Błędy ortograficzne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-09, 22:05   #1
niechcemiecemaila
Raczkowanie
 
Avatar niechcemiecemaila
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 72
GG do niechcemiecemaila Send a message via Skype™ to niechcemiecemaila
Angry

Błędy ortograficzne


Wkurza was jak ktoś ciągle robi pełno błędów ortograficznych? Bo mnie strasznie. Sama nie jestem mistrzem ortografii ale ja mam chyba na tym punkcie jakiegoś fioła . Ciągle wszystkich poprawiam . Wytykam im pisownie . Boję się , że sama tak zacznę pisać. Ostatnio zaczął do mnie pisać fajny chłopak. Znamy się na reala , ale mieszkamy daleko od siebie , więc piszemy sms - y albo piszemy na gadu-gadu . Wszystko ok , tylko że on MIMO IŻ nie jest dyslektykiem robi błędy takie jak : teras- teraz / tesz - też / muw- mów . I w ogóle nic z tym nie robi. Nie wiem czemu ale to mnie od niego odpycha i skreśla jego szansę u mnie, a on jest sympatyczny,ładny itd.. Jak go poprawiam to sie obraża.. Czy macie może też takie przewrażliwienia ? Co mam zrobić?
__________________
Nikt * nie * wie* gdzie * są * granice * prawdy * i * fantazji
niechcemiecemaila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 22:13   #2
Sweetheart86
Zakorzenienie
 
Avatar Sweetheart86
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 106 679
Dot.: Błędy ortograficzne

Też mnie to denerwuje zwłaszcza u chłopaków, ale nie na tyle, żeby ich skreślac. Kiedyś dostałam esa, gdzie wyraz "już" był jako "iósz". Pół godziny myślałam co ten wyraz oznacza Mam kolegę, który robi takie błędy, że jak czytam jego esy, to mi ręce opadają. Drażni mnie to strasznie, bo sama błędów raczej nie robię, ale ludzi nie poprawiam.
__________________

Sweetheart86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 22:19   #3
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Błędy ortograficzne

Choć sama robię czasem błędy również bardzo denerwują osoby mylące sie w słowach typu " już, komórka, róża" itp itd. Znałam przypadeczki, które JUŻ pisały JÓRZ... To było chyba najgorsze dno jakie widziałam :P Strasznie mnie to razi po oczach i drażni :P
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 22:20   #4
niechcemiecemaila
Raczkowanie
 
Avatar niechcemiecemaila
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 72
GG do niechcemiecemaila Send a message via Skype™ to niechcemiecemaila
Smile Dot.: Błędy ortograficzne

Cytat:
Napisane przez Sweetheart86 Pokaż wiadomość
Też mnie to denerwuje zwłaszcza u chłopaków, ale nie na tyle, żeby ich skreślac. Kiedyś dostałam esa, gdzie wyraz "już" był jako "iósz". Pół godziny myślałam co ten wyraz oznacza Mam kolegę, który robi takie błędy, że jak czytam jego esy, to mi ręce opadają. Drażni mnie to strasznie, bo sama błędów raczej nie robię, ale ludzi nie poprawiam.
Nie chcę go skreślać... ale nie mogę tego strawić . Sama nie wiem dlaczego. Bo niby liczy się charakter, ale w tym cały mój problem. Te błędy mnie odpychają. Może gdyby on chociaż chciał coś z tym zrobić... wkurza się że go poprawiam a ja chcę tylko pomóc ! Najgorsze jest to , że on już skończył liceum - i nie ma zamiaru nic robić dalej.... a studia?
__________________
Nikt * nie * wie* gdzie * są * granice * prawdy * i * fantazji
niechcemiecemaila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 22:21   #5
Nina_84
Rozeznanie
 
Avatar Nina_84
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 707
GG do Nina_84
Dot.: Błędy ortograficzne

