Mamy Listopadowe 2017-cz.I - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-06, 18:07   #1081
babeczkabezowa
Raczkowanie
 
Avatar babeczkabezowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 415
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Ja też już powoli chcę się zaznajomić z tym blw choć mam mieszane uczucia ale zobaczymy 😉 zamówiłam książkę i mam zamiar trochę ugryźć temat 😉

Dopiero mi uświadomiłyście kwestie nowych wydatków eh
babeczkabezowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-06, 18:23   #1082
Wanilka5
Idealna Źona; )
 
Avatar Wanilka5
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Miasto
Wiadomości: 17 060
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez uaoo Pokaż wiadomość
obiło mi się o uszy, że ma to zniknąć


Dzień Dobry! Ile was tu jest Mnie i tak pewnie nie pamiętacie udzielałam się na początku w ciąży Urodziłam 30.11. Niestety czas nie pozwolił na to by się systematycznie udzielać.
Można zacząć się od nowa się udzielać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mąż i Źona
Listopadowa Dziulka 2017
Wanilka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-06, 19:09   #1083
catiedove
Rozeznanie
 
Avatar catiedove
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 790
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez Solak Pokaż wiadomość
Jest wiele produktów opisanych jako te od 4 miesiąca, bo nie ma przepisów, które by tego zabraniały.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie widzę też potrzeby by tego zabraniać. Ktoś chce rozszerza od 4, ktoś inny od 5, 6 czy nawet później. Luzik. Każdy się kieruje własnym wyczuciem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Celuj w księżyc
bo nawet jeśli chybisz, znajdziesz się wśród gwiazd. 🌟
catiedove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-06, 19:38   #1084
uaoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 280
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez Wanilka5 Pokaż wiadomość
Można zacząć się od nowa się udzielać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

dzięki! ale podejrzewam, że i tak pewnie już przeniosłyście się na fb i tutaj tak często nie piszecie
__________________

L. - 10.2011
K. - 01.2016
F. - 11.2017
uaoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-07, 05:29   #1085
Rododendron91
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 564
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez uaoo Pokaż wiadomość
obiło mi się o uszy, że ma to zniknąć


Dzień Dobry! Ile was tu jest Mnie i tak pewnie nie pamiętacie udzielałam się na początku w ciąży Urodziłam 30.11. Niestety czas nie pozwolił na to by się systematycznie udzielać.
Witam, gratulacje. Masz synka czy córkę? Napiszesz coś więcej?
Cytat:
Napisane przez catiedove Pokaż wiadomość
Nie widzę też potrzeby by tego zabraniać. Ktoś chce rozszerza od 4, ktoś inny od 5, 6 czy nawet później. Luzik. Każdy się kieruje własnym wyczuciem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też. Zgadzam się. Mama mi opowiadała, że kiedyś dzieciakom pokarmy stałe zaczynało się wprowadzać po 3 miesiącu. Nie twierdzę że bylo to najlepsze i najzdrowsze rozwiązanie ale jak widać wszyscy żyjemy i mamy się dobrze. Każda mama robi po swojemu chcąc dla dziecka jak najlepiej.
Cytat:
Napisane przez uaoo Pokaż wiadomość
dzięki! ale podejrzewam, że i tak pewnie już przeniosłyście się na fb i tutaj tak często nie piszecie
Chyba większość mam jest zabiegana albo rzeczywiście się przeniosła. Ale kilka osób ciągle się tu udziela

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rododendron91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-07, 08:20   #1086
Solak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez catiedove Pokaż wiadomość
Nie widzę też potrzeby by tego zabraniać. Ktoś chce rozszerza od 4, ktoś inny od 5, 6 czy nawet później. Luzik. Każdy się kieruje własnym wyczuciem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Rododendron91 Pokaż wiadomość
Witam, gratulacje. Masz synka czy córkę? Napiszesz coś więcej?Ja też. Zgadzam się. Mama mi opowiadała, że kiedyś dzieciakom pokarmy stałe zaczynało się wprowadzać po 3 miesiącu. Nie twierdzę że bylo to najlepsze i najzdrowsze rozwiązanie ale jak widać wszyscy żyjemy i mamy się dobrze. Każda mama robi po swojemu chcąc dla dziecka jak najlepiej.Chyba większość mam jest zabiegana albo rzeczywiście się przeniosła. Ale kilka osób ciągle się tu udziela

