Lipcówki 2017 ❤️ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-12-05, 19:59   #211
Mała!
Zakorzenienie
 
Avatar Mała!
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 4 923
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami

Mojego usypiałam od 19 spał przy piersi do 20 potem się obudził, znów usnął przy piersi i znowu się obudził i gada w łóżeczku.. Chyba w ogóle strzelił kupę... Bosz za jakie grzechy? Co ja robię nie tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"I nawet kiedy będzie gęsta mgła... Ja w tej mgle do Ciebie będę szła"

Kocham Cię syneczku...moja gwiazdo na niebie...
Mała! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-05, 20:04   #212
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez darietta Pokaż wiadomość
W ogóle teraz ma etap ze wszystko musi dotknąć gdy ją noszę. Na lustrze mam już jej rączki poodciskane.
u nas to samo

Cytat:
Napisane przez emmos Pokaż wiadomość
Czy też macie od czasu porodu większe rachunki za prąd? U mnie drugi rachunek stówę większy hmmm....
pralka może u Was też non-stop chodzi, jak u nas?


Z ciekawostek - Timi powiedział dzisiaj kilkakrotnie mama jestem PEWNA że to było świadome i tej wersji się będę trzymać
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-05, 20:10   #213
Devileek
Zakorzenienie
 
Avatar Devileek
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 6 653
GG do Devileek
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez cashmere Pokaż wiadomość
Moje dziecko nie chce spać samo w łóżeczku, jak to skok to niech się kończy bo zwariujemy z mężem. Albo na raczkach, albo przy cycy albo uwaga!z moim palcem w buzi śpi. Jak próbuje podmienić na smoczek wielki foch, krzyk i płacz. Ma ktoś palec do wynajęcia? :P nie wiem co robić, szukać innych smoczków czy coś innego mu próbować dać do ssania? Eh


U nas też tak było ! Pomogło spowijanie go trochę na noc więc nie wzdryga się jak go odkladam więc zasypianie jest teraz ok.

Też czasem go uspokaham palcem a smoczka za nic nie weźmie
Cytat:
Napisane przez myszowata1313 Pokaż wiadomość
A to juz na poczatku dostalismy body 56 z nadrukiem "mama tata ja chce brata"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Haha dobre


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Dziewczyn których nie ma na fb co chcecie dla swoich dzieci pod choinkę lub co same kupujecie ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej kupić jedną drogą rzecz, która ci się podoba,
niż kilka tanich, które podobają ci się tylko trochę 
Devileek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-05, 20:30   #214
myszowata1313
Rozeznanie
 
Avatar myszowata1313
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 984
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
Siilmariien - odnosnie motania pod szyje - ja cały czas tak samo ją motam.
Super, ze Lu sama zasnęła.

Steves - super, ze sprawnie ci idzie korzystanie z chusty kółkowej.

Emmos - dzisiaj do PGE 520zl przelałam, także wiecej wyszło niż prognozowane rachunki. Na pewno pralka częściej chodzi, do tego non stop sterylizator.

Myszowata - szkoda, ze trzeba było skrócić rehabilitacje. Dobrze, ze chociaż na początku córka ładnie ćwiczyła.

Morelle - pechowo z tą mufką.

Calineczka - Klaudia w chuście raczki ma przed sobą zgięte tak, ze są na jej klatce piersiowej. Potrafi sie odepchnąć e tej pozycji ale jak dobrze podwinę miednice i dociągnę to nie odchyla sie do tylu.
My od wczoraj lezakujemy, tyle ze na dywanie.