Mam tak samo, przy czym mnie irytuje również pisanie bez ogonków, niewłaściwe używanie przecinków, brak wielkiej litery, "naprawdę" pisane oddzielnie, "na pewno" pisane razem...Więc u mnie bardziej zaawansowana forma. I taki facet też nie miałby u mnie szans.
Aha - nie wierzę w dysleksję - jak ktoś nie czyta książek to skąd ma wiedzieć, że "w ogóle" pisze się tak, a nie "wogule", albo (o zgrozo!) "wogle" .... Wszystko jest kwestią oczytania. I potem takie debile, co w życiu może z kilka książek przeczytali załatwiają sobie orzeczenia o dysleksji... Szlag mnie trafia...
Nina_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 22:22   #6
kainka_92
Raczkowanie
 
Avatar kainka_92
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 120
Dot.: Błędy ortograficzne

Cytat:
Napisane przez niechcemiecemaila Pokaż wiadomość
Wkurza was jak ktoś ciągle robi pełno błędów ortograficznych? Bo mnie strasznie. Sama nie jestem mistrzem ortografii ale ja mam chyba na tym punkcie jakiegoś fioła . Ciągle wszystkich poprawiam . Wytykam im pisownie . Boję się , że sama tak zacznę pisać. Ostatnio zaczął do mnie pisać fajny chłopak. Znamy się na reala , ale mieszkamy daleko od siebie , więc piszemy sms - y albo piszemy na gadu-gadu . Wszystko ok , tylko że on MIMO IŻ nie jest dyslektykiem robi błędy takie jak : teras- teraz / tesz - też / muw- mów . I w ogóle nic z tym nie robi. Nie wiem czemu ale to mnie od niego odpycha i skreśla jego szansę u mnie, a on jest sympatyczny,ładny itd.. Jak go poprawiam to sie obraża.. Czy macie może też takie przewrażliwienia ? Co mam zrobić?
Mam to samo, odpycha mnie to od takich ludzi. Nie znoszę jeszcze gdy chłopak mówi "poszłem"!!!
kainka_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 23:40   #7
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Błędy ortograficzne

Cytat:
Napisane przez niechcemiecemaila Pokaż wiadomość
Nie chcę go skreślać... ale nie mogę tego strawić . Sama nie wiem dlaczego. Bo niby liczy się charakter, ale w tym cały mój problem. Te błędy mnie odpychają. Może gdyby on chociaż chciał coś z tym zrobić... wkurza się że go poprawiam a ja chcę tylko pomóc ! Najgorsze jest to , że on już skończył liceum - i nie ma zamiaru nic robić dalej.... a studia?

Nie lubię jak ktoś robi błędy ortograficzne, tym bardziej, że reguł poprawnej pisowni uczą w szkole podstawowej. Zwracam dużą uwagę na wykształcenie i oczytanie innych osób, dlatego nie mogłabym być z kimś, kto przeczytał w życiu może z 5 książek.

Piszesz, że on się wkurza jak go poprawiasz - może powiedz mu, że ciebie dla odmiany denerwuje jak on pisze smsy z takimi błędami.
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-10, 05:39   #8
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Błędy ortograficzne

Cytat:
Napisane przez niechcemiecemaila Pokaż wiadomość
Wkurza was jak ktoś ciągle robi pełno błędów ortograficznych? Bo mnie strasznie. Sama nie jestem mistrzem ortografii ale ja mam chyba na tym punkcie jakiegoś fioła . Ciągle wszystkich poprawiam . Wytykam im pisownie . Boję się , że sama tak zacznę pisać. Ostatnio zaczął do mnie pisać fajny chłopak. Znamy się na reala , ale mieszkamy daleko od siebie , więc piszemy sms - y albo piszemy na gadu-gadu . Wszystko ok , tylko że on MIMO IŻ nie jest dyslektykiem robi błędy takie jak : teras- teraz / tesz - też / muw- mów . I w ogóle nic z tym nie robi. Nie wiem czemu ale to mnie od niego odpycha i skreśla jego szansę u mnie, a on jest sympatyczny,ładny itd.. Jak go poprawiam to sie obraża.. Czy macie może też takie przewrażliwienia ? Co mam zrobić?
Hmm w którymś twoim poście zauważyłam słowo "stąd"napisane "z tond" Raczej nie wygląda mi to na literówkę więc chyba nie powinnaś skreślać chłopaka z powodu błędów ortgraficznych skoro sama je popełniasz. Napisałaś też kila razy "chłopacy", wiem, że ta forma jest dopuszczalna, ale mnie osobiście strasznie razi.
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 07:53   #9
NicoletteChinch
Raczkowanie
 
