Mamusie marcowe 2017 - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-08-22, 10:41   #3061
good_thing
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 128
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Cytat:
Napisane przez Sonia11 Pokaż wiadomość
Witch super fotka 😁
Ania jak zwykle urocza.

U nas oczywiście szybka akcja. Mąż przyjechał pojechaliśmy do do sklepu i wózek jest... Mutsy nexo. I po co ja czytam, oglądam i zastanawiam się.. . Ten mu się spodobał to od razu kupił...

Nie wiem czy to dobry wybór.. .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi się wizualnie ten wózek mega podoba ale trochę się obawiam, że większe dziecko może mieć problem z mieszczeniem się, a chcę kupić spacerówkę już docelową. TŻ mnie zabije jak np. za półtorej roku się okaże, że znowu coś trzeba kupować, a jednak te spacerówki, w które celujemy nie są tanie..

asia_28w super, że trafiłaś na kompetentne osoby i z dużą chęcią i dozą cierpliwości. Kciuki, żeby się udało dojść co to jest i żebyś już mogła karmić bez jakichkolwiek problemów.

fruktola Grunt, że się zastanowiłaś, poczytałaś i przyjęłaś do siebie i postanowiłaś zmienić To się ceni, bo niestety są matki, które wszelkie próby zachęcenia do zmian traktują jak atak na nie i one są najmądrzejsze i najlepiej wiedzą mimo że cierpi na tym dzieciątko.
U nas dla odmiany wczoraj było usypianie na rękach.. Nasze łóżko czy łóżeczko parzyło i dopiero takie na wpół śpiące mogłam odłożyć do łóżeczka - staram się odłożyć takie wpół świadome, żeby przy pobudce nie było szoku, że było na rączkach a budzi się w zupełnie innym miejscu - kiedyś o tym przeczytałam i wydaje mi się, że odkąd tak zaczęłam robić jest dużo lepiej. Zawsze przed odłożeniem też mówię, że teraz odłożę do łóżeczka i będziesz sobie smacznie spać, daję buziaka i życzę słodkich snów. Wczoraj to się w ogóle rozczuliłam, bo położyłam na boczku i jak dałam przytulankę przy twarzy, to moje dzieciątko rączką je sobie jeszcze zagarnęło i przytuliło przykryłam kocykiem i odpłynęło.



Cytat:
Napisane przez interewcia Pokaż wiadomość
No raczej nie. Tyle co Igorek ją łapkami gniecie i ciągnie.
Nie jest idealna, ale o coś takiego mi chodziło. Łatwo wyprać jak mu się ulewa na nią, szybko schnie bo jest cienka, mały ma trochę więcej placyku niż na macie. A jak kończy zabawę to poskładam w kostkę.

---------- Dopisano o 06:37 ---------- Poprzedni post napisano o 06:12 ----------

Dziękujemy za wszystkie życzenia.
Opis spróbuję zrobić później jak będe miała chwilę, a w czwartek idziemy się szczepić to będzie aktualna waga
Próbujemy wprowadzać to mleko z laktozą. Od ponad tygodnia dostaje takie pół na pół i było ok. Wczoraj cały dzień płakał, pod wieczór to już była masakra, tak bardzo krzyczał. Chciałam już zrezygnować z tego mleka, ale zrobił potem kupę i wszystko minęło. Więc nie wiem. Chyba dziś dalej będę dawać to mleko i obserwować.
Dwa dni dostawał warzywa z królikiem i może przez mięso go brzuszek bolał. Trudno zgadnąć. Dziś dostanie owoce i zobaczymy.
Wczoraj jak jechałam po dzieciaki do przedszkola (bo teraz mój chodzi ze swoją kuzynką do przedszkola i razem ich odbieram) to normalnie zasłabłam za kierownicą. Pierwszy raz w życiu w aucie mi się tak stało. Od paru dni bardzo bolała mnie głowa, wczoraj zrobiło mi się słabo, ale zdążyłam się zatrzymać, ale mam wrażenie że część drogi nie wiem jak pokonałam. A jechałam z małym.
Potem już było ok, a dziś w nocy znów ból głowy, o 6 temperatura 39,2 i mega dreszcze. Musze iść dziś do lekarza.

