Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-10-27, 21:24   #4951
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Reading mieszkałam tam 7 lat a potem coś mi odbiło i wyjechałem do Londynu.

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-30, 14:03   #4952
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;78324656]W samym centrum Reading, przy Broad Street Mall, jest bardzo dobrze zaopatrzony polski sklep o nazwie Smaczek [/QUOTE]

Dziekuję, z pewnością szybko się tam wybiorę

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

Jeszcze jedno, jakie miejsca polecacie na krótka, maksymalnie dwudnową wycieczkę. Myślałam o Bath. Jak Brighton? Fajne czy przereklamowane?
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-31, 09:13   #4953
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Znacie jakies miejsce, hotel czy cos zeby można było wynająć na jedna nic, w okolicy royal Albert hall?


*noc
chwast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-31, 12:48   #4954
Uursa
Raczkowanie
 
Avatar Uursa
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Wietnam
Wiadomości: 37
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość

[/COLOR]Jeszcze jedno, jakie miejsca polecacie na krótka, maksymalnie dwudnową wycieczkę. Myślałam o Bath. Jak Brighton? Fajne czy przereklamowane?
Jeśli lubisz ezoterykę i kamienie szlachetne to Glastonbury (oprócz magicznego klimatu jest tam zabytkowa wieża na wzniesieniu, piękny ogród ze źródełkiem i ujęcia dwóch naturalnych wód mineralnych)
Ani w Bath, ani w Brighton nie byłam niestety.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez Uursa
Czas edycji: 2017-10-31 o 12:49
Uursa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-31, 18:49   #4955
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Dziekuję, z pewnością szybko się tam wybiorę

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

Jeszcze jedno, jakie miejsca polecacie na krótka, maksymalnie dwudnową wycieczkę. Myślałam o Bath. Jak Brighton? Fajne czy przereklamowane?
Powinnas zobaczyc i Bath i Brighton - bez dwóch zdan. Polecam tez Oxford (blisko Reading). Cambridge tez jest super!
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 19:33   #4956
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Dziekuję, z pewnością szybko się tam wybiorę

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

Jeszcze jedno, jakie miejsca polecacie na krótka, maksymalnie dwudnową wycieczkę. Myślałam o Bath. Jak Brighton? Fajne czy przereklamowane?

Bath, Brighton, Hastings, Cardiff, oxford, windsor

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Znacie jakies miejsce, hotel czy cos zeby można było wynająć na jedna nic, w okolicy royal Albert hall?


*noc

w kazdym hotelu czy hostelu mozesz wynajac na 1 noc. Jest tego tysiace.

Jest tez Air bnb, nie kazdy zgadza sie na 1 noc ale trafiaja sie i takie
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-02, 15:11   #4957
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Rozumiem, ja byłam tam raz tylko na rozmowie, więc nie miałam okazji dokładnie go ocenić. Jednak jest tam dużo firm z branży IT czyli mojej, zaoferowali mi pensję jaką mogłabym mieć w Londynie, ale życie tam jest tańsze.
Hej kolezanko po fachu Kiedy sie przeprowadzasz?


Hej dziewczyny, mozna dolaczyc? Wprawdzie do Londynu mi nie po drodze, ale zdarza sie, ze tam bywam
Mieszkam w Birmingham
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-03, 10:08   #4958
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez Uursa Pokaż wiadomość
Jeśli lubisz ezoterykę i kamienie szlachetne to Glastonbury (oprócz magicznego klimatu jest tam zabytkowa wieża na wzniesieniu, piękny ogród ze źródełkiem i ujęcia dwóch naturalnych wód mineralnych)
Ani w Bath, ani w Brighton nie byłam niestety.
[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;78432846]Powinnas zobaczyc i Bath i Brighton - bez dwóch zdan. Polecam tez Oxford (blisko Reading). Cambridge tez jest super![/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Bath, Brighton, Hastings, Cardiff, oxford, windsor[COLOR="Silver"]
Dziękuję za sugestie, także te dodtakowe, jak się jakoś zorganizuję na miejscu, to będę odkrywać okolice.

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Hej kolezanko po fachu Kiedy sie przeprowadzasz?
cześć, planuję wylot 27 listopada, eh dziwne uczucia mi towarzyszą w związku z przeprowadzką, taka mieszanka podekscytowania i obaw jak to będzie, czy dam radę.

