Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-11-13, 05:34   #3421
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
zależy na jakich zasadach. Jeśli wiem, że w mojej pracy szykuje się rekrutacja lub właśnie trwa, znam osobę która ma doświadczenie, z czystym sumieniem mogę ją polecić i wiem że np. chciałaby pracę zmienić - nie widzę problemu.
a jeśli jest to na zasadzie, że w procesie rekrutacji odrzucane są osoby, które na stanowisko się nadają, a zostaje przyjęta osoba bez żadnego doświadczenia, bez umiejętności, przyjęta tylko dlatego, że jest znajomą prezesa/dzieckiem znajomych itp. - wg mnie słabo.
Też tak uważam. W mojej firmie było to zresztą tak praktykowane. Najpierw pytano o to, czy pracownicy nie znają kogoś, kto aktualnie szuka pracy. Jeśli tak, to i tak tę osobę najpierw zapraszano na rozmowę, nikogo w ciemno nie zatrudniali, bo ktoś polecił. Dla mnie właśnie zawsze bulwersujący był fakt, że odrzuca się osoby z lepszymi kwalifikacjami, doświadczeniem na rzecz jakichś tam znajomych bliższych lub dalszych. Potem ciężko się wycofać, jeśli dana osoba pracuje, a widać, że się do tego nie nadaje. Znam taki przypadek i po dwóch latach dziewczyna zmieniła pracę, ale nie wiem na ile to była jej decyzja, a na ile jakaś presja, że powinna sobie szukać coś nowego. Poza tym wiem, że z nią były konflikty, dlatego jestem zdania, że być może sami sugerowali, że ma sobie iść gdzie indziej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 07:07   #3422
201712070932
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 99
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Tak swoją drogą co sądzicie o osobach, które są zatrudniane po znajomości? Gdybyście byli pracodawcami to zatrudnialibyście wyłącznie znajomych, kogoś z rodziny czy może zupełnie obce osoby? O ile ja kiedyś potępiałem zatrudniane członków rodziny czy znajomych o tyle gdybym przykładowo założył swoją firmę i szukał takiego księgowego to w pierwszej kolejności popytałbym ludzi z którymi studiowałem później kogoś z rodziny a dopiero później szukał kogoś przez ogłoszenie. Wiem, że trochę zboczyłem z tematu, ale jestem ciekaw waszych opinii na ten temat
Ja bym chyba wolała zatrudnić kogoś obcego. Moje doświadczenia pokazują, że łączenie stosunku pracy (nierównorzędnego) i koleżeństwa/ pokrewieństwa /powinowactwa nie wychodzi na dobre ani pracodawcy, ani pracownikowi ani stosunkowi pozasłużbowemu. Ale są ludzie, którzy umieją pracować w takich warunkach i jest to korzystne dla każdego zaangażowanego podmiotu.
Kiedyś poleciłam do pracy koleżankę. Szukali kogoś na stanowisko takie jak moje i pytali czy znam kogoś. Zastrzegłam, że znam ją na polu koleżeńskim i szkolnym, więc nie wiem jakim jest pracownikiem, ale koleżanką jest dobrą i kursantką pilną. Przeszła rekrutację i pracowałysmy razem. Nie miała wtedy pracy, więc ta praca bardzo jej się przydała i była zadowolona.

Edytowane przez 201712070932
Czas edycji: 2017-11-13 o 07:15 Powód: Dopisek
201712070932 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 07:16   #3423
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

A właśnie, jak myślicie, czy pisać w CV przyczynę zakończenia pracy u danego pracodawcy? Bo na rozmowach się o to pytają, dlaczego pracuję tylko do grudnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 07:20   #3424
201712070932
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 99
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
A właśnie, jak myślicie, czy pisać w CV przyczynę zakończenia pracy u danego pracodawcy? Bo na rozmowach się o to pytają, dlaczego pracuję tylko do grudnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym tylko pisała do kiedy trwa zatrudnienie. Moim zdaniem takie rzeczy lepiej wyjasniac na rozmowie, bo czasami sytuacja jest dość skomplikowana.

Edytowane przez 201712070932
Czas edycji: 2017-11-13 o 07:21 Powód: Dopisek
201712070932 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 07:43   #3425
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez wrednajendza Pokaż wiadomość
Ja bym tylko pisała do kiedy trwa zatrudnienie. Moim zdaniem takie rzeczy lepiej wyjasniac na rozmowie, bo czasami sytuacja jest dość skomplikowana.
A to też fakt.