Avatar NicoletteChinch
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 150
Dot.: Błędy ortograficzne

A mi to wisi Każdy pisze jak umie najważniejsze jest żeby się zrozumieć,bardziej drażni mnie jak faceci seplenią,nie wyraźnie mówią,albo nie umieją wymówić
litery "r".
__________________
... Kocham Cię Krzysiu I Tylko To Się Liczy...
NicoletteChinch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 09:41   #10
Signomi
Rozeznanie
 
Avatar Signomi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: z Polski :D
Wiadomości: 593
Dot.: Błędy ortograficzne

Cytat:
Napisane przez Sweetheart86 Pokaż wiadomość
Też mnie to denerwuje zwłaszcza u chłopaków, ale nie na tyle, żeby ich skreślac. Kiedyś dostałam esa, gdzie wyraz "już" był jako "iósz". Pół godziny myślałam co ten wyraz oznacza Mam kolegę, który robi takie błędy, że jak czytam jego esy, to mi ręce opadają. Drażni mnie to strasznie, bo sama błędów raczej nie robię, ale ludzi nie poprawiam.
mój znajomy tak napisal na dyktandzie <ściana>
ja za to jak pani w podstawowce dyktowala kiedy są kropki i powiedziala " kropka" oczywiscie co ja napisalam ? " KROPKA"
__________________
Żyjmy tak, jakby dzisiejszy dzień miałby być ostatnim
Signomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 09:48   #11
Signomi
Rozeznanie
 
Avatar Signomi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: z Polski :D
Wiadomości: 593
Dot.: Błędy ortograficzne

Cytat:
Napisane przez NicoletteChinch Pokaż wiadomość
A mi to wisi Każdy pisze jak umie najważniejsze jest żeby się zrozumieć,bardziej drażni mnie jak faceci seplenią,nie wyraźnie mówią,albo nie umieją wymówić
litery "r
".
może to głupio zabrzmi ale mnie się to strasznie właśnie podoba ;p
takie orYginalne ;p
:P
co do tematu, wielu ludzi popełnia błędy (głównie chyba przez pojawienie się całego GADU GADU w którym nie zwraca się uwagi na pisownie i przyzwyczaja do określonego sposobu pisania.) Ja np nie pamiętam czasami kiedy na końcu wyrazu pisze się " ę" a kiedy " e" przez to, że raczej nie używam polskich znaków ( ostatnio dopiero zaczęłam ;p bo zamiast " płytka" mówiłam nawet " plytka" )
Dziwi mnie trochę żeby skreślać faceta tylko dlatego, że nie dokońca mu idzie z ortografią. Mnie też się to nie zabardzo podoba jak któs napisze " muwie ci" albo " ktury to ras z koleji" :/ ale to od razu nie swiadczy ze chłopak jest gorszy od tych, którzy znają ortografie, tylko mniej oczytany;p ( ja np w gimnazjum nie dostałam innej oceny z dyktanda jak "1" )
__________________
Żyjmy tak, jakby dzisiejszy dzień miałby być ostatnim

Edytowane przez Signomi
Czas edycji: 2008-07-13 o 10:57
Signomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-10, 11:02   #12
niechcemiecemaila
Raczkowanie
 
Avatar niechcemiecemaila
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 72
GG do niechcemiecemaila Send a message via Skype™ to niechcemiecemaila
Dot.: Błędy ortograficzne

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Nie lubię jak ktoś robi błędy ortograficzne, tym bardziej, że reguł poprawnej pisowni uczą w szkole podstawowej. Zwracam dużą uwagę na wykształcenie i oczytanie innych osób, dlatego nie mogłabym być z kimś, kto przeczytał w życiu może z 5 książek.

