Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka! - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-07-24, 10:30   #3091
calineczka3
Zadomowienie
 
Avatar calineczka3
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 585
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka!

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość

U nas troszkę już lepiej. Najważniejsze że wyniki są w porządku, brak infekcji. Mały spadł z wagi ale w granicach normy. Powoli nam się aktywizuje do życia i zaczyna ssać ale póki co cyce się nie napełniają za bardzo więc dostaje mm. Bardzo jest leniwy, zasypia w minutę na cycu. Ciężko mi go wybudzić na karmienia ale walczymy bo ja kp nie odpuszczę. Dzięki za ciepłe słowa dziewczyny, są potrzebne bo dzisiaj wyłam prawie co 3h po Każdym karmieniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki, żeby było coraz lepiej z karmieniem!


Cytat:
Napisane przez nonie_ Pokaż wiadomość
Pestycyda a badali mu w końcu glukozę? Dobrze ze troszkę się ogarnia mały.

My dziś zostajemy pierwszy raz sami na cały dzień, trzymajcie kciuki żeby Marcelinka współpracowała.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Cytat:
Napisane przez etusiaaa Pokaż wiadomość

Ja dostałam jakiejś super energii po tym porodzie. Latam sprzątam robie przetwory jeszcze porządki w szafie robie z ubraniami. Bo zostało mi tylko 2 kg z przed ciąży. Chociaż mam jeszcze kilka nadprogramowych ale pomału to zrzuce 😉
Dlatego brakuje mi czasu na wizaż. Szukam lokalu na chrzciny bo będę podobno 2 września czekamy bo męża siostra przyleci do pl.

Która załatwiala macierzyński w ZUS? ? Bo ja jednak muszę tam jechać i załatwić? ? Co mi będzie potrzebne? ?

Także mama na pełnych obrotach ze mnie po południ ami chodzimy na spacerki bo w ciągu dnia musze trochę czasu poświęcić pauline 😊 chociaż i tak jest bardzo wyrozumiała i pomaga mi ile może 3 latka 😊 ważne ze nie jest zazdrosna o brata

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zazdroszczę powera

Cytat:
Napisane przez nonie_ Pokaż wiadomość
A może to tradzik? Mam nadzieje ze nie alergia... u nas póki co czysto na skórze u małego, troszkę się łuszczy, ale Marcelina tez tak miała.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co się robi z takim łuszczeniem?

Dziewczyny stosujecie jakieś kremy do buzi?

Cytat:
Napisane przez poprostu Pokaż wiadomość
Wymiekam mam dość, niech mnie ktoś stąd zabierze. Ta ciąża sie nigdy nie skończy. Zostałam uwięziona jak w jakiejś klatce, chyba za karę za poprzednie życie. Ja też wyglądam po nocy jak zombie nie mając jeszcze dziecka. Moje nogi są fioletowe,palce wyglądają jak parówki, pachwiny mnie tak bola ze lewdo chodzę, ledwo ogolilam sie w kroczu a umeczyłam się przy tym jakbym biegła maraton. Ta duchota mnie dobija. Mam okna od strony ogródka w nocy ciągle wstaje siku nie wiem juz ile razy, palę światło to zlatuje mi się robactwo, a mnie tak przerażaja robaki że to jest dramat, oczywiście nie mam kogo budzić żeby to ogarnął więc muszę walczyć sama. Więc jak dzisiaj mi ktoś steknie "gorąco c'nie?" to ja chyba będę ryczeć jak bóbr.
Poprostu jeszcze kilka dni, dasz radę!

Cytat:
Napisane przez taedio Pokaż wiadomość
Pestycyda miałam Ci pisać mój pierwsze 1,5 doby tez nic a nic nie ciągnął. Nawet od razu po porodzie ledwo co złapał a tak to spał ciagle. Potem powoli zaczął cos ciągnąć i laktacja sama mi sie rozkręciła. Mały nie był dokarmiamy ani razu
Super, że teraz karmisz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie chcieli Ci go dokarmić? Też tak chcę

Cytat:
Napisane przez minini Pokaż wiadomość

do mnie jedzie mama - bedziemy sprzątac ten ostatni pokój i umyje mi okna

w lazience brakuje tylko fug na jednej scianie i podłodze a w kuchni nadal frontów i szuflad.

ale wiecie co to oznacza??? że zdążyliśmy!!!!! aaaaaa teraz moge na spokojnie iść rodzić!! podobno stres i niepokój wstrzymują poród
Super!


