Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-09, 13:08   #3541
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez sskers Pokaż wiadomość
Jakaś dobra dusza poleci tani transport gości we Wrocławiu? Kapcie spadły mi z nóg jak dostałam kilka pierwszych wycen
Ja wynajmowalam autobus we Wrocławiu ale zabij mnie, nie pamiętam jaki byl koszt- moj tato to zalatwial ale jak chcesz to zapytam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A jaka trasa?
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 18:21   #3542
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
Ja wynajmowalam autobus we Wrocławiu ale zabij mnie, nie pamiętam jaki byl koszt- moj tato to zalatwial ale jak chcesz to zapytam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A jaka trasa?
Poproszę, jeśli to nie problem 30km z Galerii Dominikańskiej w miejsce docelowe. Ewentualne szczegóły mogę podać na PW, bo jeszcze chcemy żeby obrócić pod hotel. Ale to już wliczyłam w kilometraż.
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 09:00   #3543
melysa
Raczkowanie
 
Avatar melysa
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 145
Dot.: Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez sskers Pokaż wiadomość
Tak, napisałam do nich Wg cennika powinni wypaść korzystnie. Ale lepiej miał wypaść polbus, a chcą 1600zł za dowiezienie i odwiezienie gości, za w sumie 60km "czystej" trasy
o matko... czyli utwierdzam się w przekonaniu że dobrze zrobiliśmy zapewniając gościom nocleg zamiast transportu, zwłaszcza że trasa liczyłaby 200 km w obie strony
melysa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 09:15   #3544
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez melysa Pokaż wiadomość
o matko... czyli utwierdzam się w przekonaniu że dobrze zrobiliśmy zapewniając gościom nocleg zamiast transportu, zwłaszcza że trasa liczyłaby 200 km w obie strony
My mamy polowę ludzi na nocleg, a Ci co są na miejscu mają mieć transport. Sala jest gdzieś 5km od tablic Wrocławia, więc blisko.
Najtaniej póki co za 1000zl znaleźliśmy, więc i tak korzystniej wypada transport, ale przyznam że zakładałam "nieco" niższy budżet patrząc się po cennikach za km na stronach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 12:09   #3545
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Dot.: Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II

Jak Wam idzie.. bo ja już lekko panikuję.
Trzeba zacząć ogarniać papiery a ja nie mogę zdecydować się na nazwisko
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 13:06   #3546
fajita1
Wtajemniczenie
 
Avatar fajita1
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 2 125
Dot.: Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II

Ja jestem trochę wkurzona, bo jedziemy w sobotę na wesele 300 km od domu i co prawda mamy zapewniony nocleg, ale... Jestem pewnie trochę za wygodna, ale nie podoba mi się, że pokoje będą 6 osobowe, nocleg 10 km od sali więc i tak muszę być kierowcą oraz goście zostali podzieleni na dwa miejsca noclegowe, jedni hotel 3 gwiazdki nad salą a my w jakimś hostelu na za iu do którego musimy dojechać na własną rękę i nie ma możliwości, abyśmy po podróży, przed weselem odświeżyli się, przebrali itp.

Także jak dziewczyny macie gości z daleka to weźcie pod uwagę moje żale
__________________
Przestrzeń bez Ciebie - klaustrofobia
09.09.2017 ♥
fajita1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 15:20   #3547
melysa
Raczkowanie
 
Avatar melysa
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 145
Dot.: Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Kmee Pokaż wiadomość
Jak Wam idzie.. bo ja już lekko panikuję.
Trzeba zacząć ogarniać papiery a ja nie mogę zdecydować się na nazwisko
my w zeszłym tygodniu byliśmy w urzędzie i już czekamy na papiery ale ja od początku byłam zdecydowana że przejmuję nazwisko TŻta więc nie miałam problemu

Cytat:
Napisane przez fajita1 Pokaż wiadomość
Ja jestem trochę wkurzona, bo jedziemy w sobotę na wesele 300 km od domu i co prawda mamy zapewniony nocleg, ale... Jestem pewnie trochę za wygodna, ale nie podoba mi się, że pokoje będą 6 osobowe, nocleg 10 km od sali więc i tak muszę być kierowcą oraz goście zostali podzieleni na dwa miejsca noclegowe, jedni hotel 3 gwiazdki nad salą a my w jakimś hostelu na za iu do którego musimy dojechać na własną rękę i nie ma możliwości, abyśmy po podróży, przed weselem odświeżyli się, przebrali itp.