Jeszcze zwrócę się do autorki postów o pracy w sklepie i obwinianiu jej za oszustwo. Ja bym stamtąd uciekała, bo nie może być tak, że się tak wielką odpowiedzialność nakłada. W dodatku nie mogę pojąć, dlaczego pracownik ma odpowiadać za to, że ktoś go oszukał. Dziwne warunki, w dodatku z tym odczytywaniem cen to jest w tym momencie kwestionowanie decyzji lekarza. Jeśli lekarz uznał, że okularów nie trzeba, to nie można na oko oceniać, że jednak trzeba, bo nie widzisz czegoś z daleka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 08:25   #3426
CarrieBra
Rozeznanie
 
Avatar CarrieBra
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 617
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
A właśnie, jak myślicie, czy pisać w CV przyczynę zakończenia pracy u danego pracodawcy? Bo na rozmowach się o to pytają, dlaczego pracuję tylko do grudnia.
Nie pisz. Ogranicz się do wpisania dat. Łatwiej chyba powód zwolnienia wytłumaczyć kiedy zapytają niż napisać - jeszcze źle zinterpretują to co napiszesz i uzyskamy efekt odwrotny do zamierzonego
__________________


Dziewczyna
, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów,
poradzi sobie w życiu. : -))))
CarrieBra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 08:51   #3427
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
A właśnie, jak myślicie, czy pisać w CV przyczynę zakończenia pracy u danego pracodawcy? Bo na rozmowach się o to pytają, dlaczego pracuję tylko do grudnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie pisz.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-13, 08:56   #3428
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Ok, to dzięki, już wiem, że nie warto. Faktycznie u mnie sytuacja jest dość skomplikowana, bo po prostu chcieli, żebym była do końca roku, a mam tylko miesiąc wypowiedzenia, to te terminy poprzesuwali odpowiednio.

Ech, ale i tak nawet jak mówię, że mam opcję skrócenia tego wypowiedzenia, że jak napiszę porozumienie stron to się zgodzą, to i tak wolą kogoś, kto by przyszedł najlepiej od jutra. Choć czasem mam wrażenie, że to jest tekst na odczepnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 09:17   #3429
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Co do pracy w sieciówkach byłam dwa razy na takich rozmowach przed tą pracą którą teraz wykonuje i uwaga zaproponowano mi w jednym sklepie dzień próbny a w drugim kilka dni próbnych co jest dla mnie oczywiście dziwna praktyka.Pracodawca skoro takie coś odwala na początku to będzie już tylko gorzej.Oczywiście te dni próbne darmowe bo trzeba się sprawdzić,idąc takim tokiem myślenia to mogą mieć ciągle darmowego pracownika.
Ogólnie koleżanka twierdziła wcześniej,że jestem dobrym pracownikiem bo nie chce mieć dzieci a oni takich osób potrzebują,bo niestety aż 3 dziewczyny za na macierzyńskim a kolejna przyznała się prostostatnio że ostawiła tabletki anty aż ta moja koleżanka przyszła do mnie i pytała czy jakaś moja koleżanka nie potrzebuje pracy bo chcieli by ją szybko zwolnić.
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 09:22   #3430
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Dzień próbny powinien być płatny. Takie praktyki trzeba zgłaszać do PIPu.

Co to znaczy, że jak ma się dzieci, to jest się kiepskim pracownikiem? Słyszałam o podejściu takim, że wręcz na odwrót - kobieta mająca dzieci musi sobie lepiej organizować czas, poza tym taki pracownik szybko nie odejdzie itd. Jak ktoś nie chce zatrudnić, to będzie szukał dziury w całym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 09:27   #3431
CarrieBra
Rozeznanie
 
Avatar CarrieBra
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 617
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Ogólnie koleżanka twierdziła wcześniej,że jestem dobrym pracownikiem bo nie chce mieć dzieci
Przecież to dyskryminacja... według tego toku myślenia kobieta, która chce założyć rodzinę to zły pracownik? Tak po prostu z założenia?
__________________