Akada - bardzo fajny ten kocyk z wełny merino. Jak nie zależy ci na kapturze to ja bym brała.
Ja lubię kaptur bo lepiej okryć mi Klaudię przed zimnem i wiatrem jak mam ją na rękach albo kocyk traktuje jako ocieplacz na chustę - zarzucam wtedy na głowę.
Ja sobie sprawiłam prezent i zamówiłam koc wełniany dla siebie. Dzisiaj przyszedł
Cashmere - niezły agent z tym palcem w buzi nie wiem na co podmienić

Myszowata - niezłe body dostaliście w prezencie

Mała! Wytrzymaj jeszcze trochę, złe dni się skończą

Jak wróciłam z pole dance Klaudia była w super humorze. Lezala na dywanie i się chichrala dobre 40min. Akurat zjadłam kolacje, zmieniłam pieluchę, przebrałam w piżamkę i przystawilam. Zasnęła przy piersi. Spróbuje odłożyć tego mojego Aniołka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No niestety szkoda. Ale podobno asymetria jest juz znikoma to jakis przezyje te pol godz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszowata1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-05, 20:37   #215
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami

Jakby ktoś jeszcze nie wiedział na Gemini też dd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-05, 21:12   #216
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez Mała! Pokaż wiadomość
Ja chyba wpadnę w depresję serio.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Biedna

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość



pralka może u Was też non-stop chodzi, jak u nas?





Z ciekawostek - Timi powiedział dzisiaj kilkakrotnie mama jestem PEWNA że to było świadome i tej wersji się będę trzymać

Pralka, osuszacz na zmianę z nawilżaczem i lampka całe noce była włączona(teraz już nie jest).Eh

Serio powiedział?A często mu to słowo powtarzasz?

Cytat:
Napisane przez Devileek Pokaż wiadomość

[/COLOR]Dziewczyn których nie ma na fb co chcecie dla swoich dzieci pod choinkę lub co same kupujecie ?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Zamówiłam siostrzyczkę uczniaczka i pianinko

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
Emmos - dzisiaj do PGE 520zl przelałam, także wiecej wyszło niż prognozowane rachunki. Na pewno pralka częściej chodzi, do tego non stop sterylizator.

Jak wróciłam z pole dance Klaudia była w super humorze. Lezala na dywanie i się chichrala dobre 40min. Akurat zjadłam kolacje, zmieniłam pieluchę, przebrałam w piżamkę i przystawilam. Zasnęła przy piersi. Spróbuje odłożyć tego mojego Aniołka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Super, że Klaudia była grzeczna, pewnie zacieszała, że wróciłaś
Dzięki za odp.

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Akada, tak teraz Wojtek śpi pod tym kocem w pajacyku i skarpetkach. Jak go biorę do siebie to zdejmuje skarpety a i tak się upoci zazwyczaj.
Ten kocyk z wełny wydaje się fajny

Cashmere, haha rozwaliłas mnie tym palcem do wynajęcia chociaż wiem że to nie jest śmieszne. Mój też nie chce spać sam w łóżeczku. Kiedyś to się chociaż uśpić tam dawał w ciągu dnia a teraz generalnie lozeczkowy bunt

Xzora, brawo za PD oby transfer się powiódł

Mała, cierpliwości

Wojtek o dziwo zasnął pięknie tylko ciągle się wzdryga więc transfery się nie powiodły. Teraz śpi na mnie-.- Wasze dzieci też tak robią przez sen że się ciągle wzdrygają, ruszają łapkami? Normalnie to moje dziecko się rzuca czasem jakby mialo robaki w tyłku! Spanie w innej pozycji niż na brzuchu nie wchodzi w grę bo go własne ręce budzą a owinąć ciasno w otulaczek małpa się nie da

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Moja Ami też tak czasem robi i najgorsze jest to, że w nocy obija sobie piąstki o szczebelki łóżeczka.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-05, 21:14   #217
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez Mała! Pokaż wiadomość
Mojego usypiałam od 19 spał przy piersi do 20 potem się obudził, znów usnął przy piersi i znowu się obudził i gada w łóżeczku.. Chyba w ogóle strzelił kupę... Bosz za jakie grzechy? Co ja robię nie tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiki od 17 do 19 spała na mnie chwile sie pobawiła workiem od pieluch troszke na brzuszku i przebrałam ją w pizamke nakarmiłam i zaczeła marudzić. Odłożyłam do lozeczka zeby polezała a ja poszłam zrobić herbatę wchodzę do sypialni wiki zasypia. I tak zasneła przed 22
darietta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-05, 21:20   #218
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Dziewczyny polecicie okulistę dziecięcego w warszawie(prywatnie oczywiście)? Mieszkamy pod warszawa i niestety u nas przyjmują dzieci wieku powyżej roku
My byliśmy u dr Samsel na Gagarina. Byłam bardzo zadowolona z wizyty. Babeczka ma sprzęt do komputerowego badania tak malego dziecka (dziecko leży i ona zagląda mu w oczy). Moja mała miala też zakropiona atropine. Polecam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Alicja



karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-05, 21:32   #219
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami

No właśnie chyba zacznę mu jak mantrę powtarzac mama

Z nowych zbitek głoskowych na tapecie było też dada, baba i bubu w ogóle dużo nowych dźwięków podchwycił
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-05, 21:41   #220
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez emmos Pokaż wiadomość
Czy też macie od czasu porodu większe rachunki za prąd? U mnie drugi rachunek stówę większy hmmm....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U mnie mniejszy zwrot za zużycie wody bylo zawsze ponad 200zl a teraz tylko 100

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Alicja



karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-05, 21:42   #221
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez karolinuuusia Pokaż wiadomość
My byliśmy u dr Samsel na Gagarina. Byłam bardzo zadowolona z wizyty. Babeczka ma sprzęt do komputerowego badania tak malego dziecka (dziecko leży i ona zagląda mu w oczy). Moja mała miala też zakropiona atropine. Polecam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wlasnie ustawilam sobie u nich powiadomienie o wizycie jak sie zwolni jakis szybszy termin. A w jakiej sprawie bylas?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-05, 21:47   #222
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami

Darietta, to ładnie Wiki zasnęła. Trzymam kciuki za noc.

Vadi, ale się Timi rozgadał! U nas coś ostatnio cicho. Najpierw nauczyl się piszczeć i cały tydzień dawał czasu a teraz ani nie gada ani nie krzyczy-.-

W ogóle przed chwilą przygarnęli byśmy kotkę ciężarną. Od jakiegoś czasu wydawało mi się że coś słyszę na klatce ale mówię niemożliwe. W końcu poloYlismy się spać i mówię mężowi że chyba kot miauczy. Po chwili no faktycznie. Wychodzimy a tam bida taka przestraszona się drze. Chcieliśmy nakarmić ale nie chciała wody ani jedzenia. Dawała się głaskać i była zadbana więc stwierdziliśmy że komuś uciekła. Na szczęście okazało się że to sąsiadów bo miałabym trzeciego kota w pakiecie z małymi bo przecież na dwór nie wyrzucę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-05, 21:49   #223
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
No właśnie chyba zacznę mu jak mantrę powtarzac mama

Z nowych zbitek głoskowych na tapecie było też dada, baba i bubu w ogóle dużo nowych dźwięków podchwycił


Haha fajnie, u nas zamiast gadania jest głównie piszczenie, czasem tak głośne, że własnych myśli nie słyszę a jak powtarzam Amelce „mama” to patrzy na mnie i się podśmiewa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-05, 21:52   #224
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Wlasnie ustawilam sobie u nich powiadomienie o wizycie jak sie zwolni jakis szybszy termin. A w jakiej sprawie bylas?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mala ma nierówne źrenice. Wyszło że taka jej uroda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Alicja



karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-05, 22:20   #225
calineczka3
Zadomowienie
 
Avatar calineczka3
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 585
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami

Mała sklep Humbi, jest 15% rabatu z jakimś kodem z bloga (nie mam teraz pod ręką). Te maty mają różne wielkości

Xzora dywan też super Mnie skutecznie mąż zniechęcił.
Mały właśnie w tej pozycji w chuście trochę się odchyla przez te rączki z przodu.

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
coś się wydarzyło ?