Także jak dziewczyny macie gości z daleka to weźcie pod uwagę moje żale
to rzeczywiście niefajnie... zwłaszcza taki podział gości
melysa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-10, 15:44   #3548
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II

Podział gości często bierze się z braku miejsc w hotelu przy sali więc nie miałabym jakoś bardzo za zle. To że musicie sobie sami dojechać to już lipa straszna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

To już bym chyba wolała sama zapłacić za hotel normalny i móc się wyspać i ogarnąć przed...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 16:17   #3549
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II

Fajita, ja też uważam, że to niefajnie, że niektórzy dostają nocleg na miejscu, a inni cokolwiek gdziekolwiek, byle nie było, że nic nie zostało zaproponowane
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 17:14   #3550
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Podział gości często bierze się z braku miejsc w hotelu przy sali więc nie miałabym jakoś bardzo za zle. To że musicie sobie sami dojechać to już lipa straszna.
My np. zrezygnowaliśmy z dużo tańszego hotelu z tego powodu. Bo byłaby szansa, że mogłoby zabraknąć miejsca dla 2-3 os. No i bierzemy tylko i wyłącznie pokoje 2-3os. Sama nie chciałabym z kilkoma osobami "noclegować". Wybieraliśmy jednak hotel o jakimś przyzwoitym standardzie.

I też u mnie hotel jest ok. 3km od sali i zapewniamy transport. Nie wyobrażam sobie, aby goście mieli sobie sami do niego dojechać
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 18:07   #3551
melysa
Raczkowanie
 
Avatar melysa
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 145
Dot.: Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II

A właśnie, z tym transportem do hotelu to jak robicie? Jest jeden duży bus i o określonej godzinie zawozi pod hotel, czy jakiś mniejszy i zgarnia gości po kolei tak jak bedą wychodzić z wesela?
melysa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-10, 18:11   #3552
nniee
Zakorzenienie
 
Avatar nniee
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: 7th heaven
Wiadomości: 4 506
Dot.: Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Kmee Pokaż wiadomość
Jak Wam idzie.. bo ja już lekko panikuję.
Trzeba zacząć ogarniać papiery a ja nie mogę zdecydować się na nazwisko
To była chyba jedna z najtrudniejszych rzeczy i sumie do końca nie wiedziałam tak na 100%. Dobrze, że TŻ wziął tę kartkę do wypisywania, bo chyba bym się z godzinę nad tym rozczulała ale M. jaki był dumny

Ja też powoli zaczynam się denerwować, ale bardziej temu, że nic na razie nie można załatwić, bo mam nową pracę i nie mam jak wziąć wolnego
Cytat:
Napisane przez sskers Pokaż wiadomość
My np. zrezygnowaliśmy z dużo tańszego hotelu z tego powodu. Bo byłaby szansa, że mogłoby zabraknąć miejsca dla 2-3 os. No i bierzemy tylko i wyłącznie pokoje 2-3os. Sama nie chciałabym z kilkoma osobami "noclegować". Wybieraliśmy jednak hotel o jakimś przyzwoitym standardzie.

I też u mnie hotel jest ok. 3km od sali i zapewniamy transport. Nie wyobrażam sobie, aby goście mieli sobie sami do niego dojechać
My gościom z daleka zarezerwowaliśmy pokoje 2 os., będziemy mieć też kierowcę. Jedno czego nie potrafię przeskoczyć, to, że check-in jest od 12, a my mamy o 13 ślub i bliscy mogą mieć trochę mało czasu na ogarnięcie się po podróży (ok 200km). Plus jest taki, że wszystko jest w obrębie 1km to może dają radę
__________________
08.04.2008
nniee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 18:56   #3553
bona_fide
Raczkowanie
 
Avatar bona_fide
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 262
Dot.: Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II

Wydaje mi się, że autobusy wrocławskiego MPK nie mogą przewozić pasażerów poza granice gminy Wrocław - no ale to już Ci pewnie odpiszą dokładnie
bona_fide jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 20:19   #3554
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez melysa Pokaż wiadomość
A właśnie, z tym transportem do hotelu to jak robicie? Jest jeden duży bus i o określonej godzinie zawozi pod hotel, czy jakiś mniejszy i zgarnia gości po kolei tak jak bedą wychodzić z wesela?
Wiesz co no my zrobimy tak, że pierwszych gości zgarnie o powiedzmy 2.00 do hotelu, a o 2.10 obróci i zabierze gości do Wrocławia.

