Mamusie marcowe 2017 - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-10-12, 21:46   #3931
89migotka
Zakorzenienie
 
Avatar 89migotka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3 843
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Cześć dziewczyny.
Nie odzywalam się bo u nas to przeziębienie istny koszmar. Lenka we wtorek wieczorem całkiem głos straciła, na szczęście dzisiaj już było o wiele lepiej. Żeby jej podać jakiś syrop tragedia ile muszę się namęczyć i ona biedna bo juz ma dość tego, że tak ją męczę Przez to wszystko nie chce nic jeść bo chyba myśli, że przemycam jakiś syrop, jedyne co zje to banana jak widzi, że ja jem. Mam nadzieję, że wszystko wróci do normy bo jeszcze niczym mi nie plula do tej pory.

Sonia i ja mam oporu żeby wstawiać na publicznym forum, a miałam Wam pokazać moją córcię, ale najwyżej ktoregos dnia dodam do mojego albumu i wtedy będziecie mogły zobaczyć A nie macie jakiejś grypy na fb żeby można było tam wrzucać fotki?

Kajusia dziękuję bardzo za zmierzenie spodenek

Co do drzemek to u nas teraz przy przeziębieniu znowu są 3, a pierwsza trwa nawet 2h. No, ale nasze drzemki tak wyglądają, że ja muszę spać z Małą bo inaczej zaraz się budzi
Fruktola tez slyszalam, że wit C pomaga pozbyc się pleśniawek, więc może spróbuj. A smoczek za każdym razem pluczemy gdy wypadnie na podłogę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Ciesz się drobiazgami, a wielkie szczęście wejdzie w Twoje życie."



89migotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-12, 22:12   #3932
good_thing
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 128
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Cytat:
Napisane przez 89migotka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.
Nie odzywalam się bo u nas to przeziębienie istny koszmar. Lenka we wtorek wieczorem całkiem głos straciła, na szczęście dzisiaj już było o wiele lepiej. Żeby jej podać jakiś syrop tragedia ile muszę się namęczyć i ona biedna bo juz ma dość tego, że tak ją męczę Przez to wszystko nie chce nic jeść bo chyba myśli, że przemycam jakiś syrop, jedyne co zje to banana jak widzi, że ja jem. Mam nadzieję, że wszystko wróci do normy bo jeszcze niczym mi nie plula do tej pory.

Sonia i ja mam oporu żeby wstawiać na publicznym forum, a miałam Wam pokazać moją córcię, ale najwyżej ktoregos dnia dodam do mojego albumu i wtedy będziecie mogły zobaczyć A nie macie jakiejś grypy na fb żeby można było tam wrzucać fotki?

Kajusia dziękuję bardzo za zmierzenie spodenek

Co do drzemek to u nas teraz przy przeziębieniu znowu są 3, a pierwsza trwa nawet 2h. No, ale nasze drzemki tak wyglądają, że ja muszę spać z Małą bo inaczej zaraz się budzi
Fruktola tez slyszalam, że wit C pomaga pozbyc się pleśniawek, więc może spróbuj. A smoczek za każdym razem pluczemy gdy wypadnie na podłogę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Migotka - u nas to samo. Czasami fajnie jest przymknąć razem oko, ale często bym chciała coś porobić i dupa, muszę leżeć obok. Dobrze, że nie muszę za rączkę trzymać, bo wtedy bym się pochlastała
U nas drzemki to loteria, nie ma kompletnie reguły ani godzin, że o tej konkretnej codziennie musi iść spać. Raz drzemek jest 5 a innym razem dwie i oczywiście ich długość to też mega loteria. Raz to jest cały czas po 15 minut a innym razem, potrafi spać ciągiem dwie godziny. Optymalnie dla mnie to 40 minut, bo ze 20 minut sama śpię, a potem sobie buszuję po necie w spokoju
good_thing jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-12, 22:24   #3933
89migotka
Zakorzenienie
 
Avatar 89migotka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3 843
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Good thing i mi dobrze się z nią leży, ale czasami nawet nie mam jak zjeść Taki przytulasek potrzebuje cały czas bliskości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Ciesz się drobiazgami, a wielkie szczęście wejdzie w Twoje życie."



89migotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-12, 22:55   #3934
good_thing
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 128
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Noo ja nie narzekam aż tak bardzo, bo jak nie posprzątam rano, to zrobię to popołudniu jak już TŻ wróci z pracy. Fakt, czasem potrzeby fizjologiczne niestety biorą górę i trzeba się w końcu zebrać, ale nawet ból od leżenia w bezruchu w jednej pozycji jest niczym jak taki maluszek się budzi i zamiast płakać, bo jest samo a zasypiało z Mamą przy boku, patrzy się na mnie swoimi wielkimi oczkami i na buźce pojawia się mega uśmiech przez co oczy są jeszcze większe i takie ogniki w nich płoną
good_thing jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-13, 06:12   #3935
89migotka
Zakorzenienie
 
Avatar 89migotka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3 843
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Good thing I ja nie narzekam bo uwielbiam te nasze drzemki i tak jak mówisz te oczka wpatrzone i uśmiechy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Ciesz się drobiazgami, a wielkie szczęście wejdzie w Twoje życie."



89migotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-13, 09:19   #3936
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Kurcze a u mnie nie ma wpatrzonych oczek tylko od razu chyc na 4 i idzie zwiedzać świat bądź w tym przypadku parapet 😁 więc odkładam szybko do łóżeczka i mogę coś zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:23 ----------

good thing
link:
https://pl.aliexpress.com/item/0-18M...311.0.0.N22Ywk

zamówione 5.09 przyszły 10.10.

zamówiłam jeszcze takiem:
https://pl.aliexpress.com/item/Child...311.0.0.dTf5kO

dziewczyna na grupie FB chwaliła że bardzo szybko przyszły ale to wiadomo że i tak loteria
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-13, 13:54   #3937
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe 2017

U mnie też często spanie z małym w dzień. Czasem fajnie, czasem wolę coś porobić, bo w domu syf...

Pobudki w nocy Ci kilkanaście/kilkadziesiąt minut
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-13, 19:27   #3938
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Ale miałam dziś spacer, chyba nigdy nie było aż tak. Postanowiłam iść do Biedronki a to ponad 2km ale co tam dziecko najedzone ostatnio grzeczne w wózku to goł. Trochę marudna zaczęła być ale tak zawsze przed zaśnięciem, ale na 500m przed celem coraz bardziej więc zawrocilam. Ostatni km syrena non stop. Na rękach trochę lepiej ale też poplakiwala. Wyłączona wróciłam jak nie wiem, a mała po rozebraniu w domu zadowolona. Chwilę się pojawiła i poszła spać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-13, 20:14   #3939
83kajusia
Zadomowienie
 
Avatar 83kajusia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Fruktola, ja zawsze płuczę smoczek jak spadnie na podłogę, ale pod bieżącą wodą. Rączki też myję pod kranem po jedzeniu oraz kiedy zauważę, że pomiędzy paluszkami sobie brudu nazbierała
Sterylizatora nie mam. Od czasu do czasu zalewam smoczek wrzątkiem w filiżance, nie gotuję go.
Sonia, ale zakupy zrobiłaś że nawet do sklepu nie dotarłaś
Dziewczyny, to jeśli nie chcecie upubliczniać fotek maluszków to wrzucajcie do klubu, tylko dajcie znać tu na forum, bo nie wiem czy każdy tam regularnie zagląda. Ja nie.
Pantera, u nas w nocy to samo. Jak Zuzka miała 2 czy 3 m-ce to budziła się w nocy raz! A teraz kilka/kilkanaście Ja nawet nie liczę tylko wkładam cycek do buzi i śpię, bo nieprzytomna jestem. Czy długo jeszcze to potrwa
Migotka, zdrówka dla Lenki
Ja też lubię się zdrzemnąć z Zuzią, ale coś za coś. Też mam syf w domu i bardzo ubolewam, bo dotąd byłam prawie pedantyczna.
83kajusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-13, 20:32   #3940
interewcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 641
Dot.: Mamusie marcowe 2017