Biegaczko, przepraszam, że tak prosto z mostu, ale może miałabyś kiedyś ochotę się spotkać? Mam tylko jedną koleżankę w UK, więc chętnie poznam nowe osoby

Edytowane przez Marbella85
Czas edycji: 2017-11-03 o 10:10
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-06, 15:56   #4959
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Dziękuję za sugestie, także te dodtakowe, jak się jakoś zorganizuję na miejscu, to będę odkrywać okolice.

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------



cześć, planuję wylot 27 listopada, eh dziwne uczucia mi towarzyszą w związku z przeprowadzką, taka mieszanka podekscytowania i obaw jak to będzie, czy dam radę.

Biegaczko, przepraszam, że tak prosto z mostu, ale może miałabyś kiedyś ochotę się spotkać? Mam tylko jedną koleżankę w UK, więc chętnie poznam nowe osoby
Jak tylko sie sprowadzisz i bedzie to jakos do zorganizowania, to czemu nie Chetnie tez kogos nowego poznam

Prace masz juz na 100% nagrana? Czym konkretnie bedziesz sie zajmowala ?
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-16, 12:41   #4960
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Jak tylko sie sprowadzisz i bedzie to jakos do zorganizowania, to czemu nie Chetnie tez kogos nowego poznam

Prace masz juz na 100% nagrana? Czym konkretnie bedziesz sie zajmowala ?
Napiszę Ci w prywatnej wiadomości.

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Mam jeszcze pytanie co do domów w Reading. Czy są tam jakieś osiedla z nowszymi budynkami, a nie tylko typowymi angielskimi domkami, które zazwyczaj są stare i zawilgocone? Byłam kiedyś u kolegi w Milton Keynes, wiadomo to nowe miasto, ale on mieszkał w nowszym ładnym bloku, cudownie, bez wilgoci.

Właśnie, druga sprawa, na co zwracać uwagę, wiem, że na wilgoć i grzyba, ale tam też jadą na tych bojlerach chyba? Macie jakieś rady, jak oglądać, żeby dobrze i bezpoieczne wynająć?
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-16, 15:22   #4961
Dynaa
Zadomowienie
 
Avatar Dynaa
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 040
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Napiszę Ci w prywatnej wiadomości.

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Mam jeszcze pytanie co do domów w Reading. Czy są tam jakieś osiedla z nowszymi budynkami, a nie tylko typowymi angielskimi domkami, które zazwyczaj są stare i zawilgocone? Byłam kiedyś u kolegi w Milton Keynes, wiadomo to nowe miasto, ale on mieszkał w nowszym ładnym bloku, cudownie, bez wilgoci.

Właśnie, druga sprawa, na co zwracać uwagę, wiem, że na wilgoć i grzyba, ale tam też jadą na tych bojlerach chyba? Macie jakieś rady, jak oglądać, żeby dobrze i bezpoieczne wynająć?
Czesto prad jest na karte - mi to akurat bylo nie na reke wiec zmienilam licznik. Jezeli Tobie to nie przeszkadza to ok


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dynaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-16, 20:39   #4962
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Napiszę Ci w prywatnej wiadomości.

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Mam jeszcze pytanie co do domów w Reading. Czy są tam jakieś osiedla z nowszymi budynkami, a nie tylko typowymi angielskimi domkami, które zazwyczaj są stare i zawilgocone? Byłam kiedyś u kolegi w Milton Keynes, wiadomo to nowe miasto, ale on mieszkał w nowszym ładnym bloku, cudownie, bez wilgoci.

Właśnie, druga sprawa, na co zwracać uwagę, wiem, że na wilgoć i grzyba, ale tam też jadą na tych bojlerach chyba? Macie jakieś rady, jak oglądać, żeby dobrze i bezpoieczne wynająć?
Zwracać uwagę na sąsiedztwo, parking, szczelne okna ( koniecznie double glazing), można sprawdzić wysokość council tax i przychodnie w okolicy ( obowiązuje rejonizacja, opinie na temat przychodni możesz znaleźć na stronie nhs).
Nowe budynki to coś czego unikam: cienkie ściany, wszystko słychać. Istnieją budynki nie zagrzybione i niekoniecznie w nowych blokach.
Warto sprawdzić jakie jest ogrzewanie i energy performance rating.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-16, 21:17   #4963
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez Dynaa Pokaż wiadomość
Czesto prad jest na karte - mi to akurat bylo nie na reke wiec zmienilam licznik. Jezeli Tobie to nie przeszkadza to ok


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję, nigdy nie słyszałam o takim rozwiązaniu, ale popytam jak będę oglądać.