I tak jak znajomi robią wesele, będzie o 4.00 bus do hotelu, jak chcemy wcześniej to musimy we własnym zakresie. No i uważam to za uczciwe. Bo jednak jakby miał stać pod salą 9h to koszty w przypadku mojego miasta byłyby kosmiczne
Cytat:
Napisane przez bona_fide Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że autobusy wrocławskiego MPK nie mogą przewozić pasażerów poza granice gminy Wrocław - no ale to już Ci pewnie odpiszą dokładnie
Mają do takich celów busy przystosowane Przegubowe a i owszem, tylko w granicach miasta.
__________________


Edytowane przez sskers
Czas edycji: 2017-07-10 o 20:20
sskers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 20:50   #3555
Wanilka5
Idealna Źona; )
 
Avatar Wanilka5
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Miasto
Wiadomości: 17 060
Dot.: Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Kmee Pokaż wiadomość
Jak Wam idzie.. bo ja już lekko panikuję.
Trzeba zacząć ogarniać papiery a ja nie mogę zdecydować się na nazwisko
Aha to nazwisko zawsze jest dreszczyk niepewności; )

Cytat:
Napisane przez fajita1 Pokaż wiadomość
Ja jestem trochę wkurzona, bo jedziemy w sobotę na wesele 300 km od domu i co prawda mamy zapewniony nocleg, ale... Jestem pewnie trochę za wygodna, ale nie podoba mi się, że pokoje będą 6 osobowe, nocleg 10 km od sali więc i tak muszę być kierowcą oraz goście zostali podzieleni na dwa miejsca noclegowe, jedni hotel 3 gwiazdki nad salą a my w jakimś hostelu na za iu do którego musimy dojechać na własną rękę i nie ma możliwości, abyśmy po podróży, przed weselem odświeżyli się, przebrali itp.

Także jak dziewczyny macie gości z daleka to weźcie pod uwagę moje żale
Też bym się wkurzyla mogę spać na zadupiu ale dlaczego musze sama dojechać do niego paranoja

Ja pamiętam ze jak pytałam to nieźle ceny za sam dowoz z kościoła na salę chcieli po 1000 zł bo z 15 km było a tata załatwił busa na 30 osób za 400zl
__________________
Mąż i Źona
Listopadowa Dziulka 2017
Wanilka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 21:40   #3556
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Dot.: Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez fajita1 Pokaż wiadomość
Ja jestem trochę wkurzona, bo jedziemy w sobotę na wesele 300 km od domu i co prawda mamy zapewniony nocleg, ale... Jestem pewnie trochę za wygodna, ale nie podoba mi się, że pokoje będą 6 osobowe, nocleg 10 km od sali więc i tak muszę być kierowcą oraz goście zostali podzieleni na dwa miejsca noclegowe, jedni hotel 3 gwiazdki nad salą a my w jakimś hostelu na za iu do którego musimy dojechać na własną rękę i nie ma możliwości, abyśmy po podróży, przed weselem odświeżyli się, przebrali itp.

Także jak dziewczyny macie gości z daleka to weźcie pod uwagę moje żale
Meh ja mam gości (połowę z daleka), ale nie zapewniam noclegu. Zapewniłam dostępność spania koło sali (rezerwacje), ale niestety nie jestem w stanie jeszcze za to zapłacić (ok 4000zł).

Cytat:
Napisane przez melysa Pokaż wiadomość
my w zeszłym tygodniu byliśmy w urzędzie i już czekamy na papiery ale ja od początku byłam zdecydowana że przejmuję nazwisko TŻta więc nie miałam problemu
Ja jestem strasznie niezdecydowana. Lubię swoje nazwisko. Wcale nie chce mi się nazywać tak jak teściowa.. Nazwisko TŻ jest nazwiskiem jego ojczyma, więc niby nie powinno mu tak zależeć. Chciałam, żeby przyjął moje, ale unosi się honorem i dupa

Cytat:
Napisane przez nniee Pokaż wiadomość
To była chyba jedna z najtrudniejszych rzeczy i sumie do końca nie wiedziałam tak na 100%. Dobrze, że TŻ wziął tę kartkę do wypisywania, bo chyba bym się z godzinę nad tym rozczulała ale M. jaki był dumny
U mnie też pewnie TŻ wypisze, bo mi ręka zadrży

