Mamusie sierpniowe 2016 część - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-13, 15:07   #661
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Kolejna partia ubranek trafia do kartonu. W ostatnim czasie tak wyskoczył, że chyba czekają nas zakupy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 18:31   #662
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 493
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Cytat:
Napisane przez zonamojegomeza Pokaż wiadomość
Kolejna partia ubranek trafia do kartonu. W ostatnim czasie tak wyskoczył, że chyba czekają nas zakupy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jaki nosicie rozmiar?


My też się odstawilismy od piersi. Od sierpnia chce wrócić do pracy, nie wiem czy Lilia nie będzie musiała zostawać u babci czasem na kilka dni, no i mimo tego, że lubiłam karmić to już byłam zmęczona. Co do mleka, to dawałam jej Bebilon, potem NANa (którego nienawidzila) i wkoncu dostaliśmy opakowanie Bebiko od znajomej i Lili na te mleko ani razu się nie obrażała, a jak miała NANa to głowa w druga strone i nie chciała pić. Więc narazie podaje Bebiko, trochę się obawiałam ale żadnych bóli brzuszka nie ma więc spoko mamy drugie opakowanie i obserwuje.
U nas był problem na początku bo Lilia nie chciała żadnej butelki, mielismy Lovi, która przegryzla w 4 dni, aventa i jakaś z Canpola i zawsze był bunt. I wkoncu kupilam butelke z babydream z uchwytami do trzymania jak przy kubeczku i od pierwszego picia miłość. Obawiałam się usypiania bez piersi, ale kładziemy się do łóżka, dostaje butelke, ja jej nucę a ona pije i zasypia z butelką. A bardzo bałam się wielogodzinnego bujania na rękach w celu uśpienia.
Lilka pije tak: rano butelkę (150ml), przed drzemka druga, po drzemce z godzinę następna i na noc pije ok. 250ml. O północy czasem sie obudzi i wypije ze 100ml
navioe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 20:03   #663
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

navioe 86
Są 80 które są dobre jeszcze, ale kupuję juz tylko 86. Teraz bardzo to widzę, bo sie ochlodzilo i sweterki czy spodnie które były dobre 2-3 tyg temu teraz są za małe.

Franek jeszcze na piersi. Z jego jedzeniem jest różnie. Są dni kiedy je wszystko, są takie kiedy nie tknie nic. Wtedy wiem, że ma cyca.

Powiedzcie mamy jak finansowo wygląda mm?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 21:54   #664
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Jestem w Polsce od 2 miesięcy i stwierdzam ze : numeracja ubranek jest tutaj zaniżona , czyli jak potrzebuje 80 to muszę kupować 86,
Wybór produktów żywnościowych jest malutki - wiele kaszek jest dosładzanych i maja sam syf , u nas produkty błyskawiczne można spokojnie kupić bez dodatków , jest duży wybór. Tak samo słoiczki - w Niemczech szafy ciągną się metrami a tu pustki, kilka produktów na krzyż. Sama nie kupuje tego ale ogólnie zauważyłam ze wyboru nie ma .
A na koniec ceny. Pampersy , jakieś płyny z Hipp czy wilgotne chusteczki są tutaj drogie. W niemieckim rossmanie płace mniej.
A z pozytywów? Zauważyłam ze w każdym małym sklepiku Np biedronkacb , dino etc jest pełno zabawek dla maluchów . Fajnie.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-14, 09:56   #665
tofik1984
Zadomowienie
 
Avatar tofik1984
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 460
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Dziewczyny w Biedronce jest fajna promocja na słoiczki gerbera i kaszki mleczno-ryżowe z Nestle. Ja wczoraj kupiłam mały zapas na wypadek gdybym nie miała czasu/możliwości coś ugotować. I miały być fajne ubranka dla niemowląt ale u nas akurat nie było...

Teraz w Rossmanie jest 1200gram Enfamil za 64zł, nam jedno pudełko wystarcza na 15-18 dni. Czyli miesięczny koszt to niecałe 100zł.
Jak mały skończy rok to przejdziemy na Bebiko jest smaczne dla dziecka (córka uwielbiała) i jest jeszcze tańsze.
tofik1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-14, 17:05   #666
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Widziałam te ubranka dla niemowląt ładne ale ja akurat nic nie potrzebuje w tej chwili. Chociaż nie powiem reka mnie korciła


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-16, 07:10   #667
tofik1984
Zadomowienie
 
Avatar tofik1984
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 460
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Szkoda, że ja rozminęłam się w tymi ubrankami. Chciałam kupić dwupak koszulek i bodów.
Oczywiście ubranek generalnie nie potrzebuję, bo mamy dużo, ale to taka przyjemność kupować takie malutkie i kolorowe rzeczy. Już nie długo nasze dzieci nie będą "niemowlakami" - taka szkodaaa, że ten czas tak leci.

