Koty część XIII - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-17, 06:34   #2581
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Koty część XIII

Moja Lady ma ostatnio faze na moje jedzenie, największy cyrk jest przy jajecznicy, drze się, pcha się na kolana i próbuje strącić łapką...
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 07:42   #2582
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Moja Lady ma ostatnio faze na moje jedzenie, największy cyrk jest przy jajecznicy, drze się, pcha się na kolana i próbuje strącić łapką...
Mój koteł nie lubi mojego jedzenia, ale w przypadku jajecznicy zainteresowany jest już nią na patelni 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 07:50   #2583
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Koty część XIII

Moja przybiega jak słyszy rozbijanie jajek. Czasem jej trochę daję, zanim doprawię. Po usmażeniu już jej nie interesują. Poza tym skubnie trochę surowej wołowiny albo indyka, jak robię obiad. Ale to bardziej dla degustacji, więcej niż 2-3 kęsy nie zje. Inne mięso liźnie albo ugryzie, ale nie raczy zjeść. Nasze gotowe jedzenie jej nie interesuje, czasami, jak coś zostanie na stole, to w nocy ściągnie (wie, że jej nie wolno wchodzić na stół, ale jak nie ma nas w domu albo śpimy, to już przecież nic złego ;P), ale też pobawi się i zostawi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 09:12   #2584
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez bramborky Pokaż wiadomość
Ja swojego ostatnio przylapalam na wypijaniu wody po pierogach :/
Może jest za ŁKSem
http://natemat.pl/gallery/75,w-lodzi...ts-jezdzi-tico
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 09:21   #2585
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Moja Lady ma ostatnio faze na moje jedzenie, największy cyrk jest przy jajecznicy, drze się, pcha się na kolana i próbuje strącić łapką...
Moje były wychowane na jajecznicy, a teraz jej tknąć nie chcą

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 10:21   #2586
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość


Gizmo dostaje histerii na sam zapach oliwek. Później jest gotowy nas pobić, pogryźć i oskalpować, byle choćby polizać oliwkę
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 11:08   #2587
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość


Gizmo dostaje histerii na sam zapach oliwek. Później jest gotowy nas pobić, pogryźć i oskalpować, byle choćby polizać oliwkę
Hahahaha, to mi przypomniało, że moja kotka uwielbia surowe brokuły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-17, 13:35   #2588
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość


Gizmo dostaje histerii na sam zapach oliwek. Później jest gotowy nas pobić, pogryźć i oskalpować, byle choćby polizać oliwkę
Moje się w oliwkach tarzają. Jak nam jakaś przy gotowaniu spadnie na podłogę. Na forum miau.pl wyczytałam kiedyż, że oliwki i papryka zawierają jakiś składnik, który działa jak feromon na kot, więc oliwki jak najbardziej działają na koty niczym afrodyzjak.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 18:46   #2589
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

Muszę to sprawdzić 😁 wiem że na krople zoladkowe tak koty reagują bo widziałam ale nie stosowalam na swoich😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-18, 10:43   #2590
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Moje się w oliwkach tarzają. Jak nam jakaś przy gotowaniu spadnie na podłogę. Na forum miau.pl wyczytałam kiedyż, że oliwki i papryka zawierają jakiś składnik, który działa jak feromon na kot, więc oliwki jak najbardziej działają na koty niczym afrodyzjak.
Papryka jakoś nie działa na żadnego z naszych, ale oliwki...Grubas zawsze chce się wycierać w marynacie oliwkowej, a ja wredna mu nie pozwalam Ale i tak największą moc ma poduszka z walerianą - dostają takiego szału, że po chwili poduszeczka jest mokra od kociej śliny.