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tutaj jednak nie do końca się zgodzę, bo oczywiście każdy rodzic decyduje sam i nie chodzi o to, żeby kupować słoiki tylko po pokazaniu aktu urodzenia i stwierdzeniu przez sprzedawcę, że dziecko jest już w odpowiednim wieku. Bardziej chodzi mi o to na bazie czego rodzic podejmie taką decyzję i jak spójny przekaz dostanie z różnych źródeł. Bo WHO i Ministerstwo Zdrowia mówią, że po 6 miesiącu, a na półce w sklepie widzi zestaw słoików i kaszek 4mies+. To jak w końcu jest? Taki rodzic prędzej dostanie schemat rozszerzania diety ułożony przez producenta żywności, gdzie tylko małym druczkiem pod tabelką będzie napisane, że zalecane jest wyłączne karmienie piersią do 6 mies. życia (ja mam np taki schemat od położnej) niż omówienie zaleceń WHO, które zostały stworzone w oparciu o badania. I dopóki rządy czy organizacje międzynarodowe nie będą miały takiej kasy na promowanie wyników swoich badań, jaką mają firmy produkujące żywność, dopóty regulacje prawne będą jedyną opcją, żeby promować rozwiązania oparte o medycynę a nie o chęć zysku. Niestety I o ile wcześniejsze podawanie jedzenia w większości przypadków krzywdy dziecku nie zrobi, to jedank każda z nas przeżywa jak dziecko się męczy bo np nie może zrobić kupki albo jest zagazowane, mimo że nie jest to poważna przypadłość i chciałaby tego swojemu maleństwu oszczędzić.
Więc jestem jak najbardziej za tym, żebyśmy mogli wybierać, to co dla naszych dzieci jest najlepsze, ale żeby dobrze wybrać trzeba mieć dostęp do rzetelnego źródła wiedzy i znać potencjalne konsekwencje.
Solak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-07, 08:35   #1087
Rododendron91
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 564
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez Solak Pokaż wiadomość
Tutaj jednak nie do końca się zgodzę, bo oczywiście każdy rodzic decyduje sam i nie chodzi o to, żeby kupować słoiki tylko po pokazaniu aktu urodzenia i stwierdzeniu przez sprzedawcę, że dziecko jest już w odpowiednim wieku. Bardziej chodzi mi o to na bazie czego rodzic podejmie taką decyzję i jak spójny przekaz dostanie z różnych źródeł. Bo WHO i Ministerstwo Zdrowia mówią, że po 6 miesiącu, a na półce w sklepie widzi zestaw słoików i kaszek 4mies+. To jak w końcu jest? Taki rodzic prędzej dostanie schemat rozszerzania diety ułożony przez producenta żywności, gdzie tylko małym druczkiem pod tabelką będzie napisane, że zalecane jest wyłączne karmienie piersią do 6 mies. życia (ja mam np taki schemat od położnej) niż omówienie zaleceń WHO, które zostały stworzone w oparciu o badania. I dopóki rządy czy organizacje międzynarodowe nie będą miały takiej kasy na promowanie wyników swoich badań, jaką mają firmy produkujące żywność, dopóty regulacje prawne będą jedyną opcją, żeby promować rozwiązania oparte o medycynę a nie o chęć zysku. Niestety I o ile wcześniejsze podawanie jedzenia w większości przypadków krzywdy dziecku nie zrobi, to jedank każda z nas przeżywa jak dziecko się męczy bo np nie może zrobić kupki albo jest zagazowane, mimo że nie jest to poważna przypadłość i chciałaby tego swojemu maleństwu oszczędzić.
Więc jestem jak najbardziej za tym, żebyśmy mogli wybierać, to co dla naszych dzieci jest najlepsze, ale żeby dobrze wybrać trzeba mieć dostęp do rzetelnego źródła wiedzy i znać potencjalne konsekwencje.
Każdy rodzic powinien mieć na tyle oleju w głowie żeby takie decyzje o wprowadzaniu pokarmów stałych itd podejmować wtedy, kiedy wie że jego dziecko jest na to gotowe lub po konsultacji z lekarzem. Jeśli maluch ma 4 miesiące i mama poda mu marchewkę i widzi, że jednak to zbyt wcześnie bo dziecko nie jest tym zainteresowane lub męczy się z kupka, albo brzuszek boli to chyba każda z nas wstrzyma się jeszcze z wprowadzaniem pokarmów. Noc na siłę, dobro dziecka najważniejsze. Co do producentów słoiczków, mam z dwóch popularnych firm poradniki żywienia małego dziecka i jest wyraźnie zaznaczone że najwłaściwsze jest karmienie piersią do 6 miesiaca, a oznaczenia na słoiczkach są sugestią która ma pomóc w doborze pierwszych jedzonek. Co więcej żadna mama chyba nie podaje dziecku "słoiczka" tylko i wyłącznie dlatego, że jest na nim napisane że jest przeznaczony dla dzieci w wieku 4 miesięcy, tylko robi to zdroworozsądkowo. A w dobie internetu dotarcie do zaleceń WHO nie jest dla nikogo problemem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rododendron91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-07, 08:52   #1088
Solak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