---------- Dopisano o 06:42 ---------- Poprzedni post napisano o 06:37 ----------

https://www.facebook.com/groups/1240...9796332716944/

Z tymi wózkami Joie coś jest na rzeczy. Też byłam na niego zdecydowana a teraz już nie wiem.
Sto lat dla Igorka !!!! Niechaj rośnie w zdrowiu, radości i miłości
Co do wózka, to jednak przed zakupem przydaje się poczytać na grupach jakie problemy ludzie mają. Przetarty kosz to zawsze jakoś się naprawi (Snap) ale złamany stelaż, którego nie da się reklamować to już gruba sprawa - teraz jakoś usterki w Snapie wydają mi się małymi niedociągnięciami

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy u Was tez już taka jesień za oknem?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj tak i w dodatku zimno, brrrrr! Wczoraj na spacerze na gondolę dałam osłonkę, którą używaliśmy ostatnio w kwietniu Niedługo chyba się przeprosimy z kombinezonem o ile jest jeszcze dobry (mam na 68 taki wiosenno-jesienny), a jak nie to będę musiała coś kupić.

Cytat:
Napisane przez 83kajusia Pokaż wiadomość
Interewcia, wszystkiego najlepszego dla Igorka Śliczny chłopczyk Idź koniecznie do lekarza albo chociaż wyniki sobie zrób z krwi.
Dziewczyny, można kp jak się jest w ciąży
Asia, to powodzenia w staraniach. Nie wiedziałam, że mieliście problem z zajściem.
Witch, u mnie też już jesiennie Zawsze mi się tak smutno robi kiedy lato się kończy
Wybrałam się wczoraj do Lidla po biowarzywa i dupa. Nie było brokułów ani kalafiora. Nic nie kupiłam. Za to w koszu z ubraniami było mnóstwo tych ostatnich dla maluszków, ale ominęłam szerokim łukiem, bo mamy pełną szafę.
Kupiłam ziemniaki w Biedrze (bio). Ugotowałam na parze i jak chciałam zblendować to blender mi się skleił. Tyle skrobi w sobie mają. Może źle zrobiłam, że ich normalnie w wodzie nie ugotowałam. Nie wiem czy wyrzucić czy wrzucić te ziemniaki na 5 min. do wody, zagotować jeszcze raz i wtedy zmiksować Sąsiad ma za moim oknem całe pole ziemniaków, ale jakbyście widziały ile razy to było pryskane... Btw. od kiedy mieszkamy na wsi i obserwujemy, co się wyprawia na polu (sztuczne nawozy, opryski) to jesteśmy w szoku. Najbezpieczniej to od kogoś zaufanego z ogródka czy działki warzywa pozyskać.
A Dady w Biedrze od jakiegoś czasu ciągle są w promocji. Ja mam 5 paczek na zapas
Można KP będąc w ciąży, jak dobrze pamiętam o ile nie ma żadnych powikłań i problemów z utrzymaniem, bo jednak podczas KP jest produkowana oksytocyna i może prowadzić do skurczów i przedwczesnego porodu - tak mi się wydaje, ale coś mogłam poplątać
Co do ziemniaków, to przy RD czytałam, że dziecku powinno się dawać stare ziemniaki, bo młode mają za dużo jakiejś substancji, ale oczywiście nie pamiętam nazwy i to nie chodzi o skrobię.
good_thing jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-22, 10:48   #3062
asia_28w
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 274
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Good_thing moja Ania tak zagarnia pieluszkę, przytyka sobie do twarzy mega słodkie to jest aż spróbuję ją tak odkładać na pół śpiąco, zobaczymy
Wczoraj troszkę przesunęliśmy jej porę spania na noc (na 21:30) i pospała do 6, także chyba trochę zmienimy jej rytm, bo o 6 mogę wstawać, ale o 4:40 nie chcę już...:P

Czyli jesteś na snapa zdecydowana ? A słyszałaś, że jest jakiś nowy z pompowanymi kołami ? Z tym, że podobno troszkę cięży ?
asia_28w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-22, 11:29   #3063
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Kajusia można kp w ciąży. Można karmić dwójkę naraz. Jeśli każde z innej piersi, to skład mleka dostosuję się do danego dziecka.

