Drewniane podłogi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-16, 19:46   #1
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059

Drewniane podłogi


Szukam porad osób, które mają albo planują mieć w domu/ mieszkaniu drewniane podłogi.

Zdecydowaliśmy się na dąb, parkiet dwuwarstwowy o wymiarach 7x35cm, będzie ułożony w jodełkę. Wciąż mamy problem z kolorem, pomimo kółku wizyt w różnych sklepach podłogowych, nadal nie jesteśmy pewni. Czy któraś z Was poleca lub jest w stanie doradzić jakiej firmy podłoga będzie w chłodnym, beżowym kolorze? Nie chcemy podłóg bielonych. Chodzi nam po prostu o odcień, który z czasem nie będzie się zmieniać w taki miodowy ciepły kolor, tylko będzie szedł w beż.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-29, 18:17   #2
Morka1
Raczkowanie
 
Avatar Morka1
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 244
Dot.: Drewniane podłogi

Hmm, ale parkiet drewniany z klepek czy panele podłogowe, bo nie zrozumiałam. Ja panele na wiosnę zamierzam kłaść, a parkiet jako taki to z domu rodzinnego pamiętam.
Morka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-29, 18:26   #3
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Drewniane podłogi

Przecież jest napisane w poście, że parkiet drewniany dwuwarstwowy.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 06:50   #4
Lady_Daga
Raczkowanie
 
Avatar Lady_Daga
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 187
Dot.: Drewniane podłogi

Chyba ciężko tak doradzić, bo jest obecnie strasznie duży wybór na rynku i wg mnie późniejsze użytkowanie zależy też od sposobu pielęgnacji - jak dbasz i nabłyszczasz (u mnie świetnie do tego sprawdza się sidolux expert) to dłużej podłoga wygląda lepiej, a jak wiadomo jest zostawiona i tylko myta zwykłymi płynami to blednie i szarzeje
__________________
Nie ma dzieci - są ludzie , ale o innej skali pojęć, innym zasobie doświadczenia, innych popędach, innej grze uczuć. Zachęcam do przekazania 1% dla FSM - https://www.youtube.com/watch?v=A5lqKG5p6mM
Lady_Daga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 07:22   #5
Santiana
Raczkowanie
 
Avatar Santiana
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 64
Dot.: Drewniane podłogi

Coś w tym jest, najlepiej przejść po sklepach i popytać też, duże będzie pewnie zależało także od jakości drewna
Santiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 07:31   #6
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Drewniane podłogi

Bardziej zależało mi na opiniach osób, które już mają jakieś doświadczenie i posiadają drewniane podłogi Po sklepach chodziłam i za wiele z tego nie wynikło, dlatego też powstał ten wątek.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-24, 09:27   #7
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Drewniane podłogi

Ja mam u siebie w mieszkaniu drewniane podłogi. W jednym pokoju mam podłogę dębową a na reszcie jesion. Deski są w kolorze naturalnym, lekierowane, mają już ponad 10 lat. Z biegiem czasu zmienił się odcień drewna, mam wrażenie, że jesion mniej pociemniał ale nie wiem czy to tylko wrażenie, czy faktycznie tak jest. Z racji tego, że deski nie są malowane, mają beżowy odcień. Jeśli takiego nie chcesz, możesz zabarwić drewno.
Moi rodzice, mieli podobną podłogę jak ja, z tym, że oni teraz wycyklinowali deski i nie lakierowali tylko zabezpieczyli je olejem. Wygląda to dużo ładniej, naturalniej z tym, że u nich przez to podłoga jest ciemniejsza.
Jeśli nie chcesz żeby podloga szła Ci w miodowy kolor, wziełabym poszarzaną deskę. Odcień zbliżony do naturalnego ale poszarzony.
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-24, 09:41   #8
Malinki13
Rozeznanie
 
Avatar Malinki13
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: zaczarowana kraina
Wiadomości: 515
Dot.: Drewniane podłogi