Dziewczyna
, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów,
poradzi sobie w życiu. : -))))
CarrieBra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-13, 10:35   #3432
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez CarrieBra Pokaż wiadomość
Przecież to dyskryminacja... według tego toku myślenia kobieta, która chce założyć rodzinę to zły pracownik? Tak po prostu z założenia?
zły, bo przecież zaraz na zwolnienie pójdzie, potem macierzyński, potem co i raz zwolnienie, bo dziecko choruje, a jak nie choruje to przecież chce wcześniej wychodzić, nie jest w pełni dyspozycyjna, bla, bla, bla....
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 10:38   #3433
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;7876668 6]zły, bo przecież zaraz na zwolnienie pójdzie, potem macierzyński, potem co i raz zwolnienie, bo dziecko choruje, a jak nie choruje to przecież chce wcześniej wychodzić, nie jest w pełni dyspozycyjna, bla, bla, bla.... [/QUOTE]Jak firma sobie szuka niewolników, to oczywiście, że każdy taki pracownik będzie zły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 11:30   #3434
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Co do pracy w sieciówkach byłam dwa razy na takich rozmowach przed tą pracą którą teraz wykonuje i uwaga zaproponowano mi w jednym sklepie dzień próbny a w drugim kilka dni próbnych co jest dla mnie oczywiście dziwna praktyka.Pracodawca skoro takie coś odwala na początku to będzie już tylko gorzej.Oczywiście te dni próbne darmowe bo trzeba się sprawdzić,idąc takim tokiem myślenia to mogą mieć ciągle darmowego pracownika.
Ogólnie koleżanka twierdziła wcześniej,że jestem dobrym pracownikiem bo nie chce mieć dzieci a oni takich osób potrzebują,bo niestety aż 3 dziewczyny za na macierzyńskim a kolejna przyznała się prostostatnio że ostawiła tabletki anty aż ta moja koleżanka przyszła do mnie i pytała czy jakaś moja koleżanka nie potrzebuje pracy bo chcieli by ją szybko zwolnić.
Zgłaszaj, ja za wszystkie takie dni próbne miałam płacone, wszystko na umowie. Teraz się zaczyna przedświąteczny młyn, więc szukają pracowników na cito.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 14:42   #3435
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
Jak firma sobie szuka niewolników, to oczywiście, że każdy taki pracownik będzie zły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No dokładnie, każdy pracownik, który ma życie poza firmą jest zły
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 15:40   #3436
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Oczywiście,że kobieta która chce mieć dzieci nie jest złym pracownikiem ale wiadomo jak na to często pracodawcy patrzą.Mój szef to już się ostro wkurza,że kolejna kobieta w ciąży.Powiedział,że już więcej umowy o pracę nie będzie dawał,ja dostałam bo niby po znajomości i bardziej mi zależało na umowie o pracę,ale proponowano mi też umowę zlecenie.Szef mówił koleżanką,że też już go nie stać na ciągłe macierzyńskie i umowy o pracę.
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 15:51   #3437
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Oczywiście,że kobieta która chce mieć dzieci nie jest złym pracownikiem ale wiadomo jak na to często pracodawcy patrzą.Mój szef to już się ostro wkurza,że kolejna kobieta w ciąży.Powiedział,że już więcej umowy o pracę nie będzie dawał,ja dostałam bo niby po znajomości i bardziej mi zależało na umowie o pracę,ale proponowano mi też umowę zlecenie.Szef mówił koleżanką,że też już go nie stać na ciągłe macierzyńskie i umowy o pracę.
Ale co on za głupoty gada? Przecież macierzyński płaci ZUS, nie on. Jego koszta to są tylko takie, że powinien znaleźć nowego pracownika, ale też nie jest powiedziane, że musi. Jeśli facet zatrudnia więcej niż 20 osób, to środki i tak pochodzą z ZUSu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 16:32   #3438
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Oczywiście,że kobieta która chce mieć dzieci nie jest złym pracownikiem ale wiadomo jak na to często pracodawcy patrzą.Mój szef to już się ostro wkurza,że kolejna kobieta w ciąży.Powiedział,że już więcej umowy o pracę nie będzie dawał,ja dostałam bo niby po znajomości i bardziej mi zależało na umowie o pracę,ale proponowano mi też umowę zlecenie.Szef mówił koleżanką,że też już go nie stać na ciągłe macierzyńskie i umowy o pracę.
Błagam!
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 18:41   #3439
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Oczywiście,że kobieta która chce mieć dzieci nie jest złym pracownikiem ale wiadomo jak na to często pracodawcy patrzą.Mój szef to już się ostro wkurza,że kolejna kobieta w ciąży.Powiedział,że już więcej umowy o pracę nie będzie dawał,ja dostałam bo niby po znajomości i bardziej mi zależało na umowie o pracę,ale proponowano mi też umowę zlecenie.Szef mówił koleżanką,że też już go nie stać na ciągłe macierzyńskie i umowy o pracę.
gdyby były normalne warunki pracy to by te dziewczyny nie uciekały mu na ciążowe po kolei, hurtem. Jak dla mnie to świadczy jedynie o tym pracodawcy, o czym zresztą sama się przekonałaś bo na takich warunkach nawet ty nie chcesz tam zostać
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-13, 18:51   #3440
201712070932
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 99
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

