Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :) - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-09-10, 18:46   #631
nikkita
Raczkowanie
 
Avatar nikkita
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 376
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez juli_juli_a Pokaż wiadomość
Od tego roku ta immunoglobulina jest refundowana chyba. Sprawdzałas czy u Ciebie jest taka opcja?

Jak się chodzi prywatnie to nie ma szans ;P. Jakby szło jakoś to załatwić u nas w szpitalu to dr by coś pokombinowała. Dostałam receptę, sama muszę wykupić, a na zastrzyk mam podejść do swojej poradni (tej normalnej, z internistą ;p).
__________________
Klarcia
nikkita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-10, 18:49   #632
LolaMontez
Wtajemniczenie
 
Avatar LolaMontez
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 433
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez nikkita Pokaż wiadomość
Jak się chodzi prywatnie to nie ma szans ;P. Jakby szło jakoś to załatwić u nas w szpitalu to dr by coś pokombinowała. Dostałam receptę, sama muszę wykupić, a na zastrzyk mam podejść do swojej poradni (tej normalnej, z internistą ;p).


Poproś interniste może da rade Ci przepisać recepte i wtedy bedzie z refundacji tylko zależy jaka kwota bo jezeli rzeczywiście kolo 300 zł to po coś te skladki placimy...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Na ziemi pojawił się cud...
LolaMontez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-10, 19:03   #633
nikkita
Raczkowanie
 
Avatar nikkita
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 376
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez LolaMontez Pokaż wiadomość
Poproś interniste może da rade Ci przepisać recepte i wtedy bedzie z refundacji tylko zależy jaka kwota bo jezeli rzeczywiście kolo 300 zł to po coś te skladki placimy...
Zapytam Ale wydaje mi się, że to jest tak, że w przypadku wizyt w poradni ginekologicznej z NFZ-tu mają te szczepionki na stanie i podają od ręki. A skoro muszę wykupić sama to płacę ;/ Jakbym wiedziała, że takie cyrki będą to pewnie bym prowadziła dodatkowo ciąże na NFZ.


Moja "zwykła" poradnia, to taka do której chodzę chyba od urodzenia i tam same panie dr pediatrii są raczej :P Lubię ją, bo nigdy nie ma problemów z terminami i czekaniem, jak coś szybko potrzebuję, ale nie spodziewam się cudów, że gdzieś tam skitraną immunoglobulinę trzymają
__________________
Klarcia

Edytowane przez nikkita
Czas edycji: 2018-09-10 o 19:06
nikkita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-10, 19:13   #634
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez nikkita Pokaż wiadomość
Zapytam Ale wydaje mi się, że to jest tak, że w przypadku wizyt w poradni ginekologicznej z NFZ-tu mają te szczepionki na stanie i podają od ręki. A skoro muszę wykupić sama to płacę ;/ Jakbym wiedziała, że takie cyrki będą to pewnie bym prowadziła dodatkowo ciąże na NFZ.


Moja "zwykła" poradnia, to taka do której chodzę chyba od urodzenia i tam same panie dr pediatrii są raczej Lubię ją, bo nigdy nie ma problemów z terminami i czekaniem, jak coś szybko potrzebuję, ale nie spodziewam się cudów, że gdzieś tam skitraną immunoglobulinę trzymają
tyle? Wychodzi ze trzeba potencjalnego meza najpierw sprawdzac czy ma rh + czy -

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-10, 19:15   #635
LolaMontez
Wtajemniczenie
 
Avatar LolaMontez
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 433
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez nikkita Pokaż wiadomość
Zapytam Ale wydaje mi się, że to jest tak, że w przypadku wizyt w poradni ginekologicznej z NFZ-tu mają te szczepionki na stanie i podają od ręki. A skoro muszę wykupić sama to płacę ;/ Jakbym wiedziała, że takie cyrki będą to pewnie bym prowadziła dodatkowo ciąże na NFZ.


Moja "zwykła" poradnia, to taka do której chodzę chyba od urodzenia i tam same panie dr pediatrii są raczej :P Lubię ją, bo nigdy nie ma problemów z terminami i czekaniem, jak coś szybko potrzebuję, ale nie spodziewam się cudów, że gdzieś tam skitraną immunoglobulinę trzymają


Ale jak będziesz miala recepte na nfz to Ci zrobią albo kupisz w aptece z refundacją. Masz skierowanie to przychodnia Ci zrobi jak mają na stanie. Tylko pytanie czy internista może wypisać taki lek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
tyle? Wychodzi ze trzeba potencjalnego meza najpierw sprawdzac czy ma rh + czy -