Dla odmiany dzisiaj super spałam, z jedną tylko pobudką
Jadę niedługo na to ktg, trzymajcie kciuki, żeby im nie przyszło do głowy zostawić mnie w szpitalu
calineczka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 10:32   #3092
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka!

Calineczka nic się nie robi. U mnie samo przestało się łuszczyc. Możesz oliwka smarować jeśli bardzo chcesz.

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

Kciuki za ktg!
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 10:32   #3093
Mała!
Zakorzenienie
 
Avatar Mała!
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 4 923
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka!

Minini
Jak tam.u.ciebie? Nic sie nie przyspieszyło?

Pestycyda
Bardzo dobrze nie odpuszczaj.kp, ja trzymam kciuki

Sam
Polecam Ci relaksacje i afirmacje na stres
Ja myślę, ze gdyby miał mocne.brzuszkowe dolegliwości to by Ci plakał. Moj tez czasami jak zawyje to az strach mam.w oczach... i tez porrafi wisiec na cycku non stop! Dziś rano raptem 2 g... dopiero sie zaczynam.ogarniać a mamy 11:00
Tyle, że mój np wczoraj spał np dnia.

Nonie
Kciuki

Etusia
Ja tez musze załatwić jeszcze macierzyński. Jutro jadę, musisz miec wniosek, oświadczenie ze tato nie pobierał zasiłku i akt urodzenia.

Morelle
Jak odgazować malucha... podpowiedz...
Dobrze, że ssawka zeszła, ciekawe czy to alergia czy np mie potówki.

Darietta
współczuję nieodkładalnego dziecka... moj tez tak.ma.czasami zgroza
Jak będę sama to nie wiem.jak sie ogarne z Tymonem :/

Poprostu
Końcówka jest ciężka, ale kto jak kto, wiem, ze Ty dasz rade jeszcze troszkę... potem bedzie super nagroda i wytchnienie... choć nikt nie mowi, że będzie łatwo. Trzymam kciuki zavTwoje samopoczucie i szybkie.rozwiązanie

Aggs i Jon
Za Was też kciuki jeszcze chwila... kurcze.jakie tp ekscytujące, ze jeszcze czekacie

Xzora
Super ze tak ładnie spi w nocy my mamy 3 pobudki zazwyczaj, czasem 2, czasem 4:/ dziś 3, ale w nocy odpukac daje się odłożyć i śpi. Też mam mało energii i ciagle bym spała, ale żelazo u.mnie ok :/ właśnie pije kawę.
Brawa za KP
Przebieracie pieluchy w nocy przed karmieniami?

Minini
brawa za koniec idź rodzić i.będzie juz w ogóle super!!!

Steves
Super, ze u Was dobrze, my dajemy Dicoflor, przypomniałaś mi o DHA
My też śpimy podobnie tak po ok 2,5 h w nocy.

Hugo wczoraj pieknie spał pol dnia... zasnął po 21 i spal do 24:00 potem wstał o 2:00 i 5:00. No.i o 8 juz wszyscy wstali dwie godziny wisiał na cycku i o 10 padł i śpi... a.moje cycki.już sa gotowe do ponownego karmienia

Czasami łapie dziwne stany niepokoju... kurde wszystko było tskir proste już... ogarnięte i zorganizowane... praca fajna, syn duży ja w fajnej formie... a teraz dupa... wszystko od nowa, boję się zwyczajnie chyba...
Muszę czesto patrzeć na Hugo wctakich chwilach, żeby sobie przypominać jakie to szczęście że jest.








Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"I nawet kiedy będzie gęsta mgła... Ja w tej mgle do Ciebie będę szła"

Kocham Cię syneczku...moja gwiazdo na niebie...
Mała! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 10:33   #3094
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka!

Cytat:
Napisane przez darietta Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie co jeszcze powinnam ogarnac z małą na bioderka jestesmy juz umowione. Nie wiem kiedy powinnam isc do pediatry na kontrole. W sumie wpadl do nas jak mnie pogotowie do szpitala zabieralo ale nic w ksiazeczce nie zaznaczyl ze byla wizyta. I za dużo nie pisprawdzał. Cos jeszcze trzeba załatwić? Jakiś lekarz itp.

Bede wdzieczna za pomoc
Zapisaliśmy mała do przychodni, była pediatra na wizycie patronażowej, w tygodniu od 21.08 pierwsze szczepienie i potem umawianie kolejnych

Taedio kciuki za wagę, my tez czekamy na położną ��

Edytowane przez akada
Czas edycji: 2017-07-24 o 10:35
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 10:37   #3095
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka!