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Zwracać uwagę na sąsiedztwo, parking, szczelne okna ( koniecznie double glazing), można sprawdzić wysokość council tax i przychodnie w okolicy ( obowiązuje rejonizacja, opinie na temat przychodni możesz znaleźć na stronie nhs).
Nowe budynki to coś czego unikam: cienkie ściany, wszystko słychać. Istnieją budynki nie zagrzybione i niekoniecznie w nowych blokach.
Warto sprawdzić jakie jest ogrzewanie i energy performance rating.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Dziękuję, o ogrzewaniu bym zapomniała. Właśnie te nowe budynki do mnie bardziej przemawiają, bo przyznam (sama nie wiem dlaczego), te angielski styl domków nie podoba mi się. Ale też nie upieram się przy nowym bloku, bo takich jest tam ogólnie mało.
A wiecie jak z tymi bojlerami?
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-16, 21:21   #4964
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Dziękuję, nigdy nie słyszałam o takim rozwiązaniu, ale popytam jak będę oglądać.

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------



Dziękuję, o ogrzewaniu bym zapomniała. Właśnie te nowe budynki do mnie bardziej przemawiają, bo przyznam (sama nie wiem dlaczego), te angielski styl domków nie podoba mi się. Ale też nie upieram się przy nowym bloku, bo takich jest tam ogólnie mało.
A wiecie jak z tymi bojlerami?
Ale co konkretnie masz na myśli jeśli o bojler chodzi?
Gazowe muszą być testowane raz do roku.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-17, 08:26   #4965
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Zwracać uwagę na sąsiedztwo, parking, szczelne okna ( koniecznie double glazing), można sprawdzić wysokość council tax i przychodnie w okolicy ( obowiązuje rejonizacja, opinie na temat przychodni możesz znaleźć na stronie nhs).
Nowe budynki to coś czego unikam: cienkie ściany, wszystko słychać. Istnieją budynki nie zagrzybione i niekoniecznie w nowych blokach.
Warto sprawdzić jakie jest ogrzewanie i energy performance rating.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Zgadzam sie - my mamy domek z lat 50tych i nie ma wilgoci - jesli wlasciciel albo osoba wynajmujaca dana nieruchomosc dba o to zeby wilgoci nie bylo, to jej nie bedzie a co za tym idzie grzyba.
Aczkolwiek sciany tez mamy cienkie i i tak wszystko slychac wiec bez roznicy czy dom czy mieszkanie


Jesli chodzi o prad na karte lub kluczyk to pamietaj, Marbella85, ze takie cos to jest zazwyczaj najdrozsza opcja (dostawcy zakladaja to jesli ktos kto mieszkal w danym mieszkaniu lub domu nie placil za prad/gaz przez dluzszy czas) - to moim zdaniem tez moze swiadczyc o stanie takiego miejsca - moglo np nie byc ogrzewane wiec grzyb gdzies tam moze sie czaic. Aczkolwiek nie ma reguly.

Ja bym tez sprawdzala agencje, jesli bedziesz przez agencje szukala lokum - zwlaszcza jesli bedzie to jakas mala, nieznana agencja. My mielismy do takiej pecha - nie chcieli oddac depozytu, musielismy sie szarpac przez TDP z nimi (wygralismy i oddali!) a sama agencja upadla bo jakies machlojki byly finansowe.

---------- Dopisano o 08:26 ---------- Poprzedni post napisano o 08:25 ----------

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Ale co konkretnie masz na myśli jeśli o bojler chodzi?
Gazowe muszą być testowane raz do roku.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Ale to jest akurat obowiazek wlasciciela.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-17, 09:19   #4966
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Napiszę Ci w prywatnej wiadomości.

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Mam jeszcze pytanie co do domów w Reading. Czy są tam jakieś osiedla z nowszymi budynkami, a nie tylko typowymi angielskimi domkami, które zazwyczaj są stare i zawilgocone? Byłam kiedyś u kolegi w Milton Keynes, wiadomo to nowe miasto, ale on mieszkał w nowszym ładnym bloku, cudownie, bez wilgoci.