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Dziś położna mówiła ze nawet jak rodzice mają krew + to konflikt może wyjść miedzy matką a dzieckiem. Że to jakieś nowe badania wykazały i dlatego warto badać przeciwciała w ciąży 3 razy. Po 1 raz w trymestrze. W sumie ja już dwa razy badałam a w poprzedniej ciąży tylko raz więc może faktycznie coś w tym jest.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Na ziemi pojawił się cud...
LolaMontez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-10, 19:33   #636
nikkita
Raczkowanie
 
Avatar nikkita
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 376
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Dziewczyny, co Wy na to, żeby dopisać już na pierwszej stronie imiona dzieciaczków (oczywiście jeżeli ktoś ma wybrane)?? Listopadówki już od dawna takie coś mają

Cytat:
Napisane przez LolaMontez Pokaż wiadomość
Dziś położna mówiła ze nawet jak rodzice mają krew + to konflikt może wyjść miedzy matką a dzieckiem. Że to jakieś nowe badania wykazały i dlatego warto badać przeciwciała w ciąży 3 razy. Po 1 raz w trymestrze. W sumie ja już dwa razy badałam a w poprzedniej ciąży tylko raz więc może faktycznie coś w tym jest.
Yhym, ja też już 2 razy badałam przeciwciała. Dodatkowo chyba dopiero od tego roku pojawiły się zalecenia, żeby przyjmować zastrzyk już w pierwszej ciąży w 28-32 tc (dr mówi, że trochę bezsensu jak dla niej, ale wybór nasz).
__________________
Klarcia
nikkita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-10, 19:53   #637
LolaMontez
Wtajemniczenie
 
Avatar LolaMontez
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 433
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez nikkita Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co Wy na to, żeby dopisać już na pierwszej stronie imiona dzieciaczków (oczywiście jeżeli ktoś ma wybrane)?? Listopadówki już od dawna takie coś mają



Yhym, ja też już 2 razy badałam przeciwciała. Dodatkowo chyba dopiero od tego roku pojawiły się zalecenia, żeby przyjmować zastrzyk już w pierwszej ciąży w 28-32 tc (dr mówi, że trochę bezsensu jak dla niej, ale wybór nasz).


No to po co zleciła Ci dwa razy robienie przeciwciał skoro teraz to bez sensu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Na ziemi pojawił się cud...
LolaMontez jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-10, 19:57   #638
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Pytam bo wiesz warto sprawdzić czy to nie wirus. Bo raz na wirusa nie dzialaja antybiotyki dwa szkoda by bylo darmo faszerowac Małą.
Nasz raz w życiu tak zachorowal. Kaszel okropny, katar mega. Nie dal sie osluchac lekarce a ona do nas "no to co w takim razie od razu antybiotyk" a mnie zamurowalo. Na jakiej podstawie skoro nie zostal zbadany. Na drugi dzień znadalismy na wlasna reke i wyszlo ze wirus. Antybiotyku nawet nie wykupilam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mała zbadana od góry do dołu więc myślę że jak podamy to będzie tylko lepiej. Już jest poprawa bo miała cały dzień gorączke 39 stopni i nie szło zbić, a teraz się udało i inne dziecko zupełnie.
Cytat:
Napisane przez nikkita Pokaż wiadomość
My już po wizycie. Wszystko ok. Cukrzyca oczywiście potwierdzona. Jutro mam odebrać ze szpitala skierowanie do diabetologa w trybie pilnym. Mała trochę przykoksiła i ma już 896 g (26+2 tc). Na puchnięcie rąk i nóg dr zaleciła mi branie Cyclo 3 fort. Dodatkowo, ze względu na konflikt, dostałam receptę na immunoglobulinę (podobno koszt ok. 350-400 zł), więc między 28-30 tc czeka mnie zastrzyk.

Byłam tak zakręcona (dr zresztą też), że zapomniałam jej zapłacić i wracaliśmy się po kilku h

W międzyczasie udało nam się zamówić wózek i fotelik (Cybex Balios S + Aton 5 z bazą Isofix i adapterem do wózka - oba w kolorze Manhattan Gray). Mają wszystko na stanie, ale będziemy odbierać w listopadzie, żeby dłuższa gwarancja była.



Witamy !