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Zapisaliśmy mała do przychodni, była pediatra na wizycie patronażowej, w tygodniu od 21.08 pierwsze szczepienie i potem umawianie kolejnych
Przyszedl do domu? Co robił co sprawdzał.
Do nascjak przyszedl to tylko zwrócił mezowi uwage ze nóżki ma krzywe a to nie prawda bo musiala sie rozprostowac po zwinieciu w brzuszku. I z tym pepkiem ze gazik kłaść i przemywac sola fizjologiczna. Mnie akurat nie było a mąż był tak zdenerwowany mną że pomrocznosc jasna niewiele pamieta.
darietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 10:45   #3096
calineczka3
Zadomowienie
 
Avatar calineczka3
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 585
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka!

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Calineczka nic się nie robi. U mnie samo przestało się łuszczyc. Możesz oliwka smarować jeśli bardzo chcesz.

[/COLOR]Kciuki za ktg!



Mała teraz też na pewno wszystko sobie fajnie zorganizujesz, ale potrzeba czasu
calineczka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 10:49   #3097
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka!

Cytat:
Napisane przez Mała! Pokaż wiadomość
Minini
Jak tam.u.ciebie? Nic sie nie przyspieszyło?

Pestycyda
Bardzo dobrze nie odpuszczaj.kp, ja trzymam kciuki

Sam
Polecam Ci relaksacje i afirmacje na stres
Ja myślę, ze gdyby miał mocne.brzuszkowe dolegliwości to by Ci plakał. Moj tez czasami jak zawyje to az strach mam.w oczach... i tez porrafi wisiec na cycku non stop! Dziś rano raptem 2 g... dopiero sie zaczynam.ogarniać a mamy 11:00
Tyle, że mój np wczoraj spał np dnia.

Nonie
Kciuki

Etusia
Ja tez musze załatwić jeszcze macierzyński. Jutro jadę, musisz miec wniosek, oświadczenie ze tato nie pobierał zasiłku i akt urodzenia.

Morelle
Jak odgazować malucha... podpowiedz...
Dobrze, że ssawka zeszła, ciekawe czy to alergia czy np mie potówki.

Darietta
współczuję nieodkładalnego dziecka... moj tez tak.ma.czasami zgroza
Jak będę sama to nie wiem.jak sie ogarne z Tymonem :/

Poprostu
Końcówka jest ciężka, ale kto jak kto, wiem, ze Ty dasz rade jeszcze troszkę... potem bedzie super nagroda i wytchnienie... choć nikt nie mowi, że będzie łatwo. Trzymam kciuki zavTwoje samopoczucie i szybkie.rozwiązanie

Aggs i Jon
Za Was też kciuki jeszcze chwila... kurcze.jakie tp ekscytujące, ze jeszcze czekacie

Xzora
Super ze tak ładnie spi w nocy my mamy 3 pobudki zazwyczaj, czasem 2, czasem 4:/ dziś 3, ale w nocy odpukac daje się odłożyć i śpi. Też mam mało energii i ciagle bym spała, ale żelazo u.mnie ok :/ właśnie pije kawę.
Brawa za KP
Przebieracie pieluchy w nocy przed karmieniami?

Minini
brawa za koniec idź rodzić i.będzie juz w ogóle super!!!

Steves
Super, ze u Was dobrze, my dajemy Dicoflor, przypomniałaś mi o DHA
My też śpimy podobnie tak po ok 2,5 h w nocy.

Hugo wczoraj pieknie spał pol dnia... zasnął po 21 i spal do 24:00 potem wstał o 2:00 i 5:00. No.i o 8 juz wszyscy wstali dwie godziny wisiał na cycku i o 10 padł i śpi... a.moje cycki.już sa gotowe do ponownego karmienia

Czasami łapie dziwne stany niepokoju... kurde wszystko było tskir proste już... ogarnięte i zorganizowane... praca fajna, syn duży ja w fajnej formie... a teraz dupa... wszystko od nowa, boję się zwyczajnie chyba...
Muszę czesto patrzeć na Hugo wctakich chwilach, żeby sobie przypominać jakie to szczęście że jest.








Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mała wszystko na spokojnie ogarniesz. Każda z nas ma takie myśli.

Co do odgazowania to już napisalam na poprzedniej stronie.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-24, 11:13   #3098
nonie_
Zadomowienie
 
Avatar nonie_
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 776
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka!

Cytat:
Napisane przez calineczka3 Pokaż wiadomość



Co się robi z takim łuszczeniem?