Wydaje mi się, że wbrew pozorom ciężko dobrać odpowiedni kolor podłogi bez używania bejcy.
Mamy w mieszkaniu parkiet stary, klepka w jodełkę dębowy. Pomalowany tylko niby lakierem bezbarwnym półmat a jest w kolorze ciepłego miodu? Nie wiem jak określić dokładnie kolor. Jednym słowem lakier nam go przyciemnił a niby bezbarwny.
Natomiast teściowie mają taki sam parkiet tylko pociągnięty innym lakierem też bezbarwny tylko w połysku (swoją drogą okropnie to wygląda) i oni mają faktyczny kolor surowego drewna.
Ważne też jest wybranie dobrego środka do konserwacji. My mamy jakiś marketowy, bo mąż trochę przyskąpił i po 1,5 roku użytkowania widać już jakieś głębsze rysy. Teraz przy cyklinowaniu wybrałabym bardziej profesjonalny środek np. osmo. Mam nim wyolejowany blat w kuchni (druga warstwa, pierwsza była olejem z marketu) i to jest niebo a ziemia.
__________________
Malinki13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-24, 10:36   #9
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Drewniane podłogi

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
Ja mam u siebie w mieszkaniu drewniane podłogi. W jednym pokoju mam podłogę dębową a na reszcie jesion. Deski są w kolorze naturalnym, lekierowane, mają już ponad 10 lat. Z biegiem czasu zmienił się odcień drewna, mam wrażenie, że jesion mniej pociemniał ale nie wiem czy to tylko wrażenie, czy faktycznie tak jest. Z racji tego, że deski nie są malowane, mają beżowy odcień. Jeśli takiego nie chcesz, możesz zabarwić drewno.
Moi rodzice, mieli podobną podłogę jak ja, z tym, że oni teraz wycyklinowali deski i nie lakierowali tylko zabezpieczyli je olejem. Wygląda to dużo ładniej, naturalniej z tym, że u nich przez to podłoga jest ciemniejsza.
Jeśli nie chcesz żeby podloga szła Ci w miodowy kolor, wziełabym poszarzaną deskę. Odcień zbliżony do naturalnego ale poszarzony.
Dzięki za wiadomość
Cytat:
Napisane przez Malinki13 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że wbrew pozorom ciężko dobrać odpowiedni kolor podłogi bez używania bejcy.
Mamy w mieszkaniu parkiet stary, klepka w jodełkę dębowy. Pomalowany tylko niby lakierem bezbarwnym półmat a jest w kolorze ciepłego miodu? Nie wiem jak określić dokładnie kolor. Jednym słowem lakier nam go przyciemnił a niby bezbarwny.
Natomiast teściowie mają taki sam parkiet tylko pociągnięty innym lakierem też bezbarwny tylko w połysku (swoją drogą okropnie to wygląda) i oni mają faktyczny kolor surowego drewna.
Ważne też jest wybranie dobrego środka do konserwacji. My mamy jakiś marketowy, bo mąż trochę przyskąpił i po 1,5 roku użytkowania widać już jakieś głębsze rysy. Teraz przy cyklinowaniu wybrałabym bardziej profesjonalny środek np. osmo. Mam nim wyolejowany blat w kuchni (druga warstwa, pierwsza była olejem z marketu) i to jest niebo a ziemia.
Właśnie tego ciepłego koloru chcę uniknąć, dlatego też myślę o zastosowaniu oleju w odcieniu beige
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-24, 11:31   #10
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Drewniane podłogi

hmm a nie myslałaś o oleju w odcieniu szarości? Jak najbardziej naturalny ale jednak o zimnym akcencie. Jak dasz beige a deska ma ciepły kolor, może dalej wyjść Ci ciepła barwa bo o ile rozumiem, chcesz raczej zimny kolor?

Ja na Twoim miejscu wybrałabym się do stolarza. Nie do sklepu ale do jakiegoś gościa, który sam podłogi robi i dłubie w drewnie, wtedy szybciej Ci coś doradzi. Często też u takiego gościa podłoga wyjdzie taniej niż ta ze sklepu.
Rok temu remontowałam mieszkanie i chciałam położyć drewno. W sklepie policzyli mi za parkiet przemysłowy 250-300 zł za m2. Stolarz wyliczył mi 180 zł.
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.