Edytowane przez 201803090921
Czas edycji: 2018-01-18 o 10:47
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-18, 10:59   #2591
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 248
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
Papryka jakoś nie działa na żadnego z naszych, ale oliwki...Grubas zawsze chce się wycierać w marynacie oliwkowej, a ja wredna mu nie pozwalam Ale i tak największą moc ma poduszka z walerianą - dostają takiego szału, że po chwili poduszeczka jest mokra od kociej śliny.
U nas tez oliwki sa na pierwszym miejscu Moze nie sama oliwka, ale marynata, kota ja uwielbia i dalby sie za nia pokroic


Porownywalnie mamy z waleriana Mamy taka tube, w ktorej trzymamy myszki i wlasnie waleriane. Zgroza, co sie dzieje, jak przychodzi do zabawy. Kot wariuje Kocimietka to nic przy tym... taka dziwna przypadlosc, ludzi uspokaja, a koty pobudza
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 248 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-18, 20:08   #2592
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez krejzicatlady Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Z ciekawości - ile gramów karmicie dziennie jeśli karmicie samym mokrym ?

Podobno do 1 roku się nie ogranicza więc dawałam moim dwóm po 400g dziennie i zjadały wszystko.
Teraz mają rok i 4 miesiące i od jakiegoś czasu widać zostawiają więc po pierwsze zamówiłam co innego bo im się Mac's już znudził a po drugie pewnie już tyle nie potrzebuja więc ucinam delikatnie do 300g dziennie.

Zamówiłam Animonda von Feinsten i mimo że składowo trochę gorzej niż Mac's to widać zmiana smaków im odpowiada bo znowu jedzą chętnie a na Mac's patrzyły z obydzeniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moje maja prawie 3 lata. Dostala dziennie po +/- 70g karmy + okolo 60ml wody do jednego posilku. Jedza 2x dziennie. Teraz zimno, wiec dostaja ciut wiecej, ale jak sie zrobi cieplej, to wroca do normalnych porcji. Jak jedza za duzo, to sa strasznie leniwe, a jeden z moich kotow ma tendencje do tycia.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 13:28   #2593
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

Moim chciałam dogodzić i kupiłam miamor i macsa (czy jakoś tak) na wrażliwe jelitka i jedna ta co nie ma problemu wcina a ta co ma jelitka wrażliwe mówi be... wącha i idzie suche zjeść... zmieniłam im też piasek (wyprobowuje różne piaski ) i wyszorowalam dziś kuwetke wyparzylam i też mówią be... jeszcze trochę to sie wyprowadza😁

Moje mają ponad rok i daje ok 300 gram dziennie na 2 sztuki mokrego i mają dostęp do chrupek. Jedna jest wysoka szczupła druga niska gruba- ale wetka mówiła że są idealne jeśli chodzi o wage wzrost rozwój... mają inną budowę kości inne futerko inaczej wyglądają ale obie są idealne 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________




Edytowane przez agafisia
Czas edycji: 2018-01-19 o 13:30
agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 15:26   #2594
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Psotka od 3 dni co rusz mi wymiotuje. Nie wiem czy znów kłak idzie, czy może coś jej jednak typu polip dolega. Obserwuję i dumam czy nie zabrać jej na usg.
I tak kombinuję co to może być i jakie jeszcze ewentualnie badania wykonać. W jednym artykule zalecano kontrolnie gastroskopię. Robiłyście kiedyś kotu?
No i czy do usg musiałabym ją jakoś szczególnie przygotować? Robiłyście usg?
Bo jakieś dziwne te jej wymioty. Kłaczki raczej chyba kot sam próbuje zwykle zwracać,a tu kot mi śpi czy drzemie i nagle nią gwałtownie rzuca i rzyg tryska jak z fontanny.
A może to jakiś refluks? Pojęcia nie mam jak się diagnozuje refluks u kota. Wiecie coś odnośnie diagnostyki w tej kwestii? Od jedzenia to nie jest bo obie z Zuzią jedzą to samo i Zuzia ma się dobrze. Tylko z Psotunią coś nie tak.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 17:14   #2595
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