Właśnie, druga sprawa, na co zwracać uwagę, wiem, że na wilgoć i grzyba, ale tam też jadą na tych bojlerach chyba? Macie jakieś rady, jak oglądać, żeby dobrze i bezpoieczne wynająć?
Sama będziesz wynajmowac mieszkanie?

Mieszkania, a w szczegolnosci te nowo wybudowane, są bardzo drogie. Nie wiem ile Ci zaoferowali na miesiac, ale, zeby wynajac mieszkanie 1 bedroom w nowszym bloku w Reading, to Cie pewnie wyniosloby to z rachunkami między 1200-1400 funtów na miesiąc.

I tak, są ładne bloki i mieszkania w Reading -miejsce nazywa sie Kennet Island.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-21, 16:33   #4967
Martineee_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 31
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cześć dziewczyny,

Piszę prace licencjacką na temat blogerek modowych. Byłabym wdzięczna za pomoc w wypełnieniu mojej ankiety, której wypełnienie nie powinno zająć więcej niż 5 min.

Z góry dziękuje za pomoc.

Link do ankiety

https://docs.google.com/forms/d/e/1F...form#responses

Edytowane przez Martineee_
Czas edycji: 2017-11-21 o 16:34
Martineee_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-29, 19:37   #4968
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Hejka, ponieważ na wiele z moich pytań o Reading odpowiadałyście, pomyślałam, że napiszę co u mnie.

Przyjechałam do Reading w poniedziałek, mieszkam u koleżanki, ale od razu jeszcze w poniedziałek zabrałam się za szukanie pokoju. Znalazłam już we wtorek i przeprowadzam się w piątek. Ja już mam swoje lata, dawno temu skończyłam studia, więc szukałam czegoś o lepszym standardzie, tzn. prywatna łazienka, telewizor ze smart tv, ladnie wykończony dom. Obejrzałam z 6 pokoi i wybrałam ten szósty. Jest w domku wiktoriańskim, ale całkowicie wyremontowanym na wysoki standard. A praca od poniedziałku
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-29, 20:40   #4969
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Myślałam że będziesz flat szukać, tak to brzmiało wcześniej.
Pozdrów Reading odemnie

Powodzenia

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-30, 09:55   #4970
Shevya
Skrzat leśny
 
Avatar Shevya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Elven Realm
Wiadomości: 10 312
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Święta idą, odświeżmy wątek
Wczoraj w nocy naszedł mnie dylemat prezentowy - o ile z mamą jest całkiem łatwo, to nie wiem co sprawić tacie na prezent. Mieszka tu w Ldn ale wyjeżdża na miesiąc do mamy do Polski. Nie pali, nie pije, nie czyta, filmów bez dubbingu nie ogląda a takich nie mam jak tutaj zgrać na płytę.
Zegarek i portfel już był, płyty CD których i tak nie słucha, a nie chcę znowu kupować kosmetyków czy ubrań. Przemyślałam każdy standardowy prezent i po prostu niet. Nie jest sentymentalny, więc żadne rodzinne albumy/obrazy nie wchodzą w grę, nie mam też rodzeństwa by się z kimś na coś złożyć.
Zbiera podstawki od piwa ale to przecież nie może być główny prezent (mimo, że nie chcę szaleć, bo muszę się zmieścić w jakimś pudełku do wysłania pocztą), a na wykrywacz metali mnie jeszcze nie stać (swoją drogą to chyba bardzo popularne marzenie wśród facetów, z tego co czytałam w wątku prezentowym). Jakieś pomysły lub doświadczenia z trudnymi świątecznymi decyzjami?