No właśnie kurcze coraz częściej widzę że w kwestiach jedzeniowych ludzie działają coraz mniej zdroworozsądkowo. Ostatnio widziałam matkę z 3 dzieci- dziewczynka miała tak na oko 8 lat i piła napój energetyczny, a jej młodszy brat (tak z 5 lat) colę. Nie sądzę żeby ta matka w ogóle wiedziała co to jest WHO. My poszukamy zaleceń, wycofamy się jeżeli jakieś jedzenie nie podejdzie, ale dużo osób tego nie zrobi, a konsekwencje poniosą dzieci i to jest przykre

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Solak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-07, 09:02   #1089
Rododendron91
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 564
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez Solak Pokaż wiadomość
No właśnie kurcze coraz częściej widzę że w kwestiach jedzeniowych ludzie działają coraz mniej zdroworozsądkowo. Ostatnio widziałam matkę z 3 dzieci- dziewczynka miała tak na oko 8 lat i piła napój energetyczny, a jej młodszy brat (tak z 5 lat) colę. Nie sądzę żeby ta matka w ogóle wiedziała co to jest WHO. My poszukamy zaleceń, wycofamy się jeżeli jakieś jedzenie nie podejdzie, ale dużo osób tego nie zrobi, a konsekwencje poniosą dzieci i to jest przykre