Zdrówka dla całej rodzinki !
Fajnie że wizyta udana. A skierowanie do poradni diabetologicznej będziesz miała dla kobiet z cukrzycą ciążową?
Cytat:
Napisane przez nikkita Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co Wy na to, żeby dopisać już na pierwszej stronie imiona dzieciaczków (oczywiście jeżeli ktoś ma wybrane)?? Listopadówki już od dawna takie coś mają



Yhym, ja też już 2 razy badałam przeciwciała. Dodatkowo chyba dopiero od tego roku pojawiły się zalecenia, żeby przyjmować zastrzyk już w pierwszej ciąży w 28-32 tc (dr mówi, że trochę bezsensu jak dla niej, ale wybór nasz).
Ja nie mam nic przeciwko ale u nas imię jeszcze nie potwierdzone na 100 % więc podam jak się zdecydujemy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-10, 19:58   #639
nikkita
Raczkowanie
 
Avatar nikkita
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 376
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez LolaMontez Pokaż wiadomość
No to po co zleciła Ci dwa razy robienie przeciwciał skoro teraz to bez sensu?
Chyba źle się wyraziłam. Przeciwciała kazała mi badać w każdym trymestrze (te ostatnie mogę sobie odpuścić jak chce, bo już zastrzyk niedługo).

Dla niej bez sensu jest właśnie ten zastrzyk na tym etapie w 1. ciąży, bo kiedyś się nie robiło i chyba specjalnie problemów nie było.


Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Mała zbadana od góry do dołu więc myślę że jak podamy to będzie tylko lepiej. Już jest poprawa bo miała cały dzień gorączke 39 stopni i nie szło zbić, a teraz się udało i inne dziecko zupełnie.Fajnie że wizyta udana. A skierowanie do poradni diabetologicznej będziesz miała dla kobiet z cukrzycą ciążową?Ja nie mam nic przeciwko ale u nas imię jeszcze nie potwierdzone na 100 % więc podam jak się zdecydujemy.

To wspaniałe wiadomości Super, że chociaż Małej ulżyło już. Chyba nie, mówiła o takiej normalnej, przy szpitalu. Pojadę tam jutro i zobaczę jak mnie przywitają z tym skierowaniem. U nas imię to tak na 95% wybrane, ale skoro już ją tak nazywamy, to raczej zostanie.
__________________
Klarcia

Edytowane przez nikkita
Czas edycji: 2018-09-10 o 20:01
nikkita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-10, 20:04   #640
LolaMontez
Wtajemniczenie
 
Avatar LolaMontez
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 433
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez nikkita Pokaż wiadomość
Chyba źle się wyraziłam. Przeciwciała kazała mi badać w każdym trymestrze (te ostatnie mogę sobie odpuścić jak chce, bo już zastrzyk niedługo).

Dla niej bez sensu jest właśnie ten zastrzyk na tym etapie w 1. ciąży, bo kiedyś się nie robiło i chyba specjalnie problemów nie było.





To wspaniałe wiadomości Super, że chociaż Małej ulżyło już. Chyba nie, mówiła o takiej normalnej, przy szpitalu. Pojadę tam jutro i zobaczę jak mnie przywitają z tym skierowaniem. U nas imię to tak na 95% wybrane, ale skoro już ją tak nazywamy, to raczej zostanie.


Ja rozumiem ale skoro bez sensu dla niej jest dawanie zastrzyka to po co w ogole zlecać badanie? Skoro zleciła badanie i wyszło źle to teraz bez sensu dawac zastrzyk, to gdzie tu sens badania?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Na ziemi pojawił się cud...
LolaMontez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-10, 20:25   #641
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez paulinunia Pokaż wiadomość
Ja bardzo bym chciała zmieścić się z wózkiem do 2000. Wydaje mi się że ta gondola sporo nie będzie używana jak rodzimy w zimę. Chyba że się mylę

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
Ja chciałam w 1000 się zmieścić i wydalismy 700zł, za używkę Za 5 tys to będę miała całą wyprawkę

Cytat:
Napisane przez karolinka_87 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny
Podczytuje Was mniej więcej od połowy pierwszego wątku, ale dopiero się zebrałam, żeby się w końcu odezwać

Trochę późno, ale czy przyjmiecie jeszcze nową Wizażankę?

Tp z ostatniej miesiączki to 25 grudzień - będzie Chłopak.
W domu mam Starszaka, który urodził się prawie 4 lata temu również 25 grudnia
Zapraszamy

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Hej

My byliśmy z małą u lekarza i antybiotyk musimy włączyć bo bez tego sobie nie radzi biedulka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Biedna, zdrówka dla Was wszystkich

Cytat:
Napisane przez LolaMontez Pokaż wiadomość
Dziś położna mówiła ze nawet jak rodzice mają krew + to konflikt może wyjść miedzy matką a dzieckiem. Że to jakieś nowe badania wykazały i dlatego warto badać przeciwciała w ciąży 3 razy. Po 1 raz w trymestrze. W sumie ja już dwa razy badałam a w poprzedniej ciąży tylko raz więc może faktycznie coś w tym jest.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hmm ja nie robiłam ani razu, gin nie kazała