Cytat:
Napisane przez nniee Pokaż wiadomość
Ja też powoli zaczynam się denerwować, ale bardziej temu, że nic na razie nie można załatwić, bo mam nową pracę i nie mam jak wziąć wolnego
O to to.. ja mam to samo, roboty jak na złość za dużo ciągle zostaje po godzinę-dwie dłużej w pracy i jestem przemęczona a do tego na nic nie mam czasu. Do dupy

Cytat:
Napisane przez Wanilka5 Pokaż wiadomość
Aha to nazwisko zawsze jest dreszczyk niepewności; )
I jeszcze ta wymiana papierów.. i wiza do usa straci ważność i w ogóle wszystko mi się nie podoba
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 23:14   #3557
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Kmee Pokaż wiadomość
Jak Wam idzie.. bo ja już lekko panikuję.

Trzeba zacząć ogarniać papiery a ja nie mogę zdecydować się na nazwisko

Ja na szczęście nawet się nie zastanawiałam za długo. Naturalnym dla mnie było wzięcie nazwiska po mężu, nie zrobiłabym tego tylko w przypadku gdyby TŻ miał brzydkie nazwisko. W sumie śmiejemy się, że i tak całe moje nazwisko zostaje, tylko dochodzi kilka literek - mam bardzo krótkie nazwisko i każda z literek mojego nazwiska jest w nazwisku TŻa, nawet w tej samej kolejności

My sami nie wypisywalismy jakie nazwiska bierzemy, pani w urzędzie się nas pytała i sama wpisywała.

Cytat:
Napisane przez fajita1 Pokaż wiadomość
Ja jestem trochę wkurzona, bo jedziemy w sobotę na wesele 300 km od domu i co prawda mamy zapewniony nocleg, ale... Jestem pewnie trochę za wygodna, ale nie podoba mi się, że pokoje będą 6 osobowe, nocleg 10 km od sali więc i tak muszę być kierowcą oraz goście zostali podzieleni na dwa miejsca noclegowe, jedni hotel 3 gwiazdki nad salą a my w jakimś hostelu na za iu do którego musimy dojechać na własną rękę i nie ma możliwości, abyśmy po podróży, przed weselem odświeżyli się, przebrali itp.



Także jak dziewczyny macie gości z daleka to weźcie pod uwagę moje żale

Bardzo niefajnie... Zgadzam się, że dzieli się gości często ze względu na brak takiej ilości miejsc dla wszystkich gości. Jednak pokoje 6os. i dojazd samemu są już niepoważne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 05:57   #3558
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II

[1=3cda010cf2365f85063684c ab232c67a494edda3_61df6b8 1d462b;75382716]Ja na szczęście nawet się nie zastanawiałam za długo. Naturalnym dla mnie było wzięcie nazwiska po mężu, nie zrobiłabym tego tylko w przypadku gdyby TŻ miał brzydkie nazwisko. W sumie śmiejemy się, że i tak całe moje nazwisko zostaje, tylko dochodzi kilka literek - mam bardzo krótkie nazwisko i każda z literek mojego nazwiska jest w nazwisku TŻa, nawet w tej samej kolejności

My sami nie wypisywalismy jakie nazwiska bierzemy, pani w urzędzie się nas pytała i sama wpisywała.




Bardzo niefajnie... Zgadzam się, że dzieli się gości często ze względu na brak takiej ilości miejsc dla wszystkich gości. Jednak pokoje 6os. i dojazd samemu są już niepoważne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]
Nie do konca sie z tym zgodzę. Mysle ze jezeli mloda para dobrze rozlokuje gosci to nikomu sie krzywda nie stanie jak sie przespi w kilkuosobowym pokoju. Bylam na weselu gdzie spaliśmy w 10-os pokoju ale to byla paczka znajomych i bylo na tyle fajnie ze dobralismy jeszcze jeden nocleg i zostalismy dzien dluzej moja kuzynka tez jak robila wesele to zakwaterowala rodzine w 6-os pokoju i moi rodzice do dzis wspominaja jak bylo fajnie i smiesznie jak razem wracali z wesela (a dodam ze moja mama w kwesti noclegow, dostepu do lazienki i komfortu jest bardzo wymagajaca)- mysle ze moze byc fajnie nie przejmowalabym sie tym za bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 07:13   #3559
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II

Ja czasami żałuję, że zmieniłam nazwisko na męża. Więc radzę się poważnie zastanowić Jak macie wątpliwości czy zmieniać nazwisko to nie zmieniajcie.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-11, 07:15   #3560
fajita1
Wtajemniczenie
 
Avatar fajita1
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 2 125
Dot.: Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
[/COLOR]To już bym chyba wolała sama zapłacić za hotel normalny i móc się wyspać i ogarnąć przed...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie ja też. Gdybym wiedziała wcześniej to szukałabym noclegu na własną rękę w miejscowości gdzie jest wesele.
Co do kilkuosobowego pokoju to nie podoba mi się to, bo ja chcę po weselu i przed podróżą do domu samochodem jednak się trochę wyspać a nie urządzać poprawiny (jak to zazwyczaj jest w kilkuosobowych pokojach ).