Dokładnie tak jak pisze Morelka, nic się nie robi, tłumacze sobie to tak ze gdybym ja siedziała 9miesiecy zanurzona w wodzie to tez bym się potem pewnie łuszczyła pięknie

Mała ja raczej przebieram, choc tez najpierw sprawdzam, dziś np przy karmieniu o 4 miał ledwo sikniete, nie przebralam, nakarmiłam na śpiocha i spaliśmy dalej.

Choć zwykle samo wychodzi ze jednak trzeba przebrać, bo walnie kupichę w międzyczasie.

W ogóle do tych nocnych karmien mam jakaś większą cierpliwość niż przy Marcelinie... nawet jak nie wiele co śpię i mały ma oczy jak 5 złotych to patrzę na niego i się rozczulam
Chyba za mało mi jeszcze dał w kość

Za to starsza nie chce mi właśnie usnąć, i to zaczyna mnie irytować :/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nonie_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 11:18   #3099
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka!

Moja zjadła o 10:30 i nie chce zasnac. Nie płacze, ale wierci się. Piersi nie chce. Butli też. Wykapalismy ją bo ulala na włosy. I dalej nic
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 11:23   #3100
emilia0508
królikoholiczka
 
Avatar emilia0508
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: S-k
Wiadomości: 7 624
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka!

A my mieliśmy znów mało przespana noc. Brzuszek znów twardy. Zrobiła w końcu kupke ale z wielkim trudem. Czekam na położna. Ma być do 13. Mam nadzieję że nie zapomniała bo chce się pozbyć tych szwów i zobaczyć czy mała cos przybrała
__________________
ZAKOCHAJ SIĘ W USZACH PO USZY
NIE KUPUJ
ADOTUJ







Reading gives us someplace to go when we have to stay where we are
emilia0508 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 11:34   #3101
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka!

Cytat:
Napisane przez darietta Pokaż wiadomość
Przyszedl do domu? Co robił co sprawdzał.
Do nascjak przyszedl to tylko zwrócił mezowi uwage ze nóżki ma krzywe a to nie prawda bo musiala sie rozprostowac po zwinieciu w brzuszku. I z tym pepkiem ze gazik kłaść i przemywac sola fizjologiczna. Mnie akurat nie było a mąż był tak zdenerwowany mną że pomrocznosc jasna niewiele pamieta.
Spr to co Polozna i trochę o tych szczepieniach powiedziała I tak nie wiem co robić Czy brać 6w1, na pewno chcemy Rota

Morele chyba wieczne spanie się skończylo A jak śpi to tylko na mnie, dziś w nocy z nami w łóżku...

Przydałoby się jakieś nosidełko tylko nie wiem czy jakieś się nadaje na miesięczne dziecko Strasznie się boje chusty, ze nie będę umiała dobrze wiązać
akada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-24, 11:37   #3102
My Sweet Little Precious
Zadomowienie
 
Avatar My Sweet Little Precious
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 435
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka!

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Mamy dajecie coś maluchom na bolący brzuszek/gazy?
MOja mała nim puści bąka wije się i podkurcza nóżki. Widzę że ją to męczy.
Ja też daję Biogaię. Wydaje mi się, że pomaga

Moja kluska waży już 4100! Przybiera aż za dobrze U nas z kolei nocka tragiczna. Obie damy ryczały, starsza miała 2godzinną przerwę w spaniu. masakra, a tak ładnie już spała. Sara ciągle by mogła jeść i tak się zastanawiam, jak mam się rozdzielić na nie obie, jak jedna potrzebuje mnie we własnej osobie, a druga moich cycków

Chciałam współspać z małą w łóżku póki jest taka malutka to mój mąż powiedział kategoryczne NO WAY i że mam ją odkładać do kołyski. A mnie jest najlepiej jak ona jest obok i wcale nie chcę ani mi się nie chce jej odkładać Wiem że po części ma rację, ale moja racja jest też racją!

Eh. Kręcę się dzisiaj jak smród po gaciach, moja mama wzięła starszą na spacer, mała zasnęła a ja nawet z piżamy się nie przebrałam i nie mam ochoty na nic. Oby to nie baby blues, chociaż to raczej takie ogólne nieogarnięcie z mojej strony

- niech któraś rodzi
__________________
http://www.magdam.com.pl
My Sweet Little Precious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 11:40   #3103
AnnaPaula87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 807
Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka!

Cytat:
Napisane przez calineczka3 Pokaż wiadomość
Kciuki, żeby było coraz lepiej z karmieniem!













Zazdroszczę powera





Co się robi z takim łuszczeniem?



Dziewczyny stosujecie jakieś kremy do buzi?