U nas jest jakaś masakra. W nocy mały budzi się co godzinę, trzeba dać smoczek i zazwyczaj śpi dalej. W dzień dużo płacze, nic go nie interesuje, o leżeniu na macie nie ma mowy, nawet czasem na rękach płacze. Wczoraj wieczorem trochę płakał przed spaniem, a dziś wyje mi już dwie godziny na rękach, jak kiedyś gdy miał kolki. Nawet już paracetamol mu dałam godzinę temu, włączyłam kołysanki jak kiedyś, jest na rękach, w łóżeczku, na leżąca, pionowo... Juz wszystkiego próbuję a on dalej krzyczy jakby go ze skóry obdzierali.

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

Jesli chodzi o smoczek to gdy spadnie to tylko pod bieżącą wodą płuczemy, butelki staram się co dwa dni wyparzyć ale dziś już trzeci dzień są i jeszcze nie zdążyłam tego zrobić.
Ręce czasem myjemy w ciągu dnia, ale mój jeszcze nie oddala się poza swój kocyk więc raczej się nie brudzi.

Kupiłam krzesło do karmienia i dziś się z nim oswajaliśmy.
interewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-13, 21:20   #3941
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Sonia to miałaś wyprawę... Ja to na takie "okazje" zawsze mam chuste i wsadzam marude do chusty :-P Generalnie ZAWSZE mam chuste.
Ale wracając do sytuacji, skoro rozebrana była spokojna, to może jej było za ciepło, albo coś uwieralo?

Kajusia jak czytam na grupach mam, grupach kp, itd to jestem trochę podlamana, bo końca tych problemów ze spaniem nie widać. O problemach piszą tak samo mamy kilkumiesięczniaków, jak mamy 15 miesięczniaków
Robię tak samo jak Ty!
Ale dzisiaj nad ranem (7-8) mąż nie spał już, to mówił że normalnie co kilka minut się wybudzał z płaczem. A ja tylko cycki zmieniam...

Interewcia bidulko, nie wiem co to może być :-( Dużo siły i cierpliwości!!


Matko to ja najmniej z Was sprzątam dziecku, a po całym mieszkaniu chodzimy i Robert już sam zaczyna zwiedzać. Odkurzam jak mam czas, staram się jak najwięcej. Fakt, że nie mamy smoczka, to może trochę inaczej, bo nie mam nic takiego do sterylizowania co jest ciągle w buzce. Jednak zabawek nawet już nie wyparzam, a chodzimy na spotkania z innymi dziećmi i czasem któreś ukradnie małemu zabawkę. Chyba że widzę, że jest brudna, to myje. Pluszowe piore co jakiś czas...
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-14, 07:39   #3942
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Interewcia ojej coś mu pewnie dolega. Ciężka sprawa z takim płaczem jak nie wiadomo o co chodzi.

Pantera Ja myślę że ona spać chciała a nie mogła usnąć w wózku. Gdyby ja coś uwierało to marudzilaby wcześniej a już ż godzinę spaceru było za nami. Spodoba też nie była pomimo że wrzeszczala. Teraz myślę czy nie pożyczyć nosidla od koleżanki ma takie akcję. Tylko czy to da rade teraz jak ja w kurtce ona w kurtce...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-14, 08:37   #3943
fruktola
Raczkowanie
 
Avatar fruktola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 250
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Podrzucam na szybko:
http://fakty.interia.pl/polska/news-...in,nId,2452269


I udanego weekendu wszystkim

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fruktola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-15, 08:31   #3944
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie marcowe 2017