Co do transportu to my też zapewniamy transport gościom z kościoła na salę i powrotny robiący trasę po miejscowościach gdzie goście mieszkają około 4:00, czyli wtedy kiedy zespół kończy grać.
__________________
Przestrzeń bez Ciebie - klaustrofobia
09.09.2017 ♥
fajita1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 07:33   #3561
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
Nie do konca sie z tym zgodzę. Mysle ze jezeli mloda para dobrze rozlokuje gosci to nikomu sie krzywda nie stanie jak sie przespi w kilkuosobowym pokoju. Bylam na weselu gdzie spaliśmy w 10-os pokoju ale to byla paczka znajomych i bylo na tyle fajnie ze dobralismy jeszcze jeden nocleg i zostalismy dzien dluzej moja kuzynka tez jak robila wesele to zakwaterowala rodzine w 6-os pokoju i moi rodzice do dzis wspominaja jak bylo fajnie i smiesznie jak razem wracali z wesela (a dodam ze moja mama w kwesti noclegow, dostepu do lazienki i komfortu jest bardzo wymagajaca)- mysle ze moze byc fajnie nie przejmowalabym sie tym za bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja też jestem bardzo wymagającą osobą w tej kwestii, nie lubię gdy ktoś kręci mi się po pokoju.
Sama wiem, że da się to zorganizować tak żeby nie było specjalnie drogo i w dobrych warunkach. my załatwiliśmy blisko sali pokoje 2os. z łazienkami (mają jeden pokój 4 os. ale to z myślą o rodzinie z dwójką dzieci), budynek świeżo po remoncie i to za 35 zł za osobę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 07:34   #3562
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Ja czasami żałuję, że zmieniłam nazwisko na męża. Więc radzę się poważnie zastanowić Jak macie wątpliwości czy zmieniać nazwisko to nie zmieniajcie.
Moge wiedziec dlaczego? Ty nie masz dwuczlonowego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 07:57   #3563
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
Moge wiedziec dlaczego? Ty nie masz dwuczlonowego?
Nie mam dłuczłonowego, chociaż na FB mam takie i pewnie dlatego tak myślałaś Mam jedno nazwisko, męża. Nie mogę się do niego przyzwyczaić i jakoś tak... nie czuję się sobą jak przedstawiam się obecnym nazwiskiem
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 08:10   #3564
turkusowapoziomka
ż o n a i d e a l n a
 
Avatar turkusowapoziomka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z nad Wisły.
Wiadomości: 7 703
Dot.: Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II

My jeszcze noclegów nie ogarnialiśmy bo nie wiemy tak naprawde kto przyjedzie. Też bedzie raczej sytuacja, że niektórzy nad salą a inni w hotelu w mieście (sala 16km od miasta) no ale nie da się inaczej, nie widzę nic w tym złego. Jedyne co to mój tata ma oganiać jakiś bus dla tych gości do hotelu, a potem następnego dnia transport z hotelu na salę na poprawiny o 13:00. Mam nadzieje, ze spełnię wymagania gości :P

---------- Dopisano o 09:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:03 ----------

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Nie mam dłuczłonowego, chociaż na FB mam takie i pewnie dlatego tak myślałaś Mam jedno nazwisko, męża. Nie mogę się do niego przyzwyczaić i jakoś tak... nie czuję się sobą jak przedstawiam się obecnym nazwiskiem
O ja tez myślałam, że masz dwuczłonowe