Idź do weta. Jak tak zyga ciągle to może być odwodniona. Moja tak kiedyś zygala woda i kupę też taka wodna robiła. Byłyśmy na zastrzykach i 2 razy kroplowke dostala. Zastrzyki to antybiotyk i na wstrzymanie wymiotow. Wetka robiła wymaz z kupki i prawdopodobnie miała gardioze- robala. Dawała też mi wtedy specjalne saszetki z karmą na problemy z jelitkami które moja wtedy chętnie wcinala. Nie proponowala usg ani nic takiego wiec nie było to konieczne. A i robiła wyniki krwi ale były dobre... po odrobaczeniu przeszlo.
Moze twoj kotek coś zjadł jakąś roślinę albo jakąś chemię...albo worek...Idź do weta jak się utrzymuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 18:42   #2596
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Koty część XIII

Czym kotka rzyga? Ma apetyt? Robi kupe? Ma ochote na zabawę?

Wysłano z ☎
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 19:55   #2597
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez bramborky Pokaż wiadomość
Czym kotka rzyga? Ma apetyt? Robi kupe? Ma ochote na zabawę?

Wysłano z ☎
Pije i apetyt ma. Wymiotuje lekko nadtrawionym jedzeniem. Dziś się bawi, wczoraj widać było, że chyba brzuch ją bolał bo leżała więcej niż dziś w pozycji chroniącej brzuszek.. Mam nadzieję, że kłak, ale nie mam pewności bo faktycznie te wymioty są takie nagłe gdy odpoczywa. Teraz pije, je normalnie. Odrobaczone były i raczej nie miały się gdzie i od kogo zarobaczyć, więc to chyba nie to. Psotka ma niezdiagnozowana przyczynę lekko świszczącego oddechu, więc podejrzewam, że może być jakaś niedrożność typu polip na rzeczy. Ale nie wiem jakie badania wykonać w ramach diagnostyki. No chyba, że refluks. Kotka jest z jedzących łapczywie, mało gryzących i może to też to. Staram się spowalniać jej jedzenie bo chętnie je jak jej opiekun daje po kawałeczku. Jak do nas trafiła miała stan zapalny żołądka, ale to było zaleczane. No i jest nosicielką kociego wirusa Herpex Simplex i zastanawiam się czy to nie może być od nasilenia wirusówki- ostatnio było tak na zmianę pogody wiosną tego roku. Tak myślę o tym jakie badania jej zrobić, żeby weterynarz nie strzelał w ciemno. Obserwujemy ją, odwodniona nie jest, a jak by była to smectę ze strzykawką mamy już opanowaną. Do weta pewnie pójdziemy w poniedziałek. Do tego czasu chciałam się zorientować jakie badania i w jakiej kolejności jej zrobić. Bo od tego zależy też do którego oddziału naszej kliniki mamy iść bo w jednym jest usg, a w drugim nie.
Dziś zwymiotowała mi tak około 3 na ranem, wcześniej biegała nerwowa i miauczała żałośnie, jakby coś ją bolało. Potem zwymiotowała ledwo nadtrawionym jedzeniem tylko raz. Od tego czasu do teraz spokój. Dużo pije wody, nawet teraz. Dawno nie zwracała kłaczków, więc miałam nadzieję, że się zakłaczyła, ale jakoś dziwnie mi to wygląda.

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Kupę robi normalną. Bez problemu.
Mnie to wygląda na coś z przewodem pokarmowym na odcinku przełyku. Ale co to dokładnie jest i jaka diagnostyka powinna być to nie wiem. Jakby na liniii przejścia z przełyku do żołądka było coś nie tak. Sądząc ze stanu nadtrawienia pokarmu.