---------- Dopisano o 08:10 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

PS Mój mały mężczyzna waży 9,5 kg a startowaliśmy z 3260g.
A jak ważą wasze pociechy?
tofik1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-16, 07:16   #668
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Startowa 3100, najnizsza 2740
Na dzień dziecka 9360

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-17, 11:31   #669
joasia4786
Zakorzenienie
 
Avatar joasia4786
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ****
Wiadomości: 3 987
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Cytat:
Napisane przez tofik1984 Pokaż wiadomość
Szkoda, że ja rozminęłam się w tymi ubrankami. Chciałam kupić dwupak koszulek i bodów.
Oczywiście ubranek generalnie nie potrzebuję, bo mamy dużo, ale to taka przyjemność kupować takie malutkie i kolorowe rzeczy. Już nie długo nasze dzieci nie będą "niemowlakami" - taka szkodaaa, że ten czas tak leci.

---------- Dopisano o 08:10 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

PS Mój mały mężczyzna waży 9,5 kg a startowaliśmy z 3260g.
A jak ważą wasze pociechy?
Maja 8,5kg startowalysmy z 2390 nanizsza 2270

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
joasia4786 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-18, 20:06   #670
florencee
Zadomowienie
 
Avatar florencee
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 531
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Mój młody waży 9,1 kg. Urodził się 3 kg, więc już potroił :P
florencee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-18, 22:21   #671
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 493
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Ja nie wiem ile waży Lilia. Od ostatniego szczepienia nie byliśmy u lekarza, a żeby przyjść tylko na ważenie to nie wiem czy się zgodzą, bo to przychodnia w centrum miasta i zawsze tłumy. Ale chętnie bym się przeszła
navioe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-19, 07:54   #672
madziade
Raczkowanie
 
Avatar madziade
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 102
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

U nas 9 kg, startowa 3530
Zamieniłyśmy Hippa na Enfamil i to jest strzał w 10, Ala ładnie i chętnie pije mleko również w dzień
Zmieniliśmy też fotelik na większy. Wzięliśmy Britaxa Max Way. Trochę się obawiałam, bo to totalny rwf i nie ma opcji montażu przodem w razie "w" ale dzieć ładnie jeździ bez protestów i ma teraz frajdę, bo widzi wszystko w bocznych szybach i nas w lusterku, bo my jeździmy z przodu
madziade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-19, 08:12   #673
joasia4786
Zakorzenienie
 
Avatar joasia4786
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ****
Wiadomości: 3 987
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Cytat:
Napisane przez madziade Pokaż wiadomość
U nas 9 kg, startowa 3530
Zamieniłyśmy Hippa na Enfamil i to jest strzał w 10, Ala ładnie i chętnie pije mleko również w dzień
Zmieniliśmy też fotelik na większy. Wzięliśmy Britaxa Max Way. Trochę się obawiałam, bo to totalny rwf i nie ma opcji montażu przodem w razie "w" ale dzieć ładnie jeździ bez protestów i ma teraz frajdę, bo widzi wszystko w bocznych szybach i nas w lusterku, bo my jeździmy z przodu
Też chce rwfa kupić jak mała podrośnie ale chyba wolmaxa albo minikida. Ile zaplacilas za britaxa?tak z ciekawości?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
joasia4786 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-19, 08:21   #674
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

My też czekamy na fotelik. Niestety w mieście kiepski wybór, dziecko niesamochodowe to kazda wyprawa to logistyka i płacz. Dlatego zamowilismy i będziemy odsyłać jakby co.
Mamy z opcja montażu przoden i tyłem. Mam nadzieję ze to, ze teraz będzie siedział, będzie wyżej i powinien moc swobodnie wyglądać przez okna ułatwi nam podróżowanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-19, 14:16   #675
madziade
Raczkowanie
 