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O ile zrozumiem że 5 latek mógł okazyjnie napić się coli, tak widoku 8 latki z napojem energetycznym nie pojmuje. Chyba mama nie zdawała sobie sprawy co kupiła dziecku. Eh. Ale wierzę, albo staram się wierzyć, że każda matka chce dla swojej pociechy jak najlepiej, tylko może część błędów wynika z niewiedzy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rododendron91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-07, 09:54   #1090
Solak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Mam podobne odczucia- wierzę, że każdy chce jak najlepiej, ale ludzie mają różny poziom świadomości i nie zawsze potrafią krytycznie ocenić źródło informacji. Czasem to kwestia biedy, czasem choroby, czasem inteligencji, a czasem po prostu te wybory są trudne. Ja potrafię np przeanalizować składy kaszek i wybrać taką bez tony cukru i składników, których nazw wymówić nie potrafię, ale jak przyszło np do wybierania preparatu, którym będę szczepić Agatę, to byłam jak dziecko we mgle, mimo że z biologii jestem całkiem niezła. Myślę, że różne regulacje w zakresie żywienia (np ile soli albo cukru można dodać do różnych produktów, jakich konserwantów używać), mogłyby pomóc właśnie tym najsłabszym i najmniej świadomym żyć zdrowiej.
Solak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-07, 10:12   #1091
Rododendron91
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 564
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez Solak Pokaż wiadomość
Mam podobne odczucia- wierzę, że każdy chce jak najlepiej, ale ludzie mają różny poziom świadomości i nie zawsze potrafią krytycznie ocenić źródło informacji. Czasem to kwestia biedy, czasem choroby, czasem inteligencji, a czasem po prostu te wybory są trudne. Ja potrafię np przeanalizować składy kaszek i wybrać taką bez tony cukru i składników, których nazw wymówić nie potrafię, ale jak przyszło np do wybierania preparatu, którym będę szczepić Agatę, to byłam jak dziecko we mgle, mimo że z biologii jestem całkiem niezła. Myślę, że różne regulacje w zakresie żywienia (np ile soli albo cukru można dodać do różnych produktów, jakich konserwantów używać), mogłyby pomóc właśnie tym najsłabszym i najmniej świadomym żyć zdrowiej.
Chyba takie regulacje powinny objąć nie tylko produkty dla dzieci ale wszystkie produkty spożywcze. Wtedy wszyscy żylibyśmy zdrowiej, ale wielu producentów by chyba upadło. Eh, temat rzeka....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rododendron91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-08, 17:22   #1092
Solak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

A to to na pewno!
Wszystkiego najlepszego dziewczyny- przespanych nocek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Solak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-09, 09:58   #1093
Wanilka5
Idealna Źona; )
 
Avatar Wanilka5
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Miasto
Wiadomości: 17 060
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez Solak Pokaż wiadomość
A to to na pewno!
Wszystkiego najlepszego dziewczyny- przespanych nocek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję moje akurat są przespane 5-6h snu ciagiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mąż i Źona
Listopadowa Dziulka 2017
Wanilka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-09, 10:10   #1094
Rododendron91
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 564
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez Wanilka5 Pokaż wiadomość
Dziękuję moje akurat są przespane 5-6h snu ciagiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Solak Pokaż wiadomość
A to to na pewno!
Wszystkiego najlepszego dziewczyny- przespanych nocek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spóźnione wszystkiego najlepszego. Ja też nie narzekam na nocki. Bardziej nie wysypialam się z córką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rododendron91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-09, 12:58   #1095
aniaexplode
Zadomowienie
 
Avatar aniaexplode
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 072
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Hej mamy!

Czy wasze dzieciaczki przesypiaja całą noc, tzn. 8 godzin śpią już bez przerwy? Moja ma 4 miesiące ale budzi się co 3,4 h.

I czy już maluszki trzymają sztywno główkę w pionie? Mojej jeszcze leci do przodu.
__________________
Kochaj albo Rzuć!

I forgot that all might see
So many beautiful things...


Zapraszam do wymiany:--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-09, 13:00   #1096
Rododendron91
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 564
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez aniaexplode Pokaż wiadomość
Hej mamy!

Czy wasze dzieciaczki przesypiaja całą noc, tzn. 8 godzin śpią już bez przerwy? Moja ma 4 miesiące ale budzi się co 3,4 h.

I czy już maluszki trzymają sztywno główkę w pionie? Mojej jeszcze leci do przodu.
Mój synek przesypia w nocy max 5-6 godzin, ale zazwyczaj śpi trochę krócej. A główkę trzyma ładnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rododendron91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-09, 15:45   #1097
madera123
Raczkowanie
 
Avatar madera123
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 428
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Moja ma 4,5miesiaca przesypia ciagiem 6 godz a później budzi sie co 2 godz, chodzi spac o 7-8 i od 1-2 cyc co 2 godz trzyma glowke ale nie caly czas leci jej jeszcze na boki.
__________________
30/40
madera123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-09, 16:55   #1098
Solak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