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

Do chemii dostępu nie ma, roślin chwilowo nie ma, więc to nie to. Czegoś małego niejadalnego raczej nie zjadała, jeśli coś to mogła ewentualnie nadgryźć mały kawałek kartonowego pudełka, ale pudła gryzie bo lubi, choć nigdy nie widziałam, żeby karton połykała. Raczej nim pluje, a ja to zamiatam. No chyba, że połknęłaby przez przypadek.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 20:25   #2598
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Koty część XIII

Nasze panienki mi tak wymiotowaly+biegunka. Okazało się, że złapały jakiegoś wirusa. W zasadzie wszyscy z wyjątkiem Gizmo mieliśmy te same objawy. Trikolorka Elsa wylądowała nawet pod kroplowka i całą noc przy niej czuwalam, bo nie wiadomo było, co z nią będzie dalej. Na szczęście po lekach i probiotykach wszystko się jakoś unormowalo.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 20:51   #2599
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

U nas biegunki nie ma. Zuzia póki co zero objawów czegokolwiek, ale ona to duży, silny, zdrowy kot. A nam obojgu nic wirusowego nie dolega.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-19, 21:00   #2600
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

Moja też ma herpesa i swiszczy ale wymiotow od tego nie ma...
Jak kawałek kartonu zjadły to wymiotowaly.
Ja po 3 dniach takich objawów poszlabym do weta na wymacanie jelitek i zmierzenie temperatury..
Robaka mogły złapać z jedzeniem...
Na usg to myślę że to dużo za wcześnie... może to zwykła niestrawność...nie kombinuj sama nie jesteś wetem. Idź na wizytę kontrolną najpierw😘


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 00:08   #2601
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

No przejdziemy się na pewno. Do kartonu miały dostęp, więc może to faktycznie to.
Możliwe, że to faktycznie karton bo mieliśmy dostawę 2 żwirków i jeden dla koleżanki 2 dni musiał u nas niestety stać.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 10:30   #2602
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

Daj znać jak po wizycie 😘

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 12:42   #2603
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Chyba mamy przyczynę. W nocy zrobiła kupę ze szczątkami piankowej maty fitness w środku. TŻ jej używał i nie chował przed kotem tak jak ja. Pewnie do weta zajrzymy i tak, ale dziś od rana już niebo lepiej, a na jej nocną kupę obudziła mnie Zuzia wyjąc niczym syrena alarmowa. Pewnie Psotkę podczas pobytu w kuwecie bolało i kwękała robiąc tą kupkę. Teraz muszę wymyślić co dać jej na poślizg, żeby reszta tego świństwa jeśli coś jeszcze zostało z nie wyszła. Zwykle goni ją po rybie. To może ryba? Albo olej z łososia do mięska? Lepiej jest na pewno bo od rana dzika zabawa.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 12:48   #2604
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Chyba mamy przyczynę. W nocy zrobiła kupę ze szczątkami piankowej maty fitness w środku. TŻ jej używał i nie chował przed kotem tak jak ja. Pewnie do weta zajrzymy i tak, ale dziś od rana już niebo lepiej, a na jej nocną kupę obudziła mnie Zuzia wyjąc niczym syrena alarmowa. Pewnie Psotkę podczas pobytu w kuwecie bolało i kwękała robiąc tą kupkę. Teraz muszę wymyślić co dać jej na poślizg, żeby reszta tego świństwa jeśli coś jeszcze zostało z nie wyszła. Zwykle goni ją po rybie. To może ryba? Albo olej z łososia do mięska? Lepiej jest na pewno bo od rana dzika zabawa.
o matko, mój kot też dobiera się do mojej maty :/
Ja na poślizg daję kotu smalec z gęsi.