U mnie w poprzedniej pracy na 4 pracownice tylko ja nie byłam w ciązy . 75% pracowników na macierzynskim . Potem zostalam przeniesiona do innej spólki i wtedy 100% pracowników było na macierzyńskim . Księgowa się śmiała, że zus nam powinien nagrodę dać . Jestem pewna, że dla nas pracownic te ciąże były wybawieniem, bo gdy nie to byłyby redukcje etatów.
201712070932 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 23:49   #3441
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

To znowu ja.
Wreszcie udało mi się dostać pracę, a raczej staż marzeń w czymś, z czym chciałabym się związać w przyszłości, mianowicie agencja reklamowa. Problem jest tylko taki, że przed stażem obowiązuje miesięczna praktyka, która jest bezpłatna. Na spotkaniu rekrutacyjnym dowiedziałam się, że staż jest po to, żeby po upływie pół roku podpisać umowę o pracę. Zastanawia mnie jednak ta bezpłatna praktyka, czy to aby nie jest tak, że szukają naiwnych a po miesiącu wyrzucają i kolejnych... Szukałam czegoś na ten temat w necie, ale pustka, nie ma żadnych informacji. W ogóle żadnych informacji o agencji jako pracodawcy.

Brać czy nie brać? Z jednej strony może to być moja życiowa szansa a powiedzmy że na miesiąc bezpłatnej pracy mogę sobie pozwolić, a z drugiej praktyka odbywa się w pełnym wymiarze godzin i uniemożliwiłoby mi dalsze poszukiwania pracy, a gdyby faktycznie okazali się wyzyskiwaczami to jestem kolejny miesiąc w d*** że się tak brzydko wyrażę A mam wrażenie że każdy miesiąc bez pracy działa na moją niekorzyść, nie tylko ze względów finansowych ale i pracodawcy i osoby rekrutujące mogą gorzej patrzeć na taką osobę.


Pomóżcie mi proszę podjąć decyzję

---------- Dopisano o 00:49 ---------- Poprzedni post napisano o 00:44 ----------

aha, dodam że w tej agencji podpisuje się jakąś umowę o praktyki... czy jeśli nie dadzą po nich stażu, może to być jakaś podkładka dla PIPu?
choć z 2 strony w tej umowie wcale nie musi być zapis o tym że zatrudniają po praktykach. mam mętlik w głowie
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-14, 08:02   #3442
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-14, 08:46   #3443
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dlatego że ta darmowa praktyka jest w pełbym wymiarze godzin, i nie będę mogła sobie wychodzić na rozmowy kwalifikacyjne kiedy będzie mi się podobać. Oczywiście, nic nie stoi na drodze wysyłania cv na nowe ogłoszenia, gorzej byłoby z chodzeniem na rozmowy.
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-14, 09:29   #3444
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
To znowu ja.
Wreszcie udało mi się dostać pracę, a raczej staż marzeń w czymś, z czym chciałabym się związać w przyszłości, mianowicie agencja reklamowa. Problem jest tylko taki, że przed stażem obowiązuje miesięczna praktyka, która jest bezpłatna. Na spotkaniu rekrutacyjnym dowiedziałam się, że staż jest po to, żeby po upływie pół roku podpisać umowę o pracę. Zastanawia mnie jednak ta bezpłatna praktyka, czy to aby nie jest tak, że szukają naiwnych a po miesiącu wyrzucają i kolejnych... Szukałam czegoś na ten temat w necie, ale pustka, nie ma żadnych informacji. W ogóle żadnych informacji o agencji jako pracodawcy.