Ech, tak samo radość z posiadania facetów a nie kobiety jako przyjaciół kończy się właśnie w tym momencie, gdy chcę ich czymś zaskoczyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

˝ Słowa - więcej nic,
potrafimy pięknie gadać - nie umiemy żyć ˝

tumblr | last.fm
Shevya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-30, 10:08   #4971
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez Shevya Pokaż wiadomość
Święta idą, odświeżmy wątek
Wczoraj w nocy naszedł mnie dylemat prezentowy - o ile z mamą jest całkiem łatwo, to nie wiem co sprawić tacie na prezent. Mieszka tu w Ldn ale wyjeżdża na miesiąc do mamy do Polski. Nie pali, nie pije, nie czyta, filmów bez dubbingu nie ogląda a takich nie mam jak tutaj zgrać na płytę.
Zegarek i portfel już był, płyty CD których i tak nie słucha, a nie chcę znowu kupować kosmetyków czy ubrań. Przemyślałam każdy standardowy prezent i po prostu niet. Nie jest sentymentalny, więc żadne rodzinne albumy/obrazy nie wchodzą w grę, nie mam też rodzeństwa by się z kimś na coś złożyć.
Zbiera podstawki od piwa ale to przecież nie może być główny prezent (mimo, że nie chcę szaleć, bo muszę się zmieścić w jakimś pudełku do wysłania pocztą), a na wykrywacz metali mnie jeszcze nie stać (swoją drogą to chyba bardzo popularne marzenie wśród facetów, z tego co czytałam w wątku prezentowym). Jakieś pomysły lub doświadczenia z trudnymi świątecznymi decyzjami?

Ech, tak samo radość z posiadania facetów a nie kobiety jako przyjaciół kończy się właśnie w tym momencie, gdy chcę ich czymś zaskoczyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja raz tacie kiedys kupilam model samolotu do zlozenia Ucieszyl sie! Sa tez statki... Wielu mezczyzn, jak dzieci, lubia sobie skladac swoje zabawki

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Hejka, ponieważ na wiele z moich pytań o Reading odpowiadałyście, pomyślałam, że napiszę co u mnie.

Przyjechałam do Reading w poniedziałek, mieszkam u koleżanki, ale od razu jeszcze w poniedziałek zabrałam się za szukanie pokoju. Znalazłam już we wtorek i przeprowadzam się w piątek. Ja już mam swoje lata, dawno temu skończyłam studia, więc szukałam czegoś o lepszym standardzie, tzn. prywatna łazienka, telewizor ze smart tv, ladnie wykończony dom. Obejrzałam z 6 pokoi i wybrałam ten szósty. Jest w domku wiktoriańskim, ale całkowicie wyremontowanym na wysoki standard. A praca od poniedziałku
To fajnie! Powodzenia ! W jakiej czesci Reading udalo Ci sie wynajac ten pokoj i za ile, jezeli moge zapytac? Pokoj/sypialnia z prywatna lazienka w UK, nazywa sie en suite

Do mnie tez sie ostatnio bardzo duza firma IT odezwala z Reading i chcieli miec ze mna rozmowe, ale aktualnie jestem w Polsce i sama nie wiem czy chce na razie wracac do UK.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-30, 11:01   #4972
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 821
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Hejka, ponieważ na wiele z moich pytań o Reading odpowiadałyście, pomyślałam, że napiszę co u mnie.

Przyjechałam do Reading w poniedziałek, mieszkam u koleżanki, ale od razu jeszcze w poniedziałek zabrałam się za szukanie pokoju. Znalazłam już we wtorek i przeprowadzam się w piątek. Ja już mam swoje lata, dawno temu skończyłam studia, więc szukałam czegoś o lepszym standardzie, tzn. prywatna łazienka, telewizor ze smart tv, ladnie wykończony dom. Obejrzałam z 6 pokoi i wybrałam ten szósty. Jest w domku wiktoriańskim, ale całkowicie wyremontowanym na wysoki standard. A praca od poniedziałku
Matko szybko Ci sie udało znaleźć mieszkanie , a pracować gdzie będziesz?
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-30, 19:22   #4973
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Tak, rzeczywiście szybko znalazłam, ale ja kontaktowałam się z landlordami i agencjami parę dni przed wyjazdem w Polski, więc jak przyjeżdżałam to byłam już umówiona na około 10 pokoi do obejrzenia przez poniedziałek wieczorem, wtorek i środę. Przyznam, że trochę ciśnienia też miałam, bo nie chciałam długo siedzieć koleżance na głowie. Miałam też określone wymagania jak pokój ensuite, wystarczająca ilość mebli, dom miał być nowy lub wyremontowany, odpowiednio duży, z telewizorem, rachunki wliczone w czynsz. Jestem za stara na życie na studenckim standardzie. Wiele miejsc odpadło na etapie oglądania zdjęć i rozmów z landlordami. Łącznie obejrzałam 6 miejsc, wybrałam to szóste i stwierdziłam, że dalej już nie ma co oglądać, bo znalazłam to, czego szukałam. Jest to mniej więcej taki standard: https://www.spareroom.co.uk/flatshar...=&alert_type=&
Cindirella - pokój jest w West Reading, na jeden z bocznych uliczek Oxford Road, blisko stacji Reading West 625 funtów ze wszystkimi rachunkami.

