Pytanie do osób wierzących - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-01-27, 17:31   #31
monikue1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 18
Dot.: Pytanie do osób wierzących

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Wyobrażacie sobie miny rodziców, gdy wchodzicie do pokoju, skruszone, ze spuszczoną głową, i mówicie "mamusiu kochana... uprawiałam ze sobą seks "?
Tobie jest do śmiechu, a mi nie jest, bo pokuta jest prawdziwa, i wątek jest prawdziwy. Mam nadzieję że moderacja mnie już sprawdziła, bo pewnie poszło ze 100 zgłoszeń, i w końcu weźmiecie mnie na serio, a nie za trolla.
monikue1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-27, 17:31   #32
Enfant_Double_Terrible
Raczkowanie
 
Avatar Enfant_Double_Terrible
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 83
Dot.: Pytanie do osób wierzących

Jest jeszcze opcja z jedynym z moich ulubionych słów: samogwałt.



Dajcież spokój. Co to za podejście do masturbacji. Może jeszcze będą straszyć utratą wzroku...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Enfant_Double_Terrible
Czas edycji: 2018-01-27 o 17:33
Enfant_Double_Terrible jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-27, 17:32   #33
monikue1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 18
Dot.: Pytanie do osób wierzących

Jak już weźmiecie mnie na poważnie, to zapytam, czy lepiej wymigać się od pokuty, czy jednak starać się z niej wywiązać?
monikue1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-27, 17:40   #34
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Pytanie do osób wierzących

Cytat:
Napisane przez Enfant_Double_Terrible Pokaż wiadomość
Jest jeszcze opcja z jedynym z moich ulubionych słów: samogwałt.

Też piękne

Autorko, jeśli nie jesteś trollem, to wywiąż się z pokuty i tyle.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-27, 17:47   #35
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Pytanie do osób wierzących

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Też piękne

Autorko, jeśli nie jesteś trollem, to wywiąż się z pokuty i tyle.
Albo idź do spowiedzi do normalnego księdza. Zdarzają się tacy, polecam jezuitów.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-27, 17:55   #36
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Pytanie do osób wierzących

Cytat:
Napisane przez monikue1 Pokaż wiadomość
Tobie jest do śmiechu, a mi nie jest, bo pokuta jest prawdziwa, i wątek jest prawdziwy. Mam nadzieję że moderacja mnie już sprawdziła, bo pewnie poszło ze 100 zgłoszeń, i w końcu weźmiecie mnie na serio, a nie za trolla.
ile masz lat w ogóle?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-27, 18:03   #37
monikue1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 18
Dot.: Pytanie do osób wierzących

Cytat:
Napisane przez pani_mada Pokaż wiadomość
ile masz lat w ogóle?
19

---------- Dopisano o 19:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:02 ----------

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Też piękne

Autorko, jeśli nie jesteś trollem, to wywiąż się z pokuty i tyle.
Ale wstydzę się, jak mam to zrobić?
monikue1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-27, 18:05   #38
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Pytanie do osób wierzących

To zależy. Jaka jest twoja mama? Czy jest bardzo wierząca? Czy rozmawiała kiedyś z tobą o cielesności, seksie i tym podobnych rzeczach? Czy macie dobry kontakt? Czy jest surowa?
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-27, 18:08   #39
monikue1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 18
Dot.: Pytanie do osób wierzących

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
To zależy. Jaka jest twoja mama? Czy jest bardzo wierząca? Czy rozmawiała kiedyś z tobą o cielesności, seksie i tym podobnych rzeczach? Czy macie dobry kontakt? Czy jest surowa?
Mamy dobry kontakt, jest wierząca. O cielesności mało ze mną rozmawiała, tylko tak ogólnie, że chłopacy chcą tylko jednego, że trzeba uważać i dobrze poznać kogoś zanim coś się zrobi, że lepiej poczekać, a jeśli kiedyś postanowię to należy pamiętać o antykoncepcji, ale zawsze przestrzegała, żeby dobrze poznać wcześniej chłopaka, chodzić z nim długo, i im później tym lepiej, i tyle w tym temacie. Wstydzę się to wyznać.
monikue1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-27, 18:11   #40
Memories90
Rozeznanie
 