Piszesz, że on się wkurza jak go poprawiasz - może powiedz mu, że ciebie dla odmiany denerwuje jak on pisze smsy z takimi błędami.
Właśnie, tym bardziej że sama dużo czytam. I jest fajny, ale przez te błędy nie mam ochoty wcale z nim pisać. Bo pisanie "jusz" to już dla mnie trochę przesada.. Tym bardziej że teraz skończył już liceum . A na studia raczej nie idzie.
__________________
Nikt * nie * wie* gdzie * są * granice * prawdy * i * fantazji
niechcemiecemaila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 11:04   #13
niechcemiecemaila
Raczkowanie
 
Avatar niechcemiecemaila
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 72
GG do niechcemiecemaila Send a message via Skype™ to niechcemiecemaila
Dot.: Błędy ortograficzne

Cytat:
Napisane przez NicoletteChinch Pokaż wiadomość
A mi to wisi Każdy pisze jak umie najważniejsze jest żeby się zrozumieć,bardziej drażni mnie jak faceci seplenią,nie wyraźnie mówią,albo nie umieją wymówić
litery "r".
A mi akurat "r" nie przeszkadza .
__________________
Nikt * nie * wie* gdzie * są * granice * prawdy * i * fantazji
niechcemiecemaila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 11:05   #14
niechcemiecemaila
Raczkowanie
 
Avatar niechcemiecemaila
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 72
GG do niechcemiecemaila Send a message via Skype™ to niechcemiecemaila
Dot.: Błędy ortograficzne

Cytat:
Napisane przez Dosiak Pokaż wiadomość
Hmm w którymś twoim poście zauważyłam słowo "stąd"napisane "z tond" Raczej nie wygląda mi to na literówkę więc chyba nie powinnaś skreślać chłopaka z powodu błędów ortgraficznych skoro sama je popełniasz. Napisałaś też kila razy "chłopacy", wiem, że ta forma jest dopuszczalna, ale mnie osobiście strasznie razi.
Na początku przecież zaznaczyłam , że sama nie jestem żadnym mistrzem. I dlatego dziwi mnie czemu mi to aż tak przeszkadza.
__________________
Nikt * nie * wie* gdzie * są * granice * prawdy * i * fantazji
niechcemiecemaila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 11:09   #15
niechcemiecemaila
Raczkowanie
 
Avatar niechcemiecemaila
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 72
GG do niechcemiecemaila Send a message via Skype™ to niechcemiecemaila
Dot.: Błędy ortograficzne

Cytat:
Napisane przez Signomi Pokaż wiadomość
może to głupio zabrzmi ale mnie się to strasznie właśnie podoba ;p
takie orYginalne ;p
:P
co do tematu, wielu ludzi popełnia błędy (głównie chyba przez pojawienie się całego GADU GADU w którym nie zwraca się uwagi na pisownie i przyzwyczaja do określonego sposobu pisania.) Ja np nie pamiętam czasami kiedy na końcu wyrazu pisze się " ę" a kiedy " e" przez to, że raczej nie używam polskich znaków ( ostatnio dopiero zaczęłam ;p bo zamiast " płytka" mówiłam nawet " plytka" )
Dziwi mnie trochę żeby skreślać faceta tylko dlatego, że nie dokońca mu idzie z ortografią. Mnie też się to nie zabardzo podoba jak któs napisze " muwie ci" albo " ktury to ras z koleji" :/ ale to od razu nie swiadczy ze chłopak jest gorszy od tych, którzy znają ortografie ( ja np w gimnazjum nie dostałam innej oceny z dyktanda jak "1" )
Chyba obawiam się tego że też tak zacznę pisać.. Moja koleżanka robi też sporo błędów (tylko nie w takich wyrazach jak "już") i ja po jakimś czasie odruchowo też zaczynam tak pisać.
__________________
Nikt * nie * wie* gdzie * są * granice * prawdy * i * fantazji
niechcemiecemaila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 11:16   #16
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Błędy ortograficzne

też mam takiego kumpla który robi okrutne błędy... niewiem np czasami nie mogę go po prostu zrozumieć najgorsze że od kiedy z nim piszę to czasami zaczynam się zastanawiać nad pisownią prostych wyrazów... zgłupieć można ale zastanowiałabym się czy go od razu z tego powodu skreślić w końcu zaległości można jeszcze nadrobić...
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 11:20   #17
Kamiletta
Rozeznanie
 