Avatar madziade
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 102
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Cytat:
Napisane przez joasia4786 Pokaż wiadomość
Też chce rwfa kupić jak mała podrośnie ale chyba wolmaxa albo minikida. Ile zaplacilas za britaxa?tak z ciekawości?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Akurat u nas w mieście otworzyli centrum fotelikowe i przez pierwszy tydzień dawali 5% rabatu więc po rabacie wyniósł nas 1091 zł Mierzyliśmy Wolmaxa ale niestety nie pasował do naszego samochodu, bo kiepskie kąty wychodziły, a nie chcieliśmy żadnych podkładek
madziade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-19, 16:23   #676
joasia4786
Zakorzenienie
 
Avatar joasia4786
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ****
Wiadomości: 3 987
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Cytat:
Napisane przez madziade Pokaż wiadomość
Akurat u nas w mieście otworzyli centrum fotelikowe i przez pierwszy tydzień dawali 5% rabatu więc po rabacie wyniósł nas 1091 zł Mierzyliśmy Wolmaxa ale niestety nie pasował do naszego samochodu, bo kiepskie kąty wychodziły, a nie chcieliśmy żadnych podkładek
Oo cena fajna No u nas też się dopiero okaże co bedzie pasowało jak już Majka podrośnie i do Wrocka podjedziemy.. U nas nie ma gdzie poprzymierzać i musimy 150km jechać :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
joasia4786 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-19, 17:09   #677
madziade
Raczkowanie
 
Avatar madziade
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 102
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Cytat:
Napisane przez joasia4786 Pokaż wiadomość
Oo cena fajna No u nas też się dopiero okaże co bedzie pasowało jak już Majka podrośnie i do Wrocka podjedziemy.. U nas nie ma gdzie poprzymierzać i musimy 150km jechać :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powiem Ci, że warto jechać, bo okazuje się, że co samochód to inna kanapa, inna odległość od siedzeń i poszliśmy z wytypowanymi 4, a idealny był tylko ten jeden, w pozostałych głowa młodej opadała za bardzo, bo mamy pochyloną kanapę. I Panowie znający się na tym zamontowali nam fotelik, nauczyli go montować prawidłowo. Czytałam, że niektóre sklepy chcą kasę za przymiarkę fotelika do samochodu jeśli się u nich nie kupi
madziade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-21, 16:53   #678
joasia4786
Zakorzenienie
 
Avatar joasia4786
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ****
Wiadomości: 3 987
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Cytat:
Napisane przez madziade Pokaż wiadomość
Powiem Ci, że warto jechać, bo okazuje się, że co samochód to inna kanapa, inna odległość od siedzeń i poszliśmy z wytypowanymi 4, a idealny był tylko ten jeden, w pozostałych głowa młodej opadała za bardzo, bo mamy pochyloną kanapę. I Panowie znający się na tym zamontowali nam fotelik, nauczyli go montować prawidłowo. Czytałam, że niektóre sklepy chcą kasę za przymiarkę fotelika do samochodu jeśli się u nich nie kupi
Też słyszałam że tak robią. No nic pojedziemy i te 150km po fotelik jak mała podrośnie. W mojej okolicy będziemy pierwszymi, którzy wożą dziecia tylem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
joasia4786 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-23, 07:10   #679
joasia4786
Zakorzenienie
 
Avatar joasia4786
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ****
Wiadomości: 3 987
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Maja w końcu sama siada od kilku dni i potrafi przy czymś klęknąć, więc i wstawanie może już nie długo przed nami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
joasia4786 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-23, 15:04   #680
tofik1984
Zadomowienie
 
Avatar tofik1984
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 460
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Cytat:
Napisane przez joasia4786 Pokaż wiadomość
Maja w końcu sama siada od kilku dni i potrafi przy czymś klęknąć, więc i wstawanie może już nie długo przed nami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratuluję, wiem jak się cieszysz bo mój synek też wekend zaczął sam siadać i ładnie siedzi - a wcześniej posadzony ciągle się "gibał". Siada z pozycji leżenia na brzuchu, z brzucha kładzie się na lewym boku i rączki opiera o podłogę i siada. No i "buja się na czworaka" , ale chyba nie będzie raczkować, bo zaraz kładzie się na brzuchu i pełza.