Avatar Memories90
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 631
Dot.: Pytanie do osób wierzących

Chryste panie co za średniowiecze.
Dziewczyna se będzie włosy z głowy wyrywać jak się przyznać do czegoś co jest całkiem normalne. Ludzie trzymajcie mnie.
Mnie nie było by wstyd, że się masturbuję. Wstyd by mi było opowiadać o tym obcemu facetowi. To twoja prywatna sprawa i nikt, ale to nikt nie ma obowiązku i prawa wiedzieć, że takie coś robisz. Wstydzić się możesz zdrady, kraść itp.
Masz 19 lat, a nie potrafisz rozdzielić pewnych rzeczy. Chłop w kiecce ci powie, że to bee, niemoralne itp, a ty uparcie wierzysz. Założę się że sam ksiądz się również masturbuje - tak to facet i nie uwierzę, że odkąd został księdzem nie dotknął swojego penisa.
Jeśli się czujesz tym zgorszona co robisz to odmów modlitwę w samotności, ciszy sama dla siebie. Podobno Bóg jest wszędzie więc na pewno usłyszy. Ja jeśli mam problem to właśnie tak robię i nie potrzebuję do tego pośrednika w postaci księdza.
Memories90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-27, 18:13   #41
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Pytanie do osób wierzących

Odpokutuj w inny sposób. Możesz też przy następnej spowiedzi powiedzieć, ze nie odprawiłaś zadanej pokuty, gdyż ksiądz zażądał, byś wyjawiła swój grzech rodzicom, a takiego prawa nie ma. A jednocześnie gorsząc rodziców swoim wyznaniem, popełniłabyś kolejny grzech.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-27, 18:18   #42
monikue1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 18
Dot.: Pytanie do osób wierzących

Cytat:
Napisane przez Memories90 Pokaż wiadomość
Chryste panie co za średniowiecze.
Dziewczyna se będzie włosy z głowy wyrywać jak się przyznać do czegoś co jest całkiem normalne. Ludzie trzymajcie mnie.
Mnie nie było by wstyd, że się masturbuję. Wstyd by mi było opowiadać o tym obcemu facetowi. To twoja prywatna sprawa i nikt, ale to nikt nie ma obowiązku i prawa wiedzieć, że takie coś robisz. Wstydzić się możesz zdrady, kraść itp.
Masz 19 lat, a nie potrafisz rozdzielić pewnych rzeczy. Chłop w kiecce ci powie, że to bee, niemoralne itp, a ty uparcie wierzysz. Założę się że sam ksiądz się również masturbuje - tak to facet i nie uwierzę, że odkąd został księdzem nie dotknął swojego penisa.
Jeśli się czujesz tym zgorszona co robisz to odmów modlitwę w samotności, ciszy sama dla siebie. Podobno Bóg jest wszędzie więc na pewno usłyszy. Ja jeśli mam problem to właśnie tak robię i nie potrzebuję do tego pośrednika w postaci księdza.
Tak zostałam wychowana, że grzechy odpuszcza Bóg, poprzez spowiednika, które mu się wyzna, i za "karę" otrzymuje się pokutę, karą również jest wstyd przy wyznawaniu grzechów na spowiedzi, bo trzeba to powiedzieć głośno i wyraźnie obcej drugiej osobie-księdzu, i to również jest motywacja aby więcej tego grzechu nie popełniać, jak ktoś np kradnie.

Ja nie ustalam co jest grzechem a co nie, tylko słucham co mówią inni, co głosi moja wiara, i staram się żyć według tych zasad.