Avatar Kamiletta
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: przestrzeń
Wiadomości: 548
Dot.: Błędy ortograficzne

Cytat:
Napisane przez niechcemiecemaila Pokaż wiadomość
Wkurza was jak ktoś ciągle robi pełno błędów ortograficznych? Bo mnie strasznie. Sama nie jestem mistrzem ortografii ale ja mam chyba na tym punkcie jakiegoś fioła . Ciągle wszystkich poprawiam . Wytykam im pisownie . Boję się , że sama tak zacznę pisać. Ostatnio zaczął do mnie pisać fajny chłopak. Znamy się na reala , ale mieszkamy daleko od siebie , więc piszemy sms - y albo piszemy na gadu-gadu . Wszystko ok , tylko że on MIMO IŻ nie jest dyslektykiem robi błędy takie jak : teras- teraz / tesz - też / muw- mów . I w ogóle nic z tym nie robi. Nie wiem czemu ale to mnie od niego odpycha i skreśla jego szansę u mnie, a on jest sympatyczny,ładny itd.. Jak go poprawiam to sie obraża.. Czy macie może też takie przewrażliwienia ? Co mam zrobić?

ło matko. mam to samo. wiele razy skreslalam facetow bo robili bledy ortograficzne. a pozniej zalowalam bo moze niepotrzebnie zle ich ocenialam. tez mam fisia na tym punkcie i bardzo mnie to razi. znaczy bledy mnie raza.
Kamiletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 11:22   #18
koKOro
Zakorzenienie
 
Avatar koKOro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 159
Dot.: Błędy ortograficzne

pisownia i wymowa

sama zerkam w razie czego do słownika
__________________
narysuj mi baranka...

zakorzenienie
koKOro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 11:34   #19
niechcemiecemaila
Raczkowanie
 
Avatar niechcemiecemaila
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 72
GG do niechcemiecemaila Send a message via Skype™ to niechcemiecemaila
Dot.: Błędy ortograficzne

Cytat:
Napisane przez almondfairy Pokaż wiadomość
też mam takiego kumpla który robi okrutne błędy... niewiem np czasami nie mogę go po prostu zrozumieć najgorsze że od kiedy z nim piszę to czasami zaczynam się zastanawiać nad pisownią prostych wyrazów... zgłupieć można ale zastanowiałabym się czy go od razu z tego powodu skreślić w końcu zaległości można jeszcze nadrobić...
I właśnie o to mi chodzi, sama uczę się tak pisać i potem już piszę tak odruchowo. I zastanawiam się jak co napisać. Można nadrobić - ale on nie chce pzd
__________________
Nikt * nie * wie* gdzie * są * granice * prawdy * i * fantazji
niechcemiecemaila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-10, 11:46   #20
brak-nicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 371
Dot.: Błędy ortograficzne

Mnie najbardziej przeszkadzają kropki po takich skrótach jak: wg, dr, mgr albo pisanie znaków interpunkcyjnych po spacji.
brak-nicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 11:53   #21
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Błędy ortograficzne

Mój TŻ ma dysortografię i robi błędy. Ale wiem, że się stara. Korzysta ze słownika ort, pyta mnie jak napisać dany wyraz. I keidy wiem, że chłopak próbuje uniknąć błędów to dla mnie jest ok. Ale ludzie, jesli ktoś pisze Jóż, albo jurz to ręce i nogi opadają!
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 12:05   #22
koKOro
Zakorzenienie
 
Avatar koKOro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 159
Dot.: Błędy ortograficzne