A Twoja jak siada?
tofik1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-23, 21:44   #681
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Mój synek się już od ponad miesiąca podciąga się i drepta jesli się czegoś złapie , Np szafy czy wokół łóżeczka . Ale niestety nic nie mówi. Nic
Jakieś dźwięki tylko wydaje aaaaaa i eeeeee , i coś tam jeszcze swojego . Ale z mówieniem nie ma to nic wspólnego


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:43 ----------

I ogólnie wstaje jeśli ma się o co oprzeć , a na czworakach tak posuwa , ze na nim nie nadążam. A z mówieniem ani be ani me


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-24, 09:15   #682
tofik1984
Zadomowienie
 
Avatar tofik1984
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 460
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Mój synek się już od ponad miesiąca podciąga się i drepta jesli się czegoś złapie , Np szafy czy wokół łóżeczka . Ale niestety nic nie mówi. Nic
Jakieś dźwięki tylko wydaje aaaaaa i eeeeee , i coś tam jeszcze swojego . Ale z mówieniem nie ma to nic wspólnego


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:43 ----------

I ogólnie wstaje jeśli ma się o co oprzeć , a na czworakach tak posuwa , ze na nim nie nadążam. A z mówieniem ani be ani me


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Łał, ja marzę żeby mój zaczął stawać przy meblach, ale jeszcze co najmniej miesiąc trzeba poczekać. We wtorek idziemy do lekarza na kwalifikacje do rehabilitacji - zobaczymy co powie.
Akurat z mową u nas idzie szybko, ładnie sobie śpiewa: mama ma, mam mame, baba, dada, brrr, eche, jaja, jeje, gaga, gege, gi, ghuuu, papa, bla bla, i różne takie kombinacje z sylab.

Ale Twój mały mówi jakieś spółgłoski?
tofik1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-24, 09:49   #683
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Nie , nic nie mówi. Tylko jakieś jęki i aaaaa eeee. A ruchowo szaleje ze hoho


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

Aha i sam umie bawić się piłka. Popycha ja rączkami i biega za nią jak szalony


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-24, 10:49   #684
madziade
Raczkowanie
 
Avatar madziade
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 102
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Cytat:
Napisane przez joasia4786 Pokaż wiadomość
Maja w końcu sama siada od kilku dni i potrafi przy czymś klęknąć, więc i wstawanie może już nie długo przed nami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brawa dla Małej, siadanie to duży krok do przodu

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Mój synek się już od ponad miesiąca podciąga się i drepta jesli się czegoś złapie , Np szafy czy wokół łóżeczka . Ale niestety nic nie mówi. Nic
Jakieś dźwięki tylko wydaje aaaaaa i eeeeee , i coś tam jeszcze swojego . Ale z mówieniem nie ma to nic wspólnego


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:43 ----------

I ogólnie wstaje jeśli ma się o co oprzeć , a na czworakach tak posuwa , ze na nim nie nadążam. A z mówieniem ani be ani me


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiedyś na jakimś portalu parentingowym czytałam, że często dzieci dobrze rozwinięte ruchowo trochę później zaczynają mówić, bo skupiają się na ruchu, i odwrotnie.
U nas ruchowo jest przeciętnie, Ala to co powinna robić, to robi za to papla z niej nieprzeciętna, buzia jej się nie zamyka. Z małżonem się śmiejemy, że może mamy jakieś wspólne korzenie z Hanką Bielicką Od jakiegoś tygodnia z hakiem mówi mama, tata, baba patrząc na daną osobę i przywołując ją Często leci na raczkach i woła "idę", a tak to szwargoli po "węgiersku" cały czas
madziade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-24, 12:54   #685
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 493
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Brawo za siadanie! My pewnie w ciągu miesiąca zaczniemy chodzić, bo Lilia potrafi przejść od łóżka do krzesła, jak są małe odległości to daje rade. I nauczyła się schodzić i wchodzić na łóżko. Mówi na mnie "mama", jak coś chce to mówi "daj", stoi przy mnie i krzyczy, a jak nie pozwalam i mówię nie wolno to krzyczy "nienie" i się śmieje. I jeszcze mówi papa i kiwa jak tylko przyniose wózek z korytarza
navioe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-24, 19:47   #686
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