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Odpokutuj w inny sposób. Możesz też przy następnej spowiedzi powiedzieć, ze nie odprawiłaś zadanej pokuty, gdyż ksiądz zażądał, byś wyjawiła swój grzech rodzicom, a takiego prawa nie ma. A jednocześnie gorsząc rodziców swoim wyznaniem, popełniłabyś kolejny grzech.
A tak można? A jeśli ten drugi ksiądz jednak powie, aby wywiązać się z tego co nakazał pierwszy, bo czy jeden może podważać pokutę drugiego?
monikue1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-27, 18:19   #43
Memories90
Rozeznanie
 
Avatar Memories90
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 631
Dot.: Pytanie do osób wierzących

Cytat:
Napisane przez monikue1 Pokaż wiadomość
Tak zostałam wychowana, że grzechy odpuszcza Bóg, poprzez spowiednika, które mu się wyzna, i za "karę" otrzymuje się pokutę, karą również jest wstyd przy wyznawaniu grzechów na spowiedzi, bo trzeba to powiedzieć głośno i wyraźnie obcej drugiej osobie-księdzu, i to również jest motywacja aby więcej tego grzechu nie popełniać, jak ktoś np kradnie.

Ja nie ustalam co jest grzechem a co nie, tylko słucham co mówią inni, co głosi moja wiara, i staram się żyć według tych zasad.
Zatem zrób tak jak powiedział ksiądz i nie marudź bo jak głosi twoja (nasza w zasadzie) wiara innego wyjścia nie masz. Zapamiętaj tylko, że w pewnych kwestiach należy mieć własne zdanie bo to już jest przekraczanie granicy.
Wiara wiarą, ale marionetki z siebie bym nie dała zrobić, której się wciska każdą brednie.

Jakby ci ksiądz kazał w ramach pokuty rozwiesić w miescie plakaty ze swoim zdjęciem i podpisem "masturbuję się i muszę za to odpokutować" to też byś to zrobiła?

Edytowane przez Memories90
Czas edycji: 2018-01-27 o 18:21
Memories90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-27, 18:26   #44
monikue1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 18
Dot.: Pytanie do osób wierzących

Cytat:
Napisane przez Memories90 Pokaż wiadomość
Zatem zrób tak jak powiedział ksiądz i nie marudź bo jak głosi twoja (nasza w zasadzie) wiara innego wyjścia nie masz. Zapamiętaj tylko, że w pewnych kwestiach należy mieć własne zdanie bo to już jest przekraczanie granicy.
Wiara wiarą, ale marionetki z siebie bym nie dała zrobić, której się wciska każdą brednie.

Jakby ci ksiądz kazał w ramach pokuty rozwiesić w miescie plakaty ze swoim zdjęciem i podpisem "masturbuję się i muszę za to odpokutować" to też byś to zrobiła?
A ty jesteś wierząca i praktykująca i co byś zrobiła na moim miejscu? Taka pokuta bo trochę zaczęłam się sprzeczać, że to podobno normalne jak seks, itd, a ksiądz chciał mi udowodnić że to zboczenie z seksualności, i spytał czy rodzicom bym się przyznała do seksu odp, że owszem, że to przecież normalne, jakbym miała chłopaka i się z nim kochała to czego miałabym się wstydzić? Przecież nie jedna matka nawet idzie z córką po tabletki do lekarza albo wykupuje czy daje pieniądze na to, to ksiądz mi dowalił, że jak uważam że to jedno i to samo, to w ramach pokuty mam się przyznać, i wtedy zrozumiem, co jest normalne a co nie. Chyba miał trochę racji,bo wstyd jak cho.....
monikue1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-27, 18:27   #45
Memories90
Rozeznanie
 
Avatar Memories90
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 631
Dot.: Pytanie do osób wierzących

Cytat:
Napisane przez monikue1 Pokaż wiadomość
A ty jesteś wierząca i praktykująca i co byś zrobiła na moim miejscu? Taka pokuta bo trochę zaczęłam się sprzeczać, że to podobno normalne jak seks, itd, a ksiądz chciał mi udowodnić że to zboczenie z seksualności, i spytał czy rodzicom bym się przyznała do seksu odp, że owszem, że to przecież normalne, jakbym miała chłopaka i się z nim kochała to czego miałabym się wstydzić? Przecież nie jedna matka nawet idzie z córką po tabletki do lekarza albo wykupuje czy daje pieniądze na to, to ksiądz mi dowalił, że jak uważam że to jedno i to samo, to w ramach pokuty mam się przyznać, i wtedy zrozumiem, co jest normalne a co nie. Chyba miał trochę racji,bo wstyd jak cho.....
Ja bym się na pewno nie wyspowiadała z tak prywatnych rzeczy, ale to już napisałam nieco wyżej.
Memories90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-27, 18:28   #46
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Pytanie do osób wierzących