Witch pogoda u nas badziewna też. Gratuluję udanego zakupu na chrzest. Wrzuć fotkę
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-22, 11:51   #3064
good_thing
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 128
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Cytat:
Napisane przez asia_28w Pokaż wiadomość
Good_thing moja Ania tak zagarnia pieluszkę, przytyka sobie do twarzy mega słodkie to jest aż spróbuję ją tak odkładać na pół śpiąco, zobaczymy
Wczoraj troszkę przesunęliśmy jej porę spania na noc (na 21:30) i pospała do 6, także chyba trochę zmienimy jej rytm, bo o 6 mogę wstawać, ale o 4:40 nie chcę już...:P

Czyli jesteś na snapa zdecydowana ? A słyszałaś, że jest jakiś nowy z pompowanymi kołami ? Z tym, że podobno troszkę cięży ?
U nas mimo kładzenia o jednej porze to pobudki są tak losowe, że już się z tym pogodziłam.

No Snap tak na 90% i właśnie w wersji 4-kołowej pompowanej i tak jest lekki, bo przy przymiarkach go nosiliśmy po sklepie złożonego. Mi się przy nim jeszcze podoba to, że ma pasek i można wózek zawiesić na ramię i masz dwie ręce wolne dla dziecka.
Chcę jeszcze pojechać do dwóch sklepów i pogadać ze sprzedawcami podając wymagania, ale bez swoich typów i zobaczymy co mi powiedzą
good_thing jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-22, 12:03   #3065
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Mozna kp o ile gin nie zaleci inaczej stymulacja sutkow podczas ssania moze powodowac skurcze macicy niby, prolaktyna i reszta rzeczy o ktorych Dziewczyny pisaly. Nie mniej znam Mama kp w ciazy Ale ze co? Plan na drugie?

Spacerowki nie moj temat bo bede kupowac na wiosne tyle ze ja okolo 2.5 roku chce sie raczej pozbyc wozka wiec nie az na tak dlugo chyba ze sie zdecyduje na 3 dziecko i bedzie wozek dla dwojki na raz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
youan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-22, 12:20   #3066
marlenya111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 376
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Asia oby trop byl dobry z piersiami, choc czytajac to sadze ze wnikliwie wsztstko sprawdzili i podeszli do sprawy wiec juz powinnas widziec koniec swoich meczarni

Fruktola sadze ze takie podejscie zeby dziecko nie spalo z rodzixami jest nam od dawna podswiadomie wmawiane. Bedac w ciazy wielokrotnie slyszalam zeby pod zadnym pozorem dziecka nie dawac do lozka bo sie przyzwyczai itd i czlowiek gubi sie w tym wszystkim i zapomnia co jest najwazniejsze. Skok niby do 4 tyg

Tymus sama radosc

Interewcia ! Mamy zawsze o sobie mysla na koncu ale to trzeva zmienic, musisz zadbac o siebie, zwrobic serie badan. Bedziemy cie o to tu meczyc teraz dopoki nie napiszesz ze bylas u lekarza i wsztstko masz pod kontrola

Wczoraj i dzis dalismy marchewe. Myslalam ze bedzie łał ale bylo ble bd probowac dalej smieje sie ze po marchewce dostal super moc (nic praktycznie nie zjadl) ale dzis wielokrotnie sie obraca z brzuszka na plecki ❤️❤️ i caly czas tak )


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marlenya111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-22, 14:10   #3067
fruktola
Raczkowanie
 
Avatar fruktola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 250
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Witch pokaz fotke altfitu

Good thing takie wtulanie sie w maskotke czy podusie jest przeurocze. Mozna wtedy patrzec i patrzec... i patrzec

Interewcia dolaczam sie do prosb marcowek. Kochana zrob badania. Musisz miec pewnosc ze jestes zdrowa, zrob to nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla siebie. Byc moze to zwykle przemeczenie - w koncu czuwasz 24h na dobe i masz prawo miec slabszy dzien. Bardzo zmartwilas nas ta przygoda w aucie. Oby nigdy wiecej bo o nieszczescie wtedy nie latwo. Polecam sok z kiszonych burakow

