że rekrutacja zakończona to czekam na następną i znowu wysyłam aplikację.
201706191326 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-04, 18:35   #1462
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-04, 19:01   #1463
201706191326
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 126
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Miałam kiedyś tak, że podczas rozmowy o pracę okazało się, że chcą bardzo słabo płacić. Jakieś 20% poniżej moich oczekiwań. Więc już podczas rozmowy powiedziałam, że to nie spełnia moich oczekiwań. Pan arguemntował, że inne firmy też tak płacą itp., ale powiedziałam mu wprost, że nie jestem zainteresowana i chwilę później się pożegnałam.

2 tygodnie później telefon - facet się przedstawia. Ja skonsternowana, bo już zapomniałam o tej rozmowie. On do mnie, że niestety zdecydowali się na kogoś innego Ja, po chwili, której potrzebowałam na zrozumienie o co w ogóle chodzi, że przecież im powiedziałam, że nie chcę u nich pracować.

Właściwie mi się nie zdarza, żeby firma dzwoniła z negatywną odpowiedzią a tu jeszcze po tym jak sama odmówiłam

Edytowane przez 201706191326
Czas edycji: 2017-06-04 o 19:04
201706191326 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-04, 19:23   #1464
kropka_w_kropke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 37
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez fanka_teleranka Pokaż wiadomość
To źle odpisywałaś. Powinnaś była podać prawdziwy powód, nie wymówkę. Jak ktoś mi pisze, że rekrutacja zakończona to czekam na następną i znowu wysyłam aplikację.
Podać ponad 100 osobom powód, dlaczego ich nie zaproszę na rozmowę? Nie w tym rzecz, żeby każdemu osobno tłumaczyć, dlaczego nie spełnili wymagań.
Jak będzie następna oferta pracy w tej firmie i znów przyślą aplikację, to może i zaproszenie na rozmowę (a nawet pracę) dostaną. Bo może będą inne wymagania co do kandydatów, może zmienią się ich kwalifikacje, może ktoś inny będzie prowadził rekrutację, kto uzna, że takich osób szuka...

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dziwna ta rekruterka. Jedyne sprawy finansowe, jakie powinna poruszyć, to Twoje wynagrodzenie w firmie, w której starasz się o pracę. A może chciała się zorientować, jak inni płacą, skoro tak nalegała...

Edytowane przez kropka_w_kropke
Czas edycji: 2017-06-04 o 19:25
kropka_w_kropke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-04, 19:30   #1465
201706191326
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 126
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez kropka_w_kropke Pokaż wiadomość
Podać ponad 100 osobom powód, dlaczego ich nie zaproszę na rozmowę? Nie w tym rzecz, żeby każdemu osobno tłumaczyć, dlaczego nie spełnili wymagań.
Jak będzie następna oferta pracy w tej firmie i znów przyślą aplikację, to może i zaproszenie na rozmowę (a nawet pracę) dostaną. Bo może będą inne wymagania co do kandydatów, może zmienią się ich kwalifikacje, może ktoś inny będzie prowadził rekrutację, kto uzna, że takich osób szuka...
Nie, napisać, że "nie spełnili wymagań", ewentualnie, że "inni byli lepsi".

Bo mnóstwo ogłoszeń zwłaszcza w dużych firmach pojawia się co kilka tygodni, na te same stanowiska. I gdybym otrzymała informację zwrotną, że ogłoszenie już nieaktualne/ rekrutacja zakończona to sądziłabym, że po prostu za późno wysłałam aplikację i w przyszłości odpowiadała na to samo ogłoszenie raz jeszcze.
201706191326 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-04, 20:37   #1466
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-04, 22:25   #1467
just_wlosy
Zadomowienie
 
Avatar just_wlosy
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 001
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Kończy mi się niedługo umowa na okres próbny i im bliżej jej wygaśnięcia, tym więcej popełniam karygodnych błędów. Boję się tego tygodnia w pracy, bo znowu coś zawaliłam. Jak zaczynam się bać i stresować, to robię jeszcze więcej błędów. Jak już zaczynam odczuwać lęk przed każdym dniem w pracy, to nie dobrze. Jestem asystentem, miałam pomagać i to wszystko co robiłam było sprawdzane, ale w firmie zaszło nagle wiele zmian i teraz robię rzeczy o których nie mam pojęcia. Uczę się ich dopiero, ale jak coś spie..., to jest niedobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
just_wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-05, 10:29   #1468
drazetkaa
Czerwcowa PM
 
Avatar drazetkaa
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 609
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez just_wlosy Pokaż wiadomość
Kończy mi się niedługo umowa na okres próbny i im bliżej jej wygaśnięcia, tym więcej popełniam karygodnych błędów. Boję się tego tygodnia w pracy, bo znowu coś zawaliłam. Jak zaczynam się bać i stresować, to robię jeszcze więcej błędów.
Polecam porozmawiać i zapytać czy są zadowoleni i czy chcą przedłużyć umowę. Ja tak zrobiłam i przynajmniej wiem na czym stoję (rozmowa nie skończyła się pozytywnie, ale za to mam czas na to, żeby podczas okresu wypowiedzenia przygotować sobie plan B)
__________________
Pomóż Sandrze, proszę - wpłać chociaż 1 zł.
drazetkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-05, 13:02   #1469
Hermiona111
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona111
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Dziewczyny ja napiszę tylko, że zamieściłam ogłoszenie o pracę w stosownym dziale. Zachęcam do zapoznania się
Hermiona111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-05, 16:07   #1470
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-28 15:28:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:41.