Cytat:
Napisane przez monikue1 Pokaż wiadomość
Tak zostałam wychowana, że grzechy odpuszcza Bóg, poprzez spowiednika, które mu się wyzna, i za "karę" otrzymuje się pokutę, karą również jest wstyd przy wyznawaniu grzechów na spowiedzi, bo trzeba to powiedzieć głośno i wyraźnie obcej drugiej osobie-księdzu, i to również jest motywacja aby więcej tego grzechu nie popełniać, jak ktoś np kradnie.
Wiesz w ogóle o co w spowiedzi chodzi, co jest, a co nie jest rolą zadośćuczynienia i pokuty?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-27, 18:28   #47
monikue1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 18
Dot.: Pytanie do osób wierzących

Cytat:
Napisane przez Memories90 Pokaż wiadomość
Ja bym się na pewno nie wyspowiadała z tak prywatnych rzeczy, ale to już napisałam nieco wyżej.
Ale przecież zatajenie grzechu to jeszcze gorzej, lepiej już w ogóle nie iść.
monikue1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-27, 18:29   #48
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 159
Dot.: Pytanie do osób wierzących

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
No to cóż, pójdziesz do piekła

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Nie, jeśli wierzy w Boga, to nie pójdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-27, 18:29   #49
monikue1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 18
Dot.: Pytanie do osób wierzących

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8089249 6]Wiesz w ogóle o co w spowiedzi chodzi, co jest, a co nie jest rolą zadośćuczynienia i pokuty?[/QUOTE]

Wiem tyle ile mnie uczono, że pokutę wyznacza ksiądz.
monikue1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-27, 18:30   #50
Memories90
Rozeznanie
 
Avatar Memories90
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 631
Dot.: Pytanie do osób wierzących

Cytat:
Napisane przez monikue1 Pokaż wiadomość
Ale przecież zatajenie grzechu to jeszcze gorzej, lepiej już w ogóle nie iść.
Dlatego nie chodzę
Mam swój rozum, swoje sumienie i to mi wystarczy. Facet w sukience nie będzie mi mówił co jest dobre, a co złe bo to wiem sama. Nie będe się rozwodzić ze szczegółami na temat KK bo po co wywoływać burzę.
Memories90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-27, 18:30   #51
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Pytanie do osób wierzących

Cytat:
Napisane przez monikue1 Pokaż wiadomość
ksiądz mi dowalił, że jak uważam że to jedno i to samo, to w ramach pokuty mam się przyznać, i wtedy zrozumiem, co jest normalne a co nie. Chyba miał trochę racji,bo wstyd jak cho.....
Ale istnieją przecież sprawy, które są jednocześnie całkowicie normalne i po prostu prywatne czy intymne. Nikt normalny nie idzie do rodziców powiedzieć "mamo, tato, srałem", i to nie sprawia, że to nienormalne.
Dla mnie tego rodzaju spowiedź to już praktycznie molestowanie tych przeważnie młodych i bezbronnych dziewczyn, jeśli wyjąć to z kontekstu rzeczy których nas uczyli od dziecka, to opowiadanie takich rzeczy obcemu facetowi jest chore.

Edytowane przez 3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Czas edycji: 2018-01-27 o 18:32
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-27, 18:35   #52
monikue1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 18
Dot.: Pytanie do osób wierzących

Cytat:
Napisane przez Memories90 Pokaż wiadomość
Dlatego nie chodzę
Mam swój rozum, swoje sumienie i to mi wystarczy. Facet w sukience nie będzie mi mówił co jest dobre, a co złe bo to wiem sama. Nie będe się rozwodzić ze szczegółami na temat KK bo po co wywoływać burzę.
A ja chodzę bo mnie uczono, że to poprzez pośrednika-ksiądza zostają odpuszczone grzechy, a ja nie chcę ich mieć. Podobno jest napisane, że grzechy które wyznamy dopiero są odpuszczane.