Brać czy nie brać? Z jednej strony może to być moja życiowa szansa a powiedzmy że na miesiąc bezpłatnej pracy mogę sobie pozwolić, a z drugiej praktyka odbywa się w pełnym wymiarze godzin i uniemożliwiłoby mi dalsze poszukiwania pracy, a gdyby faktycznie okazali się wyzyskiwaczami to jestem kolejny miesiąc w d*** że się tak brzydko wyrażę A mam wrażenie że każdy miesiąc bez pracy działa na moją niekorzyść, nie tylko ze względów finansowych ale i pracodawcy i osoby rekrutujące mogą gorzej patrzeć na taką osobę.


Pomóżcie mi proszę podjąć decyzję

---------- Dopisano o 00:49 ---------- Poprzedni post napisano o 00:44 ----------

aha, dodam że w tej agencji podpisuje się jakąś umowę o praktyki... czy jeśli nie dadzą po nich stażu, może to być jakaś podkładka dla PIPu?
choć z 2 strony w tej umowie wcale nie musi być zapis o tym że zatrudniają po praktykach. mam mętlik w głowie
Jeżeli jest to branża która Cię interesuje możesz spróbować, ale myślę że nie ma żadnej gwarancji, że po tej praktyce odbędziesz staż. Lepiej by było gdyby od razu był staż a później zatrudnienie.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-14, 12:51   #3445
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
To znowu ja.
Wreszcie udało mi się dostać pracę, a raczej staż marzeń w czymś, z czym chciałabym się związać w przyszłości, mianowicie agencja reklamowa. Problem jest tylko taki, że przed stażem obowiązuje miesięczna praktyka, która jest bezpłatna. Na spotkaniu rekrutacyjnym dowiedziałam się, że staż jest po to, żeby po upływie pół roku podpisać umowę o pracę. Zastanawia mnie jednak ta bezpłatna praktyka, czy to aby nie jest tak, że szukają naiwnych a po miesiącu wyrzucają i kolejnych... Szukałam czegoś na ten temat w necie, ale pustka, nie ma żadnych informacji. W ogóle żadnych informacji o agencji jako pracodawcy.

Brać czy nie brać? Z jednej strony może to być moja życiowa szansa a powiedzmy że na miesiąc bezpłatnej pracy mogę sobie pozwolić, a z drugiej praktyka odbywa się w pełnym wymiarze godzin i uniemożliwiłoby mi dalsze poszukiwania pracy, a gdyby faktycznie okazali się wyzyskiwaczami to jestem kolejny miesiąc w d*** że się tak brzydko wyrażę A mam wrażenie że każdy miesiąc bez pracy działa na moją niekorzyść, nie tylko ze względów finansowych ale i pracodawcy i osoby rekrutujące mogą gorzej patrzeć na taką osobę.


Pomóżcie mi proszę podjąć decyzję

---------- Dopisano o 00:49 ---------- Poprzedni post napisano o 00:44 ----------