Cytat:
Napisane przez brak-nicka Pokaż wiadomość
pisanie znaków interpunkcyjnych po spacji.
oj tak, ogólnie dokumenty w wordzie muszą być wycackane
__________________
narysuj mi baranka...

zakorzenienie
koKOro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 12:09   #23
PomylonaKsiezniczka
Wtajemniczenie
 
Avatar PomylonaKsiezniczka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: za siedmioma gorami, za siedmioma rzekami...
Wiadomości: 2 534
Dot.: Błędy ortograficzne

Nie wiem co w tym jest, ale tez tak mam. Zalezy jeszcze jakie bledy ktos popelnia, jesli takie karygodne to juz jest porzadny minus. Sama nie jestem nieomylna, ze stylistyka na opak, no ale jakos jestem wyczulona na bledy.. Niektore toleruje, inne juz nie bardzo...A najgorsze jest to, ze naprawde malo jest facetow, ktorzy bledow nie robia...Jednak gdy w kazdej wiadomosci jest po kilka bezsensownych bledow to mnie az odrzuca...teraz akurat mam do czynienia z chlopakiem, ktory owszem-robi bledy, czasem glupie, ale nie az tak czesto i czasami po prostu sam pyta jak cos sie pisze, przyjmuje do wiadomosci swoje bledy bez fochow, choc w sumie ja jakos nawet specjalnie go nie poprawiam, chyba ze poprosi. A moze w sumie i powinnam, bo akurat jestem polonistka hehe
A co do bledow podczas rozmow na gg, to nie wiem z czego to wynika, ale czasami sama popelniam takie karygodne, ze az zal..Ale to wynika chyba z rozpedu paluszkow- szybciej sie pisze, niz mysli...Tak samo tu na wizazu: czesto brak znakow interpunkcyjnych, literowki, przejezyczenia...W sumie moze jako polonistka powinnam reprezentowac wyzszy poziom, ale jakos w necie na to nie patrze
__________________



PomylonaKsiezniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 12:14   #24
Reijel
Wtajemniczenie
 
Avatar Reijel
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Włóczkowo
Wiadomości: 2 369
Dot.: Błędy ortograficzne

Błędy ortograficzne potrafią doprowadzić mnie do SZAŁU. Najbardziej wkurzają mnie "patrioci", którzy oglądają wszystkie mecze reprezentacji a nie chce im się zadbać o język ojczysty...

Nie wierzę też, że tyle osób ma dysleksję. W większości wypadków to efekt zwyczajnego lenistwa i brak kultury czytelniczej.

Czy można z tego powodu skreślić faceta? Ja skreśliłam jednego pana, który wydawał się niesamowicie przystojny, dowcipny i w ogóle naj, dopóki nie powiedział "WYSZŁEM"; to słówko i jeszcze wspomniane przez kogoś "poszłem" stoją na czele mojej listy znienawidzonych błędów.

Notabene, kiedyś zagadał do mnie jakiś obcy chłopak na gadu-gadu; w dwóch zdaniach narobił tyle byków, że grzecznie podziękowałam za dalszą rozmowę. Na jego pytanie "dlaczego?", odpowiedziałam uczciwie, że nie zadaję się z ludźmi, którzy nie czytali lektur w szkole Jego odpowiedź - bezcenna:

SKONT WIESZZ?? NIECZYTAŁEM PO CO MI TO

Był oczywiście święcie oburzony tym, że nie chcę z nim rozmawiać, bo "nie ómie pisac". Dla mnie to wystaraczający powód.
Reijel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 12:19   #25
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Błędy ortograficzne

Cytat:
Napisane przez Reijel Pokaż wiadomość
Błędy ortograficzne potrafią doprowadzić mnie do SZAŁU. Najbardziej wkurzają mnie "patrioci", którzy oglądają wszystkie mecze reprezentacji a nie chce im się zadbać o język ojczysty...

Nie wierzę też, że tyle osób ma dysleksję. W większości wypadków to efekt zwyczajnego lenistwa i brak kultury czytelniczej.

