Blogi o odchudzaniu, przepisy na zdrowe i dietetyczne dania itd. - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-26, 11:11   #751
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

hmm o tym nie pomyślałam, więc jak tylko dorwe, gdzies serek naturalny to spróbuje go zamrozić, Nie będę kombinowac ze słodzikami, bo ja i tak nigdzie nie używam cukru itp wiec jestem przyzwyczajona
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 16:02   #752
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Cześć dziewczyny mam dla Was dietetyczny przepis na pyszne naleśniki ze szpinakiem Robiłam je już kilka razy i bardzo mi smakują

Składniki na ciasto (mi wychodzą z tego 3 naleśniki):
- 1 jajko
- 2 czubate łyżki stołowe mąki pełnoziarnistej, razowej czy jaką tam się lubi i ma
- 0,5 szklanki mleka

Składniki na farsz:
- szpinak (ja dawałam z mrożonki)
- 3 "roztrzepane" białka
- pieprz i sól do smaku

Wykonanie:
Składniki na ciasto mieszamy trzepaczką lub mikserem i odstawiamy na conajmniej 30 min.
Później smażymy na teflonie.
Szpinak wrzucamy na patelnię aby się rozmroził, jak cała woda odparuje dodajemy rozbełtane białka, odrobinę soli i pieprz.
Ja farsz zawsze przygotowuję dzień wcześniej, np. wieczorem, po to żeby składniki się "przegryzły".
Zawijamy farsz w naleśniki, podsamżamy i włala
Proste do wykonania i baaaardzo sycące. Zjadłam dziś na obiad 3 i już wiem, że mogłam darować sobię tego trzeciego

Smacznego!!!
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 16:25   #753
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Dziewczynki, a czy któaś z was może wie, jak zrobić konfitury/dżem/kompot czy cokolwiek innego w słoiczku, zeby zimę przelezakowało, ale bez cukru?
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 12:00   #754
pannamad
Raczkowanie
 
Avatar pannamad
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 44
Dot.: Dania Dietetyczne.

Moje śniadanko często wygląda tak:
robię tosty (w tostownicy) do tego serek wiejski (najlepiej pewnie light) i pomidor na to. pychotaaa
albo musli, czyli otręby, banany suszone, rodzynki i zimne mleko.

a kalafior lub brokuły robię tak. wkładam do gotującej wody, gotuję trochę i w tym samym czasie podsmażam bułkę tartą na patelni. wyjmuję kalafior, posypuję tą bułką i zajadam się do woli.

brakuje mi pomysłów na obiad, ale wcześniej była mowa i pizzy, więc.. a placki z płatków owsianych przepyszne! dodałam na talerz pomarańcze i.. och! ;D a do tego jogurt activia.. też byłoby dobre.. ;]
pannamad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 13:34   #755
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

pannamad hm hm a z bulka tarta to chyba nie za bardzo dietetycznie?
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 20:09   #756
pannamad
Raczkowanie
 
Avatar pannamad
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 44
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Cytat:
Napisane przez andziuchna Pokaż wiadomość
pannamad hm hm a z bulka tarta to chyba nie za bardzo dietetycznie?
hmm.. no może i nie do końca.. ALE po pierwsze warzywo na obiad, po drugie gotowane warzywo na obiad, po trzecie.. ach ta bułka.. no dobra. zmodyfikować można! Zamiast smażonej bułki tartej dodać jakichś przypraw do smaku.. będzie bardziej dietetycznie. dzięki andziuchna
pannamad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 20:11   #757
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

alez nie ma za co
a tak na marginesie to mysle ze jak raz na jakis czas sie zje cos z bulka tarta to sie za mocno nie utyje
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-18, 16:54   #758
AgulkaB
Raczkowanie
 