Xzorza to ma być kocyk tylko do domu, raczej nie będę korzystać z kaptura Tylko ten wymiar dziwny 100 x 100 ...
Fajny ten kocyk
Rozmiar też - będzie na dłużej

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość


Wojtek o dziwo zasnął pięknie tylko ciągle się wzdryga więc transfery się nie powiodły. Teraz śpi na mnie-.- Wasze dzieci też tak robią przez sen że się ciągle wzdrygają, ruszają łapkami? Normalnie to moje dziecko się rzuca czasem jakby mialo robaki w tyłku! Spanie w innej pozycji niż na brzuchu nie wchodzi w grę bo go własne ręce budzą a owinąć ciasno w otulaczek małpa się nie da

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój śpi tylko na brzuchu bo na plecach rzuca strasznie głową na boki.

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
u nas to samo


pralka może u Was też non-stop chodzi, jak u nas?


Z ciekawostek - Timi powiedział dzisiaj kilkakrotnie mama jestem PEWNA że to było świadome i tej wersji się będę trzymać
calineczka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-05, 22:29   #226
asia1905
Zakorzenienie
 
Avatar asia1905
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 261
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez cashmere Pokaż wiadomość
No to może temu a w nocy nie? ;(
U nas noce od zawsze są kiepskawe. Przynajmniej 3 pobudki i śpi z nami. Mi to.nie przeszkadza, ale wiele dziewczyn na to narzeka, więc u nas noce są ciągle takie same.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asia1905 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-05, 22:35   #227
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami

U nas dziś oczko zaczęło ropiec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Alicja



karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-05, 22:40   #228
siilmariien
Wtajemniczenie
 
Avatar siilmariien
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 595
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez Devileek Pokaż wiadomość
Sili dzięki to ja jeszcze inna mam na oku ale z tego co zauważyłam to te dwie które oglądałam to jedna jest bardziej edukacyjna ta bialo czerwona a ta pomarańczowa też gada o cyferkach otp ale.tylko.sie naciska guziczki a tamta też zachęca chyba bardziej i można kręcić jakaś nakrętkę i przesuwać jakiegoś kotka
W sumie w tej co my mieliśmy chyba najfajniejsze było to, że sama ruszała się po podłodze i zaczepiała Lilę piosenką "Jestem kula kręcę się w lewo w prawo tam gdzie chcę" (słyszałam to z milion razy i zapamiętam do końca życia ) oraz tekstami w stylu szczeniaczka uczniaczka typu "a kuku widzę cię", "fajnie się bawisz" (nie pamiętam co konkretnie kula mówiła). Zachęcała w ten sposób do podążania za nią (Lila zaczynała wtedy raczkować i gibała się w str kuli). Te cyferki, zwierzaczki były mniej użyteczne na tamten etap (ok pół roku), a jak potem by się sprawdzały to nie wiem, bo kula się zepsuła

W ogóle to fajna jest jeszcze Arka Noego taka grająca ze zwierzątkami będąca jednocześnie sorterem, mój bratanek miał, a jak Lila była mała nigdzie nie można było tego dostać. Łucji na pewno kupię, ale to bliżej roczku.

Na święta planuję dla niej parę książeczek, a czy coś jeszcze to nie wiem, bo właściwie niczego jej za bardzo nie potrzeba w tym momencie. Rodzina pewnie kupi ciuszki znając życie. Oby nie nic wielkiego - takie prezenty dla mnie są najgorsze, bo nie mamy gdzie tego trzymać i prędzej czy później ląduje w piwnicy...