Cytat:
Napisane przez nikkita Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co Wy na to, żeby dopisać już na pierwszej stronie imiona dzieciaczków (oczywiście jeżeli ktoś ma wybrane)?? Listopadówki już od dawna takie coś mają
Jasne, czemu nie

Ja dziś byłam na wizycie. 27+0 i Mała ma tylko 800g. Niby gin mówi że dobrze waży jak na swój wiek, ale jak porównuje z innymi to wydaje sie Malutka
Ale najważniejsze że łożysko się trochę podniosło i już nie zasłania całej szyjki tylko brzegiem dotyka, ale gin mówiła że jeszcze się podniesie, a jak nie to to nie przeszkadza Także widmo cc się oddaliło
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-10, 20:43   #642
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez LolaMontez Pokaż wiadomość
Ale jak będziesz miala recepte na nfz to Ci zrobią albo kupisz w aptece z refundacją. Masz skierowanie to przychodnia Ci zrobi jak mają na stanie. Tylko pytanie czy internista może wypisać taki lek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------





Dziś położna mówiła ze nawet jak rodzice mają krew + to konflikt może wyjść miedzy matką a dzieckiem. Że to jakieś nowe badania wykazały i dlatego warto badać przeciwciała w ciąży 3 razy. Po 1 raz w trymestrze. W sumie ja już dwa razy badałam a w poprzedniej ciąży tylko raz więc może faktycznie coś w tym jest.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie wierzę. Nawet w zeszłym tygodniu rozmawiałam o tym z lekarzem. Mam Rh minus i mąż też. Gin powiedziała że nie ma cudów żeby dziecko miało inne Rh.
A badania na przeciwciała mam robić tylko dlatego że się je robi kobietom z Rh minus standardowo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-10, 20:50   #643
juli_juli_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 422
Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Nikkita,
Mi o tej immunoglobulinie mówiła lekarz na prywatnej wizycie w prywatnej przychodni. Wspominała tez ze to już jest refundowane. Miałam sie zastanowić czy chce. Jakbym sie zdecydowała dopytalabym ją o szczegóły.
Ja jestem Rh - ale nie biore, bo mąż tez.

Wydaje mi sie tez ze nie musisz prowadzić ciąży na NFZ, ale pewnie musi być na to skierowanie od lekarza NFZ. Nie wiem czy lekarz rodzinny by to zlecił, ale gin zapewne tak (szczególnie jakbyś pokazała wynik grupy krwi i przeciwciała).
juli_juli_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-10, 20:51   #644
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Ja chciałam w 1000 się zmieścić i wydalismy 700zł, za używkę Za 5 tys to będę miała całą wyprawkę


Zapraszamy


Biedna, zdrówka dla Was wszystkich


Hmm ja nie robiłam ani razu, gin nie kazała


Jasne, czemu nie

Ja dziś byłam na wizycie. 27+0 i Mała ma tylko 800g. Niby gin mówi że dobrze waży jak na swój wiek, ale jak porównuje z innymi to wydaje sie Malutka
Ale najważniejsze że łożysko się trochę podniosło i już nie zasłania całej szyjki tylko brzegiem dotyka, ale gin mówiła że jeszcze się podniesie, a jak nie to to nie przeszkadza Także widmo cc się oddaliło
Super że wizyta udana ☺

Ja teraz mam drugi raz zrobić przeciwciała a mam rh +

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-10, 20:52   #645
LolaMontez
Wtajemniczenie
 
Avatar LolaMontez
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 433
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Nie wierzę. Nawet w zeszłym tygodniu rozmawiałam o tym z lekarzem. Mam Rh minus i mąż też. Gin powiedziała że nie ma cudów żeby dziecko miało inne Rh.
A badania na przeciwciała mam robić tylko dlatego że się je robi kobietom z Rh minus standardowo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja mam plus, mój mąż też i też musze robić, przy pierwszej ciązy nie musiałam. Podobno nawet przy amniopunkcji mogło dość do pojawienia się przeciwciał, dzis ta położna też o tym mówiła. Byłam zdziwiona ze musialam juz dwa razy robic przeciwciała (mając +) ale może coś w tym jest, nie wiem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Na ziemi pojawił się cud...
LolaMontez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-10, 21:00   #646
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez LolaMontez Pokaż wiadomość
Ja mam plus, mój mąż też i też musze robić, przy pierwszej ciązy nie musiałam. Podobno nawet przy amniopunkcji mogło dość do pojawienia się przeciwciał, dzis ta położna też o tym mówiła. Byłam zdziwiona ze musialam juz dwa razy robic przeciwciała (mając +) ale może coś w tym jest, nie wiem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Szukałam właśnie teraz i nigdzie nie ma informacji o przypadkach gdy był konflikt a oboje rodzice mieli rh minus. Nawet na stronie ministerstwa zdrowia pisze że konflikt może wystąpić tylko wówczas gdy matka ma Rh minus a ojciec Rh plus.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

Cytat:
Napisane przez juli_juli_a Pokaż wiadomość
Nikkita,
Mi o tej immunoglobulinie mówiła lekarz na prywatnej wizycie w prywatnej przychodni. Wspominała tez ze to już jest refundowane. Miałam sie zastanowić czy chce. Jakbym sie zdecydowała dopytalabym ją o szczegóły.
Ja jestem Rh - ale nie biore, bo mąż tez.