Edytowane przez Nameria
Czas edycji: 2017-11-24 o 11:36
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-24, 15:50   #11
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Drewniane podłogi

Właśnie ten beige jest chłodny Szarych olei nie ma w firmie, na którą się decyduję. Poza tym nie chce szarego drewna tylko chłodny beż wiem, że ciężko to opisać
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-27, 13:12   #12
Alinka090
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Drewniane podłogi

Hej, a o firmie DLH słyszałaś? Ja mam od nich parkiet dębowy, tylko właśnie w kolorze miodowym, ale widziałam na ich stronie, że mają w chłodnych odcieniach. Obczaj sobie: xxx









Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-12-12 o 13:04 Powód: Link.
Alinka090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-27, 13:20   #13
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Drewniane podłogi

Dzięki!
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-28, 22:52   #14
tasmanska
Raczkowanie
 
Avatar tasmanska
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 45
Dot.: Drewniane podłogi

Ja mam drewniane, w każdym pomieszczeniu nieco inne, ale wszędzie chłodne. Faktycznie trzeba w dobre miejsce się wybrać albo w sieci zobaczyć. Nas pouczono w http://kunszt.wroclaw.pl/podlogi-drewniane/ jak je pielęgnować i jak się zachowywać, że one swój kolor utrzymały, bo ja też wszystko sobie zaplanowałam, cały design : ) i nie chciałam żeby mi się podłoga po czasie zrobiła inna niż ta, o którą mi chodziło.

Edytowane przez tasmanska
Czas edycji: 2017-12-18 o 13:52
tasmanska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-29, 05:20   #15
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Drewniane podłogi

Czyli jakie dokładnie masz te podłogi? Jaki rodzaj drewna i czym wykończone, że ten chłodny odcień się utrzymuje?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-12, 11:41   #16
MariaWu
Raczkowanie
 
Avatar MariaWu
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 53
Dot.: Drewniane podłogi

jJak chcesz mieć drewniane podłogi, tak jak ja (wcześniej musiałam je jeszcze wycyklinować), musisz ją zabezpieczyć odpowiednim lakierem (np Domalux xxx) , inaczej podłoga będzie ci się szybciej zużywać :/

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-12-15 o 17:38 Powód: Link.
MariaWu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-13, 20:02   #17
JustynaDK
Raczkowanie
 
Avatar JustynaDK
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 59
Dot.: Drewniane podłogi

A czy jest w ogóle możliwe żeby parkiet z czasem stawał się bardziej beżowy?? Bo mi cykliniarz zrobił jak najbardziej jasny kolor to było w 2008 i teraz jest właśnie taki miodowo ciemny, mi powiedział że jaśniej się nie da i to normalny proces że się podłoga przyciemni.
JustynaDK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-30, 20:51   #18
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: Drewniane podłogi

Cytat:
Napisane przez JustynaDK Pokaż wiadomość
A czy jest w ogóle możliwe żeby parkiet z czasem stawał się bardziej beżowy?? Bo mi cykliniarz zrobił jak najbardziej jasny kolor to było w 2008 i teraz jest właśnie taki miodowo ciemny, mi powiedział że jaśniej się nie da i to normalny proces że się podłoga przyciemni.
Zależy na jaki kolor lakierujesz. To sama wybierasz!
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-12, 11:44   #19
chances
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 159
Dot.: Drewniane podłogi

Zależy jaki kolor się wybiera. Osobiście jednak nie jestem fanką drewnianych podłog. Wygladają dobrze, ale trzeba je co jakis czas odnawiać a cyklinowanie do najprzyjemniejszych rzeczy nie należy ( w całym domu jest pełno kurzu).
Dobra alternatywą są płytki drewnopodobne jak te od Tubądzina:
chances jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-12, 12:03   #20
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Drewniane podłogi

Cytat:
Napisane przez chances Pokaż wiadomość
Zależy jaki kolor się wybiera. Osobiście jednak nie jestem fanką drewnianych podłog. Wygladają dobrze, ale trzeba je co jakis czas odnawiać a cyklinowanie do najprzyjemniejszych rzeczy nie należy ( w całym domu jest pełno kurzu).
Dobra alternatywą są płytki drewnopodobne jak te od Tubądzina:
płytki to nie alternatywa do drewna, po prostu płytki
sprawdzają się przy kominku, na tarasie, w przedpokoju

ale za twarde by zastępować drewno
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-12, 12:11   #21
chances
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 159
Dot.: Drewniane podłogi