Cytat:
Napisane przez myszowata1313 Pokaż wiadomość
Z racji tego ze mala soe nie wyspala rehabilitacja trwala 30minut a nie godzine. Pierwszy raz nam sie tak zdarzylo. Przez 15minut dzieco aniol a reszta demon wcielony. Darla sie jakby ja ze skory obdzierali.
A pani na poczatku sobie zachwalila ze dzis jej dzieci nie placza no i wykrakala
Ale dobrze, że chociaż te pół godzinki się udało.
Mieliśmy identyczną sytuację na usg bioderek. Najpierw Łucja szczerzyła się do ortopedy, a on pytał czy zawsze jest taka pogodna, a chwilę potem rozdarła się i do końca wizyty krzyczała... Wydaje mi się że lekarz był niedelikatny, bo zaczęła płakać jak jej dotknął :/

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Fajny, wydaje się że będzie ciepły

Cytat:
Napisane przez calineczka3 Pokaż wiadomość
Jakiś szał jest na te kule
Widziałam kiedyś filmik o niej i wydawało mi się, że nawet mnie by przebodźcowała, jakoś tak duzo wszystkiego...
Na pewno to dla starszych maluchów, dla 4-miesięczniaka rzeczywiście mogłoby być za dużo wrażeń.

I tak najciekawsze dla dzieci są przedmioty codziennego użytku Chyba za jakieś pół roku skuszę się na zrobienie tablicy w tym stylu https://www.google.pl/amp/s/www.pint...er-busy-board/ Kluczową moim zdaniem jest klamka i włącznik światła Kontaktu bym nie przyczepiała, bo nie chcę uczyć że można tam majstrować.

A próbowałyście już może dawać dzieciom zwykłą, plastikową butelkę, gdzie jest 1/4 wody? Łucja uwielbia, tylko jeszcze nie potrafi dobrze utrzymać, dla Lili też to była przez długi czas zajmująca zabawka

Cytat:
Napisane przez cashmere Pokaż wiadomość
Moje dziecko nie chce spać samo w łóżeczku, jak to skok to niech się kończy bo zwariujemy z mężem. Albo na raczkach, albo przy cycy albo uwaga!z moim palcem w buzi śpi. Jak próbuje podmienić na smoczek wielki foch, krzyk i płacz. Ma ktoś palec do wynajęcia? nie wiem co robić, szukać innych smoczków czy coś innego mu próbować dać do ssania? Eh
Heh ja to się ciągle dziwię, że nikt jeszcze nie zaprojektował pod kątem dzieci sztucznych piersi imitujacych prawdziwe i utrzymujący temp ciała, które można np. włożyć do wózka żeby maluch myślał że leży obok mamy Sztuczny palec jak widać też by się przydał Łucja też ostatnio nie chce smoczka wcale

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
Jak wróciłam z pole dance Klaudia była w super humorze. Lezala na dywanie i się chichrala dobre 40min. Akurat zjadłam kolacje, zmieniłam pieluchę, przebrałam w piżamkę i przystawilam. Zasnęła przy piersi. Spróbuje odłożyć tego mojego Aniołka.
Ale ekstra, że Klaudia miała super humor i taki dobry dzień! Brawo dla niej!

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
Z ciekawostek - Timi powiedział dzisiaj kilkakrotnie mama jestem PEWNA że to było świadome i tej wersji się będę trzymać
Pięknie!

Łucja ostatnio dużo mniej się odzywa, wcześniej była z niej niezła gaduła. Widać że teraz skupia się bardziej na jakichś tam fizycznych czynnościach. Z dźwięków to ostatnio cały czas mówi tylko "A bu!" po czym pierdzi ustami. Brzmi to jakby rzucała najpierw soczystym przekleństwem, a potem niepochlebnym komentarzem na nasz temat

Cytat:
Napisane przez darietta Pokaż wiadomość
Wiki od 17 do 19 spała na mnie chwile sie pobawiła workiem od pieluch troszke na brzuszku i przebrałam ją w pizamke nakarmiłam i zaczeła marudzić. Odłożyłam do lozeczka zeby polezała a ja poszłam zrobić herbatę wchodzę do sypialni wiki zasypia. I tak zasneła przed 22
No widzisz, superowo!