Co do pogody? Ach ! Wyszlismy z Ignacym o 12 do biedry (ta perfidnie zaklamana apka pogodowa mowila ze deszcz w 30proc przewiduje po 16). Po wyjsciu ze sklepu nadzialismy sie na jesienna aure deszczu muskajacego nasze zdziwione lica. Wielki plus za mega bude xxl bo po chwili z deszczyku zrobil sie deszczor... demon predkosci wstapil w nasze kola wozeczkowe... no przygoda zycia ! Ignas uhahany - jechal pierwszy raz wozeczkiem z niedozwolona predkoscia w ogole dzis jest taki kochany, slodko gaworzy, stopki zapycha namietnie do dzioba i tak rozumnie slucha wczoraj w wanience tworzyl takie piruety ze ciezko bylo go wymyc - chyba mu to pomoglo bo dzis na lozku odwazniej przewraca sie z brzuszka na plecki...

od weekendu powrot upalow ! Hip hip ! Huura

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fruktola jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-22, 14:58   #3068
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Asia wow. Super ze trafiłaś w końcu na fachową opiekę! Jestem pod wrażeniem. Każda kobieta powinna na tqkie osoby trafiać od razu. Potem się dziwić że kobiety piersią nie karmią, a pomocy nie mają.

Fruktola nie ma za co, po to też tu jesteśmy, a ja byłam tak samo szczęśliwa jak Ty jak przeczytałam że to zła metoda
Dziecku nic się nie stanie, tym bardziej że teraz bliskości na pewno nie zabraknie!

Antena oby ząbki szybko przeszły :-( Książę super :-D

Interewcia koniecznie do lekarza! I drąż temat aż znajdą przyczynę.
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-22, 15:10   #3069
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Good thing w sklepie twierdzili że mutsy jest tylko 1.5cm weższy od joie. W snapie niezbyt podobały mi się materiały takie szeleszczace... Ja się bardziej martwię że ten wózek taki odkryty i nie ma osłony na nóżki i że w zimie będzie małej zimno. No i czy ona nie za mała żeby jeździć przodem do świata.. .

Fruktola my pewnie podobna mialybysmy przygodę bo pomimo chmur wybrałam się z mała na spacer bo apka pokazywała że nie będzie deszczu. Nie poszłyśmy bo na dole okazało się że nie ma wózka. Mąż zapomniał nam wpakować ż bagażnika. Oczywiście zadzwoniłam ż pretensjami a on po 30min zadzwonił że dzięki niemu nie zmoklysmy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Sonia11
Czas edycji: 2017-08-22 o 16:05
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-22, 18:10   #3070
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Sonia haha i Tz wybrnal z sytuacji co do jazdy przodem ti Starsza miala dokladnie 4miesiace jak ja wsadzilam do spacerowki niestety tylko przodem i ogolnie jej sie podobalo jedyny problem to jak nauczyla sie sciagac buty bo bysmy je pare razy zgubily taki psotnik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
youan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-22, 19:02   #3071
good_thing
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 128
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Cytat:
Napisane przez Sonia11 Pokaż wiadomość
Good thing w sklepie twierdzili że mutsy jest tylko 1.5cm weższy od joie. W snapie niezbyt podobały mi się materiały takie szeleszczace... Ja się bardziej martwię że ten wózek taki odkryty i nie ma osłony na nóżki i że w zimie będzie małej zimno. No i czy ona nie za mała żeby jeździć przodem do świata.. .


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ciekawe.. muszę sobie te wszystkie wózki razem najlepiej obok siebie postawić i ocenić. Co do jazdy przodem.. wydaje mi się, że to bardziej nam ciężko się przestawić niż dziecku. Ja często gondolę przestawiam jak idziemy dłuższy czas jakąś ulicą a słońce akurat świeci prosto w twarz i dziecku to w ogóle nie zrobiło różnicy, nawet chyba było bardziej zaciekawione, bo kawałek nieba więcej widziało