A co tu taka cisza? Gdzie się wszyscy podziewają?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-15, 09:35   #3945
83kajusia
Zadomowienie
 
Avatar 83kajusia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe 2017

U nas na forum zawsze w weekendy jakoś ciszej. Mam piękną pogodę dzisiaj, planuję spacer do lasu. Może jakieś grzyby znajdę
83kajusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-15, 09:46   #3946
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Sonia to w sumie u nas też tak często, że jest problem z zaśnięciem. Choć ostatnio pomogła zmiana pozycji - podnioslam totalnie do siadu oparcie.

Kajusia powodzenia Gdzie ta pogoda? Ciągle mówią że będzie piękny słoneczny weekend, a u mnie kup* na dworze :-(
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-15, 11:27   #3947
interewcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 641
Dot.: Mamusie marcowe 2017

U nas ciągle popołudniu i wieczorem płacz, w nocy budzi się co godzinę, tylko rano na chwile jest wesoły. Dziś po obiedzie idziemy na długi spacer bo też mamy ładną pogodę i na koniec planujemy wizytę w pizzerii. Zobaczymy czy dzieci dadzą nam coś zjeść
Z racji zakupu krzesełka do karmienia wczoraj wieczorem wystawiłam na sprzedaż leżaczek Fisher price. Dziś już jest sprzedany kupiłam go za 70 zł a sprzedałam za 100zl
To już nie pierwszy taki mój interes

Mały ma jakiś wstręt do mleka. Wszystko inne je łyżeczką ładnie, a mleka z butelki nie chce.
interewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-15, 14:43   #3948
fruktola
Raczkowanie
 
Avatar fruktola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 250
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Interewcia pochwal sie jakie krzeselko kupilas.
My od ponad tygodnia mamy podobnie z nockami jak i Wy. Do godz 2 pobudki co 2 h a potem co godzine i tak do 6. Faza zombi aktywna 😯

Ten weekend jest dla nas dosc przewrotny. Mama juz w 100% przeniesiona do nas. Wczoraj siedzialam do 23 w kuchni bo szalona wymyslila ze przeniesie pol swoich akcesorii kuchennych, kubkow, misek, talerzy itp. do naszej malenkiej kuchni.
Nie dosc ze ta wariacka przeprowadzka, dwa zawiadiackie koty, to jeszcze te plesniawki a dzis do kompletu temperatura u Ignasia 37,8. Nie chce jesc, marudzi i tylko by byl na rekach. Mam nadzieje ze to tylko zeby 😩

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fruktola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-15, 20:31   #3949
interewcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 641
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Spacer udany, pizza zjedzona w spokoju
Krzesło Baby Design bambi. Używane ale wygląda jak nowe.

Ja też wszystkie problemy małego zwalam na zęby, ale tych zębów ciągle nie mamy 🤣
Pewnie tak do osiemnastki kiedy będzie niegrzeczny będę mówić, że to przez zęby 🤣
interewcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-15, 22:09   #3950
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Pantera na tym feralnym spacerze probowalam wszystkiego od pozycji lezacej do siedzacej. Suedzenie pomoglo na bardzo krótko.

Interewcia no niezły interes. W pewnym wieku trudno już zwalać na zęby. Potem zwalanie na bunt 😉

Fruktola Milan pisać że podziwiam Was za ta decyzję. Nie jest łatwo mieszkać na tak małym metrażu w tyle osób. Zdrówka dla Ignasia.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 08:29   #3951
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Interewcia jak ślicznie wygląda Igorek No i pizza udana! Zazdroszczę, my z mężem byliśmy na kolacji z okazji 100 msc razem i drugiej rocznicy zaręczyn i było średnio...