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
W ogóle przed chwilą przygarnęli byśmy kotkę ciężarną. Od jakiegoś czasu wydawało mi się że coś słyszę na klatce ale mówię niemożliwe. W końcu poloYlismy się spać i mówię mężowi że chyba kot miauczy. Po chwili no faktycznie. Wychodzimy a tam bida taka przestraszona się drze. Chcieliśmy nakarmić ale nie chciała wody ani jedzenia. Dawała się głaskać i była zadbana więc stwierdziliśmy że komuś uciekła. Na szczęście okazało się że to sąsiadów bo miałabym trzeciego kota w pakiecie z małymi bo przecież na dwór nie wyrzucę...
Mielibyście wesoło! Dobrze, że okazało się, że to kotka sąsiadów. Choć Wojtek pewnie byłby zachwycony malutkimi kociaczkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
siilmariien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-05, 22:47   #229
calineczka3
Zadomowienie
 
Avatar calineczka3
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 585
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami

Siil też chcę taką tablicę
Ale to za jakiś czas
calineczka3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-05, 22:54   #230
siilmariien
Wtajemniczenie
 
Avatar siilmariien
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 595
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami

Fajnie Ciekawa jestem jak to się sprawdzi Zainteresowanie na pewno będzie, tylko jak długo Ale jak się znudzi zawsze można schować i po jakimś czasie znowu wyjąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
siilmariien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-06, 07:43   #231
Devileek
Zakorzenienie
 
Avatar Devileek
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 6 653
GG do Devileek
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez siilmariien Pokaż wiadomość
W sumie w tej co my mieliśmy chyba najfajniejsze było to, że sama ruszała się po podłodze i zaczepiała Lilę piosenką "Jestem kula kręcę się w lewo w prawo tam gdzie chcę" (słyszałam to z milion razy i zapamiętam do końca życia ) oraz tekstami w stylu szczeniaczka uczniaczka typu "a kuku widzę cię", "fajnie się bawisz" (nie pamiętam co konkretnie kula mówiła). Zachęcała w ten sposób do podążania za nią (Lila zaczynała wtedy raczkować i gibała się w str kuli). Te cyferki, zwierzaczki były mniej użyteczne na tamten etap (ok pół roku), a jak potem by się sprawdzały to nie wiem, bo kula się zepsuła

W ogóle to fajna jest jeszcze Arka Noego taka grająca ze zwierzątkami będąca jednocześnie sorterem, mój bratanek miał, a jak Lila była mała nigdzie nie można było tego dostać. Łucji na pewno kupię, ale to bliżej roczku.

Na święta planuję dla niej parę książeczek, a czy coś jeszcze to nie wiem, bo właściwie niczego jej za bardzo nie potrzeba w tym momencie. Rodzina pewnie kupi ciuszki znając życie. Oby nie nic wielkiego - takie prezenty dla mnie są najgorsze, bo nie mamy gdzie tego trzymać i prędzej czy później ląduje w piwnicy...



Ale dobrze, że chociaż te pół godzinki się udało.
Mieliśmy identyczną sytuację na usg bioderek. Najpierw Łucja szczerzyła się do ortopedy, a on pytał czy zawsze jest taka pogodna, a chwilę potem rozdarła się i do końca wizyty krzyczała... Wydaje mi się że lekarz był niedelikatny, bo zaczęła płakać jak jej dotknął :/



Fajny, wydaje się że będzie ciepły



Na pewno to dla starszych maluchów, dla 4-miesięczniaka rzeczywiście mogłoby być za dużo wrażeń.

I tak najciekawsze dla dzieci są przedmioty codziennego użytku Chyba za jakieś pół roku skuszę się na zrobienie tablicy w tym stylu https://www.google.pl/amp/s/www.pint...er-busy-board/ Kluczową moim zdaniem jest klamka i włącznik światła Kontaktu bym nie przyczepiała, bo nie chcę uczyć że można tam majstrować.

A próbowałyście już może dawać dzieciom zwykłą, plastikową butelkę, gdzie jest 1/4 wody? Łucja uwielbia, tylko jeszcze nie potrafi dobrze utrzymać, dla Lili też to była przez długi czas zajmująca zabawka



Heh ja to się ciągle dziwię, że nikt jeszcze nie zaprojektował pod kątem dzieci sztucznych piersi imitujacych prawdziwe i utrzymujący temp ciała, które można np. włożyć do wózka żeby maluch myślał że leży obok mamy Sztuczny palec jak widać też by się przydał Łucja też ostatnio nie chce smoczka wcale



Ale ekstra, że Klaudia miała super humor i taki dobry dzień! Brawo dla niej!