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;80892561]Ale istnieją przecież sprawy, które są jednocześnie całkowicie normalne i po prostu prywatne czy intymne. Nikt normalny nie idzie do rodziców powiedzieć "mamo, tato, srałem", i to nie sprawia, że to nienormalne.
Dla mnie tego rodzaju spowiedź to już praktycznie molestowanie tych przeważnie młodych i bezbronnych dziewczyn, jeśli wyjąć to z kontekstu rzeczy których nas uczyli od dziecka, to opowiadanie takich rzeczy obcemu facetowi jest chore.[/QUOTE]

Czy ja wiem, nie raz mówi się idę do toalety, a przeciez wiadomo co tam będzie się robiło, albo idę zrobić siku, czy jak się jedzie samochodem to prosze o postój na siku, albo na toaletę, więc raczej zdarza się mówić, lub mam, miałam biegunkę itd.
monikue1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-27, 18:38   #53
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 159
Dot.: Pytanie do osób wierzących

Cytat:
Napisane przez Memories90 Pokaż wiadomość
Chłop w kiecce ci powie, że to bee, niemoralne itp, a ty uparcie wierzysz. Założę się że sam ksiądz się również masturbuje - tak to facet i nie uwierzę, że odkąd został księdzem nie dotknął swojego penisa.
Nie chce się czepiać, ale określenie chłop w kiecce jest trochę wredne, a styl ubioru nie ma tu nic do rzeczy. Można chodzić dosłownie w kobiecej sukience, być facetem i być inteligentną osobą.

Nigdy nie zrozumiem tego wyśmiewania sutanny, jakby to był akurat dowód, że Kościół nie ma racji czy jest głupi. Jedno drugiego nie wyklucza. Powiem więcej, znam osobiście jednego biskupa i to bardzo mądry facet jest, tylko nam się światopoglady nie zgadzają.

I jestem w stanie uwierzyć, że naprawdę wierzący księża z powołania, którzy się nie masturbują istnieją. Czy się zgadzam z tym światopoglądem? Nie, uważam, że to nierozsądne, żeby swoje życie i radość obecnie poświęcać dla jakiejś nagrody, w związku z regułami powstałymi w Kościele dużo później. Ale na pewno są ludzie, którzy szczerze przestrzegają tych praw.

Jeśli chodzi o pytanie z tematu - pokuta jest jednym z warunków dobrej spowiedzi, bez tego nie liczy się. A ksiądz ma prawo zadać taką, jaką uzna za stosowną.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-27, 18:39   #54
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Pytanie do osób wierzących

Cytat:
Napisane przez monikue1 Pokaż wiadomość




A tak można? A jeśli ten drugi ksiądz jednak powie, aby wywiązać się z tego co nakazał pierwszy, bo czy jeden może podważać pokutę drugiego?
Nie zgrzeszyłaś przeciw rodzicom, żebyś miała się im przyznawać.
Ksiądz nie może ci kazać gorszyć rodziców.
Tak samo jak nie może kazać przestępcy zgłosić się na policję.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-27, 18:46   #55
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Pytanie do osób wierzących

Cytat:
Napisane przez monikue1 Pokaż wiadomość
Wiem tyle ile mnie uczono, że pokutę wyznacza ksiądz.
Ale jaka jest jej rola?

Po raz kolejny powtórzę, że religia jest dla osób myślących. Bóg wcale nie szaleje z radości z powodu tych bezmyślnych, bezkrytycznych, składających na ołtarzu ofiarę z daru rozumu.