Avatar AgulkaB
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 121
GG do AgulkaB Send a message via Skype™ to AgulkaB
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Na obiad często przygotowuje sałatkę z brokuł i pomidora, do tego przyprawa sól i pieprz. Gotowane udko z kurczaka i do końca dnia już nic nie muszę przygryzwać bo to mi wystarcza.
Często też gotuję fasolke szparagową i do tego gotowany pulpet z mięsa mielonego.
Kalafior + gotowane mięsko.
Wykluczyłam zupełnie z diety ryż, ziemniaki, białe pieczywo. Czasem sobie odpuszczam i zjadam pieczonego fileta z kurczaka mojej mamy oczywiście z jakąś salatką.
__________________
"wiesz, jak się teraz czuję, jakby ktoś odsunął głaz, który mnie przygniatał, tak mi Ciebie brakowało" K.Grochola
AgulkaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 19:30   #759
Murron
Rozeznanie
 
Avatar Murron
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 549
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

kotlety/placki ziemniaczano-koperkowe
20 dag mąki
20 dag ugotowanych, posolonych, utłuczonych ziemniaków
3 łyżki mleka lub maślanki
40 g miękkiego masła
szczypta soli
1 łyżka pokrojonego świeżego koperku
1 łyżeczka proszku do pieczenia
i teraz che z tego zrobic cos dietetycznego ;
mam kilka pytan czy;
moge zastąpic tą makę-zytnia?
dodac 10 dag kalafioru i 10 dag kartofli ?
i mleko, 0.5 %
co do masła nie mam pomyslu, ale moze istnieja jakiejs sposoby prosze o pomoc
__________________
/////
Murron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 15:35   #760
Djapira
Zadomowienie
 
Avatar Djapira
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Czy znacie jakiś przepis na danie z krewetkami na R? Jeśli tak to proszę o podanie I jeszcze jakich krewetek do tego użyć.

Z góry dziękuję
__________________
"Jeśli nie odważysz się zrobić kroku, nigdy nie dowiesz się tego, do czego jesteś zdolny. Ufaj po prostu, że w nowej sytuacji dasz radę"!


Djapira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 16:05   #761
Koffee
Raczkowanie
 
Avatar Koffee
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 385
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

A co to jest R? redukcja?

W każdym razie krewetki można ugotować na parze, dobre są z czosnkiem (najlepiej masełkiem czosnkowym, ale to niedietetyczne). Może być sół czosnkowa. Może byc też pietruszka. Do tego jakies warzywka (jak chcesz egzotycznie, to babmus albo kiełki) i masz gotowe danie. Możesz też podać z ryżem albo cous-cous.
Koffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-04, 18:25   #762
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Cytat:
Napisane przez pannamad Pokaż wiadomość
hmm.. no może i nie do końca.. ALE po pierwsze warzywo na obiad, po drugie gotowane warzywo na obiad, po trzecie.. ach ta bułka.. no dobra. zmodyfikować można! Zamiast smażonej bułki tartej dodać jakichś przypraw do smaku.. będzie bardziej dietetycznie. dzięki andziuchna
Ja mam fajny, troszkę inny "sposób na kalafiora". Kroję w kostke pomidor i ogórek, robię sosik z jogurtu naturalnego z przyprawą tzatziki - duuuuużo, niewiele chilli, można też dodać serek ziarnisty lub twarów do tego i ja dodaje też często majonez light albo najlepiej z oliwą. Danie wychodzi pyszne, zwłaszcza w gorące dni fajnie smakuje połączenie ciepłego kalafiorka z mega zimnym z lodówki, orzeźwiającym sosem
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-07, 11:13   #763
olenka1416
Raczkowanie
 
Avatar olenka1416
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: from Poland :)
Wiadomości: 375
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Cytat:
Napisane przez balitagscarlet Pokaż wiadomość
Ja mam fajny, troszkę inny "sposób na kalafiora". Kroję w kostke pomidor i ogórek, robię sosik z jogurtu naturalnego z przyprawą tzatziki - duuuuużo, niewiele chilli, można też dodać serek ziarnisty lub twarów do tego i ja dodaje też często majonez light albo najlepiej z oliwą. Danie wychodzi pyszne, zwłaszcza w gorące dni fajnie smakuje połączenie ciepłego kalafiorka z mega zimnym z lodówki, orzeźwiającym sosem
To sałatka bardzo podobna do tej, którą ja robię tylko trochę ją urozmaicam robimy ją warstwowo a więc składniki:
-3 pomidoy
-ogórek
-kiełki soi albo seler w słoiku(chociaż bardziej polecam kiełki)
-4-5 jajek
-kukurydza (pól puszki)
-brokuł (gotowany trzy minuty w lekko osolonej i posłodzonej wodzie)
Wszystko układamy w misce warstwami, co drugą warstwę posypujemy solą i pieprzem. Przygotowujemy sos:
-Pól kubeczka jogurtu natur. i łyżkę majonezu, sól, pieprz, dwa ząbki czosnku (ale jeśli ma być to danie dietetyczne to nie dodajemy majonezu, bierzemy zamiast tego cały kubeczek jogurtu natur.) Polewamy tym sosem ostatnią warstwę, czyli brokuły.
Na suchej, teflonowej patelni podsmażamy 100g migdałów w płatkach (tak aby były złociste, uważając aby ich nie spalić) i posypujemy sos wylany na brokuły.