Wydaje mi sie tez ze nie musisz prowadzić ciąży na NFZ, ale pewnie musi być na to skierowanie od lekarza NFZ. Nie wiem czy lekarz rodzinny by to zlecił, ale gin zapewne tak (szczególnie jakbyś pokazała wynik grupy krwi i przeciwciała).
Ja mam ta immunoglobine finansowana przez luxmed gdyby była taka potrzeba.
Więc można próbować też uderzyć z tej strony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-10, 21:07   #647
LolaMontez
Wtajemniczenie
 
Avatar LolaMontez
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 433
Mamy grudniowe 2018, cz. 2 😊

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Szukałam właśnie teraz i nigdzie nie ma informacji o przypadkach gdy był konflikt a oboje rodzice mieli rh minus. Nawet na stronie ministerstwa zdrowia pisze że konflikt może wystąpić tylko wówczas gdy matka ma Rh minus a ojciec Rh plus.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

Ja mam ta immunoglobine finansowana przez luxmed gdyby była taka potrzeba.
Więc można próbować też uderzyć z tej strony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Chodzi bardziej o konflikty matka-dziecko a nie matka-ojciec. Może chodzi o konflikt płytkowy, nie wiem dokładnie bo sie na tym nie znam, tylko pisałam to co przekazali pod względem zlecanych badań.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Na ziemi pojawił się cud...
LolaMontez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-10, 21:08   #648
juli_juli_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 422
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Szukałam właśnie teraz i nigdzie nie ma informacji o przypadkach gdy był konflikt a oboje rodzice mieli rh minus. Nawet na stronie ministerstwa zdrowia pisze że konflikt może wystąpić tylko wówczas gdy matka ma Rh minus a ojciec Rh plus.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Tez szukałam informacji na ten temat. My oboje Rh minus (a ja jestem pewna ojca dziecka;>), wiec nie ma ryzyka konfliktu.

Natomiast koleżanka lekarz mi mówiła ze na porodówkach różnie podchodzą do kobiet Rh minus. Podobno sporo kobiet nie przyznaje sie kto jest ojcem albo ściemniają i wszystkie kobiety traktują tak jakby ojciec mógł być Rh plus.

Musze zapytać o to polozna z mojego szpitala
juli_juli_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-10, 21:11   #649
aronia123
Raczkowanie
 
Avatar aronia123
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 196
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Gratuluję udanych wizyt i witam nową mamusię ☺
U nas jest konflikt, ja mam minus, tż plus, już dwa razy badalam przeciwciała. Gin mówiła, żeby zastanowić się czy decydujemy się na immunoglobulinę, że to zalecane ale nie konieczne. Z refundacji nie mogę skorzystać, bo chodzę prywatnie. I zdecydowaliśmy, że nie bierzemy, wystarczy zastrzyk po porodzie.
Złożyłam dziś duże zamówienie w HubiWorld, już nie mogę sie doczekać, uwielbiam otwierać paczki, a wyprawkowe to już w ogóle
Jeszcze kompletuję koszyk w Gemini, na dniach pojedziemy zamówić wózek i fotelik i chyba z takich podstawowych rzeczy do wyprawki to będzie wszystko, jak coś kupię to raczej będą to typowe zachcianki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aronia123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-10, 21:20   #650
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 😊

Cytat:
Napisane przez LolaMontez Pokaż wiadomość
Chodzi bardziej o konflikty matka-dziecko a nie matka-ojciec. Może chodzi o konflikt płytkowy, nie wiem dokładnie bo sie na tym nie znam, tylko pisałam to co przekazali pod względem zlecanych badań.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ale do konfliktu matka - dziecko może dojść tylko w sytuacji gdy matka ma Rh minus a ojciec Rh plus i dziecko dziedziczy współczynnik Rh po ojcu.

Wiem że tylko przekazujesz co ci powiedzieli, rozumiem

Tylko że mnie akurat mocno to interesuje bo właśnie ze względu na Rh minus jestem w potencjalnej grupie ryzyka.
Ale przewalkowalam to już wiele razy i za każdym razem dostaje potwierdzenie że w przypadku wspólnego dziecka z moim mężem o Rh ujemnym nie ma ryzyka konfliktu.