Wysłano z ☎
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 13:25   #2605
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Koty część XIII

Jak myślicie czy drugi kot to dobry pomysł? Czy takie dwa koty śpią miej więcej o tej samej porze? Czy jeden budzi o 4 drugi o 5?
Bo mój pobudki rano robi codziennie a mam go prawie rok więc ciągle chodzę niewyspany,miałczy,hałasu je wszystko z szafek zrzuca chociaż i tak większość schowałam.
Ma mnóstwo zabawek,dość spory drapak,a i tak mam wrażenie,że jest znudzony.
Drugi kot podobno jest wyjściem ale co jeżeli nie będą chcieli się razem bawić i będą bronić za dwóch? Czasami to mi brak cierpliwości,biorąc go ze schroniska miał koło roku,a nic się nie uspokoił czy to też dlatego że jest zwykłym dachowcem?
Nie wiem dlaczego ma ciągle tyle energii
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 14:31   #2606
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Chyba mamy przyczynę. W nocy zrobiła kupę ze szczątkami piankowej maty fitness w środku. TŻ jej używał i nie chował przed kotem tak jak ja. Pewnie do weta zajrzymy i tak, ale dziś od rana już niebo lepiej, a na jej nocną kupę obudziła mnie Zuzia wyjąc niczym syrena alarmowa. Pewnie Psotkę podczas pobytu w kuwecie bolało i kwękała robiąc tą kupkę. Teraz muszę wymyślić co dać jej na poślizg, żeby reszta tego świństwa jeśli coś jeszcze zostało z nie wyszła. Zwykle goni ją po rybie. To może ryba? Albo olej z łososia do mięska? Lepiej jest na pewno bo od rana dzika zabawa.
Ooo to dobrze że się wyjaśniło. Mój pies jak zjadł kiedyś 1.5 metra firanki- na wyjeździe w hotelu dodam-to wetka mu dała jakis zastrzyk i po pół godziny wszystko wyszło 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Jak myślicie czy drugi kot to dobry pomysł? Czy takie dwa koty śpią miej więcej o tej samej porze? Czy jeden budzi o 4 drugi o 5?
Bo mój pobudki rano robi codziennie a mam go prawie rok więc ciągle chodzę niewyspany,miałczy,hałasu je wszystko z szafek zrzuca chociaż i tak większość schowałam.
Ma mnóstwo zabawek,dość spory drapak,a i tak mam wrażenie,że jest znudzony.
Drugi kot podobno jest wyjściem ale co jeżeli nie będą chcieli się razem bawić i będą bronić za dwóch? Czasami to mi brak cierpliwości,biorąc go ze schroniska miał koło roku,a nic się nie uspokoił czy to też dlatego że jest zwykłym dachowcem?
Nie wiem dlaczego ma ciągle tyle energii
Dwa koty super się razem wychowują. Tylko ty masz już starszego ciut. Mogą się nie dogadać mogą nie tolerować kuwety jednej...
Jak kot jest taki psotny to jest zwyczajnie niewybawiony. Moje jak się wybawia w dzień to cała noc smacznie śpią. Chociaż na początku tak było że jedna spała do 7 druga do 4... I było rozrabianie...
Jeśli się do siebie przyzwyczaja to twojemu nie będzie się nudzić bo będzie kolega do zabaw...
Pamiętaj że drugi kot to też większy wydatek... mówią że nie ale ja w swoim doświadczeniu wiem że tak...
Musisz dobrze przemyśleć sprawę...
my dokocalismy do 4 miesięcznego malucha 7 miesięcznego. Ze 2 miesiące sie do siebie oswajaly ale było warto. Teraz wiem że zawsze już będę brała 2 jakby co....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 14:32   #2607
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty część XIII

Ja na poślizg w alarmowej sytuacji daję parafinę ciekłą (do kupienia w aptece za kilka zł). Tylko bez dodatków, zwykłą. Podaję w strzykawce (dawkowanie i postępowanie można znaleźć w necie). Uratowała nam już skórę przy Mańku i jego pasji do zjadania sznurków od wędek.
I można zobaczyć czy jelita są w miarę drożne, bo jak wychodzi drugą stroną to tłuści żwirek. Przy drewnianym jest to dobrze widoczne, granulki stają się ciemniejsze. Oczywiście może przecieknąć bokiem jak coś mocno zatka, w końcu to płyn, ale poślizg daje dobry.


agafisia półtora metra firanki?!
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."