Poprostu jeszcze kilka dni, dasz radę!





Nie chcieli Ci go dokarmić? Też tak chcę





Super!





Dla odmiany dzisiaj super spałam, z jedną tylko pobudką

Jadę niedługo na to ktg, trzymajcie kciuki, żeby im nie przyszło do głowy zostawić mnie w szpitalu
Mi na łuszczenie kazali smarować parafina

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Moja zjadła o 10:30 i nie chce zasnac. Nie płacze, ale wierci się. Piersi nie chce. Butli też. Wykapalismy ją bo ulala na włosy. I dalej nic
Morelle jak tam kp? Moja odkąd jest dokarmiana mm to nie zawsze chce pierś

Mała ja przebieram pampersa przed każdym karmieniem bo córa się denerwuje jak ma mokro albo kupa jest
AnnaPaula87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 11:43   #3104
My Sweet Little Precious
Zadomowienie
 
Avatar My Sweet Little Precious
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 435
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka!

Cytat:
Napisane przez nonie_ Pokaż wiadomość
Dokładnie tak jak pisze Morelka, nic się nie robi, tłumacze sobie to tak ze gdybym ja siedziała 9miesiecy zanurzona w wodzie to tez bym się potem pewnie łuszczyła pięknie

Mała ja raczej przebieram, choc tez najpierw sprawdzam, dziś np przy karmieniu o 4 miał ledwo sikniete, nie przebralam, nakarmiłam na śpiocha i spaliśmy dalej.

Choć zwykle samo wychodzi ze jednak trzeba przebrać, bo walnie kupichę w międzyczasie.

W ogóle do tych nocnych karmien mam jakaś większą cierpliwość niż przy Marcelinie... nawet jak nie wiele co śpię i mały ma oczy jak 5 złotych to patrzę na niego i się rozczulam
Chyba za mało mi jeszcze dał w kość

Za to starsza nie chce mi właśnie usnąć, i to zaczyna mnie irytować :/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nonie mam tak samo jak Ty! Na małą mogłabym patrzeć godzinami, nie wkurza mnie w ogóle, nawet w nocy jak nie chce spać i krzyczy, mam do niej anielską cierpliwość. Za to do starszej Aż mi się płakać chce jak sobie czasem pomyślę, jak mnie wkurza i jak reaguję
__________________
http://www.magdam.com.pl
My Sweet Little Precious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 11:51   #3105
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka!

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Spr to co Polozna i trochę o tych szczepieniach powiedziała I tak nie wiem co robić Czy brać 6w1, na pewno chcemy Rota

Morele chyba wieczne spanie się skończylo A jak śpi to tylko na mnie, dziś w nocy z nami w łóżku...

Przydałoby się jakieś nosidełko tylko nie wiem czy jakieś się nadaje na miesięczne dziecko Strasznie się boje chusty, ze nie będę umiała dobrze wiązać
Nie luzik śpi taty usypianie zawsze lepiej działa, dziś mamy zasnęła ma mnie. Szybko do jej łóżeczka w pokoju obok.

Ja nosidełka i chusty nie będę stosować. Dla mnie to pętla na szyi. Nie zamierzam jej nosić. Lulam aż usnie. Wystarczy.

Cytat:
Napisane przez AnnaPaula87 Pokaż wiadomość
Mi na łuszczenie kazali smarować parafina



Morelle jak tam kp? Moja odkąd jest dokarmiana mm to nie zawsze chce pierś

Mała ja przebieram pampersa przed każdym karmieniem bo córa się denerwuje jak ma mokro albo kupa jest
Je za każdym razem z piersi przed butlą. Z tym nie ma problemu. Po czasami właśnie nie chce jak mega marudzi.
Piersi mam na przemian twarde. Coś tam leci. Szału jednak nie ma.

Mieliśmy jechać dziś na wycieczkę z okazji rocznicy, ale kupiłam spacerówkę (w końcu! ) dziś ma przyjść. Nie wiem o której będzie kurier. Teraz jeszcze ją wykapalismy. Więc nigdzie raczej nie pojedziemy. Może jutro.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 11:59   #3106
etusiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar etusiaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 453
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka!

Cytat:
Napisane przez nonie_ Pokaż wiadomość
Dokładnie tak jak pisze Morelka, nic się nie robi, tłumacze sobie to tak ze gdybym ja siedziała 9miesiecy zanurzona w wodzie to tez bym się potem pewnie łuszczyła pięknie

Mała ja raczej przebieram, choc tez najpierw sprawdzam, dziś np przy karmieniu o 4 miał ledwo sikniete, nie przebralam, nakarmiłam na śpiocha i spaliśmy dalej.