Dla mnie ta sałatka jest przepyszna i wychodzi jej naprawdę sporo. Jedna porcja ma pewnie ze 200kcal chociaż nie liczyłam ale napewno to niedługo zrobie
Naprawdę polecam każdemu, moja rodzina ją uwielbia chociaż nie są na diecie
olenka1416 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 20:42   #764
Caramel Babe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 404
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Cytat:
Napisane przez Djapira Pokaż wiadomość
Czy znacie jakiś przepis na danie z krewetkami na R? Jeśli tak to proszę o podanie I jeszcze jakich krewetek do tego użyć.

Z góry dziękuję


Moje ulubione danie z krewetkami...

Pol awokado, wez takie miekkie, duze, wydraz pestke, posyp krewetkami takimi koktajlowymi, malutkimi, zrob sos z oliwy z oliwek, octu balsamicznego, przypraw ziolami prowensalskimi, troszke soli, pieprzu i oblej jedna lyzka te krewetki i awokado. Lyzka do reki i wbij sie w awokado z krewetkami Bardzo zdrowe danie warzywko+bialko+zdrowe tluszcze.
__________________
Jestes tym co jesz
Caramel Babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 20:58   #765
Caramel Babe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 404
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Robilyscie kiedys nalesniki proteinowe???? Oto co jem sobie rano.

1. Pol serka wiejskiego bez tluszczu jakies 150g
2. Platki owsiane drobnozmielone okolo 4 lyzki stolowe moze wiecej, nie wiem, sypie zeby uzyskac odpowiednia konsystencje
3. 1 cale jajko plus dwa bialka
4. miarka bialka serwatki o smaku waniliowym (ale niektorzy uzywaja tylko waniliowego ekstraktu)
5. troszke wody do uzyskania "nalesnikowej" konsystencji

to wszystko mieszam w blenderze
rozgrzewam patelnie posmarowana minimalna iloscia oliwy z oliwek
wylewam ciasto na nia i posypuje mrozonymi jagodami kupionymi w tesco pewnie mozna i bez
rozgrzewam piekarnik i po kilku minutach jak sciagne patelnie z gazu wsadzam ja cala do piekarnika i z jakies trzy minuty przypiekam z gory

Po wrzuceniu na talerz, dodaje lyzke odtluszczonego jogurtu i to wrzystko przypomina mi gofer ze smietana )) Takie sniadanko ma pewnie okolo 400 kcal, ale bardzo duzo bialka i malo cukrow. Jedynie weglowodany zlozone z owsianki.

Mowie Wam, PYCHA!!!!

Jedyny klopot jaki czasem mam, to przerwie mi sie ten nalesnik jak laduje go na talerz. Podejrzewam, ze w gofrownicy by sie je lepiej robilo, jak kupie to przetestuje.
__________________
Jestes tym co jesz

Edytowane przez Caramel Babe
Czas edycji: 2008-06-11 o 21:05 Powód: literowka :-)
Caramel Babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 20:59   #766
Djapira
Zadomowienie
 
Avatar Djapira
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Cytat:
Napisane przez Caramel Babe Pokaż wiadomość
Moje ulubione danie z krewetkami...