Rzeczywiście ja wcześniej pisałam o mieszkaniu, ale miałam na myśli miejsce do mieszkania, a nie np. 1 bedroom flat. Powinnam była precyzyjniej określić, że chodzi o pokój.

---------- Dopisano o 21:20 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Myślałam że będziesz flat szukać, tak to brzmiało wcześniej.
Pozdrów Reading odemnie

Powodzenia

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
Dziękuję i pozdrowię. Ale tu zimo

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

Cytat:
Napisane przez katte25 Pokaż wiadomość
Matko szybko Ci sie udało znaleźć mieszkanie , a pracować gdzie będziesz?
Pracę załatwiłam jeszcze przed wyjazdem z Polski, a pracować będę w branży IT.

Edytowane przez Marbella85
Czas edycji: 2017-11-30 o 19:19
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-03, 19:19   #4974
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 821
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Tak, rzeczywiście szybko znalazłam, ale ja kontaktowałam się z landlordami i agencjami parę dni przed wyjazdem w Polski, więc jak przyjeżdżałam to byłam już umówiona na około 10 pokoi do obejrzenia przez poniedziałek wieczorem, wtorek i środę. Przyznam, że trochę ciśnienia też miałam, bo nie chciałam długo siedzieć koleżance na głowie. Miałam też określone wymagania jak pokój ensuite, wystarczająca ilość mebli, dom miał być nowy lub wyremontowany, odpowiednio duży, z telewizorem, rachunki wliczone w czynsz. Jestem za stara na życie na studenckim standardzie. Wiele miejsc odpadło na etapie oglądania zdjęć i rozmów z landlordami. Łącznie obejrzałam 6 miejsc, wybrałam to szóste i stwierdziłam, że dalej już nie ma co oglądać, bo znalazłam to, czego szukałam. Jest to mniej więcej taki standard: https://www.spareroom.co.uk/flatshar...=&alert_type=&
Cindirella - pokój jest w West Reading, na jeden z bocznych uliczek Oxford Road, blisko stacji Reading West 625 funtów ze wszystkimi rachunkami.

Rzeczywiście ja wcześniej pisałam o mieszkaniu, ale miałam na myśli miejsce do mieszkania, a nie np. 1 bedroom flat. Powinnam była precyzyjniej określić, że chodzi o pokój.

---------- Dopisano o 21:20 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------



Dziękuję i pozdrowię. Ale tu zimo

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------



Pracę załatwiłam jeszcze przed wyjazdem z Polski, a pracować będę w branży IT.
No tak po przybyciu na miejsce by Ci to dużej zajęło
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-23, 18:54   #4975
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Czy sa jakies wizazanki z london sutton i okolice!? Szukam chetnego do wspolnego wynajecia mieszkania od maja

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-27, 11:15   #4976
Grazyna21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Witam. Miałam wiele obaw przed wyjazdem do Londynu, ale okazuje się,że tam żyje się lepiej. Łatwiej nawet o kredyt. Zresztą przeczytaj ten artykul

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2018-02-27 o 11:37 Powód: link reklamowy
Grazyna21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-27, 17:52   #4977
7sweety7
Rozeznanie
 
Avatar 7sweety7
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Ja mieszkam w Sutton (sm1) nie szukam mieszkania, ale chetnie poznam wizazanke


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mozesz byc kim zechcesz, po prostu stan sie kims kim chcialabys byc...
7sweety7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 13:12   #4978
hawananana
Wtajemniczenie
 
Avatar hawananana
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 330
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Kto za tym zeby rozkrecic to forum? ;-)
hawananana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 22:31   #4979
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Tu chyba nie ma nikogo z Notts


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 08:01   #4980
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Tu chyba nie ma nikogo z Notts


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam godzinke do Notts
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-06 19:32:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:28.