A przeciwciała robię przede wszystkim dlatego że lekarz wymaga bo chce mieć tzw dupochron w razie gdyby dziecko było jednak listonosza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-11, 08:10   #651
snowflake17
Raczkowanie
 
Avatar snowflake17
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 229
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez karolinka_87 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny
Podczytuje Was mniej więcej od połowy pierwszego wątku, ale dopiero się zebrałam, żeby się w końcu odezwać

Trochę późno, ale czy przyjmiecie jeszcze nową Wizażankę?

Tp z ostatniej miesiączki to 25 grudzień - będzie Chłopak.
W domu mam Starszaka, który urodził się prawie 4 lata temu również 25 grudnia
witaj

Cytat:
Napisane przez karolinka_87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, widzę, że temat wózków - my jeszcze nie zakupiliśmy.
Intensywnie zastanawiam się nad wózkami Joolz Day (używany, nie chcę wózka za 5 tys.), ale jest jedna rzecz która mnie niepokoi - kubełkowa spacerówka.
Czy któraś z Was się na takową zdecydowała?
Dajmy na to, że Dziecko zaśnie w spacerówce - i super, jest opcja, że całkowicie można budkę położyć do pozycji poziomej, ale Dziecko jest nadal "wygięte" w pozycji siedzącej - nie ma opcji, żeby się wyprostowało
Czy to jest na pewno zdrowe dla kręgosłupa?
Mam ten sam wózek na oku i dokładnie nad tym samym się ostatnio zastanawiałam teraz ten cybex, który kupiła juli_juli_a wydaje mi się lepszy pod tym względem, bo w spacerówca ta część na nóżki w pozycji na płasko jest wyprostowana. Tylko z kolei Cybex chyba nie ma amortyzacji a Joolz ma?

Juli_juli_a a gdzie kupowałaś swój wózek i fotelik? I czemu akurat chciałaś tę bazę a nie light i te konkretne koła? Napisz na priv jak coś

Cytat:
Napisane przez krasulka7399 Pokaż wiadomość
Muszę zapytać kuzynkę ile ważył ich fotelik, mieli z recaro i moj mąż go niósł z młodym to sam już po chwili nie dawał rady. Dla mnie w tym cloud duży plus, ze się rozklada, ale już sama nie wiem aton m ma tylko regulowana wkładkę. Nie rozkłada się na płasko.
Niedobrze, byłam przekonana, że się rozkłada. To w takim razie teraz też się bardziej skłaniam ku cloud, ale to prawda - jest bardzo ciężki.

Pamiętam, że rozmawiałyście raz o przewożeniu malucha w samochodzie i że nie przewozi się na płasko tylko ta opcja jest poza samochodem. A gdzieś wyczytałam ostatnio, że jest jeden fotelik, w którym można malucha przewozić na leżąco - kiddy evoluna. On jest dostępny tylko z bazą, nie można go mocować pasami. Chyba WarkuUuS go ostatnio kupiła o ile dobrze kojarzę

Ja się ostatnio średnio czuję i jakoś nie mam weny do pisania, brzuch mam bardzo napięty, oddycha mi się jakoś średnio, dopiero jak się położę to jest ok a jak chodzę to mam takie nieprzyjemne uczucie jakby brzuch miał zaraz eksplodować macie tak?

Dziewczyny, które już mają ogarnięte zamówienia z gemini - podzielicie się rozpiską co warto wrzucić do koszyka?

Edytowane przez snowflake17
Czas edycji: 2018-09-11 o 08:18
snowflake17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-11, 08:32   #652
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Nie wiem czy nie palne głupoty ale te przeciwciała które są w ciąży badane dotyczą nie tylko rh. Ja mam rh+ mąż też, badanie zalecano mi wykonać.
Kobitki sprzedający HubiWorld na sklep własny babyboom.net.pl. Ceny troszkę niższe niż na allegro (dosłownie groszowe) ale jak co wklejam kupon na 5% KUPON2017-10. Powyżej 149 zł darmowa dostawa do ruchu. Niestety nie do paczkomaty. Ogólnie warto porównać jak ktoś zamawia więcej to zawsze parę złotówek można zaoszczędzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-11, 08:32   #653
WerkuUuS
Zadomowienie
 
Avatar WerkuUuS
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 432
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez snowflake17 Pokaż wiadomość
witaj


Mam ten sam wózek na oku i dokładnie nad tym samym się ostatnio zastanawiałam teraz ten cybex, który kupiła juli_juli_a wydaje mi się lepszy pod tym względem, bo w spacerówca ta część na nóżki w pozycji na płasko jest wyprostowana. Tylko z kolei Cybex chyba nie ma amortyzacji a Joolz ma?