Co do nóżek, to są wszelkiej maści osłonki, śpiworki itd. Zresztą na pewno na fb jest też grupa wielbicieli Mutsy, to pewnie tam się dzielą patentami na zimę i chłodniejsze dni

interewcia nie bagatelizuj tego proszę. Masz dwa cudowne szkraby dla których musisz być zdrowa i silna.
good_thing jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-22, 19:17   #3072
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Ja nauczona życiem robię sobie kontrolnie co kwartał morfologię i żelazo. Tym bardziej,że mam od zawsze problemy z niedokrwistością. Polecam dla zdrowia i spokoju głowy

U nas dzisiaj jakiś dziwny dzień. Mała marudna, dawno już tak nie miała ale jakoś przetrwałyśmy, tzn zostało nam jeszcze usypianie. Tylko i aż choć ostatnie dni ładnie zasypiała jak kładłam się z nią do łóżka i jadła na leżąco już. Oby i dzisiaj tak było


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-22, 22:01   #3073
asia_28w
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 274
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Cytat:
Napisane przez good_thing Pokaż wiadomość
No Snap tak na 90% i właśnie w wersji 4-kołowej pompowanej i tak jest lekki, bo przy przymiarkach go nosiliśmy po sklepie złożonego. Mi się przy nim jeszcze podoba to, że ma pasek i można wózek zawiesić na ramię i masz dwie ręce wolne dla dziecka.
Chcę jeszcze pojechać do dwóch sklepów i pogadać ze sprzedawcami podając wymagania, ale bez swoich typów i zobaczymy co mi powiedzą
A masz może link do tej wersji snapa? Mogłabyś podać ? Ta opcja ze składaniem super. Muszę się zorientować gdzie w Krk mogłabym obejrzeć ten wózek.

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość

U nas dzisiaj jakiś dziwny dzień. Mała marudna, dawno już tak nie miała ale jakoś przetrwałyśmy, tzn zostało nam jeszcze usypianie. Tylko i aż choć ostatnie dni ładnie zasypiała jak kładłam się z nią do łóżka i jadła na leżąco już. Oby i dzisiaj tak było


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Witch u Was pewnie ten kolejny skok, albo zęby ?Oby jutro było lepiej

U nas już 2 noce z rzędu powrót do starego rytmu. Czyli tylko jedna pobudka około 3 i potem już pobudka na dzień o 6. Tak można żyć
asia_28w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-22, 22:40   #3074
good_thing
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 128
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Chyba wszystkie Snapy mają ten patent z zawieszką na ramieniu. Tu link KLIKdo tej wersji, nad którą dumam
good_thing jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 08:15   #3075
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Super te snapy ale dla mnie cena....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
youan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 08:23   #3076
interewcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 641
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Ja też ciągle myślę nad spacerówką i ciągle się zastanawiam jakby tak porównać wózki np za 1300zl z takim za powiedzmy za 500zl. Czy na prawdę jest taka różnica w jakości, czy chodzi tylko o jakieś bajery i firmę.

Ja mam anginę
Stąd te dreszcze i temperatura.
A badania będę robić jak się wyleczę.
interewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 08:24   #3077
fruktola
Raczkowanie
 
Avatar fruktola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 250
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Interewcia ojjk to wspolczuje. Kuruj sie lodami najlepiej

Dzis pojezdze po miescie za mata piankowa puzzlowa.
Pamietam ze swego czasu kupowalyscie na allegro. I jak dziewczyny sprawdza Wam sie ten produkt czy lezy w kacie?
Niuniu od kilku dni swiadomie przemieszcza sie po lozku pelzajac - chcialabym mu zafundowac spacer po podlodze z amortyzacja i termoizolacja (zwlaszcza w kuchni bo tu mam plytki). Jak zacznie ostro raczkowac i wychodzic poza obszar maty to funkcja jej sie zmieni z czasem na miejsce zabaw w pozycji siedzacej - wiec w sumie nie jest to zabawka na chwile. Czy moze sie myle? Jak to u Was jest? Duze macie te maty?

Pozdrawiamy z zachmurzonej krainy ociekajacej dzis Ignasiowym dobrym humorem



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez fruktola
Czas edycji: 2017-08-23 o 08:25
fruktola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 09:06   #3078
asia_28w
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 274
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Interwcia kuruj się!
Co do różnic w cenach to ja myślę, że cenę na pewno robią takie atrybuty jak lekkość, łatwośc składania itd.