Choć zwykle samo wychodzi ze jednak trzeba przebrać, bo walnie kupichę w międzyczasie.

W ogóle do tych nocnych karmien mam jakaś większą cierpliwość niż przy Marcelinie... nawet jak nie wiele co śpię i mały ma oczy jak 5 złotych to patrzę na niego i się rozczulam
Chyba za mało mi jeszcze dał w kość

Za to starsza nie chce mi właśnie usnąć, i to zaczyna mnie irytować :/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez My Sweet Little Precious Pokaż wiadomość
nonie mam tak samo jak Ty! Na małą mogłabym patrzeć godzinami, nie wkurza mnie w ogóle, nawet w nocy jak nie chce spać i krzyczy, mam do niej anielską cierpliwość. Za to do starszej Aż mi się płakać chce jak sobie czasem pomyślę, jak mnie wkurza i jak reaguję
Widzę ze człowiek uczy się większej cierpliwości przy drugim dziecku. Ja man tak samo. Teraz na spokojnie do Mateusza podchodzę i w nocy nic mi nie robi nie spanie a przy corce masakra była. Teraz man na pewno mniej cierpliwości do corci bo więcej psoci 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Nasz dzień: 16 czerwca 2012

Paulinka: 16 września 2014

Mateusz: 13 lipiec 2017
etusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 12:08   #3107
myszowata1313
Rozeznanie
 
Avatar myszowata1313
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 984
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka!

Cytat:
Napisane przez emilia0508 Pokaż wiadomość
A my mieliśmy znów mało przespana noc. Brzuszek znów twardy. Zrobiła w końcu kupke ale z wielkim trudem. Czekam na położna. Ma być do 13. Mam nadzieję że nie zapomniała bo chce się pozbyć tych szwów i zobaczyć czy mała cos przybrała
Oh wiem jak to jest czekac na polozna. Mowila ze bedzie pod koniec tygodnia.. i tak sobie czekam od czwartku a tu ani widu ani slychu..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszowata1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 12:10   #3108
Mała!
Zakorzenienie
 
Avatar Mała!
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 4 923
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka!

Cytat:
Napisane przez My Sweet Little Precious Pokaż wiadomość
Ja też daję Biogaię. Wydaje mi się, że pomaga

Moja kluska waży już 4100! Przybiera aż za dobrze U nas z kolei nocka tragiczna. Obie damy ryczały, starsza miała 2godzinną przerwę w spaniu. masakra, a tak ładnie już spała. Sara ciągle by mogła jeść i tak się zastanawiam, jak mam się rozdzielić na nie obie, jak jedna potrzebuje mnie we własnej osobie, a druga moich cycków

Chciałam współspać z małą w łóżku póki jest taka malutka to mój mąż powiedział kategoryczne NO WAY i że mam ją odkładać do kołyski. A mnie jest najlepiej jak ona jest obok i wcale nie chcę ani mi się nie chce jej odkładać Wiem że po części ma rację, ale moja racja jest też racją!

Eh. Kręcę się dzisiaj jak smród po gaciach, moja mama wzięła starszą na spacer, mała zasnęła a ja nawet z piżamy się nie przebrałam i nie mam ochoty na nic. Oby to nie baby blues, chociaż to raczej takie ogólne nieogarnięcie z mojej strony

- niech któraś rodzi
Mój mąż też nie pozwala na wspólną drzemkę, czasami.jednak nad ranem.tak.zasypiamy... i.potem mam wykład :/

Dziewczyny też mam do Hugo super cierpliwośc, ani razu.mnie.nic.nie zdenerwowało jeszcze. Ale o dziwo do.Tymona też mam większą, chociaż potrafi mnie zdecydowanie bardziej zirytować teraz... np jak z impetem wskakuje do łóżka gdy karmię i Hugo przysypia... ale cóż tak bywa i.bywać będzie.

Dziewczyny jak.usypiacie kub co robicie z maluchami gdy nie śpią właśnie??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"I nawet kiedy będzie gęsta mgła... Ja w tej mgle do Ciebie będę szła"

Kocham Cię syneczku...moja gwiazdo na niebie...
Mała! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 12:12   #3109
myszowata1313
Rozeznanie
 
Avatar myszowata1313
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 984
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka!