Juli_juli_a a gdzie kupowałaś swój wózek i fotelik? I czemu akurat chciałaś tę bazę a nie light i te konkretne koła? Napisz na priv jak coś


Niedobrze, byłam przekonana, że się rozkłada. To w takim razie teraz też się bardziej skłaniam ku cloud, ale to prawda - jest bardzo ciężki.

Pamiętam, że rozmawiałyście raz o przewożeniu malucha w samochodzie i że nie przewozi się na płasko tylko ta opcja jest poza samochodem. A gdzieś wyczytałam ostatnio, że jest jeden fotelik, w którym można malucha przewozić na leżąco - kiddy evoluna. On jest dostępny tylko z bazą, nie można go mocować pasami. Chyba WarkuUuS go ostatnio kupiła o ile dobrze kojarzę

Ja się ostatnio średnio czuję i jakoś nie mam weny do pisania, brzuch mam bardzo napięty, oddycha mi się jakoś średnio, dopiero jak się położę to jest ok a jak chodzę to mam takie nieprzyjemne uczucie jakby brzuch miał zaraz eksplodować macie tak?

Dziewczyny, które już mają ogarnięte zamówienia z gemini - podzielicie się rozpiską co warto wrzucić do koszyka?
Tak to byłam ja mamy fotelik Kiddy Evolution Pro 2 najnowszy model. Jedyny fotelik, w którym można przewozić dzieciaczka w pozycji leżącej na płasko ale tylko i wyłącznie jak ma się do niego bazę. Jeżeli ktoś będzie zapinal ten fotelik klasycznie na pasy - ta opcja odpada!
Jak oglądaliśmy inne foteliki to niby mają pozycję "leżącą", ale w nich to polega na tym, że kąt w foteliku jest stały/niezmienny, a cały fotelik się tak jakby kładzie leciutko na bazie. Więc dzieciątko jest tak samo zgięte jak było tyle, że bardziej prostopadle do podłogi. Bezsensu, takie oszukiwanie. No ale kto co lubi. My wybralismy akurat Kiddy i bardzo nam pasuje
Aaa wczoraj umówiliśmy się na sesję ciążową na początku października bo wtedy mąż będzie akurat. Mam nadzieję że będzie jeszcze w miarę ciepło i kolorowo bo chcę ją w plenerze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Razem od 14-03-2010r.*
*Jesteśmy małżeństwem od 20-08-2014r.*
WerkuUuS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-11, 08:40   #654
krasulka7399
Zakorzenienie
 
Avatar krasulka7399
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 920
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Dzień dobry

Ja nialam już 3 razy koszyk w Gemini pełen ale on się kasuje wiec będę musiała na nowo dodawac. Ale to dopiero w październiku pewnie bo w tym miesiącu już za dużo wydałam co zauważyłam, za każdym razem wartość koszyka jest mniejsza,’dodaje mniej rzeczy bo stwierdzam, ze wszystko napewno nie będzie nam potrzebne

Czytam od wczoraj o szczepionkach, cinżki temat

Werkuuus, zazdroszczę sesji, ciekawa jestem efektów


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
krasulka7399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-11, 08:46   #655
snowflake17
Raczkowanie
 
Avatar snowflake17
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 229
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

WerkuUs to dobrze zapamiętałam, że to Ty, tylko model fotelika inny niż ten o którym ja pisałam - myślałam, że na płasko można przewozić tylko w modelu Evoluna, nie wiedziałam, że w Evolution też.

krasulka - jak się zalogujesz do gemini to tam jest opcja przechowalnia czy jakoś tak, wtedy dodawane produkty się nie kasują

coś namieszałam, bo jednak nie widzę już tej opcji, więc albo była kiedyś albo to w innej aptece :P w gemini można ewentualnie dodawac produkty do ulubionych a potem skopiować to wszystko co się chce zamówić do koszyka.

Edytowane przez snowflake17
Czas edycji: 2018-09-11 o 08:50
snowflake17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-11, 08:51   #656
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cześć, ja też mam tak że mój brzuch jest napięty i jakby miał eksplodowac. Co prawda nie cały czas ale jednak mało komfortowo się czuję. Chociaż ja mam mimo wszystko mały brzuszek ale ostatnio mam wrażenie że mi opadł w dół.

My na sesję ciążowa idziemy na koniec września. Też chce sesję w plenerze😍

Za wózkiem i fotelikiem na razie się nie rozglądam. Pewnie w październiku coś ogarniemy. Chyba chce jakiś wózek na początek na zime kupić używany a potem na wiosnę już jakaś fajna spacerowke lekką. Bo jednak te ż zestawów 3w1 są ciężkie i kiepsko do samochodu wkładać i w sklepach się poruszać.