Pol awokado, wez takie miekkie, duze, wydraz pestke, posyp krewetkami takimi koktajlowymi, malutkimi, zrob sos z oliwy z oliwek, octu balsamicznego, przypraw ziolami prowensalskimi, troszke soli, pieprzu i oblej jedna lyzka te krewetki i awokado. Lyzka do reki i wbij sie w awokado z krewetkami Bardzo zdrowe danie warzywko+bialko+zdrowe tluszcze.
Dziękuję Caramel Pamietasz mnie? Jeśli Ty to jesteś Ty
__________________
"Jeśli nie odważysz się zrobić kroku, nigdy nie dowiesz się tego, do czego jesteś zdolny. Ufaj po prostu, że w nowej sytuacji dasz radę"!


Djapira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 21:22   #767
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

OMLET BISZKOPTOWY
1 białko, 1 całe jajko, kakao żaden nesquick, takie prawdziwe, gorzkie), słodzik, kapka oliwy z oliwek.
+ dodatki: twaróg, kefir, serek homogenizowany, muesli, otręby, płatki migdałów, orzechy, prażone ziarna soi, rodzynki- co dusza zapragnie

Najpierw rozpuszczam słodzik w niewielkiej ilości przegotowanej wody, po czym dodaję do 2 białek i ubijam na sztywno. Żółto oddzielnie mieszam z kakaem (tu też można dodać słodzika).
na patelni rozgrzewamy oliwkę, w tym czasie dodajemy czarne żółtko do białek, mieszamy, ale delikatnie, by za bardzo nie "zbić" piany.
(można do środka dodać trochę muesli, niestety "zbija" masę ale poprawia smak)
Masę wylewamy na patelnię (a raczej nakładamy, takiej pianki nie da się całej wylać)
Kiedy sie przyrumieni z jednej strony, obrócić na druga (jeśli się komuż uda to w całości, jeśli nie- przepołowić łopatką i przekręcać po polówce jeśli się przekręcić nie da, znaczy, że jest jeszcze zbyt wilgotne).
Na talerzy dodajemy dodatki- można polac kefirem, jogurtem, serkiem wiejskim, twarożkiem, posypać migdałami, rodzynkami, muesli, otrębami... Co kto lubi. Taki omlet smakuje jak biszkopt

P.S. dopiero teraz zobaczyłam Twojego posta, caramel. Czyżby podobny przepis? Z drugiej strony piszesz że mieszasz to wszystko w blenderze- ale biszkoptowa konsystencja i smak wychodzi tylko wówczas, gdy białak ubije si,ę oddzielnie..
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 21:45   #768
Caramel Babe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 404
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Agacior!!!

Tak, dobry pomysl z tym biszkoptem, podobny sklad w sumie tylko pewnie konsystencja inna. Wyprobuje napewno!
__________________
Jestes tym co jesz
Caramel Babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 07:34   #769
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

zdaj potem relacje które lepsze

A dzisiaj kolejny przepis do głowy wpadł...
KALAFIOR DLA ZAKATARZONEJ
300 g kalafioru (na oko)
150 ml serka homo (ja używam "tip" z reala)- ew. może być mniej
dwa ząbki czosnku, jakieś przyprawy
pestki słonecznika/dyni/orzechy ziemne- tez na oko

kalafior może być surowy, sparzony lub ugotowany na ząb (czyli al dente jak makaroniarze zwykli mawiać ewentualnie na miękko, jak ktoś lubi (ja nie i niechcący go rozgotowałam, do tej sałatki pasuje bardziej twardy)
Czosnek zetrzeć na drobnych oczkach tarki (dla leniwych: przecisnąć przez praskę, ale smak nie ten sam) dodać do serka, doprawić jakimiś ziołami (np. świeżo zmielone "prowansalskie" w młynku, dodaje je do wszystkiego)
Kalafior ułożyć na talerzy, polać sosem z serka.
Teraz pestki.orzechy: można nimi posypać kalafiora, a można wcześniej wrzucić na rozgrzaną, suchą patelnię i lekko przyrumienić, smak jest wówczas lepszy ale tracą nieco właściwości odżywczych

Viola! Czemu dla zakatarzonych? Bo chociaż chuch mam teraz niesamowity, w trakcie jedzenia aż oczy łzawiły i katar od razu mniejszy