Edytowane przez daktylek1987
Czas edycji: 2018-01-20 o 14:38
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 14:47   #2608
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Ooo to dobrze że się wyjaśniło. Mój pies jak zjadł kiedyś 1.5 metra firanki- na wyjeździe w hotelu dodam-to wetka mu dała jakis zastrzyk i po pół godziny wszystko wyszło 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------


Dwa koty super się razem wychowują. Tylko ty masz już starszego ciut. Mogą się nie dogadać mogą nie tolerować kuwety jednej...
Jak kot jest taki psotny to jest zwyczajnie niewybawiony. Moje jak się wybawia w dzień to cała noc smacznie śpią. Chociaż na początku tak było że jedna spała do 7 druga do 4... I było rozrabianie...
Jeśli się do siebie przyzwyczaja to twojemu nie będzie się nudzić bo będzie kolega do zabaw...
Pamiętaj że drugi kot to też większy wydatek... mówią że nie ale ja w swoim doświadczeniu wiem że tak...
Musisz dobrze przemyśleć sprawę...
my dokocalismy do 4 miesięcznego malucha 7 miesięcznego. Ze 2 miesiące sie do siebie oswajaly ale było warto. Teraz wiem że zawsze już będę brała 2 jakby co....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie trochę te wydatków się boję mój kot to koszt 120 zł miesięcznie,często się z nim bawię na wszystkie możliwe sposoby a mu ciągle mało,ale też dużo mnie w domu nie ma jednak każdy wolny dzień to czas dla kota
No właśnie to mnie martwi,że jeden będzie budził mnie o innej godzinie a drugi znów o innej,myślałam też o dwóch kuwetach zastanowię się jeszcze i cały czas mam taką nadzieję,że z wiekiem będzie spokojniejszy
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 15:00   #2609
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Jak myślicie czy drugi kot to dobry pomysł? Czy takie dwa koty śpią miej więcej o tej samej porze? Czy jeden budzi o 4 drugi o 5?
Bo mój pobudki rano robi codziennie a mam go prawie rok więc ciągle chodzę niewyspany,miałczy,hałasu je wszystko z szafek zrzuca chociaż i tak większość schowałam.
Ma mnóstwo zabawek,dość spory drapak,a i tak mam wrażenie,że jest znudzony.
Drugi kot podobno jest wyjściem ale co jeżeli nie będą chcieli się razem bawić i będą bronić za dwóch? Czasami to mi brak cierpliwości,biorąc go ze schroniska miał koło roku,a nic się nie uspokoił czy to też dlatego że jest zwykłym dachowcem?
Nie wiem dlaczego ma ciągle tyle energii
Ma nadmiar energii bo nie ma towarzysza zabaw. Moje śpią w tym samym czasie. W dzień się tłuką, ganiają, bawią się itd.
Nawet jak się czasem budzą wcześniej niż my to jak mają siebie to bawią się razem same. Kot nie bawi się dlatego, że ma dużo zabawek, ale bawi się jak ma z kim. Najfajniejsza zabawka to taka, którą porusza człowiek albo którą można podkraść drugiemu kotu.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 15:26   #2610
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Ma nadmiar energii bo nie ma towarzysza zabaw. Moje śpią w tym samym czasie. W dzień się tłuką, ganiają, bawią się itd.
Nawet jak się czasem budzą wcześniej niż my to jak mają siebie to bawią się razem same. Kot nie bawi się dlatego, że ma dużo zabawek, ale bawi się jak ma z kim. Najfajniejsza zabawka to taka, którą porusza człowiek albo którą można podkraść drugiemu kotu.
Rzeczywiście dlatego by mu się kolega do zabaw przydał nie musiałabym go wtedy tak zabawiać
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-25 21:51:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:22.