U nas ze spaniem tak dobrze nie jest. Ostatnio zasypia przy cycu gdzieś ok 21, potem budzi się na pierś ok 1, potem ok 4, a potem tak pomiędzy 6 a 7. Dziś się obudziła przed 7 i udało mi się ją jeszcze dospać do 9, ale bywa tak, że po 6 jest pobudka i nie ma zmiłuj. W przyszłym tygodniu będzie miała 5 miesięcy. Jak miała 3 miesiące to dopadł nas regres snu i budziła się co 2-2,5h. Główkę trzymała już dość pewnie, ale czasem opadała z sił i ryła nosem w podłoże.
Solak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-09, 17:15   #1099
stypi_89
Wtajemniczenie
 
Avatar stypi_89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 967
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

U nas ze spaniem też nie tak kolorowo. Zasypia koło 20, czasami się jeszcze przebudzi, a czasami dopiero o 24-1 na cyca, później koło 3-4, no i wtedy koło 6-7 i czasami dośpimy do 8-9 A czasami nawet nie myśli o tym za to główkę trzyma już ładnie i taka sztywna się wydaje a mamy dopiero 3 miesiące

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
26.12.2012
22.12.2014
12.09.2015
23.03.2017
stypi_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-10, 09:33   #1100
babeczkabezowa
Raczkowanie
 
Avatar babeczkabezowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 415
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

U nas ze spaniem roznie ale max to 4,5 h snu ciagiem. Chodzimy spac 21 i pierwszy cyc kolo 1-2 a pozniej pobudki moga byc co 2h a czasami 3h ale i nadal.zdarzaja sie noce z pobudka co 1h.

Co do glowki to jeszcze mu sie przytrafia kiwanko.

Altualnie przezywamy pierwszy katar i mam nadzieje ze nie zmieni sie w cos gorszego...
babeczkabezowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-10, 09:43   #1101
stypi_89
Wtajemniczenie
 
Avatar stypi_89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 967
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez babeczkabezowa Pokaż wiadomość
U nas ze spaniem roznie ale max to 4,5 h snu ciagiem. Chodzimy spac 21 i pierwszy cyc kolo 1-2 a pozniej pobudki moga byc co 2h a czasami 3h ale i nadal.zdarzaja sie noce z pobudka co 1h.

Co do glowki to jeszcze mu sie przytrafia kiwanko.

Altualnie przezywamy pierwszy katar i mam nadzieje ze nie zmieni sie w cos gorszego...
Ja przy katarze robię inhalacje 2x dziennie ż soli fizjologicznej. Po kilku dniach przechodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
26.12.2012
22.12.2014
12.09.2015
23.03.2017
stypi_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-10, 12:44   #1102
Rododendron91
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 564
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Ale dziś wymarzona pogoda na spacery! Wiosna na całego. Zaliczyłam dziś pierwsze kp na dworze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rododendron91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-10, 14:16   #1103
ila1000
Rozeznanie
 
Avatar ila1000
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 869
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

U nas też sen pierwszy 5-6 h potem co 3 h juz☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ila1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-11, 17:49   #1104
ewcia1368
Zadomowienie
 
Avatar ewcia1368
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 483
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez aniaexplode Pokaż wiadomość
Hej mamy!

Czy wasze dzieciaczki przesypiaja całą noc, tzn. 8 godzin śpią już bez przerwy? Moja ma 4 miesiące ale budzi się co 3,4 h.

I czy już maluszki trzymają sztywno główkę w pionie? Mojej jeszcze leci do przodu.
Mój śpi tak po cztery czasem pięć najpierw a potem to raczej już po 3

Co do główki Stasiu ma cztery miesiące i raczej trzyma ale czasem się mu jeszcze kiwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewcia1368 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-11, 22:05   #1105
Wanilka5
Idealna Źona; )
 
Avatar Wanilka5
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Miasto
Wiadomości: 17 060
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez aniaexplode Pokaż wiadomość
Hej mamy!