Mi pewnie też będzie ciężko się przestawić Tym bardziej, że wszyscy do mnie mówią po nazwisku zdrobniale, raczej nie zmienię już tego ale dam radę po prostu moje panieńskie nazwisko będzie ksywką i tyle. Oficjalnie będę miała inne ale czy nie będę już sobą
__________________
Nie czekaj na specjalną okazję - wystarczającą okazją jest dzisiejszy dzień.
turkusowapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 08:11   #3565
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Nie mam dłuczłonowego, chociaż na FB mam takie i pewnie dlatego tak myślałaś Mam jedno nazwisko, męża. Nie mogę się do niego przyzwyczaić i jakoś tak... nie czuję się sobą jak przedstawiam się obecnym nazwiskiem
Aaaa ok, kapuje ja na szczęście sie przyzwyczailam i traktuje nazwisko męża jak swoje. Ale tez sie gdy nie zastanawialam sie nad roznymi opcjami- chcialam przyjac nazwisko męża i nie bylo dyskusji chociaz, nie powiem, gdzies tam troszkę tęsknię za swoim nazwiskiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 08:12   #3566
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II

Ja się po prostu źle czuję mając obecne nazwisko Może się przyzwyczaję, nie wiem. W każdym razie obecnie żałuję zmiany.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 08:16   #3567
turkusowapoziomka
ż o n a i d e a l n a
 
Avatar turkusowapoziomka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z nad Wisły.
Wiadomości: 7 703
Dot.: Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Ja się po prostu źle czuję mając obecne nazwisko Może się przyzwyczaję, nie wiem. W każdym razie obecnie żałuję zmiany.
Oj ale macie takie fajne oryginalne nazwisko Mi się podoba

Ja po ślubie będę miała inicjały O.B. jak tampony
__________________
Nie czekaj na specjalną okazję - wystarczającą okazją jest dzisiejszy dzień.
turkusowapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 08:24   #3568
fajita1
Wtajemniczenie
 
Avatar fajita1
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 2 125
Dot.: Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II

Mi też będzie bardzo przykro, że zmieniam nazwisko, ale nie chcę mieć z TŻtem dwóch innych, nie chcę mieć dwuczłonowego, bo to już w ogóle będę się przedstawiać 10 minut więc jedyną opcją była zmiana nazwiska
Mnie w tej zmianie najbardziej denerwuje, że tu gdzie mieszkam to nazwisko jest bardzo popularne. W wiosce gdzie mieszka mój TŻ jest jeszcze jeden facet o takim samym imieniu i nazwisku
__________________
Przestrzeń bez Ciebie - klaustrofobia
09.09.2017 ♥
fajita1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 10:19   #3569
Arsonist
Zakorzenienie
 
Avatar Arsonist
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3 157
Dot.: Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez turkusowapoziomka Pokaż wiadomość

Ja po ślubie będę miała inicjały O.B. jak tampony
Właśnie mi uświadomiłaś, że też bym tak miała, jakbym wzięła tylko TŻ nazwisko.

Co do noclegów, to rozumiem, że czasem ciężko jest znaleźć tak, żeby było i ładne, i blisko sali, i pokoje 2-osobowe, i jeszcze w miarę tanio do tego. No ale z tym dojazdem to też kijowo. W tej sytuacji zrobiłabym chociaż busy, żeby goście mogli się normalnie napić.

Kiedyś byliśmy na weselu w strasznej pipidówie, w której był tylko 1 porządny hotel (w nim było właśnie wesele), a oprócz tego jakieś zagrzybiałe schronisko. Miejsc w tym hotelu było na styk. PM mówiła, że się cieszyła, jak paru ludzi porezygnowało i wszyscy się jednak pomieścili, bo po prostu nie wiedziała, co by zrobiła z tymi "nadmiarowymi" osobami. Bo dać je do tamtego schroniska wstyd, ale wysyłać np. do sąsiedniej miejscowości też nie bardzo. Też tam spaliśmy chyba w 6- czy 4-osobowym pokoju, ale rozumiałam sytuację, więc nie śmiałam narzekać. Zresztą ze znajomymi, więc spoko.
__________________
Sprawy, które były i opadły w otchłań
wyłaniają się na nowo, wykuwają z ognia.
Arsonist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 10:40   #3570
fajita1
Wtajemniczenie
 
Avatar fajita1
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 2 125
Dot.: Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II

Ja liczę, że dostaniemy pokój z moją kuzynką i jej facetem, bo reszty osób co ma nocować w tym hostelu nie znam. No i że będą taksówki jeździły

Nam zostało jedno zaproszenie do rozwiezienia, które może uda nam się w tym tygodniu wręczyć i pozostanie czekanie do 1 sierpnia na potwierdzoną liczbę gości i można wpadać w szał dopinania na ostatni guzik
__________________
Przestrzeń bez Ciebie - klaustrofobia
09.09.2017 ♥
fajita1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-24 11:28:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:44.