Cytat:
Napisane przez My Sweet Little Precious Pokaż wiadomość
Ja też daję Biogaię. Wydaje mi się, że pomaga

Moja kluska waży już 4100! Przybiera aż za dobrze U nas z kolei nocka tragiczna. Obie damy ryczały, starsza miała 2godzinną przerwę w spaniu. masakra, a tak ładnie już spała. Sara ciągle by mogła jeść i tak się zastanawiam, jak mam się rozdzielić na nie obie, jak jedna potrzebuje mnie we własnej osobie, a druga moich cycków

Chciałam współspać z małą w łóżku póki jest taka malutka to mój mąż powiedział kategoryczne NO WAY i że mam ją odkładać do kołyski. A mnie jest najlepiej jak ona jest obok i wcale nie chcę ani mi się nie chce jej odkładać Wiem że po części ma rację, ale moja racja jest też racją!

Eh. Kręcę się dzisiaj jak smród po gaciach, moja mama wzięła starszą na spacer, mała zasnęła a ja nawet z piżamy się nie przebrałam i nie mam ochoty na nic. Oby to nie baby blues, chociaż to raczej takie ogólne nieogarnięcie z mojej strony

- niech któraś rodzi
Moj na szczescie nie marudzi jak mala lezy na lozku. A lezy u nas prawie cale dnie.
Jezeli chodzi o noce to jak juz ja biore do karmienia to razem usypiamy i dlatego jej nie odkladam do lozeczka.
A wgl karmienia teraz to trwaja i trwaja nawet do 3godzin jak nie wiecej. Co gorsza mleko mam a mala zamiast jest to usypia na cycku. Jak zabiore to sie budzi i w ryk.
Ma ktos sprawdzony sposob na dobre karmienie aby dziecko jadlo a nie ciumkalo??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez myszowata1313
Czas edycji: 2017-07-24 o 12:14
myszowata1313 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-24, 12:24   #3110
Chilli Pepper
Wtajemniczenie
 
Avatar Chilli Pepper
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 037
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka!

Pozdrawiamy chustując wszystkie mamusie i dzieciaczki😘1500895474066.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chilli Pepper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 12:34   #3111
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka!

Cytat:
Napisane przez Chilli Pepper Pokaż wiadomość
Pozdrawiamy chustując wszystkie mamusie i dzieciaczki😘Załącznik 7163426

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super Może głupie pytanie, ale można karmić nie wyciągając z chusty ?
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 12:41   #3112
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka!

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Przydałoby się jakieś nosidełko tylko nie wiem czy jakieś się nadaje na miesięczne dziecko Strasznie się boje chusty, ze nie będę umiała dobrze wiązać
na warsztatach z chust pani mówiła, że nie ma bezpiecznego nosidełka dla noworodka

My Sweet Little Precious, Mała! - czemu wasi mężowie nie pozwalają na spanie w łóżku?

Cytat:
Napisane przez myszowata1313 Pokaż wiadomość
Oh wiem jak to jest czekac na polozna. Mowila ze bedzie pod koniec tygodnia.. i tak sobie czekam od czwartku a tu ani widu ani slychu..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zadzwoń do niej?
Cytat:
Napisane przez Mała! Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak.usypiacie kub co robicie z maluchami gdy nie śpią właśnie??
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kołyszę, daję smoka, wsadzam do fotelika (póki co bardzo jestem zadowolona że kupiłam fotelik z pozycją leżącą, bo widzę, że Klaudia się w nim uspokaja i podoba jej się funkcja kołysania), przekazuję ją TŻ (on ją buja np. na kolanach)
Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Ufff, mam chwilę i energię, żeby coś napisać. Wypisali nas w końcu ze szpitala w normalnym terminie, a mocno się tego bałam. Dostalismy zalecenie kontroli wagi przez kilka dni, ale mały na cycku ładnie przybiera - po ok. 30 gramów dziennie. Trochę męczą go gazy, dostał najniższe dawki Espumisanu z zalecenia położnej i neonatologa - ale czekamy niecierpliwie, aż odpadnie kikut, to będziemy masować brzuszek. Zastanawiam się nad probiotykami, np. BioGaią, zdaje się, że któraś z Was stosuje?
Mały na początku w nocy spał po pół godziny i jadł 40 minut, byłam jak zombie. Od trzech nocy (dziś ma 8 dni) śpi po 2,5 godziny i wstaje w sumie w nocy na 3 karmienia, a potem odbija sobie rano i trochę trzeba go zabawiać, ale już minął etap, na którym albo spał, albo jadł, albo płakał - teraz śpi, je, poleży i pokontempluje z nami, a czasem tylko pomarudzi. Karmimy się od dwóch dni z nakładkami, bo ja już miałam blokadę psychiczną z powodu bólu sutków i lecącej krwi - i mały ładnie nadal przybiera, czasem dostaje pierś bez nakładki i tez nie odmawia, a ja czuję komfort podczas karmienia.
Ja już czuję się coraz lepiej, biorę jedynie żelazo, Espumisan i DHA. Zaliczylam od porodu dwie wizyty w kibelku na dwójkę, co było koszmarem Ale jutro już mi sciągną szwy, to może będzie nieco lepiej. Siedzenie wychodzi mi coraz lepiej
super, że was wypuścili ze szpitala i że KP się tak ładnie unormowało