Czy można z tego powodu skreślić faceta? Ja skreśliłam jednego pana, który wydawał się niesamowicie przystojny, dowcipny i w ogóle naj, dopóki nie powiedział "WYSZŁEM"; to słówko i jeszcze wspomniane przez kogoś "poszłem" stoją na czele mojej listy znienawidzonych błędów.

Notabene, kiedyś zagadał do mnie jakiś obcy chłopak na gadu-gadu; w dwóch zdaniach narobił tyle byków, że grzecznie podziękowałam za dalszą rozmowę. Na jego pytanie "dlaczego?", odpowiedziałam uczciwie, że nie zadaję się z ludźmi, którzy nie czytali lektur w szkole Jego odpowiedź - bezcenna:

SKONT WIESZZ?? NIECZYTAŁEM PO CO MI TO

Był oczywiście święcie oburzony tym, że nie chcę z nim rozmawiać, bo "nie ómie pisac". Dla mnie to wystaraczający powód.
właśnie właśnie wielu jest po prostu dumych z tego, że nie czytali lektur w szkole tu naprawdę nie ma się czym szczycić nie mówię, że przeczytałam wszystkie i to od deski do deski...
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 12:31   #26
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Błędy ortograficzne

Mnie też to razi, jeśli ktoś rzuca raz za razem jakimś oczywistym błedem ortograficznym.
W takich sytuacjach mówię wprost, że "pisze, aż oczy bolą." Jak toś się tłumaczy dysleksją, to proszę by przed wysłaniem tekstu sprawdzał pisownię w Wordzie , z szacunku dla rozmówcy.

Pojedyńcze błędy przemilczam, bo samej się zdarza w pośpiechu strzelić byka.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 13:00   #27
Magdalena Dobrowolska
Rozeznanie
 
Avatar Magdalena Dobrowolska
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pracy
Wiadomości: 878
Dot.: Błędy ortograficzne

Wyluzujcie dziewczyny, pisanie w necie i esy doprowadzają od wtórnej dysleksji ale taka oznaka czasów

Nie jestem aż taką perfekcjonistką, żeby uczyć dorosłego faceta ortografii, ważne aby jego myśli były poprawne
Magdalena Dobrowolska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 13:07   #28
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Błędy ortograficzne

Wiekszosc facetów tak pisze, tez mnie to wkurza, choć teraz juz czesciej bawi.
Przyzwyczailam sie i moge sie posmiac troche jak robi bledy typu "muw" "kocharz" "teras" itd :P Choc juz sama powoli zaczynam sie pozniej zastanawiac nad tymi prostymi wyrazami. Jesli sa tu bledy to przepraszam.. heh .
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 13:29   #29
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Błędy ortograficzne

Ja ostatnio mam straszne problemy z ortografią - nieraz muszę najprostsze wyrazy sprawdzać w slowniku lub edytorze. To chyba juz jakaś demencja starcza, bo w dzieciństwie, tj. w czasach podstawówki nie mialam z tym większych problemów. Może to też zwiazane z tym, że na każdym kroku widzi się tyle błędów, że już się traci rachubę co jest poprawne a co nie.

Musze sie przyznać, że sama często piszę "tesz" i "jusz" tak dla jaj bo uważam, że to fajnie wygląda i brzmi, poza tym zawwyczaj piszę na forach bez polskich znaków.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 13:43   #30
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: Błędy ortograficzne

Cytat:
Napisane przez Magdalena Dobrowolska Pokaż wiadomość
Wyluzujcie dziewczyny, pisanie w necie i esy doprowadzają od wtórnej dysleksji ale taka oznaka czasów
tu się nie zgodzę, nie czasy ale właśnie to "wyluzowanie" doprowadza do takiego wtórnego analfabetyzmu. a piękne myśli ubrane w takie "kwiatki", duuużo tracą ze swego uroku
wiadomo, nikt nie jest doskonały, błędy mogą zdarzyć się każdemu ale jeżeli chłopak nie ma zamiaru się poprawić, to dla mnie byłby skreślony
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:01.