U nas bardzo wyraźny ostatni skok. Teraz Franek biega na czterech, przenosi zabawki, ucieka, przemieszcza się między krzesłami. Wstaje przy czym sie da, nawet przy gładkiej ścianie. Jak stoi to czasami sie puści, czasami trzyma się bardzo delikatnie ale musi coś mieć, sam nie chce świadomie stanąć. Wchodzi po schodach na czterech. Zaczepia, woła ręką, robi papa, podaje rękę na dzień dobry, przesyła buziaki, chowa sie za rączkami. C.d.n.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Z. mową różnie. Najczęściej to samogłoski, jakies uuuuuuuu itp. Ale jak zacznie to są jajaja, coś w stylu tata, mama i baba bardzo wyraźne. Wydaje dźwięk w stylu buuuu jak widzi samochód.
Wącha kwiaty marszcząc nosek, turla dużą piłkę, rzuca małą. Naśladuje nas, czasami dźwiękami a czasami gestami. Powtarza czynności (np myjemy brzuszek albo buzię), wkłada i wyjmuje rzecY z torby. Jak nie może sobie z czymś poradzić (rozdzielić klocków) to podaje i robi uuuuuuu. Kuca i wstaje, chodzi przy meblach. Lubi zabawy w piaskownicy. Jak wie ze czegoś nie wolno to siada, patrzy na mnie, robi nununu i dopiero broi. Daje buziaka, przybija 5. Ostatnio zainteresowal się książkami, rozpoznaje obrazki, pokazuje jak robi lew (aaaaaaaa), gdzie są kwiatki (wącha).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 08:29   #687
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 493
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Zona, to podobnie jak u nas! Lilia nie chce dawać buziakow, daje tylko tz rano jak idzie na druga zmiane i wieczorem go nie ma
A kupujecie pchacza? Bo fizjo nam powiedziała, że mozna kupić ale żeby nie był stabilny, tylko taki, że jak ona sie wywali to on też poleci. I, że najlepsza miska. Ja nie wiem czy kupować, bo nie wiem na ile posłuży.
A, i dzisiaj idziemy kupić buty.
navioe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 08:58   #688
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Mamy pchacz ale w ogrodzie. Po trawie lepiej jeździ niz po panelach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 14:32   #689
madziade
Raczkowanie
 
Avatar madziade
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 102
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Cytat:
Napisane przez navioe Pokaż wiadomość
Zona, to podobnie jak u nas! Lilia nie chce dawać buziakow, daje tylko tz rano jak idzie na druga zmiane i wieczorem go nie ma
A kupujecie pchacza? Bo fizjo nam powiedziała, że mozna kupić ale żeby nie był stabilny, tylko taki, że jak ona sie wywali to on też poleci. I, że najlepsza miska. Ja nie wiem czy kupować, bo nie wiem na ile posłuży.
A, i dzisiaj idziemy kupić buty.
Jakie buty kupujecie? My też się przymierzamy do jakichś porządnych skórzanych. Póki co zamawiam Attipasy do chodzenia u teściów, bo mają płytki w domu i wszędzie lodowate podłogi
madziade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-26, 07:04   #690
joasia4786
Zakorzenienie
 
Avatar joasia4786
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ****
Wiadomości: 3 987
Dot.: Mamusie sierpniowe 2016 część

Cytat:
Napisane przez tofik1984 Pokaż wiadomość
Gratuluję, wiem jak się cieszysz bo mój synek też wekend zaczął sam siadać i ładnie siedzi - a wcześniej posadzony ciągle się "gibał". Siada z pozycji leżenia na brzuchu, z brzucha kładzie się na lewym boku i rączki opiera o podłogę i siada. No i "buja się na czworaka" , ale chyba nie będzie raczkować, bo zaraz kładzie się na brzuchu i pełza.

A Twoja jak siada?
Maja podobnie albo ustawia się w pozycji na czworaka i wtedy siada przechylajac się w bok. Wykorzystuje wszystko i wszystkich przy okazji tez do tego by kleknac.
U nas z mowy to mamama mememe bababa uuuu au (naśladuje szczekanie psa) am,brrrrrr (auto) od wczoraj aha. Robi nununu, robiła papa teraz już znowu nie tositosi, pokazuje gdzie sroczka kaszke wazyla i cały czas pokazuje palcem co chce. Pokaze gdzie jest nos i na obrazku misia,pieska i kotka (jej ulubione) to tak z grubsza uwielbia wyciągać klocki z domku i chować z powrotem i oglądać książeczki i gazetki z marketowktóre potem drze w drobny mak


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:04 ---------- Poprzedni post napisano o 07:50 ----------

Największy ubaw mamy jak tanczy bo buja sie tak śmiesznie na boki pokazuje na telefon,radio lub tv i tak się buja zeby włączyć jej muzyke uwielbia jadą misie, bo aż podskakuje na siedząco

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
joasia4786 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-26 12:13:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:08.