Cytat:
Napisane przez Chilli Pepper Pokaż wiadomość
Pozdrawiamy chustując wszystkie mamusie i dzieciaczki😘Załącznik 7163426

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
super ja swoją dzisiaj uprałam, niedługo można by było spróbować ponosić Klaudię

o 12.30 podałam mm. Od rana non stop karmiłam i Klaudia po 5-15min się wybudzała. Była już głodna, a ja czułam, że nie mam już raczej pokarmu. Wypiła 60ml i zasnęła.

Dziewczyny - jak poznajecie, że pierś jest pusta, że dziecko do końca ją opróżniło? Albo że jest w niej jeszcze trochę mleka?
xzora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 12:41   #3113
poprostu
Zakorzenienie
 
Avatar poprostu
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 098
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka!

Chilli ale słodki widok
poprostu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 12:42   #3114
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka!

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Super Może głupie pytanie, ale można karmić nie wyciągając z chusty ?
nie można
xzora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 12:42   #3115
Chilli Pepper
Wtajemniczenie
 
Avatar Chilli Pepper
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 037
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka!

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Super Może głupie pytanie, ale można karmić nie wyciągając z chusty ?
Mozna przy innym wiazaniu typu kolyska😊 chociaz chyba tez bym przy tym dala rade i to jest super bo nie widac cycka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chilli Pepper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 12:51   #3116
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka!

Cytat:
Napisane przez Chilli Pepper Pokaż wiadomość
Mozna przy innym wiazaniu typu kolyska chociaz chyba tez bym przy tym dala rade i to jest super bo nie widac cycka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nam mówiła doradczyni ze w chustach sie nie karmi


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xzora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 12:58   #3117
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka!

Przyszła mi spacerówka jestem mega zadowolona. Nowa z metkami. Kolor drak blue. Wstawki ma turkusowe jak gondola. Także wszystko juz mam do wózka
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 13:03   #3118
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka!

Calineczka kciuki!!

Cytat:
Napisane przez My Sweet Little Precious Pokaż wiadomość
- niech któraś rodzi
chętnie

Cytat:
Napisane przez Chilli Pepper Pokaż wiadomość
Pozdrawiamy chustując wszystkie mamusie i dzieciaczki😘Załącznik 7163426

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cudowni jesteście
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 13:03   #3119
My Sweet Little Precious
Zadomowienie
 
Avatar My Sweet Little Precious
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 435
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka!

xzora, mój tż mówi, że będziemy mieli przeprawę taką samą jak ze starszą córką. Ona do skończenia roku budziła się co godzinę na cyca, myślę, że bardziej z potrzeby przytulenia niż jedzenia ale spania to mieliśmy tyle co na lekarstwo. Ja sama wiem, że dobrze nauczyć dziecko samodzielnego spania, ale takie maleństwo, chciałam chociaż przez miesiąc spać z nią. Poza tym ja jestem leń śmierdzący i mi po prostu wygodnie jej nie odkładać, nie chce mi się, ona się rozbudza, ja się rozbudzam i nocka z głowy.
__________________
http://www.magdam.com.pl
My Sweet Little Precious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 13:47   #3120
emilia0508
królikoholiczka
 
Avatar emilia0508
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: S-k
Wiadomości: 7 624
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 8 Porodówka!

Cytat:
Napisane przez Chilli Pepper Pokaż wiadomość
Pozdrawiamy chustując wszystkie mamusie i dzieciaczki😘Załącznik 7163426

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super!

Była położna, mała waży tyle co w dniu porodu czyli przez tydzień przybrała 180g
Mówiła żeby w nocy spała jak najdłużej a w dzień ja zabawiac, karmić co 3godziny i tylko przez pół godziny przystawiać i potem odstawić i powinna zasypiac. Będziemy próbować.
__________________
ZAKOCHAJ SIĘ W USZACH PO USZY
NIE KUPUJ
ADOTUJ







Reading gives us someplace to go when we have to stay where we are
emilia0508 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-09 12:40:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:06.