Fruktola ja mam matę z allegro, mam 4 puzzle i gdybym miała więcej miejsca to brałabym więcej, bo mała już od jakichś 3 tyg pełza jak szalona. Co ją odłożę to za 2 minuty znajduję ją 2 metry dalej. Na razie posuwa się do tyłu i wścieka jak szalona przy tym, bo chyba chciałabym w przód
Co do jakości- jest ok, chociaż jak dosuwam matę do komody to tam się trochę odgina na łączeniu ale za tę kasę więcej nie wymagam.

A w ogóle to moje dziecko zaczęło mieć dni bez kup. W weekend oprócz kleksów nie było konkretnej kupy przez 2 dni to trzeciego dnia w ciągu 2 godzin walnęła 4 :P Wczoraj bez kupy, nawet bez kleksa i pierwszy raz w nocy nie musiałam przewijać bo nawet sików nie było

Edytowane przez asia_28w
Czas edycji: 2017-08-23 o 09:07
asia_28w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 09:07   #3079
83kajusia
Zadomowienie
 
Avatar 83kajusia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Interewcia, duuużo zdrowia dla Ciebie Współczuję.
Sonia, a z tym wywarem z mięsa to tak na zawsze? Osobno trzeba gotować mięso i warzywa?
Dziewczyny, a co zamierzacie robić z tłuszczem do zupki? Kiedyś czytałam, żeby do gotowanej zupki dodać łyżkę oliwy z oliwek, ale z innego źródła wiem, że podgrzewany olej to zabójstwo dla mózgu. Od dawna używam w domu oleju z kokosa do smażenia, a inne tłuszcze tylko na zimno. Co myślicie? Ten tłuszcz to nie tak dla picu tylko jako rozpuszczalnik dla witamin z warzyw oczywiście.
Fruktola, ja używam karimat. Fakt, że puzzle są ładne i na pewno ciekawsze dla dziecka, ale mamy psa i jego kłaki strasznie czepiają się do tej pianki. Muszę kilka razy dziennie, dosłownie przed każdym odłożeniem Zuzki, ścierać je z maty. Szkoda mi trochę kupować puzzle. A pod spodem to już w ogóle masakra z tą sierścią
83kajusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-23, 09:40   #3080
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe 2017

U nas te puzzle przy Starszej sprawdzaly sie super tyle ze polecam jednolite a nie takie np z obrazkami w srodku- moga byc narysowane ale jesli sa kolejnymi puzzlami w srodku to zdecydowanie odradzam... do dzis wspominam ukladanie tych wiecznie wypadajacych elementow dzis powinien byc kurier z puzzlami- tym razem zamowilam duze czyli jeden kwadrat ma 61x61cm wzielam czarne, rozowe i szare 3 paczki po 4 co da mi mate 180x240cm w przyblizeniu jaka jakos dam znac i jak co wrzuce link dalam 102zl z przesylka wiec spoko niby1cm grubosci wiec powinno styknac ale zobaczymy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
youan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 09:48   #3081
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Younan pewnie zamowilas tą co my z Asią Też 60x60 i 1 cm grubości i u mnie też się mega sprawdza. Koleżanka ma właśnie puzzle z puzzlami w środku i przeklina i tez na allegro zamowila.

Mamy te:
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6728115486

Jakiekolwiek brud czy włosy wystarczy przejechać szmatką/ręką i jest ok.

U nas jęczybuła jak ciągle w ostatnich dniach, ale jakoś leci ;-)

Asia Robert też jak jiz to przesuwa się do tylu i wściekły że zabawki dalej niż były :-P

Ceny nowych spacerowek i dla mnie są zaporowe.
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 10:10   #3082
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Pantera dokladnie te same jestem ciekawa jak kolory beda wypadac na zywo
Nie zapominajcie ze raczkowanie jest do tylu w koncu jak chodza raki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
youan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 10:18   #3083
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Interewcia to zdrówka. Oby szybko przeszło.

Co do spacerowek to kolosalne różnica w cenie nawet w jednej marce np joie literax ok 800 zł a myterax już prawie 1500 a tylko kilka ulepszeń ma.