Pamiętam, jak kupowalismy dla syna starszego wózek 3w1 to głównie skupiliśmy się na gondoli, a w spacerowce to w zasadzie nawet nie wiedzieliśmy na co patrzeć. A przecież to w spacerowce więcej się jeździ 😂

Moja sąsiadka to nawet nie wie za bardzo jak wygląda jej spacerowka. Też tylko patrzyli na gondole a urodziła teraz w maju😁
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-11, 08:56   #657
snowflake17
Raczkowanie
 
Avatar snowflake17
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 229
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Cześć, ja też mam tak że mój brzuch jest napięty i jakby miał eksplodowac. Co prawda nie cały czas ale jednak mało komfortowo się czuję. Chociaż ja mam mimo wszystko mały brzuszek ale ostatnio mam wrażenie że mi opadł w dół.
To pocieszające, że nie ja jedna tak mam na początku chciałam iść z tym do lekarza, bo myślałam, że ten napięty brzuch to może jakieś skurcze. Ale mam taki praktycznie cały czas jak tylko wstanę, więc chyba musze się do tego przyzwyczaić

co do sesji to ja chyba się umówię jak maluch już będzie z nami, chociaż sesje brzuszkowe też są super, i jak będzie ładna pogoda to taka jesienna plenerowa sesja na pewno wyjdzie pięknie
snowflake17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-11, 09:05   #658
krasulka7399
Zakorzenienie
 
Avatar krasulka7399
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 920
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez snowflake17 Pokaż wiadomość
WerkuUs to dobrze zapamiętałam, że to Ty, tylko model fotelika inny niż ten o którym ja pisałam - myślałam, że na płasko można przewozić tylko w modelu Evoluna, nie wiedziałam, że w Evolution też.

krasulka - jak się zalogujesz do gemini to tam jest opcja przechowalnia czy jakoś tak, wtedy dodawane produkty się nie kasują

coś namieszałam, bo jednak nie widzę już tej opcji, więc albo była kiedyś albo to w innej aptece :P w gemini można ewentualnie dodawac produkty do ulubionych a potem skopiować to wszystko co się chce zamówić do koszyka.

Tylko ja się staram robić wszędzie zakupy nie zakładając kont w kolejnych sklepach

Usiądę w październiku i zamówię to, czego nie będę miała. Dużo rzeczy mam tez w koszyku i hubiego na Allegro, ale co chwile coś usuwam bo jak gdzieś jestem to zawsze kupię jedna rzecz typu waciki itp. Ciekawi mnie jakiej jakości ma pieluchy tetrowe.

Wczoraj widziałam na Allegro koszule nocna 100% bawełna za 30 zł, chyba zamówię do porodu, nie będzie żal wyrzucić jak się zapaskudzi


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
krasulka7399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-11, 09:12   #659
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Ja tam mam wozek starszaka. Ze spacerowki sporadycznie korzysta bo bardzo lubi ale jednak woli rowerek biegowy.
Do spacerowki przesiadl sie dopiero gdy sam usiadl SAM i nastapilo to dopiero w 9 mcu wiec dla mnie to jeszcze odległy temat na pewno nie na przyszłą wiosnę hehe
Wozek mam camarelo z duza gondola wiec spokojnie sie miescil bedac juz ponad polrocznym brzdacem w zimowych wtedy bambetlach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-11, 09:15   #660
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez krasulka7399 Pokaż wiadomość
Tylko ja się staram robić wszędzie zakupy nie zakładając kont w kolejnych sklepach

Usiądę w październiku i zamówię to, czego nie będę miała. Dużo rzeczy mam tez w koszyku i hubiego na Allegro, ale co chwile coś usuwam bo jak gdzieś jestem to zawsze kupię jedna rzecz typu waciki itp. Ciekawi mnie jakiej jakości ma pieluchy tetrowe.

Wczoraj widziałam na Allegro koszule nocna 100% bawełna za 30 zł, chyba zamówię do porodu, nie będzie żal wyrzucić jak się zapaskudzi


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kupiłam jakiś czas temu taka koszule z allegro za ok 30 zł. Wiadomo, chińska ale bawełniana. Długość też ok, bo zwykła jak się założy to brzuch ja podnosi i wiadomo co widać z przodu . Ogólnie polecam, z tego co mi mówiono to raczej koszula ze szpitala to na straty, do domu można do karmienia coś lepszego kupić ale do szpitala nie warto, raczej się nie dopierze.
Aha. Kupiłam też szlafrok. W sumie polecam bo właśnie tanio, jakościowo nie jest źle, a przy takim koszcie nie będzie żal wyrzucić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-03 10:28:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:46.