Maniery babci Tzta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-05, 15:04   #1
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473

Maniery babci Tzta


Zakladajac watek zadaje sobie sprawe ze wiele sie z tym nie da zrobic ale moze jednak ktoras z Was cos doradzi...
Otoz mam problem z babcia Tzta, na kazdym obiedzie, urodzinach, imieninach, swietach itd ciagle to samo. Siadamy wszyscy do stolu, zaczynamy jesc i w tym momencie babcia zaczyna oddzielac kawalek mieska zuc go dokladnie wypluwac sobie na reke i karmic tym psa trzymanego przez nia na kolanach. I tak przez kilka minut . Wysztko dzieje sie przy stole kiedy wszyscy jedza i ona nawet nie probuje sie z tym ukrywac czy robic to jakos dyskretnie.
Szal mnie bierze, wszystko co jem podchodzi do gardla, zbiera mi sie na wymioty jak widze jak takiego przezutego dokladnie kotlecika wypluwa sobie nie reke i zacheca pieska aby to zjadl...
Dziwi mnie ze nikt jej na to uwagi nie zwraca. Nikt. Mi nie wypada tego zrobic.
Juz nie wiem czy ja jestem jakas wrazliwa...

Wersja light zachowania babci to karmienie tegoz pieska przy stole lyzeczka w sumie to wlewanie mu do gardelka jedzenia na sile.

Inne zachowanie cala rodzina nie palaca, babcia wyciaga fajke i pali sobie, nawet nie zastanawiajac sie ze to troszke nie fair, jedynie szwagier jakos jej na to uwage zwraca ale wtedy reszta rodziny go "linczuje".
__________________
Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 15:13   #2
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: Maniery babci Tzta

Chyba bym się porzygała, gdyby ktoś takie rzeczy przy mnie robił.

Na Twoim miejscu po prostu unikałabym jedzenia wspólnych posiłków z rodziną TŻta, powiedziała TŻtowi, że niedobrze mi się robi, jak patrzę na to, co wyprawia babcia i więcej tam nie przyjdę. I bym nie przyszła, mając gdzieś to, co o mnie pomyślą.
No ale ja jestem dość specyficzna
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 15:16   #3
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Maniery babci Tzta

Cytat:
Napisane przez kiciulka1985 Pokaż wiadomość
Zakladajac watek zadaje sobie sprawe ze wiele sie z tym nie da zrobic ale moze jednak ktoras z Was cos doradzi...
Otoz mam problem z babcia Tzta, na kazdym obiedzie, urodzinach, imieninach, swietach itd ciagle to samo. Siadamy wszyscy do stolu, zaczynamy jesc i w tym momencie babcia zaczyna oddzielac kawalek mieska zuc go dokladnie wypluwac sobie na reke i karmic tym psa trzymanego przez nia na kolanach. I tak przez kilka minut . Wysztko dzieje sie przy stole kiedy wszyscy jedza i ona nawet nie probuje sie z tym ukrywac czy robic to jakos dyskretnie.
Szal mnie bierze, wszystko co jem podchodzi do gardla, zbiera mi sie na wymioty jak widze jak takiego przezutego dokladnie kotlecika wypluwa sobie nie reke i zacheca pieska aby to zjadl...
Dziwi mnie ze nikt jej na to uwagi nie zwraca. Nikt. Mi nie wypada tego zrobic.
Juz nie wiem czy ja jestem jakas wrazliwa...

Wersja light zachowania babci to karmienie tegoz pieska przy stole lyzeczka w sumie to wlewanie mu do gardelka jedzenia na sile.