Pokuta ma za zadanie zbliżyć Cię do Boga, nie zadać gwałt Twojej psychice, sumieniu i wrażliwości. Ksiądz wyznaczając pokutę nie ma za zadanie 'ukarać', tylko pomóc penitentowi przyjąć Boży dar odkupienia.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-27, 18:51   #56
af096d25f0cf772bc51ba27debbec984bc7420f7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 561
Dot.: Pytanie do osób wierzących

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
A jeśli nie zrobisz, to spowiedź nieważna
Tak, może zadac pokutę inna niż modlitwa, moja babka za to, że mnie sprała jak miałam z 10 lat i się poszła wypowiadać to dostała pielgrzymkę do tej pory pamiętam oburzenie na księdza, potem już do niego nigdy nie poszła - ale pielgrzymka odbębniona oczywiście.


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Aż się uśmiechnąłem, że znalazł się ksiądz który nawet przez coś, co jest dla mnie kompletnym zabobonem potrafił zrobić coś dobrego. Oburzenie babci musiało być bezcenne.
af096d25f0cf772bc51ba27debbec984bc7420f7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-27, 18:57   #57
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 159
Dot.: Pytanie do osób wierzących

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8089300 1]Ale jaka jest jej rola?

Po raz kolejny powtórzę, że religia jest dla osób myślących. Bóg wcale nie szaleje z radości z powodu tych bezmyślnych, bezkrytycznych, składających na ołtarzu ofiarę z daru rozumu.

Pokuta ma za zadanie zbliżyć Cię do Boga, nie zadać gwałt Twojej psychice, sumieniu i wrażliwości. Ksiądz wyznaczając pokutę nie ma za zadanie 'ukarać', tylko pomóc penitentowi przyjąć Boży dar odkupienia.[/QUOTE]Nie chce wchodzić z Tobą w dyskusję, ale Ewa i Adam zjedli owoc z drzewa mądrości.

Technicznie Bóg chciał, żebyśmy raczej bezmyślnie sobie żyli w raju.

Dopiero dzisiejsza wersja katolicka wymaga myślenia, bo narosły mądre pisma przez lata, dużo mądrzejsze niż wersja oryginalna. Przynajmniej najbliższy nam odłam.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-27, 18:58   #58
monikue1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 18
Dot.: Pytanie do osób wierzących

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie chce się czepiać, ale określenie chłop w kiecce jest trochę wredne, a styl ubioru nie ma tu nic do rzeczy. Można chodzić dosłownie w kobiecej sukience, być facetem i być inteligentną osobą.

Nigdy nie zrozumiem tego wyśmiewania sutanny, jakby to był akurat dowód, że Kościół nie ma racji czy jest głupi. Jedno drugiego nie wyklucza. Powiem więcej, znam osobiście jednego biskupa i to bardzo mądry facet jest, tylko nam się światopoglady nie zgadzają.

I jestem w stanie uwierzyć, że naprawdę wierzący księża z powołania, którzy się nie masturbują istnieją. Czy się zgadzam z tym światopoglądem? Nie, uważam, że to nierozsądne, żeby swoje życie i radość obecnie poświęcać dla jakiejś nagrody, w związku z regułami powstałymi w Kościele dużo później. Ale na pewno są ludzie, którzy szczerze przestrzegają tych praw.

Jeśli chodzi o pytanie z tematu - pokuta jest jednym z warunków dobrej spowiedzi, bez tego nie liczy się. A ksiądz ma prawo zadać taką, jaką uzna za stosowną.
Czyli muszę się z niej wywiązać? To jak to zrobić?
monikue1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-27, 19:03   #59
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 159
Dot.: Pytanie do osób wierzących

Cytat:
Napisane przez monikue1 Pokaż wiadomość
Czyli muszę się z niej wywiązać? To jak to zrobić?
Powiem Ci, co ja bym zrobiła, jeśli naprawdę ksiądz taka pokutę zadał.

Wersja A.

Technicznie spowiedź jest nieważna. Więc idziesz do innego księdza i spowiadasz się od nowa.

Wersja B.

Idziesz do innego i wszystko tłumaczysz, że żałujesz, ale nie możesz jej wykonać (dla mnie jest niemoralna, choć nie miałabym oporów przed jej wykonaniem) i prosisz o nową pokutę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-27, 19:04   #60
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Pytanie do osób wierzących

Ojej, no popatrzcie, a jednak troll Nie udało się przekonać modów
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-27 20:22:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:06.