(dla nie-zakatarzonych: może być jeden ząbek czosnku.)
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-12, 09:17   #770
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
OMLET BISZKOPTOWY
1 białko, 1 całe jajko, kakao żaden nesquick, takie prawdziwe, gorzkie), słodzik, kapka oliwy z oliwek.
+ dodatki: twaróg, kefir, serek homogenizowany, muesli, otręby, płatki migdałów, orzechy, prażone ziarna soi, rodzynki- co dusza zapragnie

Najpierw rozpuszczam słodzik w niewielkiej ilości przegotowanej wody, po czym dodaję do 2 białek i ubijam na sztywno. Żółto oddzielnie mieszam z kakaem (tu też można dodać słodzika).
na patelni rozgrzewamy oliwkę, w tym czasie dodajemy czarne żółtko do białek, mieszamy, ale delikatnie, by za bardzo nie "zbić" piany.
(można do środka dodać trochę muesli, niestety "zbija" masę ale poprawia smak)
Masę wylewamy na patelnię (a raczej nakładamy, takiej pianki nie da się całej wylać)
Kiedy sie przyrumieni z jednej strony, obrócić na druga (jeśli się komuż uda to w całości, jeśli nie- przepołowić łopatką i przekręcać po polówce jeśli się przekręcić nie da, znaczy, że jest jeszcze zbyt wilgotne).
Na talerzy dodajemy dodatki- można polac kefirem, jogurtem, serkiem wiejskim, twarożkiem, posypać migdałami, rodzynkami, muesli, otrębami... Co kto lubi. Taki omlet smakuje jak biszkopt

P.S. dopiero teraz zobaczyłam Twojego posta, caramel. Czyżby podobny przepis? Z drugiej strony piszesz że mieszasz to wszystko w blenderze- ale biszkoptowa konsystencja i smak wychodzi tylko wówczas, gdy białak ubije si,ę oddzielnie..
a co masz za slodzik ze mozna go podgrzewac?
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 10:15   #771
Kika78
Raczkowanie
 
Avatar Kika78
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Wiadomości: 139
GG do Kika78
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

to ja Wam sprzedam mój sposób na rybę, ja najczęściej robię to danie z pangi bo jest zwarta i nie tłusta, dobre wychodzi też z dorsza, pstrąga, tołpygi, łosoś już trochę za tłusty.
A zatem, na 2 porcje biorę 2 filety z pangi spore, do tego pęczek ziół mieszanych (najczęściej pół pęczka natki + koperek + trochę tego co rośnie mi na oknie np bazylia, tymianek), ząbków czosnku ile kto lubi (ja daje 3-4), sól, pieprz, oliwa z oliwek, ser twardy tarty (parmezan koniecznie! lub coś w tym stylu).
Pangę rozmrażam (jak mrożoną wsadzi się do pieca to mnówstwo wody z niej wylatuje), solę i pieprzę z każdej strony. Piekarnik rozgrzewam do 200st, kładę warstwę pergaminu do pieczenia, odrobinę oliwy z oliwek, na to filety, a na to sos zrobiony następująco:
zioła siekam drobno w blenderze razem z czosnkiem (można ręcznie), dodaję łyżkę lub dwie oliwy i dwie łyżki parmezanu (dodanie innego sera sprawi że sos będzie ciągnący, a ma być chrupki), można dodać jeszcze trochę soli i pieprzu, ale nie dużo już. Taką "ciapajką" smaruje się rybę i piecze 30min. Wychodzi pachnąca, aromatyczna, z pyszną chrupiącą skorupką ziołową, mniam
Kika78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 15:39   #772
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Cytat:
Napisane przez mavika Pokaż wiadomość
a co masz za slodzik ze mozna go podgrzewac?
Można nie można, ja podgrzewam
Chodzi o to, ze traci smak czy się coś z niego wytrąca co jest rakotwórcze/trujące/jakie jeszcze może być?
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 15:40   #773
Djapira
Zadomowienie
 
Avatar Djapira
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Przepis jeszcze nie wypróbowany, to tylko propozycja, która dziś wpadła mi do głowy

Sernik na zimno:

-Serek homogenizowany naturalny
-żelatyna
-truskawki/jagody/maliny/borówki (ew. inne owoce)
-galaretka bez cukru
-można dodać do tego białego spodu słodzik, suszone owoce, może orzechy

Jak zrobić, nie wiem dokładnie, mamusia pomorze Można wypróbować

P.s. Ale czy galaretki bez cukru są jeszcze produkowane??
__________________
"Jeśli nie odważysz się zrobić kroku, nigdy nie dowiesz się tego, do czego jesteś zdolny. Ufaj po prostu, że w nowej sytuacji dasz radę"!