Jak również przy ogrzewaniu podłogowym.Myśle,że każdy wybiera to co jest dla niego lepsze.Jednak sama jakbym miała na coś się zdecydować to byłyby to albo panele albo wlaśnie płytki.
chances jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-12, 12:47   #22
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Drewniane podłogi

Cytat:
Napisane przez chances Pokaż wiadomość
Jak również przy ogrzewaniu podłogowym.Myśle,że każdy wybiera to co jest dla niego lepsze.Jednak sama jakbym miała na coś się zdecydować to byłyby to albo panele albo wlaśnie płytki.
Super, ale wątek dotyczy podłóg drewnianych
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-13, 20:05   #23
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: Drewniane podłogi

No właśnie zadbana lakierowana podłoga nie wymaga częstego cyklinowania. Można je robić przy okazji generalnego remontu, nie jest to zwykle rzecz, która jest paląca. Ja z mężem samodzielnie użyliśmy Vidaronu, więc nawet bez fachowca da się obejść. I jest pięknie, a lakier trzyma się jak należy.
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-16, 11:58   #24
mariolak01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2
Dot.: Drewniane podłogi

Ja preferuje podłogo olejowane. Po prostu bardziej mi sie podobają. Mam u siebie w domu deskę olejowaną i jestem bardzo zadowolona. Mąż raz na rok ja zapusza olejem i jest jak nowa.
mariolak01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 10:54   #25
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Drewniane podłogi

Cytat:
Napisane przez mariolak01 Pokaż wiadomość
Ja preferuje podłogo olejowane. Po prostu bardziej mi sie podobają. Mam u siebie w domu deskę olejowaną i jestem bardzo zadowolona. Mąż raz na rok ja zapusza olejem i jest jak nowa.
O to jak u nas, tylko mamy coraz bardziej problem zakupić taki olej. Jakiego używacie i gdzie kupujecie jeśli można wiedzieć, będę wdzięczna
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-25, 21:33   #26
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: Drewniane podłogi

Vidaron też produkuje olej, ale to robota przynajmniej raz na rok. Jednak jeśli ktoś chce to oczywiście nie można mu zabronić.
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-26, 10:32   #27
Monikaaaaa1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 28
Dot.: Drewniane podłogi

Ja mam w mieszkaniu dębowy parkiet, układał mi go mistrz parkieciarstwa z parkietlux i też u niego zamawiam odświeżenie raz na jakiś czas, więc już żadnym olejowaniem czy tam impregnowaniem nie muszę sobie zawracać głowy. Pół biedy jak ktoś ma męża złotą rączkę, mój to ma do takich rzeczy dwie lewe ręce, więc wolę zapłacić fachowcowi, żeby mi to zrobił i mieć święty spokój
Monikaaaaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 17:49   #28
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: Drewniane podłogi

Żywe drewno też pięknie może wyglądać, ale lakierowanie to w gruncie rzeczy zabezpieczanie drewna. To samo drewno na parkiecie konserwowane regularnie przetrwa zdecydowanie dłużej niż jeśli nie będziemy robić z nim nic. Fakt, dąb przetrzyma wiele, niemniej mnie byłoby szkoda. Drewniana podłoga to jednak duża inwestycja i nie chcę ryzykować.
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 12:13   #29
dominika6733
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 15
Dot.: Drewniane podłogi

Jeśli lubisz drewno a masz ograniczony budżet dobrym rozwiązaniem jest Deska Barlinecka. Nie jest to typowa sklejka, w górnej warstwie podłogi masz kilka milimetrów prawdziwego litego drewna.
__________________
I love Wizaż ♥♥♥ Praca: https://www.artbrick.pl ♥ Lokalizacja: Żary ♥
dominika6733 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-15, 13:47   #30
Taagata89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1
Dot.: Drewniane podłogi

Chodzi Ci o taki odcień?
http://styldrzewa.pl./katalog-produk...esek-debowych/
Styl Drzewa to producent od którego ja zamawiałam i bardzo polecam. Robią podłogi z naturalnego dębu.
Taagata89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-05 23:54:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:49.