Fruktola, ale macie galimatias, to na ilu metrach tyle osób?
Życzę żeby Wasze objawy to były tylko zęby :-*

Sonia no domyślam się, mamy próbują wszystkiego, łącznie z tym co na pewno nie zadziała (a jak często akurat właśnie działa xD).
Taaa bunt dwulatka, potem niezdecydowany kilkulatek, pyskujacy nastolatek, a potem wyleci z domu :-D A tak serio nasze dzieci tak szybko rosną, że to wszystko nim się obejrzymy.

No i na 80% dołączam do marcowek planujących szybko kolejna ciążę ;-)

No i wczoraj byliśmy na basenie pierwszy raz. Na początku płacz, potem się oswoil i było nawet spoko, tylko jednak nie wiem co z takim maluchem w wodzie robić :-P
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 13:03   #3952
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Uuu Pantera ale news to kiedy kolejny maluch?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 13:05   #3953
klementyna1
Zakorzenienie
 
Avatar klementyna1
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 628
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
Sonia to w sumie u nas też tak często, że jest problem z zaśnięciem. Choć ostatnio pomogła zmiana pozycji - podnioslam totalnie do siadu oparcie.

Kajusia powodzenia Gdzie ta pogoda? Ciągle mówią że będzie piękny słoneczny weekend, a u mnie kup* na dworze :-(
W Lublinie dzis pieknie!!Zapraszamy U nas drugi ząb w natarciu...U KAcpra jednego dnia zeba nie było, drugiego był...U EMilki, najpierw jest spuchniete dziasło, potem pecznieje, potem robi się dziurka, potem dziuerka robi sie blada, a na końcu wychodzi ząb.... Ale dzielna jest No i zaczeła czworakować
klementyna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 18:11   #3954
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Sonia, w przyszłym roku jak już ;-)

Klementyna !!
Nie wiedziałam że żeby różnie wychodzą, ale fakt u nas np. nie ma czerwonego dziąsła.

U nas też dzisiaj cuuuuuudnie! Cały dzień spędziliśmy na dworze w lesie!

No i byliśmy u fizjo. Zapłaciłam 100zl żeby dowiedzieć się że jest wszystko ok. Ale warto było. Super lekarka
No więc wszelkie wygibasy super. Ustawia stopy źle, ale to po prostu etap i jak zacznie raczkować to wejdą stopy na dobry tor. Jednak pokazała 3 rzeczy co robić żeby mu pomóc i to mi się podoba. Byliśmy w gabinecie ponad godzinę i gadaliśmy jak że stara znajomą
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 18:23   #3955
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Klementyna gratulacje za ząbka, u nas brak.

Pantera no wiadomo że w tym roku już się nie wyrobisz 😉 ale starania już czy dopiero w przyszłym roku? Super taki dzień, i Robert spał w chcecie?
Możesz powiedzieć co to za ćwiczenia? Ola już jakiś czas czworakuje i stopy dalej źle...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 18:51   #3956
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Spał 2 razy w chuście Raz u Taty, raz u mnie. Piękne zdjęcia sobie zrobiliśmy, bo drzewa kokorowe.

1Starania raczej w przyszłym, pod koniec macierzyńskiego.

Jasne. Ćwiczenia:
Sadzasz dziecko sobie na kolanach, plecami do siebie. Jedną nogę dziecku zginasz jak do siadu skrzyznego i przesuwasz swoim palcem mocno od pięty po skosie do dużego palucha.

Szczotką do włosów, ta dziecięcą, z włosia, mocno "zmiatac"(jak zmiotką) nogi od góry do stopy. To ma poprawić czucie głębokie nóg.

Ostatnie ćwiczenie bardziej dla nas, bo uznała, że ten szybki poród u nas sprawił że przeszedł przez kanał rodny zbyt szybko i nie miał możliwości być odpowiednio ściśnięty, przetarty.... Jak to brzmi, ale nie umiem lepiej wytłumaczyć. I stąd mamy to że się pręży, nie umie się wyciszyć, zabrakło tej porodowej stymulacji. Mamy go bujać np. właśnie w chuście jak w hamaku - znowu czucie głębokie. I też robić zabawy takie ściskające. Zawijać jak naleśnik w koc itp. To ma pomóc mu się wyciszyć. Mówi że jej syn pod tym względem identyczny. Polecala poczytać o integracji sensorycznej.