Djapira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 15:44   #774
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Cytat:
Napisane przez Djapira Pokaż wiadomość
Przepis jeszcze nie wypróbowany, to tylko propozycja, która dziś wpadła mi do głowy

Sernik na zimno:

-Serek homogenizowany naturalny
-żelatyna
-truskawki/jagody/maliny/borówki (ew. inne owoce)
-galaretka bez cukru
-można dodać do tego białego spodu słodzik, suszone owoce, może orzechy

Jak zrobić, nie wiem dokładnie, mamusia pomorze Można wypróbować

P.s. Ale czy galaretki bez cukru są jeszcze produkowane??
Raczej nie, ja osobiście przeszukałam pół miasta i w jednym sklepie sprzedawczyni powiedziała że już ich nie produkują.
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 15:58   #775
Djapira
Zadomowienie
 
Avatar Djapira
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Cytat:
Napisane przez funky87 Pokaż wiadomość
Raczej nie, ja osobiście przeszukałam pół miasta i w jednym sklepie sprzedawczyni powiedziała że już ich nie produkują.
Szkoda, szkoda, ciekawe czemu wycofali

To można dodać kiślu Albo poczekać na U i dodać galaretkę z cukrem..
__________________
"Jeśli nie odważysz się zrobić kroku, nigdy nie dowiesz się tego, do czego jesteś zdolny. Ufaj po prostu, że w nowej sytuacji dasz radę"!


Djapira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 16:02   #776
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Cytat:
Napisane przez funky87 Pokaż wiadomość
Raczej nie, ja osobiście przeszukałam pół miasta i w jednym sklepie sprzedawczyni powiedziała że już ich nie produkują.
Gellwe kiedys miało, ale wycofali (wiem od nich)

Cytat:
Napisane przez Djapira Pokaż wiadomość
Szkoda, szkoda, ciekawe czemu wycofali

To można dodać kiślu Albo poczekać na U i dodać galaretkę z cukrem..
wystarczy sama żelatyna, jogurt nat i owoce- zrobi sie fajny deser, bez konserwantów
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 14:34   #777
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Można nie można, ja podgrzewam
Chodzi o to, ze traci smak czy się coś z niego wytrąca co jest rakotwórcze/trujące/jakie jeszcze może być?
no chodzi mi o smak - nie zmienia sie?
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 14:59   #778
brak-nicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 371
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Można nie można, ja podgrzewam
Chodzi o to, ze traci smak czy się coś z niego wytrąca co jest rakotwórcze/trujące/jakie jeszcze może być?
Chyba o to, że słodzik na bazie aspartamu pod wpływem wysokiej temperatury ma metaliczny smak.
brak-nicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 15:34   #779
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Cytat:
Napisane przez agatka-a Pokaż wiadomość
Gellwe kiedys miało, ale wycofali (wiem od nich)
To chyba tylko gellwe produkowało, bo nie spotkałam sie z galaretkami bez cukru innej firmy, szkoda że wycofali.


wystarczy sama żelatyna, jogurt nat i owoce- zrobi sie fajny deser, bez konserwantów
Albo żelatyna, serek homo naturalny i jakieś owoce i też wyjdzie świetny deser bez zbędnych konserwantów
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 15:47   #780
Koffee
Raczkowanie
 
Avatar Koffee
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 385
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Aspartam traci słodycz w temperaturze powyżej 120C rakotwórczy jest tak czy inaczej... Do pieczenia nadaje się słodzik na bazie cyklaminianu - jest odporny na wysokie temperatury.
Oczywiście jedno i drugie jest ohydne.
__________________
Kjært barn har mange navn.
Koffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-21 19:38:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:38.