Pięknie!

Łucja ostatnio dużo mniej się odzywa, wcześniej była z niej niezła gaduła. Widać że teraz skupia się bardziej na jakichś tam fizycznych czynnościach. Z dźwięków to ostatnio cały czas mówi tylko "A bu!" po czym pierdzi ustami. Brzmi to jakby rzucała najpierw soczystym przekleństwem, a potem niepochlebnym komentarzem na nasz temat



No widzisz, superowo!



Mielibyście wesoło! Dobrze, że okazało się, że to kotka sąsiadów. Choć Wojtek pewnie byłby zachwycony malutkimi kociaczkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Widziałam te tablice ) bardzo fajny pomysł

Co do butelki to ja dawałam na razie pusta to się interesował ale też miał problem bo trochę jednak mu się za duża wydawała nawet ta pol litrowa :p


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:43 ---------- Poprzedni post napisano o 08:41 ----------

Zauważyłam że Julek budzi się codziennie o podobnych godzinach w nocy . Tak jakby się teraz tak nauczyl . Myślę czy nie spróbować budzić się trochę przed nim i karmić go na spiocha może by udało się wyeliminować chociaż dwie ? Dziś tak zrobiłam koło 23 i obudził się dopiero o 1:30


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej kupić jedną drogą rzecz, która ci się podoba,
niż kilka tanich, które podobają ci się tylko trochę 
Devileek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-06, 07:44   #232
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
coś się wydarzyło ?

Xzorza to ma być kocyk tylko do domu, raczej nie będę korzystać z kaptura Tylko ten wymiar dziwny 100 x 100 ...
Wymiar super, moj ma 85 na 85.

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
u nas to samo





pralka może u Was też non-stop chodzi, jak u nas?





Z ciekawostek - Timi powiedział dzisiaj kilkakrotnie mama jestem PEWNA że to było świadome i tej wersji się będę trzymać
Wow

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Darietta, to ładnie Wiki zasnęła. Trzymam kciuki za noc.

Vadi, ale się Timi rozgadał! U nas coś ostatnio cicho. Najpierw nauczyl się piszczeć i cały tydzień dawał czasu a teraz ani nie gada ani nie krzyczy-.-

W ogóle przed chwilą przygarnęli byśmy kotkę ciężarną. Od jakiegoś czasu wydawało mi się że coś słyszę na klatce ale mówię niemożliwe. W końcu poloYlismy się spać i mówię mężowi że chyba kot miauczy. Po chwili no faktycznie. Wychodzimy a tam bida taka przestraszona się drze. Chcieliśmy nakarmić ale nie chciała wody ani jedzenia. Dawała się głaskać i była zadbana więc stwierdziliśmy że komuś uciekła. Na szczęście okazało się że to sąsiadów bo miałabym trzeciego kota w pakiecie z małymi bo przecież na dwór nie wyrzucę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze, ze to kotek sąsiadów.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xzora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-06, 07:46   #233
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami

Karolina, współczuję oczka. Masujcie i zakrapiaj solą. Oby przeszło!

Sill, fajna tablica dobry ponysl z butelką wody. Wypróbuję na pewno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-06, 07:49   #234
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami

Siilmariien - spróbuje z tą butelką wody. Taka tablica z przedmiotami super - znajomi mają.
Klaudia tez ostatnio mniej mówi albo stęka nisko. Chciałabym zobaczyć to 'a bu' Łucji

Devileek - moze to rzeczywiście byłby jakis sposób z tymi pobudkami.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:49 ---------- Poprzedni post napisano o 08:48 ----------

Karolinuusia - spróbuj srebro. U Klaudii sie sprawdziło, poleciłaś koleżance i u niej tez poskutkowało.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xzora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-06, 07:55   #235
Mała!
Zakorzenienie
 
Avatar Mała!
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 4 923
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami

Sill
Świetne te tablice , super pomysł! Myślę że da 1,5-2 latka hit!