W ogóle dużo ciekawych rzeczy mówiła. Pytała o jedzenie, blw pochwalila, ale pytała czy je już, jak mówiłam że nie (nie przelyka nadal za bardzo) to powiedziała żeby mu postymulowac buzię różnymi fakturami, dawać mu jedzenie na chrupku, lyzeczce, szczotce od zębów, powinno pomóc.
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017

Edytowane przez pantera09
Czas edycji: 2017-10-16 o 19:33
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 20:08   #3957
asia_28w
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 274
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Witam się z frontu remontowego
Dzisiaj był zakręcony dzień, tachałam małą za sobą wszędzie ale dzielnie dała radę
Poza tym to w końcu zdecydowaliśmy się na wózek, po tygodniach rozkmin. Teraz będę mieć tyle wyjazdów do sklepów, że na gwałt potrzebuję łatwo składanej, lekkiej spacerówki. Padło na Valco baby snap 4 sport. Jutro przyjdzie i jestem mega ciekawa jak się sprawdzi

Pantera kciuki za starania i może znowu wylądujemy wspólnie na jakiejś grupie ;d
asia_28w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 20:14   #3958
fruktola
Raczkowanie
 
Avatar fruktola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 250
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Na 50 m kw ale bajka jestem mistrzem kumulacji ☺ czasem nie ma innego wyjscia a pomoc przeciez trzeba. Najwiekszy szacun dla meza, bo to jego mieszkanie i jego inicjatywa, za co jestem mu ogromnie wdzieczna. Mieszkanie z chocby najwspanialsza tesciowa to jednak wyzwanie.

Z przyjemnych wiesci przesylam Wam recenzje ali.

1) komplet dwie czapki plus komin za niecale 12 zl. Gatunek rewelacyjny - material szyty podwojnie (dwuwarstwowy) - co daje swietne rozwiazanie na chlodne dni. Komin fajnie przylega.
https://m.aliexpress.com/item/327912...5be2baeb3HGbkx

2) Rekawiczki - gatunek rewelacyjny, dbalosc o detale, plus za sznureczek cena - niecale 7 zl
https://m.aliexpress.com/item/327924...5be2baebCyjMQc




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fruktola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 20:16   #3959
fruktola
Raczkowanie
 
Avatar fruktola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 250
Dot.: Mamusie marcowe 2017

20171016_204438-1.jpg20171016_204253.jpg20171016_204123.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fruktola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 21:59   #3960
83kajusia
Zadomowienie
 
Avatar 83kajusia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Pantera, zatem powodzenia w staraniach! Szkoda, że nie mogę dołączyć
Fruktola, na fotkach fajnie się to prezentuje. Jutro obczaję na kompie, bo dawno nic nie zamawiałam. A jak temperatura u Ignasia?
Asia, szacunek! Jak ja sobie pomyślę o zwyczajnym malowaniu to robi mi się słabo
Zuzia nauczyła się siedzieć. Wiem, że nie powinnam, ale sadzałam ją do krzesełka przy karmieniu i podczas inhalacji. Trochę się chwieje, ale radzi sobie. Sama jeszcze nie usiądzie, choć wydaje mi się, że niewiele jej brakuje. I wciąż podnosi głowę na leżąco, nawet przy zasypianiu. Jest zabawnie, bo mnie śmieszy jej mina i się uśmiecham, a ją to chyba bawi i śmieje się na głos W kwestii raczkowania żadnych postępów. Czekamy.

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:57 ----------

Pantera, nie to żebym przypisywała Robertowi jakieś dolegliwości, ale brzmi to trochę jak zaburzenia integracji sensorycznej.
83kajusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-06 15:30:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:15.