Asia ja w nocy nie przewijany od baaaaardzo dawna. Ola nigdy nie zrobiła kupy w nocy. Z sikami roznie czasem pielucha prawie sucha a czasem można by nią okno wybić 😁

Kajusia nie na zawsze ale na początku. Tak samo jak trzeba uważać ż cytrusami i innymi alergenami.
Co do tłuszczy to trzeba dodać już do ugotowanej zupki. Właśnie nie mam pomysłu jaki tłuszcz dodawać co planujecie?

Good thing dzięki za pomysł z grupa mutsy na FB. Poczytałam trochę i chyba jednak zdecyduje się kupić dodatkowo spacerowke od kompletu gondoli. Niewygodne to w porównaniu do mutsy ale ma wielkie pompowane koła i jest bardziej zabudowany więc chyba lepszy na zimę. Mutsy poza wyjazdami zaczniemy używać na wiosnę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Sonia11
Czas edycji: 2017-08-23 o 10:20
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 11:20   #3084
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Younan mam kolory żółty i niebieski, są idealnie takie jak na zdjęciu.

No Robert to bardziej hmm dżdżownicuje do tyłu :-D za to z niewiadomych przyczyn uznał że najlepszym miejscem do ćwiczenia pozycji do raczkowania jest wózek W wózku jak szalony buja się przód tył, najczęściej na kolanach i lokciach.
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 11:31   #3085
interewcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 641
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Mój lubi orać głową i podnosić pupę do góry w swoim łóżeczku albo w naszym na podłodze tak nie robi, nie wiem dlaczego.
Niestety próba wprowadzenia mleka z laktozą chyba się nie udała. Parę dni niby ok, a dwa ostatnie znów był nerwowy i dużo krzyczał tak jak kiedyś. Więc wracamy do Nutramigenu.
Może znów za parę miesięcy spróbujemy.
Owoce i zupki słoikowe mu smakują wszystkie.
interewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 11:33   #3086
fruktola
Raczkowanie
 
Avatar fruktola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 250
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Dzis 6 dzien bez kupy i non stop smierdzace bąki.
Czy ktos z Was juz mial podobny problem?
Normalnie kupki byly co 2 dzien a od poczatku sierpnia co 4 dni :/
Espumisan nie pomaga, od 2 dni podajeny Lactulosum ale bez efektow.
Herbatka rumiankowo koperkowa nie podchodzi. Retyyy reeety ! Co jeszcze mogloby pomoc naszemu kochanemu skunsikowi ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fruktola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 11:37   #3087
asia_28w
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 274
Dot.: Mamusie marcowe 2017

To u nas do raczkowania jeszcze daleko, na razie kręci tyłkiem jak wąż, albo mąż mówi jak syrenka na piachu :P Czasami podciąga tak tyłek, że klęka ale nie idzie to w parze z wyprostem rąk, więc na razie nie ma mowy o raczkowaniu Aż się boję tego etapu bo to mieszkanie mamy dość ciasno, a to ława, a to stół, komoda...boję się wypadków, że stale będzie gdzieś wchodzić gdzie nie trzeba.

---------- Dopisano o 12:37 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

Fruktola a probiotyk jakiś podajesz?
asia_28w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 11:38   #3088
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Ola pełza do przodu ale z nosem w podłożu. Najbardziej lubi to robić wieczorem w porze usypiania. Trochę przewrotami trochę pełzaniem przemieszcza się po calym naszym łóżku. Chciałam ja nagrać ale ciemno w pokoju bo przecież ma spać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 12:31   #3089
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Mamusie marcowe 2017

U nas skok się zaczął kolejny i jest marudzenie jakich mało. W wózku przed chwilą była afera i tak się odpychała,że głowa dziurę by zrobiła w budzie. Tylko jak sąsiadka podeszła to się pouśmiechała, czarownica mała do tego za chwile zaczął podać deszcz i tyle było spaceru. Idę po druga kawę co by jakoś przetrwać ten dzień. Wieczorem mam trening to wypocę złą energię


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 12:32   #3090
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Fruktola a poza tym męczy się, boli go brzuszek? Bo jak nie, to może wystarczy poczekać? U nas koło 2 msc były baki smierdzace, same przeszły. A kupka co kilka dni była norma.
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-06 15:30:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:15.