Inne zachowanie cala rodzina nie palaca, babcia wyciaga fajke i pali sobie, nawet nie zastanawiajac sie ze to troszke nie fair, jedynie szwagier jakos jej na to uwage zwraca ale wtedy reszta rodziny go "linczuje".
Współczuję.
Tak, jak poprzedniczka, radzę: nie chodzić na obiadki do rodziny TŻeta, wiedząc że i babcia tam będzie.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 15:21   #4
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: Maniery babci Tzta

Żeby nie było: mam szacunek do ludzi starszych, rozumiem, że taka osoba może jeść nieporadnie, coś jej skapnie na brodę. Uroczy widok to nie jest, ale generalnie jedzenie jest mało estetyczną czynnością

Ale rzeczy, które wyczynia babcia TŻta, nie mieszczą się w żadnych kanonach. Takie osoby powinny jeść osobno, dopóki nie skończą ze swoimi fanaberiami jak karmienie psa przeżutym pokarmem.
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 15:26   #5
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Maniery babci Tzta

No, szacunek szacunkiem... tutaj akurat ten szacunek nie ma nic do rzeczy , bo kto to widział, żeby taki cyrk robić przy stole?
Jak się od kogoś oczekuje szacunku względem siebie, najpierw samemu należy go okazać, a zachowanie babci, dobitnie pokazuje, gdzie ma pozostałych biesiadników .
Zwłaszcza że, jak zauważyła poprzedniczka, nie o kapanie na brodę, czy długie przeżuwanie, z powodu braku zębów, chodzi.
Zrozumiałabym, gdyby chodziło o dyskretne wyjęcie kostki, ale dokarmianie psa, w taki sposób, kłóci sie z dobrymi manierami.


W pierwszej chwili, gdy zobaczyłam tytuł wątku, pierwsze co mi przyszło na myśl: typowy konflikt pokoleń, takiego problemu raczej się nie spodziewałam .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 16:15   #6
Pachnąca_trawą
Zadomowienie
 
Avatar Pachnąca_trawą
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 235
Dot.: Maniery babci Tzta

A co na to twój chłopak? rozmawiałaś z nim?
Bo wiesz może okazać się, że babcia może mieć jakąś chorobę i dlatego się tak zachowuje.

<btw: jak dziwnie pisze się o takich rzeczach, przez kilka długich chwil zastanawiałam się jak ubrać w słowa to co napisałam, żeby nie wyszło to chamsko:P>
__________________
Wild child.
Pachnąca_trawą jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 16:17   #7
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: Maniery babci Tzta

Ahh czyli ja nie tylko nie jestem przewrazliwiona ale rowniez bardzo spokojna i opanowana ze jeszcze nic mi sie wyrwalo
Poki co jesli jest to wyjscie do owej babci czy owa babcia ma przyjsc na obiad to sie nie pcham, ale wiadomo ze nie bede odmawiac pojscia do cioci na urodziny czy na swieta...

Moj dziadek z kolei jest b chory i je nieestetycznie, jesli zdaza mu sie gorszy dzien kiedy jedzenie jest dla niego naprawde wielkim problem je w kuchni albo w innym pokoju, chociaz powiem szczerze ze w takich chwilach jest mi przykro i szkoda mi naprawde dziadka


Edit: babcia nie ma zadnej choroby jest zdrowa i pelna zycia jak nastolatka. Jedna z tych babc ktore opiekuja sie starszymi ludzmi ktorzy sa mlodsi od niej..
Cala jego rodzina nie pozwala na zwracanie babci uwagi (jak pisalam szwagier probowal zwracac babci uwage to zostawal zlinczowany a sprawa bagatelizowana )
__________________
Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-05, 16:37   #8
Asi_ek
Wtajemniczenie
 
Avatar Asi_ek
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdańsk;)
Wiadomości: 2 050
Dot.: Maniery babci Tzta

Gdybym zobaczyla taki widok nic bym nie zjadla;]
Bo wszystko podchodziloby mi do gory.
Nie wiem co Ci poradzic bo jak sama stwierdzilas Tobie nie wypada jej zwrocic uwagi
__________________
Nigdy mnie nie kochał!-szepcze.Podły kłamca!
Skąd wiesz...?
Ktoś mówi Ci, że jest noc, pokazuje księżyc...
Po 12 godzinach nazwiesz go kłamcą?