Karola
U nas też coś z oczkiem. Jak działasz?

Darietta
Mój też zasnął przed 22.

Niestety u nas 3 dzień pobudek co godzinę. Raz przespał dwie. Więc łącznie ich 7, szuka piersi dostaje i zasypia... Ogólnie to nie wiem na ci to zwalić u pomyśleć że marudził am jak wstawał co 3h...



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"I nawet kiedy będzie gęsta mgła... Ja w tej mgle do Ciebie będę szła"

Kocham Cię syneczku...moja gwiazdo na niebie...
Mała! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-06, 07:56   #236
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
No właśnie chyba zacznę mu jak mantrę powtarzac mama

Z nowych zbitek głoskowych na tapecie było też dada, baba i bubu w ogóle dużo nowych dźwięków podchwycił
To może mieliście skok połączony z ząbkowaniem? Brawa dla Tmiego za tak piękne słowo
Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Darietta, to ładnie Wiki zasnęła. Trzymam kciuki za noc.

Vadi, ale się Timi rozgadał! U nas coś ostatnio cicho. Najpierw nauczyl się piszczeć i cały tydzień dawał czasu a teraz ani nie gada ani nie krzyczy-.-

W ogóle przed chwilą przygarnęli byśmy kotkę ciężarną. Od jakiegoś czasu wydawało mi się że coś słyszę na klatce ale mówię niemożliwe. W końcu poloYlismy się spać i mówię mężowi że chyba kot miauczy. Po chwili no faktycznie. Wychodzimy a tam bida taka przestraszona się drze. Chcieliśmy nakarmić ale nie chciała wody ani jedzenia. Dawała się głaskać i była zadbana więc stwierdziliśmy że komuś uciekła. Na szczęście okazało się że to sąsiadów bo miałabym trzeciego kota w pakiecie z małymi bo przecież na dwór nie wyrzucę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
N nauczył się pierdzieć językiem i robił to od rana do wieczora, potem na tydzień przestał i nagle zaczął dźwigać głowę na leżąco, wróciło też pierdzenie
Dobrze że kotka ma dom!


Mały przespał dziś 5h w nocy pewnie to jednorazowa akcja ale przypomniały mi się piękne czasy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-06, 07:57   #237
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami

Wiki lubi się bawić workiem od pieluszek.
Butelki jeszcze nie dawałam ale bede próbować.

Wiki jeszcze nic nie mówi
Od urodzenia nie jej tylko wychodzi.
darietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-06, 08:09   #238
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość

Mały przespał dziś 5h w nocy pewnie to jednorazowa akcja ale przypomniały mi się piękne czasy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow nie jedna z nas zazdrości, brawo Oby tak zostało i jeszcze sie wydłużało

Mała wiem, ze ciezko tyle pobudek. Hugo chyba rekordzista, bedzie lepiej, obiecuje ;-)

Sill, mega lubie czytac Twoje rady, widać, że masz doswiadczenie i fajne pomysly

Edytowane przez akada
Czas edycji: 2017-12-06 o 08:12
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-06, 09:16   #239
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami

Hej

U nas pobudki o 24, 2:50, 6 i wtedy juz koniec spania oj było lepiej.

Też lubię czytać Siil


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-06, 09:29   #240
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 11 Pierwsze chwile z maluszkami

Jon gratuluję 5h snu. Moje dziecko nie potrzebuje snu do życia.

Mała, współczuję

Emmos, trzy pobudki to nie tak źle.

Godzinę przeszło starałam się moje dziecko uśpić. Jak w końcu rozhisteryzowany padł na mnie to obudził się przy odkładaniu do łóżeczka i teraz ani myśli spać. Matko, za jakie grzecHy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-26 21:15:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:37.