Czy wasze dzieciaczki przesypiaja całą noc, tzn. 8 godzin śpią już bez przerwy? Moja ma 4 miesiące ale budzi się co 3,4 h.

I czy już maluszki trzymają sztywno główkę w pionie? Mojej jeszcze leci do przodu.
Moja 5-6h ciągiem później je śpi ok 2h i budzi się na dobee
Cytat:
Napisane przez Rododendron91 Pokaż wiadomość
Ale dziś wymarzona pogoda na spacery! Wiosna na całego. Zaliczyłam dziś pierwsze kp na dworze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja dziś miałam kp w aucie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mąż i Źona
Listopadowa Dziulka 2017
Wanilka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-12, 16:18   #1106
whenee
Zakorzenienie
 
Avatar whenee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: who cares?
Wiadomości: 4 765
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

U nas spanie od 21 raz się obudzi o 3, czasem prześpi do 4-5, później śpi niestety krótko bo do 6:30, ok godziny jest zabawa, wcześniej cyc i łapie drzemkę, generalnie przesypia już co najmniej 6 godzin codziennie w nocy.
. Z utrzymywaniem głowy w pozycji pionowej jest jeszcze problem bo się gibie, na brzuszku ładnie trzyma głowę ale wbija gwoździa ��

Aniaexplode a ty byłaś z małą u pediatry ? Dostaliście skierowanie na rehabilitację? Warto iść, pokażą ci jak ćwiczyć, jak nosić? A jak że spaniem u twojej corci?
__________________
I AM THE STIG szalona wątróbka jeździ
whenee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-15, 09:34   #1107
Solak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Agata wczoraj skończyła 5 miesięcy <3
Macie jakieś plany na Wielkanoc? My jedziemy do teściów, a że jesteśmy niezmotoryzowani to czeka nas podróż pociągiem. Z Wrocławia do Warszawy, więc kawałek to będzie, mam nadzieję że stukot pociągu mi ładnie panienkę ulula.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Solak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-15, 09:43   #1108
Rododendron91
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 564
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez Solak Pokaż wiadomość
Agata wczoraj skończyła 5 miesięcy <3
Macie jakieś plany na Wielkanoc? My jedziemy do teściów, a że jesteśmy niezmotoryzowani to czeka nas podróż pociągiem. Z Wrocławia do Warszawy, więc kawałek to będzie, mam nadzieję że stukot pociągu mi ładnie panienkę ulula.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale duża pannica!
A długa to podróż pociągiem ? Myślę że będzie jej się podobało, plusem jest też to że chyba nie musi podróżować w foteliku?
My pewnie spędzimy jeden dzien z moją rodziną, drugi z rodziną męża. Czas tak mi szybko leci, że zaczynam się gubić ile do Wielkanocy zostało. Nie chce mi się wierzyć że to już 2 tygodnie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rododendron91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-15, 09:54   #1109
stypi_89
Wtajemniczenie
 
Avatar stypi_89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 967
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

My jeden dzień u moich rodziców, a drugi idziemy na chrzciny. Mojego męża brat zawsze wymyśla takie super daty. Ślub też brali w święta wielkanocne, bo ona byl a w ciąży i szybko musieli termin znaleźć. No i to będą znowu takie święta ba szybko i w samochodzie, bo do nich musimy dojechać 120 km ciekawa jestem jak Jagoda to przejdzie. To będzie jej pierwsza taka długa podróż

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
26.12.2012
22.12.2014
12.09.2015
23.03.2017
stypi_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-15, 09:58   #1110
Solak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

W jedną stronę 4 godziny 40 minut a na powrót udało się złapać Pendolino i będzie o godzinie szybciej. Nie musi być w foteliku wezmę chustę i pewnie pozwiedzamy trochę pociąg. Jedziemy bez wózka, dopiero na miejscu dostaniemy gondolę po kuzynie Agaty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Solak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-23 13:50:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:12.