Asi_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 16:45   #9
Wafelina :)
Zadomowienie
 
Avatar Wafelina :)
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: na Śląsku
Wiadomości: 1 766
Dot.: Maniery babci Tzta

heh babcia kocha po prostu swego pieska i karmi go w obrzydliwy sposób
osobiście omijałabym takie "atrakcje" szerokim łukiem...
__________________


Don`t be affraid - Taddy`s home!
Wafelina :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 16:47   #10
tamonita
Zakorzenienie
 
Avatar tamonita
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poza granicami naszego pięknego kraju
Wiadomości: 5 977
Dot.: Maniery babci Tzta

Chyba bym padła... najpierw ze śmiechu, a potem z obrzydzenia... Szczerze Ci współczuje
__________________
Jesteśmy razem od: 21.12.2008 r. http://www.suwaczek.pl/cache/f9e7365b00.png
Zaręczeni od: 09.07.2011 r.
http://www.suwaczek.pl/cache/008a20f1c3.png
Nasz Dzień: 04.08.2012 r. http://www.suwaczek.pl/cache/d5ce1e934e.png

Niech się stanie... !
KCP

tamonita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 17:34   #11
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Maniery babci Tzta

O matko, to naprawdę obrzydliwe. Widać, wszyscy czują respekt przed babcią, że na to pozwalają...

Ja bym zrezygnowała po prostu ze wspólnych obiadów. Jestem wyczulona na takie rzeczy i chyba naprawdę bym się porzygała

Biedny piesek.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-05, 17:45   #12
Cześka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 012
Dot.: Maniery babci Tzta

O losie, cyrk na kółkach i wesoły autobus! Ja bym się pożygała na miejscu chyba. Masz jedno wyjście, po prostu po wiedz swemu wybrankowi, że zachowanie jego babci gwałci twoje poczucie estetyki niestety, nie możesz wysiedzieć z nią przy jednym stole. To nie ma nic zwiazanego z szacunkiem, jego babcia po prostu nie umie się zachować i tyle.
Cześka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 18:15   #13
aga79
Zakorzenienie
 
Avatar aga79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 911
Dot.: Maniery babci Tzta

Eeee to jeszcze nie taki hardcore Oglądałam kasetę z wesela znajomych gdzie w taki sam sposob babcia karmila swojego 2-3letniego wnuczka Widocznie niektóre babcie już tak mają Wspólczuję niezręcznej sytuacji, a jedyny sposób to unikac wspólnych obiadków
__________________
Insta https://instagram.com/aagawuu/
aga79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 18:31   #14
nutka85
Wtajemniczenie
 
Avatar nutka85
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 243
Dot.: Maniery babci Tzta

Cytat:
Napisane przez kiciulka1985 Pokaż wiadomość

Moj dziadek z kolei jest b chory i je nieestetycznie, jesli zdaza mu sie gorszy dzien kiedy jedzenie jest dla niego naprawde wielkim problem je w kuchni albo w innym pokoju, chociaz powiem szczerze ze w takich chwilach jest mi przykro i szkoda mi naprawde dziadka
Gdyby babcia TŻeta była w takiej właśnie sytuacji, to oczywiście byłabym za tym, zeby jadła "ze wszystkimi" i nawet nie zwróciłabym pewnie uwagi na to, ze to nieesetetyczne etc.
A zwrócenie Jej uwagi byłoby brakiem szacunku...

Ale babcia Twojego TŻeta robi to z własnego "widzimisię"...
Wiec nieakceptowanie tego zachowanie nie ma nic wspólnego z brakiem szacunku!!

Współczuję takiej sytuacji...

Ja bym chyba zrezygnowała ze wspolnych obiadków. Tylko wczesniej nalezy wytłumaczyć TŻetowi dlaczego nie chcesz przychodzić itd.

Powodzenia!!

Trzymam kciuki, żeby babcia zmeiniła swoje zachowanie!!!

PS. czytając tytuł wątku myślałam, że chodzi o to, że babcia czepia się, że nocujesz u swojego chłopaka.... konfilkt pokolen i inne przyzwyczajenia... a tu taki SZOK
__________________
Miłość to nagroda otrzymana bez zasługi ...
nutka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:35.