aha, dodam że w tej agencji podpisuje się jakąś umowę o praktyki... czy jeśli nie dadzą po nich stażu, może to być jakaś podkładka dla PIPu?
choć z 2 strony w tej umowie wcale nie musi być zapis o tym że zatrudniają po praktykach. mam mętlik w głowie
a co masz na tej bezpłatnej praktyce robić? czy już będą wdrażali Cię w obowiązki, czy po prostu masz być "wynieś, przynieś, pozamiataj"? dalszy staż ma być kontynuacją praktyki, już za pieniądze czy ma być całkowicie inny? a jak ze stanowiskiem pracy po stażu, masz robić to samo?
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-14, 13:11   #3446
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;7880188 1]a co masz na tej bezpłatnej praktyce robić? czy już będą wdrażali Cię w obowiązki, czy po prostu masz być "wynieś, przynieś, pozamiataj"? dalszy staż ma być kontynuacją praktyki, już za pieniądze czy ma być całkowicie inny? a jak ze stanowiskiem pracy po stażu, masz robić to samo?[/QUOTE]
Na praktyce mam mieć opiekuna który będzie mi pokazywał jak to wszystko działa i miałabym już dostać jakieś proste zadania związane z pracą i wykonywać je pod okiem osoby która jest odpowiedzialna za praktykantów i stażystów. Staż ma być kontynuacją praktyki a po stażu mają zatrudniać już na normalne stanowisko. Ale mimo wszystko bardzo boję się tego, że mogłabym przez miesiąc pracować za darmo (a jeszcze muszę wydać ponad 100 zł na bilet miesięczny) a potem powiedzieliby do widzenia. Nawet nie chodzi tyle o tą pracę za darmo ani o te 100 zł na bilet a o to, że kolejny miesiąc byłabym do tyłu w poszukiwaniach bo pisałam już, że praktyka jest w pełnym wymiarze czasu dlatego chodzenie na rozmowy raczej odpada.
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-14, 13:25   #3447
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
Na praktyce mam mieć opiekuna który będzie mi pokazywał jak to wszystko działa i miałabym już dostać jakieś proste zadania związane z pracą i wykonywać je pod okiem osoby która jest odpowiedzialna za praktykantów i stażystów. Staż ma być kontynuacją praktyki a po stażu mają zatrudniać już na normalne stanowisko. Ale mimo wszystko bardzo boję się tego, że mogłabym przez miesiąc pracować za darmo (a jeszcze muszę wydać ponad 100 zł na bilet miesięczny) a potem powiedzieliby do widzenia. Nawet nie chodzi tyle o tą pracę za darmo ani o te 100 zł na bilet a o to, że kolejny miesiąc byłabym do tyłu w poszukiwaniach bo pisałam już, że praktyka jest w pełnym wymiarze czasu dlatego chodzenie na rozmowy raczej odpada.
Rozumiem Cię i myślę, że nie powinno być czegoś takiego jak bezpłatne praktyki w pełnym wymiarze czasu pracy. Zwłaszcza jeżeli jest ryzyko, że podziękują. Może spróbuj poszukać płatnych praktyk?
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-14, 13:30   #3448
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
Na praktyce mam mieć opiekuna który będzie mi pokazywał jak to wszystko działa i miałabym już dostać jakieś proste zadania związane z pracą i wykonywać je pod okiem osoby która jest odpowiedzialna za praktykantów i stażystów. Staż ma być kontynuacją praktyki a po stażu mają zatrudniać już na normalne stanowisko. Ale mimo wszystko bardzo boję się tego, że mogłabym przez miesiąc pracować za darmo (a jeszcze muszę wydać ponad 100 zł na bilet miesięczny) a potem powiedzieliby do widzenia. Nawet nie chodzi tyle o tą pracę za darmo ani o te 100 zł na bilet a o to, że kolejny miesiąc byłabym do tyłu w poszukiwaniach bo pisałam już, że praktyka jest w pełnym wymiarze czasu dlatego chodzenie na rozmowy raczej odpada.
to wszystko wygląda spójnie, więc ja bym zaryzykowała. CV dalej możesz wysyłać, a jak się coś ciekawego trafi to zawsze możesz pokombinować z wolnym dniem czy przyjściem wcześniej/później.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-14, 17:23   #3449
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Miesiąc pracy za darmo brzmi tragicznie i stawia firmę w fatalnym świetle
Będziesz miała chociaż umowę o praktyki absolwenckie i ubezpieczenie wypadkowe? Bo jeśli na czarno, to i tak tego potem w CV nie powinnaś wpisywać...
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-14, 17:35   #3450
Szien_
Nieregularna
 
Avatar Szien_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 238
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Miesiąc pracy za darmo brzmi tragicznie i stawia firmę w fatalnym świetle
Będziesz miała chociaż umowę o praktyki absolwenckie i ubezpieczenie wypadkowe? Bo jeśli na czarno, to i tak tego potem w CV nie powinnaś wpisywać...
Ja nie wiem skąd tyle oburzonych głosów na temat bezpłatnych staży. Chyba nie wiecie jak wygląda obecnie rynek pracy w tym temacie.
Zgadzam się, brak wynagrodzenia za pracę jest żenujący, ale trzeba się dostosowywać do obecnie panujących warunków. Uważam, że miesiąc bezpłatnego zatrudnienia osoby, która nie ma kompletnie żadnego doświadczenia z obietnicą późniejszego płatnego stażu jest propozycją "poprawną" i akceptowalną.
Szien_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-28 15:28:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:00.